Esileht Koolilaps Kas eksamil enam ‘valget pluusi’ ei pea panema?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 87 )

Teema: Kas eksamil enam ‘valget pluusi’ ei pea panema?

Postitas:
Kägu

Olen väga sõbralikes suhetes oma kolleegidega ja alluvatega, keda teietan. Ja teksadega i i a l g i tööle ei löhe. Nii palju pean endast lugu küll. Kinderstube on selline, pole midagi parata.

Kas sa korsetti ka ikka kannad? Või oled siiski nõus, et mingid asjad ehk muutuvad ja see, milleta üks naine ennast mingil ajahetel ettegi ei kujutanud, ei pruugi igaveskes nii jääda.

Ja tundub, et su lastetuba jääb kuskile kadakasaksluse mõju alla. Muidu sa ehk taipaksid ka meie ilusat eesti keelt kasutada ja aduksid, et “kinderstube” kasutamine eestikeelses tekstis on inetu. Seda oleks võinud su lastetuba sulle ka õpetada.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks eksamit peaks pidulikuks ürituseks pidama? Eriti riigieksamit, kus tööd ei paranda sinu kooli õpetaja isegi mitte ja eksamit tehakse kusagil kooli võimlas, kus sa oled aastaid dressides higistanud. Selle sama lauakese taga peab õpilane ka oma lõuna karbi seest ära sööma. Jube pidulik jep. Tänapäeva eksamid on üpris pikad ja tuleb mitu tundi istuda. Jube nõme, kui sul on külm, keskkoht pitsitab, kingad on kitsad, sukkades jalad külmetavad jne.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks eksamit peaks pidulikuks ürituseks pidama? Eriti riigieksamit, kus tööd ei paranda sinu kooli õpetaja isegi mitte ja eksamit tehakse kusagil kooli võimlas, kus sa oled aastaid dressides higistanud. Selle sama lauakese taga peab õpilane ka oma lõuna karbi seest ära sööma. Jube pidulik jep. Tänapäeva eksamid on üpris pikad ja tuleb mitu tundi istuda. Jube nõme, kui sul on külm, keskkoht pitsitab, kingad on kitsad, sukkades jalad külmetavad jne.

Ei, pidulik üritus see ei ole. Aga ma võrdleks seda nagu töövestlusega- piduriideid ei pane selga, aga päris igapäeva tavariietuses ka ei lähe. Kui nt iga päev käiks dressipluusiga, siis töövestlusele paneks kampsuni:) ja tenniste asemel vbl kingad?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin meedias ilmunud pilte ja noorte välimusest ei paistnud kuidagi välja, et nad riigieksamile saabunud- samasugustes dressikates-tossudes nagu iga teine tavaline koolipäev. Pildid olid nii reaalkoolist kui Antsla gümnaasiumist jt koolidest veel. Mul endal laps lõpetas kolm aastat tagasi ja siis pidi veel akadeemiline riietus olema. Ma saan aru, et mugav peab olema, aga no kuidagi võõras vaadata. Sama võõras kui Rahvusooperis Estonia vaadata rebitud teksade ja sätendavate tossudega meesterahvast. Ma käin ise ka tennistega, aga mitte igalpool ja igas olukorras.

Ja enam ei viida eksamil õpsile lilli ka

Millal seda veel tehti?

1987 Tallinnas küll tehti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks eksamit peaks pidulikuks ürituseks pidama? Eriti riigieksamit, kus tööd ei paranda sinu kooli õpetaja isegi mitte ja eksamit tehakse kusagil kooli võimlas, kus sa oled aastaid dressides higistanud. Selle sama lauakese taga peab õpilane ka oma lõuna karbi seest ära sööma. Jube pidulik jep. Tänapäeva eksamid on üpris pikad ja tuleb mitu tundi istuda. Jube nõme, kui sul on külm, keskkoht pitsitab, kingad on kitsad, sukkades jalad külmetavad jne.

Ei, pidulik üritus see ei ole. Aga ma võrdleks seda nagu töövestlusega- piduriideid ei pane selga, aga päris igapäeva tavariietuses ka ei lähe. Kui nt iga päev käiks dressipluusiga, siis töövestlusele paneks kampsuni:) ja tenniste asemel vbl kingad?

Ei, mina ei võrdleks töövestlusega. Töövestlusel toimub silmast silma vestlemine. Sa kohtad neid inimesi esimest korda elus. Sul on eesmärk tööle saada ja absoluutselt kõik sinu juures mängib rolli mulje avaldamisel. Kuigi ka siin võib liigagi pidulik riietus pigem antipaatne olla, sest selles x ettevõttes näiteks käiaksegi pusades ja ollakse väga ladnad. Siis võib tunduda, et see lokitatud ballikleidi printsess siia ei sobi.

Jah nõukaajal olid paljud eksamid pigem suulised ja hinde andis sinu enda õpetaja ehk siis võis hinnet mõjutada ka sinu esinemisoskus ja šarmantne välimus.

Tänapäeva eksamid on valdavalt kirjalikud. Riigieksamit ei hinda isegi sinu oma õpetaja. Seega kellele sa oma valge pluusiga muljet avaldad? See ei mõjuta sinu tulemust absoluutselt mitte kuidagi.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja teksadega i i a l g i tööle ei löhe. Nii palju pean endast lugu küll. Kinderstube on selline, pole midagi parata.

Mis töökoht see on, kuhu viisaka tumeda teksaga minna ei saa?

Tööle mineku riiete osas tavaliselt küll mingeid reegleid ei ole, aga töökohti, kus ei sobi viisaka tumeda teksaga olla, on küll ja veel, näiteks meditsiinis.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks eksamit peaks pidulikuks ürituseks pidama? Eriti riigieksamit, kus tööd ei paranda sinu kooli õpetaja isegi mitte ja eksamit tehakse kusagil kooli võimlas, kus sa oled aastaid dressides higistanud. Selle sama lauakese taga peab õpilane ka oma lõuna karbi seest ära sööma. Jube pidulik jep. Tänapäeva eksamid on üpris pikad ja tuleb mitu tundi istuda. Jube nõme, kui sul on külm, keskkoht pitsitab, kingad on kitsad, sukkades jalad külmetavad jne.

Ei, pidulik üritus see ei ole. Aga ma võrdleks seda nagu töövestlusega- piduriideid ei pane selga, aga päris igapäeva tavariietuses ka ei lähe. Kui nt iga päev käiks dressipluusiga, siis töövestlusele paneks kampsuni:) ja tenniste asemel vbl kingad?

Ei, mina ei võrdleks töövestlusega. Töövestlusel toimub silmast silma vestlemine. Sa kohtad neid inimesi esimest korda elus. Sul on eesmärk tööle saada ja absoluutselt kõik sinu juures mängib rolli mulje avaldamisel. Kuigi ka siin võib liigagi pidulik riietus pigem antipaatne olla, sest selles x ettevõttes näiteks käiaksegi pusades ja ollakse väga ladnad. Siis võib tunduda, et see lokitatud ballikleidi printsess siia ei sobi.

Jah nõukaajal olid paljud eksamid pigem suulised ja hinde andis sinu enda õpetaja ehk siis võis hinnet mõjutada ka sinu esinemisoskus ja šarmantne välimus.

Tänapäeva eksamid on valdavalt kirjalikud. Riigieksamit ei hinda isegi sinu oma õpetaja. Seega kellele sa oma valge pluusiga muljet avaldad? See ei mõjuta sinu tulemust absoluutselt mitte kuidagi.

Oleneb kas sa selle stiili ka välja kannad, tänapäeval on oluline esinduslik välimus ja teiseks, kui sinu isiksus kattub sinu stiiliga, siis võid vägagi tööandjale meelde jääda oma kleidi ja soenguga, samal ajal kui kõik teised kandidaadid olid t-särgis ja teksades ja krunniga. See teistest eristuv välimus võib anda eelise.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks eksamit peaks pidulikuks ürituseks pidama? Eriti riigieksamit, kus tööd ei paranda sinu kooli õpetaja isegi mitte ja eksamit tehakse kusagil kooli võimlas, kus sa oled aastaid dressides higistanud. Selle sama lauakese taga peab õpilane ka oma lõuna karbi seest ära sööma. Jube pidulik jep. Tänapäeva eksamid on üpris pikad ja tuleb mitu tundi istuda. Jube nõme, kui sul on külm, keskkoht pitsitab, kingad on kitsad, sukkades jalad külmetavad jne.

Kes hoiab oma riidekapis kitsaid või muidu väikeseid riideid ja mitu numbrit väiksemaid kingi? Kui sa neid ei kanna nagunii, miks sa peaksid need siis eksami ajaks selga tõmbama?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja teksadega i i a l g i tööle ei löhe. Nii palju pean endast lugu küll. Kinderstube on selline, pole midagi parata.

Mis töökoht see on, kuhu viisaka tumeda teksaga minna ei saa?

Tööle mineku riiete osas tavaliselt küll mingeid reegleid ei ole, aga töökohti, kus ei sobi viisaka tumeda teksaga olla, on küll ja veel, näiteks meditsiinis.

No meditsiinis on ju vormiriietus. Siin pole tööle kandideeriva inimese riiete valik üldse mingi teema, et äkki see dresspüks ei hakka lipsu kandma nagu meie ülejäänud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga töökohti, kus ei sobi viisaka tumeda teksaga olla, on küll ja veel, näiteks meditsiinis.

Me ju ei räägi töökohtadest, kus on töövorm kohustuslik. Aga näiteks minu hambaarstil on küll rohekas arstikittel, aga püksteks on tumesinised teksad.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks eksamit peaks pidulikuks ürituseks pidama? Eriti riigieksamit, kus tööd ei paranda sinu kooli õpetaja isegi mitte ja eksamit tehakse kusagil kooli võimlas, kus sa oled aastaid dressides higistanud. Selle sama lauakese taga peab õpilane ka oma lõuna karbi seest ära sööma. Jube pidulik jep. Tänapäeva eksamid on üpris pikad ja tuleb mitu tundi istuda. Jube nõme, kui sul on külm, keskkoht pitsitab, kingad on kitsad, sukkades jalad külmetavad jne.

Kes hoiab oma riidekapis kitsaid või muidu väikeseid riideid ja mitu numbrit väiksemaid kingi? Kui sa neid ei kanna nagunii, miks sa peaksid need siis eksami ajaks selga tõmbama?

Vaata pidulikud kingad erinevad tossudest vähem või rohkem kuskilt pigistavad või on ebamugavad isegi kui on õige number. Sa ei kanna neid nii tihti, et oleks lohvkad, nad vähem hingavad ja kitsama liistuga.

Pidulikud riietused samuti ei ole kunagi sama mugavad kui vabaaja riietus, mille lõike ja materjali puhul on maksimaalselt liikumismugavusele mõeldud. Nad ei ole veniva värvliga, materjalid on jäigemad, vähem hingavad, vähem sooja andvad jne.

Egas siis ilmaasjata ei käi tänapäeva naine enam igapäevaselt kontsakingadel, seelikus või kostüümis ja  mehed ülikonnas, sest see pole mugav riietus.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks eksamit peaks pidulikuks ürituseks pidama? Eriti riigieksamit, kus tööd ei paranda sinu kooli õpetaja isegi mitte ja eksamit tehakse kusagil kooli võimlas, kus sa oled aastaid dressides higistanud. Selle sama lauakese taga peab õpilane ka oma lõuna karbi seest ära sööma. Jube pidulik jep. Tänapäeva eksamid on üpris pikad ja tuleb mitu tundi istuda. Jube nõme, kui sul on külm, keskkoht pitsitab, kingad on kitsad, sukkades jalad külmetavad jne.

Ei, pidulik üritus see ei ole. Aga ma võrdleks seda nagu töövestlusega- piduriideid ei pane selga, aga päris igapäeva tavariietuses ka ei lähe. Kui nt iga päev käiks dressipluusiga, siis töövestlusele paneks kampsuni:) ja tenniste asemel vbl kingad?

Ei, mina ei võrdleks töövestlusega. Töövestlusel toimub silmast silma vestlemine. Sa kohtad neid inimesi esimest korda elus. Sul on eesmärk tööle saada ja absoluutselt kõik sinu juures mängib rolli mulje avaldamisel. Kuigi ka siin võib liigagi pidulik riietus pigem antipaatne olla, sest selles x ettevõttes näiteks käiaksegi pusades ja ollakse väga ladnad. Siis võib tunduda, et see lokitatud ballikleidi printsess siia ei sobi.

Jah nõukaajal olid paljud eksamid pigem suulised ja hinde andis sinu enda õpetaja ehk siis võis hinnet mõjutada ka sinu esinemisoskus ja šarmantne välimus.

Tänapäeva eksamid on valdavalt kirjalikud. Riigieksamit ei hinda isegi sinu oma õpetaja. Seega kellele sa oma valge pluusiga muljet avaldad? See ei mõjuta sinu tulemust absoluutselt mitte kuidagi.

Oleneb kas sa selle stiili ka välja kannad, tänapäeval on oluline esinduslik välimus ja teiseks, kui sinu isiksus kattub sinu stiiliga, siis võid vägagi tööandjale meelde jääda oma kleidi ja soenguga, samal ajal kui kõik teised kandidaadid olid t-särgis ja teksades ja krunniga. See teistest eristuv välimus võib anda eelise.

Võibolla loomingulistel erialadel, aga keskmise inimese töökohal, kus oodatakse kohusetundlikkust ja töökust, ei huvita sinu ekstravagantne riietus kedagi. Järelikult passid liiga palju peegli ees ja kulutad riietele enamuse oma palgast.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole need tänapäeva eksamid midagi pikemad kui nõukaajal. Kirjand kestis ikka 6 tundi. Muide, tollal (1978)tuli 6 lõpueksamit teha.
Tänapäeva noor vist annaks otsad, kui peaks suulise mataeksami tegema. Siiani meeles, et üks kolmest küsimusest oli tüvikoonus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kirjad oligi kõige pikem eksam. Tüüpiline eksam oli piletitega. Läksid valisid oma pileti, valmistasid ette ja siis esinesid. Kõik oli vägagi juhuse asi, kas said teema, mida olid korralikult õppinud või üle rea lasknud. Rohkem sõltuski sellest, kui pikalt sa enne esinemist ennast seal praadisid ja ette valmistasid. Kui olid hästi õppinud, siis käis eksam kähku.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kirjad oligi kõige pikem eksam. Tüüpiline eksam oli piletitega. Läksid valisid oma pileti, valmistasid ette ja siis esinesid. Kõik oli vägagi juhuse asi, kas said teema, mida olid korralikult õppinud või üle rea lasknud. Rohkem sõltuski sellest, kui pikalt sa enne esinemist ennast seal praadisid ja ette valmistasid. Kui olid hästi õppinud, siis käis eksam kähku.

Tegelikult harjus nende eksamitega isegi ära. Ühe suvega 10 eksamit (6, et koolist välja saada + 4,et ülikooli sisse saada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes tahab, võib tagurlikuks jääda, aga see ei muuda fakti, et ajad ja kombed muutuvad.

Viisakus = tagurlikkus?

Matslust võib muidugi ka “uute aegadega” välja vabandada.

Igal ühiskonnaklassil on mõistagi omad kombed ja “väljendusvahendid”, olen nõus.

Seda tuleb võtta kui paratamatust ja ei saa konkreetsetele indiviididele tõesti pahaks panna.

Kadakasakslust ja kniksmariihenlust seevastu ei anna millegi muuga välja vabandada, kui vaimu ja silmaringi piiratusega. Ka seda ei saa konkreetsetele indiviididele pahaks panna, aga nende sõnu tõsiselt võtta ei ole iial mõtet.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No meditsiinis on ju vormiriietus. Siin pole tööle kandideeriva inimese riiete valik üldse mingi teema, et äkki see dresspüks ei hakka lipsu kandma nagu meie ülejäänud.

Meditsiini vormiriietus on valitud selle järgi, et see oleks MUGAV, PRAKTILINE ja vastaks elementaarsetele HÜGIEENINÕUETELE, samuti OHUTUSNÕUETELE. Ei tohi olla pikki varukaid, lahtisi paelu, pitse, nööpe ega üldse midagi, mis võiks vaba liikumist ja kätepesu segada või kergesti küljest ära tuua. Ühtlasi on nõutavad mugavad, madalad, kinnised jalanõud. Ilma paelteta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeva eksamid on valdavalt kirjalikud. Riigieksamit ei hinda isegi sinu oma õpetaja. Seega kellele sa oma valge pluusiga muljet avaldad? See ei mõjuta sinu tulemust absoluutselt mitte kuidagi.

Kui kirjaliku eksami sooritamist võib oluliselt mõjutada see, kui mugavalt ja turvalisel kirjutaja ennast seda tehes tunneb, ehk et ülearu pidulik rõivastus võib eksamisooritust hoopis segada.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetaja ei ole laste jaoks ometi ametiisik. Algklassilaste jaoks on ta pigem nagu teine ema, põhikoolis nagu mentor ja gümnaasiumis nagu vanem kolleeg. See ei tähenda ometi lugupidamatust, lapsed ei ütle ju õpetajale, et kle, tule siia. Ikka ütlevad, et vabandust, õpetaja Mari, kas sa saaksid jne.

Ei mina ega ka mu lapsed ei ole küll kunagi tajunud õpetajat ei emana, mentorina ega kolleegina. Tegelikkuses asi nõnda roosiline siiski pole, pigem on õpetaja kogu aja ikkagi ülemus.

Sinatamine või teietamine lugupidamist ei näita, vaid see näitab lihtsalt etiketi tundmist.

Täpselt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinatamine ja vabam riietus on täiesti neutraalsed eneseväljendusviisid. Kes tahab, võib tagurlikuks jääda, aga see ei muuda fakti, et ajad ja kombed muutuvad. Ükskõik, palju sellele ka oma sõrgu vastu ei ajaks ja teisi halvustada ei püüaks, kes sinust erinevalt käituvad.

Sa oled ikka väga valesti asjadest aru saanud. Tundub, et lõhe kahe Eesti – viisakate ja matslike- vahel on päris suureks kasvanud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin meedias ilmunud pilte ja noorte välimusest ei paistnud kuidagi välja, et nad riigieksamile saabunud- samasugustes dressikates-tossudes nagu iga teine tavaline koolipäev. Pildid olid nii reaalkoolist kui Antsla gümnaasiumist jt koolidest veel. Mul endal laps lõpetas kolm aastat tagasi ja siis pidi veel akadeemiline riietus olema. Ma saan aru, et mugav peab olema, aga no kuidagi võõras vaadata. Sama võõras kui Rahvusooperis Estonia vaadata rebitud teksade ja sätendavate tossudega meesterahvast. Ma käin ise ka tennistega, aga mitte igalpool ja igas olukorras.

Ja enam ei viida eksamil õpsile lilli ka

Millal seda veel tehti?

1987 Tallinnas küll tehti.

1989 viid Tallinnas ka, terve klass viis. Ma ei mäleta oma kooliajast ühtegi eksamit, kui lilli ei viidud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1987 Tallinnas küll tehti. 1989 viid Tallinnas ka, terve klass viis. Ma ei mäleta oma kooliajast ühtegi eksamit, kui lilli ei viidud

Kus te neid lilli kirjandi kirjutamise ajal hoidsite? Ja millal täpselt viisite? Said kirjandi valmis ja siis viisid selle koos lilledega õpetajale?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin meedias ilmunud pilte ja noorte välimusest ei paistnud kuidagi välja, et nad riigieksamile saabunud- samasugustes dressikates-tossudes nagu iga teine tavaline koolipäev. Pildid olid nii reaalkoolist kui Antsla gümnaasiumist jt koolidest veel. Mul endal laps lõpetas kolm aastat tagasi ja siis pidi veel akadeemiline riietus olema. Ma saan aru, et mugav peab olema, aga no kuidagi võõras vaadata. Sama võõras kui Rahvusooperis Estonia vaadata rebitud teksade ja sätendavate tossudega meesterahvast. Ma käin ise ka tennistega, aga mitte igalpool ja igas olukorras.

Ja enam ei viida eksamil õpsile lilli ka

Millal seda veel tehti?

1987 Tallinnas küll tehti.

1989 viid Tallinnas ka, terve klass viis. Ma ei mäleta oma kooliajast ühtegi eksamit, kui lilli ei viidud.

vene koolis käisid? ma lõpetasin 1991 ja kogu kooliajast ei mäleta, et mingilgi eksamil oleks keegigi õpetajale lilli viinud

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

juhtkonna poolt öeldi, et “pidulikum riietus,

ja nii ta läks — teksa, kets ja t-särk. väga ok ju.

Tõesti või? Nüüd on siis mõne arvates T-särk teksade ja ketsidega pidulik?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks vahe ongi selles, nagu ka keegi eespool ütles, et vanasti olid enamus eksameid suulised. Kui mina ülikoolis käisin, siis meil liikusid legendid, millesse paljud ka uskusid, et kuidas ühe või teise õppejõu eksamil tuleb välja näha. Oli keegi, kellele meeldis kui olid ennast korralikult üles löönud ja sättinud, meik jne, siis oli keegi, kelle puhul just liigne sättimine ei sobinud ja pigem võisid kehvema hinde saada (oli hea pigem veits halb välja näha 🙂 ), ja siis oli keegi. kellest räägiti, et tema eksamil tuleks midagi sinist kanda. Praegu, aastaid hiljem, ma ei usu et päriselt ükski neist asjadest niiväga kehtis – legend võiski tekkida mingitest juhuslikest kokkulangevustest (kui nt see sinises riides tüüp tegelikult oligi head hinnet väärt oma teadmistega). Aga et tänapäeval on pea kõik eksamid kirjalikud, siis pole ju tõesti vahet mis sul seljas on. Eksam on teadmiste kontroll ja seal ei ole kohal moepolitseid ega etiketikontrolli. Telekat vaatavad tädikesed võivad ju ohkida kui tahavad, noorel on oluline maksimaalselt keskenduda ja endast parim anda seal ja mitte tunda ennast häirituna enda jaoks harjumatu riietuse tõttu.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei mäleta oma kooliajast ühtegi eksamit, kui lilli ei viidud.

Minu koolis ei viidud lilli. Lapse koolis 90ndatel viidi pärast eksamit, kui hinnet teada saama mindi. Tänapäeval ilmub hinne ekooli ja lilli viiakse heal juhul tutipäeval või lõpuaktusel.

Eksamiriietus peab meie koolis olema korrektne, mitte dress, lillelised lühkad, üliavarad dekolteed või miniseelikud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinatamine ja vabam riietus on täiesti neutraalsed eneseväljendusviisid. Kes tahab, võib tagurlikuks jääda, aga see ei muuda fakti, et ajad ja kombed muutuvad. Ükskõik, palju sellele ka oma sõrgu vastu ei ajaks ja teisi halvustada ei püüaks, kes sinust erinevalt käituvad.

Sa oled ikka väga valesti asjadest aru saanud. Tundub, et lõhe kahe Eesti – viisakate ja matslike- vahel on päris suureks kasvanud.

Kuidas asjad siis ÕIGESTI käivad, nii nagu sinu nooruses 30-50 aastat tagasi? Lahe teada, et sa väga hästi kursis oled tänapäeva noorte maailmavaate ja suhtumisega ning nende eest otsustad.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeva eksamid on valdavalt kirjalikud. Riigieksamit ei hinda isegi sinu oma õpetaja. Seega kellele sa oma valge pluusiga muljet avaldad? See ei mõjuta sinu tulemust absoluutselt mitte kuidagi.

Kui kirjaliku eksami sooritamist võib oluliselt mõjutada see, kui mugavalt ja turvalisel kirjutaja ennast seda tehes tunneb, ehk et ülearu pidulik rõivastus võib eksamisooritust hoopis segada.

No seda ma räägingi, et pitsitavad kingad, pigistav värvel ja külmetavad sukkades jalad võivad eksami sooritust hoopis halvendada. Pidulikus riietuses ei ole meeldiv mitu tundi laua taga istuda ja  selle sama laua taga pidulikult plastikkarbist toitu süüa.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lõpetasin 1997 ja ei mäleta mingit eksamijärgset lillede viimist ei põhikoolis ega gümnaasiumis. Mitu aastat vend ka ei käinud lilledega eksamit andmas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin meedias ilmunud pilte ja noorte välimusest ei paistnud kuidagi välja, et nad riigieksamile saabunud- samasugustes dressikates-tossudes nagu iga teine tavaline koolipäev. Pildid olid nii reaalkoolist kui Antsla gümnaasiumist jt koolidest veel. Mul endal laps lõpetas kolm aastat tagasi ja siis pidi veel akadeemiline riietus olema. Ma saan aru, et mugav peab olema, aga no kuidagi võõras vaadata. Sama võõras kui Rahvusooperis Estonia vaadata rebitud teksade ja sätendavate tossudega meesterahvast. Ma käin ise ka tennistega, aga mitte igalpool ja igas olukorras.

Ja enam ei viida eksamil õpsile lilli ka

Millal seda veel tehti?

1987 Tallinnas küll tehti.

1989 viid Tallinnas ka, terve klass viis. Ma ei mäleta oma kooliajast ühtegi eksamit, kui lilli ei viidud.

vene koolis käisid? ma lõpetasin 1991 ja kogu kooliajast ei mäleta, et mingilgi eksamil oleks keegigi õpetajale lilli viinud

Mis vene koolis, tavalises Tallinna keskkoolis. Ja see oli kindlasti levinud komme, mitte ainult meie koolis.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 87 )


Esileht Koolilaps Kas eksamil enam ‘valget pluusi’ ei pea panema?