Esileht Ilu ja tervis kaalulangetamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: kaalulangetamine

Postitas:
Kägu

Kes hetkel langetavad kaalu? Kas olete mingeid äppe ka kasutanud.

Mul vaja kaalust alla saada 10kg.

Kui ennist küpsetasin tohutult, ja sõin magustat ka , siis esialgu jätan välja menüüst nisujahu ja suhkru. Joon päevas vähemalt 1.5 l vett.

Mida veel soovitate?

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga trenni ei tee?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen juulist novembrini juba 8kg alla saanud.

Mida teinud olen:

  • Üritan mitte enam näksida telekavaatamise kõrvale.
  • Toidu kõrvale joon mitte enam piima, vaid vett.
  • olen vähendanud koju ostetavate maiustuste hulka.
  • kui tekib magusa või näksimise vajadus, joon pool klaasi vett.
  • püüan palju käia, panin päeva sammude normiks 8000, keskmine on juba ligi 10 tuh kanti: tööpäevadel 12-14 tuh, puhkepäevadel 4-6 tuhat.

mingeid ulmelisi dieete ei pea, aga kaal aegamisi väheneb 🙂

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen juulist novembrini juba 8kg alla saanud.

Mida teinud olen:

  • Üritan mitte enam näksida telekavaatamise kõrvale.
  • Toidu kõrvale joon mitte enam piima, vaid vett.
  • olen vähendanud koju ostetavate maiustuste hulka.
  • kui tekib magusa või näksimise vajadus, joon pool klaasi vett.
  • püüan palju käia, panin päeva sammude normiks 8000, keskmine on juba ligi 10 tuh kanti: tööpäevadel 12-14 tuh, puhkepäevadel 4-6 tuhat.

mingeid ulmelisi dieete ei pea, aga kaal aegamisi väheneb ????

Ma üritan iga päev ka 10 000 sammu täis saada.

Ma ka mingit megadieeti ei tee , aga olen aru saanud kui see nisujahu ja suhkur välja jätta siis peaks ikka alla minema küll. Eelnevalt sõin ikka iga päev magusat, saiakesi …..

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen juulist novembrini juba 8kg alla saanud.

Mida teinud olen:

  • Üritan mitte enam näksida telekavaatamise kõrvale.
  • Toidu kõrvale joon mitte enam piima, vaid vett.
  • olen vähendanud koju ostetavate maiustuste hulka.
  • kui tekib magusa või näksimise vajadus, joon pool klaasi vett.
  • püüan palju käia, panin päeva sammude normiks 8000, keskmine on juba ligi 10 tuh kanti: tööpäevadel 12-14 tuh, puhkepäevadel 4-6 tuhat.

mingeid ulmelisi dieete ei pea, aga kaal aegamisi väheneb ????

Ma üritan iga päev ka 10 000 sammu täis saada.

Ma ka mingit megadieeti ei tee , aga olen aru saanud kui see nisujahu ja suhkur välja jätta siis peaks ikka alla minema küll. Eelnevalt sõin ikka iga päev magusat, saiakesi …..

Kui inimene õgimist ei lõpeta ei ole vahet kas teed 10.000 või 50.000 sammu päevas.Kaal sellest meeletust trennist langema ei hakka.Sa pead täpselt poole vähem sööma hakkama.Kõik toiduportsionid poole väiksemaks.Kindlasti ei tohi kurguauguni täis õgida.Sööd täpselt niipalju et toidulauast lahkud tühja kõhuga.Täiskõhu tunne tuleb hiljem.

+7
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik toiduportsionid poole väiksemaks.

See kindlasti ei toimi, nälgimine üldse ei toimi kunagi pikemas perspektiivis. Toimib kõhu täis söömine, aga madala glükeemilise koormusega ja suhteliselt kalorivaesema toidu arvelt. Näiteks salat, tatar. Samuti peab jälgima, et piisavalt valku sööks iga päev. Kindlasti rohkem kui need ametlikud soovitused. See on teine nipp, mis täiskõhutunde tagab ja seda pikalt.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi äpi kaudu keto dieeti. Seal ka jahu, suhkur väljas palju salatikraami, kana,veiseliha, peekon on sees, jogurt, avokaado, tomat, kurk, tuunikala, õli, juust, kreeka juust, mozzarella, pesto jne, aitab tõhusalt. kas oli 9.90 kuu vist. Lihtsalt toidud seal, mida teha.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi äpi kaudu keto dieeti. Seal ka jahu, suhkur väljas palju salatikraami, kana,veiseliha, peekon on sees, jogurt, avokaado, tomat, kurk, tuunikala, õli, juust, kreeka juust, mozzarella, pesto jne, aitab tõhusalt. kas oli 9.90 kuu vist. Lihtsalt toidud seal, mida teha.

Dieet lollidele? Kaalu langetamisel sa mingit peekonit, rasvu ja ülirammusaid juuste küll süüa ei või.

+2
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dieet lollidele? Kaalu langetamisel sa mingit peekonit, rasvu ja ülirammusaid juuste küll süüa ei või.

Loomulikult saab, ka Hellmansi majoneesi, rasvakohvi jne. Mida rasvasemad toidud, seda parem. Süsivesikud on piiratud.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll on ikka palju lolle nõuandeid siin antud. Need ükski pikaajaliselt ei toimi. Saate jälle paar kilo alla ja siis võtate uuesti rohkemgi juurde, rikute ainevahetuse ära ja saabki aina vähem süüa ja kaal aina tõuseb. Pooled keskealised on sinna punkti jõudnud. Kurb.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes hetkel langetavad kaalu? Kas olete mingeid äppe ka kasutanud.

Mul vaja kaalust alla saada 10kg.

Kui ennist küpsetasin tohutult, ja sõin magustat ka , siis esialgu jätan välja menüüst nisujahu ja suhkru. Joon päevas vähemalt 1.5 l vett.

Mida veel soovitate?

Nisujahu ja suhkru väljajätmine ei aita, kui asendad need mingi muu kalorirohke toiduga. Nt kommi asemel hakkad juustupulki sööma 😀 Sa pead terves menüüs tegema läbivalt muudatuse, et see oleks tervislikum ja kalorivaesem. Kõige tõhusam on alustada ärasöödavatest kogustest, kui menüü muutmine tundub keeruline. Kui seni olid harjunud tõstma taldrikusse 3 kulbitäit toitu, nüüd tõsta 2 kulbitäit. kuu aja pärast vähenda veel kogust (ja suurenda salati kogust, kui tundub, et jääd nälga – salat olgu kalorirohke kastmeta!)

Nisujahu ärajätmise asemel võid ka hoopis suurendada köögiviljakogust toidus. St ära tee lihtsalt makarone ketšupiga. Vaid vähenda makaronikogust roas – jäta alles senisest pool makaronikogust ja ülejäänud olgu mingid köögiviljad. Nt üks mu lemmikuid on pasta praetud sibula ja suvikõrvitsaga. Eriti maitsev on mingi valge feta- või salatijuustuga, aga siis juba läheb dieedist kaugele asi 😀

Muideks, enamus leibasid sisaldavad nisujahu, kui sa just 100% rukkileiba ei söö.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik toiduportsionid poole väiksemaks.

See kindlasti ei toimi, nälgimine üldse ei toimi kunagi pikemas perspektiivis. Toimib kõhu täis söömine, aga madala glükeemilise koormusega ja suhteliselt kalorivaesema toidu arvelt. Näiteks salat, tatar. Samuti peab jälgima, et piisavalt valku sööks iga päev. Kindlasti rohkem kui need ametlikud soovitused. See on teine nipp, mis täiskõhutunde tagab ja seda pikalt.

No selle soovitusega on nii, et mõni väidab, et ei saa kõhtu täis enne, kui on söönud ära 500 g kartulit ja 400 g lihatüki. Aga see on ju ulme. Reeglina on portsud ikka ülisuured ja koguse vähendamine poole võrra on asjakohane – vajadusel suurendada salatikogust.

Ma olen ise selle läbi teinud – mul ei olnud meeletu ülekaal, aga tõepoolest oli ruumi vähendada kogust poole võrra või enamgi, sest kogused olid suured. Ma arvan, et ka praegust kogust võiksin vabalt vähendada veel 25% ja ma ei nälgiks – jah, isu ei saa täis, kui toit on hea, aga see on hoopis midagi muud kui kõhu täis saamine.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dieet lollidele? Kaalu langetamisel sa mingit peekonit, rasvu ja ülirammusaid juuste küll süüa ei või.

Loomulikult saab, ka Hellmansi majoneesi, rasvakohvi jne. Mida rasvasemad toidud, seda parem. Süsivesikud on piiratud.

Maru tervsilik, eriti kolesteroolile!

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene õgimist ei lõpeta ei ole vahet kas teed 10.000 või 50.000 sammu päevas.Kaal sellest meeletust trennist langema ei hakka.

Sammude lugemine on küll meeletu trenn ???? Ma pesin nädalavahetusel koera, pikakarvaline, kaks tiiru šampooni ja pärast palsam. Kell oli käe peal ja luges mulle selle lödistamise eest 700 sammu. Pärast sõin pähkleid, iga pähkli suu juurde liigutamine andis paar sammu juurde. Saledus tuleb nagu nalja.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sammude lugemine on küll meeletu trenn ???? Ma pesin nädalavahetusel koera, pikakarvaline, kaks tiiru šampooni ja pärast palsam. Kell oli käe peal ja luges mulle selle lödistamise eest 700 sammu. Pärast sõin pähkleid, iga pähkli suu juurde liigutamine andis paar sammu juurde. Saledus tuleb nagu nalja.

Et sul mingi odav sammumõõtja on, mis samme lugeda ei oska, ei ole küll kellegi teise süü.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sammude lugemine on küll meeletu trenn ???? Ma pesin nädalavahetusel koera, pikakarvaline, kaks tiiru šampooni ja pärast palsam. Kell oli käe peal ja luges mulle selle lödistamise eest 700 sammu. Pärast sõin pähkleid, iga pähkli suu juurde liigutamine andis paar sammu juurde. Saledus tuleb nagu nalja.

Et sul mingi odav sammumõõtja on, mis samme lugeda ei oska, ei ole küll kellegi teise süü.

Samme lugevatel paksudel on kõigil tehnika viimased sõnad, eks? Igas teemas ju kirjutavad kuidas “kodus toimetades” 10 000 sammu täis tuleb neil. Omast arust jõhkrad sportlased, ise pole toast väljaski käinud.

+14
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maru tervsilik, eriti kolesteroolile!

Seda kasutatakse ülekaaluliste patsientide raviks. Rasv hoiab kõhu täis.

https://ultimatebeauty.ee/keto-dieet-milles-kaloreid-ei-loeta/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes hetkel langetavad kaalu? Kas olete mingeid äppe ka kasutanud.

Mul vaja kaalust alla saada 10kg.

Kui ennist küpsetasin tohutult, ja sõin magustat ka , siis esialgu jätan välja menüüst nisujahu ja suhkru. Joon päevas vähemalt 1.5 l vett.

Mida veel soovitate?

Myfitnesspal kasutan. Väga mugav on iga amps kirja panna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll on ikka palju lolle nõuandeid siin antud. Need ükski pikaajaliselt ei toimi. Saate jälle paar kilo alla ja siis võtate uuesti rohkemgi juurde, rikute ainevahetuse ära ja saabki aina vähem süüa ja kaal aina tõuseb. Pooled keskealised on sinna punkti jõudnud. Kurb.

Noortest enamus on rohkemgi rasvas, mida praegused keskealised ei olnud. Veel kurvem.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel inimesel mõjub paremini toitumine, mõnel inimesel mõjub paremini trenn – kuskil on isegi geenitest selle jaoks, kumb kaalulangetus või hoopis nende kombineerimine paremini mõjub konkreetsele inimesele. Mu arust mõtteult kallis test, katse-eksituse teel oma nahal kogemine on tasuta 😀

Nagunii, osad hakkavad solvama, et mu pakutud varjant üldse ei sobi jne, et peab ikka süsivesikuid sööma jne. Aga mul mõjub: intervalldieet ehk ööpäeva 24-st tunnist 16-18 tundi ei söö mitte midagi peale vee või suhkruta tee joomise ja 6 või 8 tunni jooksul söön mida tahan. + Lisaks selle 6-8 söömise tunni ajal on valgudieet. Ehk söön väga vähe süsivesikuid (ligi 30g süsivesikuid päevas peab ikka, ei tohi nulltolerants olla mingil juhul, muidu võib vist lausa ketoatsidoos tulla ja lihasnõrkus, halb hakata) ja erinevalt ketodieesist, kus võib süüa valku+rasvu, siis ma viisin rasvad ka miinimumi 😀 Ehk põhiliselt selle 6-8h jooksul ainult päevane valgu vajadus tarbida ja väga vähe süsivesikuid, väga vähe rasvu ja mõned köögiviljad, multivitamiinid (sest noh toidust ei saa dieedi ajal ja ei taha et isutaks mingite toitude järele, selleks et sealt vaja minevat vitamiini kätte saada). Mõnel päeval on väike dieedipaus ka, kus kellaaegadest ei pea nii täpselt kinni või söön veidi rohkem süsivesikuid – aga nendel päevadel ka kaal ei tõuse pikaajaliselt – vaid mõne päeva lõikes püsib kas suht sama või langeb ikka. Õhtul joon mõnikord nälja peletamiseks suhkruta teed. Vitamiinid+valk toiduga saadud – energia süsivesikute ja rasva asemel võtku keha keharasvast – korras 😀 Kui keegi liiga hullu paneb ja kehvaks läheb enesetunne, siis söögu lihtsalt natuke rohkem süsivesikuid, tõenäoliselt tõmbas siis liiga nulli lähedale 😀 ja kui ei sobi võib alati katki jätta dieedi. Mul täpselt kuu ajaga -4 kg (tühja kõhuga oleks -5kg), viimane nädal olen veidi lõdvemalt võtnud praegu – pole enam kellaajast kinni pidanud nii rangelt ja mõned süsivesikute päevad ka järjest. Lihtsalt hoiatuseks, et kui mingi 200g-300g valku korraga süüa (ilmselgelt 3x üle päevase normi) pikaajalilt, siis lähevad neerud ja maks tuksi, aga 1g valku 1 kg kehakaaliu kohta on umb norm ja head isu.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi äpi kaudu keto dieeti. Seal ka jahu, suhkur väljas palju salatikraami, kana,veiseliha, peekon on sees, jogurt, avokaado, tomat, kurk, tuunikala, õli, juust, kreeka juust, mozzarella, pesto jne, aitab tõhusalt. kas oli 9.90 kuu vist. Lihtsalt toidud seal, mida teha.

Ei saa aru, miks selle eest peaks 9.90 eurot kuus maksma? See on ju teada, mida keto dieediga tohib süüa, mida mitte. Ja, kui kellelgi veel ei olegi, siis on netist ju tasuta info olemas.

Selleks, et mingeid retsepte lugeda, ei tasu nüüd küll maksma hakata. Iga täiskasvanud inimene suudab kombineerida mingeid lubatud koostisosadega roogi omale.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma kaalu langetasin, siis hakkasin kõndima iga päev. Kiiresti tempos tund aega ja sõin vähem. Esimesed 3 kuud ei muutunud midagi, aga siis hakkas kaal langema. Hästi langes u aasta. Siis lõpetasin, sest sest hakati muretsema, et ma olen liiga kõhn. Olin siis 56kg. Nüüd ma olen hakanud trennis käima. Kaal on veidi tõusnud, ma loodan et lihaste arvelt osaliselt. Aga ka pekki on tulnud juurde. Alla 60kg pole mul plaani enam langetada. See ei sobi mulle.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma kaalu langetasin, siis hakkasin kõndima iga päev. Kiiresti tempos tund aega ja sõin vähem. Esimesed 3 kuud ei muutunud midagi, aga siis hakkas kaal langema.

Kõndimise põhiline kasutegur on mitte niiväga  kulutatud kalorid vaid see, et kui sa kõnnid, siis sa ei söö (loodetavasti 🙂 ) ja natuke ikka koormust ka südamele, kui on kiirem kõnd, niiet ikka kergelt hingeldama võtab, mitte üliaeglaselt jalutamine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi äpi kaudu keto dieeti. Seal ka jahu, suhkur väljas palju salatikraami, kana,veiseliha, peekon on sees, jogurt, avokaado, tomat, kurk, tuunikala, õli, juust, kreeka juust, mozzarella, pesto jne, aitab tõhusalt. kas oli 9.90 kuu vist. Lihtsalt toidud seal, mida teha.

Ei saa aru, miks selle eest peaks 9.90 eurot kuus maksma? See on ju teada, mida keto dieediga tohib süüa, mida mitte. Ja, kui kellelgi veel ei olegi, siis on netist ju tasuta info olemas.

Selleks, et mingeid retsepte lugeda, ei tasu nüüd küll maksma hakata. Iga täiskasvanud inimene suudab kombineerida mingeid lubatud koostisosadega roogi omale.

Tore kui kõik suudavad, mina ei suuda, ma ei tõesti ei viitsi arvutada, mitu grammi seda või tooda, et oleks kõik tasakaalus ja ma ei ole eriti osav väljamõtleja retseptide osas,  aga kuna ma olen õgardi loomuga, siis ise sööksin paremaid palasid lihtsalt üle. Mul oli lihtsam jälgida äppi ja mitte aega kulutada retsepti ja toitainete planeerimisele. Kuna muu aja toiduga mu kaal ei tõusnud, siis vajasin lihtsalt mõned kilod maha, et jooksutrenn oleks põlvedele kergem. Eesmärk sai täidetud, enda söömisharjumuste juurde naastud ja kaal on praegu aastaga küll püsinud kenasti seal kuhu ta alla sai võetud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

???? Ehk põhiliselt selle 6-8h jooksul ainult päevane valgu vajadus tarbida ja väga vähe süsivesikuid, väga vähe rasvu ja mõned köögiviljad, multivitamiinid (sest noh toidust ei saa dieedi ajal ja ei taha et isutaks mingite toitude järele, selleks et sealt vaja minevat vitamiini kätte saada).

Kõht kinni ei ole? Kust sa kiudaineid saad? Muidu on intervallpaast väga mõistlik asi, hea neile, kes ei viitsi retsepte otsida ja kaloreid-gramme lugeda. Aga kui sealt söögiaknast veel rasv ja süsivesikud välja võtta, siis on see tegelt päris näljapajuk. On olemas ka head rasvad, mida keha ei talleta ja vajab ning suurema GIga süsivesikud, neid võiks ikka tarbida. Ja valku liiga süüa pole vaja,  1g/1kg kehakaalu kohta on PÄEVANE valguvajadus, mitte ühekorraga sisse süüa. Muidu- rangematest dieetidest on selline sinu variant üks mõistlikumaid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel inimesel mõjub paremini toitumine, mõnel inimesel mõjub paremini trenn – kuskil on isegi geenitest selle jaoks, kumb kaalulangetus või hoopis nende kombineerimine paremini mõjub konkreetsele inimesele. Mu arust mõtteult kallis test, katse-eksituse teel oma nahal kogemine on tasuta ????

Nagunii, osad hakkavad solvama, et mu pakutud varjant üldse ei sobi jne, et peab ikka süsivesikuid sööma jne. Aga mul mõjub: intervalldieet ehk ööpäeva 24-st tunnist 16-18 tundi ei söö mitte midagi peale vee või suhkruta tee joomise ja 6 või 8 tunni jooksul söön mida tahan. + Lisaks selle 6-8 söömise tunni ajal on valgudieet. Ehk söön väga vähe süsivesikuid (ligi 30g süsivesikuid päevas peab ikka, ei tohi nulltolerants olla mingil juhul, muidu võib vist lausa ketoatsidoos tulla ja lihasnõrkus, halb hakata) ja erinevalt ketodieesist, kus võib süüa valku+rasvu, siis ma viisin rasvad ka miinimumi ???? Ehk põhiliselt selle 6-8h jooksul ainult päevane valgu vajadus tarbida ja väga vähe süsivesikuid, väga vähe rasvu ja mõned köögiviljad, multivitamiinid (sest noh toidust ei saa dieedi ajal ja ei taha et isutaks mingite toitude järele, selleks et sealt vaja minevat vitamiini kätte saada). Mõnel päeval on väike dieedipaus ka, kus kellaaegadest ei pea nii täpselt kinni või söön veidi rohkem süsivesikuid – aga nendel päevadel ka kaal ei tõuse pikaajaliselt – vaid mõne päeva lõikes püsib kas suht sama või langeb ikka. Õhtul joon mõnikord nälja peletamiseks suhkruta teed. Vitamiinid+valk toiduga saadud – energia süsivesikute ja rasva asemel võtku keha keharasvast – korras ???? Kui keegi liiga hullu paneb ja kehvaks läheb enesetunne, siis söögu lihtsalt natuke rohkem süsivesikuid, tõenäoliselt tõmbas siis liiga nulli lähedale ???? ja kui ei sobi võib alati katki jätta dieedi. Mul täpselt kuu ajaga -4 kg (tühja kõhuga oleks -5kg), viimane nädal olen veidi lõdvemalt võtnud praegu – pole enam kellaajast kinni pidanud nii rangelt ja mõned süsivesikute päevad ka järjest. Lihtsalt hoiatuseks, et kui mingi 200g-300g valku korraga süüa (ilmselgelt 3x üle päevase normi) pikaajalilt, siis lähevad neerud ja maks tuksi, aga 1g valku 1 kg kehakaaliu kohta on umb norm ja head isu.

Olen nõus, et valgu prioritiseerimine on kehakaalu kontrollimise võti. Sinu meetodi puhul, ma arvan, ei ole sel paastuaknal suurt mõtet. Vabalt võid neidsamu koguseid päeva jooksul süüa ja tulemus oleks sama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

???? Ehk põhiliselt selle 6-8h jooksul ainult päevane valgu vajadus tarbida ja väga vähe süsivesikuid, väga vähe rasvu ja mõned köögiviljad, multivitamiinid (sest noh toidust ei saa dieedi ajal ja ei taha et isutaks mingite toitude järele, selleks et sealt vaja minevat vitamiini kätte saada).

Kõht kinni ei ole? Kust sa kiudaineid saad? Muidu on intervallpaast väga mõistlik asi, hea neile, kes ei viitsi retsepte otsida ja kaloreid-gramme lugeda. Aga kui sealt söögiaknast veel rasv ja süsivesikud välja võtta, siis on see tegelt päris näljapajuk. On olemas ka head rasvad, mida keha ei talleta ja vajab ning suurema GIga süsivesikud, neid võiks ikka tarbida. Ja valku liiga süüa pole vaja, 1g/1kg kehakaalu kohta on PÄEVANE valguvajadus, mitte ühekorraga sisse süüa. Muidu- rangematest dieetidest on selline sinu variant üks mõistlikumaid.

Ja valku liiga süüa pole vaja, 1g/1kg kehakaalu kohta on PÄEVANE valguvajadus, mitte ühekorraga sisse süüa.

Jaa, aitäh täpsustamast, unustasin lisada, et päevane.

On olemas ka head rasvad, mida keha ei talleta ja vajab ning suurema GIga süsivesikud, neid võiks ikka tarbida.

Mölleri kalamaksaõli võtan umb 2x nädalas – iga päev ma ei saaks nt max kogust  võtta, sest muidu tulevad kergesti sinikad, aga 2 x nädalas on ok.

Kõht kinni ei ole? Kust sa kiudaineid saad?

Veel ei ole kõhu probleemi olnud. Kunagi, kui ma kuu või paar ketodieeti katsetasin (valk+rasv, süsivesikud üritasin alla 20g päevas hoida, nüüd mõeldes, vist oli liiga vähe süsivesikuid, aga mdea), siis oli probleem kiudainete puudusega – väljaheide oli hoopis vesine, mitte kinni.
Aga praegu katse-eksituse meetodil on välja tulnud, et söön valku u 1-1,2 g / kg, süsivesikuid umb 30- max 90g päevas, rasvu ei loe, minimaalselt ja kaal langeb u 1 kg nädalas. (mu algkaal oli 70 kg) Selle süsivesikute koguse juures saab kuidaineid mahutada, nt pähklid, õunad, isegi paar tatraküpsist, mõnel süsivesikute rohkemal päeval isegi 300g friikartuleid – > päevas ikka u alla 100g süsivesikute.

Mõni päev joon valgu saamiseks nt piima või piima baasil Arctic spordijooki – seal valgud, süsivesikud, rasvad sees nagunii.
Kõige rangemal ühel nädalal sõin valgu saamiseks rohkem liha, nahata kana, sülti, kus pole süsivesikuid ega rasva ja sõin kõrvale mett, õunu, paar ruutu mõrušokolaadi, et min kogus süsivesikuid ka kätte saada (on vaja). Ja siis oli rasvapõletus vist nii intensiivne, et hingeõhk ja higi muutusid halva lõhnaga (tean, et diabeetikutel on see halb märk nt aga kaalulangetusel.. nh ma pole nii ekspert), enesetundel polnud midagi viga. Aga tegin paar süsiveikute rohkemat päeva vahele ja edaspidi tõstsin veidi süsivesikute arvu ja halb lõhn pole tagasi tulnud ning kaalulangus pole ka üllatuslikult muutunud. Söömisakna ajal tunnen ikka täiskõhutunnet vähemalt kord-kaks päevas ja kui kord päevas vähemalt kõhtu täis ei saaks, siis ei peaks vastu ja ei saaks pikaajaliselt pidada seda dieedivarianti.
Tegelt ma väga numbreid ei loe, enesetunnet ka vaatan.

Kõndimise põhiline kasutegur on mitte niiväga  kulutatud kalorid vaid see, et kui sa kõnnid, siis sa ei söö (loodetavasti ???? ) ja natuke ikka koormust ka südamele, kui on kiirem kõnd, niiet ikka kergelt hingeldama võtab, mitte üliaeglaselt jalutamine.

Seda jah 😀 õhtul enne magama minekut on lihtsam õues tegevuses olla, siis ei saa näksida ja liikumine ka lisaks veel, kui mitu tundi tühjeneva kõhuga külmkapi kõrval proovida mitte süüa.

Ses mõttes, et kui ma 2 dieeti korraga proovin, siis ses mõttes hea, et kui ühe dieedi tingimustele ei vasta, siis äkki teise omadele vastab. Nt ükspäev sõin rohkem süsivesikuid ja mõtlesin, juba, et täna vist tuli “puhkepäev” dieedist, aga siis vaatasin kella, et mahtus veel täpselt 8h sisse ja intervalldieedi järgi nagu korras. Teistel päevadel olen nt õhtul liha näksinud, siis vb intervalldieedi järgi ei sobi, aga valgudieedi järgi jälle kõik korras 😀 Ja mõni päev kattuvad mõlemad dieedi tingimused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi äpi kaudu keto dieeti. Seal ka jahu, suhkur väljas palju salatikraami, kana,veiseliha, peekon on sees, jogurt, avokaado, tomat, kurk, tuunikala, õli, juust, kreeka juust, mozzarella, pesto jne, aitab tõhusalt. kas oli 9.90 kuu vist. Lihtsalt toidud seal, mida teha.

Ei saa aru, miks selle eest peaks 9.90 eurot kuus maksma? See on ju teada, mida keto dieediga tohib süüa, mida mitte. Ja, kui kellelgi veel ei olegi, siis on netist ju tasuta info olemas.

Selleks, et mingeid retsepte lugeda, ei tasu nüüd küll maksma hakata. Iga täiskasvanud inimene suudab kombineerida mingeid lubatud koostisosadega roogi omale.

Tore kui kõik suudavad, mina ei suuda, ma ei tõesti ei viitsi arvutada, mitu grammi seda või tooda, et oleks kõik tasakaalus ja ma ei ole eriti osav väljamõtleja retseptide osas, aga kuna ma olen õgardi loomuga, siis ise sööksin paremaid palasid lihtsalt üle. Mul oli lihtsam jälgida äppi ja mitte aega kulutada retsepti ja toitainete planeerimisele. Kuna muu aja toiduga mu kaal ei tõusnud, siis vajasin lihtsalt mõned kilod maha, et jooksutrenn oleks põlvedele kergem. Eesmärk sai täidetud, enda söömisharjumuste juurde naastud ja kaal on praegu aastaga küll püsinud kenasti seal kuhu ta alla sai võetud.

Ei ole vaja iga grammi kaaluda – selleks on olemas terve mõistus mis ütleb mida ja kui palju suhu toppida. selge ju on, et kui majoneesi või vahukoort supilusikaga süüa siis ei ole see ok. aga kas sööd 2 porgandit või 3 ei ole väga vahet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tõesti ei viitsi

Vastus käes. Sealt probleem algabki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik toiduportsionid poole väiksemaks.

See kindlasti ei toimi, nälgimine üldse ei toimi kunagi pikemas perspektiivis. Toimib kõhu täis söömine, aga madala glükeemilise koormusega ja suhteliselt kalorivaesema toidu arvelt. Näiteks salat, tatar. Samuti peab jälgima, et piisavalt valku sööks iga päev. Kindlasti rohkem kui need ametlikud soovitused. See on teine nipp, mis täiskõhutunde tagab ja seda pikalt.

Kes siin nälgimisest rääkis? Kui ülekaaluline sööb 3000-4000 kalorit pàevas, siis ei piisa isegi poole võrra vähendamisest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Ilu ja tervis kaalulangetamine