Esileht Koolilaps Kas keegi EI ole rahul RAMi või VHKga?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Kas keegi EI ole rahul RAMi või VHKga?

Postitas:

Mind häirib ainult usuvärk. Nad on nii innukalt oma kristlusega ja õnnelikud selle üle, et vahel jääb mulje, et nad üldse ei adu, et seal on ka väga palju mittekristlikke peresid. Tean päris mitut juhust, kus kooli ja sõprade mõjul on mittekristlikust lapsest tubli katoliiklane saanud ja kool probleemi ei näe, nii et iga kell parem kerge öko. Reaalained on küll tugevad, aga taustal on ikka kogu aeg see, et on ka muid variante kui evolutsioon, kuigi tunnis sellest otse ei räägita.

See on küll veidi kummaline, kui panna laps kristlikusse kooli ja siis kurta selle üle, et kool on kristlik. See on igati loomulik, et nad eeldavad, et nende kooli tulevad need lapsed, kelle kodudes kristlike väärtusi toetatakse. See on ikka vaba tahe laps sinna kooli saata ja see on ju teada, millise kooliga on tegu.

Tegemist on siiski munitsipaalkooliga, mitte kristliku erakooliga, nagu seda on kasvõi nt nendest välja kasvanud Miikaeli kool või Tartu oma, ja kristlike väärtuste toetamine munitsipaalkoolis ei peaks eeldama tingimata jumala uskumist, vaid need ongi aja jooksul välja kujunenud üldinimlikud väärtused, mida ma võin ka mittekristlasena toetada.

Ma küll 100% igat pere tõekspidamisi ei tea, aga ma arvan, et kasvõi mu noorema lapse klassis on usklikud ja mitteusklikud pered suht pooleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 17:57; 30.03 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina VHK vilistlasena mäletan, et just meie kooli gümnaasiumi osasse jõudsid eliitkoolide probleemsed õpilased ja muidu teiste koolide jaoks liiga poheemid tüübid. Ja just looderdajate mitte välja viskamine on see, mida mina koolile ette heidan. Eriti neil, kelle vanematest keegi oli kooliga rohkem seotud, tekkis tunne, et võivad ükstapuha mida teha, välja neid keegi ikka ei viska. Ja reaalsus jõudis kohale liiga hilja, siis kui ülikoolist või kasvõi lavakast lõpuks välja visati. Kui oleks mõistus varem pähe pandud ja nt õhtukoolis pidanud keskkooli lõpetama, oleks ehk teisite läinud.

Tüdrukute ja poiste eraldamise kohta ütleb minu kogemus pigem seda, et poistele mõjus see vist halvemini, sest mõned klassid läksid põhikooli lõpuks puhta pööraseks. Eks need tüdrukud õelutsevad teatud vanuses segaklassis sama moodi, aga poisid võivad omvahel olles kontrolli alt täiesti väljuda (kui õpetaja korda majja ei suuda luua). Ilmselt pole see probleem tänapäeval enam nii akuutne, sest teatud tunnid vist on neil ikkagi tüdrukutega koos ja suheldakse tänu nutimaailmale üksteisega rohkem ja vabamalt. Omal ajal olid need omavahelised suhted ikka väga kramplikud.

Üldiselt arvan koolist ikkagi head, aga oma lapsi sinna panna ei tahtnud. Eelkõige kooli seotuse tõttu SAPTKi ja nende väärtushinnangutega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 23:01; 30.03 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja käol, kes väitis, et kool ei adu, et seal on palju mittekristlikke peresid, jäi küll vist kodutöö tegemata, enne kui oma lapse sinna panna otsustas. Kooli alusdokumentides on muuseas sõna sõnalt kirjas :” VHK töötajad ja õpilased ei tohi seada kristlikke tõdesid ja väärtusi kahtluse alla” http://vhk.ee/juhtimine/alusdokumendid/pedagoogiline-kontseptsioon-1

Kui seda lauset lugesin, oli minu jaoks otsus tehtud. Keelata milleski kahelda – see on minu jaoks võrdne sellega, kui keelatakse oma peaga mõelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 23:01; 30.03 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kristlikud väärtused peegelduvad kümnes käsus, mis muide on meie kõikide õiguskorra aluseks.
Seetõttu kuulume me ka kristlikku maailmaruumi ja neid põhimõtteid austavad ka need, kes end kristlasteks ei pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.03 13:18; 31.03 09:33; 07.04 15:18; 13.01 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kristlikud väärtused peegelduvad kümnes käsus, mis muide on meie kõikide õiguskorra aluseks.
Seetõttu kuulume me ka kristlikku maailmaruumi ja neid põhimõtteid austavad ka need, kes end kristlasteks ei pea.

Sa räägid nüüd ikka täiesti aiaaugust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 10:29; 29.03 15:30; 31.03 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kristlikud väärtused peegelduvad kümnes käsus, mis muide on meie kõikide õiguskorra aluseks.
Seetõttu kuulume me ka kristlikku maailmaruumi ja neid põhimõtteid austavad ka need, kes end kristlasteks ei pea.

Ma võin käsi südamel öelda, et esimest käsku ma ei järgi, kuid ülejäänud üheksa on meie ruumi sisekorraeeskirjad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja käol, kes väitis, et kool ei adu, et seal on palju mittekristlikke peresid, jäi küll vist kodutöö tegemata, enne kui oma lapse sinna panna otsustas. Kooli alusdokumentides on muuseas sõna sõnalt kirjas :” VHK töötajad ja õpilased ei tohi seada kristlikke tõdesid ja väärtusi kahtluse alla” http://vhk.ee/juhtimine/alusdo…..eptsioon-1

Kui seda lauset lugesin, oli minu jaoks otsus tehtud. Keelata milleski kahelda – see on minu jaoks võrdne sellega, kui keelatakse oma peaga mõelda.

Keegi ei ole keelanud milleski kahelda. Palun ole objektiivsem oma hinnangutes. Lihtsalt kooli töötajatelt oodatakse, et nad ei teeks maha kristlikke väärtuseid õpilaste ees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 08:12; 31.03 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja käol, kes väitis, et kool ei adu, et seal on palju mittekristlikke peresid, jäi küll vist kodutöö tegemata, enne kui oma lapse sinna panna otsustas. Kooli alusdokumentides on muuseas sõna sõnalt kirjas :” VHK töötajad ja õpilased ei tohi seada kristlikke tõdesid ja väärtusi kahtluse alla” http://vhk.ee/juhtimine/alusdo…..eptsioon-1

Kui seda lauset lugesin, oli minu jaoks otsus tehtud. Keelata milleski kahelda – see on minu jaoks võrdne sellega, kui keelatakse oma peaga mõelda.

Keegi ei ole keelanud milleski kahelda. Palun ole objektiivsem oma hinnangutes. Lihtsalt kooli töötajatelt oodatakse, et nad ei teeks maha kristlikke väärtuseid õpilaste ees.

no mis kristlike tõdede kahtluse alla seadmise keeldu puudutab, siis seal on ju õpilased sõnaselgelt ära nimetatud.

ja kuidas nad seal koolis selle punkti “Õppekavad ei tohi olla vastuolus kristlike tõdede ja väärtustega.” järgimist saavad tagada? loodusõpetuse, füüsika, astronoomia, inimeseõpetuse ainekavad ja tunnid vastuollu ei lähe selle põhimõttega või?

tegelikult oleks huvitav teada, kas kõik VHK lapsevanemad on selle dokumendiga tutvunud? ei tekita mingeid küsimusi, ebamugavust, ei lahkne kodus räägitavast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no mis kristlike tõdede kahtluse alla seadmise keeldu puudutab, siis seal on ju õpilased sõnaselgelt ära nimetatud.

ja kuidas nad seal koolis selle punkti “Õppekavad ei tohi olla vastuolus kristlike tõdede ja väärtustega.” järgimist saavad tagada? loodusõpetuse, füüsika, astronoomia, inimeseõpetuse ainekavad ja tunnid vastuollu ei lähe selle põhimõttega või?

tegelikult oleks huvitav teada, kas kõik VHK lapsevanemad on selle dokumendiga tutvunud? ei tekita mingeid küsimusi, ebamugavust, ei lahkne kodus räägitavast?

Kui sinu meelest on loodusõpetus, füüsika, astronoomia ja inimeseõpetus kristluse tõdedega vastuolus, siis sa tunend mu meelest liiga vähe kristlust. Minu abikaasa on reaalteaduste doktorant, oleme kristlased – ja kes asjadesse süveneb, sellele ei ole kristlikud tõed kuidagi teadusega vastuolus. Isegi akadeemik Jaan Einasto on öelnud, et teades astronoomiast seda, mida tema teab, on raske kõrgemasse jõusse mitte uskuda (ma sõnastust ei mäleta, aga mõte oli selles).
Iga aine õpetaja õpetab oma ainet, õpetab täpselt nii, nagu ülikoolis õppis ja nagu uuemad teadusuuringud kinnitavad. Lihtsalt ta ei tohiks bioloogia või keemia tunnis öelda, et Jeesust on väljamõeldis või ligimesearmastus mõttetu – just see oleks kritslie tõdede kahtluse alla seadmine. Mitte oma aine õpetamine.
Vabandust teemast välja mineku eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll aga oli kunagi, kui meie vanem laps veel põhikoolis käis, selline kogemus, et ühte last vahetunnis tõugati. Sellesse suhtuti väga tõsiselt. Kooli psühholoog pidas tervele klassile loengu, millele järgnes vestlusring lastega. Kõiki lapsevanemaid teavitati sellest lastevanemate listis ja paluti kodus oma lapsega sellest juhtumist rääkida, olenemata sellest, kas laps oli sellega seotud või mitte. Kedagi ei karistatud (tõukaja palus siiralt vabandust), vaid räägiti sellest, mida tähendab oma kaaslastest hoolimine, kokkuhoidmine, kogukond, sõprus. Oma lapse pealt (kes samuti polnud sellega isiklikult seotud) nägin, kuidas see kaasa ning järele mõtlema pani. Usun, et sellest oli väga palju kasu.

Olen kolmekordne VHK lapsevanem ja meenub ka üks selline juhtum, kus klassis hakati ühte last kiusama. Siis samuti rääkis psühholoog lastega, räägiti vanematega eraldi ja vanemad-lapsed koos; räägiti ilma kiusatava lapseta ja koos temaga; ja tõepoolest kiusamine lõppes mõne aja pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 22:08; 31.03 22:12; 31.03 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHKs peab ikka lapsevanem ka usinalt käima ja kui pole seda kogukondlikku klappi, siis on see tõeline piin. nii et kui otsustate selle kooli oma lapsele valida, siis vaadake, et leiduks vähemalt üks pereliige, kellele see laadakraami nikerdamine jms tõelist rõõmu pakuks.

Ma ei nikerdanud kunagi mingit laadakraami:) see on ikka vabatahtlik, aastate eest vähemalt oli. Üks lastest ise fännas neid laatasid ja käis alati kohal, aitas jne, aga meie kodus küll midagi ei nikerdanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 22:08; 31.03 22:12; 31.03 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omal ajal olid need omavahelised suhted ikka väga kramplikud.

No ma pean jälle kommenteerima – risti vastupidi oli minu meelest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 22:08; 31.03 22:12; 31.03 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu igas koolis, sõltub ka RAMis (kus minu lapsed käivad) palju ikkagi klassi sattunud lastest ja klassijuhatajatest. Kohati mulle tundub, et lapsed õpivad nagu kahes erinevas koolis. Kiusamist on ka RAMis ning sel aastal ühines kool ka KiVa programmiga, st tunnistati, et ka meil kiusatakse. Seda näitas ka koolis läbiviidud küsitlus. Mulle meeldis, et seda avalikult tunnistati ja sellega tegeletakse.
Beibendust pole täheldanud ja tõusiklikkust samuti mitte, püütakse juurutada muid väärtusi. Ei saa öelda, et seal poleks tõusiklikke vanemaid, kindlasti on (nagu igas eliitkoolis, kaldun arvama), aga see meelelaad ei ole domineeriv. Kord on suht range, õpetajad tasemel, üldiselt olen rahul. Kus on inimesed, seal on probleemid, kõik sõltub sellest, kuidas nendega tegeletakse ning eks igaühe jaoks on oma sobiv kool ja haridusmudel olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed samuti RAMis ja olen tõesti väga rahul. Ei ole seal suhtumist, et meil kiusamist ei ole – alati on mingil määral seal kus palju lapsi koos. Aga see, et sellega tegeletakse on oluline. Ja üldinimlikud väärtused on paigas.

Minu jaoks on alati nii kummaline vaadata, kuidas suuremate klasside lapsed veel oma vanu õpetajaid kallistavad koridorides. Enda kooliajast ma mäletan hoopis teistsugust suhtumist ja keskkonda. Mul endal tuli sellega harjuda, et õpetajat sinatatakse, kuid nüüd ei kujutaks ma teistsugust keskkonda enam ettegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.03 13:18; 31.03 09:33; 07.04 15:18; 13.01 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäi silma, et kui RaMis mitu bussitäit lapsi kusagile ekskursioonile sõitsid, ei liikunud keegi bussini üksi, kõik olid selskondades või kahekaupa ja suhtlesid sõbralikult. Hea tunne oli vaadata, et tõrjutuid ei paistnud üheski neis viies klassis.
Seisin seal kõrval, kui ootasin liinibussi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 21:50; 20.03 10:53; 13.11 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kristlikud väärtused peegelduvad kümnes käsus, mis muide on meie kõikide õiguskorra aluseks.
Seetõttu kuulume me ka kristlikku maailmaruumi ja neid põhimõtteid austavad ka need, kes end kristlasteks ei pea.

Ma võin käsi südamel öelda, et esimest käsku ma ei järgi, kuid ülejäänud üheksa on meie ruumi sisekorraeeskirjad.

Päriselt või? “Teine käsk: Sina ei pea mitte Issanda, oma Jumala nime ilmaasjata suhu võtma, sest Issand ei jäta seda nuhtlemata, kes Tema nime asjata suhu võtab.” Ongi kohe sieskorraeeskirjades kirjas või? Või kolmas käsk? Ongi kohe kohustuslik pühapäeva pühitsemine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et nõrga matemaatikaõpetuse tõttu on rahulolematud õpilased üritanud peale kuuendat klassi VHK-st ses osas tugevamatesse koolidesse saada. Muus osas ei ole mingit nurinat kuulnud. Laatadel poevad nahast välja vanemad, kes oma noorimate laste kooli saamise pärast mures on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ise VHK Gümnaasiumi lõpetanud, küll juba palju aastaid tagasi, aga ikkagi. Kooliga olin väga rahul, tõesti armas ja sümpaatne kool, õpetajad sõbralikud, kiusamist tõesti ei tolereeritud, aga seda nagu ei olnudki üldse. Ainuke asi, mis natuke häiris, oli see, et kui terviseõpetuse tunnis räägiti rasestumisvastastest vahenditest, siis väga propageeriti seda nn “loomulikku meetodit”. Ehk siis lihtsalt päevade arvestamist. Ma ei mäleta enam, mis argumentidega, ilmselt et kõige looduslikum ja loomulikum ja tervisele kahjutum, aga… no ma ei tea. Ma juba tollal sain aru, et sellist asja promoda küll ei tohiks. Suguhaigused ja soovimatud rasedused ei ole naljaasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke asi, mis natuke häiris, oli see, et kui terviseõpetuse tunnis räägiti rasestumisvastastest vahenditest, siis väga propageeriti seda nn “loomulikku meetodit”. Ehk siis lihtsalt päevade arvestamist. Ma ei mäleta enam, mis argumentidega, ilmselt et kõige looduslikum ja loomulikum ja tervisele kahjutum, aga… no ma ei tea. Ma juba tollal sain aru, et sellist asja promoda küll ei tohiks. Suguhaigused ja soovimatud rasedused ei ole naljaasi.

Kuna VHK on kristlik kool, siis põhiargumendiks vast ikka on see, et väljaspool kindlat suhet (kui ei olda lapsesaamiseks valmis), ei seksita. Kindlas suhtes aga kasutatakse päevade lugemist ning kui rasedaks jäädakse, siis sünnitatakse. Kuidas see sul kahe silma vahele jäi? 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.03 22:11; 21.03 00:06; 23.03 13:55; 29.03 17:18; 14.11 11:41; 14.11 11:44; 13.01 10:36; 13.01 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et nõrga matemaatikaõpetuse tõttu on rahulolematud õpilased üritanud peale kuuendat klassi VHK-st ses osas tugevamatesse koolidesse saada.

Kuidas see saab võimalik olla – VHKs on ju reaalainete süvaõppeks loodud lausa täppisteaduste kool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.03 22:11; 21.03 00:06; 23.03 13:55; 29.03 17:18; 14.11 11:41; 14.11 11:44; 13.01 10:36; 13.01 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK-s on tõesti väga kiusamisvaba ja tolereeriv õhkkond.Töötan ise munitsipaalkoolis, kus enamikule kiusamisjuhtudele reageeritakse kohe ja tulemuseks ongi väga sõbralik kool. Nii et ma ei ole nõus väitega, et kiusamisvaba õhkkond on ainult valitud koolide eelis ja privileeg. Kõik saab alguse juhtkonna suhtumisest.
Minu lapse jaoks on see kiusamisvaba õhkkond koolis põhiline soov ja ootus, seega on ta VHK-ga rahul.
Eks seal on kõik inimesed ja ekslikud ja eksivad nii õpetajad kui ka lapsed, aga kõik üritavad hakkama saada üksteisega. See on armas.
Mingit usu pähemäärimist seal pole, kuid võimalusel neid väärtusi muidugi rõhutatakse. Aga kõigesse saab ju suhtuda tolereerivalt. Meeldib, et inimeste erisusi võetakse seal koolis vabalt. Vähemalt pooled õpetajad on väga tugevad oma ala professionaalid.
Eks loomulikult on koolil ka arenguruumi, kuid tõesti, võrreldes VHK-d teiste Tallinna koolidega, siis on tõesti patt nuriseda.

Eesti haridus on üldse väga kõrgel tasemel. Suhtlen ka teistest riikidest Eestisse elama tulnud õpilastega ja eesti laste lipp on ikka paljudega võrreldes väga kõrgel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teil oleks valida RaM või VHK, siis kumb tundub parem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 23:43; 13.01 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teil oleks valida RaM või VHK, siis kumb tundub parem?

VHK.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.03 22:11; 21.03 00:06; 23.03 13:55; 29.03 17:18; 14.11 11:41; 14.11 11:44; 13.01 10:36; 13.01 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teil oleks valida RaM või VHK, siis kumb tundub parem?

VHK.

Miks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 23:43; 13.01 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku VHK joon selline, et kiusajatest lapsed visatakse välja, probleemsete lastega peab hakkama tegelema teine kool, enamasti piirkonnakool. Minule tundub see vastutuse endalt teistele veeretamisena, kuigi probleem tekkis VHK-s.

VHK hoolitseb õhkkonna eest oma koolis ja soovib hoida selle puhtana. Probleem ei tekkinud mitte VHK-s, vaid kodus. Tegelikult peaks ka piirkonnakool sellised lapsed välja viskama, kuni hakatakse ükskord aru saama, et sinu lapse väärtushinnangud ei ole kooli, vaid sinu mure. Kui laps mürgitab enda ümber olevat õhkkonda, siis õpetadki ise.

Vastutus kuulub VANEMATELE. Hakake vastutust võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teil oleks valida RaM või VHK, siis kumb tundub parem?

VHK.

Miks?

Peame oluliseks samu väärtushinnanguid, mida ka VHK. Meeldib, et kool lähtub kristlikest väärtustest, peab au sees rahvatraditsioone, hoolib laste turvatundest, ühekuuluvusest jne. Aga meeldib ja sobib ka asukoht, samuti see, et paljusid aineid annavad oma ala professionaalid, st inimesed, kes ei tööta mitte ainult õpetajana, vaid on ka väga pädevad ja tegevad omas valdkonnas, näiteks muusikas või kunstis. Tekib selline ilus sünergia õpetajate ja õpilaste vahel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.03 22:11; 21.03 00:06; 23.03 13:55; 29.03 17:18; 14.11 11:41; 14.11 11:44; 13.01 10:36; 13.01 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

RAM on kindlasti parem – õppekeskkond, õppetulemused ja ka see, et poisid-tüdrukud on ikka koos, mitte eraldi. VHK on muidugi ka üks parimad, kuid nendest kahest oleks kindel eelistus RAM.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.03 13:18; 31.03 09:33; 07.04 15:18; 13.01 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et ükskõik mis kooli kohta sa küsid, ikka leiad kellegi, kes sellega rahul pole. Alati võib sattuda kokku klass ja õpetajate komplekt, kes konkreetsele lapsele/perele üldse ei sobi. Pead lihtsalt koguma niipalju infot kui saad kooli kohta ja siis edasi oma sisetunde järgi talitama, kui valiku ees oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

RAM 7-8 aastat tagasi ja minu vennatütar. Oli tõeline koolikiusamine, just tüdrukute poolt. Kiusamine väljendus vältimises, sarkastiliste ütluste pildumises jms, midagi füüsilist ei olnud. Tüdruku klassis olid nn beibed, tema nn lillelaps, sealt need vastuolud. Kool midagi ette ei võtnud (ega sellisel juhul ei saagi midag eriti ette võtta), tüdruk vahetas kooli. Uues koolis vedas klassikaaslastega paremini, oli populaarne. Praegu õpib psühholoogiat ja kavatseb minna koolipsühholoogiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

RAM 7-8 aastat tagasi ja minu vennatütar. Oli tõeline koolikiusamine, just tüdrukute poolt. Kiusamine väljendus vältimises, sarkastiliste ütluste pildumises jms, midagi füüsilist ei olnud. Tüdruku klassis olid nn beibed, tema nn lillelaps, sealt need vastuolud. Kool midagi ette ei võtnud (ega sellisel juhul ei saagi midag eriti ette võtta), tüdruk vahetas kooli. Uues koolis vedas klassikaaslastega paremini, oli populaarne. Praegu õpib psühholoogiat ja kavatseb minna koolipsühholoogiks.

sama kogemus kahe sugulasega. üks 12-14 aastat tagasi, teine 7-8 a tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 12:30; 14.01 17:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )


Esileht Koolilaps Kas keegi EI ole rahul RAMi või VHKga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.