Esileht Väikelaps Kas lasteaedade töö taastub veel enne suve?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Kas lasteaedade töö taastub veel enne suve?

Postitas:

Mis te arvate, kas lasteaedades taastub veel enne suve normaalne töökorraldus, et lapse oma rühm oleks lahti. Endal on küll võimalus laps kodus hoida ja ilmselt teda enne sügist lasteaeda ei vii. Laps muidugi igatseb väga sõprade järele.
Täna pani mind imestama minu naabrinaine, kes ise on täiesti kodune ja lapse lasteaeda viis, ütles, et ta on tüdinenud ja lapsel on igav. Eks paljudel lastel on igav, aga mina leian, et kui meil on riigis eriolukord siis ei saa lähtuda sellest, kuidas minul mugavam on.

+17
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.04 16:56; 23.04 17:15; 23.04 19:11; 23.04 19:46; 23.04 22:22; 26.04 00:02; 27.04 17:15; 27.04 19:36; 12.05 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid vanemaid kes kodused ja viivad lapse aeda iga hinna eest on alati olnud ja on ka nüüd piisavalt. Kui lapsi hakkab lisanduma järjest, ju siis ka avatakse rühmad. Praegu lihtsalt pole mõtet hoida kõiki rühmi lahti majadel. Kui mõnes rühmas vaid 1 laps, siis on sel lapsel ikka suht igav seal päev läbi. Ma usun, et mais hakkab rohkem liikumist olema ja rühmad taastuvad järjest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, eks oleneb iga pere võimalustest.
Meie lapsi praegu veel ei vii. Hindame olukorda mai lõpp/juuni algus.
Olen üsna kindel, et Tallinnas on nakkusoht veel üsna arvestataval tasemel ja lapsed, kui viirusekandjad, tulevad erineva suhtumisega kodudest, seega parem mitte.

Oleme õpetajaga suhelnud. Mingit “oo kõik sõbrad on kohal” olukorda pole. Kohal käivad pisteliselt üksikutel päevadel mõned nn eesliini töötajate lapsed. Ka vanemad ise on rühma grupivestluses teada andnud, et enne mai keskpaika pole paljusid oodata.

Rühmad ilmselt vastavalt laste liikuvusele aga õppetööd ei pidavat toimuma.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, aga arvan, et mai teises pooles enam ühest valverühmast ei piisa ja tulevad kohale kuni umbes pooled lastest.
Hetkel meie lasteaed koduste vanemate lapsi kindlasti vastu ei võtaks (väike lasteaed, oleme kursis), 55 lapsest on viimastel nädalatel kohal käinud 1-3, ülejäänutel on kas kumbki vanematest kodune või tehakse kodust täisajaga või vähendatud mahus tööd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.04 21:27; 23.04 09:44; 23.04 18:29; 24.04 10:34; 24.04 19:16; 24.04 20:56; 26.04 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks õppetööd ei või teha. Kui on vähe lapsi, on ju just hea õpetada. Muusika ja liikumistunnid hea küll, aga milleks seal rühmad päevad otsa passida. Praegu saavad lasteaednikud ju täispalka, et enamasti kodus passida.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan, et lasteaedade töö taastub ikka enne suve. Enda tööandja toob ilmselt mai keskel valgekraed kodukontoritest tööle tagasi ja kohe kindlasti ei ole meil võimalik last suve lõpuni koju jätta. Laps on küll juba koolieelik ehk siis viimases rühmas aga aias oleks niikuinii käinud vähemalt pool suve.
Ning veidi muusikat, võimlemist, õppetööd jne kohe kindlasti kahjuks ei tule.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 22:59; 23.04 18:28; 25.04 07:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks õppetööd ei või teha. Kui on vähe lapsi, on ju just hea õpetada. Muusika ja liikumistunnid hea küll, aga milleks seal rühmad päevad otsa passida. Praegu saavad lasteaednikud ju täispalka, et enamasti kodus passida.

Mul naabrinaine lasteaiaõpetaja ja ta oli just täna tööl. Meie kohalikus lasteaias oli täna 8 last ja üks töötaja, lapsed vanuses 2-7 ja üks nendest erivajadusega. Sellise seltskonnaga pole võimalik üksi mingit õppetööd teha. Ja sain ta jutust aru, et juhtkonnalt on korraldus antud, et võimalikult palju tuleb õues olla. Lisaks tuleb lapsed vastu võtta ja koju saata õues.
Minu jaoks imelik, et ta peab üksi tööl olema.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan lasteaia kõrval. Kui eriolukord algas, oli ka jutt, et nüüd hakatakse palju rohkem õues viibima nende lastega, kes peavad aeda tulema. Arvake ära, palju ma neid õues olen näinud? Suurem osa atraktsioone on ka kinni teibitud – lapsed ei tohi isegi lasteaiahoovis oma atraktsioonide otsas turnida, no mida nad seal õues siis teeksidki. Ainult jaluta ümber lasteaia… Tittede alal saavad natuke vist midagi teha ka, aga üldiselt on olukord suht nutune ka lasteaias.

Minul on võimalus töötada kodukontoris, ja tunnistan, et see meeldib mulle päris hästi. Ei tea, mida tööandja otsustab, aga loodan, et ei hakka tõmblema ja kõiki tagasi kontorisse käsutama. Praegune olukord näitab suurepäraselt ära, kui paljudel oleks ka tavaolukorras võimalik kaugtööd teha, ei peaks iga päev kontoris sitsima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käime küll lastega rohkem õues kui varem – muidu viibisime õues kevadisel ajal umbes kella 10.15-11.30-ni ja õhtupoolikul kella 16 kuni laste kojuminekuni, aga nüüd läheme enamikul päevadest kohe peale hommikuööski õue (ehk umbes kella 9 ajal) ja õppetegevused teeme ka õues, õhtupoolikul läheme õue juba 15 või vahel isegi varem. Me ei ole ainult lasteaiaterritooriumil, vaid umbes tunnikese matkame ringi erinevatel metsaradadel ka.

Õppetöös tegeleme aga kordamise, kinnistamise ja kunstitegevustega, uut teemat süsteemselt, plaanikohaselt edasi võtta 1-3 lapsega pole lihtsalt otstarbekas, sest siis, kui mai teisest poolest peakski suur osa lastest aeda naasma, tuleks need teemad ju ülejäänutega ikka ka läbi võtta.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.04 21:27; 23.04 09:44; 23.04 18:29; 24.04 10:34; 24.04 19:16; 24.04 20:56; 26.04 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaiast tuli vähemalt see hea uudis, et lasteaed ei lähe suvepuhkusele. Eelmistel suvedel on aed suvel 2 nädalat päris kinni olnud ja 4 nädalat on olnud valverühmad. Sel aastal võtavad töötajad osa puhkust välja eriolukorra ja valverühmad on avatud terve suve.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 10:27; 24.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole lasteaed kinni olnud, aga rühmad on kokku pandud laste vähesuse tõttu. Ise olen eriolukorra algusest kodukontoris tööd teinud ja lapsed kodus. Kuid kui olukord nüüd püsib stabiilsena ja liigub paremuse poole, siis juunis viin kindlasti oma lapsed lasteaeda. Võibolla isegi enne mai lõppu. Miks? Sest see olukord, et ma olen kodus, aga mind ei ole tegelikult lapse jaoks olemas, on lapsele väga halvasti mõjunud. Laps on pidevalt vihane ja tusane, sest liiga palju kordi kuuleb päevas “palun ära sega mind”, “kas sa ei näe, et ma räägin telefoniga” jne. Juba teeb etteheiteid, et mul on koguaeg töö-töö-töö 🙁 Varasemalt olen üksikuid haiguspäevi teinud niimoodi ja siis üksikud päevad pole ju probleem, aga nüüd on see liiga pikalt kestnud ja hakkab mõjutama lapse psüühikat, meie omavahelisi suhteid. Mees käib endiselt tööl ja ei saa ka abiks olla.

Kahjuks on minu töö selline, et pean olema tööpäeva jooksul kolleegidele enam-vähem kättesaadav ja mingi varahommikul või öösel töötamine ei lahenda palju olukorda.

Kõige hullem ongi see, et õhtuks olen ma ise sellest jandist nii väsinud, et ega mul siis enam pole jaksu lastega nii palju tegeleda kui võiks – ma olen lihtsalt psühholoogiliselt ise läbi.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 11:14; 23.04 21:42; 24.04 14:48; 27.04 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma loodan, et paari nädalaga taastub ja saab viia, sest rohkem me töölt vabu päevi varsti ei saa. Meil tekivad juba majanduslikud raskused peres.
Aed võiks ka sellega arvestada.
Vanavanemate juurde ju ka ei saa viia.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.04 16:50; 23.04 18:17; 24.04 09:14; 24.04 20:51; 25.04 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma loodan, et paari nädalaga taastub ja saab viia, sest rohkem me töölt vabu päevi varsti ei saa. Meil tekivad juba majanduslikud raskused peres.
Aed võiks ka sellega arvestada.
Vanavanemate juurde ju ka ei saa viia.

Kas teil on lasteaed kinni? Kui on ikka tööga seoses vaja viia, siis selle jaoks ongi ju lasteaiad avatud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.04 16:56; 23.04 17:15; 23.04 19:11; 23.04 19:46; 23.04 22:22; 26.04 00:02; 27.04 17:15; 27.04 19:36; 12.05 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma loodan, et paari nädalaga taastub ja saab viia, sest rohkem me töölt vabu päevi varsti ei saa. Meil tekivad juba majanduslikud raskused peres.

Aed võiks ka sellega arvestada.

Vanavanemate juurde ju ka ei saa viia.

Kas teil on lasteaed kinni? Kui on ikka tööga seoses vaja viia, siis selle jaoks ongi ju lasteaiad avatud.

see rohkem psühholoogiline, siiamaani pole tahtnud viia just valverühma, kus on liiga väikesed lapsed ja kõik võõrad segamini. Oma rühm kinni

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.04 16:50; 23.04 18:17; 24.04 09:14; 24.04 20:51; 25.04 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres tundub ka, et see “ema on kodus aga ei ole kohal” ei mõju lapsele hästi. Ühel päeval laps üsna pisarsilmil ütles mulle, et “emme, sul vist üldse ei ole enam minu jaoks aega”. Võttis endalgi silma märjaks. Aga paraku on mul praegu töökoormus isegi suurem kui tavapäraselt ja seega tööpäeva kestel lapsega väga tegeleda ei saa.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 22:59; 23.04 18:28; 25.04 07:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on olnud üle kuu aja kodune, pole kokku puutunud teiste lastega, käinud kaasas poes vms, siis ei ole ju enam mingit olulist põhjust, miks ta ei võiks vanavanemate hoida olla, kui neil just mingeid terviseprobleeme või tööalaseid kohustusi pole?

Lasteaiad on avatud neile peredele, kus vanematel on vältimatult olulised tööülesanded väljaspool kodu, mida kaugtööna korraldada ei saa. Kindlasti ei ole mõeldav, et vanemate kodusolemine toimub pere toimetulekut ohustades, kuid niisama kindel on seegi, et otsus laps kollektiivi viia peab olema väga läbi mõeldud ja vastutustundlikult tehtud, sest iga lisanduv laps suurendab kõigi osapoolte (laps ise, teie pere, lasteaiakaaslased, nende pered, lasteaiatöötajad, nende pered) võimalikku nakatumistõenäosust. Ehk siis lihtsalt mugavusest sellist otsust tegema ei peaks, kuid hädavajadusel küll.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.04 21:27; 23.04 09:44; 23.04 18:29; 24.04 10:34; 24.04 19:16; 24.04 20:56; 26.04 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres tundub ka, et see “ema on kodus aga ei ole kohal” ei mõju lapsele hästi. Ühel päeval laps üsna pisarsilmil ütles mulle, et “emme, sul vist üldse ei ole enam minu jaoks aega”. Võttis endalgi silma märjaks. Aga paraku on mul praegu töökoormus isegi suurem kui tavapäraselt ja seega tööpäeva kestel lapsega väga tegeleda ei saa.

No mul on sama, et töökoormus tegelikult suur, aga aega lapsele planeerin igaks päevaks, asi on vaid tahtmises. Jah, olen ka õhtuks väsinud ja läbi, aga õnneks on valget aega rohkem , läheme peale õhtusööki õue jalutama või rattaga sõitma. Lisaks on vanemad lapsed ka kodus, tööd teha on kohati keeruline, aga olen hakanud ära harjuma. Tegelikult on ikka asi tahtmises- leiab aega lapse jaoks küll, kui vaid tahta, eriti veel siis, kui isa ka panustab lapsega tegelemisse. Peame lihtsalt üle elama selle keerulise aja.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.04 16:56; 23.04 17:15; 23.04 19:11; 23.04 19:46; 23.04 22:22; 26.04 00:02; 27.04 17:15; 27.04 19:36; 12.05 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see rohkem psühholoogiline, siiamaani pole tahtnud viia just valverühma, kus on liiga väikesed lapsed ja kõik võõrad segamini. Oma rühm kinni

Need valverühmad jäävad ilmselt suveni, tavaolukord taastub ehk sügiseks…

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.04 16:56; 23.04 17:15; 23.04 19:11; 23.04 19:46; 23.04 22:22; 26.04 00:02; 27.04 17:15; 27.04 19:36; 12.05 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres tundub ka, et see “ema on kodus aga ei ole kohal” ei mõju lapsele hästi. Ühel päeval laps üsna pisarsilmil ütles mulle, et “emme, sul vist üldse ei ole enam minu jaoks aega”. Võttis endalgi silma märjaks. Aga paraku on mul praegu töökoormus isegi suurem kui tavapäraselt ja seega tööpäeva kestel lapsega väga tegeleda ei saa.

Sama siin. 4-aastane tahab mängida, aga mul vaja tööd teha, palju arvutis ja telefoni otsas. Endal ka süümekad. Ei jõua lapsega üldse tegelda, kuna tööpäevad venivad pikaks just selletõttu, et laps kodus on. Vahel vaja tagumikku pühkida, siis süüa teha ja siis midagi kolmandat. Minu tähelepanu hajub ja keeruline on töölainele tagasi saada. See teeb ka mu enda aeglaseks ja nii et jää ka õhtul aega lapsega tegelda. Väga loodan, et olukord paraneb kiiresti ja et suvel ei tekitataks olukorda, kus õpetajad hakkavad jälle omakorda puhkama (nad praegu seda juba teevad, terve lasteaia peale on üks valverühm koos õpetajaga ja õpetaja abiga).

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres tundub ka, et see “ema on kodus aga ei ole kohal” ei mõju lapsele hästi. Ühel päeval laps üsna pisarsilmil ütles mulle, et “emme, sul vist üldse ei ole enam minu jaoks aega”. Võttis endalgi silma märjaks. Aga paraku on mul praegu töökoormus isegi suurem kui tavapäraselt ja seega tööpäeva kestel lapsega väga tegeleda ei saa.

No mul on sama, et töökoormus tegelikult suur, aga aega lapsele planeerin igaks päevaks, asi on vaid tahtmises. Jah, olen ka õhtuks väsinud ja läbi, aga õnneks on valget aega rohkem , läheme peale õhtusööki õue jalutama või rattaga sõitma. Lisaks on vanemad lapsed ka kodus, tööd teha on kohati keeruline, aga olen hakanud ära harjuma. Tegelikult on ikka asi tahtmises- leiab aega lapse jaoks küll, kui vaid tahta, eriti veel siis, kui isa ka panustab lapsega tegelemisse. Peame lihtsalt üle elama selle keerulise aja.

Lapsed on erinevaid ja töö erinev, kui sul vähem tööd ja saad pikki pause teha, ole tänulik selle eest, mitte ära tee etteheiteud, kuidas teised ei oska. Ühes teises teemas keegi leidis, et pole ju probleem varem ärgata, 7.30-10 usinalt töötada ja kui lapsed ärkavad, paar tundi paus teha. Minu lapsed ärkavad 6.30.Ma võin teha pause, aga telefon ikka heliseb. Vahel joonistan või mängin lapsega 5-10 min, aga see ei ole see. Kui laps ei saa muga rääkida siis kui tahab, sest mul on Teamsis koosolek 2 h, või ta ootab konkreetselt tagumikupühkimist, kuni ma telefonikõne lõpetan. Laps ei saa aru, mida tähendab töötamine, kui ma lihtsalt nagu istun arvutitaga. Tema jaoks on töö, kui ma koristan, kokkan, toimetan aias. Aga ma ei tee seda, vaid istun ja tõrjun.

Ja on tõesti suur vahe, kui on ka koolilapsed, kes suudavad ka natuke noorimaga mängida. Näen ise aknast, kuidas naabritel koolilapsed käivad noorimaga õues, minul ei ole kedagi teist. Mees tuleb alles õhtul.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 11:14; 23.04 21:42; 24.04 14:48; 27.04 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on erinevaid ja töö erinev, kui sul vähem tööd ja saad pikki pause teha, ole tänulik selle eest, mitte ära tee etteheiteud, kuidas teised ei oska. Ühes teises teemas keegi leidis, et pole ju probleem varem ärgata, 7.30-10 usinalt töötada ja kui lapsed ärkavad, paar tundi paus teha. Minu lapsed ärkavad 6.30.Ma võin teha pause, aga telefon ikka heliseb. Vahel joonistan või mängin lapsega 5-10 min, aga see ei ole see. Kui laps ei saa muga rääkida siis kui tahab, sest mul on Teamsis koosolek 2 h, või ta ootab konkreetselt tagumikupühkimist, kuni ma telefonikõne lõpetan. Laps ei saa aru, mida tähendab töötamine, kui ma lihtsalt nagu istun arvutitaga. Tema jaoks on töö, kui ma koristan, kokkan, toimetan aias. Aga ma ei tee seda, vaid istun ja tõrjun.

Ja on tõesti suur vahe, kui on ka koolilapsed, kes suudavad ka natuke noorimaga mängida. Näen ise aknast, kuidas naabritel koolilapsed käivad noorimaga õues, minul ei ole kedagi teist. Mees tuleb alles õhtul.

Etteheiteid ma küll ei teinud, lihtsalt püüdsin selgitada, et leiad tegelikult veidi aega ka tööajast lapsele, kui väga tahta. Kas tööandja tõesti ei mõista, et ei saa täie rauaga kogu aeg töötada, kui on väikesed lapsed. Olen mõnikord isegi öelnud, et ma ei saa zoomis koosolekul osaleda, kuna vaja koolilast õpetada ja nii ongi. Minu koolilastest pole selles mõttes suurt abi, vaid pigem vastupidi, see on mulle lisakoormus – aitan neid koolitöödes. Õues nad pesamunaga ei käi, kuna tegemist on 7- ja 9-aastaste lastega. Olen ka õhtul mõnikord nii väsinud, et tahaks nutta, aga leian lasteaialapse jaoks siiski aega.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.04 16:56; 23.04 17:15; 23.04 19:11; 23.04 19:46; 23.04 22:22; 26.04 00:02; 27.04 17:15; 27.04 19:36; 12.05 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii lapsed kui ka tööandjad ja ametikohad on kõik erinevad.
Alati ei tasuks pilti ainult oma mätta otsast vaadata.
Sellisel keerulisel ajal vôiks veidi toetavam olla – mina saan küll aru, et kõik päevad pole vennad ja vast mingi ajutine madalseis muutub varsti kergemaks.
Me vôime ju arvata, et laste jaoks pole suurt muutust, aga tegelikult on ka osadel lastel stressitase kõrgem kui enne kriisi – olgu ta lasteaia vôi koolilaps.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on olnud üle kuu aja kodune, pole kokku puutunud teiste lastega, käinud kaasas poes vms, siis ei ole ju enam mingit olulist põhjust, miks ta ei võiks vanavanemate hoida olla, kui neil just mingeid terviseprobleeme või tööalaseid kohustusi pole?

No mõtle nüüd loogiliselt. Ma olen ma kuu aega lastega kodus isolatsioonis olnud. Aga kui ma mai alguses tööle pean minema, lähevad lapsed lasteaeda, mitte vanavanemate juurde, sest on suur oht, et MINA toon töölt nakkuse, mille lapsed vanavanematele edasi annavad. Või mõtlesid Sa nii, et annangi lapsed määramata ajaks vanavanemate kasvatada, ise ei lähe lähikuudel ligigi?

Meil muidugi ei oleks see reaalne ka põhjusel, et mõlemad vanavanemad, ehkki riskigrupis, on veel tööinimesed ja nende päevad kuluvad kodukontorile. Aga ka sellest sõltumata on selge, et kui lapsed veedavad õhtuid koos töölkäivate vanematega, siis nende saatmine päevaajaks vanavanemate juurde ei ole ohutu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 00:27; 24.04 17:16; 27.04 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Etteheiteid ma küll ei teinud

Sul jagub etteheiteid küllaga alates teemaalgatusest saati nii naabrinaisele kui teistele.
“Kõik on tahtmises kinni” eksole.
Sina saad öelda, et ei osale Zoomi koosolekul, aga sama ei saa teha inimene, kes ise neid koosolekuid korraldama ja juhtima peab.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 08:59; 28.04 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres tundub ka, et see “ema on kodus aga ei ole kohal” ei mõju lapsele hästi. Ühel päeval laps üsna pisarsilmil ütles mulle, et “emme, sul vist üldse ei ole enam minu jaoks aega”. Võttis endalgi silma märjaks. Aga paraku on mul praegu töökoormus isegi suurem kui tavapäraselt ja seega tööpäeva kestel lapsega väga tegeleda ei saa.

Sama siin. 4-aastane tahab mängida, aga mul vaja tööd teha, palju arvutis ja telefoni otsas. Endal ka süümekad. Ei jõua lapsega üldse tegelda, kuna tööpäevad venivad pikaks just selletõttu, et laps kodus on. Vahel vaja tagumikku pühkida, siis süüa teha ja siis midagi kolmandat. Minu tähelepanu hajub ja keeruline on töölainele tagasi saada. See teeb ka mu enda aeglaseks ja nii et jää ka õhtul aega lapsega tegelda. Väga loodan, et olukord paraneb kiiresti ja et suvel ei tekitataks olukorda, kus õpetajad hakkavad jälle omakorda puhkama (nad praegu seda juba teevad, terve lasteaia peale on üks valverühm koos õpetajaga ja õpetaja abiga).

arvestades, et lasteaia õpetajad praegu “puhkavad” päris pikalt ikka, võiks nad nüüd ka suvel täiskoormusega töötama hakata. Meie ju kaotame oma puhkepäevi korralikult, lapsevanemad

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.04 16:50; 23.04 18:17; 24.04 09:14; 24.04 20:51; 25.04 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres tundub ka, et see “ema on kodus aga ei ole kohal” ei mõju lapsele hästi. Ühel päeval laps üsna pisarsilmil ütles mulle, et “emme, sul vist üldse ei ole enam minu jaoks aega”. Võttis endalgi silma märjaks. Aga paraku on mul praegu töökoormus isegi suurem kui tavapäraselt ja seega tööpäeva kestel lapsega väga tegeleda ei saa.

Sama siin. 4-aastane tahab mängida, aga mul vaja tööd teha, palju arvutis ja telefoni otsas. Endal ka süümekad. Ei jõua lapsega üldse tegelda, kuna tööpäevad venivad pikaks just selletõttu, et laps kodus on. Vahel vaja tagumikku pühkida, siis süüa teha ja siis midagi kolmandat. Minu tähelepanu hajub ja keeruline on töölainele tagasi saada. See teeb ka mu enda aeglaseks ja nii et jää ka õhtul aega lapsega tegelda. Väga loodan, et olukord paraneb kiiresti ja et suvel ei tekitataks olukorda, kus õpetajad hakkavad jälle omakorda puhkama (nad praegu seda juba teevad, terve lasteaia peale on üks valverühm koos õpetajaga ja õpetaja abiga).

arvestades, et lasteaia õpetajad praegu “puhkavad” päris pikalt ikka, võiks nad nüüd ka suvel täiskoormusega töötama hakata. Meie ju kaotame oma puhkepäevi korralikult, lapsevanemad

Kas lasteaiaõpetajad ise siis ei kaota või, nendest on ka ju väga suur osa lapsevanemad?! Jutumärgid on sul täitsa õige koha peal: nimelt see, mille lasteaiaõpetajad paljudes omavalitsustes on sunnitud praegu välja võtma, ei ole puhkus.
See on mingis veidras ooterežiimis tiksumine, väga paljud teevad kodust tööd (mis pole loomulikult 7 tundi päevas, aga siiski iga päev mingit tööalast pusimist). Meie pidime näiteks välja võtma 12 puhkusepäeva, mille arvelt mu ausalt välja teenitud suvepuhkus lüheneb.

Mingit kasu ei oleks suvel “täiskoormusega” töötamisest, sest suvel lihtsalt ei käi nii palju lapsi kohal, et see vajalik oleks. Väga suur osa lapsevanematest ju praegu ikkagi püüavad kodust tööd teha, mitte ei võtnud välja oma puhkust! Ja õpetajate puhkus on 42-56 päeva (erinevates omavalitsustes erinev, aga 42 päevast lühem ei ole kuskil), seega isegi kui paljud õpetajad on sunnitud olnud 7-14 päeva praegu välja võtma, ei anna ikkagi lasteaedades õpetajate korralist puhkust niimoodi sättida, et suvi läbi kõik rühmad tavakoormusel töötaksid.

Seega suure tõenäosusega on suvel avatud ikkagi valverühmad, aga võib-olla on neis tavapärase 5-10 lapse asemel pigem 10-15 last ja võib-olla suuremates kohtades on korraga avatud mitu valverühma ühe asemel.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.04 21:27; 23.04 09:44; 23.04 18:29; 24.04 10:34; 24.04 19:16; 24.04 20:56; 26.04 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on olnud üle kuu aja kodune, pole kokku puutunud teiste lastega, käinud kaasas poes vms, siis ei ole ju enam mingit olulist põhjust, miks ta ei võiks vanavanemate hoida olla, kui neil just mingeid terviseprobleeme või tööalaseid kohustusi pole?

No mõtle nüüd loogiliselt. Ma olen ma kuu aega lastega kodus isolatsioonis olnud. Aga kui ma mai alguses tööle pean minema, lähevad lapsed lasteaeda, mitte vanavanemate juurde, sest on suur oht, et MINA toon töölt nakkuse, mille lapsed vanavanematele edasi annavad. Või mõtlesid Sa nii, et annangi lapsed määramata ajaks vanavanemate kasvatada, ise ei lähe lähikuudel ligigi?

Meil muidugi ei oleks see reaalne ka põhjusel, et mõlemad vanavanemad, ehkki riskigrupis, on veel tööinimesed ja nende päevad kuluvad kodukontorile. Aga ka sellest sõltumata on selge, et kui lapsed veedavad õhtuid koos töölkäivate vanematega, siis nende saatmine päevaajaks vanavanemate juurde ei ole ohutu.

Miks oli tungiv soovitus, et lapsi lasteaeda ei viidaks? Ei olnud ju vanemate karistamiseks, oli reaalselt inimeste ka laste minimaalseks kokkupuuteks teiste inimestega. Kokkupuude võimalikult väheste, st ainult igapäevaste inimestega.
Nüüd võib viirusega kokkupuutel selle lasteaeda viia küll… Aga milleks siis kogu see eelnev aeg?
Õpetajate puhkusest. Siin on ka eelnevalt kirjeldatud seda. Mitte keegi ei saa seda puhkuseks pidada, kui sa oled ka oma koju sunnitud jääma. Samal ajal teed ära kirjatööd, vahel ka lausa imed pastakast teemasid, mida juhtkond ette annab, et sa oma aega niisama ära ei lebotaks. Või käid lasteaias heakorratöid tegemas, no ka neid tuleb teha. Kas see on igatsetud puhkus? Mõni teema eespool kirjeldatakse neid õpetajate poolt saadetud ja perele toetuseks saadetud erinevaid meetodeid tüütamiseks. Aga seda tehakse ju selleks, et olla natukenegi oma peredele toeks. Kuigi on lasteaedu, kus õpetajad peavad tõestama tagasisidega, et nad tõesti seda kõik teevad. Õpetajad käiks ka parema meelega tööl oma rühmas, mitte ei oleks valverühmas, kus on kogu maja pealt erinevad lapsed koos. Seda enam, et väga vähesed lasteaiad on korralikult varustatud kaitsevahenditega. Seda tavaolukorda ei saa te enne sügist nagunii tagasi, kus te oma lapsega rühma tulite. Nüüd annate lapsed üle välisukse ja saate samamoodi tagasi ka. Nagu pakiteenus.
Tänu sellele, et ei ole kohatasu (mis on selle eesmärk, et hetkel see nii on?), kärbitakse kõvasti lasteaedade majanduspoolt ja kokkuhoid saab olema päris korralik. Keegi ei kujuta ette, mille arvelt see tulema hakkab, aga tuleb. Lasteaiad ja sealsed töötajad on ka ise kannatajad, mitte ainult kodud…

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaiaõpetajad ise siis ei kaota või, nendest on ka ju väga suur osa lapsevanemad?! Jutumärgid on sul täitsa õige koha peal: nimelt see, mille lasteaiaõpetajad paljudes omavalitsustes on sunnitud praegu välja võtma, ei ole puhkus.

Minu lapse lasteaiaõpetajad saatsid kirja, et neil on nüüd kaks nädalat puhkus, siin on kahe nädala plaanid ette ära. Ehk et osaliselt sama töö, mida nad oleksid nagunii teinud (nagunii oli ainult kolm rühma üheksast lastele avatud).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänu sellele, et ei ole kohatasu (mis on selle eesmärk, et hetkel see nii on?), kärbitakse kõvasti lasteaedade majanduspoolt ja kokkuhoid saab olema päris korralik. Keegi ei kujuta ette, mille arvelt see tulema hakkab, aga tuleb.

Meie hoolekogus oli jutuks, et see tuleb planeeritud investeeringute arvelt. Mõistlik otsus juhtkonna poolt minu meelest.

Nüüd võib viirusega kokkupuutel selle lasteaeda viia küll… Aga milleks siis kogu see eelnev aeg?

Eks kunagi tuleb hakata normaalse elurütmi juurde tagasi pöörduma. Vahet pole, kas viirus on maailmast kadunud või ei. Minu lapse lasteaias käib muidu u 230 last. Eriolukorra 6 nädala jooksul on kohal käinud kokku 5 erinevat last (ja nemadki mitte korraga ega kogu aeg). On üsna loogiline, et ülejäänud 225 lapse vanemad ei tööta kõik kodukontoris. Paljud peavad/peaksid füüsiliselt tööl kohal käima. Seega paljudes peredes on laste kodus hoidmiseks ilmselt leitud muid võimalusi.
Kumbki lapsevanem saab võtta 4 nädalat puhkust. Ehk siis kaks vanemat (kellel kaugtöö pole võimalik) saavad last kodus hoida max 8 nädalat. Lõputu “püsime kodus” seab raskesse olukorda ka need lapsevanemad, kellel töö veel alles on, seega arusaadav, et selline olukord ei saa lõputult kesta.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 10:27; 24.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses tuli iga päev uusi nakatunuid juurde ja oligi vaja nö kodus püsida, et korraga liiga palju ei tuleks. Praegu aga tuleb vähem. Mõni päev 30, teine päev 10 – seega mõistlik vaadata nädala lõikes asja. Ja trend on vähenemisel. Maha tuleb võtta ka tervenenud. St kui statistika näitab, et 1600 positiivset testi on tehtud, siis need 1600 ei ole täna kõik enam viirusekandjad. Samuit on praeguseks kehtestatud ranged karantiinireeglid positiivse testi saanutele + ka need, kes ei lase end testida, eelduslikult istuvad kodus (vähemalt suurem osa, alati leidub ignorantseid).

Elu lõpuni ei saa karantiinis püsida ja nagu varemgi on teadlased öelnud – me lihtsalt peamegi õppima selle viirusega elama. Oletame, et ravi tuleb alles aasta lõpuks. Ei ole ju mõeldav, et aasta lõpuni ei käi inimesed tööl või vähemalt üks vanematest. Jah, me säästame meditsiinisüsteemi koroonavaates, aga kurname sotsiaalsüsteemi täiesti läbi (töötukassa rahad lõppevad, tekib juurde sotsiaalabi vajavaid peresid, sotsiaaltöötajad ei jõua kõigiga tegeleda, stress, stressist tingitud muud haigused, mis omakorda hakkab meditsiinisüsteemi koormama). See on siis surnud ring.

Kuna lasteaedasid ei ole kinni pandud ja valitsus ei ole keelanud lapsi lasteaeda viia või vanematel tööl käia (suletud on ju kohustuslikus korras teatud valdkonna ettevõtted ja kaubanduskeskustes asuvad mitte-esmatähtsad poed, mitte kõik asutused), siis ongi nii, et lapsevanemad peavad ise üks hetk otsustama, vastavalt oma tööandja juhistele, kas laps lasteaeda viia või mitte.

Sest arvata võib,e t enne sügist sellist otsust KOVidelt ei tule, et “tooge lapsed aeda”. Sügisel võib uba uus laine olla kohal. Pigem ongi nii, et mai keskel tasapisi hakata naasma tavapärase elu juurde, taastada ka rahalisi varusid, kes hetkel palgata puhkusel, et kui tuleb uus laine, oleks jälle midagi, millest elada

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 11:14; 23.04 21:42; 24.04 14:48; 27.04 11:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Väikelaps Kas lasteaedade töö taastub veel enne suve?