Esileht Kodunurk Joodavat pakiveini

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Joodavat pakiveini

Postitas:

Nii, tulemas juubel ja kuna ma ise alkoholi ei tarbi, kuid külalistele sooviks pakkuda siiski midagi… kuna kunagi ostsin gurmeenide soovitatud veine siis need minu enamus sugulastele ja naabritele peale ei läinud, siis küsiksin nõu… olen poes näinud neid pakiveine, kus rohkem sees, soodsam ja mugav kuid mis oleks neist magusam ja täidlasem, ei julge enam huupi osta….

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis ikka Dreamerit, mis muud

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 21:01; 26.07 11:14; 28.07 21:48; 29.07 15:17; 30.07 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Nii, tulemas juubel ja kuna ma ise alkoholi ei tarbi, kuid külalistele sooviks pakkuda siiski midagi… kuna kunagi ostsin gurmeenide soovitatud veine siis need minu enamus sugulastele ja naabritele peale ei läinud, siis küsiksin nõu… olen poes näinud neid pakiveine, kus rohkem sees, soodsam ja mugav kuid mis oleks neist magusam ja täidlasem, ei julge enam huupi osta….

    Inimeste eelistus on väga erinev. Magusad veinid on algajatele.  https://prismamarket.ee/entry/maori-bay-sauvignon-blanc–2l/4044551063035

Kindlasti võiks olla valikus igale maitsele midagi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 00:24; 30.07 11:57; 01.08 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes on gurmeenid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isiklik eelistus – valge ja kuiv.
Üldiselt Tšiili veinidega pole alt läinud, järgmine lemmik on Lõuna-Aafrika.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.07 06:19; 30.07 10:34; 30.07 17:53; 01.08 10:02; 01.08 10:05; 05.08 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riesling on magusam, ma ei tea kas pakiveine on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 07:30; 29.07 07:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Johann Brunner on riesling, pakis. Olen joonud pudelivarianti, minu arust täiesti hea kerge vein, joo nagu morssi. Paar aastat tagasi oli hea valge pakivein jalgratta pildiga (bicicletta). Kas seda tänavu on, ei tea. Tookord oli see müügil Rimis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Nii, tulemas juubel ja kuna ma ise alkoholi ei tarbi, kuid külalistele sooviks pakkuda siiski midagi… kuna kunagi ostsin gurmeenide soovitatud veine siis need minu enamus sugulastele ja naabritele peale ei läinud, siis küsiksin nõu… olen poes näinud neid pakiveine, kus rohkem sees, soodsam ja mugav kuid mis oleks neist magusam ja täidlasem, ei julge enam huupi osta….

    Inimeste eelistus on väga erinev. Magusad veinid on algajatele. https://prismamarket.ee/entry/maori-bay-sauvignon-blanc–2l/4044551063035

Kindlasti võiks olla valikus igale maitsele midagi.

Keskmine eesti sünnipäevaline sülgab selle suures kaares välja. See on ju HAPU! 😀

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 21:01; 26.07 11:14; 28.07 21:48; 29.07 15:17; 30.07 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole paljud inimesed veinigurmaanid ja joovad hea meelega neid magusaid odavaid pakiveine – kui juba eelmine kord ei osutunud kuivad veinid populaarseteks, siis võib rahus Dreamerit ja muid analooge osta – loe, et oleks vein poolmagus või magus ja küll ära juuakse.  Soolase toidu kõrvale võid ju pudeli ka poolkuiva veini osta alustuseks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Chill Out nimeline pakivein, nt city alko valikus on punastest shiraz ja cabernet sauvignon, valgest chardonnay.  Kena serveerida, ühes stiilis pakendid.

Ikka etem kui Dreamer, aga hind pole kallim.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isiklik eelistus – valge ja kuiv.

Inimeste eelistus on väga erinev. Magusad veinid on algajatele.  https://prismamarket.ee/entry/maori-bay-sauvignon-blanc–2l/4044551063035

No aga mis teha siis, kui seltskonnas ei olegi edasijõudnuid? Sellest, et neile algajatele oma lemmikmarki kuiva veini soovitada, pole ju kasu.

Juba nimetatud Brunneri veinid peaks olema selline kuldne kesktee, mis võiks sobida paljudele.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 27.07 12:41; 29.07 12:10; 30.07 11:46; 30.07 16:44; 30.07 16:48; 30.07 18:45; 30.07 22:05; 31.07 00:38; 02.08 12:45; 05.08 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

need poolmagusad https://cityalko.ee/product-detail/johann-brunner-riesling-mosel-9-5-300cl-bib

https://hiiumaa.ecoop.ee/et/toode/20197385-konigsmosel-riesling-3l-valge-vein

päris magusaid ma ise ei joo, need mõlemad peaks paljudele sobima

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 14:37; 30.07 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neist pakiveinidest – roosast, punasest vôi valgest –  vôib ju soojal suvepäeval pidulauda hoopis sangriat teha!
1:3 sidruni vôi apelsini Fantat (Sprite, 7Up, Kellukese limonaad), ülejäänud vein (vahekorda vôib maitse kohaselt muuta!), puuviljalôike (apelsin, sidrun, virsik, ôun, maasikas jms), piparmündilehti, kaneelipulki) ning ohtralt jääkubikuid sisse – ilus ja hea!
Maitse varieerimiseks vôib ka mingit likööri, brändit vms lisada.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba jutt segudele läks – bool on ka väga mõnus jook, mida suurele seltskonnale pakkuda, kui õigesti teha ja kenasti kaunistada.
https://joogikultuur.ee/joogid/pohibooli-retsept

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 01:14; 30.07 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Baron Roseni valge pakivein näiteks: https://www.selver.ee/baron-rosen-vino-blanco-100-cl

Guugeldades leidsin Selveri e-poest, aga seda on mujal ka, ise vist ostsin Rimist, kui ma õigesti mäletan.

Eespool juba soovitati Brunnerit, see Baron Roseni oma on veidi sarnane, isegi mahedam.

Ma ise veine eriti ei fänna, ei meeldi kallid ja gurmaanide kiidetud kuivad veinid, võimatu seda mõru laket alla saada, samas ei meeldi ka liiga magusad veinid. See valge oli just selline, et läheb pingutuseta alla, hea maitsega, ei ole liiga kuiv, ei ole liiga magus.

Kui oma veinigurmaanidest töökaaslastele ütlesin, et Brunnerit või Baron Rosenit eelistan, olid näod ees sellised, et nüüd olen igavesti teise sordi inimeseks liigitatud 😀 Aga no tõesti, ma joon alkoholi üliharva, nii et kui juba see klaasike võtta, siis miks ma pean seda mõru jubedust alla pigistama, mida nad kvaliteetveiniks nimetavad. Kohati on tunne, et inimesed lähevad vooluga kaasa, keegi kiida, vaja siis endal ka näidata, et kalleid veine joon, ei juleta öelda, et ei ole ju eriline maitseelamus.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.07 13:39; 29.07 14:56; 30.07 12:13; 30.07 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga no tõesti, ma joon alkoholi üliharva, nii et kui juba see klaasike võtta, siis miks ma pean seda mõru jubedust alla pigistama, mida nad kvaliteetveiniks nimetavad. Kohati on tunne, et inimesed lähevad vooluga kaasa, keegi kiida, vaja siis endal ka näidata, et kalleid veine joon, ei juleta öelda, et ei ole ju eriline maitseelamus.

Ei, siinkohal sa eksid. Probleem on sinus. Täpsemalt just selles, et jood üliharva ning su maitsemeel ei ole veinide osas väga arenenud.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 21:01; 26.07 11:14; 28.07 21:48; 29.07 15:17; 30.07 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi suudaks kirjelduse järgi veini tuvastada, siis meenub ostsin kunagi Selverist sellise ümmarguse tünnimoodi veini, oli valget ja roosat, päris hea oli juua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 07:30; 29.07 07:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga no tõesti, ma joon alkoholi üliharva, nii et kui juba see klaasike võtta, siis miks ma pean seda mõru jubedust alla pigistama, mida nad kvaliteetveiniks nimetavad. Kohati on tunne, et inimesed lähevad vooluga kaasa, keegi kiida, vaja siis endal ka näidata, et kalleid veine joon, ei juleta öelda, et ei ole ju eriline maitseelamus.

Ei, siinkohal sa eksid. Probleem on sinus. Täpsemalt just selles, et jood üliharva ning su maitsemeel ei ole veinide osas väga arenenud.

nõustun, sest mitteveini jooja räägib ainult seda, mida arvab, mitte seda, mida teab, sest ta ei tea

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.07 10:34; 30.07 11:25; 31.07 08:42; 03.08 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi suudaks kirjelduse järgi veini tuvastada, siis meenub ostsin kunagi Selverist sellise ümmarguse tünnimoodi veini, oli valget ja roosat, päris hea oli juua.

Kui kunagi? Ligi 10 a tagasi? Ma olen ka joonud mingis silinderjas pakis veine, aga hiljem pole neid enam kuskilt leidnud. Kui maale lähen, võin paki pealt nime vaadata 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 27.07 12:41; 29.07 12:10; 30.07 11:46; 30.07 16:44; 30.07 16:48; 30.07 18:45; 30.07 22:05; 31.07 00:38; 02.08 12:45; 05.08 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga no tõesti, ma joon alkoholi üliharva, nii et kui juba see klaasike võtta, siis miks ma pean seda mõru jubedust alla pigistama, mida nad kvaliteetveiniks nimetavad. Kohati on tunne, et inimesed lähevad vooluga kaasa, keegi kiida, vaja siis endal ka näidata, et kalleid veine joon, ei juleta öelda, et ei ole ju eriline maitseelamus.

Ei, siinkohal sa eksid. Probleem on sinus. Täpsemalt just selles, et jood üliharva ning su maitsemeel ei ole veinide osas väga arenenud.

OK, selge, peab sageli neid hapusid ja mõrusid veine kaanima, et maitsemeel ära nüristada ja kõik, sh need kuivad hapud ja mõrud veinid, valimatult all läheks 😀

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.07 13:39; 29.07 14:56; 30.07 12:13; 30.07 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga no tõesti, ma joon alkoholi üliharva, nii et kui juba see klaasike võtta, siis miks ma pean seda mõru jubedust alla pigistama, mida nad kvaliteetveiniks nimetavad. Kohati on tunne, et inimesed lähevad vooluga kaasa, keegi kiida, vaja siis endal ka näidata, et kalleid veine joon, ei juleta öelda, et ei ole ju eriline maitseelamus.

Ei, siinkohal sa eksid. Probleem on sinus. Täpsemalt just selles, et jood üliharva ning su maitsemeel ei ole veinide osas väga arenenud.

OK, selge, peab sageli neid hapusid ja mõrusid veine kaanima, et maitsemeel ära nüristada ja kõik, sh need kuivad hapud ja mõrud veinid, valimatult all läheks ????

Jälle vastupidi – ikka rohkem valima hakkad ja need magusad lurrid, mida praegu tarbid, ei lähe enam alla. Aga ega igasugune kuiv vein ka sellepärast veel kohe hea ei ole, et ta kuiv on.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 21:01; 26.07 11:14; 28.07 21:48; 29.07 15:17; 30.07 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isiklik eelistus – valge ja kuiv.

Inimeste eelistus on väga erinev. Magusad veinid on algajatele. https://prismamarket.ee/entry/maori-bay-sauvignon-blanc–2l/4044551063035

No aga mis teha siis, kui seltskonnas ei olegi edasijõudnuid? Sellest, et neile algajatele oma lemmikmarki kuiva veini soovitada, pole ju kasu.

Juba nimetatud Brunneri veinid peaks olema selline kuldne kesktee, mis võiks sobida paljudele.

Ühesõnaga teed minu valiku maha, et enda oma esile tõsta?

Kui inimesi harjutadagi mingite magusate kissellidega, siis loomulikult nad sülgavad selle “hapu” kohe välja.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.07 06:19; 30.07 10:34; 30.07 17:53; 01.08 10:02; 01.08 10:05; 05.08 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga no tõesti, ma joon alkoholi üliharva, nii et kui juba see klaasike võtta, siis miks ma pean seda mõru jubedust alla pigistama, mida nad kvaliteetveiniks nimetavad. Kohati on tunne, et inimesed lähevad vooluga kaasa, keegi kiida, vaja siis endal ka näidata, et kalleid veine joon, ei juleta öelda, et ei ole ju eriline maitseelamus.

Ei, siinkohal sa eksid. Probleem on sinus. Täpsemalt just selles, et jood üliharva ning su maitsemeel ei ole veinide osas väga arenenud.

OK, selge, peab sageli neid hapusid ja mõrusid veine kaanima, et maitsemeel ära nüristada ja kõik, sh need kuivad hapud ja mõrud veinid, valimatult all läheks ????

tundub, et sa pole mõitslik jooja, veine ei kaanita ja maitsemeelt ei nüristata ja valimatult ei tarbita

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.07 10:34; 30.07 11:25; 31.07 08:42; 03.08 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isiklik eelistus – valge ja kuiv.

Inimeste eelistus on väga erinev. Magusad veinid on algajatele. https://prismamarket.ee/entry/maori-bay-sauvignon-blanc–2l/4044551063035

No aga mis teha siis, kui seltskonnas ei olegi edasijõudnuid? Sellest, et neile algajatele oma lemmikmarki kuiva veini soovitada, pole ju kasu.

Juba nimetatud Brunneri veinid peaks olema selline kuldne kesktee, mis võiks sobida paljudele.

Ühesõnaga teed minu valiku maha, et enda oma esile tõsta?

Kui inimesi harjutadagi mingite magusate kissellidega, siis loomulikult nad sülgavad selle “hapu” kohe välja.

Ei, ma lähtun lihtsalt sellest, mida TA soovis – ta eelmine, asjatundjate järgi valitud veinipakkumine ei leidnud ju joojaid. Brunneri veinid on pealegi poolkuivad ja poolmagusad, ühtki magusat nende hulgas ei ole. (Ma ise ei joo magusaid veine juba paarkümmend aastat, aga kuna sugulaste hulgas on selliste austajaid, siis tean.)

See on puhas snobism, kui sa kutsud külalised, kellest on teada, et nad kuiva veini ei joo, aga sa pakud neile sellest hoolimata just kuiva veini – las arendavad maitsemeelt!  See ei ole see koht ega olukord. Eriti kuna TA ise üldse veini ei joo.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 27.07 12:41; 29.07 12:10; 30.07 11:46; 30.07 16:44; 30.07 16:48; 30.07 18:45; 30.07 22:05; 31.07 00:38; 02.08 12:45; 05.08 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://kalamata.ee/ sellel firmal on 5l tünnid ntx olemas. Aga tasub keegi kaasa võtta, kes veine joob.

Ja veini maaletoojatelt võib otse ka pakkumisi küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 00:24; 30.07 11:57; 01.08 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isiklik eelistus – valge ja kuiv.

Inimeste eelistus on väga erinev. Magusad veinid on algajatele. https://prismamarket.ee/entry/maori-bay-sauvignon-blanc–2l/4044551063035

No aga mis teha siis, kui seltskonnas ei olegi edasijõudnuid? Sellest, et neile algajatele oma lemmikmarki kuiva veini soovitada, pole ju kasu.

Juba nimetatud Brunneri veinid peaks olema selline kuldne kesktee, mis võiks sobida paljudele.

Ühesõnaga teed minu valiku maha, et enda oma esile tõsta?

Kui inimesi harjutadagi mingite magusate kissellidega, siis loomulikult nad sülgavad selle “hapu” kohe välja.

Külalised pole suvaline mass, keda millegagi harjutada. Hea võõrustaja ikkagi arvestab sellega, kes talle külla tulevad ja valib jookide-söökide puhul kuldse kesktee, et kõik võiks külalistele pakutavat ka nautida. Ei pea nui neljaks oma põhimõtteid või eelistusi hakkama kõigile täiskasvanud inimesele pähe määrima ja neid “ümber kasvatama”. See on ka üks põhjus, miks nt tööl või tuttavate hulgas üritan veiniteemat vältida, sest need enda arust veinispetsid ja -gurmaanid lihtsalt sõidavad kõigist üle, halvustavad ja upitavad ennast. Kes mida joob teema on minu jaoks seltskonnas täiesti tabu (anonüümselt Perekoolis võin kommenteerida), sest koosviibimistel toob see lihtsalt välja inimeste halvima poole, kui hakatakse tõestama, et just tema maitse on see kõige õigem ja teised mingu ja häbenegu nurgas. Kui küsiti neutraalsemat veini, mis sobiks paljudele, siis miks on vaja hakata ikka peale suruma, et ostke ikka teistsugune.

Ise arvan, et sain teemaalgataja küsimustest õigesti aru ja soovitasin talle neid kuldse kesktee veine, mida sellises seltskonnas pakkuda võiks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.07 13:39; 29.07 14:56; 30.07 12:13; 30.07 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külalised pole suvaline mass, keda millegagi harjutada. Hea võõrustaja ikkagi arvestab sellega, kes talle külla tulevad ja valib jookide-söökide puhul kuldse kesktee, et kõik võiks külalistele pakutavat ka nautida. Ei pea nui neljaks oma põhimõtteid või eelistusi hakkama kõigile täiskasvanud inimesele pähe määrima ja neid “ümber kasvatama”.

Õilis põhimõte, aga millal juhtub see, et need magusasõbrad hakkavad oma pidudel “snoobidele” normaalseid kuivi veine pakkuma? Ei ole veel näinud. Ikka need “snoobid” peavad “kuldse kesktee” (mis muidugi ei ole mingi kesktee vaid harilik joodamatu magus vein) leidma ja mitu komplekti jooke varuma, et iga onuheino ja tädimare rahul oleks, teised ei pea oma mugavustsoonist kunagi välja tulema.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 21:01; 26.07 11:14; 28.07 21:48; 29.07 15:17; 30.07 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külalised pole suvaline mass, keda millegagi harjutada. Hea võõrustaja ikkagi arvestab sellega, kes talle külla tulevad ja valib jookide-söökide puhul kuldse kesktee, et kõik võiks külalistele pakutavat ka nautida. Ei pea nui neljaks oma põhimõtteid või eelistusi hakkama kõigile täiskasvanud inimesele pähe määrima ja neid “ümber kasvatama”.

Õilis põhimõte, aga millal juhtub see, et need magusasõbrad hakkavad oma pidudel “snoobidele” normaalseid kuivi veine pakkuma? Ei ole veel näinud. Ikka need “snoobid” peavad “kuldse kesktee” (mis muidugi ei ole mingi kesktee vaid harilik joodamatu magus vein) leidma ja mitu komplekti jooke varuma, et iga onuheino ja tädimare rahul oleks, teised ei pea oma mugavustsoonist kunagi välja tulema.

ja mina ei näe  probleemi,  joon peol seda mida pakutakse ja kui mulle ei meeldi võin ise tellida kui see võimalus või ei võta siis üldse. Samas ei tapa mind ükski jook ja teid ka kindlasti mitte ja alati võib oma lemmikjoogi kotti pista. Kus on siin probleem, ei tasu nii pirtsud olla?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 14:37; 30.07 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen poes näinud neid pakiveine, kus rohkem sees, soodsam ja mugav kuid mis oleks neist magusam ja täidlasem, ei julge enam huupi osta….

Pakiveini serveerida on ikka väga labane ja mage. See pigem suvalistes kohtades joomiseks-metsas, grillimisel, matkal vms.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.07 15:34; 30.07 17:03; 30.07 23:34; 30.07 23:36; 02.08 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külalised pole suvaline mass, keda millegagi harjutada. Hea võõrustaja ikkagi arvestab sellega, kes talle külla tulevad ja valib jookide-söökide puhul kuldse kesktee, et kõik võiks külalistele pakutavat ka nautida. Ei pea nui neljaks oma põhimõtteid või eelistusi hakkama kõigile täiskasvanud inimesele pähe määrima ja neid “ümber kasvatama”.

Õilis põhimõte, aga millal juhtub see, et need magusasõbrad hakkavad oma pidudel “snoobidele” normaalseid kuivi veine pakkuma? Ei ole veel näinud. Ikka need “snoobid” peavad “kuldse kesktee” (mis muidugi ei ole mingi kesktee vaid harilik joodamatu magus vein) leidma ja mitu komplekti jooke varuma, et iga onuheino ja tädimare rahul oleks, teised ei pea oma mugavustsoonist kunagi välja tulema.

See on juba tase. Kui inimene ei joo kuiva veini, siis on ta Onu Heino või Tädi Mare? Kui sa neid snoobe siin esindad, siis palju õnne, selle kommentaariga tegid veinigurmaanide margi täis.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.07 13:39; 29.07 14:56; 30.07 12:13; 30.07 15:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Kodunurk Joodavat pakiveini