Esileht Pereelu ja suhted Kärgperendus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: Kärgperendus

Postitas:

Võiksin pakkuda küll. Aga või need käod minu juurde nõu saama tuleksid. Ma võiksin näidata terve hulga märke, mis ennustavad, et just selline saab olema edaspidi sinu elu – ära hakka selle tüübiga lapsi tegema. Mis sa arvad, kas nad kuulaksid?
Et kust peab vaene naine teadma? No vägivaldur on vägivaldur algusest peale, see paistab päris hästi kätte kohe – kontrollib, on hoolimatu või vastupidi, überhoolitsev.
Fakt on, et lahutajakäod lähevadki just sellisele mehele, keda ükski kõrvaltvaataja neile ei soovitaks. Ärge tulge rääkima, et millalgi toimus mingi järsk muutus. Ei ole see nii.

Kui inimesed suhtuksid abielusse ja peresse tõsiselt, siis nad valiksid kauem ja põhjalikumalt. Aga kuna on alati olemas lihtne lahendus – lahutus -, siis ongi ükskõik, kellega voodit jagad. Lapsed – keda nende probleemid ikka huvitavad.

Sina – ehk siis kõrvaltvaataja. Kõrvaltvaataja hinnang on alati teine, eriti veel noore mehelemineja vs keskealine või vanem kõrvalvaataja. Pealekauba on see suures osas ka tagantjäreletarkus, et kes nägi mingied märke ja hiljem saab öelda. Meie ühiskonnas see ei toimi, et suguvõsa vanemad naised valivad noortele mehed välja. Sest sellise elukorraldusega kaasnevad ka muud asjad, mis on neis maades, kus naised nagunii eriti sõna ei saa. Peale selle pole sel juhul tegemist tunnetega enam. Vaid kohustus naise abielus olles. Meil aga paljud naised juba ainuüksi siis lahutavad, kui tekib mingigi tunnete lahtumine ja on vaid kohustused.
Noor inimene enamasti ei kuula teisi, seda teavad kõik, kas keegi siit on proovinud oma lapsi, tütreid sellise õpetuse järgi mehele suunata, et mida tema valib ja mehes näeb? Kui on see mitmega õnnestunud oma peres ja suguvõsas, siis on lootust sääraseks läbinägemisvõimega suunajaks saada. Meil on ikka nii, et noor inimene on uljam, muretum ja ei muretse väga ette, loodab kena tuleviku peale ja selle koosmõjul minnaksegi abiellu. Kui nad teeksid põhjalikud kalkulatsioonid ette ära, siis oleksid pooled pered üldse loomata.
Keegi ei oska liigses headuses noore inimesena näha murekohta, mis viitaks psühhopaadile hoopis. Ka liigset kontrolli, eriti, mis vaheldub normaalse olekuga, peetakse hoopis kõditavaks armukadeduseks,. mis justkui näitab suuri tundeid. Samas sellised jooned ka ei anna kunagi kokku samasuguseid inimesi, ikka kõik erinevad kokkuvõttes.
Kuid teine asi on siis, kui see esimene abielu (milles ka lapsed ja kooselatud aastad) läbi on saanud ja seesama naine, seekord lastega, suundub uuele ringile. Vaat siis peaks ta juba palju rohkem suutma analüüsida ja vaadata. Sest esiteks – tal pole enam kiire ja esimene tuhin on möödas, kogemused saadud. Pereloomisega enam tuld ei põle, järelikult mehevalikuga on ka aega, ammugi uute lastega uute meestega ja siis eeldaks sellelt naiselt juba mõistust ka kordades rohkem. Siis ma oleks juba ikka kordades kriitilisem nendega.
Seda, et noor naine võiks mehevalikul vanemaid, ehk siis ema ja isa kuulata, on vähe lootust. Ma tean ühte oma tutvusrtingkonnast, 50+ naine, kes kuulas nooruses sellist asja. Ja tulemus oli see, et hea oli, et kuulas, kehvem pool oli see, et ta jäigi koju elama, sest oli nii kuulekas ja ta on siiani ema isa käsu all, nagu 18-aastane. Tööle viiakse autoga, lubatakse poole kohaga töötada, muidu väsitavat ülearu ära, kodus koduseid töid teha ei lubata, muidu jälle pingutavat üle. Nii et liigne kuulekus pole ka alati hea.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 14:18; 22.06 14:10; 22.06 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära tulema ütlema, et teil varasemas pereliinis, nii isa kui ema poolt absoluutselt kõik inimesed eranditult vaimselt stabiilsed ja probleemivabad on. Mitte et ma õigustaks aga kui oleks tahetud õigel ajal inimest ja tema tausta põhjalikumalt uurida tahetud või vähemalt ka sisuliselt elada kõige otsesemas ja sisulisemas mõttes koos(ei, mitte ainult ühe katuse all ja samu tegevusi tehes), oleks saanud mis tahes viisil kirjeldatud tagajärgi vältida. 42 aastaselt viinapitsi juures ütles mees probleemi lõpuks välja. Keegi peale tema enda ei tea kui kaua ta seda enne endas kandis. Lootes, et läheb äkki üle või tunnistamata sootuks. Või veel miljon põhjust, miks 42.eluaastani vaikiti. Aga see ei tähenda, et probleemi, nende mis tahes algeid, sh geneetilisi ei olnud olemas. Olid. Vägagi olid. Šampusepudeli korgi efekt.

Täpselt. 10 päeva jooksul sai ühest inimesest äkki teine? Kassile võib seda juttu rääkida. Tundes kägude võimet imeasju kokku fantaseerida, pole siinkohal samuti vaja eriti tõsiselt võtta. Inimene tahab lihtsalt näidata, et lahutus on hädavajalik asi, leiutada midagi selle poolt. Küllap teadis ka naine, tähendab nägi mingeid märke terve elu jooksul. Lihtsalt ei osanud neid lugeda ega arvata, millega asi võib lõppeda.

Ma arvan, et kui mõni naine hakkaks mehega tutvudes sellist ülekuulamist ja taustauuringut tegema, et kuni vanavanaisadeni välja (kas nad jõid või peksid naist??), siis see mees põgeneb ise. Ja parem ongi.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 09:29; 22.06 09:34; 22.06 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui mõni naine hakkaks mehega tutvudes sellist ülekuulamist ja taustauuringut tegema, et kuni vanavanaisadeni välja (kas nad jõid või peksid naist??), siis see mees põgeneb ise. Ja parem ongi.

Ma räägin sellest, et ilmsete ohumärkidega tüübiga ei peaks abielluma. Aega on, valige ikka parim. Ja selle parima vigadega tuleb siis õppida elama, nii nagu temagi peab õppima elama sinu vigadega. Lahutus ei saa olla ettemõeldav variant.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 21.06 00:21; 21.06 11:03; 21.06 13:58; 21.06 14:27; 21.06 17:55; 21.06 19:08; 22.06 10:26; 22.06 13:12; 22.06 14:28; 22.06 16:55; 22.06 17:56; 23.06 13:07; 23.06 17:03; 23.06 18:14; 23.06 19:12; 23.06 19:40; 23.06 20:08; 26.06 12:06; 26.06 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus pole ju mitte kärgperede propageerimises vaid nooruse ja edukuse propageerimises. Suur osa peresid laguneb selle tõttu, et vana naine vahetatakse noorema ja ilusama vastu. Mõnikord vahetatakse ka vana mees edukama vastu. Nii, et kui soovid võidelda kärgperedega, siis alusta kuskilt sealt.

Mitte ainult vana mees noore naise vastu. Loe perekooli. Jah, edukama, meeldivama (selleks korraks) vastu vahetatakse küll. Aga lapsed? Kas lapsed ka on nõus vahetama oma vana isa edukama ja meeldivama vastu?

Küll ema neid veenab ja töötleb. A’la nii tuleb elada, mitte nagu teie isa. Nii tõrjutakse bioloogiline isa pildilt, survestades teda maksma bioloogilise isa maksu. Sellistel puhkudel elatise määramine kohtu kaudu ongi justkui karistus selle eest, et mees pole mis iganes põhjustel naisele ootuspärane mees olnud.

Oleks mõistlik, kui see uus mees lapsed lapsendaks. Kõigile parem. Tahtsid lastega naist, taha ka lapsi! Aga reeglina saavad lastest rändurid, kellel pole kodu ei siin ega seal. Seega julgen ka öelda, et propageeritakse ikka kärgperendust küll- need, kes räägivad, et laste elus ei muutu ju midagi.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 16:10; 22.06 17:32; 22.06 17:34; 22.06 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

reeglina saavad lastest rändurid, kellel pole kodu ei siin ega seal. Seega julgen ka öelda, et propageeritakse ikka kärgperendust küll- need, kes räägivad, et laste elus ei muutu ju midagi.

See on õige. Ja laste muutumist perede lahkuminekul, nende vaimseid probleeme ja õnnetust näevad selgemini õpetajad ja kasvatajad koolis ning lasteaias. Vanematel pole aega seda tähele panna, tegelevad oma isikliku õnnega.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 21.06 00:21; 21.06 11:03; 21.06 13:58; 21.06 14:27; 21.06 17:55; 21.06 19:08; 22.06 10:26; 22.06 13:12; 22.06 14:28; 22.06 16:55; 22.06 17:56; 23.06 13:07; 23.06 17:03; 23.06 18:14; 23.06 19:12; 23.06 19:40; 23.06 20:08; 26.06 12:06; 26.06 12:07;
To report this post you need to login first.

reeglina saavad lastest rändurid, kellel pole kodu ei siin ega seal. Seega julgen ka öelda, et propageeritakse ikka kärgperendust küll- need, kes räägivad, et laste elus ei muutu ju midagi.

See on õige. Ja laste muutumist perede lahkuminekul, nende vaimseid probleeme ja õnnetust näevad selgemini õpetajad ja kasvatajad koolis ning lasteaias. Vanematel pole aega seda tähele panna, tegelevad oma isikliku õnnega.

Kas nii oleks õigem, et elad lastele, naabritele, suguvõsale – ühesõnaga kõikidele teistele, unustades iseennast ja oma soovid. Sel juhul oleks mõistlik kohe nöör kaela panna, mis mõte sellel elul oleks.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

reeglina saavad lastest rändurid, kellel pole kodu ei siin ega seal. Seega julgen ka öelda, et propageeritakse ikka kärgperendust küll- need, kes räägivad, et laste elus ei muutu ju midagi.

See on õige. Ja laste muutumist perede lahkuminekul, nende vaimseid probleeme ja õnnetust näevad selgemini õpetajad ja kasvatajad koolis ning lasteaias. Vanematel pole aega seda tähele panna, tegelevad oma isikliku õnnega.

Vanemad sageli ei räägigi, et on lahku mindud. Ja siis mõistatavad kasvatajad ja õpetajad, mis on lapsel viga. Küsid lapsele lasteaeda järele tuleva vanema käest, kas kodus on kõik korras ja vastus on, et jah, kõik on korras. Aga lapsed räägivad lasteaias kasvatajale, sest neil on MURE. Vanem kodus seda ei näe, tema hõljub oma uues armuõnnes.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 16:10; 22.06 17:32; 22.06 17:34; 22.06 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

reeglina saavad lastest rändurid, kellel pole kodu ei siin ega seal. Seega julgen ka öelda, et propageeritakse ikka kärgperendust küll- need, kes räägivad, et laste elus ei muutu ju midagi.

See on õige. Ja laste muutumist perede lahkuminekul, nende vaimseid probleeme ja õnnetust näevad selgemini õpetajad ja kasvatajad koolis ning lasteaias. Vanematel pole aega seda tähele panna, tegelevad oma isikliku õnnega.

Kas nii oleks õigem, et elad lastele, naabritele, suguvõsale – ühesõnaga kõikidele teistele, unustades iseennast ja oma soovid. Sel juhul oleks mõistlik kohe nöör kaela panna, mis mõte sellel elul oleks.

Jah, nii oleks õige- oled lapsed muretsenud, eladki neile. Laps ei ole koer, kelle saab ära anda või magama panna.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 16:10; 22.06 17:32; 22.06 17:34; 22.06 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nii oleks õige- oled lapsed muretsenud, eladki neile. Laps ei ole koer, kelle saab ära anda või magama panna

Veelgi õigem: oled perekonna soetanud, eladki perekonnale. Nii on ka lapsed kaitstud. Kui mõni paneb lapsed ja naabrid ühe pulga peale, siis tõesti, miks mitte juba ka koer samasse ritta lisada.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 21.06 00:21; 21.06 11:03; 21.06 13:58; 21.06 14:27; 21.06 17:55; 21.06 19:08; 22.06 10:26; 22.06 13:12; 22.06 14:28; 22.06 16:55; 22.06 17:56; 23.06 13:07; 23.06 17:03; 23.06 18:14; 23.06 19:12; 23.06 19:40; 23.06 20:08; 26.06 12:06; 26.06 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Propageerima – poolehoidjaid taotlevalt midagi selgitama v tutvustama (kopeeritud EKIst).

Mina pole küll kordagi märganud ühtki propaganda poegagi, et kärgpered need kõige paremad oleks ja inimesed seda rohkem harrastada võiksid. Need tõepoolest juhtuvad, sest elu ei lähe nii, nagu plaanitud ja ühe ebaõnnestunud suhte pärast ei pea veel kogu eluks endale kohtingumaastikul kriipsu peale tõmbama.

Jah, perekoolis selgitatakse pidevalt ja poolehoidjaid taotlevalt, kui tore on järjekordselt lahku minna. Sest no vanemad sundisid ju vaest kägu mehele minema vastikule tüübile, keda ta silmaotsaski ei salli. Ja nii need kärgpered “juhtuvad”, ega kägu pole süüdi!

Käod karjuvad mõnes teemas kooris ainult peksmisest, petmisest ja joomarlusest – et sellisest tuleb lahku minna (olen nõus) ja ainult sellistest minnaksegi!

Aga näed, teises teemas jälle halavad, et lihtsalt ei salli meest, no ei salli, sööb ja joob nii valesti, vaatab, istub ja astub ka valesti, no nii õudne kohe, peab ikka lahutama. Või räägivad, kuidas nad oma suurepäraseid ekse austavad ja nendega sõbrustavad.

Täielik düsfunktsionaalsus nii aju- kui ka peretegevuses.

Kärgpere “juhtub” siis, kui üks lapsevanem sureb. Siis on normaalne mõne teise tubli inimesega uuesti abielluda. Vaat siis räägime juhtumisest.

No ei ole need asjad nii mustvalged midagi. Sinus räägib, kas väga väike elukogemus või soov end upitada – mina teen kohe, kõik algusest peale õigesti…

Minu tuttavad, kes on koos elanud 30+ aastat hakkavad lahku minema, sest mees on arvutimängu sõltlane. Sellel ajal, kui nad tutvusid, olid olemas ehk Juku arvutid ning arvutimängusõltuvust kui sellist olemas ei olnud. Mehe “kirg” avaldus alles 17ndal kooseluaastal. Naine pigistas aastaid silma kinni – las mees siis olla… Perega ei saanud enam mitte mingeid ühiseid ettevõtmisi teha, kuhugile reisida või sõita, sest mees pidi koguaeg olema mänguvalves – sest, kui mängul koguaeg silma peal ei hoia, siis kaotad. Aga viimase aasta jooksul on hakanud mees pere raha maha mängima. Ja nii see naise otsus sündis – enam koos jätkata ei saa. Ometigi, omal ajal valiti ju täiesti normaalne inimene endale partneriks. Kõik klappis…

Teisel tuttaval hakkas mees kümnenedal kooseluaastal kasiinos käima. Lisaks hakkas armastus alkoholi vastu kasvama. Kooselu algusaastail seda ei olnud.

Mis ma tahan öelda, on see, et inimesed ja olukorrad siiski muutuvad ajas. Inimesel võib elu jooksul tekkida pahesid ja sõltuvusi, mida ei saa taluda.

Mis siis peaks tegema? Hambad ristis koos elama ja kannatama, sest kord sai ju selline valik tehtud?

Üldiselt, mminu tähelepanek on selline, et need, kes alati täpselt teavad, kuidas asjad peavad olema ja käima, söövad oma sõnu varem või hiljem.

Kolmas tuttav (naine) hakkas kord ühel grilliõhtul äsjalahutanud ja uue naise võtnud mehe kallal saagima – ei see ei olnud teil üldse mingi päris armastus. Kui päriselt üksteist armastatakse, siis ei minda lahku. Naine ise oli 23-aastane ja värskes suhtes ja väga armunud. Selle lahutatud mehe kohta ta lihtsalt ei avaldanud arvamust, vaid lausa sõimas ja mõnitas teda. Läks mööda 8 aastat ja seesama tibi sõi oma sõnu nii, et vähe polnud. Marssis oma kolme lapse ja mehe juurest minema, teise mehe kaissu. Selle nimi on eluvõõrus.

Jah, elus võib minna nii ja naa, oma arvamus võib ka mõne paari ja suhte kohta olla. Aga ole hea ja ära hakka kõva häälega resoluutseid ja mustvalgeid hinnanguid andma. Ja veel hullem, ära ole nii kindel, et sellised asjad juhtuvad ainult lollidel, ja et minuga küll niimoodi juhtuda ei saa.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 18:14; 23.06 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jah, kui palju on tujukaid ja kompromissituid naisi. Küll mõeldakse mehe eest, küll mõeldakse lapse eest. Suhe on meeskonnatöö ja kui selleks puuduvad omadused, siis tulebki olemasolevaga leppida. Lapsele tuleb kärgpere ainult kasuks, avardab silmaringi. Emal ei pruugi õigus olla.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 18:24; 23.06 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jah, kui palju on tujukaid ja kompromissituid naisi. Küll mõeldakse mehe eest, küll mõeldakse lapse eest. Suhe on meeskonnatöö ja kui selleks puuduvad omadused, siis tulebki olemasolevaga leppida. Lapsele tuleb kärgpere ainult kasuks, avardab silmaringi. Emal ei pruugi õigus olla.

Kui on valida, mida lastele anda, kas “lai silmaring” kärgpere näol või turvatunne ja valida saab ainult üht, siis kumma valiksid?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.06 16:43; 21.06 19:05; 21.06 19:11; 22.06 10:35; 22.06 12:51; 22.06 18:33; 22.06 23:33; 22.06 23:34; 23.06 01:22; 23.06 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süda läheb pahaks siinsete osada, n-ö tarkade kommenteerijate õelusest. Kas te tõesti arvate, et hakatakse pere looma, et lahutada. Vat 20 aastasena ei olnud nii tark ja ei osanud või julgenud enne laste saamist suhet lõpetada. Aga minu toona 7 aastane tütar oli see, kes ütles, et emme üüri ruttu korter ja lähme kodust ära. Laps oli liiga palju näinud vanemate omavahelisi tülisid. Kas ta praegu on õnnelik, ma ei oska öelda. Aga nähes, kuidas isa ema vastu voodit surub ja rusikat näos hoiab, ei ole kindlasti lapsepõlve unistus. Elasime ilusas majas nüüd üürikorteris. Tutvusin mehega, kes mind hoiab ja ka mu lapsi. Kas ma peaksin nüüd elu lõpuni õnnetu olema ja uue normaalse suhte tapma, et õnnelikke mittekärgperelasi mitte ärritada?
Tõesti, usun, et karma on bich ja kunagi saate tunda, mida praegused Kärgperes on eelmistes suhetes kogenud. Katsuge mõistmist endas kasvatada.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 18:41; 30.06 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süda läheb pahaks siinsete osada, n-ö tarkade kommenteerijate õelusest. Kas te tõesti arvate, et hakatakse pere looma, et lahutada. Vat 20 aastasena ei olnud nii tark ja ei osanud või julgenud enne laste saamist suhet lõpetada. Aga minu toona 7 aastane tütar oli see, kes ütles, et emme üüri ruttu korter ja lähme kodust ära. Laps oli liiga palju näinud vanemate omavahelisi tülisid. Kas ta praegu on õnnelik, ma ei oska öelda. Aga nähes, kuidas isa ema vastu voodit surub ja rusikat näos hoiab, ei ole kindlasti lapsepõlve unistus. Elasime ilusas majas nüüd üürikorteris. Tutvusin mehega, kes mind hoiab ja ka mu lapsi. Kas ma peaksin nüüd elu lõpuni õnnetu olema ja uue normaalse suhte tapma, et õnnelikke mittekärgperelasi mitte ärritada?

Tõesti, usun, et karma on bich ja kunagi saate tunda, mida praegused Kärgperes on eelmistes suhetes kogenud. Katsuge mõistmist endas kasvatada.

Muidugi tegid õigesti, rusikatega vehkimist ja karjumist pole ühelgi lapsel vaja näha ega ühelgi naisel vaja kogeda.
Ja mida teevad sinu lapsed? Rändavad teie kodu ja isa kodu vahet? Sina läksid eluga edasi, lapsed nii ei saa, peavad rändama. Küll oleks hea kui ka nemad saaks minevikust lahti. Kuidas? No näiteks kui sinu uus elukaaslane nad lapsendaks. Ja laste isal ka võimalus oma eluga edasi minna. Loodetavasti targemana.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 16:10; 22.06 17:32; 22.06 17:34; 22.06 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süda läheb pahaks siinsete osada, n-ö tarkade kommenteerijate õelusest. Kas te tõesti arvate, et hakatakse pere looma, et lahutada. Vat 20 aastasena ei olnud nii tark ja ei osanud või julgenud enne laste saamist suhet lõpetada. Aga minu toona 7 aastane tütar oli see, kes ütles, et emme üüri ruttu korter ja lähme kodust ära. Laps oli liiga palju näinud vanemate omavahelisi tülisid. Kas ta praegu on õnnelik, ma ei oska öelda. Aga nähes, kuidas isa ema vastu voodit surub ja rusikat näos hoiab, ei ole kindlasti lapsepõlve unistus. Elasime ilusas majas nüüd üürikorteris. Tutvusin mehega, kes mind hoiab ja ka mu lapsi. Kas ma peaksin nüüd elu lõpuni õnnetu olema ja uue normaalse suhte tapma, et õnnelikke mittekärgperelasi mitte ärritada?

Tõesti, usun, et karma on bich ja kunagi saate tunda, mida praegused Kärgperes on eelmistes suhetes kogenud. Katsuge mõistmist endas kasvatada.

Sa pingutad üle ja ähvardused on jamad.
Olen kindel, et need, kes räägivad läbi raskuste pere koos hoidmisest siin, ei mõtle kindlasti neid peresid, kus on vägivald. Pigem ikka selliseid, mille kohta siingi teemasid lugeda võib: et hea mees, aga mul on igav, mida teha, liblikad kadunud, olen armunud teise, töö juures, kuigi omal hea mees kodus jne jne.
Seal, kus petetakse ja pekstakse ja ahistatakse, neid kooslusi ei õhuta keegi koos hoidma. Sa ägestusid ilmaaegu, kuigi tead isegi, et sinu asi läheb lahutuse alla.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 14:18; 22.06 14:10; 22.06 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain turvatunde tagasi alles peale vanemate lahutust. 10 aastat elasin pideva pinge all (otseselt vägivalda ei olnud, aga need lõputud tülid) ja minu 12 aasta sünnipäeva soov oli et vanemad lahutasid. Peale lahutust said nad kusjuures palju paremini läbi ka.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süda läheb pahaks siinsete osada, n-ö tarkade kommenteerijate õelusest. Kas te tõesti arvate, et hakatakse pere looma, et lahutada. Vat 20 aastasena ei olnud nii tark ja ei osanud või julgenud enne laste saamist suhet lõpetada. Aga minu toona 7 aastane tütar oli see, kes ütles, et emme üüri ruttu korter ja lähme kodust ära. Laps oli liiga palju näinud vanemate omavahelisi tülisid. Kas ta praegu on õnnelik, ma ei oska öelda. Aga nähes, kuidas isa ema vastu voodit surub ja rusikat näos hoiab, ei ole kindlasti lapsepõlve unistus. Elasime ilusas majas nüüd üürikorteris. Tutvusin mehega, kes mind hoiab ja ka mu lapsi. Kas ma peaksin nüüd elu lõpuni õnnetu olema ja uue normaalse suhte tapma, et õnnelikke mittekärgperelasi mitte ärritada?

Tõesti, usun, et karma on bich ja kunagi saate tunda, mida praegused Kärgperes on eelmistes suhetes kogenud. Katsuge mõistmist endas kasvatada.

Sa pingutad üle ja ähvardused on jamad.

Olen kindel, et need, kes räägivad läbi raskuste pere koos hoidmisest siin, ei mõtle kindlasti neid peresid, kus on vägivald. Pigem ikka selliseid, mille kohta siingi teemasid lugeda võib: et hea mees, aga mul on igav, mida teha, liblikad kadunud, olen armunud teise, töö juures, kuigi omal hea mees kodus jne jne.

Seal, kus petetakse ja pekstakse ja ahistatakse, neid kooslusi ei õhuta keegi koos hoidma. Sa ägestusid ilmaaegu, kuigi tead isegi, et sinu asi läheb lahutuse alla.

Ja olen vähemalt 200% kindel, et valdav enamus kärgperesid tekib just selles kommentaaris kirjeldatud ajenditel, mida on siin juba eelnevalt ka teiste poolt kirjeldatud a’la kas ma pean nüüd ennast ära unustama jne. Jah, kui on loodud pere, siis peadki kui vaja! Kui tahad elada endale, siis kepi niisama kui tahad aga ära jumala pärast ära peret loo ja punkt! Pere on vastutus ja pere õnn seisneb ainult selle vastutusega toimetulekus, mitte liblikates, valge aiaga majas ja koeras!

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.06 16:43; 21.06 19:05; 21.06 19:11; 22.06 10:35; 22.06 12:51; 22.06 18:33; 22.06 23:33; 22.06 23:34; 23.06 01:22; 23.06 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain turvatunde tagasi alles peale vanemate lahutust. 10 aastat elasin pideva pinge all (otseselt vägivalda ei olnud, aga need lõputud tülid) ja minu 12 aasta sünnipäeva soov oli et vanemad lahutasid. Peale lahutust said nad kusjuures palju paremini läbi ka.

Millest tülid tekkisid?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.06 16:43; 21.06 19:05; 21.06 19:11; 22.06 10:35; 22.06 12:51; 22.06 18:33; 22.06 23:33; 22.06 23:34; 23.06 01:22; 23.06 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süda läheb pahaks siinsete osada, n-ö tarkade kommenteerijate õelusest. Kas te tõesti arvate, et hakatakse pere looma, et lahutada. Vat 20 aastasena ei olnud nii tark ja ei osanud või julgenud enne laste saamist suhet lõpetada. Aga minu toona 7 aastane tütar oli see, kes ütles, et emme üüri ruttu korter ja lähme kodust ära. Laps oli liiga palju näinud vanemate omavahelisi tülisid. Kas ta praegu on õnnelik, ma ei oska öelda. Aga nähes, kuidas isa ema vastu voodit surub ja rusikat näos hoiab, ei ole kindlasti lapsepõlve unistus. Elasime ilusas majas nüüd üürikorteris. Tutvusin mehega, kes mind hoiab ja ka mu lapsi. Kas ma peaksin nüüd elu lõpuni õnnetu olema ja uue normaalse suhte tapma, et õnnelikke mittekärgperelasi mitte ärritada?

Tõesti, usun, et karma on bich ja kunagi saate tunda, mida praegused Kärgperes on eelmistes suhetes kogenud. Katsuge mõistmist endas kasvatada.

Sa pingutad üle ja ähvardused on jamad.

Olen kindel, et need, kes räägivad läbi raskuste pere koos hoidmisest siin, ei mõtle kindlasti neid peresid, kus on vägivald. Pigem ikka selliseid, mille kohta siingi teemasid lugeda võib: et hea mees, aga mul on igav, mida teha, liblikad kadunud, olen armunud teise, töö juures, kuigi omal hea mees kodus jne jne.

Seal, kus petetakse ja pekstakse ja ahistatakse, neid kooslusi ei õhuta keegi koos hoidma. Sa ägestusid ilmaaegu, kuigi tead isegi, et sinu asi läheb lahutuse alla.

Ja olen vähemalt 200% kindel, et valdav enamus kärgperesid tekib just selles kommentaaris kirjeldatud ajenditel, mida on siin juba eelnevalt ka teiste poolt kirjeldatud a’la kas ma pean nüüd ennast ära unustama jne. Jah, kui on loodud pere, siis peadki kui vaja! Kui tahad elada endale, siis kepi niisama kui tahad aga ära jumala pärast ära peret loo ja punkt! Pere on vastutus ja pere õnn seisneb ainult selle vastutusega toimetulekus, mitte liblikates, valge aiaga majas ja koeras!

Nii need asjad kohe kindlasti mitte ei pea olema. Aga sul on õigus oma tõele. Pead leidma lihtsalt ühiste maailmavaadetega inimese.
Ebakindel inimene ei ole võimeline aktsepteerima teiste arvamusi.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 18:24; 23.06 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süda läheb pahaks siinsete osada, n-ö tarkade kommenteerijate õelusest. Kas te tõesti arvate, et hakatakse pere looma, et lahutada. Vat 20 aastasena ei olnud nii tark ja ei osanud või julgenud enne laste saamist suhet lõpetada. Aga minu toona 7 aastane tütar oli see, kes ütles, et emme üüri ruttu korter ja lähme kodust ära. Laps oli liiga palju näinud vanemate omavahelisi tülisid. Kas ta praegu on õnnelik, ma ei oska öelda. Aga nähes, kuidas isa ema vastu voodit surub ja rusikat näos hoiab, ei ole kindlasti lapsepõlve unistus. Elasime ilusas majas nüüd üürikorteris. Tutvusin mehega, kes mind hoiab ja ka mu lapsi. Kas ma peaksin nüüd elu lõpuni õnnetu olema ja uue normaalse suhte tapma, et õnnelikke mittekärgperelasi mitte ärritada?

Tõesti, usun, et karma on bich ja kunagi saate tunda, mida praegused Kärgperes on eelmistes suhetes kogenud. Katsuge mõistmist endas kasvatada.

Sa pingutad üle ja ähvardused on jamad.

Olen kindel, et need, kes räägivad läbi raskuste pere koos hoidmisest siin, ei mõtle kindlasti neid peresid, kus on vägivald. Pigem ikka selliseid, mille kohta siingi teemasid lugeda võib: et hea mees, aga mul on igav, mida teha, liblikad kadunud, olen armunud teise, töö juures, kuigi omal hea mees kodus jne jne.

Seal, kus petetakse ja pekstakse ja ahistatakse, neid kooslusi ei õhuta keegi koos hoidma. Sa ägestusid ilmaaegu, kuigi tead isegi, et sinu asi läheb lahutuse alla.

Ja olen vähemalt 200% kindel, et valdav enamus kärgperesid tekib just selles kommentaaris kirjeldatud ajenditel, mida on siin juba eelnevalt ka teiste poolt kirjeldatud a’la kas ma pean nüüd ennast ära unustama jne. Jah, kui on loodud pere, siis peadki kui vaja! Kui tahad elada endale, siis kepi niisama kui tahad aga ära jumala pärast ära peret loo ja punkt! Pere on vastutus ja pere õnn seisneb ainult selle vastutusega toimetulekus, mitte liblikates, valge aiaga majas ja koeras!

Nii need asjad kohe kindlasti mitte ei pea olema. Aga sul on õigus oma tõele. Pead leidma lihtsalt ühiste maailmavaadetega inimese.

Ebakindel inimene ei ole võimeline aktsepteerima teiste arvamusi.

Vale puu all haugud. Ebakindlal inimesel puuduvad põhimõtted ja nad mõtlevad tihti ümber, pole millegagi rahul.
Just minu kirjeldatud viisil asjad olema peaksidki! Oma valikute eest tuleb vastutada! Kui on loodud pere ja suhtes pole vägivalda ja muud tegelikult laastavat, siis tuleb oma valikuga kohaneda. Kui sa oled loonud endale mingi illusiooni ja see teatud aja jooksul ei realiseeru, siis neelad reaalsuse alla ja loobudki! Mis sest, et õel või mitmel sõbrannal realiseerus aga see ei tähenda, et sina pead ka saama. Sinu jaoks see ongi illusioon. Saa üle ja ela edasi. Lapsed tahavad turvatunnet ja selle saavad nad OMA vanematelt, kes neid ja teineteist hoiavad. Teineteise hoidmine on tahtmise ja valiku küsimus. Ehk siis kui sa oma laste isa hoida ei taha, siis pole sul laste turvatundest sooja ega külma ja seega ei sobi lapsevanemaks.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.06 16:43; 21.06 19:05; 21.06 19:11; 22.06 10:35; 22.06 12:51; 22.06 18:33; 22.06 23:33; 22.06 23:34; 23.06 01:22; 23.06 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära tulema ütlema, et teil varasemas pereliinis, nii isa kui ema poolt absoluutselt kõik inimesed eranditult vaimselt stabiilsed ja probleemivabad on. Mitte et ma õigustaks aga kui oleks tahetud õigel ajal inimest ja tema tausta põhjalikumalt uurida tahetud või vähemalt ka sisuliselt elada kõige otsesemas ja sisulisemas mõttes koos(ei, mitte ainult ühe katuse all ja samu tegevusi tehes), oleks saanud mis tahes viisil kirjeldatud tagajärgi vältida. 42 aastaselt viinapitsi juures ütles mees probleemi lõpuks välja. Keegi peale tema enda ei tea kui kaua ta seda enne endas kandis. Lootes, et läheb äkki üle või tunnistamata sootuks. Või veel miljon põhjust, miks 42.eluaastani vaikiti. Aga see ei tähenda, et probleemi, nende mis tahes algeid, sh geneetilisi ei olnud olemas. Olid. Vägagi olid. Šampusepudeli korgi efekt.

Täpselt. 10 päeva jooksul sai ühest inimesest äkki teine? Kassile võib seda juttu rääkida. Tundes kägude võimet imeasju kokku fantaseerida, pole siinkohal samuti vaja eriti tõsiselt võtta. Inimene tahab lihtsalt näidata, et lahutus on hädavajalik asi, leiutada midagi selle poolt. Küllap teadis ka naine, tähendab nägi mingeid märke terve elu jooksul. Lihtsalt ei osanud neid lugeda ega arvata, millega asi võib lõppeda.

Muide paljud mehed muutuvad nõmedaks siis kui laps sünnib. Nõmedaks just selles mõttes, et hakkavad nõmetsema, mida nad varem ei teinud. Varem ju oli oht, et naine äkki leiab teise, et seotud nii väga pole ju. Lapsega on lood hoopis teised, siis on paela otsas igati ja saab hakata võimutsema ja palju madalamate riskidega, kui seda oleks varem teha saanud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see ebastabiilsus on tulnud propagandast. Naistel on võimalus muuhulgas ka halba ja vägivaldsesse suhtesse mitte astuda. Ma ei saa aru, miks te SEDA vabadust ei kasuta?

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kui vana sa oled? Ja mitu aastat oled oma partneriga koos elanud?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 12:55; 23.06 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ebakindel inimene ei ole võimeline aktsepteerima teiste arvamusi.

Ja rumal inimene ei ole võimeline mõistma, et need nn arvamused mõjutavad kaitsetute, sinust sõltuvate inimeste elusid drastiliselt. Arvamust saab ja peab aktsepteerima siis, kui küsimus on selles, kas kanda Crocse või Gino Rossit, süüa makarone või sushit, elada Kanaaridel või Siberis.
Aga kui küsimus on inimeste elus ja saatuses, siis on olemas õige ja vale arvamus. Kas sa aktsepteerid “arvamust”, et kõik mustad tuleb maalt välja saata? See on ju kõigest arvamus ja sina oled tolerantne inimene.
Näed siis. Ja samasugune on ka “arvamus”, et laste heaolust ei tule hoolida.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 21.06 00:21; 21.06 11:03; 21.06 13:58; 21.06 14:27; 21.06 17:55; 21.06 19:08; 22.06 10:26; 22.06 13:12; 22.06 14:28; 22.06 16:55; 22.06 17:56; 23.06 13:07; 23.06 17:03; 23.06 18:14; 23.06 19:12; 23.06 19:40; 23.06 20:08; 26.06 12:06; 26.06 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uide paljud mehed muutuvad nõmedaks siis kui laps sünnib. Nõmedaks just selles mõttes, et hakkavad nõmetsema, mida nad varem ei teinud. Varem ju oli oht, et naine äkki leiab teise, et seotud nii väga pole ju. Lapsega on lood hoopis teised, siis on paela otsas igati ja saab hakata võimutsema ja palju madalamate riskidega, kui seda oleks varem teha saanud.

Tihti just nii ongi!

Minu sõbranna sai oma esimese tou mehelt siis, kui oli juba mitmendat kuud lapseootel. Siis, kui ära minna oli oluliselt raskem. No kas ta siis ei tundnud vägivaldsust varem ära? Mees oligi esialgu hooliv ja armastav. Väga paljud terroristid on salakavalad manipulaatorid ja oskavad suhte alguses näidata vaid enda parimaid külgi. Vägivalduril ei ole alati otsa ette kirjutatud, et on vägivaldne. Vägivaldur ei ole alati see, kel pudel ühe käes ning kirves teises käes. On olemas ka nn peenelt vägivaldseid inimesi, kes on teiste silmis hinnatud ja lugupeetud inimesed (a la Martti Kuusik) – on ju terve kari inimesi, kes ei usu temast midagi sellist. Kujutad nüüd ette, kui üks 20-30 -aastane, heauskne, usaldav, siiras naine astub suhtesse. Ta ei ole oma elus varem vägivalda näinud. Ja siis ühel hetkel hakkab see kõik temaga juhtuma, ja siis, kui ta on juba väga tugevalt vägivalduriga seotud.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 12:55; 23.06 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära tulema ütlema, et teil varasemas pereliinis, nii isa kui ema poolt absoluutselt kõik inimesed eranditult vaimselt stabiilsed ja probleemivabad on. Mitte et ma õigustaks aga kui oleks tahetud õigel ajal inimest ja tema tausta põhjalikumalt uurida tahetud või vähemalt ka sisuliselt elada kõige otsesemas ja sisulisemas mõttes koos(ei, mitte ainult ühe katuse all ja samu tegevusi tehes), oleks saanud mis tahes viisil kirjeldatud tagajärgi vältida.

Mehel, keda ma kirjeldan, on ülenevas liinis 5 põlve teada ja vaimuhaigusi ei kirjeldata, enesetapjaid pole jms. See on väga uuritud suguvõsa, nagu eestis paljud. Ma peaksin ju oma suguvõsa teadma, kui ma temast kirjutan 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.06 12:35; 23.06 16:50; 23.06 17:13; 23.06 17:59; 23.06 18:28; 23.06 19:32; 23.06 19:48; 23.06 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära tulema ütlema, et teil varasemas pereliinis, nii isa kui ema poolt absoluutselt kõik inimesed eranditult vaimselt stabiilsed ja probleemivabad on. Mitte et ma õigustaks aga kui oleks tahetud õigel ajal inimest ja tema tausta põhjalikumalt uurida tahetud või vähemalt ka sisuliselt elada kõige otsesemas ja sisulisemas mõttes koos(ei, mitte ainult ühe katuse all ja samu tegevusi tehes), oleks saanud mis tahes viisil kirjeldatud tagajärgi vältida.

Mehel, keda ma kirjeldan, on ülenevas liinis 5 põlve teada ja vaimuhaigusi ei kirjeldata, enesetapjaid pole jms. See on väga uuritud suguvõsa, nagu eestis paljud.

Kas DNA test on tehtud et nii täpselt väita saab? Teiseks ega ka mis tahes põhjaliku uurimise juures kõike ei avastatagi. Kui suu on lukus, siis on lukus. On asju, millest on kokku lepitud, et ei räägita.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.06 16:43; 21.06 19:05; 21.06 19:11; 22.06 10:35; 22.06 12:51; 22.06 18:33; 22.06 23:33; 22.06 23:34; 23.06 01:22; 23.06 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel, keda ma kirjeldan, on ülenevas liinis 5 põlve teada ja vaimuhaigusi ei kirjeldata, enesetapjaid pole jms. See on väga uuritud suguvõsa, nagu eestis paljud. Ma peaksin ju oma suguvõsa teadma, kui ma temast kirjutan ????

No selge. Siis on jah hästi tõenäoline, et kümme päeva ja – paugust hull valmis! Teadusele paras pähkel pureda.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 21.06 00:21; 21.06 11:03; 21.06 13:58; 21.06 14:27; 21.06 17:55; 21.06 19:08; 22.06 10:26; 22.06 13:12; 22.06 14:28; 22.06 16:55; 22.06 17:56; 23.06 13:07; 23.06 17:03; 23.06 18:14; 23.06 19:12; 23.06 19:40; 23.06 20:08; 26.06 12:06; 26.06 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära tulema ütlema, et teil varasemas pereliinis, nii isa kui ema poolt absoluutselt kõik inimesed eranditult vaimselt stabiilsed ja probleemivabad on. Mitte et ma õigustaks aga kui oleks tahetud õigel ajal inimest ja tema tausta põhjalikumalt uurida tahetud või vähemalt ka sisuliselt elada kõige otsesemas ja sisulisemas mõttes koos(ei, mitte ainult ühe katuse all ja samu tegevusi tehes), oleks saanud mis tahes viisil kirjeldatud tagajärgi vältida.

Mehel, keda ma kirjeldan, on ülenevas liinis 5 põlve teada ja vaimuhaigusi ei kirjeldata, enesetapjaid pole jms. See on väga uuritud suguvõsa, nagu eestis paljud.

Kas DNA test on tehtud et nii täpselt väita saab? Teiseks ega ka mis tahes põhjaliku uurimise juures kõike ei avastatagi. Kui suu on lukus, siis on lukus. On asju, millest on kokku lepitud, et ei räägita.

Niisiis, sa praegu püüad väita mida?

Et inimene ei saa äkki muutuda negatiivses mõttes, ilma et tal oleks ülenevas sugulusliinis varem olnud vaimselt ebastabiilseid inimesi?

Mina vaidlen vastu. Muidugi saab. Vastavate asjaolude kokkusattumisel, stressi jms koosmõjul võib inimene muutuda lausa sekunditega, küll pigem päevade või nädalatega, isegi aastatega.

Kui see asi oleks nii lihtne, et kõik, kellel esivanemate seas pole vaimset ebastabiilsust ega vaimuhaigusi olnud, ka kunagi ei haigestu, oleks sul selle avastuse eest Nobeli preemia juba peos. Näita siia 🙂

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.06 12:35; 23.06 16:50; 23.06 17:13; 23.06 17:59; 23.06 18:28; 23.06 19:32; 23.06 19:48; 23.06 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas DNA test on tehtud et nii täpselt väita saab? Teiseks ega ka mis tahes põhjaliku uurimise juures kõike ei avastatagi. Kui suu on lukus, siis on lukus

Oi, jumal, jälle puhtad aarialased kohal. Minu isal on psüühikahäire, teadaolevalt ei ole pärilikkust tõendatud ja ta on ka lapsepõlve üle elanud asju, mida meie ei oska uneski näha, aga kindel ei saa ju kunagi olla, eksju. Ma peaksin ilmselt ennast ära tapma ja hoiduma laste saamisest, onju?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas DNA test on tehtud et nii täpselt väita saab? Teiseks ega ka mis tahes põhjaliku uurimise juures kõike ei avastatagi. Kui suu on lukus, siis on lukus

Oi, jumal, jälle puhtad aarialased kohal. Minu isal on psüühikahäire, teadaolevalt ei ole pärilikkust tõendatud ja ta on ka lapsepõlve üle elanud asju, mida meie ei oska uneski näha, aga kindel ei saa ju kunagi olla, eksju. Ma peaksin ilmselt ennast ära tapma ja hoiduma laste saamisest, onju?

Vaata, tal endal on kõik geenitestid tehtud. Suguvõsas pole 11 põlve tagasi ühtki suuremat saladust. Tema lapsed ei saa, lihtsalt ei saa elu jooksul muutuda tõbrasteks. Lihtsalt ei saa.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.06 12:35; 23.06 16:50; 23.06 17:13; 23.06 17:59; 23.06 18:28; 23.06 19:32; 23.06 19:48; 23.06 20:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgperendus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.