Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas koroona nakkub kõigile?

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Kas koroona nakkub kõigile?

Postitas:
Kägu

Huvitav miks Aafrikas see ei levi? Äkki sp et neil pole tv ja meediat?

Esiteks – mis mõttes ta ei levi Aafrikas? Kus see LAV sinu arust siis asub, kust omikron pärit on? LAVis on koroonasse surnud 93 tuhat inimest, muide. Teiseks – Aafrika elanike keskmine vanus on kaks korda madalam kui Euroopa elanikel, seega on seal noorte osakaal palju suurem, seega ka haigus kergem. Kolmandaks on koroona levikus kindlasti oma osa ka kliimal, kuumad niisked kliimad ilmselt ei sobi koroonale kuigivõrd. Neljandaks ei ole Aafrika riikide arstiabi kõigile kättesaadav, seega statistika pole kuigi usaldusväärne, inimesed põevad koroonat ilma igasuguste testimisteta ning kuna elanikkond on noor, siis paranevad ja ei sure. Viiendaks on kõlanud teadlaste arvamus, et koroonalaadne viirus on Aafrikas juba ringelnud, seega on aafriklastel teatav immuunsus olemas.  See ei käi mustanahaliste kohta, sest USA-s on mustanahalised just tundlikumad covidile.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üle pika aja kirjutan siis- olen TA.

See sama laps kes haigestus dets alguses, haigestus 11.03 uuesti koroonasse. Ilmselt omikron. Algas nagu larüngiit aga kergemalt. 3x oli väikest palavikku ja kerge nohu. Maitse ja lõhn jäid õnneks seekord alles.
Õnneks terve muu pere on terved, testid siiamaani negatiivsed. Ainult üks laps kes magab minu kaisus, on positiivne. Muidu omikron ju ülinakkav, ju vedas ka seekord õnneks ????????‍♀️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen ka, et kuidas müüjad/teenindajad töötada saavad kui see nakkus nii hull peaks olema?

Neid kaitseb MASK! Ka täna muide, kui “teadust” uskuda (vt ka #maimets #maskidpäästavadelusid) 😀

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas ei andnud keegi nakkuse saajatest viirust edasi, kuigi kokkupuuted oli omajagu. Et siis kord on see tõbi ülinakkav ja siis jällegi ei nakka üldse.

Minu vaatlusandmed näitavad täpselt sama ????
Teismeline laps, kes on jäänud terveks pärast mitmepäevast samas voodis magamist positiivse sõbrannaga (ja mitme erineva sõbrannaga erinevatel kordadel), lisaks lugematul arvul muid lähedasi kontakte sõpradega, kes päev—paar hiljem on andnud pos testi, haigestus nüüd, kui puudub igasugune teadaolev kontakt. Skeem selline, et märts 2021 pos, sept 2021 vaktsiin, märts 2022 pos. Mõlemad haigetsumised ilma kontaktita ja nende vahel lugematult lähikontaktne, kuid mitte haigestumist. Sama olen näinud oma sõprade perede pealt – kui peres on keegi pos, siis teised ei haigestu, kuid haigestuvad nt mõni nädal hiljem mingist koduvälisest põgusast kontaktist või üldse ilma teadaoleva kontaktita. Loogika?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama olen näinud oma sõprade perede pealt – kui peres on keegi pos, siis teised ei haigestu, kuid haigestuvad nt mõni nädal hiljem mingist koduvälisest põgusast kontaktist või üldse ilma teadaoleva kontaktita. Loogika?

No mis loogika. Ega nakatumine pole mingi lihtalgebra, kus on väga selged reeglid. Mõjutab kõik – kui haige oli see, kellega lähikontaktne oldi, mis faasis tema haigus oli, kui mitu korda ta aevastas, naeris, röökis või köhatas kontakti jooksul; aga samuti, mis seisus oli see, keda nakatati, kui lähedal ta nakatajale oli ja kui kaua jne. Kevadeti on inimeste immuunsus all, ega ilmaasjata gripihooaeg meil just jaanuarist märtsi või isegi aprillini tavaliselt kesta. Nakatumisel polegi loogikat. Minu vanemad said nakkuse ilmselt trepikojast, mitte kuskil nad ei käi. Meie perest aga ei nakatunud keegi muu, kui abikaasa viiruse koju tõi. Erinevate juhuste summa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõjutab kõik – kui haige oli see, kellega lähikontaktne oldi, mis faasis tema haigus oli, kui mitu korda ta aevastas, naeris, röökis või köhatas kontakti jooksul; aga samuti, mis seisus oli see, keda nakatati, kui lähedal ta nakatajale oli ja kui kaua jne.

Seda ma ju räägingi, et kui ühes majas elamine (ilmselt ka samast pudelist/klaasist joomine, õunast ampsu võtmine jms) ja mitu päeva ühes voodis magamine ei ole piisav nakatumiseks, siis kuidas võiks nakatuda lihtsalt ühes ruumis viibimise tagajärjel? Raskete haigussümptomitega inimestega ei viibi nagunii ükski terve mõistusega inimene tänapäeval koos. Paratamatult on peresisesed kontaktid lähedasemad kui teiste inimestega, seepärast ka isolatsiooni soovitus peresiseste kontaktide puhul – muster on aga tegelikult selline, et peresiseste kontaktidega ei nakatuta.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ju räägingi, et kui ühes majas elamine (ilmselt ka samast pudelist/klaasist joomine, õunast ampsu võtmine jms) ja mitu päeva ühes voodis magamine ei ole piisav nakatumiseks, siis kuidas võiks nakatuda lihtsalt ühes ruumis viibimise tagajärjel? Raskete haigussümptomitega inimestega ei viibi nagunii ükski terve mõistusega inimene tänapäeval koos. Paratamatult on peresisesed kontaktid lähedasemad kui teiste inimestega, seepärast ka isolatsiooni soovitus peresiseste kontaktide puhul – muster on aga tegelikult selline, et peresiseste kontaktidega ei nakatuta.

Kõik oleneb ju organismi enda seisundist sel hetkel. Vabalt võib olla, et mingil ajal nakatud, teinekord jälle mitte. Mul oli juba varem nii, et külmetushaigused hakkasid külge ikka siis, kui oli stress, magamatus vms, muidu mitte. Nüüd koroonaga oli sama lugu. Siiani pole nakkus külge hakanud, kuigi pereliikmed on põdenud. Nüüd sain suvaliselt kuskilt selle nakkuse, isegi ei tea, kuskohast. Aga organism oli nõrgem, sest kukkusin suusatades ja õlg oli väga valus, mis piinas, ei lasknud magada, trennis ei saanud käia jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ju räägingi, et kui ühes majas elamine (ilmselt ka samast pudelist/klaasist joomine, õunast ampsu võtmine jms) ja mitu päeva ühes voodis magamine ei ole piisav nakatumiseks, siis kuidas võiks nakatuda lihtsalt ühes ruumis viibimise tagajärjel?

Seda ma ju üritasingi selgitada, kuidas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi uuringu järgi 0-veregrupiga inimesed nakatuvad harvem.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgu, aga ärge tulge selle maskipoliitikaga välja, eks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ei nakku. Siiani ootan,.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi uuringu järgi 0-veregrupiga inimesed nakatuvad harvem.

0-g. pidid raskemalt põdema

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõjutab kõik – kui haige oli see, kellega lähikontaktne oldi, mis faasis tema haigus oli, kui mitu korda ta aevastas, naeris, röökis või köhatas kontakti jooksul; aga samuti, mis seisus oli see, keda nakatati, kui lähedal ta nakatajale oli ja kui kaua jne.

Seda ma ju räägingi, et kui ühes majas elamine (ilmselt ka samast pudelist/klaasist joomine, õunast ampsu võtmine jms) ja mitu päeva ühes voodis magamine ei ole piisav nakatumiseks, siis kuidas võiks nakatuda lihtsalt ühes ruumis viibimise tagajärjel? Raskete haigussümptomitega inimestega ei viibi nagunii ükski terve mõistusega inimene tänapäeval koos. Paratamatult on peresisesed kontaktid lähedasemad kui teiste inimestega, seepärast ka isolatsiooni soovitus peresiseste kontaktide puhul – muster on aga tegelikult selline, et peresiseste kontaktidega ei nakatuta.

Lihtsalt sel viisil, et just parasjagu sel nakatumise hetkel ei ole su immuunsüsteen kõige paremas vormis, oled väsinud, oled stressis, oled külma saanud, oled õnnetu, on tekkinud vitamiinipuudus vähesest päikesest vms. Ja ühest neist llisafaktoreist piisaab, et inimene ilma lisakaitseta nakatuks. Minu mees tundus olevat selline, kellele covid külge ei hakka. Me kõik teised põdesime kahe lainena kodus covidit. Mehest eemale ei hoidnud. Tema ei nakatunud. Nüûd aga kevadel, mil maskikohustus ära kadus, suuutis mees lõpuks covidisse jääda. Rögistab praegu köhida päris kõvasti. Järelikult leidis covid selle hetke, mil ka tema immuunsüsteem korraks viletsam oli ja mingit füüsilist barjääri ka nakkuse levikul ees ei olnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas koroona nakkub kõigile?