Esileht Koolilaps Känguru tulemused on väljas

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Teema: Känguru tulemused on väljas

Postitas:

Mu laps oli eelmisel aastal esisajas, nüüd teises tuhandes. Juhtub
Nojah, tegelikult muidugi lootsin eelmise aasta tulemuse järellainetuses rohkem. Aga pettunud ikkagi ei ole. Väga tubli laps on mul! Õnneks ei paista ta ise ka tulemuse üle kurvastavat.

Mul täpselt sama, eelmisel aastal esisaja keskel, sel aastal üle tuhande. Kusjuures eelmisel aastal oli vanusegrupis noorem, sel aastal vanem.

Meil sama moodi, eelmine aasta kui oli noorem, sai väga hea tulemuse, nüüd aga samas vanuseklassis aasta vanemana kehva tulemus. Laps oli ise ka kurb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama moodi, eelmine aasta kui oli noorem, sai väga hea tulemuse, nüüd aga samas vanuseklassis aasta vanemana kehva tulemus. Laps oli ise ka kurb.

ma seda kohavärki eriti tõsiselt ei võtaks.

oma laps gümnaasiumit lõpetamas, kängurul hakkas võistlema alates 3.klassist.
Känguru tulemused punktiliselt jäänud alati 90p-120p vahele nende aastate jooksul, aga kohtadega on nii olnud, et kõige väiksema tulemuse korral oli kord lausa esimese 40 hulgas ja korra 100+ tulemusega jälle 400 piiril.
Nõustun nende eelkõnelejatega, et oluline pole mitte känguru punkt või koht, vaid see, kuidas aineolümpiaadidel silma paistad: känguru ei anna mingeid eeliseid gümnaasiumi sissesaamisel ega ülikooli sissesaamisel, vabariiklikud olümpiaadid aga küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 14:46; 19.04 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

saage ometi aru, känguru tulemused ei näita eriti midagi.
nt suurem osa neid lapsi, kes on läbi aastate reaalainete vabariiklikel olümpiaadidel esikümnes (ja saanud gümnaasiumisse sisse ilma katseteta), on kängurul üldjuhul ca esimese saja piiril (üksikute eranditega, osa on vahel ka esikümnes, osa päris lõpus).
üks tuntud nn olümpiaadi-hai on sel aastal üldse suht lõpus (oma kooli viimane), aga ega ta sellepärast siis teistest niipalju lollim pole.

Täpsemat statistikat siis ka selle aasta tulemuste põhjal:
IMO võistkonna esimesele valikvõistlusele pääsenute ja seal osalenute seas oli kõige kehvem koht 75. Siis oli veel 50., 36., 24. ja 21. koht, ülejäänud 17-st kandidaadist 1 ei osalenud ning 16 olid oma vanuserühmades esimese 20 seas. Teisele valikvõistlusele saanud 12 õpilase seas oli 1 mitteosaleja, ja see 21. koha saavutanud poiss, 2 tk tegi nooremat rühma (juuniorid) ja olid esikümnes, Student rühma tegijatest kaks olid teises kümnes ja ülejäänud kuus olid samuti esikümnes.
Isegi, kui 75. koht võib olümpiaadidel vabariigi tipus olijale niru tunduda, siis arvestades osalejate hulka ja võistluse formaati, on seegi tegelikult väga hea koht!
Füüsikutest leidsin täpselt ühe, kes oli “alles” teises sajas, enamus on esimese 25 hulgas.
Informaatikutest, kes valikvõistlusel osalesid, kõige kehvem koht 77., edasipääsenud 6 õpilasest üks ei osalenud, teiste kohad olid siis 1., 2., 10., 13. ja 21. Kõik need kuus on ka IMO võistkonna kandidaadid.
Keemias valikvõistlusel osalenute seas on ehk keskmiselt tõesti kehvemad tulemused, kuid sealgi oli kõige halvem, mis leidsin, 227.
Vastupidi ka – Student rühma 20 esimesest õpilasest vaid 3 ei osalenud sel aastal ühegi reaalaine (matemaatika, füüsika, keemia, informaatika) olümpiaadi vabariiklikus voorus, üks neist esikümnes (8. koht). Juuniore ei viitsi üle lugeda, aga tundub, et sealgi on esipaarikümnes 5-6 õpilast, kes pole vabariiklikele jõudnud.
Seda tuntud olümpiaadi-haid, oma kooli viimast Kängurul, ei leidnudki üles, anna vihje, mis alal ta tegija on 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.04 10:00; 19.04 10:37; 19.04 10:54; 19.04 14:51; 19.04 16:15; 20.04 09:48; 20.04 10:55; 21.04 10:50; 21.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oma laps gümnaasiumit lõpetamas, kängurul hakkas võistlema alates 3.klassist.
Känguru tulemused punktiliselt jäänud alati 90p-120p vahele nende aastate jooksul, aga kohtadega on nii olnud, et kõige väiksema tulemuse korral oli kord lausa esimese 40 hulgas ja korra 100+ tulemusega jälle 400 piiril.

Kinnitan seda kohtade juttu oma laste pealt. Noorem laps tegi samas klassis vanemast punktiliselt parema tulemuse, aga kohtadest on paarkümmend kohta tagapool. Mõlemad lapsed on esiviiekümnes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 15:03; 21.04 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsemat statistikat siis ka selle aasta tulemuste põhjal:
IMO võistkonna esimesele valikvõistlusele pääsenute ja seal osalenute seas

küsimus sulle:
kust pärinevad sinu andmed nende õpilaste kohta, kes on rahvusvahelise võistkonna kandidaadiks arvatud?
ühe olümpiaadi lõpetamisel loeti tseremoonia lõpul kandidaatide nimed korraks ette, teistel juhtudel pole üldse midagi kuulda olnud. ka mingeid nimekirju pole kuskil näha pole. ka koolidesse neid ei saadeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 14:46; 19.04 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, aga sin oli ju ka nii palju juttu sellest, et osades koolides õpetajad muutsid neid tulemusi.
Kuidas sellesse suhtuda? Äkki oli just teie kool see, kes hea koha saamiseks muutis midagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsemat statistikat siis ka selle aasta tulemuste põhjal:
IMO võistkonna esimesele valikvõistlusele pääsenute ja seal osalenute seas

küsimus sulle:
kust pärinevad sinu andmed nende õpilaste kohta, kes on rahvusvahelise võistkonna kandidaadiks arvatud?
ühe olümpiaadi lõpetamisel loeti tseremoonia lõpul kandidaatide nimed korraks ette, teistel juhtudel pole üldse midagi kuulda olnud. ka mingeid nimekirju pole kuskil näha pole. ka koolidesse neid ei saadeta.

Minu meelest enamasti on need, kes valikvõistlusele saanud, lõpp-protokollides kirjas, need peaks teaduskooli lehel olemas olema. Aga igal alal on olemas ka oma veebileht:
http://www.math.olympiaadid.ut.ee/html/index.php
http://efo.fyysika.ee/
http://eko.olunet.org/
http://eio.ut.ee/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.04 10:00; 19.04 10:37; 19.04 10:54; 19.04 14:51; 19.04 16:15; 20.04 09:48; 20.04 10:55; 21.04 10:50; 21.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas tore on lugeda, et sel aastal olid tähelepanu nõudvad ülesanded, sest mu tähelepanuprobleemiga laps sai väga kõrge tulemuse. Ju siis ikka on lootust

Pigem tähendab selline kõrge tulemus, et sinu hinnang lapse tähelepanuprobleemile on olnud vale. Su lapsel ei ole sellist probleemi, nagu oled arvanud. Mis on ka hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 18.04 15:56; 18.04 17:16; 18.04 22:55; 18.04 23:11; 19.04 10:17; 19.04 18:28; 20.04 14:59; 20.04 15:29; 21.04 16:00; 21.04 23:16; 22.04 09:37; 22.04 14:19;
To report this post you need to login first.

Täpsemat statistikat siis ka selle aasta tulemuste põhjal:
IMO võistkonna esimesele valikvõistlusele pääsenute ja seal osalenute seas oli kõige kehvem koht 75. …

Siit oleks huvitav vaadata nende samade laste tulemusi algklassides. Mul pole enam aega, et seda korralikult teha, aga juhuvalim rahvusvaheliste reaal- ja loodusainete olümpiaadide medalistide põhjal annab ka üsna huvitavaid tendentse:
Umbes kolmandik kuni pool neist noortest on pisikesest peale olnud igal aastal Kängurus esimese 25 seas, mõni üksik ebaõnnestunud aasta mõnel lapsel ka vahepeal.
Teine kolmandik või veerand on olnud üsna stabiilselt esimese paarisaja kuni viiesaja seas, jõudes mõnikord ka esisaja sisse.
Kolmas kolmandik kuni veerand (pigem poisid) on olnud algklassides esituhande lõpus, aga kusagil 6. kuni 9. klassist alates järsku jõudnud esimese 25 sekka.
(ekolieride võistlusklass tehti 2005)

Mingeid suuri järeldusi ei tahaks teha, aga tundub, et mis tahes võistlusel suurepäraselt osalemine vajab lisaks nutikusele ka sobivat iseloomu, keskendumisvõimet, võidutahet jms, mis paljudel andekatel näib kujunevat alles puberteedieas. Teismelisena kujunevad ka kindlamad huvid, mis ka kahtlemata mõjutab olümpiaadide tulemusi.

Kui nüüd otsida 10 aasta taguste tulemuste põhjal, kas 3.-4. klassis Känguru top on jõudnud Eesti vabariiklikele olümpiaadidele, siis jah on, aga siiski ainult umbes kolmandik neist.

Kui juba otsingute tegemiseks läks, siis vaatasin ka viimasel ajal TÜs reaalteaduste ja loodusteaduste doktorikraadi kaitsnuid, kes astunud ülikooli mitte varem kui 2003. Esimene Känguru võistlus oli meil 1997 alates kadettidest, nii et need noored doktorid võiksid ju mõne tabeli eesotsas olla. Tegelikult: esikümnes 2 inimest; 100 ja 400 vahel (korduvalt) 4 inimest; 400 ja 1000 vahel (korduvalt) 2 inimest; teises tuhandes või veel kaugemal (korduvalt) 3 inimest. Pluss need, kes pole Kängurul osalenud.

Nii et Känguru tulemus algklassides ei ennusta eriti midagi, peaasi et lapsel endal huvi ja tahe õppida.
Känguru super-tulemus põhikooli lõpuklassides ja gümnaasiumis tõesti suurendab tõenäosust, et sama laps jõuab ka riiklikule või lausa rahvusvahelisele olümpiaadile, aga vilets tulemus ei välista seda võimalust.

Edukus hilisemas elus, õnnelikkus, hea töökoht, hea palk, hea iseloom ja muud taolised täiskasvanuelus oluliseks peetavad asjad ei ole kuidagi otseselt Känguru tulemustega seotud 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.04 22:43; 18.04 23:03; 19.04 09:17; 19.04 09:23; 19.04 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga oli üks teine anomaalia: nagu siin foorumis üks Kägu juba ütles, seekord olid tõesti 🙁 “tüdrukute ülesanded”, st tähelepanuülesanded, mitte niiväga matemaatika- ega nuputamisülesanded 🙁

Ah soo, see selgitab natuke asja. Mu lastel olid mõlemil head tulemused: üks midagi kolmesajaga, teine 1600 midagi (aga ta alles 6-aastane ja imestan üldse, et õpetaja ta sinna saatis). Aga vanema lapse klassiõde sai väga hea koha. Eelmine aasta oli vastupidi, see tark tüdruk oli minu poisist jupi maad tagapool, aga seekord on eespool. Ja mu vanem laps oli see aasta võistluspäeva paiku kohe eriti hajameelne, nii et mõtlesin kas ta üldse midagi seal teha suudab. Aga laps kindlasti rõõmustab klassiõe hea tulemuse üle, sest nad on sõbrad:) kord üks tublim, kord teine – mõjub innustavalt mõlemale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 00:35; 20.04 00:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba otsingute tegemiseks läks, siis vaatasin ka viimasel ajal TÜs reaalteaduste ja loodusteaduste doktorikraadi kaitsnuid, kes astunud ülikooli mitte varem kui 2003. Esimene Känguru võistlus oli meil 1997 alates kadettidest, nii et need noored doktorid võiksid ju mõne tabeli eesotsas olla. Tegelikult: esikümnes 2 inimest; 100 ja 400 vahel (korduvalt) 4 inimest; 400 ja 1000 vahel (korduvalt) 2 inimest; teises tuhandes või veel kaugemal (korduvalt) 3 inimest. Pluss need, kes pole Kängurul osalenud.

Kust sa neid tulemusi nägid? Ma vaataks hea meelega üle mis mu tulemused olid, aga mälu järgi olin pigem kuskil tuhande kandis või kuskil keskel, kindlasti mitte paremate seas. Astusin TÜsse 2004 ja sain sealt doktorikraadi loodusteaduste vallas.
Tunnistan ausalt oma tolle aja emotsioone: võistluse ülesanded olid pigem rasked. Ma muidugi Känguruks ei harjutanud, sest matemaatika ei pakkunud nii palju huvi, et oleks viitsinud sellega omal käel lisaks tegeleda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 00:35; 20.04 00:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ühe 3-punktise suutis valesti vastata (8), aga kuigi seda ülesannet saab tähelepanuga lahendada, siis tegelikult ei ole see vajalik. Küsimärk on 9. kastis ja ainult üks vastusevariant lõpeb musta palliga. Ei ole vaja seal neid tillupalle loendada, aga seda ta mul siis läbi ei närinud. Hoolas ja tähelepanelik laps seal ei eksiks, st seal piisab õige vastuseni jõudmiseks hoolsusest, kuid see ei ole vajalik. Ma oletan, et seal veel mõned nn tähelepanuülesanded on tegelikult loogikaga lahendatavad.

Ideaalne näide probleemi ilmestamiseks. (Kuigi see konkreetne ülesanne oli 3-punktine ja seega peabki lihtne olema.)

Sofia paneb kastidesse palle teatud eeskirja põhjal. Milline pallide rida oleks sel juhul küsimärgiga kastis?
[*] [*o] [*o*] [*o*o] [*o*o*] [ ] [ ] [ ] [?]
Vastusevariandid
A. [*o*o*o*o] B. [o*o*o*o*o] C. [*o*oo*o*o] D. [*o*o*o*o*] E. [*o*o*o*o*o]

Nagu ütlesid, seda ülesannet saab lahendada kaht moodi:
Laps X loendab kastid ja pallid üle ja saab niimoodi õige vastuse.
Laps Y vaatab, et paarituarvulise kasti viimane pall peab olema * ja saab niimoodi ainult kaste loendades õige vastuse.

Oletame nüüd, et võistluse kõik ülesanded on sellised, et neid saab teha lihtsalt lolli järjekindluse ja hoolikusega, nagu X seda ülesannet, aga saab teha ka seoseid leides ja ökonoomsemalt, nagu Y seda ülesannet.
X teeb kõik ülesanded õigesti ära sellel loendamismeetodil.
Y teeb kõik ülesanded ära ökonoomselt ja seoseid leides.
Z teeb pooled ülesanded ökonoomselt, pooled loendamismeetodil, aga teeb ka hooletusvigu.

Kas X on matemaatikas sama hea kui Y? Kas X on kindlalt parem kui Z? Mida me üldse saame nende laste kohta järeldada? Kui oleks sees ülesandeid, mida ei saa loendamismeetodil lahendada, oleks X-i tulemus neist kolmest viimane …
(Sellepärast peabki päris olümpiaadidel lahendusi seletama!)

Mulle jäi siiski silma, et pre-ekolieride päris eesotsas oli poisse sel aastal rohkem kui eelmisel.
Eelmise aasta 2 klassi reaalikad tegid ju sel aastal ekoliere ja tegid samuti väga hästi! Ilmselt on sellel lennul õpetaja(d), kes Känguruks ettevalmistamisega tõsisemalt tegelevad, ju siis praegustel 2. klassidel on muude prioriteetidega õpetajad.

See kindlasti pole nii, et praeguste Reaali 2. klassi laste õpetajatel on muud prioriteedid ja 3. omad harjutavad usinalt Känguruks. Needsamad Reaali 2. klassi lapsed, kes sel aastal olid teiste klasside arvestuses alles teises poolsajas ja kaugemal, olid 1. klasside arvestuses eelmisel aastal esiviiekümnes: möödunud aastal esimeses esimese klassi arvestuses reaalikatest oli 1 laps 1% parimate seas, 3 last 2% parimate seas, 17 last 10% parimate seas; sel aastal teise klassi arvestuses 0 last 1% seas, 1 laps 2% seas ja 12 last 10% seas (kokku 52 reaalikat kummalgi aastal). Kas need reaali tipud jäid tõesti järsku teistega võrreldes nii palju lollimaks või said teised nii palju nutikamaks või olid ikkagi seekord ülesanded, mis tippe ei eristanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas tore on lugeda, et sel aastal olid tähelepanu nõudvad ülesanded, sest mu tähelepanuprobleemiga laps sai väga kõrge tulemuse. Ju siis ikka on lootust

Pigem tähendab selline kõrge tulemus, et sinu hinnang lapse tähelepanuprobleemile on olnud vale. Su lapsel ei ole sellist probleemi, nagu oled arvanud. Mis on ka hea.

Minu hinnang lapsele on, et ta on lihtsalt hajameelne (leitud riiete nurk on mul koolis juba väga tuttavaks kohaks saanud, pliiatseid-kustukumme-teritajaid-joonlaudu ostan kümnete kaupa, e-kool kubiseb märkustest, et jälle hilines tundi – tal läks meelest, mis klassi juurde peab minema, oma nime kirjutab sageli valesti. Kirjalikes töödes võib unustada ära, et lause algab suure tähega või ei on vaja kasutada lauselõpumärke vms. Kusjuures see ebajärjepidevus ajab hulluks mu: kord on etteütlus täiesti veatu, teine kord otsi mõnd õiget sõna taga ja mingit süsteemi vigades pole). See, et tegemist on tähelepanuhäirega, on spetsialisti hinnang, samas olevat vaimselt väga võimekas. Aga peagi jälle minek arsti juurde, võtan ta töö kindlasti kaasa. Täitsa põnev, mis seal arvatakse. Mulle tundubki, et kui ikka väga vaja, siis saab hakkama küll!
Kusjuures selle lihtsa ülesande viga seisnes tal hoopis selles, et oli kastid valesti kokku lugenud – sai 9 asemel 8. Tuli välja, et palle suutis ta päris efektiivselt loendada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.04 10:00; 19.04 10:37; 19.04 10:54; 19.04 14:51; 19.04 16:15; 20.04 09:48; 20.04 10:55; 21.04 10:50; 21.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kindlasti pole nii, et praeguste Reaali 2. klassi laste õpetajatel on muud prioriteedid ja 3. omad harjutavad usinalt Känguruks. Needsamad Reaali 2. klassi lapsed, kes sel aastal olid teiste klasside arvestuses alles teises poolsajas ja kaugemal, olid 1. klasside arvestuses eelmisel aastal esiviiekümnes: möödunud aastal esimeses esimese klassi arvestuses reaalikatest oli 1 laps 1% parimate seas, 3 last 2% parimate seas, 17 last 10% parimate seas; sel aastal teise klassi arvestuses 0 last 1% seas, 1 laps 2% seas ja 12 last 10% seas (kokku 52 reaalikat kummalgi aastal). Kas need reaali tipud jäid tõesti järsku teistega võrreldes nii palju lollimaks või said teised nii palju nutikamaks või olid ikkagi seekord ülesanded, mis tippe ei eristanud?

Tööd muidugi aastati erinevad. Tundub, et eelmisel aastal oli siis tõesti keerukamad ülesanded, mis esimese klassi lastele küllaltki raskeks osutusid, ja kui esimese otsa punkte vaadata, siis mitte ainult esimese klassi omadele. Sel aastal saadi rohkem punkte ning siis on tõesti see tippude eristumine nõrgem. Samas ainult korralikkuse ja tähelepanuga seda tööd ka väga kõrgele tulemusele ei tee.
Kas ma vaatsin õigesti, et eelmisel aastal Reaali esimese klassi parimad olid vastavalt 83, 82 ja 81 punkti saanud, neljas alles 73? Mulle enda lapse tulemus seal neljandas sajas eelmisel aastal eriliselt muljet ei avaldanud, kuid loen nüüd, et see siis ka nii top 2%-3% esimestest klassidest, kusjuures vahed ainult paaris-kolmes punktis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.04 10:00; 19.04 10:37; 19.04 10:54; 19.04 14:51; 19.04 16:15; 20.04 09:48; 20.04 10:55; 21.04 10:50; 21.04 11:07;
To report this post you need to login first.

Mind paneb hoopis see imestama, et laste tulemused on nimeliselt sedasi avalikult üles riputatud ja kellelgi ei paista selle vastu midagi olevat! Meie pere ei ela Eestis ja siin on selline asi ennekuulmatu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 11:14; 20.04 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paneb hoopis see imestama, et laste tulemused on nimeliselt sedasi avalikult üles riputatud ja kellelgi ei paista selle vastu midagi olevat! Meie pere ei ela Eestis ja siin on selline asi ennekuulmatu.

Meil siin ei ole jah kellelgi midagi selle vastu, aga teie sealsed põhimõtted on hakanud ka meile jõudma ja nimed ripuvad avalikult vaid teatud lühikese aja jooksul, seejärel korjatakse ära ja jääb ainult esiots. Või see on ka paha?

Minu laste koolis on spordipäeva tulemused ka seina peal üleval, kole lugu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 10:29; 19.04 10:34; 20.04 11:18;
To report this post you need to login first.

Mind paneb hoopis see imestama, et laste tulemused on nimeliselt sedasi avalikult üles riputatud ja kellelgi ei paista selle vastu midagi olevat! Meie pere ei ela Eestis ja siin on selline asi ennekuulmatu.

Meil siin ei ole jah kellelgi midagi selle vastu, aga teie sealsed põhimõtted on hakanud ka meile jõudma ja nimed ripuvad avalikult vaid teatud lühikese aja jooksul, seejärel korjatakse ära ja jääb ainult esiots. Või see on ka paha?

Minu laste koolis on spordipäeva tulemused ka seina peal üleval, kole lugu.

Esimese otsa inimestel on muidugi uhke tunne, aga vaevalt et viimased selle üle rõõmustavad, et nad nimeliselt kõigile vaadata on. Lastest kahju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 11:14; 20.04 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese otsa inimestel on muidugi uhke tunne, aga vaevalt et viimased selle üle rõõmustavad, et nad nimeliselt kõigile vaadata on. Lastest kahju.

Maailm on tegelikult oluliselt lihtsam. Normaalne inimene ei otsi viimaste nimesid selleks, et end kuidagi üle olevana tunda. Minu lapse nimi on ka teises pooles ja ei tunne küll, et seda nime peitma peaks. Teinekord on jälle eespool, kord nii kord naa. Mis järeldusi siit nüüd väga tegema peaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 18.04 15:56; 18.04 17:16; 18.04 22:55; 18.04 23:11; 19.04 10:17; 19.04 18:28; 20.04 14:59; 20.04 15:29; 21.04 16:00; 21.04 23:16; 22.04 09:37; 22.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”1199″>Mind paneb hoopis see imestama, et laste tulemused on nimeliselt sedasi avalikult üles riputatud ja kellelgi ei paista selle vastu midagi olevat! Meie pere ei ela Eestis ja siin on selline asi ennekuulmatu.

<p abp=”1200″>Meil siin ei ole jah kellelgi midagi selle vastu, aga teie sealsed põhimõtted on hakanud ka meile jõudma ja nimed ripuvad avalikult vaid teatud lühikese aja jooksul, seejärel korjatakse ära ja jääb ainult esiots. Või see on ka paha?

<p abp=”1201″>Minu laste koolis on spordipäeva tulemused ka seina peal üleval, kole lugu.

<p abp=”1202″>Esimese otsa inimestel on muidugi uhke tunne, aga vaevalt et viimased selle üle rõõmustavad, et nad nimeliselt kõigile vaadata on. Lastest kahju.

no minu last, kelle tulemus oli teises pooles, ei morjendanud tulemus sugugi. tema rõõm oli siiras selle üle, et tulemus oli klassikaaslasest parem (klassist osales 2 last). väga eluterve suhtumine minu meelest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese otsa inimestel on muidugi uhke tunne, aga vaevalt et viimased selle üle rõõmustavad, et nad nimeliselt kõigile vaadata on. Lastest kahju.

Maailm on tegelikult oluliselt lihtsam. Normaalne inimene ei otsi viimaste nimesid selleks, et end kuidagi üle olevana tunda. Minu lapse nimi on ka teises pooles ja ei tunne küll, et seda nime peitma peaks. Teinekord on jälle eespool, kord nii kord naa. Mis järeldusi siit nüüd väga tegema peaks.

Igasuguseid inimesi on kahjuks olemas. Mul enda laps küll eesotsas aga mõistan tagumise otsa muret.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 10:19; 20.04 15:27; 22.04 10:22; 22.04 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul enda laps küll eesotsas aga mõistan tagumise otsa muret.

Nii ilus mõte – esiots mõistab tagumise otsa muret. Panen motoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 18.04 15:56; 18.04 17:16; 18.04 22:55; 18.04 23:11; 19.04 10:17; 19.04 18:28; 20.04 14:59; 20.04 15:29; 21.04 16:00; 21.04 23:16; 22.04 09:37; 22.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mõtlesin ka selle peale, et ma mingil juhul ei sooviks, et mu laps seal nimekirjas oleks. Ma ei pea ka oluliseks, et ta oleks oma klassikaaslastest parem. Kui järgmisel aastal see võistlus päevakorral on, pean mõtlema, kuidas olukord lahendada. Üldse tundub mulle täiesti arusaamatu, kuidas inimesed saavad mingit võistlust nii oluliseks pidada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paneb hoopis see imestama, et laste tulemused on nimeliselt sedasi avalikult üles riputatud ja kellelgi ei paista selle vastu midagi olevat! Meie pere ei ela Eestis ja siin on selline asi ennekuulmatu.

Täitsa huvitav oleks teada, kus te siis elate? Rahvusvaheliste võistluste ja olümpiaadide tulemused on ka enamasti nimeliselt väljas ja kogu maailmale näha. Samuti spordivõistluste omad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.04 10:00; 19.04 10:37; 19.04 10:54; 19.04 14:51; 19.04 16:15; 20.04 09:48; 20.04 10:55; 21.04 10:50; 21.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese otsa inimestel on muidugi uhke tunne, aga vaevalt et viimased selle üle rõõmustavad, et nad nimeliselt kõigile vaadata on. Lastest kahju.

Minu laps on spordivõistlusel enamasti tagaotsas, tihti lausa viimane. Ikka rõõmustab või kohe kindlasti ei kurvasta ka viimase koha üle. Mul on pigem kahju lastest, kelle saavutusi häbenetakse, kellele öeldakse otseselt või kaudselt, et nende tulemus on nii kehv, et ei vääri isegi äramärkimist protokollis. Palun hinnake oma laste pingutust ja saavutusi, mitte ärge õpetage neid oma tulemusi (või lausa iseendid) häbenema ja ebaõnnestumisi (kui oli tõesti ebaõnnestumine, st laps tegi enda kohta kehva tulemuse) peitma. Ärge laske lapsel ka endast kehvema tulemuse saanuid halvustada. Kõik on tublid, kes osalevad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.04 10:00; 19.04 10:37; 19.04 10:54; 19.04 14:51; 19.04 16:15; 20.04 09:48; 20.04 10:55; 21.04 10:50; 21.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka ei meeldi, et nimekirjad avalikud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks guugel excelit ei võta – st nendele nimedele saab ligi siiski ainult see, kes teab, kust ja mida otsida. Lapseröövihuvilised ega muidu ahistajad tavaliselt känguru- spetsialistid ei ole. Aga ma olen kaugel arvamusest, et see on pseudoprobleem. On peresid, kus lapse kooli varjamine on oluline teema, ja mingi sisselogimisega keskkond oleks siiski parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On peresid, kus lapse kooli varjamine on oluline teema …

Näiteks??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 18.04 15:56; 18.04 17:16; 18.04 22:55; 18.04 23:11; 19.04 10:17; 19.04 18:28; 20.04 14:59; 20.04 15:29; 21.04 16:00; 21.04 23:16; 22.04 09:37; 22.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks guugel excelit ei võta – st nendele nimedele saab ligi siiski ainult see, kes teab, kust ja mida otsida. Lapseröövihuvilised ega muidu ahistajad tavaliselt känguru- spetsialistid ei ole. Aga ma olen kaugel arvamusest, et see on pseudoprobleem. On peresid, kus lapse kooli varjamine on oluline teema, ja mingi sisselogimisega keskkond oleks siiski parem.

Arvestades kängurul osalejate hulka ei kujuta ma ette, kuidas see sisselogimisega keskkond peaks välja nägema ja kellel oleks õigused tulemusi näha. Lastel? Vanematel? Õpetajatel? Ning sellisel juhul puudub ju igasugune võrdlusmoment teistega.
See võistlus on muide vabatahtlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 15:03; 21.04 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsemat statistikat siis ka selle aasta tulemuste põhjal:
IMO võistkonna esimesele valikvõistlusele pääsenute ja seal osalenute seas oli kõige kehvem koht 75. …

Edukus hilisemas elus, õnnelikkus, hea töökoht, hea palk, hea iseloom ja muud taolised täiskasvanuelus oluliseks peetavad asjad ei ole kuidagi otseselt Känguru tulemustega seotud ????

Huvitav, kuidas sa sellele järeldusele jõudsid? Tahaks ikka loota, et edukad Kängurutajad on ka hilisemas täiskasvanueas edukad. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks ikka loota, et edukad Kängurutajad on ka hilisemas täiskasvanueas edukad. 🙂

Loota tuleb ikka. Oleneb, millises vanuses kängurutajatest sa räägid. Edu algklassides küll mingit täiskasvanuea edu ei ennusta, võib karta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 18.04 15:56; 18.04 17:16; 18.04 22:55; 18.04 23:11; 19.04 10:17; 19.04 18:28; 20.04 14:59; 20.04 15:29; 21.04 16:00; 21.04 23:16; 22.04 09:37; 22.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )


Esileht Koolilaps Känguru tulemused on väljas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.