Esileht Koolilaps Kas lastest üldse rõõmu ka on?

Näitan 2 postitust - vahemik 61 kuni 62 (kokku 62 )

Teema: Kas lastest üldse rõõmu ka on?

Postitas:
Kägu

Kui neid koolilaste ja teismeliste teemasid siin lugeda, siis mul tekib hirm, kas üldse julgengi lapsi saada. Tundub, et üks rist ja viletsus, mis ei lähegi kergemaks. Väiksena on tihti haiged ja jonnivad, suurena lisanduvad veel probleemid kooliskäimisega – küll kiusamine, küll soovimatus õppida, küll suutmatus õppida -, erinevad mõnuained, suhtlemisprobleemid, depressioon, ärevus …
Selline tunne, et lastetuna on elu hoopis kergem ja muretum.

Last tuleb õigesti suunata ja kasvatada ning probleeme erilisi pole. Hoida tervisel silm peal, jälgida lapse üldist arengut, olla olemas, hoida ja armastada, olla eeskujuks ning arendada last igakülgselt.

Kaks poega nüüdseks suured mehed ja iseseisvas elus, aga.. parimad õpetajad elus üldse ning suured rõõmuallikad mu jaoks.

Koolis said kenasti hakkama, lasteaias olid natukene haiged, aga see väike asi, läks mööda nagu ikka.

Väga hea on ema olla, meeldis see aeg….

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka on, sest miski peab ju need hädad ka kompenseerima! Eks neid teemasid tehes tuleb arvestada ka lugejaskonnaga: kui ma teen siia teema, et kiidame oma tublisid lapsi ja kirjutan järgejutti üles kõik need osaletud olümpiaadid, saadud tunnustused ja kiituskirjad ning laulan muud kiidulaulu veel pealegi, siis mis on selle teema mõte? Eneseupitamine? Kiituse kerjamine? Kes seda üldse loeks? Pigem on tagasihoidlik eestlane oma last koduseinte vahel tunnustamas ja jagab seda rõõmu vastavate inimestega või oma Facebooki seinal (või mujal sotsiaalmeedias), sest võõraste jaoks on see lihtsalt üks mõtetu jauramine. Samas kui on mingi mure, siis pole ju paremat kohta kui Perekool, kust küsida ja saada tuge, et ega sa ainus ei ole. Seda ju Facebooki seinale ei pane – teismeline tuuritab, ei õpi jne. Ärge pange oma maailmapilti ühele allikale toetudes kokku! Sotsiaalmeedia kiidulaulud+Perekooli nutud kokku annavad kätte ehk mingi robustse keskmise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 61 kuni 62 (kokku 62 )


Esileht Koolilaps Kas lastest üldse rõõmu ka on?