Esileht Koolilaps Känguru tulemused on väljas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Teema: Känguru tulemused on väljas

Postitas:

Pikk ootamine on lõppenud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 15:10; 18.04 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun pane siia link ka. Veetsin mitu minutit, kuid ei näe midagi peale 2015. aasta tulemuste. Aitäh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/kanguru

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 15:10; 18.04 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei läinud lapsel hästi. Ma vist ei hakka talle endale ütlemagi, kuidas läks, ta elaks seda üle, et oma klassist üks nõrgemaid tulemusi oli. Imelik, mul on kaks last ja mõlemal on samamoodi – kordamööda, üle aasta on kord hea tulemus (tublisti üle keskmise) ja kord halb (alla keskmise). Ei tea, millest see tuleb. Väga tõsiselt ei tasu neid tulemusi igal juhul võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 18.04 15:56; 18.04 17:16; 18.04 22:55; 18.04 23:11; 19.04 10:17; 19.04 18:28; 20.04 14:59; 20.04 15:29; 21.04 16:00; 21.04 23:16; 22.04 09:37; 22.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei läinud lapsel hästi. Ma vist ei hakka talle endale ütlemagi, kuidas läks, ta elaks seda üle, et oma klassist üks nõrgemaid tulemusi oli. Imelik, mul on kaks last ja mõlemal on samamoodi – kordamööda, üle aasta on kord hea tulemus (tublisti üle keskmise) ja kord halb (alla keskmise). Ei tea, millest see tuleb. Väga tõsiselt ei tasu neid tulemusi igal juhul võtta.

See on tingitud sellest, et üle aasta on nad oma vanusegrupis vanemad või nooremad. Vanusegrupp sisaldab kahte kooliaastat – kolmas ja neljas klass on ühes nimekirjas, üheksas ja kümnes on ühises nimekirjas.

See üleaastane kiikumine on väga loogiline ja loomulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps käis esimest korda, on neljandas sajas. Klassivend sai esisaja hulka lausa ja teine klassivend 130 hulka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps oli eelmisel aastal esisajas, nüüd teises tuhandes. Juhtub 🙂
Nojah, tegelikult muidugi lootsin eelmise aasta tulemuse järellainetuses rohkem. Aga pettunud ikkagi ei ole. Väga tubli laps on mul! Õnneks ei paista ta ise ka tulemuse üle kurvastavat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 16:39; 19.04 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikk ootamine on lõppenud :-)

Miks seda nii ootama pidi??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tingitud sellest, et üle aasta on nad oma vanusegrupis vanemad või nooremad. Vanusegrupp sisaldab kahte kooliaastat – kolmas ja neljas klass on ühes nimekirjas, üheksas ja kümnes on ühises nimekirjas.

See üleaastane kiikumine on väga loogiline ja loomulik.

Tegelikult ma pidasin silmas võrdlust omavanustega – klassikaaslastega, muude samaealistega. Seda ma tean, et 2 aastat on üks grupp.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 18.04 15:56; 18.04 17:16; 18.04 22:55; 18.04 23:11; 19.04 10:17; 19.04 18:28; 20.04 14:59; 20.04 15:29; 21.04 16:00; 21.04 23:16; 22.04 09:37; 22.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps oli eelmisel aastal esisajas, nüüd teises tuhandes. Juhtub :)
Nojah, tegelikult muidugi lootsin eelmise aasta tulemuse järellainetuses rohkem. Aga pettunud ikkagi ei ole. Väga tubli laps on mul! Õnneks ei paista ta ise ka tulemuse üle kurvastavat.

Mul täpselt sama, eelmisel aastal esisaja keskel, sel aastal üle tuhande. Kusjuures eelmisel aastal oli vanusegrupis noorem, sel aastal vanem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-6 klassi arvestuses 5. klassi laps kohe 800 alguses. Arvestades, et kohti üle 4300 ning arvestus aasta vanematega, leian ma küll, et minu laps on tugeva tulemuse saavutanud. Väga tubli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea tulemus, esimeste hulgas. Ei ole eliitkool, väike piirkonna kool.
Eelmisel aastal oli samal tasemel, sel aastal liikus vanemasse gruppi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 19:31; 19.04 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viskasin tulemustele pilgu peale ja silma jäi, et nn eliitkoolide tulemused on väga keskpärased. Alguses tundus isegi, et äkki Reaalkool, Pr Lütseum, TIK ei osalenudki, nende koolide lapsi ei tundunud üldse olevat. Hakkasin põhjalikumalt vaatama, selgus et reaalkoolist osalesid vist enam vähem kõik lapsed, teistest oli ka ikka päris rohkelt. Lihtsalt tulemused suht keskpärased. Arvestades protsessi, kuidas nad endale parimatest parimad välja valivad, on see päris üllatav. Vaatasin ainult 1.-2. klasside tulemusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Seekord pre-ekolieridel niisugust eliitkooli poiste anomaaliat polnud, nagu oli eelmisel aastal, vt siia teemasse: http://foorum.perekool.ee/teema/kanguru-pre-ekolier-oiged-vastused/page/2/

Aga oli üks teine anomaalia: nagu siin foorumis üks Kägu juba ütles, seekord olid tõesti 🙁 “tüdrukute ülesanded”, st tähelepanuülesanded, mitte niiväga matemaatika- ega nuputamisülesanded 🙁 . Seda tõestab esiteks Reaalkooli üsna kesine tulemus, mida siin juba märgati: varasemalt on olnud esimese 50 seas ikka ca 10 reaalikat, mitte 0 nagu tänavu.
(Ilmselt reaali ei valita hästi lugevaid hea keskendumisvõimega lapsi, vaid kriteeriumid on tiba teised, aga tänavused ülesanded testisid just noid tubli-lapse-omadusi, mitte kastist välja mõtlemist ja nupukust.)

Tüdrukute keskmine tulemus oli ka poiste omast erinevam (ikka sinna kõrgema poole) kui tavaliselt, aga mitte väga palju.

Veel torkas silma, et keskmiselt kõige rohkem parandasid oma esimese klassi tulemust 🙂 Valga Põhikooli ja Tartu Kivilinna Kooli lapsed 🙂 , umbes 30 punktiga! Vaatasin ainult neid koole, kus nii sel kui ka eelmisel aastal osales vähemalt 10 last. Keskmiselt 30 lisapunkti on ikka äge tulemus küll.

Kõigi koolide peale kokku parandati tulemust keskmiselt 16 punkti (üsna tavaline), eliitkooli lapsed paari punkti võrra rohkem kui tavakooli lapsed, aga see erinevus pole oluline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.04 22:43; 18.04 23:03; 19.04 09:17; 19.04 09:23; 19.04 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelkõneleja – mind täitsa huvitab, kas sul on mingid erilised andmebaasid või viitsisid sa tõesti tuhandete laste soo eraldi tunnusena excelis märkida? Ilma soo tunnuseta ei ole ju aga võimalik mingit soolist analüüsi teha. Või võtsid 100 esimest ja üldistasid nende andmed kõigi peale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 18.04 15:56; 18.04 17:16; 18.04 22:55; 18.04 23:11; 19.04 10:17; 19.04 18:28; 20.04 14:59; 20.04 15:29; 21.04 16:00; 21.04 23:16; 22.04 09:37; 22.04 14:19;
To report this post you need to login first.

Nimed korduvad ja andmebaase on kah tekkinud aja jooksul, nii et see analüüs läheb kiiresti, ei tee 100 esimese põhjal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.04 22:43; 18.04 23:03; 19.04 09:17; 19.04 09:23; 19.04 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimed korduvad ja andmebaase on kah tekkinud aja jooksul,

Pre-ekolieridel korduvad siiski vaid pooled nimed ning varasemaid andmebaase nende kohta ei ole kindlasti. Kõvasti viitsimist peab olema. Või head sõbrad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 18.04 15:56; 18.04 17:16; 18.04 22:55; 18.04 23:11; 19.04 10:17; 19.04 18:28; 20.04 14:59; 20.04 15:29; 21.04 16:00; 21.04 23:16; 22.04 09:37; 22.04 14:19;
To report this post you need to login first.

Tavaliselt ja keskeltläbi (sh eelmisel aastal) on Känguru 25 parima seas vanuseklassist sõltumata (algkool, põhikool) umbes 40% eliitkoolide lapsi, 100 parima seas 25%.

Sel aastal olid selleski osas tulemused mitte-ootuspärased.
25 parima seas oli
preekolieride vanuseklassis ainult 14% eliitkoolide lapsi,
ekolieride vanuseklassis 27%,
benjaminidel 21% ja
kadettidel lausa 58%.

100 parima seas on need protsendid vastavalt 17%, 30%, 23% ja 43%.

Siit tuleb jällegi selgelt välja selle aasta pre-ekolieride ülesannete teatav sobimatus eliitkooli valitud lastele, nende koolide õpilasi on nii esi-25 kui esi-100 ebatavaliselt vähe.

Mind hakkas tõsiselt huvitama, kas tänavused ülesanded ongi kuidagi tavalistest Känguru ülesannetest erinevad ja võrdlesin neid ka sisuliselt.

Ülesande lahendamise saab jagada kahte etappi:
1. Teksti põhjal situatsiooni/mudeli loomine (teksti mõistmine)
2. Situatsiooni analüüs ja lahendamine
Ülesande keerukus või nipp võib peituda emmas-kummas neis etappides või ka mõlemas.

2016 ülesannetes oli keerukus pigem 1. etapis, 2015 ülesannetes mõlemas etapis. Näiteks, 2015. a viimane ülesanne “Kass Miisu püüdis kolmel järjestikusel päeval hiiri. Teisel päeval püüdis ta 2 hiirt rohkem kui esimesel päeval, aga 2 hiirt vähem kui kolmandal. Kolmandal päeval püüdis ta 2 hiirt vähem kui kahel esimesel päeval kokku. Mitu hiirt püüdis ta nende kolme päeva jooksul kokku?” – see pole lineaarselt lahendatav, kogu teksti peab korraga haarama, et üldse mingit siuatsiooni luua jne. Seevastu 2016 viimane ülesanne “On 7 kinniseotud kotti, milledes on vastavalt 1, 5, 8, 9, 10, 12 ja 15 kartulit. Kotid tuleb jaotada korvidesse nii, et kõikides korvides oleks kartuleid võrdselt. Leia suurim arv korve, mille korral saab neid nii jaotada.” – ainus konks on tähelepanelikus lugemises, et ei hakkaks jaotama mitte kartuleid, vaid kotte; vastusevariandid on ju antud.

Ka temaatiliselt olid tänavused ülesanded ühekülgsemad, täiesti puudusid igasugused arvude paigutamise ülesanded, tundide-minutitega arvutamine. Seevastu labaseid loendamisülesandeid oli lausa 8 (eelmisel aastal loendamist 4 ja kaks neist konksuga).

Paljud väga targad lapsed on kärsitud ja kipuvad tegema enda jaoks liiga lihtsates ülesannetes hooletusvigu (eriti kui selliseid ülesandeid on vaja teha korraga palju); võib-olla see ka seletab eliitkoolide tänavusi viletsamaid tulemusi. Kui kaks last saavad nt võrdselt 110 punkti ja üks neist isegi ei proovinud kahte 5-punkti ülesannet, aga teine tegi kahes 4-punkti ülesandes hooletusvea, siis kumb neist targem on? 80 punkti võib saada nii, et ei tee ühtegi 5-punkti ülesannet, aga ka nii, et teed enamiku 5-punktiseid õigesti, aga lihtsamates igasugu tobedaid vigu … See on selle võistluse eripära.

See kõik muidugi ei vähenda etteotsa jõudnud laste tublidust! Isegi 250 parima hulka pääsemine näitab, et tegemist on potentsiaaliga lapsega. Aga kehvem koht ei näita andetust. Näiteks tänavused Rakett69 esikolmiku noored, kes on ju kahtlemata andekad: ühel neist on Känguru parimaks tulemuseks läbi aastate 55% maksimumist, teisel 73%; ainult üks neist on olnud esikümnes.

Nii et ega vist ei tasu jah neid tulemusi liiga tõsiselt võtta. Mu oma laps sai ka kahtlaselt kõrge tulemuse, kuigi matemaatiliste seoste tabamine pole tema tugevaim külg. Klassi kindlalt parim matemaatik ja nuputaja ei hiilanud sel aastal sugugi. Lihtsalt, seekord sattusid sellised ülesanded. Ootus ei saanud läbi, ootan järgmise aasta võistlust 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.04 22:43; 18.04 23:03; 19.04 09:17; 19.04 09:23; 19.04 22:22;
To report this post you need to login first.

Nimed korduvad ja andmebaase on kah tekkinud aja jooksul,

Pre-ekolieridel korduvad siiski vaid pooled nimed ning varasemaid andmebaase nende kohta ei ole kindlasti. Kõvasti viitsimist peab olema. Või head sõbrad.

Heh, andmebaase on igasuguseid, sh eesnimede omi 😀 Pole muud trikki, kui teha pisike skript ja vajalikud andmed Känguru tabelisse tõsta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.04 22:43; 18.04 23:03; 19.04 09:17; 19.04 09:23; 19.04 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt ja keskeltläbi (sh eelmisel aastal) on Känguru 25 parima seas vanuseklassist sõltumata (algkool, põhikool) umbes 40% eliitkoolide lapsi, 100 parima seas 25%.

Sel aastal olid selleski osas tulemused mitte-ootuspärased.
25 parima seas oli
preekolieride vanuseklassis ainult 14% eliitkoolide lapsi,
ekolieride vanuseklassis 27%,
benjaminidel 21% ja
kadettidel lausa 58%.

100 parima seas on need protsendid vastavalt 17%, 30%, 23% ja 43%.

Siit tuleb jällegi selgelt välja selle aasta pre-ekolieride ülesannete teatav sobimatus eliitkooli valitud lastele, nende koolide õpilasi on nii esi-25 kui esi-100 ebatavaliselt vähe.

Kõigepealt, mis koole sa loed eliitkoolideks? Nt Sakala eragümnaasiumit pean mina vähemalt vägagi eliitkooliks 🙂
Ma pigem panin tähele, et esiotsas oli sel aastal väga palju vene nimesid (ja koole), eelmisel aastal peaaegu mitte ühtegi! St mingi erinevus tõenäoliselt ülesannetes või nende tekstides on, varem on olnud ka mõned aastad, kus just pisemad vene lapsed eesti omadele pikalt ära teevad, ja sageli ei ole probleemiks isegi ülesande tüüp, vaid lihtsalt segane sõnastus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.04 10:00; 19.04 10:37; 19.04 10:54; 19.04 14:51; 19.04 16:15; 20.04 09:48; 20.04 10:55; 21.04 10:50; 21.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt minu lapse eripärasid arvestades küll klapib see teooria, et seekord oli vaja rohkem tähelepanelikkust ja keerukama teksti mõistmist, just need on mu lapsel nõrgemad jooned, loeb hooletult ja teinekord ei saa keerukamatest lausetest aru, kuid matemaatiline loogika on tugev ja arvutusoskus ka.
Juba selles osas sai ta kindlasti mõnedki miinused, et ei mäletanud ega pannud tähele, et valed vastused annavad miinuspunkte, olevat kõigile neile ülesannetele vastused suvaliselt valinud, mida ei osanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 18.04 15:56; 18.04 17:16; 18.04 22:55; 18.04 23:11; 19.04 10:17; 19.04 18:28; 20.04 14:59; 20.04 15:29; 21.04 16:00; 21.04 23:16; 22.04 09:37; 22.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHKs (keelekallakuga eliitkool ju) teevad 100% kõik algklasside lapsed Känguru ülesandeid. Seega, kindlasti statistika selle arvelt nigelam kui mõnel teisel eliitkoolil. Kui aga VHKs jätta ka vai TOP5 tegijaid, on tulemus päris kenake, tublisti parem kui mõnel teisel eliitkoolil. Kõik statistika on seega äärmiselt suhteline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 10:19; 20.04 15:27; 22.04 10:22; 22.04 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

saage ometi aru, känguru tulemused ei näita eriti midagi.
nt suurem osa neid lapsi, kes on läbi aastate reaalainete vabariiklikel olümpiaadidel esikümnes (ja saanud gümnaasiumisse sisse ilma katseteta), on kängurul üldjuhul ca esimese saja piiril (üksikute eranditega, osa on vahel ka esikümnes, osa päris lõpus).
üks tuntud nn olümpiaadi-hai on sel aastal üldse suht lõpus (oma kooli viimane), aga ega ta sellepärast siis teistest niipalju lollim pole.

Selle asemel, et siin suuri koole materdada, võiksid eespool sõna võtnud vanemad, kelle lapsed ja koolid olid “oi-oi-kui-tublid” pigem mõelda hoopis sellele, mida võiks paremaks muuta selle nimel, et lisaks Känguru esikümnes või esisajas olemisele Su laps ka vabariiklikul matemaatika-, informaatika- füüsika- või keemiaolümpiadil samamoodi tulevikus nimekirjas eespool oleks

Känguru ülesannete juures on veel üks faktor:
känguru vastustelehti kontrollib juba mitu aastat arvuti ning see ei loe välja parandusi, vale värvi tindiga kirjutatut, pliiatsiga kirjutatut, osasid tintekaid, samuti ei loe see välja lohat käekirja. Seega nt “professori käekirjaga” taibud ongi Kängurus igal aastal kohe väga lõpus, hoolimata sellest, et nad tegelikult vastasid õigesti (aga arvuti ei saanud aru) ja õiget värvipastakaga kirjutanud korraliku käekirjaga keskpärased lapsed neist eespool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 10:22; 19.04 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

samuti ei loe see välja lohat käekirja. Seega nt “professori käekirjaga” taibud ongi Kängurus igal aastal kohe väga lõpus, hoolimata sellest, et nad tegelikult vastasid õigest.

Kängurus ei ole ju vaja midagi kirjutada? Kuskohast see professori käekiri mängu tuleb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 10:29; 19.04 10:34; 20.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kängurus ei ole ju vaja midagi kirjutada? Kuskohast see professori käekiri mängu tuleb?

kui rist pole õigesse ruutu korrektselt tehtud, siis ta arvesse ei lähe

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 10:22; 19.04 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kängurus ei ole ju vaja midagi kirjutada? Kuskohast see professori käekiri mängu tuleb?

kui rist pole õigesse ruutu korrektselt tehtud, siis ta arvesse ei lähe

Milline on ebakorrektne rist? Kui täpselt nurgast nurka tehtud risti see tuvastus siis nõuab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 10:29; 19.04 10:34; 20.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seekord pre-ekolieridel niisugust eliitkooli poiste anomaaliat polnud, nagu oli eelmisel aastal, vt siia teemasse: http://foorum.perekool.ee/teem…..ed/page/2/

Aga oli üks teine anomaalia: nagu siin foorumis üks Kägu juba ütles, seekord olid tõesti :( “tüdrukute ülesanded”, st tähelepanuülesanded, mitte niiväga matemaatika- ega nuputamisülesanded :( . Seda tõestab esiteks Reaalkooli üsna kesine tulemus, mida siin juba märgati: varasemalt on olnud esimese 50 seas ikka ca 10 reaalikat, mitte 0 nagu tänavu.
(Ilmselt reaali ei valita hästi lugevaid hea keskendumisvõimega lapsi, vaid kriteeriumid on tiba teised, aga tänavused ülesanded testisid just noid tubli-lapse-omadusi, mitte kastist välja mõtlemist ja nupukust.)

Tüdrukute keskmine tulemus oli ka poiste omast erinevam (ikka sinna kõrgema poole) kui tavaliselt, aga mitte väga palju.

Mulle jäi siiski silma, et pre-ekolieride päris eesotsas oli poisse sel aastal rohkem kui eelmisel.
Eelmise aasta 2 klassi reaalikad tegid ju sel aastal ekoliere ja tegid samuti väga hästi! Ilmselt on sellel lennul õpetaja(d), kes Känguruks ettevalmistamisega tõsisemalt tegelevad, ju siis praegustel 2. klassidel on muude prioriteetidega õpetajad. Selles vanuses loeb väga palju ettevalmistusest, vähemalt kõrgete kohtade saavutamisel küll. Harjutamine teeb meistriks 😉

Samas tore on lugeda, et sel aastal olid tähelepanu nõudvad ülesanded, sest mu tähelepanuprobleemiga laps sai väga kõrge tulemuse. Ju siis ikka on lootust 🙂 Muidugi ühe 3-punktise suutis valesti vastata (8), aga kuigi seda ülesannet saab tähelepanuga lahendada, siis tegelikult ei ole see vajalik. Küsimärk on 9. kastis ja ainult üks vastusevariant lõpeb musta palliga. Ei ole vaja seal neid tillupalle loendada, aga seda ta mul siis läbi ei närinud. Hoolas ja tähelepanelik laps seal ei eksiks, st seal piisab õige vastuseni jõudmiseks hoolsusest, kuid see ei ole vajalik. Ma oletan, et seal veel mõned nn tähelepanuülesanded on tegelikult loogikaga lahendatavad.

Ma Pre-Ekoliere pole tegelikult lahendanud, Benjaminidel ja Juunioritel olid sel aastal küll väga lihtsad ülesanded ja justnimelt selliseid tähelepanu ja ülelugemise omi, nagu tavaliselt on, praktiliselt polnudki. Tekstid tundusid mulle ka selged. Juuniorite tulemused olid eriti üllatavad, sest ma arvasin pärast lahendamist, et nii 10 tk saavad maksimumi. Muidugi Juuniore ma pole varem lahendanud, kuid Benjaminide ja Kadettidega olen ikka rohkem hädas olnud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.04 10:00; 19.04 10:37; 19.04 10:54; 19.04 14:51; 19.04 16:15; 20.04 09:48; 20.04 10:55; 21.04 10:50; 21.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

t siin suuri koole materdada, võiksid eespool sõna võtnud vanemad, kelle lapsed ja koolid olid “oi-oi-kui-tublid” pigem mõelda hoopis sellele, mida võiks paremaks muuta selle nimel, et lisaks Känguru esikümnes või esisajas olemisele Su laps ka vabariiklikul matemaatika-, informaatika- füüsika- või keemiaolümpiadil samamoodi tulevikus nimekirjas eespool oleks

Erandeid on, sest on tõesti küllaltki erinev, kas sa pead midagi pikalt nuputama ja põhjendama või suutma just kiiresti ja täpselt vastuse valida. Kängurus on päris karm ajalimiit ja strateegia on hoopis teine kui olümpiaadil, aga minu meelest on ikka päris hea korrelatsioon Känguru tulemuste ja olümpiaaditulemuste vahel, enamik tegijaid on ka Kängurus enamasti esimestes kümnetes. Korrelatsioon on tugevam muidugi vanemates klassides, algklasside tulemused ei ole väga suur näitaja. Vaatasin nt oma poja ja tema eakaaslaste tulemusi 4. klassis – seal eesotsas oli palju tundmatuid nimesid, kes tõesti ei ole vabariiklike olümpiaadide tasemele jõudnud. Kuna enda laps selles rattas juba on (sel nädalal II IMO valikvõistlus tulemas tal nt), siis tean enamikku tegijad nimepidi, paljusid ka nägupidi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.04 10:00; 19.04 10:37; 19.04 10:54; 19.04 14:51; 19.04 16:15; 20.04 09:48; 20.04 10:55; 21.04 10:50; 21.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Känguru tulemused võivad näidata midagi, kui laps on stabiilselt esimeste hulgast, olenemata vanuserühmast. Samas on alati on võimalus, et seekord oli hea päev, sobivad ülesanded, mõnel võistlusel rohkem õnne, kuid järgmisel aastal võib juhtuda, et ebaõnnestub. Üle hinnata võistluse tulemusi ei maksa.
Samas mängib üsna suurt rolli geneetika. On ju selge, et tipi reaalainete lõpetanute ja teadlaste laste hulgas on suuremad võimalused saada head tulemused. Meie perekonnas on kolm põlvkonda matemaatikuid ja insenere, seetõttu lastelegi võib midagi külge jääda ja kui nad soovivad, valivad sama ala. Tugevaid külgi tuleks arendada ja kui lapsel on sobivad isikuomadused ning uudishimu ala vastu, siis toetada tema arengut.
Ikkagi on tegemist võistlusega ja võistluse võitmine ei ole sugugi tähtsam sellest, et laps on hea südamega ja sõbralik inimene. Kes austab teisi inimesi ja teab, mis on väärikus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 19:31; 19.04 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasime lapsega tema ülesanded (ekolier) üle. Tundub, et tema puhul oli probleem selles, et kui ülesande läbilugemisel kohe esimese korraga aru ei saanud, mida tahetakse, siis ta rohkem mõelda ei viitsinud ja kas jättis ülesande vahele või pakkus vastuse huupi. Nüüd, kui ma tal mitu korda lugeda palusin, lahendas kõik ära. Ainult 23. ülesandest ei saanud ka mitme ülelugemisega üldse aru. Lõpuks ladusin talle klotsid lauale: see klots tähistab arvu 201, need klotsid on need kuus arvu, see on vastus. 201 tuleb välja vahetada ja uus vastus saada. Kuidas lahendad? Vaatas hetke ja sai aru.
Ühesõnaga, enda lapse põhjal järeldan, et edukamad olid tähelepanelikud ja järjekindlad lapsed, kellel on hea funktsionaalse lugemise oskus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 16:39; 19.04 12:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )


Esileht Koolilaps Känguru tulemused on väljas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.