Esileht Pereelu ja suhted Jälle need lastetud pinnuks silmas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Jälle need lastetud pinnuks silmas

Postitas:

https://arvamus.postimees.ee/6476410/sirje-niitra-lastevabast-elust-ma-ei-kadesta-naisi-kes-on-saanud-elada-vaid-iseendale?_ga=2.269133234.2127630074.1544556084-1402584299.1483228220

Mida arvate?
See pani natuke kulmu kergitama:

“Seda enam, et naised, kel puudub enda arvates emainstinkt ja kes ei soovi lapsi saada ega neid kasvatada, propageerivad sellist eluviisi avalikult ja nad arvavad, et neil on selleks õigus.”

Ma ei näe lastetuid naisi pidevalt artikleid ja arvamuslugusid kirjutamas sellest, et miks mõni naine otsustab küll sarisigijaks hakata. Miks ta arvab, et tal on selleks õigus? Miks ta pigem karjääri ei tee ja raha ei teeni?
Aga need lastetud on millegipärast pidevalt teistel risti jalus; koguaeg peab sel teemal sõna võtma.

Minu arust on ka see “siis on vanaduses keegi sinu eest hoolitsemas” argument üsna kehtetuks muutunud.

+32
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.

ühelapselisena tunnen ka, et olen pigem lastetute gruppi arvatud kui lapseomanike:( Norm ju 2-4.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nomaitea, mida on pidevalt iniseda teiste elu kallal! Lapselised sõimavad lastetuid ja vastupidi, no andke olla natuke! Artiklit ei viitsi lugeda, mõttetu juba kontseptsiooni poolest.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

krt kogu kliimasoojenemine, elukeskkonna halvenemine jne on otseselt tingitud maailma rahvaarvu liigsest kasvust, inimesi on lihtsalt liiga palju, inimkond paljuneb valimatult nagu lihtlabane bakerikoloonia. väga piiratud ja lühinägelik seisukoht auroti poolt, masendav.

+20
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

indiviidi tasemel mind see teema ei huvita üldse. lastetud on minu silmis samas paadis homode ja muude karvaliste-sulelistega. tehku, mis tahavad. minu meelest on lihtsalt ebaeetiline reklaamida avalikult oma eraelu.

pikas perspektiivis saan aru laiemas plaanis erinevate sõnavõtjate murest (artiklit lugeda ei viitsi, sest mind ei huvita kellegi eraelulised valikud). kui eesti elu ja keskkond ei soodusta laste saamist, siis meie riik lihtsalt paljunetakse üle. vaadake, palju on lapsi keskmiselt venelastel, mustlastel, igasugu töötutel-umbkeelsetel-“ajukirurgidest” sisserännanutel. varsti polegi enam lastetus teemaks, sest lastetud surevad välja ja ülejäänud eestlased paljunetakse üle. riik peaks suutma elu näha pikemas perspektiivis kui 3-4-5 aastat. kui keskmine eestlane ei soovi paljuneda, siis ei tohi ammugi sisse võtta võõramaalasi, kelle naised on kasvatatud sünnist saati kodusteks paljunemismasinateks.

+10
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.12 12:42; 13.12 13:29; 13.12 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kolme lapse ema ja ei kujutaks ette, et mul lapsi poleks. Aga mul pole mitte mingit probleemi mõistmaks inimesi, kes lapsi ei soovi.
Sellise vabatahtlikult lastetute hukkamõistu mõistan hukka. No milleks selline artikkel küll vajalik peaks olema? Ma pole tervet artiklit läbi lugenud, aga lugesin selle esimese sissejuhatava lõigu, mida sai tasuta lugeda ja sellest piisas, pole mingit huvi sellist kitsarinnalist kaagutamist edasi lugeda.
Sellest esimesest lõigust sain teada, et autor on jahmunud saades teada, et FB-s on lastetute grupid. No ma ei tea, mind jahmatab näiteks palju rohkem see, et Sirje Niitrat selline asi jahmatab. Siis ta jätkab jutuga, kuidas enda arvates emainstinktita naised lastetust propageerivad ja kuidas nad julgevad arvata, et neil on selleks õigus. Mind paneb imestama, kuidas Sirje Niitra sellises asjas propagandat näeb ja miks ta arvab, et tal on õigus endast teistsuguseid inimesi sedasi vaat et häbiposti tõsta oma artikliga.

Niitra ettekujutus sellest, et FB grupid on mingi propaganda, on võrreldav sellega, kuidas mu vanavanaema kartis, et homode aktsepteerimine võrdväärsete inimestena ohustab meie inimkonna jätku, kuna see asi võib nii veel moodi minna ja mismoodi siis lapsed sünnivad küll.
Mismoodi nad seda FB-gruppides avalikult propageerivad ma tahaks teada. Kui üsna eakas inimene just praegu nende FB gruppide olemasolu avastas, siis vast ei ole ikka tegemist avaliku propageerimisega. Avalik propageerimine oleks see kui tänavatele ilmuks loosungid kirjadega “Ärge saage lapsi, lastevaba elu on niii mõnna!!!” Või kui riik annaks 500€ kõigile peredele kes otsustavad lastetuks jääda.
Lugedes edasi selgub, et lapse sünd on ime ja seda rõõmu pole võimalik kirjeldada. Esiteks on lapse sünd väga sageli esinev lihtne bioloogia. Ime on nelikute sünd. Ja väga lühinägelik on tunda kahju neist, kes ei rõõmusta täpselt sama asja üle nagu Sirje Niitra.

Ma pole veel näinud, et näiteks mõni Arvo Pärdi fänn kirjutaks artikli, kus ta haletseb neid, kes ei tunne vaimustust Arvo Pärdi loomingust, kirjutaks näiteks nii: Arvo Pärdi looming on ime ja mul on siiralt kahju kõigist neist, kes ei ole tema muusikat mingil põhjusel veel kuulnud. (Arvamus, mis põhineb sellel, et arvaja peab iseenesestmõistetavaks, et kes kord juba kuuleb Pärti, lihtsalt peab vaimustuma.) Ja nii edasi.
Point on see, et intelligentne inimene ei pea enda maailmapilti ja enda arvamust ainuõigeks. Sirje Niitra tundub, et peab. Ja lisaks kardab, et iga teisitimõtleja teeb enda mõtteid mitte saladuses hoides mingit propagandat.
Minul on siiralt kahju sellest, et niivõrd elukogenud naise mõistus tõrgub vastu võtmast fakti et kõik ei mõtle ja ei tunne täpselt nii nagu tema. Sest see kirjatükk tundub olevat üks suur imestus.

+40
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

indiviidi tasemel mind see teema ei huvita üldse. lastetud on minu silmis samas paadis homode ja muude karvaliste-sulelistega. tehku, mis tahavad. minu meelest on lihtsalt ebaeetiline reklaamida avalikult oma eraelu.

pikas perspektiivis saan aru laiemas plaanis erinevate sõnavõtjate murest (artiklit lugeda ei viitsi, sest mind ei huvita kellegi eraelulised valikud). kui eesti elu ja keskkond ei soodusta laste saamist, siis meie riik lihtsalt paljunetakse üle. vaadake, palju on lapsi keskmiselt venelastel, mustlastel, igasugu töötutel-umbkeelsetel-“ajukirurgidest” sisserännanutel. varsti polegi enam lastetus teemaks, sest lastetud surevad välja ja ülejäänud eestlased paljunetakse üle. riik peaks suutma elu näha pikemas perspektiivis kui 3-4-5 aastat. kui keskmine eestlane ei soovi paljuneda, siis ei tohi ammugi sisse võtta võõramaalasi, kelle naised on kasvatatud sünnist saati kodusteks paljunemismasinateks.

Sellised üleskutsed panevad mind mõtlema, et inimestel on matemaatika koolis jäänud õppimata. Arvutustehe on näiteks selline: Täna pakub abistavaid teenuseid (toodab sööki, ehitab teid, pakub arstiabi jne) 10 tööealist inimest 10-le töövõimetule (vanurid, lapsed, haiged) inimesele. Sarnase iibe puhul mõnekümne aasta pärast pakub sama teenust 15-le töövõimetule inimesele 5 tööealist inimest. Kas tundub realistlik, et selline koormuse suurenemine on võimalik? Või teine valik on, et teenused muutuvad vähem kättesaadavaks. Seda juba täna. Juba täna on toidutööstuses (põllumajanduses) ja ehitustööliste seas meil palju välistööjõudu, sest meil lihtsalt ei ole seda tööjõudu. Kas sa pakud, et paneme piiri kinni ja siis lihtsalt nälgime ja elame hurtsikutes, peaasi, et jumala eest võõrtööjõudu ei kasutaks. Või mida head see piiri kinni panemine õigupoolest tuua võiks? Ei saa aru.

PS: Minu poolt on kvoot täidetud ja kolm last sünnitatud, aga sinul?

+10
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 13:08; 13.12 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

indiviidi tasemel mind see teema ei huvita üldse. lastetud on minu silmis samas paadis homode ja muude karvaliste-sulelistega. tehku, mis tahavad. minu meelest on lihtsalt ebaeetiline reklaamida avalikult oma eraelu.

pikas perspektiivis saan aru laiemas plaanis erinevate sõnavõtjate murest (artiklit lugeda ei viitsi, sest mind ei huvita kellegi eraelulised valikud). kui eesti elu ja keskkond ei soodusta laste saamist, siis meie riik lihtsalt paljunetakse üle. vaadake, palju on lapsi keskmiselt venelastel, mustlastel, igasugu töötutel-umbkeelsetel-“ajukirurgidest” sisserännanutel. varsti polegi enam lastetus teemaks, sest lastetud surevad välja ja ülejäänud eestlased paljunetakse üle. riik peaks suutma elu näha pikemas perspektiivis kui 3-4-5 aastat. kui keskmine eestlane ei soovi paljuneda, siis ei tohi ammugi sisse võtta võõramaalasi, kelle naised on kasvatatud sünnist saati kodusteks paljunemismasinateks.

Tegelikult riik pingutabki ju selle nimel. Võibolla pole sul endal lapsi, et ei märka? Näiteks on viimastel aastatel oluliselt tõusnud peretoetused just paljulastelistele peredele. Mul on endal 2 väikest last ja saan riigilt peretoetust 168 eurot igakuiselt. Ei ole väike raha. Minu koduvallas kui peres on 2 lasteaialast, on teise lapse lasteaia kohatasu odavam, 3-lapselised on üldse kohatasust vabastatud (kõik ei pea lasteaias käima enam, lihtsalt alaealised).

Ei ole nii, et riik üldse ei hooli, lihtsalt me oleme harjunud mõtlema nii, sest mõnda aega 1990ndatel oli tõesti nii, et lastega peredele polnud peaagu mingeid soodustusi. Aga väga palju on ikka paremaks läinud

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised üleskutsed panevad mind mõtlema, et inimestel on matemaatika koolis jäänud õppimata. Arvutustehe on näiteks selline: Täna pakub abistavaid teenuseid (toodab sööki, ehitab teid, pakub arstiabi jne) 10 tööealist inimest 10-le töövõimetule (vanurid, lapsed, haiged) inimesele. Sarnase iibe puhul mõnekümne aasta pärast pakub sama teenust 15-le töövõimetule inimesele 5 tööealist inimest. Kas tundub realistlik, et selline koormuse suurenemine on võimalik? Või teine valik on, et teenused muutuvad vähem kättesaadavaks. Seda juba täna. Juba täna on toidutööstuses (põllumajanduses) ja ehitustööliste seas meil palju välistööjõudu, sest meil lihtsalt ei ole seda tööjõudu. Kas sa pakud, et paneme piiri kinni ja siis lihtsalt nälgime ja elame hurtsikutes, peaasi, et jumala eest võõrtööjõudu ei kasutaks. Või mida head see piiri kinni panemine õigupoolest tuua võiks? Ei saa aru.

PS: Minu poolt on kvoot täidetud ja kolm last sünnitatud, aga sinul?

millised neist “ajukirurgidest” sa kuhu tööle suunaksid? nad tulevad hoopis teistsugusest kultuuriruumist. selline ei tule sul tööstussesse tööle ega liiguta end selliselt, et ta liigutused mingigi palga välja teeniksid. kuhu sa need ajukirurgid tööle saadaksid? haiglad on ju täiesti välistatud, haridussektor samuti. ainult miinimumpalgaga ehk kuhugi, aga ilmselt on neil toetused suuremad ja neil tasub istuda kodus. pigem tasub riigil motiveerida oma peresid ja toetada omi. teenuseid osutama võtaks riiki samadel alustel nagu praegu, eelduseks juba oleasolev töökoht ja tööandja kinnitus. lihtsalt umbropsu umbkeelseid sisse tuua on täiesti enesehävituslik strateegia.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.12 12:42; 13.12 13:29; 13.12 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised üleskutsed panevad mind mõtlema, et inimestel on matemaatika koolis jäänud õppimata. Arvutustehe on näiteks selline: Täna pakub abistavaid teenuseid (toodab sööki, ehitab teid, pakub arstiabi jne) 10 tööealist inimest 10-le töövõimetule (vanurid, lapsed, haiged) inimesele. Sarnase iibe puhul mõnekümne aasta pärast pakub sama teenust 15-le töövõimetule inimesele 5 tööealist inimest. Kas tundub realistlik, et selline koormuse suurenemine on võimalik? Või teine valik on, et teenused muutuvad vähem kättesaadavaks. Seda juba täna. Juba täna on toidutööstuses (põllumajanduses) ja ehitustööliste seas meil palju välistööjõudu, sest meil lihtsalt ei ole seda tööjõudu. Kas sa pakud, et paneme piiri kinni ja siis lihtsalt nälgime ja elame hurtsikutes, peaasi, et jumala eest võõrtööjõudu ei kasutaks. Või mida head see piiri kinni panemine õigupoolest tuua võiks? Ei saa aru.

PS: Minu poolt on kvoot täidetud ja kolm last sünnitatud, aga sinul?

millised neist “ajukirurgidest” sa kuhu tööle suunaksid? nad tulevad hoopis teistsugusest kultuuriruumist. selline ei tule sul tööstussesse tööle ega liiguta end selliselt, et ta liigutused mingigi palga välja teeniksid. kuhu sa need ajukirurgid tööle saadaksid? haiglad on ju täiesti välistatud, haridussektor samuti. ainult miinimumpalgaga ehk kuhugi, aga ilmselt on neil toetused suuremad ja neil tasub istuda kodus. pigem tasub riigil motiveerida oma peresid ja toetada omi. teenuseid osutama võtaks riiki samadel alustel nagu praegu, eelduseks juba oleasolev töökoht ja tööandja kinnitus. lihtsalt umbropsu umbkeelseid sisse tuua on täiesti enesehävituslik strateegia.

Lihttöödele muidugi, nagu igal pool mujal. Ajukirurgid ei tule pagulastena, need me ostame ise sisse, sest ka neid meil napib. Aga piltlikultöeldes “peete kõplama” ja “kive ritta laduma” meil Eestlasi võtta ei ole. Tõttöelda on ajukirurge ikka tunduvalt vähem vaja kui töötajaid toiduainete tööstuses näiteks. Kasvõi neid on vaja, kes ülerahvastatud hooldekodudes vanurite külge keeraks, siibreid vahetaks ja lamatisi tohterdaks, ei ole just ülikeeruline töö, aga vähe tasustatav ja suure tööjõu puudusega. Sest vanureid saab meil tulevikus ikka kordades rohkem olema võrreldes noortega, kuniks nad hakkavad vähese hoolitsuse tõttu (sest töökäsi pole) varem surema.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 13:08; 13.12 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihttöödele muidugi, nagu igal pool mujal. Ajukirurgid ei tule pagulastena, need me ostame ise sisse, sest ka neid meil napib. Aga peete kõplama ja kive ritta laduma meil Eestlasi võtta ei ole.

sõna ajukirurg oli mul läbivalt jutumärkides. riik ju lubas, et pagulaste taust on kontrollitud, nad on tavapärased haritud inimesed ja neist saavad töökäed ka siin, enamustes euroopa riikides ei ole siiamaani saanud ju! ei saa neist töötajaid ka saksamaal ega rootsis. noored mehed, kes jätavad oma naised, lapsed ja pered sõjakolletesse ja ise “põgenevad” euroopasse, on inimkonna madalaim kiht. loogiline, et päris ajukirurgid ei tule pagulasprogrammide raames. mind täitsa huvitaks, kuidas keskmise islamiusulise mehe (kelle naine on eluaeg kodune) saaks näiteks eesti hooldushaiglas lihttööd tegema, näiteks valgeid vanu naisi hooldama ja söötma… peete kõplama ja kive ritta laudma võib kutsuda pigem sama kultuuriruumi ja minevikuga rahvaid, grusiine, ukrainlasi, valgevenelasi jt. mitte umbropsu kõige võõrama taustaga riikidest, eritreast, süüriast, jumal teab, kust. riik peabki suutma jälgida balanssi, oma inimeste kasvutendentsi ja võõramaalaste kasvutendentsi ja töötahet.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.12 12:42; 13.12 13:29; 13.12 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba täna on toidutööstuses (põllumajanduses) ja ehitustööliste seas meil palju välistööjõudu, sest meil lihtsalt ei ole seda tööjõudu. Kas sa pakud, et paneme piiri kinni ja siis lihtsalt nälgime ja elame hurtsikutes, peaasi, et jumala eest võõrtööjõudu ei kasutaks. Või mida head see piiri kinni panemine õigupoolest tuua võiks? Ei saa aru.

Põllumajanduses ja ehitustööliste seas on välistööjõudu palju seetõttu, et:

– seoses eesti ühiskonna läänestumisega on iga põlvkonnaga aina vähemaks jäänud eestlasi, kes tahaksid laudas töötada: lüpsja töögraafik on üsna nõme ja elu segav, töö ise nürilt robotlik.
Palk ei olegi lüpsjatel nii väike (üsna Eesti keskmine), aga see on töö iseloomu tõttu ebapopulaarne töö. Kolhoosiaja inimene leppis lüpsjatööga, tänapäeva elu maitsta saanud eestlaste hulgas on aga selliseid väheks jäänud.
– mõni töö põllumajanduses on ajutine lihttöö (näit. puuviljade-köögiviljade korje saagiajal), millega ei ela tervet aastat ära. Eesti inimene tahab pigem pidevat tööd, millega kuust kuusse ära elada, mitte ajutist tööd, ning seetõttu on asjalik tööjõud pideva tööga hõivatud, ajutisele tööle nad tulla ei taha. Võrdluseks: kolhoosiajal hoiti põllumajandustöölisi aasta ringi palgal, tänapäeva suurtalunik seda teha ei saa. Aasta ringi palgal olevaid põllumajandusspetsialiste, kelle töö on ka enseteostust pakkuv (agronoome, loomakasvatusjuhte, lüpsimasinate hooldustehnikuid jne.) leiavad põllumajandusettevõtjad enamasti ikka eestlaste hulgast, nendel kohtadel välismaalasi suurt polegi. Traktorite-kombainide roolis on ka enamasti eestlased.
– ehitaja on eestlane nõus olema küll, aga ehitajad saavad Soomes ja Norras suuremat palka, mistõttu eestlased lähevad Soome-Norrasse ehitama

Puudujäägi täidavad ettevõtjad põhiliselt ukraina lüpsjate, hooajaliste põllutööliste ja ehitajatega, kelle jaoks eesti palk on piisavalt ahvatlev., et näit. lüpsja töö ebamugavustega leppida või ajutine töö vastu võtta.

Ah et mis juhtuks, kui võõrtööjõudu mitte sisse tuua? Hakataks lüpsja töökohti lihtsalt kaotama (asendataks lüpsiplatsd robotitega, nagu pragugi on juba palju lautu robotitega), ajutite põllutööliste töökohti hakataks ka kaotama (asendataks selliste tehnoloogiatega, kus saagi koristab masin, sest masinajuhte veel Eestist leiab). Ehitajate osas – ilmselt ei saa neid kohe masinatega asendada, aga ehitajate palgad läheks niipalju üles, et ehitajad jääks kodumaale, mitte ei läheks Soome.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.12 14:33; 13.12 15:28; 13.12 15:44; 14.12 11:39; 14.12 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti nõus kägu 13.12 13:02 kirjutatuga.
Mind isegi natukenegi ei eruta enam see eestlase ving, et miks Eesti naine lapsi riigile ei sünnita…
Ja ma ausõna pole siiani lastetuks jäänud seetõttu, et Sirjet (kes ta iganes oligi….) kadedaks teha.
Kas ma olen elanud endale? See on küsitav. Teisest küljest, kas see tähendab, et laste saades naine on kohustatud elama ainult enda lastele.
Ühesõnaga, nõrk on see iiberetoorika. Äärmiselt nõrk ja nutune!

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga piltlikultöeldes “peete kõplama” ja “kive ritta laduma” meil Eestlasi võtta ei ole. Tõttöelda on ajukirurge ikka tunduvalt vähem vaja kui töötajaid toiduainete tööstuses näiteks.

“peete kõplama” ja “kive ritta laduma” on pikas perspektiivis isegi välismaalasi saada keeruline – noortel moslemimaadest on nutitelefon peos ja unistused hoopis teised kui kivide ladujaks jäämine. Ja kui peabki kive korjama hakkama, siis ollakse üsna vihased selle lääne ühiskonna peale, kes nad kiviladujateks (ehk ühiskonnas madalale positsioonile) määrab – tekivad konfliktid, kus lääne inimestele hakatakse veriselt kätte maksma. Nagu me juba näemegi. Nii et teatud kultuuriga inimeste “kiviladujaks” toomisega tuleks pigem ettevaatlik olla (mitte selliseid lootusi hellitada).

Ukrainlased (ja võibolla vähemal määral muud kehvema maj. tasemega idaeurooplased, rumeenlasi on Eesti lautades töötanud, näiteks) on lühikeses perspektiivis reaalsed töötegijad. Kui kauaks – ei tea. Idaeurooplasi saab järgmistes põlvkondades olema vähe.

Pikas perspektiivis ikka robotiseerimine.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.12 14:33; 13.12 15:28; 13.12 15:44; 14.12 11:39; 14.12 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.12 14:33; 13.12 15:28; 13.12 15:44; 14.12 11:39; 14.12 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain lapsed 30ndate keskel (esimene sündis, kui olin 34, teine, kui olin 36, rohkem lapsi ei plaani), nii et olen tunda saanud seda “peksu”, et miks sul veel lapsi pole, ja kommentaare, et mehed tulevad ja lähevad, aga laps jääb jne, kui ka nüüd lastega naisena seda vastupidist suunda, et lapsed on nagu kuritegu ja et õige tark ja iseseisev naine on õnnelik ka lasteta ja kes end pereellu matab, see on kohe “titemamma”, “kana” jne. Minu arust pole see kellegi asi, millal keegi otsustab või üldse saab lapsi (tänapäeval on viljatus nii levinud probleem, et laste koha pealt on üldse targem suu kinni hoida, võib kellelegi väga haiget teha). See ei ole nii mustvalge, et lastega – hea, lasteta – halb, või ka vastupidi, lastega – halb, lasteta – hea. Ka see, kui naine otsustab, et ta ei taha lapsi, kuna ei tundu kuigi tõenäoline, et ta kas majanduslikult, vaimselt või füüsiliselt nendega hakkama saaks, või pole õiget partnerit, kellega laps saada, või siis on ta pühendanud oma elu karjäärile, ei puutu teistesse. Inimese elu on rida otsuseid, valikuid, juhuseid, ei saa hakata lahterdama inimesi laste olemasolu või puudumise järgi.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

indiviidi tasemel mind see teema ei huvita üldse. lastetud on minu silmis samas paadis homode ja muude karvaliste-sulelistega. tehku, mis tahavad. minu meelest on lihtsalt ebaeetiline reklaamida avalikult oma eraelu.

pikas perspektiivis saan aru laiemas plaanis erinevate sõnavõtjate murest (artiklit lugeda ei viitsi, sest mind ei huvita kellegi eraelulised valikud). kui eesti elu ja keskkond ei soodusta laste saamist, siis meie riik lihtsalt paljunetakse üle. vaadake, palju on lapsi keskmiselt venelastel, mustlastel, igasugu töötutel-umbkeelsetel-“ajukirurgidest” sisserännanutel. varsti polegi enam lastetus teemaks, sest lastetud surevad välja ja ülejäänud eestlased paljunetakse üle. riik peaks suutma elu näha pikemas perspektiivis kui 3-4-5 aastat. kui keskmine eestlane ei soovi paljuneda, siis ei tohi ammugi sisse võtta võõramaalasi, kelle naised on kasvatatud sünnist saati kodusteks paljunemismasinateks.

Sellised üleskutsed panevad mind mõtlema, et inimestel on matemaatika koolis jäänud õppimata. Arvutustehe on näiteks selline: Täna pakub abistavaid teenuseid (toodab sööki, ehitab teid, pakub arstiabi jne) 10 tööealist inimest 10-le töövõimetule (vanurid, lapsed, haiged) inimesele. Sarnase iibe puhul mõnekümne aasta pärast pakub sama teenust 15-le töövõimetule inimesele 5 tööealist inimest. Kas tundub realistlik, et selline koormuse suurenemine on võimalik? Või teine valik on, et teenused muutuvad vähem kättesaadavaks. Seda juba täna. Juba täna on toidutööstuses (põllumajanduses) ja ehitustööliste seas meil palju välistööjõudu, sest meil lihtsalt ei ole seda tööjõudu. Kas sa pakud, et paneme piiri kinni ja siis lihtsalt nälgime ja elame hurtsikutes, peaasi, et jumala eest võõrtööjõudu ei kasutaks. Või mida head see piiri kinni panemine õigupoolest tuua võiks? Ei saa aru.

PS: Minu poolt on kvoot täidetud ja kolm last sünnitatud, aga sinul?

Sünnitatud küll, aga on neist lastest meie ühiskonnale ka mingit kasu või on nad ise käsi pikal Toidupanga abist ning abirahadest elajad? Elavad ja töötavad nad üldse Eestis?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe lastetuid naisi pidevalt artikleid ja arvamuslugusid kirjutamas sellest, et miks mõni naine otsustab küll sarisigijaks hakata. Miks ta arvab, et tal on selleks õigus? Miks ta pigem karjääri ei tee ja raha ei teeni?
Aga need lastetud on millegipärast pidevalt teistel risti jalus; koguaeg peab sel teemal sõna võtma.

Minu arust perekool just kubiseb sellistest arvamusavaldustest. Laste saamist (ei räägi sarisigimisest) tihtipeale alaväärtustatakse, et mitte öelda lausa halvustatakse.

Tüüpiline lause, mida perekoolist lugeda võib on, et laste saamine on osadele naistele kui elusaavutus. Mul on 4 last (väga noorelt saadud) ja mina näiteks võin küll öelda, et nende sünnitamine ja suureks kasvatamine on tõesti minu elu kõige olulisem tegu. Mul on kõrgharidus, hea töö ja materiaalselt üsna hea elu, aga neid ei pea ma üldse mingiks eriliseks saavutuseks. Kui ma oleksin pidanud ühe või teise vahel valima, siis oleks kahtlemata laste saamise valinud.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitatud küll, aga on neist lastest meie ühiskonnale ka mingit kasu või on nad ise käsi pikal Toidupanga abist ning abirahadest elajad? Elavad ja töötavad nad üldse Eestis?

Nojah, sünnitamine ongi nagu kodust väljaastumine – garantiisid ei anta. Kodust välja astudes võib ju liiklusõnnetus juhtuda, midagi pähe kukkuda… Siiski enamus inimesi leiab mingi kuldse kesktee, päris värisedes kodus ei istu, käib kodust väljas küll, aga minimeerib riske sellega, et püüab liigelda turvaliselt, äärmusliku tormiga (kui tõesti võib puuoks pähe kukkuda) välja ei lähe jne. Lapsi saades jällegi inimene minimeerib riske laste teatud viisil kasvatamisega, hariduse soosimisega jne.

(kuigi teemaalgatuses viidatud artikkel mulle ei meeldi, siis teisalt, järgmise põlvkonna suunas halva manamine samuti mitte).

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.12 14:33; 13.12 15:28; 13.12 15:44; 14.12 11:39; 14.12 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ühelapselisena tunnen ka, et olen pigem lastetute gruppi arvatud kui lapseomanike:( Norm ju 2-4.

Oojaa, sama siin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistest sõnavõttudest jääb vägisi mulje, et meie ühiskonnas on väga palju õnnetuid lapsevanemaid, kes ehk vajaksid lapsehoiu tugiteenuseid või nõustamist, aga kogu see teema on nii meeletult allasurutud, et see elatakse välja kadeduse ja viha näol.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Point on see, et intelligentne inimene ei pea enda maailmapilti ja enda arvamust ainuõigeks.

Juhul kui sellele ainuõigsusele ei leidu piisavalt selgeid põhjendusi. Kui leidub, siis intelligentne inimene teeb siiski tõel ja valel vahet. Ebaintelligentne taandab aga kõik mingile “arvamusele”.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistest sõnavõttudest jääb vägisi mulje, et meie ühiskonnas on väga palju õnnetuid lapsevanemaid, kes ehk vajaksid lapsehoiu tugiteenuseid või nõustamist, aga kogu see teema on nii meeletult allasurutud, et see elatakse välja kadeduse ja viha näol.

Hmm, ma siiski arvan, et kui ema tunneb kellegi suhtes kadedust, siis eelkõige teise ema suhtes, kes saab (või vähemalt tundub saavat) temast hoopis paremini kõigega hakkama, kellel on (või vähemalt tunduvad olevat) hoopis paremini käituvad/edukamad lapsed, pereellu palju rohkem panustav mees jne. jne., mitte niivõrd lastetute suhtes.

Mulle tundub, et siin taga on midagi muud.

Sellest esimesest lõigust sain teada, et autor on jahmunud saades teada, et FB-s on lastetute grupid. Siis ta jätkab jutuga, kuidas enda arvates emainstinktita naised lastetust propageerivad ja kuidas nad julgevad arvata, et neil on selleks õigus.

Hirm nn. uskupööramise ees paistab siit. Äkki oma lapsed lähevad sinna FB gruppi lugema – ja hakkab meeldima.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.12 14:33; 13.12 15:28; 13.12 15:44; 14.12 11:39; 14.12 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kolme lapse ema ja ei kujutaks ette, et mul lapsi poleks. Aga mul pole mitte mingit probleemi mõistmaks inimesi, kes lapsi ei soovi.

Sellise vabatahtlikult lastetute hukkamõistu mõistan hukka. No milleks selline artikkel küll vajalik peaks olema? Ma pole tervet artiklit läbi lugenud, aga lugesin selle esimese sissejuhatava lõigu, mida sai tasuta lugeda ja sellest piisas, pole mingit huvi sellist kitsarinnalist kaagutamist edasi lugeda.

Sellest esimesest lõigust sain teada, et autor on jahmunud saades teada, et FB-s on lastetute grupid. No ma ei tea, mind jahmatab näiteks palju rohkem see, et Sirje Niitrat selline asi jahmatab. Siis ta jätkab jutuga, kuidas enda arvates emainstinktita naised lastetust propageerivad ja kuidas nad julgevad arvata, et neil on selleks õigus. Mind paneb imestama, kuidas Sirje Niitra sellises asjas propagandat näeb ja miks ta arvab, et tal on õigus endast teistsuguseid inimesi sedasi vaat et häbiposti tõsta oma artikliga.

Niitra ettekujutus sellest, et FB grupid on mingi propaganda, on võrreldav sellega, kuidas mu vanavanaema kartis, et homode aktsepteerimine võrdväärsete inimestena ohustab meie inimkonna jätku, kuna see asi võib nii veel moodi minna ja mismoodi siis lapsed sünnivad küll.

Mismoodi nad seda FB-gruppides avalikult propageerivad ma tahaks teada. Kui üsna eakas inimene just praegu nende FB gruppide olemasolu avastas, siis vast ei ole ikka tegemist avaliku propageerimisega. Avalik propageerimine oleks see kui tänavatele ilmuks loosungid kirjadega “Ärge saage lapsi, lastevaba elu on niii mõnna!!!” Või kui riik annaks 500€ kõigile peredele kes otsustavad lastetuks jääda.

Lugedes edasi selgub, et lapse sünd on ime ja seda rõõmu pole võimalik kirjeldada. Esiteks on lapse sünd väga sageli esinev lihtne bioloogia. Ime on nelikute sünd. Ja väga lühinägelik on tunda kahju neist, kes ei rõõmusta täpselt sama asja üle nagu Sirje Niitra.

Ma pole veel näinud, et näiteks mõni Arvo Pärdi fänn kirjutaks artikli, kus ta haletseb neid, kes ei tunne vaimustust Arvo Pärdi loomingust, kirjutaks näiteks nii: Arvo Pärdi looming on ime ja mul on siiralt kahju kõigist neist, kes ei ole tema muusikat mingil põhjusel veel kuulnud. (Arvamus, mis põhineb sellel, et arvaja peab iseenesestmõistetavaks, et kes kord juba kuuleb Pärti, lihtsalt peab vaimustuma.) Ja nii edasi.

Point on see, et intelligentne inimene ei pea enda maailmapilti ja enda arvamust ainuõigeks. Sirje Niitra tundub, et peab. Ja lisaks kardab, et iga teisitimõtleja teeb enda mõtteid mitte saladuses hoides mingit propagandat.

Minul on siiralt kahju sellest, et niivõrd elukogenud naise mõistus tõrgub vastu võtmast fakti et kõik ei mõtle ja ei tunne täpselt nii nagu tema. Sest see kirjatükk tundub olevat üks suur imestus.

12 points. Täpselt minu mõtted!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ühelapselisena tunnen ka, et olen pigem lastetute gruppi arvatud kui lapseomanike:( Norm ju 2-4.

EL-is keskmiselt sünnib ühe naise kohta 1,6 last. Eestis on see näitaja pisut üle keskmise – 1,62.

Kõige rohkem lapsi sünnib ELis ühe naise kohta Iirimaal (2,07), Prantsusmaal (2,00), Suurbritanniast (1,96) ja Rootsis (1,94).

Sisserändajad panevad nagu jänesed ja põliselanikest naised hoiavad jalge püüdlikult koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

indiviidi tasemel mind see teema ei huvita üldse. lastetud on minu silmis samas paadis homode ja muude karvaliste-sulelistega. tehku, mis tahavad. minu meelest on lihtsalt ebaeetiline reklaamida avalikult oma eraelu.

pikas perspektiivis saan aru laiemas plaanis erinevate sõnavõtjate murest (artiklit lugeda ei viitsi, sest mind ei huvita kellegi eraelulised valikud). kui eesti elu ja keskkond ei soodusta laste saamist, siis meie riik lihtsalt paljunetakse üle. vaadake, palju on lapsi keskmiselt venelastel, mustlastel, igasugu töötutel-umbkeelsetel-“ajukirurgidest” sisserännanutel. varsti polegi enam lastetus teemaks, sest lastetud surevad välja ja ülejäänud eestlased paljunetakse üle. riik peaks suutma elu näha pikemas perspektiivis kui 3-4-5 aastat. kui keskmine eestlane ei soovi paljuneda, siis ei tohi ammugi sisse võtta võõramaalasi, kelle naised on kasvatatud sünnist saati kodusteks paljunemismasinateks.

Sellised üleskutsed panevad mind mõtlema, et inimestel on matemaatika koolis jäänud õppimata. Arvutustehe on näiteks selline: Täna pakub abistavaid teenuseid (toodab sööki, ehitab teid, pakub arstiabi jne) 10 tööealist inimest 10-le töövõimetule (vanurid, lapsed, haiged) inimesele. Sarnase iibe puhul mõnekümne aasta pärast pakub sama teenust 15-le töövõimetule inimesele 5 tööealist inimest. Kas tundub realistlik, et selline koormuse suurenemine on võimalik? Või teine valik on, et teenused muutuvad vähem kättesaadavaks. Seda juba täna. Juba täna on toidutööstuses (põllumajanduses) ja ehitustööliste seas meil palju välistööjõudu, sest meil lihtsalt ei ole seda tööjõudu. Kas sa pakud, et paneme piiri kinni ja siis lihtsalt nälgime ja elame hurtsikutes, peaasi, et jumala eest võõrtööjõudu ei kasutaks. Või mida head see piiri kinni panemine õigupoolest tuua võiks? Ei saa aru.

PS: Minu poolt on kvoot täidetud ja kolm last sünnitatud, aga sinul?

Kui aga ühe inimese tootlikkus tehnoloogia arenedes kasvab 4 korda, siis osad tööealised võivad hoopiski töötuks jääda ning põlvkonnakaaslastest töötajad peavad ka neid ülal pidama. Samuti tuleb arvestada, et kui saadakse palju lapsi, peab ka neid lapsi ülal pidama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://arvamus.postimees.ee/6476410/sirje-niitra-lastevabast-elust-ma-ei-kadesta-naisi-kes-on-saanud-elada-vaid-iseendale?_ga=2.269133234.2127630074.1544556084-1402584299.1483228220

Mida arvate?

See pani natuke kulmu kergitama:

“Seda enam, et naised, kel puudub enda arvates emainstinkt ja kes ei soovi lapsi saada ega neid kasvatada, propageerivad sellist eluviisi avalikult ja nad arvavad, et neil on selleks õigus.”

Ma ei näe lastetuid naisi pidevalt artikleid ja arvamuslugusid kirjutamas sellest, et miks mõni naine otsustab küll sarisigijaks hakata. Miks ta arvab, et tal on selleks õigus? Miks ta pigem karjääri ei tee ja raha ei teeni?

Aga need lastetud on millegipärast pidevalt teistel risti jalus; koguaeg peab sel teemal sõna võtma.

Minu arust on ka see “siis on vanaduses keegi sinu eest hoolitsemas” argument üsna kehtetuks muutunud.

See artikkel oleks nagu aastast 1918, mitte 2018. Täielik tagurlik ja naisi objektistav jura on see kirjatükk. Autori arvates on õige naine vaid see, kes on sünnitanud lapsed, lastetu naine pole täieõiguslik naine.

Tõesti, selline radikaalne seisukohavõtt tänapäeva meedias on masendav ja naisi alavääristav. Seda halvem, et see on kirjutatud teise naise poolt.

Kui ma oleksin praegu kahekümnendates, siis lapse saamine oleks küll viimane asi, millele mõtleksin. Ilmselt ma ei saakski kunagi “oma” lapsi, vaid lapsendaksin, kui nii väga last sooviksin. Arvatavasti aga jääksin vabatahtlikult lastetuks, nii, nagu paljud tänapäeva noored teevad. SEE ON NENDE VALIK. Nende elu. Sundida selles ülerahvastatud maailmas kedagi lapsi muretsema on väga, väga nõme. Pigem julgustaksin adopteerima. Poliitikud omakorda võiks seaduste abil kergendada välismaalt adopteerimist.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 12:09; 26.12 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et Eestis jätab keegi 1 või 2 last sünnitamata, ei mõjuta absoluutselt maailma ülerahvastatust, kuna samal ajal sünnitab need 2+5 last kas Bangladeshi või Nigeeria naine.
Vaata seda reaalajas kella ja mõtle ka natuke, enne kui hakkad ajama jura teemal kuidas Sina päästad lastetuna maailma:
http://www.worldometers.info/world-population/
Ainuke, mida selline “päästan maailma lastetuna” saavutab on, et tulevikus on maailmas ainult teatud rassid, kes hetkel hoogsalt paljunevad.
Neile, kes linke ei viitsi vaadata, Nigeeria sünnituskordaja on 7.4 (!) last. Ehk siis kogu migratsiooniprobleem on ka kenasti näha – seal on täiesti ok elu, ent neile lihtsalt ei olegi oma kodumaal varsti ruumi…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.12 15:02; 26.12 15:10; 26.12 17:37; 27.12 01:11; 27.12 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lastetu ja väga õnnetu selle üle. Pole leidnud lihtsalt meest, kellega lapsi saada. Ja mida aeg edasi, seda enam tundub, et ega leiagi.
Kel lapsed, need räägivad kogu aeg, milline õnn see on. Mis tundeid see minus tekitab? Loomulikult on valus sellele mõelda, et mina sellest midagi ei tea. Seltskonnas küsitakse avalikult, et millal siis sina pere peale mõtlema hakkad? Te ei kujuta ette, kui piinlik see on. No mis siin vastata? Ja nüüd lisaks kõigele mõistetakse veel ka avalikult hukka nagu oleksin mingi ühiskonna koorem…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele- kas sa tahad last või meest?
Lapse saamiseks ei ole tegelikult püsipartnerit vaja. On spermapangad, on võimalus puhkama minna ja endale kuum latiino doonoriks valida, saad veel ilusa lapse ka 🙂

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.12 15:02; 26.12 15:10; 26.12 17:37; 27.12 01:11; 27.12 15:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Jälle need lastetud pinnuks silmas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.