Esileht Pereelu ja suhted Kärgperendus

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: Kärgperendus

Postitas:
Kägu

Igivana probleem, kus lastega inimene eeldab ja ootab, et uus kaaslane peab aitama tal omaenda lastega tegeleda ja kohustused enda kanda võtta. Kusjuures sõnaõigust kasvatusmeetodite jms üle ju pole, pole ka õigust lapsi korrale kutsuda, kuna pole ju nende vanem. Aga kõik tüütud kohustused peaks ära tegema, mis lastega seonduvad.

Sorry, aga need ongi SINU lapsed. Mitte uue mehe. Ja nende lastega peakski tegelema sina ja su eksmees. Jah, mees peaks võtma pool muudest kodustest toimetustest, ka osalema söögitegemises, koristamises jne. Aga miks peaks uus kaaslane sinu laste pärast ka öösel 7x üles ärkama? Tema pole lapsi soovinud. Siis elategi visiitsuhtes ja ei teki ka trotsi, et miks ta sinu lapsi ei kasvata ja  nende pärast ei jookse. Praegu otsidki lihtsalt inimest, kes võtaks pool enda kanda ja aitaks lapsi kantseldada. See on tegelikult su eksmehe ülesanne, kes on nende laste isa.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin nõu, aga ma täpselt isegi ei tea, kas meie konstellatsioon on kärgpere, kui suhtesse kuuluvad minu kaks last ja uus mees? Igatahes tutvusin mehega kohe pärast lahutust, kui lapsed olid veel imepisikesed. Mina tahtsin lihtsalt meelt lahutada ja mitte kuskile auku kukkuda, tema tahtis üsna pea väga tõsist suhet, kuigi teadis algusest peale kõike ka mu lastest. Oleme koos olnud veidi üle kahe aasta ja siiamaani pendeldanud erinevate kodude vahet. Algul oli ka laste isa veel pildil ja saime ka rohkem aega veeta lasteta, aga juba mõnda aega ei soovi laste isa nendega tegemist teha. Ehk siis meie ainus aeg koos on enamasti ka koos lastega, vahetevahel õnnestub ka tuttavate abi kasutada.

Küsimus aga selles, et mees on juba julgelt aasta aega või isegi rohkem väljendanud oma tugevat soovi kokku kolida. Mina olen siiamaani see plokk olnud. Kuigi ta saab lastega imehästi läbi, on ta ka korduvalt maininud, et ei ole kunagi isiklikke lapsi tahtnud, sest sellega kaasnevad kohe igasugused kohustused. Tema tahaks saada kogu selle positiivse poole lastest ehk nendega mängida, trallida jne, aga nii kui tuleb mõni argisem probleem või öised magamatused, pühib ta käed puhtaks ja ütleb, et need on ju minu lapsed. Ja kõik on ka muidugi õige, aga minu jaoks tekib siin suur AGA. Kui ma olen üksi lastega ja pean ise kõikide argiteemadega tegelema, siis on kõik justkui ok, sest nii lihtsalt on. Aga kui mul on kõrval inimene, kes südamerahuga magab, kui ma öösel vahest 7 korda kahe nutva lapse vahet jooksen, siis tekitab see mus nii palju trotsi ja pigem tahaks siis üksi toimetada. Ilmselgelt on minus ka kadedus, et ma ei saa suvalisel hetkel minema jalutada ja need ongi elu valikud olnud. Aga kas nii peakski tõesti olema? Olgu veel mainitud, et käime mõlemad täiskohaga tööl, minu palk on minimaalselt suurem ning kõik kodused toimetused on nii praegu kui ka tulevikus minu kanda, sest tema nt süüa lihtsalt ei tee.

Ühesõnaga kas ma peangi leppima sellega, et ma saan endale küll elukaaslase, aga mitte partneri, kes aitaks ka lapsed suureks kasvatada? Jagage enda kogemusi sarnasel teemal.

Sa ei pea millegagi leppima, saada see jorss oma koju ära. Sinu pere on sinu kaks last. Ongi sinu taak.

Plokk on tegelikult blokk, aga see selleks.

Ma ikka ei väsi imestamast, milleks te loote suhteid selliste odavate jorssidega, nagu tegelikult?! See ei anna ju mitte midagi!

Miks sa üldse lubad sel mõttetul mehel enda pinnal magada?

Mind ajaks öökima.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus mees praegult elab? Üksi või emaga?

Üksi oma majas. Sooja toitu saab tööl, kodus toitub valmiskraamist ja muust, mida eriliselt valmistama ei pea.

Miks sa ometi sellise heidikuga kooselu tahad mängida? Run, baby, run, kuniks saad…

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ikka ei väsi imestamast, milleks te loote suhteid selliste odavate jorssidega, nagu tegelikult?! See ei anna ju mitte midagi!

Sellepärast, et paljud naised arvavad, et lastega nad ei leia endale kedagi ja siis nad haaravad sellest ühest, kes natukene lastega läbi saab. Kuigi Eesti kuulsate ja rikaste seast on isegi näiteid, kes leiavad ja veel rikka. Endal on TA lausa maja ja mehel ka, ime, et üldse mõeldakse kokku kolimisele, kui seni suurtes majades eraldi elatud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kasuisa minuarvates ei peagi nende laste eest hoolitsema. No mingi piirini niikuinii, a’la viib või toob autoga kusagilt. Aga päriselt on ta ju ütelnud, et lapsed pole tema teema – siis nii on. Need on sinu ja selle eelmise mehe lapsed ju.

Sa pead mõtlema, kas sõltumata nendest lastest sa koliksid selle mehega kokku? Kas teie elamine koos on midagi rohkemat väärt, kui elamine eraldi?

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igivana probleem, kus lastega inimene eeldab ja ootab, et uus kaaslane peab aitama tal omaenda lastega tegeleda ja kohustused enda kanda võtta. Kusjuures sõnaõigust kasvatusmeetodite jms üle ju pole, pole ka õigust lapsi korrale kutsuda, kuna pole ju nende vanem. Aga kõik tüütud kohustused peaks ära tegema, mis lastega seonduvad.

Sorry, aga need ongi SINU lapsed. Mitte uue mehe. Ja nende lastega peakski tegelema sina ja su eksmees. Jah, mees peaks võtma pool muudest kodustest toimetustest, ka osalema söögitegemises, koristamises jne. Aga miks peaks uus kaaslane sinu laste pärast ka öösel 7x üles ärkama? Tema pole lapsi soovinud. Siis elategi visiitsuhtes ja ei teki ka trotsi, et miks ta sinu lapsi ei kasvata ja nende pärast ei jookse. Praegu otsidki lihtsalt inimest, kes võtaks pool enda kanda ja aitaks lapsi kantseldada. See on tegelikult su eksmehe ülesanne, kes on nende laste isa.

Ühest küljest nõus. Teisalt on raske perena koos elada, kui täiskasvanutel pole laste suhtes võrdseid õigusi ja kohustusi. Visiitsuhe töötaks paremini.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa ometi sellise heidikuga kooselu tahad mängida? Run, baby, run, kuniks saad…

Mis heidik. Sul üldse on oma maja ja niipalju raha, et igapäev koju toitu tellida?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kui mees kodustes töödes võrdväärselt või üldse ei osale on probleem. Aga et ta ei taha sinu laste tõttu 7x öösel ärgata ja nendega oma uneajast tegeleda, on küll ülimalt loogiline ja mõistetav. Ääretult absurdne üldse seda oodata. Ja mis trots sellepärast? Ise sa otsustasid lapsed saada ja rohkem kui ühe. See oli SINU valik. Mehel lapsi pole, sest ei ole neid soovinud. Ta ei taha lapsi. Väga hea, kui sinu lastega üldse tegeleb ja mängib, möllab. See juba väga suur asi. Aga päris isa ei taha lastest midagi kuulda. Oled pahane, et pärisisa lastest midagi enam kuulda ei soovi ja samas eeldad, et teine mees võtab kõik kohustused endale, kui tegemist on talle täiesti võõraste lastega. Ta ei tahagi ebamugavaid ja tüütuid kohustusi. Ja seetõttu pole ise ka lapsi saanud. Kui elate visiitsuhtena edasi, siis nagunii tegeled oma lastega ainult täiesti üksi. Koos elades võtaks see mees vähemalt mingid positiivsed tegevused enda peale nagu nt lastega mängimine, lasteaed viimine või toomine. See et inimene ei taha öösel korduvalt ärgata ja üleval olla laste tõttu, kes pole isegi tema omad, on täiesti normaalne.

Minu meelest on alati, kuidas lastega inimesed eeldavad ja ootavad, et uus kaaslane võtab kõik kohustused enda kanda võrdväärselt sellega nagu oleks tegemist oma isikliku lapsega. Kui aga vaja midagi otsustada, last korrale kutsuda, üldine süsteem, mille järgi lapsi kasvatakse, siis see on alati pärisvanema otsus. Sest see teine kaaslane (olgu mees või naine) pole ju päris vanem.

Lastega inimesed tahavad sageli lihtsalt mugavamat ja kergemat elu endale ja ootavad, et uus kaaslane võtab kohe pooled endale ebamugavad ja väsitavad kohustused endale. Pmst otsitakse endale nagu lapsehoidjat ja koduteenindajat. Seetõttu ka lastega inimesed paljud kaaslast otsivad vallalised ära peletavad.

Ma olen vaba inimene, miks ma peaks tahtma tühja koha pealt täiesti võõraid lapsi kantseldama hakata? Miks peaksin oma aega, energiat selleks kulutama? Ohverdama oma hobisid ja uneaega, vaba aja tegevusi jne? Kõik see on elementaarne siis kui on enda isiklikud lapsed, aga kellelgi teise omade pärast ma küll ei pea enda tegemisi ohverdama. Ja ise kui mul oleks lapsed, siis häiriks, kui uus kaaslane, kel ka lapsed, eeldaks, et peaksin ise veel tema lapsi ka kantseldama ja tema pühiks käed üsna puhtaks. Neid lugusid siin Perekoolis ka küllalt olnud. Võtad lastega mehe, siis lükkab oma lapsed sulle ka kaela lisaks omaenda omadele.

Suhe peab olema ikkagi võrdne osalus ja toetus ja kui kummalgi on oma individuaalsed kohustused, siis nendega peab ikka ise tegelema ja hakkama saama suures osas. Vastasel juhul ongi teise ära kasutamisega.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igivana probleem, kus lastega inimene eeldab ja ootab, et uus kaaslane peab aitama tal omaenda lastega tegeleda ja kohustused enda kanda võtta. Kusjuures sõnaõigust kasvatusmeetodite jms üle ju pole, pole ka õigust lapsi korrale kutsuda, kuna pole ju nende vanem. Aga kõik tüütud kohustused peaks ära tegema, mis lastega seonduvad.

Sorry, aga need ongi SINU lapsed. Mitte uue mehe. Ja nende lastega peakski tegelema sina ja su eksmees. Jah, mees peaks võtma pool muudest kodustest toimetustest, ka osalema söögitegemises, koristamises jne. Aga miks peaks uus kaaslane sinu laste pärast ka öösel 7x üles ärkama? Tema pole lapsi soovinud. Siis elategi visiitsuhtes ja ei teki ka trotsi, et miks ta sinu lapsi ei kasvata ja nende pärast ei jookse. Praegu otsidki lihtsalt inimest, kes võtaks pool enda kanda ja aitaks lapsi kantseldada. See on tegelikult su eksmehe ülesanne, kes on nende laste isa.

Ühest küljest nõus. Teisalt on raske perena koos elada, kui täiskasvanutel pole laste suhtes võrdseid õigusi ja kohustusi. Visiitsuhe töötaks paremini.

Jah, aga nende lastega peaks tegelema nende päris isa! Tundub, et eksmees on uue naise leidnud ja sealt selline ükskõiksus. Kui seni lastega tegeles ja olid olulised, siis tundub ikka imelik, kui järsku omaenda lastest suva.

Oleneb kui vanad on lapsed, aga nad ise võivad ka öelda uuele kaaslasele, et sa pole mu ema/isa ja sel uuel kaaslasel polegi mingit sõnaõigust, kuidas kodune elu korraldatud. Küll aga oodatakse, et panustaks neile lastele oma isiklikku raha ja aega. Sorry, aga minu meelest on see omamoodi vägivald. Neid lapsi peaks rahastama ikkagi eksmees ja uus kaaslane ei pea laste tõttu oma ööunest ega vaba aja hobidest, plaanidest loobuma.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igivana probleem, kus lastega inimene eeldab ja ootab, et uus kaaslane peab aitama tal omaenda lastega tegeleda ja kohustused enda kanda võtta. Kusjuures sõnaõigust kasvatusmeetodite jms üle ju pole, pole ka õigust lapsi korrale kutsuda, kuna pole ju nende vanem. Aga kõik tüütud kohustused peaks ära tegema, mis lastega seonduvad.

Sorry, aga need ongi SINU lapsed. Mitte uue mehe. Ja nende lastega peakski tegelema sina ja su eksmees. Jah, mees peaks võtma pool muudest kodustest toimetustest, ka osalema söögitegemises, koristamises jne. Aga miks peaks uus kaaslane sinu laste pärast ka öösel 7x üles ärkama? Tema pole lapsi soovinud. Siis elategi visiitsuhtes ja ei teki ka trotsi, et miks ta sinu lapsi ei kasvata ja nende pärast ei jookse. Praegu otsidki lihtsalt inimest, kes võtaks pool enda kanda ja aitaks lapsi kantseldada. See on tegelikult su eksmehe ülesanne, kes on nende laste isa.

Ühest küljest nõus. Teisalt on raske perena koos elada, kui täiskasvanutel pole laste suhtes võrdseid õigusi ja kohustusi. Visiitsuhe töötaks paremini.

Jah, aga nende lastega peaks tegelema nende päris isa! Tundub, et eksmees on uue naise leidnud ja sealt selline ükskõiksus. Kui seni lastega tegeles ja olid olulised, siis tundub ikka imelik, kui järsku omaenda lastest suva.

Oleneb kui vanad on lapsed, aga nad ise võivad ka öelda uuele kaaslasele, et sa pole mu ema/isa ja sel uuel kaaslasel polegi mingit sõnaõigust, kuidas kodune elu korraldatud. Küll aga oodatakse, et panustaks neile lastele oma isiklikku raha ja aega. Sorry, aga minu meelest on see omamoodi vägivald. Neid lapsi peaks rahastama ikkagi eksmees ja uus kaaslane ei pea laste tõttu oma ööunest ega vaba aja hobidest, plaanidest loobuma.

Kõige õigem on võtta “lisadeta” kaaslane.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismõttes teemaalgataja laste isa ei suvatse enam lastega tegeleda? Tuleb kord majja lüüa, vähemalt 8 päeva kuus olgu lastega. Tema on samasugune vanem! Miks naised küll nii allaheitlikud on?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isad on kiuslikud. Nii kui eksnaine uue mehe leiab, nii isa lapsi enam ei võta, et eks ei saaks uuega rahulikult koos olla. Paljudel nii. Kui lastele on ikka hea isa, siis tuleb naisel kord majja lüüa, ja lapsed isale anda nagu peab. Kui on tropp mees, kes lastest eriti nii kui nii ei hooli, siis ma jätaks ta rahule. Maksku oma elatis ära ja olgu õnnelik oma vaba eluga.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üsna kindel, et paljudel naistel on kodus ametlik mees, kes isegi oma lihaste lastega niipalju ei tegele. Seetõttu on normaalne, et ta osagi enda peale võtab ja kui muus osas on normaalne mees, siis ma küll hindaks seda. Küll neid mehi kes uhkustavad ilusate perepiltide ja edukate lastega, aga ise selle heaks ei ole kriipsugi teinud, sest “nemad käivad tööl”.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igivana probleem, kus lastega inimene eeldab ja ootab, et uus kaaslane peab aitama tal omaenda lastega tegeleda ja kohustused enda kanda võtta. Kusjuures sõnaõigust kasvatusmeetodite jms üle ju pole, pole ka õigust lapsi korrale kutsuda, kuna pole ju nende vanem. Aga kõik tüütud kohustused peaks ära tegema, mis lastega seonduvad.

Sorry, aga need ongi SINU lapsed. Mitte uue mehe. Ja nende lastega peakski tegelema sina ja su eksmees. Jah, mees peaks võtma pool muudest kodustest toimetustest, ka osalema söögitegemises, koristamises jne. Aga miks peaks uus kaaslane sinu laste pärast ka öösel 7x üles ärkama? Tema pole lapsi soovinud. Siis elategi visiitsuhtes ja ei teki ka trotsi, et miks ta sinu lapsi ei kasvata ja nende pärast ei jookse. Praegu otsidki lihtsalt inimest, kes võtaks pool enda kanda ja aitaks lapsi kantseldada. See on tegelikult su eksmehe ülesanne, kes on nende laste isa.

Lisaks ei taha TA ka kokku kolida,  aga kõik kohustused tahab ilusti pooleks jagada. Mina TA- asemel mõtleks,  kas ma päriselt ka tahan seda meest või on põhjused kuskil mujal.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igivana probleem, kus lastega inimene eeldab ja ootab, et uus kaaslane peab aitama tal omaenda lastega tegeleda ja kohustused enda kanda võtta. Kusjuures sõnaõigust kasvatusmeetodite jms üle ju pole, pole ka õigust lapsi korrale kutsuda, kuna pole ju nende vanem. Aga kõik tüütud kohustused peaks ära tegema, mis lastega seonduvad.

Sorry, aga need ongi SINU lapsed. Mitte uue mehe. Ja nende lastega peakski tegelema sina ja su eksmees. Jah, mees peaks võtma pool muudest kodustest toimetustest, ka osalema söögitegemises, koristamises jne. Aga miks peaks uus kaaslane sinu laste pärast ka öösel 7x üles ärkama? Tema pole lapsi soovinud. Siis elategi visiitsuhtes ja ei teki ka trotsi, et miks ta sinu lapsi ei kasvata ja nende pärast ei jookse. Praegu otsidki lihtsalt inimest, kes võtaks pool enda kanda ja aitaks lapsi kantseldada. See on tegelikult su eksmehe ülesanne, kes on nende laste isa.

Lisaks ei taha TA ka kokku kolida, aga kõik kohustused tahab ilusti pooleks jagada. Mina TA- asemel mõtleks, kas ma päriselt ka tahan seda meest või on põhjused kuskil mujal.

Tundub jah, et tahab rohkem abivanemat endale. On trotsi täis, sest laste päris isa ei taha enam lapsi hoiule võtta ja uus mees pole ka lastelembene. Tundub, et otsib lihtsalt selleks meest rohkem, et see tema elu lihtsamaks teeks ja kohustusi üle võtaks. Suhte alus peaks olema ikkagi armastus ja suur sümpaatia inimese vastu. Praegu juba peegeledub, et see mees vist ikka nii väga ei meeldi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin nõu, aga ma täpselt isegi ei tea, kas meie konstellatsioon on kärgpere, kui suhtesse kuuluvad minu kaks last ja uus mees? Igatahes tutvusin mehega kohe pärast lahutust, kui lapsed olid veel imepisikesed. Mina tahtsin lihtsalt meelt lahutada ja mitte kuskile auku kukkuda, tema tahtis üsna pea väga tõsist suhet, kuigi teadis algusest peale kõike ka mu lastest. Oleme koos olnud veidi üle kahe aasta ja siiamaani pendeldanud erinevate kodude vahet. Algul oli ka laste isa veel pildil ja saime ka rohkem aega veeta lasteta, aga juba mõnda aega ei soovi laste isa nendega tegemist teha. Ehk siis meie ainus aeg koos on enamasti ka koos lastega, vahetevahel õnnestub ka tuttavate abi kasutada.

Küsimus aga selles, et mees on juba julgelt aasta aega või isegi rohkem väljendanud oma tugevat soovi kokku kolida. Mina olen siiamaani see plokk olnud. Kuigi ta saab lastega imehästi läbi, on ta ka korduvalt maininud, et ei ole kunagi isiklikke lapsi tahtnud, sest sellega kaasnevad kohe igasugused kohustused. Tema tahaks saada kogu selle positiivse poole lastest ehk nendega mängida, trallida jne, aga nii kui tuleb mõni argisem probleem või öised magamatused, pühib ta käed puhtaks ja ütleb, et need on ju minu lapsed. Ja kõik on ka muidugi õige, aga minu jaoks tekib siin suur AGA. Kui ma olen üksi lastega ja pean ise kõikide argiteemadega tegelema, siis on kõik justkui ok, sest nii lihtsalt on. Aga kui mul on kõrval inimene, kes südamerahuga magab, kui ma öösel vahest 7 korda kahe nutva lapse vahet jooksen, siis tekitab see mus nii palju trotsi ja pigem tahaks siis üksi toimetada. Ilmselgelt on minus ka kadedus, et ma ei saa suvalisel hetkel minema jalutada ja need ongi elu valikud olnud. Aga kas nii peakski tõesti olema? Olgu veel mainitud, et käime mõlemad täiskohaga tööl, minu palk on minimaalselt suurem ning kõik kodused toimetused on nii praegu kui ka tulevikus minu kanda, sest tema nt süüa lihtsalt ei tee.

Ühesõnaga kas ma peangi leppima sellega, et ma saan endale küll elukaaslase, aga mitte partneri, kes aitaks ka lapsed suureks kasvatada? Jagage enda kogemusi sarnasel teemal.

Et kokku kolida, peaksid sa seda ennekõike ise väga tahtma. Praegu sinu kirjutist lugedes jäi pigem mulje, et tuleksid mehe soovile vastu. Kui  juba enne kooselu tekivad küsimused lastekasvatamise, söögitegemise jne teemal, siis kokku kolides need ainult võimenduksid. Mina alustaksin sinu asemel uut kooselu vaid mehega, kes võtaks lapsed omaks koos rõõmude ja kohustustega. Kui mees selleks valmis pole, on targem mitte kokku kolida.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõid välja, et kui sina lastega öösel 7x ärkad, oled päeval väsinud. Erinevus on selles, et üksi elades pead päeval neid väsinuna üksi lõbustama, aga kui koos elaksite, võtaks mees osa sellest tööst enda peale. Rääkimata sellest, et nii palju kordi öö jooksul ärkavad ikka väga väikesed lapsed ja see ajajärk saab ühel hetkel jäädavalt läbi. Siis oled puhanud ja lapsi aitab endiselt mees lõbustada. Öise ärkamise kohustust tal sinu laste ees kindlasti ei ole.

Hoopis teine küsimus on see, kas peaksite kokku kolima. Mulle tundub, et sulle ütleb sisetunne, et ei peaks ja meie siin ei tea, mis põhjused seal veel on. Kokku koli ikka alles siis kui sulle endale tundub, et eraldi enam kuidagi ei taha ja koos on õige ning hea. Võimalik, et ta ei ole selleks lihtsalt õige inimene.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei koliks kokku mehega, kes soovib vaid mind, aga lapsi ei taha. Olen lapsena sellises peres kasvanud ja siiani käin hingehaavu ravimas. Sa oled paratamatult oma lastega täispakett. Kui ta lapsi ei soovi, otsigu lasteta naine.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust võiksite edasi suhelda, aga kokkukolimise peale mõelda siis, kui lapsed on suuremad ja nendega pole nii palju tegemist. Väikelaste aega on keeruline isegi siis, kui kasvatad neid oma mehega, laste isaga. Mäletan, et mina olin isegi siis solvunud, et kui lapsed ärkasid, siis mees magas mõnusalt edasi, mina toimetasin lastega ja ärkasin sada korda öö jooksul. Siis näiteks solvusin, kui olime mehega vannis ja hakkasime just seksiga tegelema, hakkas laps nutma, mina läksin teda lohutama ja kui tagasi tulin, siis mees mossitas. Isegi laste oma isa ei saanud aru, et ma ei saa ju seksida, kui beebi kõrvaltoas endal hinge välja karjub, tema oleks saanud vabalt. Samas kui lapsed olid suuremad, oli ta väga hea isa, käis nendega matkamas, õppis koolitükke, ajas juttu, käis nendega üksi reisimas jne, jne. Siis ei olnud enam mingit probleemi, kui lastel oli oma isiksus, nad olid rohkem inimese moodi, aga beebidega temast küll erilist tuge ei olnud. Lapsed kasvavad päris kiiresti suureks, kes pole mingi koorem, vaid vahvad kaaslased, kes teevad elu toredamaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4120468: aga kui ta on kodus, siis ikka eeldan, et tema ka söögitegemise järgel kööki koristab ja tolmu võtab jne (ja siis vahel jäämegi üksteise tegevust ootama ja toad näevad hoopis hullemad välja :D) See on nii ehe tüüpilise pereelu kirjeldus: EELDAN. Mitte ei räägi mehega sellest, mida täpselt ma temalt ootan, ei lepi omavahel kokku, kes millised kohustused kodus enda kanda võtab, vaid vaikime ja eeldame. Ja siis siuname teist, sest miks ta siis ei tee, ma ju EELDAN. Ei saa eeldada, et teine on mõtetelugeja.

Mis täiesti eluvõõras kommentar see veel on?

Ma küll ei tea eriti paare, kes igapäev läbi räägivad ja kirja panevad, et kes täna süüa teeb, kes prügi välja viib ja kes koristab. Ikka EELDAD, et teine ka panustab nagu tavaliselt. Aga vahel (iga päev) on näiteks ühel või teisel vaja kohe pärast söömist mõne sõbraga videovestlust pidada, tuleb isu klaverit mängida, koertega õue jalutama, lapsed tahavad jutustada või trallida jne.. Mu kodus pols küll mingit sõjaväedistsipliini, et jagame täpselt ja tule kohe ära teha. Ja teisele meelde tuletamine, et “eile pesin mina potte, nüüd on sinu kord” on lihtsalt näägutamine, mida ma absoluudelt ei viitsi ette võtta (kuigi vahel tuleb seda ka ette…). Ma arvan küll, et selline panustamine on ikka pigem tunde/suhtumise küsimus ja eeldamine et partner on samal lainel käib vägagi selle juurde. Ja mõned inimesed ei sobigi sellepärast omavahel nagu tundub teemaalgataja kirjutistest. Aga noh, üksteise nurkade lihvimine on ka ühe hea kooselu/partnerluse osa ja võibolla neil siiski õnnestub kooskõla leida. Nagu minul on õnnestunud, olenemata tolmustest põrandatest

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kui mees kodustes töödes võrdväärselt või üldse ei osale on probleem. Aga et ta ei taha sinu laste tõttu 7x öösel ärgata ja nendega oma uneajast tegeleda, on küll ülimalt loogiline ja mõistetav. Ääretult absurdne üldse seda oodata. Ja mis trots sellepärast? Ise sa otsustasid lapsed saada ja rohkem kui ühe. See oli SINU valik. Mehel lapsi pole, sest ei ole neid soovinud. Ta ei taha lapsi. Väga hea, kui sinu lastega üldse tegeleb ja mängib, möllab. See juba väga suur asi. Aga päris isa ei taha lastest midagi kuulda. Oled pahane, et pärisisa lastest midagi enam kuulda ei soovi ja samas eeldad, et teine mees võtab kõik kohustused endale, kui tegemist on talle täiesti võõraste lastega. Ta ei tahagi ebamugavaid ja tüütuid kohustusi. Ja seetõttu pole ise ka lapsi saanud. Kui elate visiitsuhtena edasi, siis nagunii tegeled oma lastega ainult täiesti üksi. Koos elades võtaks see mees vähemalt mingid positiivsed tegevused enda peale nagu nt lastega mängimine, lasteaed viimine või toomine. See et inimene ei taha öösel korduvalt ärgata ja üleval olla laste tõttu, kes pole isegi tema omad, on täiesti normaalne.

Minu meelest on alati, kuidas lastega inimesed eeldavad ja ootavad, et uus kaaslane võtab kõik kohustused enda kanda võrdväärselt sellega nagu oleks tegemist oma isikliku lapsega. Kui aga vaja midagi otsustada, last korrale kutsuda, üldine süsteem, mille järgi lapsi kasvatakse, siis see on alati pärisvanema otsus. Sest see teine kaaslane (olgu mees või naine) pole ju päris vanem.

Lastega inimesed tahavad sageli lihtsalt mugavamat ja kergemat elu endale ja ootavad, et uus kaaslane võtab kohe pooled endale ebamugavad ja väsitavad kohustused endale. Pmst otsitakse endale nagu lapsehoidjat ja koduteenindajat. Seetõttu ka lastega inimesed paljud kaaslast otsivad vallalised ära peletavad.

Ma olen vaba inimene, miks ma peaks tahtma tühja koha pealt täiesti võõraid lapsi kantseldama hakata? Miks peaksin oma aega, energiat selleks kulutama? Ohverdama oma hobisid ja uneaega, vaba aja tegevusi jne? Kõik see on elementaarne siis kui on enda isiklikud lapsed, aga kellelgi teise omade pärast ma küll ei pea enda tegemisi ohverdama. Ja ise kui mul oleks lapsed, siis häiriks, kui uus kaaslane, kel ka lapsed, eeldaks, et peaksin ise veel tema lapsi ka kantseldama ja tema pühiks käed üsna puhtaks. Neid lugusid siin Perekoolis ka küllalt olnud. Võtad lastega mehe, siis lükkab oma lapsed sulle ka kaela lisaks omaenda omadele.

Suhe peab olema ikkagi võrdne osalus ja toetus ja kui kummalgi on oma individuaalsed kohustused, siis nendega peab ikka ise tegelema ja hakkama saama suures osas. Vastasel juhul ongi teise ära kasutamisega.

Aga teemaalgataja  ju ei tahagi nui neljaks kokku kolida :). Ta saab oma lastega üksi ka suurepäraselt hakkana.  Kokku kolida tahab mees! Ja minu arvates, kui mees tahab lastega naisega kokku kolida, on normaalne, et võtab ka kohustused kanda. Kui see ei sobi, siis maailm on lasteta naisi täis! Mina ka ei tahaks endale kolmandat last koju juurde. Ja seda selline mees kindlasti oleks. Kui mees naist armastab, siis tahab ta teda ka toetada ja ei hakka joont vahele tõmbama minu sinu ja meie laste vahel.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen siiamaani see plokk olnud.

Plokk?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuelt kaaslaselt ei tohiks oodata enamat kui ootad oma laste isalt. Kui tunned, et endal on lastega seotud kohustusi palju, siis palun pane need ootused oma laste isale.

See, et mees kodus süüa ei tee, see on muidugi omaette teema. Kui see Sulle ei sobi, siis rääkige läbi. Võib-olla sobibki talle nii, et tema võtab omale poest mingi valmis asja ja Sina tegeled endale ja lastele söögitegemisega, kui talle see nii vastumeelne on. Ei näe selles mitte midagi imelikku, kui on nii kokkulepitud.   Probleemid tekivad siis kui üks eeldab ja teine ootab ja asi on läbirääkimata jäänud.

Kui elate koos, siis koristama peaksite ikkagi mõlemad. Ideaalis mõlemad koristavad järjepidevalt ikkagi iseenda järgi ise, et ei tekigi koju mingit kaost ja Sina siis vajadusel laste järgi. Ei tea muidugi kui vanad need lapsed on, aga meie pea 4-ne teab, et pärast mängimist lähevad klotsid omale kohale tagasi, mustad riided pesukorvi ja nõud nõudepesumasinasse. Kellegi järgi me siin kodus ei korista. Üldisemad koristust teete siis koos.

Üleüldises mõttes ju tore, et enne kokkukolimist need asjad enne läbi arutate. Mees on selgelt öelnud oma ootused – et tema nende laste igapäeva muredega tegeleda ei taha aga mängida on ok. Sina loodetavasti ütled, et majapidamise eest hoolitseme koos. Kui emmale-kummale teise poolt esitatud nägemused ei sobi, siis ongi lihtne. Palju parem kui kokku kolides nurgas mossitada, et ta ei tee seda ja seda.

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appike, alles oled ühele mehele kaks last järjest sünnitanud ja juba Sa vaevad pead järgmise mehe soovide, kapriidide üle. Sa oma aega lastele ei taha pühendada natke aega ?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust saab küll väga hästi uuelt partnerilt eeldada, et ta panustab esiteks majapidamises ja teiseks ka lastega tegelemisel. Kas ta just on õige inimene öösel nutvat last rahustama – see on teine asi. Mina eeldaks küll panustamist. No juba söögi tegemise-koristamise-poes käimisega panustab ju tegelikult. Kui ta sind tõesti armastab, siis mis moodi ta panustada ei taha? Ja eriti üllatav on minu jaoks see otse välja ütlemine. Nagu ülestunnistus, et vaat olen jah siga. Ja siis sina ütled, et jah muidugi, loogiline kallike, me elame koos, aga mina töötan meie majapidamises nii et veri ninast väljas ja öösel ootan sind pikkisilmi voodis? Eieiei. Kokku küll ei koliks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik on siin teemas öelnud, et kokku ei koliks. Üks üksmeelsemaid teemasid viimasel ajal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgperendus