Esileht Pereelu ja suhted Jonniv pensionär

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Jonniv pensionär

Postitas:

Oeh. Pärast äiaga kokkusaamist on mul mitu päeva raske. Kõigepealt võetakse ette oma piirkonna elanikud (mitte ühtegi normaalset), siis valitsus, siis kõik temast nooremad, kes on hukas. Vot vene ajal oli hea elu, kord oli majas, kõik tegid tööd, nüüd jaotatakse vaid joodikutele sotstoetusi jne jne jne. Silmad peas vilavad kogu aeg kus vigu näha.

Ja siis ei oska kohe olla, kas hakata kaasa vinguma (no ei tahaks), natukene kaitsma, et pole nii hull midagi, siis tuleb sada vastuargumenti, lõpuks jääd vait ja kogu negatiivus lihtsalt langeb su peale.

See on nii koormav. Ämm ja äi on nagu OH ja AH matkal.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib küll olla algav dementsus (sageli lähedased ei saa aastaid aru sellest) see iseloomu muutumine.

Aga vabalt võib olla ka frustratsioon.

Ma arvan ka nii, et ei pruugi olla tingimata olla see üks “d” ehk dementsus – võib olla ka teine “d” ehk depressioon.

Tean ise vanainimesi, kellel oli samasugune jutt. Aga nad ei muutnud dementeseks, mõtteselgus oli surmani täitsa olemas. Küll aga jäid nad depressiivseteks elu lõpuni.

Ega vanemal põlvkonnal väljendubki depressioon teisiti kui noortel-keskealistel. Noor või keskealine võib kaevata, et: “Mul on nii deprekas peal…” Vanema põlvkonna inimene naljalt ei ütle nii.  Tema maskeerib depressiivsuse “asjalikuks” kriitikaks. Ja kritiseeritakse seda, millega kokku puututakse – kui tihti puututakse kokku kodupoega, siis saabki “vitsa” kodupood. Kui on kokkupuuteid omakandi inimestega – siis saavad need. Kui vanainimene enam väljas ei käi, hakkab “vitsa” saama näit. see inimene, kes toidu koju toob. Riigikord, poliitikud on üldse tüüpiline, muidugi.

Jah, nagu kägu 9.18 õigesti mainis, ei oska kuidagi olla. Vastik on kaasa vinguda, samas kõigi ja kõige “advokaat” ka ei jaksa olla – seda enam, et argumenteeritud vaidlust ei teki niikuinii (sõltuvalt inimesest kas vihastab või laseb lihtsalt oma juttu edasi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh. Pärast äiaga kokkusaamist on mul mitu päeva raske. Kõigepealt võetakse ette oma piirkonna elanikud (mitte ühtegi normaalset), siis valitsus, siis kõik temast nooremad, kes on hukas. Vot vene ajal oli hea elu, kord oli majas, kõik tegid tööd, nüüd jaotatakse vaid joodikutele sotstoetusi jne jne jne. Silmad peas vilavad kogu aeg kus vigu näha.

Ja siis ei oska kohe olla, kas hakata kaasa vinguma (no ei tahaks), natukene kaitsma, et pole nii hull midagi, siis tuleb sada vastuargumenti, lõpuks jääd vait ja kogu negatiivus lihtsalt langeb su peale.

See on nii koormav. Ämm ja äi on nagu OH ja AH matkal.

Ma olen selle olukora lahendanud sellega, et reageerin minimaalselt nende jutule, sest vahet ei ole, mida sa teed (kaskirud kaasa või kaitsed või pakud välja kolmanda vaate), halvasti on ikka. Mõne aja pärast tüditakse ja siis tuleb alles huvi selle vastu, kuidas sul/su perel läheb ja mida lapsed teevad jne.

 

Teemaalgatajale soovitan aga emaga rääkida ja las meenutab mõne sõbranna, kellega telefonitsi suhelda. Mu emal on kaks sellist sõbrannat, kellega koos maailma valu ja hukkaminek igapäevaselt läbi lahatakse ja see võimaldabki perega suheldes rääkida hoopis rõõmsamatest ja pakilisematest asjadest. Tõsi, mõni telefonikõne meenutab kõrvaltkuulajale rohkem turumuttide kaklust, kuid siiani pole keegi telefoni maha visanud ja kõned lõppevad mingi kompromissiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Jonniv pensionär