Esileht Väikelaps Kas juba talvekombede aeg käes?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Kas juba talvekombede aeg käes?

Postitas:
Kägu

Nädal tagasi last lasteaeda viies olid nagides ainult softshellid ja voodriga kummiriided, nüüd olime nädalakese kõhuviirusega kodus ja suure üllatusena märkasin hommikul lasteaeda minnes, et peaaegu igas nagis on järsku talvekombed, need Didriksoni Björnenid eri värvides ja Lenne talvekombed. Softshell oli ühel lapsel ainult. Viisin ise oma lapse voodriga kummiriietes, all fliiskombe ja ikka jäi kripeldama, et kas juba peaks kandma 140-180g soojustusega riideid või on lasteaeda juba talveks ette toodud või kuidas nii. Mis teie väikelastel hetkel seljas on?

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole küll väikelast, aga tahaksin küsida talvekombesid lastele selga toppivatelt vanematelt, et mida te küll talvel lastele selga panete, kui juba praeguse 10 soojakraadi juures talveriided seljas?

+20
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina nägin Tallinna tänaval juba augustis läkiläkit ja talve parkat. TA peaks ikka oma lapse järgi otsustama, mitte selle järgi, mida keegi teine kannab.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole küll väikelast, aga tahaksin küsida talvekombesid lastele selga toppivatelt vanematelt, et mida te küll talvel lastele selga panete, kui juba praeguse 10 soojakraadi juures talveriided seljas?

Minule isiklikult läheb vihmane +5 rohkem naha vahele kui kuiv ja mõnus – 5. Talvel võin tihedama ja paksema kampsuniga õues olla, kuid praeguse ilmaga eraldan ennast ja last võimalikult paljude või paksude kihtidega. Tajutav temperatuur loeb riietumisel rohkem. Mereäärsetes asulates (loe tallinnas) on tuul 14m/s ja tajutav temperature hommikuti miinuses.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaiaõpetaja olen.

Kindlasti ärge pange veel südatalviseid sooje kombekaid-jopesid, aga sama sobimatu on praegu õhuke softshell, sellega hakkab rahulikumatel lastel ikkagi hirmus jahe, kui on tuuline ja niiske. Rahmeldavamad tüübid muidugi jooksevad end higiseks mistahes riietega.

Minu meelest oleks praegu ideaalne õhukese vatiinvoodriga kevad/sügisjope või kombekas, ka fliisvoodriga vihmakombekas/jope võiks sobida, ja vajadusel saab alla panna mingi PV lisakihi (külmema ilmaga fliisi, mahedamaga, nagu täna oli, mitte).

Ja kapis võiks olla mitu paari õhemaid või softshellilaadsest materjalist kindaid, sest need puuvillased sõrmikud vettivad sekunditega läbi ja lisavad külma, aga päris kilekinnastega jälle on mu meelest lastel nii kehv tegutseda, mängida, turnida jne.

Keeruline teema see sügis-kevadeti riietumine ikka, täiesti mõistan vanemate nõutust. Lohutuseks – kui lapsel on lõbus, siis selle tunnikesega õues ta üldjuhul ikkagi läbi ei külmu, kõige kehvemas olukorras on talviste riietega kubujussideks riietatud pambukesed, kes nois vattides liigutada ei jaksagi ning siis lasteaiaga veel mitte harjunud nukrameelsed igatsejad, kes õues suurte silmadega värava poole vaatavad ja keelduvad mistahes tegevusest osa võtmast – neil hakkab küll paigal olemisest jahe ja peab leidlik olema, et neid liikuma saada.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul viieaastane käib praegu Lenne 45 g soojustusega kombega, all on dressipüksid, T-särk ja kas puuvillane pusa (kui temperatuur on 10 kraadi ringis) või soojem kampsun (kui temperatuur on 5 kraadi ringis). Ma panen lastele talveriided selga, kui ka päevane temperatuur jääb mõne plusskraadini või alla selle. Kui hommikul on nullis, aga päevaks lubab nt pluss seitse, siis ikka kindlalt veel sügisriided. Aga jah, paljud vanemad riietavad oma lapsi üle, ma vaatan lasteaias neid talvekombesid ja talvesaapaid ja mõtlen, et… Ahh, ma parem ei ütle, mis ma mõtlen 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 6-aastane teatas, et talvekombe on ta nõus selga panema siis kui lumi maha tuleb. Kõlab mõistlikult mu meelest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei näe tegelikult selle kombeka sisse, targad “arvajad” ja suured mõtlejad. Samahästi võib see olla üsna ärapestud vatiiniga või õhem nn üleminekukombe, mis on praegu just paras, nt kui all on ainult toariided ja mingeid vahekihte ei pea laps pusserdama, on see isegi mugavam. Muidugi kui nüüd lähipäevadel lubatakse +10, siis on seda palju. Kas ise tahaksite praegu softshelliga istuda 2 tundi külmas liivakastis näiteks?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei näe tegelikult selle kombeka sisse, targad “arvajad” ja suured mõtlejad. Samahästi võib see olla üsna ärapestud vatiiniga või õhem nn üleminekukombe, mis on praegu just paras, nt kui all on ainult toariided ja mingeid vahekihte ei pea laps pusserdama, on see isegi mugavam. Muidugi kui nüüd lähipäevadel lubatakse +10, siis on seda palju. Kas ise tahaksite praegu softshelliga istuda 2 tundi külmas liivakastis näiteks?

Vaevalt need üleminekukombed kellelegi ette jäävad, meil lasteaias ripuvad juba tutikad paksud kohevad karvakraega kombed. Eriti veider on see, kui ema on lapsega mänguväljakul, endal on pea paljas, jalas teksad-tossud, seljas mingi õhem jope, aga lapsel on kohev kombe ja soojad saapad. Ma lähen varsti lastega õue ja panen ise softshell-jope ja -püksid, meil on praegu 11 kraadi, tajutav 10 kraadi, mere ääres. No ei pane ju talveriideid sellise ilmaga.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on pori ja täitsa sügis. Hetkel voodriga kummiriided kõige parem valik.

Mis nendest talveriietest alles jääb, kui nüüd poriga selga panna ja siis miljon korda pesta.

Talveriided pane, kui ikka miinus 3-5 kraadi juba püsivalt, seni käib ilusti voodriga kummiriietega.

kulingi kummikombe ja didriksonsi boardman on idekad meie talve, kus pori on rohkem, kui lund. Kui ikka väljas on mudane, siis pole mõtet talvekombet  määrida/lõhkuda

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaiaõpetaja olen.

Kindlasti ärge pange veel südatalviseid sooje kombekaid-jopesid, aga sama sobimatu on praegu õhuke softshell, sellega hakkab rahulikumatel lastel ikkagi hirmus jahe, kui on tuuline ja niiske. Rahmeldavamad tüübid muidugi jooksevad end higiseks mistahes riietega.

Minu meelest oleks praegu ideaalne õhukese vatiinvoodriga kevad/sügisjope või kombekas, ka fliisvoodriga vihmakombekas/jope võiks sobida, ja vajadusel saab alla panna mingi PV lisakihi (külmema ilmaga fliisi, mahedamaga, nagu täna oli, mitte).

Ja kapis võiks olla mitu paari õhemaid või softshellilaadsest materjalist kindaid, sest need puuvillased sõrmikud vettivad sekunditega läbi ja lisavad külma, aga päris kilekinnastega jälle on mu meelest lastel nii kehv tegutseda, mängida, turnida jne.

Keeruline teema see sügis-kevadeti riietumine ikka, täiesti mõistan vanemate nõutust. Lohutuseks – kui lapsel on lõbus, siis selle tunnikesega õues ta üldjuhul ikkagi läbi ei külmu, kõige kehvemas olukorras on talviste riietega kubujussideks riietatud pambukesed, kes nois vattides liigutada ei jaksagi ning siis lasteaiaga veel mitte harjunud nukrameelsed igatsejad, kes õues suurte silmadega värava poole vaatavad ja keelduvad mistahes tegevusest osa võtmast – neil hakkab küll paigal olemisest jahe ja peab leidlik olema, et neid liikuma saada.

Tead, softshell on sama soe kui fliisvoodriga vihmariietus. St ega siin väga päris ilma fliisita suviseid softshelle ei liigu. Ja vaevalt, et keegi selle otse lv pluusi peale paneb.

ise käin ka vabal ajal nii, et t-särk, dressipluus + softshell. Eile jalutasin pikema ringi ja lõpuks higistasin palavusest.

Viimased päevad on vähemalt siin saue vallas +10 ringis olnud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti üleminekukombekas toariiete peale või siis lihtsalt softshellile vajadusel üks lisakiht alla. Talveriiete jaoks on keskmiselt 10 soojakraadiga ikka väga vara.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 6-aastane teatas, et talvekombe on ta nõus selga panema siis kui lumi maha tuleb. Kõlab mõistlikult mu meelest.

Sul on arukas laps!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed, nagu kõik inimesed, taluvad madalaid temperatuure erinevalt. Võib-olla ongi ühte rühma mitu n-ö külmavarest kokku juhtunud. Üks minu lastest kannab ka ammu talvekombinesooni, kuna õhemaga hakkas külm. Lasteaiaealised saavad üldiselt üsna kenasti teada anda, kui neil on palav või külm.

Eks siis talvel ongi ebamugavalt külm (ehkki soe pesu ja kampsun veel lisaks), aga miks siis vähemalt sügisel parajalt soe ei võiks olla?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi oli reegel, et sügisel käi kauem õhukeselt ja kevadel paksemalt riides.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi oli reegel, et sügisel käi kauem õhukeselt ja kevadel paksemalt riides.

Ise olen ülmavares (kõhn) ja proovinud mõlemat – nii sügisriiete/jalanõudega võimalikult kaua “karastada” kui ka teist varianti, et talveasjad esimesel võimalusel selga ning samade asjadega talvel edasi käia. Ja üllataval kombel ei tundu viimasel kombel toimides talvel külmem! Võibolla on asi selles, et hilissügisel inimene lihtsalt ei ole veel külmaga harjunud, aga talve jooksul harjub veidi rohkem? Või on novembris- detsembris rohkem tuult (mis suurendab külmatunnet) ja pärast jaanuaris-veebruaris on tuult vähem? Mine võta kinni. Igatahes, mul endal töötab paremini see variant, et topi talveasjad varakult selga ja talvel lihtsalt käi samadega edasi.

Lastel väga kaua talvasjadega ei venita. Seni olid, jah, kevad-sügis. Aga nüüd läksid talveasjad (maa valge ja kõle tuul ka) selga. Ei karda, et lastel hakaks pärast talvel seetõttu kuidagi külmem vms. Loomulikul pole talveasjadele üleminek kivisse raiutud, vaatame iga päeva eraldi ehk kui peaks jälle soojemaid päevi tulema, saab k/s riided tagasi panna.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi oli reegel, et sügisel käi kauem õhukeselt ja kevadel paksemalt riides.

Ma ei näe mingit mõtet sügistalvel pidevalt külmetada ja ennast ning lapsi sellega piinata. Ei ole sellevõrra talvel soojem ega tervem, üldse mitte. Karastada saab muidu ka- toas paljajalu, ujumas käimine ja pühikarastamine on ikka suvel jne.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiu lapsel on külm softshell+alumised kihid, siis pean ikka suruma kuna perekoolis arvatakse halvasti siis või? See on pigem ikkagi individuaalne, kui inimesel on külm, siis tuleb panna selga ka soojemalt.

Mina näiteks talun väga hästi külma ning mõnel aastal ei kannagi paksu talvejopet vaid käingi kevad-sügis mantli/jopega (ei liigu autost ukseni ainult). Kas siis minu vaatenurgast vaadatuna ei tohiks siis neil aastatel teie oma lastele ka paksusid talvevammuseid selga panna?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on talveriiete buum, sest talv tuleb inimeste jaoks alati ootamatult, nagu ka jõulud. Talvemütsid, kindad kaovad müügilt loetud minutite jooksul. Järsku on kõigil vaja ja korraga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vist ei ole nii rikas, et talv ootamatult tuleks, tellisin suve lõpus eelmise hooaja mudelitest talveriided ära, selle hinnaga, mis praegu müüakse, sain ma varem ostes asju topelt. Eelmisel aastal vedas veel rohkem ja jaanipäeva paiku leidsin järelturult uue, siltidega Didriksoni talvekombe alla 30 euro eest, müüja oli hinda langetanud 65 euro pealt järjest vähemaks. Muidugi igavesti kena oleks poodi jalutada, kui ilm järsku külmaks läheb ja siis hakata asju kokku kuhjama, aga hetkel ei ole nii head ajad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla on asi selles, et hilissügisel inimene lihtsalt ei ole veel külmaga harjunud, aga talve jooksul harjub veidi rohkem? Või on novembris- detsembris rohkem tuult (mis suurendab külmatunnet) ja pärast jaanuaris-veebruaris on tuult vähem?

Asi on ka niiskuses. Sellega pole võimalik harjuda. Niiske  külm poeb igast kihist läbi. Alati panen hilissügisel veidi soojemad riided selga, kui temperatuur tegelikult nõuaks, peaasi, et oleks mõnus. Samas võin talvel käia üsna õhukeselt.

Laste karastamine on üks tore asi küll, aga pole eriti näinud, et see sügiseste külmade ja vastikute ilmadega haigestumise vastu kaitseks. Suvi otsa panevad paljalt ringi, suplevad meres või jões, kuni on sinised ja värisevad, mitte midagi ei juhtu. Käivad saunas, vihtlevad 90 kraadiga, seejärel kohe külma vette – kõik korras. Uhavad õues igasugustes riietes, paljajalu, vahel ise jääkülmad – ei mingit nohu ega köha. Aga nii kui oktoober tuleb, sada viirust kohal.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõuna-Soomes paks lumi maas ja ammu juba talveriided kasutusel. Kas Eestis pole lund?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõuna-Soomes paks lumi maas ja ammu juba talveriided kasutusel. Kas Eestis pole lund?

On väike lumi, aga mitte eriti külm. Viis miinust, mitte rohkem hetkel. Aga teema alustati ikka palju soojemate ilmade ajal. Praegu pole talvekombedes enam midagi imestada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõuna-Soomes paks lumi maas ja ammu juba talveriided kasutusel. Kas Eestis pole lund?

On väike lumi, aga mitte eriti külm. Viis miinust, mitte rohkem hetkel. Aga teema alustati ikka palju soojemate ilmade ajal. Praegu pole talvekombedes enam midagi imestada.

Ma kahjuks teemaalgatuse alustamise kuupäeva ei vaadanudki! ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise panin teemaalgatuse paiku talvejope, aga eile käisin softshelliga… Niiske ja tuuline +5 poeb kontide vahele, vaikne ja lumine -5 on mõnus.

Lasteaialaste puhul on mu meelest arusaadav, et kõik ei armasta kihitamist (sealhulgas üsna paljud õpetajad, kellel see tööd ja/või ootamist suurendab) ja siis saabki paksema väliskihi varem panna. Kokku võib-olla polegi seda rohkem.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kevadel oli muõ lapse rühmas üks tüdruk +15 kraadiga õues paksus villases fliisvoodriga talvemütsis, samas kui minu laps oli nokamütsiga. Tundus, et tüdrukul oli palav, sest põsed tulipunased. Seljas oli tal ka karvase kraega talvekombe. Äärmusi riietamisel ikka kohtab vahetevahel, aga enamus vanemad ikka normaalsed ja arvestavad nii temperatuuri kui ka lapse eripäradega. Eelmine nädal oli jällegi mänguväljakul lumega üks tüdruk õhukeste retuusidega, seda oli endal külm vaadata.

Enda laste puhul arvestan enamasti, et kui on alla +5 kraadi, siis võib talveriided panna. Aga oleneb ka tuulest ja päikesest jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tellisin suve lõpus eelmise hooaja mudelitest talveriided ära, selle hinnaga, mis praegu müüakse, sain ma varem ostes asju topelt. leidsin järelturult uue, siltidega Didriksoni talvekombe alla 30 euro eest, müüja oli hinda langetanud 65 euro pealt järjest vähemaks.

65 eurot on kombeka eest jaburalt palju, eriti kui laps saab seda kanda ainult mõne kuu. Mitme lapse poolt kasutatud kombekate hinnad võiks jääda 10-25 euro kanti, sõltuvalt paksusest ja eeldusel, et on õigesti hooldatud ja ei hakka vihmaga kohe läbi laskma. Vale hoolduse puhul pole kombekast erilist kasu, olgi või Didriksons ja isegi 20 eurot võib olla nagu maha visatud raha.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tellisin suve lõpus eelmise hooaja mudelitest talveriided ära, selle hinnaga, mis praegu müüakse, sain ma varem ostes asju topelt. leidsin järelturult uue, siltidega Didriksoni talvekombe alla 30 euro eest, müüja oli hinda langetanud 65 euro pealt järjest vähemaks.

65 eurot on kombeka eest jaburalt palju, eriti kui laps saab seda kanda ainult mõne kuu. Mitme lapse poolt kasutatud kombekate hinnad võiks jääda 10-25 euro kanti, sõltuvalt paksusest ja eeldusel, et on õigesti hooldatud ja ei hakka vihmaga kohe läbi laskma. Vale hoolduse puhul pole kombekast erilist kasu, olgi või Didriksons ja isegi 20 eurot võib olla nagu maha visatud raha.

Kasutatud kombe eest loomulikult ei maksaks ei 30 ega 65, aga täiesti uus, sildid küljes ja kandmata kombe 28 eest saada oli minu jaoks hea diil, värv ei olnud oluline. Paistab, et mahub järgmine aasta veel ka selga, aga kui ei mahu, siis leidub peres teine kandja veel. Peale õueriiete tuleks väga skeptiline olla jalanõudesse, nt Kuoma saapad järelturult ostes, kui ei ole ikkagi ühe lapse poolt kantud ja tegelikult on vanemad ja mitme lapse poolt kantud, siis läheb tald õige pea keskelt pooleks. Sain kolleegilt suure kotiga jalanõusid, tema enne enda lapse kandmist sai mingilt sõbrannalt, nii et ei teagi tegelikult, mitme lapse poolt kokku kantud võisid olla, neist just Kuoma saapad nägid eriti ilusad välja, aga rõõm oli üürike, sest peaaegu kõigil saabastel või paarist ühelainsal saapal oli tallas horisontaalselt keskel sügav mõra, nagu oleks tald pooleks. Aga marketplace on täis täpselt samasuguseid aastaid vanasid saapaid, mõni küsib 15 eurot, mõni isegi rohkem, üldse ei julgeks osta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole küll väikelast, aga tahaksin küsida talvekombesid lastele selga toppivatelt vanematelt, et mida te küll talvel lastele selga panete, kui juba praeguse 10 soojakraadi juures talveriided seljas?

No aga vaata täiskasvanuid – oktoobris juba jämmed suusapüksid jalas. Inimesed ja nende järeltulijad on täiesti karastamata. Meil küsis üks õpetaja lahkuvalt lapselt, et mis sa siis õhtul kodus teed, kas lähed õue ka? Selle peale vastas järgitulnud vanem, et kas te täna päeval õues ei käinudki? Vastati, et käisime ikka ja vanem oli imestunud, et aga siis pole ju rohkem täna vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uue, siltidega Didriksoni talvekombe alla 30 euro eest, müüja oli hinda langetanud 65 euro pealt järjest vähemaks.

Pole nõus maksma ka uue Didriksoni talvekombe eest sellist hinda. Kuna kõik kiidavad seda firmat, siis sai ka järelturult proovimiseks osteud 12 euro eest ja ausalt öeldes ei saa vaimustusest aru. Kombe on liiga kerge, soojutuskiht on õhuke ja pealmine materjal pehme. Talvel kandmiseks peab olema ikka korralik lisakiht all. Ühe lapse poolt kantud kombe riie põlveosadel on kulunud ja on muutunud topiliseks. Võrdlesin ühe varem ostetud Soome firma kombega, mida samuti kandnud üks laps ja see on vastupidav ja tugevast materjalist, peaaegu kulumisjälgedeta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Väikelaps Kas juba talvekombede aeg käes?