Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Juuni triibupüüdjad 2019

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 618 )

Teema: Juuni triibupüüdjad 2019

Postitas:

Päikselist suvehooaja algust! Et see loomulikult omandatav D-vitamiin ja mõnusad suvepuhkused Teile kõigile hästi kiired triibud tooks!

NB! Lisasin juurde ka vastused üldisematele korduma kippuvatele küsimustele! 🙂

Copy eelmisest teemast:
LÜHENDID:
OV- Ovulatsioon
CD- CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on
– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev
DPO- DAY PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:
Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/
Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:
Millal võib OV-testi positiivseks lugeda? Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsuskäimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavatsi toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlati arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48 – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! 🙂

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist jrgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda DPO1ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 DPO1.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! 🙂

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla DPO 4-10, Kui keskmiselt ikka umbes 6-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest DPO7-8 (pigem DPO8), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui DPO 10, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamisks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

HCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest HCG kogus on veres konsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid 😉

Kas see või too HCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus- ligikaudselt võiks HCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! 🙂

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub HCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Elli-Ly

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhuuu! Uus kuu, soovin Teile kõigile sellesse kuusse kuhjaga õnne ja vedamist ????

Kummardus Sulle Elli-Ly, oled väga sisuka ja asjaliku juunikuu teksti kirja pannud ????

Zero (28)

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 02.06 08:08; 03.06 09:13; 04.06 10:34; 04.06 22:03; 07.06 22:10; 07.06 22:53; 08.06 19:52; 09.06 08:56; 09.06 09:06; 09.06 09:13; 09.06 10:06; 09.06 12:28; 10.06 08:32; 10.06 09:41; 10.06 20:38; 17.06 09:38; 19.06 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, kolin ka siia gruppi. Olen triibupüüdjaid jälginud juba märtsi lõpust saati, kui otsustasime ise ka, et võiks teise lapse saada. Esimene laps meil 11 aastane Juba. Loen ikka kõiki postitusi ja elan mõttes kaasa. Kasutan ka flo äppi, mis tundub nii huvitav ????.
Tervist kõigile L.(33)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nii pōnevil et saan uuesti pûüda. Loodan et see kord et lähe 2 aastat aega ja tulevad triibud kiiremini.
Kuidas teie siin suhtute ov riba ja pulk testidesse? Kumb näitaks täpsemalt?

Loodan et see kuu saavad paljud enda triibud????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka kolin siia üle. Mina plaan eile asjatada läks kaaa luhta???? kuna oli eile ka tööpäev(vara hommikune vahetus) siis olin jälle õhtuks kutu???? lausa uskumatuna tundub see tsükkel see???? muidu alati asjatanud ette ja taha , aga nüüd ei. Kuigi nädala algus kuni kolmapäevani oli voodis aktiivne????loodan , et sellest panusest piisas. Kuigi arvan, et see pole minu kuu. Ja olen väga kuri enda peale. Mees eile veel proovis mind äratada peale natukest tudumust, aga no neh, norskasin vastu????

Täna siis DPO3 eelduste kohaselt. All pool naba samad olekut, mis peale päevi hakkasid, kord vähem tunda, kord rohkem.

Uuel tsüklil võtan ka vist siiski CB ov testid ehk kasutusele.Ei hakka ribatestidega maadlema. AGA kust te naised neid ostate? Neti apteegis paistab olevat, huvitav et nii sama apteegis pole.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka siin ikka. Ilmselt juunikuu olen veel ja siis juulis, kui mehel kõik analüüsid tehtud, siis lahkun. Nimelt me vahepeal oleme otsustanud, et kui see kuu ei õnnestu, siis uurime tõsiselt doonoriga viljastamisest. Rääkisin oma arstiga ka sellest ja ta pooldas. Ütles, et kuna meil nii suur protsent mitte terve laps saada, siis võiksime tõesti seda kaaluda. Natuke nagu kardan seda kõike, kuid ehk ikka õnnestub nii meil juba varsti terve laps saada????

Pisike

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 11:39; 20.06 11:19; 20.06 14:24; 21.06 09:46; 23.06 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ongi juba juuli, kus see aeg ikka lendab. Tânase seisuga on nii, et pãevad peaks hakkama umbes 6 juuni ehk siis pluss miinus 2. Hetkel vâga mingeid tundmusi nagu ei olegi. 4 juuli ka arsti aeg, kuna aasta ongi tâis, eks siis saab ka ehk midagi targemaks ma loodan…olen põnevil ja samas hirmul ühteaegu.

Kts.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 11:41; 04.06 09:51; 06.06 12:48; 07.06 11:21; 07.06 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitused kõigile!
Kolin ka siia. Minu eelmine tsükkel oli nii lühike on mul olid Mai kuu jooksul kaks korda päevad. ????
Täna siis CD 7
Keegi minuga samas rütmis?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitused kõigile!

Kolin ka siia. Minu eelmine tsükkel oli nii lühike on mul olid Mai kuu jooksul kaks korda päevad. ????

Täna siis CD 7

Keegi minuga samas rütmis?

Minul suht tihti kahed päevad kuus???? oleneb , kui kuu alguses üks, siis kuu lõpus teine ka???? minul viimati aprillis , mõnes mõttes see hea ju, saab ruttu uue tsükliga pihta hakata????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere ja ilusat uut kuud!

Liitusin foorumiga Mai kuus, võtsin sõna vaid paaril korral kuid lugesin ikka. Meie oleme eelmise aasta juulist andnud lihtsalt rohelise tule. Jälgin äppi kuid OV teste ei ole kasutanud. Kuna olen veel ka suhteliselt noor, 22. aastane, siis oleme lihtsalt nö vabad käed andnud, et tuleb kui tuleb ????

Aasta pärast aga arvan küll, et võiks juba lapsevanem olla või siis kohe kohe saada. Ja samas PP ikka hakkab tavaliselt sellise masendusega, et no miks nüüd ei tulnud siis. Samas aga lohutan end sellega, et tööalaselt on veel palju väljakutseid ja ju siis nii peabki minema.

Hetkel mul suhteliselt igav aeg olnud. DPO6 peaks hetkel käsil olema ja 8 päeva pärast ähvardab äpp, et tulevad punased külla. Tavaliselt on mul tsükkel umbes 30 päeva.

Soovin kõigile kõike kõige paremat! ????

Anks

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:12; 02.06 19:18; 07.06 00:07; 09.06 01:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema lõin, aga endast ei kirjutanud. Paljud küll minu looga kursis, kuid kuna ikka tuleb siia lugema ka uusi triibupüüdjaid, panen oma loo kirja:

Juuli 2018 andis mees lõpuks ka enda poolt rohelise tule. Selle ütles ta välja sõbra sünnipäeval, olles parajalt svipsis. Kuigi see oli minu jaoks positiivne üllatus, siis väga tõsiselt ma seda kohe ei võtnud – siiski alkoholi mõju all öeldud… Järgmisel päeval tuli see uuesti teemaks ja sain aru, et ta mõtles seda päris-päris tõsiselt ka TÄIESTI KAINENA! Vot siis olin seitsmendas taevas.

02.08.2018 lasin eemaldada 3aastase spiraali Fleeree (paigaldatakse neile, kes pole varem sünnitanud), mis oli mind rasestumisest hoidnud natuke vähem kui 1,5 aastat.

Sealt alates tundus alguses tsükkel üsna regulaarne olevat, kuid tagant järgi vaadates on mu tsükkel kõikinud 24-31 päeva vahel. Sügise lõpus ja uue aasta algul sai ka mõned korrad naistearstil käidud ning esmapilgul on tundunud kõik korras olevat. Ühe korra käis läbi ka lause, et emakasein liiga õhuke, kuid et aega on tal veel kosuda enne OVi ja muretsema ei peaks. Kuna jutuks tuli ka määrimine, mis minul kestis enamasti 2-3 päeva enne vererohkeid päevi, siis võtsin veebruar ja märts ka Duphastoni, kuid mulle tundus see luteaalfaasi liiga lühikeseks tegevat ning lisaks ei vähenenud määrimine, mistõttu otsustasin iseseisvalt selle võtmise uuest tsüklist lõpetada. Tsükkel taastus endiseks (luteaalfaas küll ikkagi pigem lühema võitu, kuid siiski normi piires) ja määrimine on ikka umbes 2 päeva (üle-eelmine tsükkel oli vaid 1 päev, viimane tsükkel oli jälle 2 päeva).

Hetkel CD6, 11s proovikuu ja 12s tsükkel.

Kuna kohe-kohe hakkabki aasta täis saama, siis otsustasin hakata asja lähemalt uurima ning plaanin teha kõikvõimalikud lihtsamad analüüsid, et kontrollida hormoone jm näitajaid, et kas on ka sobilikud rasestumiseks. Kuna mul aga hetkel haigekassa puudulik, siis ootan juulit, mil peaksin kenasti HK tagasi saama ja saan rahus neid analüüse teha. NB! Loll olen selles suhtes, et veebruaris oli veel HK olemas, kuid tol momendil ei osanud mõelda, et peaks laskma kas või perearstil need vereanalüüsid kiirelt ära teha. Eks lootsin, et tuleb rasedus ja rasedusega ka HK…

Keerulisem on aga eelnevas teemas jutuks tulnud ja mind rivist välja löönud olukord mehe osas, kes väldib arste nagu tuld. Ei, ta otseselt ei karda neid ega ka tulemuste teadasaamist, vaid tema on arvamusel, et arste tuleks tüütada vaid äärmisel vajadusel ning et meie ei ole ju nii kaua rasestuda üritanudki, et küll laps tuleb, siis kui õige aeg on,et tema vanaemal võttis ka aega 8 aastat, kuniks lõpuks ainus poeg sündis… Ja et ega tal pole aegagi arstile minna jne. Lisaks on tal ka üks terviseprobleem, millega ta samuti arsti juurde ei kipu, kuigi too konkreetselt põhjustab talle halba enesetunnet. Nüüd lõpuks ta lubas võtta arstiga ühendust peale minu õhtust nututuuri, ehk nüüd ülejärgmisel nädalal saab ta siis arstil käidud (ma loodan) ja vähemalt on terviseprobleemile mingigi lahenduse leitud – välistatud ju pole, et mitte-rasestumine just selle taga seisnebki. Igaljuhul katsun võtta asja rahulikult ja tasapisi teda sinna suunas lükata, tegeledes samal ajal iseendaga nii palju kui võimalik.

Sellest lähtuvalt pidin ise otsustama, mis ma see kuu teen – ei taha pettuda ja kui mees ei lähe kontrolli ja minu analüüside andmised lükkan igal juhul juulikuusse, siis kas on mõtet järjekordselt loota, et siis taaskord pettuda? Midagi ju pole muutnud võrreldes eelnevate 10 kuuga. Samas on nõme tunne, kui isegi ei proovi. JUST lõppes maikuu infoga, kuidas alles 10 või 11 kuul? lõpuks tulid iseseisvalt triibud!!! Ehk on ka mul lootust.

Sellest tulenevalt on plaan see kuu teha nii:
* Mees juba võtab taas vitamiine.
* Ise hakkan tänasest kortsleheteed 1tass päevas jooma kuni positiivse OV testini.
* Peale OV ostan ühe PURE ananassimahla, mille joon ära ühe tassi kaupa päevas, kuniks see pudel otsa saab.
* Kuna avokaado sisaldab omajagu antioksüdante, püüan teda rohkem oma menüüsse paigutada (see peaks eriti hästi just meestele mõjuma). Ma ikka aegajalt söön teda nagunii, aga see pigem siiani minu pärusmaa olnud, mitte niivõrd mehe menüü osa.
* Loomulikult võtan edasi foolhapet ja D-vitamiine.
* Ja otsustasin siiski anda uue võimaluse Duphastonile, kui olen arstiga üle konsluteerinud ses osas. Kui ta arvab vastupidi, siis jätan selle punkti vahele.
* Lisaks kõigele muule oleme siiani üsna tegusad olnud eriti rohelisel perioodil, kuid hiljuti siin toodu näite puhul otsustasin lasta seekord mehel enne OVi natuke praadida 3-4 päeva, enne kui ta ligi lasen ja “küpsenud” laadungi vastu võtan. Nii palutakse teha ka ju enne spermaanalüüse – vb sela siiski mingi kasutegur mängus.
* Peale seda võin teda veel ligi lasta lähimatel päevadel, kuid lut faasi teises pooles ma samuti pigem tahaksin vältida seksi igaks kümneks juhuks. Miks? Sest tihti IVFi puhul või ka neil kel rasedus püsima ei taha jääda, on see arstide poolt keelatud ja jätkuvalt ma ju ei tea, miks ei õnnestu ja mis täpsemalt on takistuseks.

NB! Ma loomulikult ei tea, kas ükski neist asjadest mind aitaks rasestumisel, kuid ma tunnen, et ma ise olen rahulikum, kui ma tean, et ma vähemalt enda poolt olen andnud maksimumi.
Peale OVi katsun puhata ja võtta asja võimalikult rahulikult, püüan mitte üle mõelda ja võimalik, et hoian ka siit eemale. Ühesõnaga, katsun mitte rasestumisele mõelda ja keskendun muudele asjadele. Tegelikult püüangi nii mõelda, et ma küll annan enda poolt kõik, kuid tõenäoliselt kuskil mingi kala siiski sees ja lootust väga pole – ehk on siis lootused madalad ja on kergem mitte ülemõelda ja -loota.

Nüüd sai küll hästi pikk tekst, aga sain vist kõik öeldud, mis mõttes oli 🙂

Elli-Ly

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, ma ka kolin siia. Triipe püüdnud 6 tsüklit, üks eelmisel sügisel ja jaanuari lõpust praeguseni. Alguses niisama, viimased paar kuud tegime lauspommitamist ov paiku 😀 Kuigi eelmine tsükkel mul on tagantjärgi tunne kuna tsükkel pikk oli, et ma hindasin ov valesti ja seega panime ikka suht mööda. Seni veel ühtegi varju näinud pole.

Hetkel dpo11, jamaitea. Ehk ei tule päevad? Gaasid ja kõht kinni jms endiselt, pigem peeretan iga päev rohkem, et ehk ei ole proge veel kukkund. Loota ju võib. Samas hommikul oli natuke kahtlane tunne. Testi ei julge ikka teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anks me siis ühes paadis. Mul tsükkel ka 30 päeva ja ma olen 20 ning just elasin peetumise üle ja nüüd uuesti siin ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitused kõigile!

Kolin ka siia. Minu eelmine tsükkel oli nii lühike on mul olid Mai kuu jooksul kaks korda päevad. ????

Täna siis CD 7

Keegi minuga samas rütmis?

Minul suht tihti kahed päevad kuus???? oleneb , kui kuu alguses üks, siis kuu lõpus teine ka???? minul viimati aprillis , mõnes mõttes see hea ju, saab ruttu uue tsükliga pihta hakata????

Ehh???? ma ei ole üldse harjund. Nagu alles olid päevad ja juba hakkasid jälle. Nädal varem..nagu mida ????
Üldse mitte fun. Kuid eks nüüd näis, mis see kuu toob. Tsükkel viimasel ajal kõigub selle stressi pärast(töö,trenn,ülekaal,mitte rasestumine). Hakkasin Kalmuse kava järgi jälle toituma(sain selle abil ühekuuga 4kg maha. Aga siis ei viitsinud enam. Nüüd võtan jälle end kätte,sest no ilmselgelt ainult ei aita seda rasva põletada).

Edit. Olen Triibukas27

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 16:46; 05.06 13:16; 25.06 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere ka minu poolt juunikuu triibupüüdjatele!
Jutt lühike, ma siin alates veebruarist, teist last soovinud al jaanuarist. Imetan esimest last veel (sügisbeebi 2017), aga eelmisel kuul vähendasin öiseid kordi lapse uinumisest kuni varahommikuni.
Ov see kuu ei testinud, aga eelmised 3 kuud sai testitud positiivselt ja samad tunnused olid olemas sel kuul, seega usun, et selles osas kõik toimis. Tegutsesin tunde järgi ajal kui nö roheline aken avatud ja loodan, et võibolla seekord vabam suhtumine aitab kaasa. Täna CD18. Eile alakõht valutas ja punnitas päris tugevalt, täna tavaline enesetunne. Umbes DPO 1 (?) ongi ja jään rahulikult ootele.
Tuju teeb heaks suvi ja ilusad ilmad, soojus pidi kaasa aitama rasestumisele ja aprill-mai olidki siin juba suht rohkete uudistega kuud, ehk toob suvi mullegi edu ????????
Lilli ja liblikaid ja triipe!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anks me siis ühes paadis. Mul tsükkel ka 30 päeva ja ma olen 20 ning just elasin peetumise üle ja nüüd uuesti siin ????

Kahju kuulda, kuid ükskord tuleb ka meie kord, eks!;)

Me hakkasimegi alles siis triipe püüdma, kui eelmisel juulil juhuslikult positiivse RT sain. Päevad olid lõpuks pea nädala hilinenud ja see oli minu jaoks midagi uut. Käisin ka veretestil, HCG näitas vaid 7. Mõned päevad hiljem hakkasid päevad.

Ma muidu ei ole selline testija tüüp ja mõtlen, et testin alles siis, kui päevad hilinevad (mida muidugi ei ole enam ammu juhtunud. )Samas tahaks vahel ikka enne testida aga ilmselt hoiab mind tagasi see, et teste kodus pole ja elan ka väiksemas asulas, seega ei saa neid ka igal hetkel osta 😀

Anks

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:12; 02.06 19:18; 07.06 00:07; 09.06 01:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema lõin, aga endast ei kirjutanud. Paljud küll minu looga kursis, kuid kuna ikka tuleb siia lugema ka uusi triibupüüdjaid, panen oma loo kirja:

Juuli 2018 andis mees lõpuks ka enda poolt rohelise tule. Selle ütles ta välja sõbra sünnipäeval, olles parajalt svipsis. Kuigi see oli minu jaoks positiivne üllatus, siis väga tõsiselt ma seda kohe ei võtnud – siiski alkoholi mõju all öeldud… Järgmisel päeval tuli see uuesti teemaks ja sain aru, et ta mõtles seda päris-päris tõsiselt ka TÄIESTI KAINENA! Vot siis olin seitsmendas taevas.

02.08.2018 lasin eemaldada 3aastase spiraali Fleeree (paigaldatakse neile, kes pole varem sünnitanud), mis oli mind rasestumisest hoidnud natuke vähem kui 1,5 aastat.

Sealt alates tundus alguses tsükkel üsna regulaarne olevat, kuid tagant järgi vaadates on mu tsükkel kõikinud 24-31 päeva vahel. Sügise lõpus ja uue aasta algul sai ka mõned korrad naistearstil käidud ning esmapilgul on tundunud kõik korras olevat. Ühe korra käis läbi ka lause, et emakasein liiga õhuke, kuid et aega on tal veel kosuda enne OVi ja muretsema ei peaks. Kuna jutuks tuli ka määrimine, mis minul kestis enamasti 2-3 päeva enne vererohkeid päevi, siis võtsin veebruar ja märts ka Duphastoni, kuid mulle tundus see luteaalfaasi liiga lühikeseks tegevat ning lisaks ei vähenenud määrimine, mistõttu otsustasin iseseisvalt selle võtmise uuest tsüklist lõpetada. Tsükkel taastus endiseks (luteaalfaas küll ikkagi pigem lühema võitu, kuid siiski normi piires) ja määrimine on ikka umbes 2 päeva (üle-eelmine tsükkel oli vaid 1 päev, viimane tsükkel oli jälle 2 päeva).

Hetkel CD6, 11s proovikuu ja 12s tsükkel.

Kuna kohe-kohe hakkabki aasta täis saama, siis otsustasin hakata asja lähemalt uurima ning plaanin teha kõikvõimalikud lihtsamad analüüsid, et kontrollida hormoone jm näitajaid, et kas on ka sobilikud rasestumiseks. Kuna mul aga hetkel haigekassa puudulik, siis ootan juulit, mil peaksin kenasti HK tagasi saama ja saan rahus neid analüüse teha. NB! Loll olen selles suhtes, et veebruaris oli veel HK olemas, kuid tol momendil ei osanud mõelda, et peaks laskma kas või perearstil need vereanalüüsid kiirelt ära teha. Eks lootsin, et tuleb rasedus ja rasedusega ka HK…

Keerulisem on aga eelnevas teemas jutuks tulnud ja mind rivist välja löönud olukord mehe osas, kes väldib arste nagu tuld. Ei, ta otseselt ei karda neid ega ka tulemuste teadasaamist, vaid tema on arvamusel, et arste tuleks tüütada vaid äärmisel vajadusel ning et meie ei ole ju nii kaua rasestuda üritanudki, et küll laps tuleb, siis kui õige aeg on,et tema vanaemal võttis ka aega 8 aastat, kuniks lõpuks ainus poeg sündis… Ja et ega tal pole aegagi arstile minna jne. Lisaks on tal ka üks terviseprobleem, millega ta samuti arsti juurde ei kipu, kuigi too konkreetselt põhjustab talle halba enesetunnet. Nüüd lõpuks ta lubas võtta arstiga ühendust peale minu õhtust nututuuri, ehk nüüd ülejärgmisel nädalal saab ta siis arstil käidud (ma loodan) ja vähemalt on terviseprobleemile mingigi lahenduse leitud – välistatud ju pole, et mitte-rasestumine just selle taga seisnebki. Igaljuhul katsun võtta asja rahulikult ja tasapisi teda sinna suunas lükata, tegeledes samal ajal iseendaga nii palju kui võimalik.

Sellest lähtuvalt pidin ise otsustama, mis ma see kuu teen – ei taha pettuda ja kui mees ei lähe kontrolli ja minu analüüside andmised lükkan igal juhul juulikuusse, siis kas on mõtet järjekordselt loota, et siis taaskord pettuda? Midagi ju pole muutnud võrreldes eelnevate 10 kuuga. Samas on nõme tunne, kui isegi ei proovi. JUST lõppes maikuu infoga, kuidas alles 10 või 11 kuul? lõpuks tulid iseseisvalt triibud!!! Ehk on ka mul lootust.

Sellest tulenevalt on plaan see kuu teha nii:

* Mees juba võtab taas vitamiine.

* Ise hakkan tänasest kortsleheteed 1tass päevas jooma kuni positiivse OV testini.

* Peale OV ostan ühe PURE ananassimahla, mille joon ära ühe tassi kaupa päevas, kuniks see pudel otsa saab.

* Kuna avokaado sisaldab omajagu antioksüdante, püüan teda rohkem oma menüüsse paigutada (see peaks eriti hästi just meestele mõjuma). Ma ikka aegajalt söön teda nagunii, aga see pigem siiani minu pärusmaa olnud, mitte niivõrd mehe menüü osa.

* Loomulikult võtan edasi foolhapet ja D-vitamiine.

* Ja otsustasin siiski anda uue võimaluse Duphastonile, kui olen arstiga üle konsluteerinud ses osas. Kui ta arvab vastupidi, siis jätan selle punkti vahele.

* Lisaks kõigele muule oleme siiani üsna tegusad olnud eriti rohelisel perioodil, kuid hiljuti siin toodu näite puhul otsustasin lasta seekord mehel enne OVi natuke praadida 3-4 päeva, enne kui ta ligi lasen ja “küpsenud” laadungi vastu võtan. Nii palutakse teha ka ju enne spermaanalüüse – vb sela siiski mingi kasutegur mängus.

* Peale seda võin teda veel ligi lasta lähimatel päevadel, kuid lut faasi teises pooles ma samuti pigem tahaksin vältida seksi igaks kümneks juhuks. Miks? Sest tihti IVFi puhul või ka neil kel rasedus püsima ei taha jääda, on see arstide poolt keelatud ja jätkuvalt ma ju ei tea, miks ei õnnestu ja mis täpsemalt on takistuseks.

NB! Ma loomulikult ei tea, kas ükski neist asjadest mind aitaks rasestumisel, kuid ma tunnen, et ma ise olen rahulikum, kui ma tean, et ma vähemalt enda poolt olen andnud maksimumi.

Peale OVi katsun puhata ja võtta asja võimalikult rahulikult, püüan mitte üle mõelda ja võimalik, et hoian ka siit eemale. Ühesõnaga, katsun mitte rasestumisele mõelda ja keskendun muudele asjadele. Tegelikult püüangi nii mõelda, et ma küll annan enda poolt kõik, kuid tõenäoliselt kuskil mingi kala siiski sees ja lootust väga pole – ehk on siis lootused madalad ja on kergem mitte ülemõelda ja -loota.

Nüüd sai küll hästi pikk tekst, aga sain vist kõik öeldud, mis mõttes oli ????

Elli-Ly

Elli-Ly
P.S. !! Pure mahla ei kannata juua 4-5 päeva, kui tass/klaas päevas. Liitrist nii umbes saab, 4 klaasi kindel, aga kui klaas 200ml siis isegi 5 klaasi. Sellel säilivus lahti võetuna oli max 3 päeva???? mina jõin kahe päevaga ära, ei riskinud seda viimast aega oodata???? tegu siiski puhta mahlaga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Mina ka kirjutan paar rida. Nii väsinud, et väga ei jaksagi kirjutada. See-eest on siin teisi tublisid kirjutajaid. Magada tahaks. Nohu hakkab taanduma ja möödunud öö oli esimene, mil nohune laps ka ühtejutti pikalt põõnas. Oleme terveks saamas, see on hea. Pea on täitsa tühi ja parem kuulan lihtsalt muusikat. Täna oli nii jahe ja ootan ilmateates lubatud soojalainet. Varbad külmetavad ja pms tõttu olen emotsionaalsevõitu. Ärritusin kaasa peale mingi pisiasja pärast. Ah, magada tahaks. Soovin meile kõigile seda, mida ise vajan: head und! ????

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 20:09; 03.06 17:16; 03.06 18:00; 10.06 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolin ka juunisse teiega.. Püüdnud olen nüüd detsembrist saati mõtlesin mõneks ajaks et jätan igasuguse testimise ära ja lasen asjadel vaba voolu.. Ehk see liigne pinge ajab üldse kogu graafiku sassi ja keha pingesse.. loodan et see kuu tuleb palju triipe..
Päikest teile ja rasvaseid triipe!!

Neiuke

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 02.06 20:16; 05.06 09:56; 10.06 08:29; 11.06 20:32; 20.06 17:15; 20.06 17:44; 20.06 18:26; 20.06 18:44; 20.06 20:44; 21.06 08:55; 21.06 13:25; 22.06 15:16; 22.06 15:16; 22.06 15:19; 22.06 15:47; 23.06 18:48; 23.06 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tulen ka teiega ikka kaasa, kuid pigem siis vaatlejana. Imesid juhtub, kuid pigem tuleb kuni kuus kuud oodata, et mehel asjad korda saada (kui saab, see ei ole kindel). Samas proovin ikkagi, et äkki üks terve seemnerakk leiab munaraku.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anks elan ka väikses kohas nüüd ja iga päev ka ei sōida 10 km et saada suuremasse poodi. Aga ov teste ma teen ikka

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Blondu – kui mahl korralikult külmas, siis nii kiiresti ei juhtu temaga midagi. Maitse järgi ju tunneb ära, kui asi mäda. Eelmine tsükkel jõin ka rahumeeli teda niimoodi, viimane tass mahla maitses samamoodi nagu esimenegi 😉 Aga eks loomulikult tootjad ju pigem kaitsevad ennast nende kuupäevadega – enamik toiduasjadel kirjas, et a la tarbida mõne päeva jooksul peale lahti tegemist, kuid tegelikult kõlbab ikka pikemalt. Lihtsalt tulebki ettevaatlik olla: kinnisest pakist piima kurku ikka ei kalla, kui kuupäev käes/ületatud või pakk lahtine 😀

Elli-Ly

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Blondu – kui mahl korralikult külmas, siis nii kiiresti ei juhtu temaga midagi. Maitse järgi ju tunneb ära, kui asi mäda. Eelmine tsükkel jõin ka rahumeeli teda niimoodi, viimane tass mahla maitses samamoodi nagu esimenegi ???? Aga eks loomulikult tootjad ju pigem kaitsevad ennast nende kuupäevadega – enamik toiduasjadel kirjas, et a la tarbida mõne päeva jooksul peale lahti tegemist, kuid tegelikult kõlbab ikka pikemalt. Lihtsalt tulebki ettevaatlik olla: kinnisest pakist piima kurku ikka ei kalla, kui kuupäev käes/ületatud või pakk lahtine ????

Elli-Ly

Jh. Mina ühel kuul sain tunda… oli kolmas päev ja oli maitse ikka miskit muud kui äsja lahti keeratud mahlal????
Aga see ei pruugi iga kord nii olla????

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naised ,rabasin poes käies kaasa ka testi ???? see selleks, et ostsin, aga mul oli vaja ikka teha ka???? mitte selle tsükli raames, vaid natuke kipitas???? eelmine tsükkel ikka veel. JAA saan aru, et milleks. Aga noo näed , vaja.
Mees ka naeris jälle, et ilma ei oska enam pissida w???? aga see polnud jutu point.
Vaid see , et testi (ribatest) välja võttes kilepakist avastasin et 2 tk oli sees???? paki peal ilusti kirjas 1. Olin neid ennemalt ka mõned korrad ostnud. Nii, et ühe hoian seniks kuni piisavalt DPO-sid on???? et testida.

Nii kaua olen chill ja naudin????
7 puhkepäeva ees ja ilmad ka pidid ilusaks minema, mis on ok☺️ Kuna ma olen suur päikese kummardaja????

Tulgu need triibud meil kõigil see kuu!!????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elli-Ly, mida ja kas te libestina midagi kasutate? Ma ei tea, mis mulle triibud tõid, aga maikuu oli esimene kuu, kus kasutasime ka seda spets libestit. Esimene kuu, kus kortslehe teed ka jõin. Samas ka esimene kuu, kus esimest korda ise märkasin teadlikult seda munavalgevoolust. Nii et ma siin mingit usku konkreetselt ei ole, aga endale tõi igatahes rahu, kui kõik endast oleneva tegin.

Triibik

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 02.06 22:41; 03.06 17:38; 04.06 11:07; 04.06 16:44; 04.06 18:30; 04.06 23:12; 05.06 09:50; 08.06 00:07; 09.06 00:17; 09.06 09:07; 10.06 19:46; 11.06 11:08; 13.06 18:55; 13.06 21:35; 14.06 10:36; 15.06 11:45; 17.06 10:28; 18.06 12:26; 19.06 08:59; 21.06 09:17; 22.06 22:57; 25.06 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Blondu – loomulikult võib tõesti ka juhtuda nii, et mahl käitub nii nagu pakk ütleb. Eks siis tõesti veidi kahju, aga ma enda poolt püüan anda kõik, et niimoodi tassike päevas oleks ok juua. St mahl kohe külma ja seisab ka külmas, ei jäta kuskile laokile või kapile vedelema vms. Loomulikult ei pruugi ka sellest aidata, aga mis seal ikka. Mul sinnani veel palju aega ja ei viitsi selle pärast põdeda. Hetkel see igav aeg… mitte midagi pole teha, isegi OV testideni umbes nädal aega.

Triibik – me ei kasuta midagi. Vahepeal oleme küll ka tatti kasutanud, aga see pole otseselt vajalik, minu kaadervärk teeb õnneks niisutustöö päris korralikult enamasti ära. Mõni kuu tagasi (või oli see eelmine kuu) ka ütlesin mehele, et hoiduks tati kasutamisest vähemalt ohtlikul perioodil ja peale seda vist pole tegelikult üldse kordagi kasutanud. Eks see nii olegi, et kunagi ei tea, kas triibud tulid/tulevad tänu sellele või tollele või oli tegu puhta juhusega. Aga tõesti, pigem teen nii, et süda oleks rahul, mitte et püüan elueest “mitte üle mõelda” ja soovitusi mitte teha ja tegelikult on kuskil sisemuses paanikaosakond: appi, et äkki kuna seda või toda ei teinud, siis nüüd ma ise süüdi, et ei rasestu jne… Vähemalt pole mul millegi pärast muretseda või põdeda, kui ise kõik teen niihästi kui oskan/saan.

Aga mul täna süda paha pool päeva olnud. Pärastõunal hakkas väga äkitsi väike peavalu mind kummitama (mis õnneks ikkagi kadus iseenesest enam-vähem ära) ja mingil hetkel läks süda kohe täitsa pahaks. Tavaliselt see suhteliselt igaõhtune teema peale antibiosi võtmist (aa jah, kes ei tea, siis mul on pikaaegne antibiotsi ravi peal, mille koos arstiga järgi vaatasime, et on ok võtta rasedust planeerides ja rasedana kuni siis peaagu raseduse lõpuni välja), aga täna oli see juba tükk aega enne AB võtmist ja tugevamalt kui tavapäraselt. Loodan, et tegu pole selle kõhugripiga, mis rõõmsalt ringi liigub hetkel.

Elli-Ly

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka võtan ennast viimast korda siin rivisse veel. Triipe pole üldse kaua püüdnud, alles teine tsükkel praegu aga järsku tuli mingi blokk ette selle kogu värgiga ja otsustasime hoopis korraks aja maha võtta. Hetkel on mul 7DPO ja ootan 9ndat juunit, et testi teha. Peale seda teeme väikse triibupüüdmise pausi ja vaatame paari kuu pärast äkki uuesti. See kuu oli meil raskusi oma graafikute ja viljakate päevade sobitamisega nii, et õigel ajal õnnestus tegutseda ainult 1 korra nii, et suuri lootusi positiivset testi saada pole.

Teile kõigile kiireid ja rasvaseid triipe.

L.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt 02.06 23:10; 04.06 23:37; 06.06 13:50; 07.06 03:38; 07.06 11:43; 07.06 12:00; 07.06 12:33; 07.06 13:04; 07.06 14:30; 07.06 22:42; 08.06 08:11; 08.06 08:24; 08.06 23:22; 09.06 00:20; 09.06 00:30; 09.06 10:26; 10.06 08:55; 11.06 11:11; 11.06 13:25; 11.06 14:17; 13.06 14:00; 13.06 14:19; 13.06 22:47; 13.06 23:12; 16.06 14:00; 17.06 08:38; 18.06 14:07; 21.06 23:58; 22.06 23:16; 23.06 22:25; 27.06 00:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Liitun ka juunisse. Seekord veidi teise meeleoluga, enesetunne on kuidagi klaar. Seis ju teada, viljatusravi arsti sõnul meil loomulikul teel lapsi saada pole võimalik (mehe spermas vaid 1% terveid seemnerakke + minul endometrioos), seega oleme oktoobri kuuks IVF järjekorras (IVF/ICSI täpsemalt).

Klaar on olla sellepärast, et mingeid ootuseid ei ole enam. Hoopis on tekkinud selline asi, et mehega oleme nüüd üllataval kombel palju vabamalt seksi suhtuma hakanud, viimased päevad nagu hullud ja muudkui kiimleme teineteise järele. Mõtlen hoopis sellele, et kuidas saada paremaid orgasme ja kuidas saaksime teineteist veel rohkem nautida.

Lisaks on suvi tulekul ja mõtlen ka, et saan seda suve kasutada enda sportlike eesmärkide täitmiseks. Need olen muidu mõnda aega tahaplaanile on jätnud seoses igakuise eeldusega, et nüüd olen rase ja sellest tuleneva tahtmisega mitte liigselt pingutada.

Täna on CD9 ja FLO järgi avaneb fertiilne aken homme ja OV toimub FLO järgi reedel. Saime mehele uue spermogrammi aja esmaspäevaks 10. juuniks (eelmised tulemused on 1 aasta vana spermogrammi tulemused). See tähendab, et 3 päeva enne ei tohi mees spermat välja lasta, siis loodangi, et saame toimetada neljapäeval, et poisid reedeseks OV ajaks valmis oleksid. Peale seda siis kolme päevane paus ja fertiilse akna viimane ots jääb kasutamata. Kuna mul eelmine tsükkel oli pikem, siis aga loodangi, et OV tuleb äkki hoopis varem seekord. Olen aru saanud, et mul teatud kõhuvalu annab märku OV tulekust, lisaks otsin kinnitust ka OV testist – need kaks tunnust kokku kinnitavad alati kindla OV päeva. Voolust ma nii väga ei usalda.

Soovin ka teistele head asjatamist mehega! 🙂
Liblikas

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 42 korda. Täpsemalt 02.06 23:41; 03.06 12:37; 03.06 12:42; 03.06 14:25; 03.06 16:05; 03.06 17:24; 04.06 12:10; 04.06 12:33; 05.06 09:40; 05.06 09:56; 05.06 10:07; 05.06 13:50; 06.06 10:16; 07.06 08:22; 08.06 12:40; 08.06 12:42; 08.06 12:48; 10.06 09:12; 10.06 14:17; 11.06 08:15; 11.06 08:49; 12.06 13:35; 13.06 09:58; 13.06 13:46; 14.06 10:32; 14.06 12:47; 14.06 13:19; 15.06 13:54; 16.06 13:54; 17.06 14:31; 17.06 15:16; 18.06 08:45; 18.06 10:20; 19.06 10:18; 19.06 15:02; 19.06 16:36; 20.06 08:52; 20.06 11:17; 20.06 16:18; 25.06 16:07; 27.06 09:12; 30.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin täna ov testidega kuna ma täpselt enam ei tea millal mul on mis asi sest no veritsenud ma olen juba siin äkki 2 nädalat ja ma ei tea kas päevad olid ka selle vahemikus ära vōi mitte. Nii et teate läheb see kuu üsna palju sest mul ei ole sünptomeid ka kui mul on ov. Siin on kuidagi nii vaikseks jäänud paar kuud tagasi siin käis selline arutelu et ei saanud kinni panna lehte.

Ilusaid teiipe kōigile ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihane , kui pikk sul tsükkel on? Ei meenu hetkel. Ei taha meelt sul kurvaks teha, aga kaldun arvama, et sul võib ov juba möödas olla või just kohe kohe toimunas. Kui täna CD14 juba???????? ei mõtle miskit paha pärast. Soovitan sul ov teatidega kohe alustada,just kohe. Teed hommikul ja õhtul näiteks täna… KUI tsükkel on ca 30 näiteks. Kuni 28 päevase tsükli puhul vist hilja, oleneb luteaalfaasist ka. Ehk see lühem?????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 618 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Juuni triibupüüdjad 2019

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.