Esileht Pereelu ja suhted Kärgperendus ja kui lapse ema ei taha last isa juurde lubada

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 424 )

Teema: Kärgperendus ja kui lapse ema ei taha last isa juurde lubada

Postitas:
Kägu

Mina olen see “teine naine”.

Laias laastus klassikaline ja lihtne lugu- olime mitterahuldavates suhetes, tutvusime, armusime ja otsustasime, et soovime eelmised suhted lõpetada ja koos edasi minna. Sellega kaasneb kärgperendus, meil mõlemal on laps/ lapsed eelmistest suhetest. Miks ja kuidas elu selliseks kujunes ma pikemalt peatuda ei tahaks. See pole see teema.

Mis mind hämmastab ja millele ootaksin teie kommentaare ja nõuandeid on see, et mehe lapse ema ei soovi lapsel ja isal lasta suhelda, koos elada. Isa soov oleks panustada lapse kasvatamisse, kuludesse ja koosolemisse võrdselt emaga. Siiani, umbes aastase lahus elamise ajal, on olnud kokkulepe, et laps saab isaga olla üle nädala nädalavahetused. Tihti on tulnud ette seda, et erinevatel põhjustel (kellegi sünnipäev, mingi väljasõit, ema töögraafik, jne) isa lõpuks ikkagi ei saa lubatud nädalavahetusel lapsega koos olla.

Ema on ka selle vastu, et laps käiks lasteaias. Tgemist on 4,5a lapsega. Kokkulepe oli, et lapsele leiatkse sellest sügisest lasteaiakoht ja hakkab toimima nädal/ nädal loogika, kumba vanema juures laps elab. Lasteaiakoht on olemas ja nüüd on ema hakanud viskama õhku vihjeid, et laps ikka ei peaks lasteaeda minema ja pigem oleks edasi kodune laps, keda hoiab vanaema.

Ma saan aru, et pere lagunemine on traagiline. Aga sama traagiline on see, kui ema manipuleerib lapsega, et mehele kätte maksta.

selline tsirkus on nüüd jube üle aasta kestnud. Kas tõesti peaks hakkama kohtulikult hooldusõigust jagama?

Millisd on teie kogemused? Soovitused?

+22
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära topi oma suurt nina teiste asjadesse.

+35
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogemusi ja soovotusi mul ei ole. Aga arvamus on. Olles ise ema, käis ka mul ausalt öeldes valutorge rinnust läbi selle “nädal ema ja nädal isa juures” lapse solgitamise koha pealt. Lasteaiaõpetajana olen selliseid valikuid ka kõrvalt näinud. Tundub ju õiglane… aga kas ka õige? Lapse muudab see tõenäoliselt iga vahetuse eelselt ja järgselt närviliseks. Olenemata sellest, et mõlema vanema juures võib lapsel olla hea elu.

Ma ei tea – äkki polegi sellisel puhul head valikut?

Miks ma üldse kommenteerin, on see, et korraks mõelda – võib-olla ei ole ema motivatsioon “kättemaks mehele”, vaid hoopis südamevalu lapse pärast ja ka iseenda pärast, kui temast saab vaid “poole kohaga” ema. Minu lapsed on 4.5aastastena olnud alles suured emmekad. Noh, sellised, kes on juba küll iseseisvad, uudishimulikud, tegusad, tahavad igal pool käia ja kõike teha… kuid kes õhtul tahavad ikka oma koju oma emme juurde. Mu süda murduks neid üle nädala koguaeg kuhugi mujale saates. Ka mina emana üritaks leida teist võimalust, kuigi see poleks ehk õiglane isa suhtes.

+46
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled võtnud naiselt mehe, mõlema poole lastelt isa ja stabiilse pere-elu.

Äkki sa ei topiks oma nina teiste asjadesse.

 

+46
-23
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on nii, et keegi saab kedagi võtta?

+19
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii väikese lapse puhul toimib nädal-nädal süsteem ainult juhul, kui kooselu ajal tegeles ka isa pidevalt lapsega ja see süsteem seatakse sisse kohe lahku kolides. Tänaseks päevaks on lapse kiindumussuhe isaga kõvasti kannatada saanud. Selle taastamine võtab aega. Lapsele võib pakkuda, et ta võiks ka pikemalt isa juures elada, aga initsiatiiv peab tulema lõpuks lapselt.

Alustada tuleks sellest, et kokkulepitud kohtumisgraafikust kinni peetaks. Kui on isa nädalavahetus, siis igasugu sünnipäevadele viib ja toob isa ja kui ikka on vaja emaga minna siis saab isa asenduspäevad lapsega koos olemiseks. Olgu see siis nädala sees või eelnev või järgnev nädalavahetus. Kui ikka ema kokkulepitud kohtumisaegu ei võimalda, siis on igati põhjendatud lastekaitseametniku poole ja vajadusel ka kohtusse pöördumine.

Lasteaiaga on nii, et selles vanuses laps võiks juba tahta endavanustega suhelda, seega vähemalt mõned päevad nädalas võiks laps lasteaias sotsialiseerumas käia. Kui talle aga lasteaed üldse ei meeldi ja kui tal seal vanaema juures on ka teisi lapsi ja vanaema tõesti kogu päeva südamest lapsega tegeleb, ei peaks küll nui neljaks lasteaeda panemist nõudma. Seda lasteaeda on teil ilmselt vaja hetkel eelkõige nädal-nädal elukorralduse jaoks, aga selle rakendamine poleks hetkel nagunii enam realistlik.

+30
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene otsustatab koroonalaine ajal last mitte veel lasteaeda panna, vaid oodata ja vaadata, äkki läheb paremaks, siis sina ei tule talle ütlema, mis sinu arvates parem oleks nende elus.

+23
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kärgperendus ????

+20
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nädal ja nädal ei ole hea variant, parem on teha nii – laps on isaga ühe lühikese nädala – reedest pühapäevani ja siis emaga ning siis reedest kuni järgmise pühapäevani ehk 10 päeva.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii väikese lapse puhul toimib nädal-nädal süsteem ainult juhul, kui kooselu ajal tegeles ka isa pidevalt lapsega ja see süsteem seatakse sisse kohe lahku kolides. Tänaseks päevaks on lapse kiindumussuhe isaga kõvasti kannatada saanud. Selle taastamine võtab aega. Lapsele võib pakkuda, et ta võiks ka pikemalt isa juures elada, aga initsiatiiv peab tulema lõpuks lapselt.

Alustada tuleks sellest, et kokkulepitud kohtumisgraafikust kinni peetaks. Kui on isa nädalavahetus, siis igasugu sünnipäevadele viib ja toob isa ja kui ikka on vaja emaga minna siis saab isa asenduspäevad lapsega koos olemiseks. Olgu see siis nädala sees või eelnev või järgnev nädalavahetus. Kui ikka ema kokkulepitud kohtumisaegu ei võimalda, siis on igati põhjendatud lastekaitseametniku poole ja vajadusel ka kohtusse pöördumine.

Lasteaiaga on nii, et selles vanuses laps võiks juba tahta endavanustega suhelda, seega vähemalt mõned päevad nädalas võiks laps lasteaias sotsialiseerumas käia. Kui talle aga lasteaed üldse ei meeldi ja kui tal seal vanaema juures on ka teisi lapsi ja vanaema tõesti kogu päeva südamest lapsega tegeleb, ei peaks küll nui neljaks lasteaeda panemist nõudma. Seda lasteaeda on teil ilmselt vaja hetkel eelkõige nädal-nädal elukorralduse jaoks, aga selle rakendamine poleks hetkel nagunii enam realistlik.

Jah, isa tegeles lapsega ka kooselu ajal. Isa ja lapse suhtlemine on soe ja hea, laps alati tuleb rõõmuga isa juurde, tahab uuesti tulla ja ei taha ära minna.

Emaga on tehtud erinevaid kokkuleppeid, et tagada mingigi stabiilsus, kuid alati on põhjuseid, miks ema nendest kinni ei taha pidada. Mingid asenduspäevad ei tule kõne allagi. On ähvardatud ka politseiga lapsele järgi tulla, kui “õigel ajal” laps pole tagasi viidud ema juurde.

Ispoolsed ettepanekud minna perenõustaja juurde koos lapse emaga on kõrvale lükatud.

Laps kasvab vanaema hoole all, kus teisi lapsi igapäevaselt pole ja ka suuremaid mänguväljakuid vms, kus saaks omavanustega seltsida. Tegemist on muidu julge ja seltskondliku lapsega.

 

+17
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ütled lapse ema kohta vaid negatiivseid asju.

Äkki lähed ise nõustaja juurde. Miks muidu nii meeleheitlikult teist nsise mustad ja tema last enda perre tahad. Et näidata, et naine on mõrd, kelle juurest peabki põgenema?

Lapsel on kodus vanaema. Super ju.

+19
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ütled lapse ema kohta vaid negatiivseid asju.

Äkki lähed ise nõustaja juurde. Miks muidu nii meeleheitlikult teist nsise mustad ja tema last enda perre tahad. Et näidata, et naine on mõrd, kelle juurest peabki põgenema?

Lapsel on kodus vanaema. Super ju.

Ise käingi nõustaja juures. Käisime ka koos mu laste isaga juba aastaid, et püüda meie suhet koos hoida ja päästa. HIljem selleks, et lahkuminek kulgeks võimalikult mõistvalt, säästvalt nii lastele kui meile endile.

Siia ma ei tulnud kellegi mustamise eesmärgiga. Pigem, kuulama kommentaare ja ehk ka head nõu, mida oleks vaja teha ja kuidas käituda mu uuel mehel, et ta saaks lapsega koos elada kavõi pool aega. Või vähemalt need harvad nädalavahetused, aga seda siis stabiilselt ja vastavalt kokkulepetele.

+25
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii väikese lapse puhul toimib nädal-nädal süsteem ainult juhul, kui kooselu ajal tegeles ka isa pidevalt lapsega ja see süsteem seatakse sisse kohe lahku kolides. Tänaseks päevaks on lapse kiindumussuhe isaga kõvasti kannatada saanud. Selle taastamine võtab aega. Lapsele võib pakkuda, et ta võiks ka pikemalt isa juures elada, aga initsiatiiv peab tulema lõpuks lapselt.

Alustada tuleks sellest, et kokkulepitud kohtumisgraafikust kinni peetaks. Kui on isa nädalavahetus, siis igasugu sünnipäevadele viib ja toob isa ja kui ikka on vaja emaga minna siis saab isa asenduspäevad lapsega koos olemiseks. Olgu see siis nädala sees või eelnev või järgnev nädalavahetus. Kui ikka ema kokkulepitud kohtumisaegu ei võimalda, siis on igati põhjendatud lastekaitseametniku poole ja vajadusel ka kohtusse pöördumine.

Lasteaiaga on nii, et selles vanuses laps võiks juba tahta endavanustega suhelda, seega vähemalt mõned päevad nädalas võiks laps lasteaias sotsialiseerumas käia. Kui talle aga lasteaed üldse ei meeldi ja kui tal seal vanaema juures on ka teisi lapsi ja vanaema tõesti kogu päeva südamest lapsega tegeleb, ei peaks küll nui neljaks lasteaeda panemist nõudma. Seda lasteaeda on teil ilmselt vaja hetkel eelkõige nädal-nädal elukorralduse jaoks, aga selle rakendamine poleks hetkel nagunii enam realistlik.

Jah, isa tegeles lapsega ka kooselu ajal. Isa ja lapse suhtlemine on soe ja hea, laps alati tuleb rõõmuga isa juurde, tahab uuesti tulla ja ei taha ära minna.

Emaga on tehtud erinevaid kokkuleppeid, et tagada mingigi stabiilsus, kuid alati on põhjuseid, miks ema nendest kinni ei taha pidada. Mingid asenduspäevad ei tule kõne allagi. On ähvardatud ka politseiga lapsele järgi tulla, kui “õigel ajal” laps pole tagasi viidud ema juurde.

Ispoolsed ettepanekud minna perenõustaja juurde koos lapse emaga on kõrvale lükatud.

Laps kasvab vanaema hoole all, kus teisi lapsi igapäevaselt pole ja ka suuremaid mänguväljakuid vms, kus saaks omavanustega seltsida. Tegemist on muidu julge ja seltskondliku lapsega.

Kui lapse ema perenõustaja/perelepitaja vms juurde vabatahtlikult ei tule, siis tuleb pöörduda kohtusse suhtlemiskorra fikseerimiseks. Kui juba hagi sisse antud, siis saadetakse alustuseks perelepitaja juurde, ent seekord ei saa ema enam tulemata jätta. Või saab küll, aga kohtus on selline käitumine suuresti tema kahjuks. Kui kohtumised kohtus paika pandud ja ema ikka last ettenähtud ajal isa juurde ei lase, siis saate ise politseiga ähvardama hakata.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas laps oskab korrektselt rääkida (käändelõpud, lauseehitus), lihtsamaid lauseid kokku lugeda, tunneb numbreid vähemalt 20 piires? Teab, mis on + ja – ning oskab arukalt vestelda? Kui nii, siis on ema juures kasvamine ja elukeskkond igati arendav ja normaalne. Sotsiaalsete kontaktide arendamiseks piisab ka huviringidest paaril korral nädalas. Kui kõik see on tagatud, siis on lapse elu väga hea ja ilmselgelt ema poolt selliseks korraldatud. Kena lapsepõlv minu arvates, milleks seda isa poolt lõhkuda mingi arutu saagimisega, kui kõik on korras?

Kui aga lapse arengus on puudujääke, sest teda hoitakse koduõppel, mis tegelikult polegi õpe ja lapsel mahajäämus (lugemisoskus kehv, numbreid ei tunne, silmaring väga kitsas, mahajäämus elementaarsetes eneseteenindusoskustes jne.), siis on vaja sekkumist ja kodus passimine (ütlen just passimine, sest kui mahajäämus on, siis ilmselgelt muud seal tehtud pole) emaga ei ole lapse huvides ühelgi juhul.

Mis puutub kokkulepitud kohtumistesse, siis nendest tuleb muidugi kinni pidada. Kui lapse ema ei soovi niisama omavahelise kokkuleppega seda teha, siis isa võib nõuda kokkuleppe sõlmimist lastekaitse spetsialisti juures. Aga kui lapsel on ema juures hea ja ta on seal igati arendatud ning heade elutingimustega, siis 50/50 jagamine ei ole vast mõistlik. Arvestades, et teil on seal nüüd mehega paras tohuvapohu. Lapse jaoks võõras naine, võõrad lapsed jne. Kui on vaiksemat sorti laps võib see kõik talle stressi tekitada.

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki ema ei tahagi oma last isa uue naise ja uue pere juurde saata. Äkki ainult isa juurde üksinda laseks parema meelega. Äkki ta arvab, et lapsele pole hea isa näha koos kellegi teisega, kes pole ta ema.

+11
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millisd on teie kogemused? Soovitused?

Siit mingit soovitust saada on sama, mis kanalt pissimist oodata.
Siinsed naised on ju enamuses need “esimesed naised” ning selge see, kelle poolele nad antud situatsiooni puhul asuvad.

Nad ei hakka ju iseendale ventikasse si..ta loopima.

+20
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleeme oleks vähem, kui esmalt lõpetatakse ebarahuldav suhe, võetakse järelemõtlemisaega ja otsitakse siis uus partner.

+11
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogemusi ja soovotusi mul ei ole. Aga arvamus on. Olles ise ema, käis ka mul ausalt öeldes valutorge rinnust läbi selle “nädal ema ja nädal isa juures” lapse solgitamise koha pealt. Lasteaiaõpetajana olen selliseid valikuid ka kõrvalt näinud. Tundub ju õiglane… aga kas ka õige? Lapse muudab see tõenäoliselt iga vahetuse eelselt ja järgselt närviliseks. Olenemata sellest, et mõlema vanema juures võib lapsel olla hea elu.

Ma ei tea – äkki polegi sellisel puhul head valikut?

Miks ma üldse kommenteerin, on see, et korraks mõelda – võib-olla ei ole ema motivatsioon “kättemaks mehele”, vaid hoopis südamevalu lapse pärast ja ka iseenda pärast, kui temast saab vaid “poole kohaga” ema. Minu lapsed on 4.5aastastena olnud alles suured emmekad. Noh, sellised, kes on juba küll iseseisvad, uudishimulikud, tegusad, tahavad igal pool käia ja kõike teha… kuid kes õhtul tahavad ikka oma koju oma emme juurde. Mu süda murduks neid üle nädala koguaeg kuhugi mujale saates. Ka mina emana üritaks leida teist võimalust, kuigi see poleks ehk õiglane isa suhtes.

Nõus, jääd ilma mehest ja veel “poolest lapsest” ka…

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen see “teine naine”.

Laias laastus klassikaline ja lihtne lugu- olime mitterahuldavates suhetes, tutvusime, armusime ja otsustasime, et soovime eelmised suhted lõpetada ja koos edasi minna. Sellega kaasneb kärgperendus, meil mõlemal on laps/ lapsed eelmistest suhetest. Miks ja kuidas elu selliseks kujunes ma pikemalt peatuda ei tahaks. See pole see teema.

Mis mind hämmastab ja millele ootaksin teie kommentaare ja nõuandeid on see, et mehe lapse ema ei soovi lapsel ja isal lasta suhelda, koos elada. Isa soov oleks panustada lapse kasvatamisse, kuludesse ja koosolemisse võrdselt emaga. Siiani, umbes aastase lahus elamise ajal, on olnud kokkulepe, et laps saab isaga olla üle nädala nädalavahetused. Tihti on tulnud ette seda, et erinevatel põhjustel (kellegi sünnipäev, mingi väljasõit, ema töögraafik, jne) isa lõpuks ikkagi ei saa lubatud nädalavahetusel lapsega koos olla.

Ema on ka selle vastu, et laps käiks lasteaias. Tgemist on 4,5a lapsega. Kokkulepe oli, et lapsele leiatkse sellest sügisest lasteaiakoht ja hakkab toimima nädal/ nädal loogika, kumba vanema juures laps elab. Lasteaiakoht on olemas ja nüüd on ema hakanud viskama õhku vihjeid, et laps ikka ei peaks lasteaeda minema ja pigem oleks edasi kodune laps, keda hoiab vanaema.

Ma saan aru, et pere lagunemine on traagiline. Aga sama traagiline on see, kui ema manipuleerib lapsega, et mehele kätte maksta.

selline tsirkus on nüüd jube üle aasta kestnud. Kas tõesti peaks hakkama kohtulikult hooldusõigust jagama?

Millisd on teie kogemused? Soovitused?

Täiesti mõistetav on lapse ema käitumine. Keegi lõhub su pere ja pead lapsest nädala eemal olema. Nädal-nädal pole kuidagi lapse huvides. Lasteaed pole kohustuslik, loomulikult võib laps olla vanaemaga. Kui mees jättis pere, siis on täiesti ebanormaalne laps ema juurest nädalaks ära võtta.

+22
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugupeetud Uus Naine,

sa said teise naise mehe, mida sa veel tahad? Mida sa topid oma nime teise pere ellu? Just nimelt teise pere, see laps ja tema ema on teine pere ja nende elu ei puutu teisse. Lapse jagamine on kõige haigem idee üldse. Mõtle nüüd ise end näiteks kahe mehe vahel elama, sinu endine ja sinu uus mees. On hea?

Loomulikult isiklikku laadi suhe vanema ja lapse vahel kaob vanema lahkumisega. Puutub see kuidagi sinusse? Lõhkusid perekonna(d), nüüd tahad mingi ingel näida?

+21
-28
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja arvab tõsiselt, et lapsel on parem elada pool aega võõraste laste ja naisega, ma arvan et kohtus ka kohtunik ehk ütleb, et lapsel parem ja tähelepanu rohkem oma ema juures, kelle tähelepanu läheb ainult lapsele, hea rahulik oma emmega olla mitte korter täis võõraid inimesi.

+14
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise sellises olukorras. Naine läks uue mehe juurde. Lihtsalt armus teisesse, meil polnud kunagi suuri tülisid, rääkimata vägivallast vms. Mõistan, et ei saa kedagi kinni hoida, kuid naine teeb kõik, et minu ja lapse suhe katkeks- last minu juurde ei lubata, laps on õpetatud uuele mehele “issi” ütlema. Mingi lepituse või nõustamisega naine nõus ei ole ja soovib, et ma tema elu ei segaks.
Ilmselt on mu ainus võimalus kohtusse pöördumine, enne, kui laps minust täiesti võõrutatakse.

+25
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaesed naised, kogevad poolikut armastust. Madalad standardid. Kärgpere on okse. Lapsi peab tegema nii, et jäädakse kokku. Ennustan lahkuminekut.

+8
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need pole kärgpered ,need on poolikud pered.Mina ka ei taha,et näiteks minu lapsed läheksid isa juurde ,kui isa elab koos mingi naisega.Lastest on kahju,lapsed mõtlevad kohe ,et miks see naine on parem kui meie emme.Ja olen kindel ,et kõik lapsed ei sobi kokku nii nimetatud nende uute emmedega.Ja kõige vastikum on see kui laps peab ütlema nende kohta ema ja isa…tulge mõistusele,ma ka ei suudaks mingile võõõrale tädile ema öelda.Ja tõesti paljud lapsed ei saa vaadata pealt isa uut suhet mingi võõraga,see teeb ka lastele haiget.Minu otsus oleks -EI.

+13
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need pole kärgpered ,need on poolikud pered.Mina ka ei taha,et näiteks minu lapsed läheksid isa juurde ,kui isa elab koos mingi naisega.Lastest on kahju,lapsed mõtlevad kohe ,et miks see naine on parem kui meie emme.Ja olen kindel ,et kõik lapsed ei sobi kokku nii nimetatud nende uute emmedega.Ja kõige vastikum on see kui laps peab ütlema nende kohta ema ja isa…tulge mõistusele,ma ka ei suudaks mingile võõõrale tädile ema öelda.Ja tõesti paljud lapsed ei saa vaadata pealt isa uut suhet mingi võõraga,see teeb ka lastele haiget.Minu otsus oleks -EI.

Aga ema suhet mingi võõra mehega on lapsel tore pealt vaadata? Ja uus issi on alati parem kui pärisisa?
Õnneks on meie kohtud ja lastekaitse siiski aru saanud, et isa on emaga võrdne vanem. Suhtlemise takistamine on nende silmis ikka väga suur viga.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kõige vastikum on see kui laps peab ütlema nende kohta ema ja isa…tulge mõistusele,ma ka ei suudaks mingile võõõrale tädile ema öelda.Ja tõesti paljud lapsed ei saa vaadata pealt isa uut suhet mingi võõraga,see teeb ka lastele haiget.Minu otsus oleks -EI.

Seda nagu üldse ei mõelda, et need uued naised ja mehed lastega ei tegelenud, kui kõige raskem oli. Kus nemad olid sel ajal, ah, lösutasid diivanil, aga vanemad tegelesid ja siis minnakse kergekäeliselt lahku.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei lubaks nädalaks 4,5 aastast last mehe juurde, kes petiseks osutus ja kes elab naisega, kes oma abieluga toime ei tulnud. Tõenäoliselt läheb ka see uus pere pauguga lõhki, kes siis lapse hinge peab lappima? Mõtle naise tunnetele, perekond lõhuti, nüüd tahetakse ka last takkaotsa. Üldiselt jääb mulle pigem tunne, et selline pool aega siin, pool seal, on viimasel ajal moodi tulnud selleks, et emale elatist ei peaks maksma.

Aga inimlikult – andke emale aega oma tunnetega toime tulla ja teid usaldama õppida. Ärge küsige last terveks nädalaks, vaid leppige  nädalavahetustega ja küsige nädalas paar õhtut lisaks. Viige alati laps kokkulepitud ajaks tagasi. Kui kogemata hiljaks jääte, siis andke teada. Lõppude lõpuks, ei ole ju tähtis kui palju aega ühe katuse all veedetakse, vaid selle aja kvaliteet. Lapse kasvatamine peab põhinema koostööl ja usaldusel. Eks hiljem paistab, võib-olla laps tahab ise pikemalt isa juures olla ja emal uued mõtted peas.

+17
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas laps oskab korrektselt rääkida (käändelõpud, lauseehitus), lihtsamaid lauseid kokku lugeda, tunneb numbreid vähemalt 20 piires? Teab, mis on + ja – ning oskab arukalt vestelda? Kui nii, siis on ema juures kasvamine ja elukeskkond igati arendav ja normaalne. Sotsiaalsete kontaktide arendamiseks piisab ka huviringidest paaril korral nädalas. Kui kõik see on tagatud, siis on lapse elu väga hea ja ilmselgelt ema poolt selliseks korraldatud. Kena lapsepõlv minu arvates, milleks seda isa poolt lõhkuda mingi arutu saagimisega, kui kõik on korras?

Kui aga lapse arengus on puudujääke, sest teda hoitakse koduõppel, mis tegelikult polegi õpe ja lapsel mahajäämus (lugemisoskus kehv, numbreid ei tunne, silmaring väga kitsas, mahajäämus elementaarsetes eneseteenindusoskustes jne.), siis on vaja sekkumist ja kodus passimine (ütlen just passimine, sest kui mahajäämus on, siis ilmselgelt muud seal tehtud pole) emaga ei ole lapse huvides ühelgi juhul.

Mis puutub kokkulepitud kohtumistesse, siis nendest tuleb muidugi kinni pidada. Kui lapse ema ei soovi niisama omavahelise kokkuleppega seda teha, siis isa võib nõuda kokkuleppe sõlmimist lastekaitse spetsialisti juures. Aga kui lapsel on ema juures hea ja ta on seal igati arendatud ning heade elutingimustega, siis 50/50 jagamine ei ole vast mõistlik. Arvestades, et teil on seal nüüd mehega paras tohuvapohu. Lapse jaoks võõras naine, võõrad lapsed jne. Kui on vaiksemat sorti laps võib see kõik talle stressi tekitada.

Kas selle postituse mõte on selles, et kui ema ja isa enam paar ei ole ja koos ei ela, siis äkitselt lapsele pole isa vaja? Piisab vaid “temaga kohtumistest”?

Ja siis võtame siit foorumist mõne järgmise teema ja loeme, kuidas naised kiruvad isasid, kes on pere juurest lahkunud ja unustanud lapsed. Kusagil on siin ebakõla.

Ja kui isa on siin olukorras see halb inimene, kellega polegi vaja liigselt koos olla, siis kas tulevikus on ka eal keelatud hakata koos olema/ elama mõne uue mehega? Sest emal ja lapsel on kahekesi niigi hea ja uus elukorraldus võiks olla lapsele segadusttekitav?

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaesed naised, kogevad poolikut armastust. Madalad standardid. Kärgpere on okse. Lapsi peab tegema nii, et jäädakse kokku. Ennustan lahkuminekut.

Oleksin tänulik, kui annad need mõõdupuud ja märksõnad, millega suhte alguses teha kohe õige valik, mis kestab elu lõpuni.

Või soovitaksid pigem nui neljaks, laste nimel koos elada veel mitukümmend aastat? See oleks kindlasti mugav ja turvaline kodu, suhe ning lastele õige peremudel tulevikuks.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja arvab tõsiselt, et lapsel on parem elada pool aega võõraste laste ja naisega, ma arvan et kohtus ka kohtunik ehk ütleb, et lapsel parem ja tähelepanu rohkem oma ema juures, kelle tähelepanu läheb ainult lapsele, hea rahulik oma emmega olla mitte korter täis võõraid inimesi.

Minu vanemad on lahutanud, kui olin teismeline. Mõlema vanema uuest abikaasast on saanud mulle ja mu vennale toredad “kasuvanemad”, kaaslased, kallid ja lähedased inimesed. Minu kogemus on see, et saab lahutada ja uusi peresid luua ka headusega, ilma riiuta ja hiljem kogu seltskonnaga lävides. Kohtume sünnipevadel jm pereüritustel, keegi ei pea vimma ja saavad omavahel südamlikult ja suurepäraselt läbi.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 424 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgperendus ja kui lapse ema ei taha last isa juurde lubada