Esileht Pereelu ja suhted Kas lasete lapsel/lastel neid teenindada.

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Kas lasete lapsel/lastel neid teenindada.

Postitas:

Ära hinda võõra pere elu nii lihtsalt.

Meil oli kunagi sama vaidlus sõbrannaga. Pidevalt heitis ta ette, et ma hellitan oma lapsed ära.

Jah, ma tõesti tegin lastele kuni gümnaasiumi lõpuni hommikusöögi valmis. Ja vahetasin saunaõhtul voodipesu jne jne. Samal ajal kui tema ärkas siis, kui lapsed juba koolis olid.

Nüüd aga oma lapsed ammu kodust välja kolinud. Tema omad helistavad vaevu korra 2 nädala jooksul, minu omad käivad endiselt külas, käin mina seal. Tähtpäevadel kullatakse tähelepanuga üle, kui olen külas, tehakse mulle kõik ette-taha.

Lihtsalt selline kogemus.

See Sinu sõbranna on äärmuslik näide. Ongi normaalne, et lapsevanem teeb mingeid asju lapse jaoks. Ja on normaalne, et lapsevanem saadab lapse hommikul kooli. Kui lapsevanem A teeb oma lapsele 2x päevas kakaod ja lapsevanem B teeb 10x päevas kakaod, siis vaevalt laps nüüd lapsevanemat A vähem armastab kui lapsevanem B-d ja tal vähem tulevikus külas käib. Kõik asjad normaalsuse piires on okeid. 10x päevas kakao keetmine ei ole enam normaalsus.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 14:31; 21.10 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära hinda võõra pere elu nii lihtsalt.

10x päevas kakao keetmine ei ole enam normaalsus.

Vaevalt et see 10 tassi kakaod päevas jutt teemaalgatajal üldse tõdegi on. See, et täiskasvanud naine oma äia ja ämma perest nii kirjutab, nagu teemaalgataja, pole ka normaalsus. Võib-olla paar korda nägi, et tehti pubekale kakaod, kihvatas, et ämm ja äi oma lapsi poputavad. Kui see 10 tassi jutt tõsi oleks, oleks ta mehe vanemad pidanud umbes iga tunni tagant lastele kakaod tegema, on ikka suured kakaoarmastajad seal peres.

Nagu eespool korduvalt öeldud mitme inimese poolt, kui nad said hakkama tema mehe kasvatamisega, nii et kõlbas selle mehega laps saada ja pere luua, siis vaevalt et nad neid kaksikuid poissegi päris untsu keeravad.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 19:00; 19.10 19:13; 21.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga nii üldiselt…kas 13 aastane võiks juba ise teha endale kakaod või on normaalne et ta selle tegemist ootab? või nt kas peab talle õunu lõikama tükkideks? või kas vanem peab hommikul tegema lapsele süüa või peaks ta ise juba seda oskama, viitsima endale teha?

Ütleme nii, 13aastane peab seda kõike ise oskama. Ja ta ei tohi eeldada, et keegi teine seda teeb. Sellest hoolimata pole keelatud, kui keegi vahel seda talle teeb. Ja samamoodi teeb ka ise kellelegi teisele. Mäletan, kui ise olime teismelised õe ja vennaga, siis kui üks läks endale kööki võikut tegema, siis teised hüüdsid takka “tee mulle ka”, “mulle tee juustuga”. Ehk siis küsimus ongi, kas on selline õpitud abitus või lihtsalt üksteisele teenete tegemine. Mul praegu 5aastane laps mõnikord protestib, kui endale kahvlit võtab sahtlist ja palun siis vennale ka võtta – et miks tema peab. Siis seletangi, sest et ta nagunii on juba sahtli juures. samal ajal ma ei paluks tal nätieks ekstra diivanilt tõusta ja kellelegi teisele sahtlist kahvli võtta, kui tal endal seda vaja pole…

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 16:27; 22.10 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsi tulebki nunnutada. Lahe isa ju! Koristamisega nii ja naa, teismelised ei viitsigi koristada. Kui omaette elama hakkavad kunagi, siis küll koristada jõuavad. Üldse ma ei saa aru, miks on naistel vaja tänitada pidevalt koristamise teemadel, nagu see oleks maailma suurim mure ja elu mõte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsevanem A teeb oma lapsele 2x päevas kakaod ja lapsevanem B teeb 10x päevas kakaod, siis vaevalt laps nüüd lapsevanemat A vähem armastab kui lapsevanem B-d ja tal vähem tulevikus külas käib. Kõik asjad normaalsuse piires on okeid. 10x päevas kakao keetmine ei ole enam normaalsus.

Ja kui lapsevanem C õpetab lapse ise kakaod tegema, muna keetma ja võileibu valmistama, siis ka laps C ei armasta oma vanemat sugugi vähem, kui laps B. Oluline pole mitte last teenindada vaid temaga suhelda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 13a poeg armastab ka väga kakaod, aga teeb endale ikka ise. Keeta pole seal tänapäeval mmidagi vaja: lahustuv kakao tilga kuuma veega tassis ära segada ja siis külm piim peale. Lihtne ju. Sooja kakaod ta ei taha üldse. Õunad toob ka puu alt ise, peseb puhtaks ja sööb. Koorida ega sektoriteks lõigata pole vaja, tal terved ja tugevad hambad suus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe 13-aastased kaksikvennad on igavesed laiskvorstid ja lohakad. Kõik tehku neile ette ja taha ära. Nii ka päris ei saa. Nende isa teeb kogu aeg ühele kaksikutest 10 korda päevas kakaod. Ise juba peaaegu mehemõõtu aga käitub nii abitult. Suuvärk on küll neil selline,et hoia ja keela. Siis jäetakse nõud igale poole vedelema, selle asemel,et kraanikaussi viia. Vanemad muudkui täitku nende tahtmisi ja soove ja vanemad teevadki. Minule on selline asi vastukarva. Mul omal ka laps,kes on küll veel alles beebi. Aga jah need kaksikud on ehe näide milliseks ma ei tahaks,et mu laps kasvaks. Mina küll ei laseks nii käituda lapsel,et teen talle kõik ette ja taha ära. Kui tahab midagi,tehku ise või mingu toogu ise.

Kui su mehel on 13aastased vennad, siis on nende isa ju päris vana. Käitubki siis nagu vanaisa. Võib-olla see panebki üle hoolitsema, kuigi usun, et 10 korda päevas kakao tegemine on liialdus. Kui tõsi, siis kindlasti pole see tervislik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah “teenindan” küll aeg-ajalt oma last, samamoodi nagu mees “teenindab” mõnikord mind(ja laST), samamoodi nagu laps “teenindab” aeg-ajalt mine/meid/vanavanemaid. See kohvi/kakao/tee tegemine teisele liigitub meil küll selle alla, et teeb see, kes tahab teisele meelehead teha, on hetkel lähemal, on hetkel vabam, on hetkel vähem väsinum (näiteks sellele, kes diivanil hetke puhkabki).
Nõudepesu on tihti ka minu teema, aga seetõttu, et laps sööb meiega peale trenni ning peab tihti veel õppima (mul tööpäeva õhtu oma töökohtustustest vaba). Ning nädalavahetuseti toimetame mehega niigi juba kahekesi koos meie väikeses köögis (pliit, kraanikauss, külmkapp), seega lapsel muud abistavad toimingud nagu poest, keldrist vajamineva toomine, lauakatmine, prügi välja viimine, osaliselt kodu koristamine, kuigi aeg-ajalt ka söögitegemisel aitamine vms. Praegu kaasatud ka kortermaja väikestesse ühistöödesse. Teismelisele kohaselt kõigepealt väike porin, aga siiski tuleb ja tööd tehes väga hoolikas ja usin. Kui keegi meil külas, siis mul lihtsam meie väikeses kodus teha lapsel soovitud tee, kui veel üks lisainimene meie vahel toimetamas.
Nii et kõrvalt nähtud üks liigutus ei pruugi anda sugugi täisülevaadet, kuidas ja mis teeneid pereliikmed üksteisele teevad heast südamest või teebki üks kõik ette-taha teiste eest ära.
Teismeea ropendamine võib olla teismeea võimendus ja see ei ole ilmtingimata seotud vanemate kasvatusega. Panen siia väljavõtte just poiste kohta kirjutatu -” Ebatsensuursed sõnad võivad mingil perioodil olla kõrgendatud tähelepanu all, kui püütakse üksteist ka ületrumbata verbaalsetes väljendustes”…. “Muuhulgas annab vanus märku ka esimeste seksuaalsuse ilmingute olemasolust. Arvata võib, et ropendamine on ka üks väheseid viise kuidagi seda tekkinud sisepinget selles eas realiseerida. Seega võib ropendamist pidada varases murdeeas ka seksuaalsuse väljendusviisiks”. Kuigi öeldakse jah, et kõik ok, kui selline suhtlus on nö omade ringkonnas ning väljaspool suudaks end kontrollida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe 13-aastased kaksikvennad on igavesed laiskvorstid ja lohakad. Kõik tehku neile ette ja taha ära. Nii ka päris ei saa. Nende isa teeb kogu aeg ühele kaksikutest 10 korda päevas kakaod. Ise juba peaaegu mehemõõtu aga käitub nii abitult. Suuvärk on küll neil selline,et hoia ja keela. Siis jäetakse nõud igale poole vedelema, selle asemel,et kraanikaussi viia. Vanemad muudkui täitku nende tahtmisi ja soove ja vanemad teevadki. Minule on selline asi vastukarva. Mul omal ka laps,kes on küll veel alles beebi. Aga jah need kaksikud on ehe näide milliseks ma ei tahaks,et mu laps kasvaks. Mina küll ei laseks nii käituda lapsel,et teen talle kõik ette ja taha ära. Kui tahab midagi,tehku ise või mingu toogu ise.

Kui su mehel on 13aastased vennad, siis on nende isa ju päris vana. Käitubki siis nagu vanaisa. Võib-olla see panebki üle hoolitsema, kuigi usun, et 10 korda päevas kakao tegemine on liialdus. Kui tõsi, siis kindlasti pole see tervislik.

no nende kaksikute isa võib olla vabalt kõigest 45 aastane. Kui mees on nt 25 (mehe isa oli 20, kui lapse sai), siis ju täiesti normaalne, et nt 32 sai uuetsi lapsed. Tänapäeval pole 50 kellegi vanaisa, vaid keskmine teismelise vanem ongi juba 40 + vanuses. Sh ma ise ka ja ei käitu küll nagu vanaisa – pigem just väga noored kipuvad lapsi ülehellitama, kuna neil ikka ei ole veel tekkinud seda ühiskondlikku vastutust – et tegelikult sa ju kasvatad last ühiskonnaliikmeks. lasteaiaski näen oma tütre pealt, et olles vanimate emade ses, olen vist ainus, kes igal õhtul kannatlikult ootab, et laps end ise riidesse paneks…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 16:27; 22.10 13:41;
To report this post you need to login first.

Mida see pealkiri tähendama peaks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas lasete lapsel/lastel neid teenindada.