Esileht Ilu ja tervis Kas lülitate Wifi ööseks välja?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Kas lülitate Wifi ööseks välja?

Postitas:
Kägu

Ja palun seleta mulle, milleks on ruuteril üldse olemas on/off nupp kui seda kasutada ei tohi? Hard reseti jaoks seda nagunii ei kasutata. Mis selle eesmärk siis üldse on?

Tohib-tohib. Plõksi palju soovid. Lihtsalt naljakas on, et keegi seda teeb. Aga lase käia.

+12
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja palun seleta mulle, milleks on ruuteril üldse olemas on/off nupp kui seda kasutada ei tohi?

Mis see point on? Telekajuhtme tõmbad ka ööseks välja?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haahaa, kui poleks perekooli foorumit, siis ei arvakski, milliste imelike asjadega inimesed tõsimeeli kodus tegelevad 😀

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja palun seleta mulle, milleks on ruuteril üldse olemas on/off nupp kui seda kasutada ei tohi?

Mis see point on? Telekajuhtme tõmbad ka ööseks välja?

Telekajuhet ei tõmba. Ruuteri juhet ka mitte.

Teleka lülitan välja, ruuteri lülitan ka välja.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teleka lülitan välja, ruuteri lülitan ka välja.

Miks? Arvuti ka? Läpaka ka? Dziisas.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab ruuteri eraldi välja lülitama kui see nupp nii õrnake on, kas seinast ei saa välja võtta?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt tarbib ruuter keskmiselt umbes 10 vatti tunnis. LED-lambil on umbes sama võimsus. Lihtsate aritmeetiliste toimingute tulemusel on võimalik arvutada kuus tarbitav energiakogus – 10 * 24 * 30 = 7200 W või 7,2 kW. Korrutage see arv oma piirkonna elektritariifiga ja saate teada, kui palju saate säästa!

 

Muideks, autod, mille mootor on ees, aga aku taga, on eriti suure elektromagnetväljaga.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majas elades lülitaks, korteris seda võimalust pole. Hetkel näitab 12 wifi võrku, sellel lihtsalt poleks mõtet.

Me pidime korteri teise tuppa kaabli vedama, sest wifi ei levinud, peegliga kapp jäi otseteele ette.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt tarbib ruuter keskmiselt umbes 10 vatti tunnis. LED-lambil on umbes sama võimsus. Lihtsate aritmeetiliste toimingute tulemusel on võimalik arvutada kuus tarbitav energiakogus – 10 * 24 * 30 = 7200 W või 7,2 kW. Korrutage see arv oma piirkonna elektritariifiga ja saate teada, kui palju saate säästa!

Ja siis läheb selle plõksimise peale ruuter katki ja saad säästude eest tutika ruuteri osta!! 😀

https://tarbija.postimees.ee/7420173/lugeja-kusib-kas-elektri-kokkuhoiu-mottes-tuleks-ka-ruuter-ja-digiboks-valja-lulitada

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elad maal, metsa sees, naabrid on kaugel ja tööle käid ka kuskil asustamata kohas, näiteks lehmalauta, kus internetilevi puudub ja alles õhtul koju tulles paned omale paariks tunniks neti sisse, siis ehk veel on mingi mõte.

Ei ole kunagi välja lülitanud. Ainult siis ei tööta kui elektrit pole. Pole selle peale tulnudki, et peaks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja miinustajad võiksid ka selgitada, miks miinustavad. Kas minu ruuteri väljalülitamise harjumus on teile kuidagi häiriv? Ma teil ju ei käsi seda teha.

Ilmselt ei ole häiriv, aga enamikel on vast see küsimus, et mis point sellel on? Kui sa terve päeva veedad nagunii wifi mõjualas, siis mida see ööseks välja lülitamine annab? Eriti veel juhul, kui elad kortermajas või asustatud piirkonnas? Sa võid ju enda oma välja lülitada, aga naabri wifi levialas oled ju ikkagi.

Kui elad maal, metsa sees, naabrid on kaugel ja tööle käid ka kuskil asustamata kohas, näiteks lehmalauta, kus internetilevi puudub ja alles õhtul koju tulles paned omale paariks tunniks neti sisse, siis ehk veel on mingi mõte.

Tänapäeva lautades on vägagi netilevi vajalik ja seega täiesti olemas.

Ma pole ka veel selle peale tulnud, et ööseks wifi välja lükata või netiostud lubada ainult selleks hetkeks, kui ostu teen.
Ei hakka tegema ka seda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt tarbib ruuter keskmiselt umbes 10 vatti tunnis. LED-lambil on umbes sama võimsus. Lihtsate aritmeetiliste toimingute tulemusel on võimalik arvutada kuus tarbitav energiakogus – 10 * 24 * 30 = 7200 W või 7,2 kW. Korrutage see arv oma piirkonna elektritariifiga ja saate teada, kui palju saate säästa!

Jeee, 1 euro kuus!

Loodan, et su jutt oli nali. Et mõni kokkuhoiu pärast seda teeb.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina räägid sellest, mida ruuter teeb. Mina räägin sisse- ja väljalülitamise protsessist. Ma ei tea, mis ruuter sul on, aga minu ruuteri väljalülitamine on samasugune toiming kui laualambi oma. Ei pea ma selleks kuhugi elektrikilpi ronima. Küll ma lükkaks korgid ka välja kui seda mingil põhjusel vaja oleks. Kui mul wifi võrku pikemat aega vaja pole, siis milleks mulle see valmisolek seda kasutada?

Perekoolis paistab sul olema pidev valmisolek. Seega, vaevalt, et sa pikemat aega wifi võrku ei vaja.

+4
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tavaliselt tarbib ruuter keskmiselt umbes 10 vatti tunnis. LED-lambil on umbes sama võimsus. Lihtsate aritmeetiliste toimingute tulemusel on võimalik arvutada kuus tarbitav energiakogus – 10 * 24 * 30 = 7200 W või 7,2 kW. Korrutage see arv oma piirkonna elektritariifiga ja saate teada, kui palju saate säästa!

Muideks, autod, mille mootor on ees, aga aku taga, on eriti suure elektromagnetväljaga.

Oma piirkonna elektritariifiga? Mis ajast elektrihind piirkonnast sõltuma on hakanud ja kust sellekohast infot leida? Mingi 01.04 uudis oli või?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kord kuus jah võiks ruuteri restart ida aga andmebaasis näeb ka neid ruutereid, mis üle 700 päeva võrgus on olnud.

Ma pole mitte kunagi teinud ruuteri restarti. Aastaid tagasi jooksis kinni, siis tegin. Pole kuulnudki, et seda tegema peab või keegi teeb.

Noh kui su nett aeglasemaks muutub või teleka pilt hakib, siis teed. Aga vast on ikka juhtunud, et elekter läheb ära. Siis ka tehnika saab restardi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

HAHAAAA HAIGE MAAILM!!!

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui on väike korter ja naabri ruuter on täpselt sinu voodi kohal  siis ei tahaks küll seda teada. Kõik ei ela suurtes majades

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on korgid esikukapis ning see üks näpuliigutus, mida ma nende välja lülitamiseks teen sarnaneks ikka väga ruuteri väljalülitamisele. Ka protsessi mõttes.

Minule isiklikult on korkide väljalülitamine lihtsam ruuteri väljalülitamisest. Nii et kui mul vahel on ruuteri restarti vaja, siis enamasti lükkangi välisukse kõrval olevast elektrikarbist ülemise korruse korgid mõneks hetkeks välja (ainus elektritarbija ongi ülemisel korrusel see ruuter) selle asemel, et trepist üles ruuteri juurde ronida. Kiirem ja lihtsam. Ööseks ma välja ei lülita. Kui kodust paariks päevaks lahkun suvisel ajal, siis pigem lülitan, kui meeles on. Et kui äike peaks olema, siis ei ole hea kui see sees on.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui äike peaks olema, siis ei ole hea kui see sees on.

Kui äike on, siis aitab ainult tagant äraühendamine. Kas on sees või väljas, pole mingit vahet, kui see laks mööda juhtmeid tuleb. Meil on läinud nii telekas ja mööda ruuterijuhet ka ruuter+arvuti.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äikese korral jah tuleb lahti ühendada nii voolust kui ka netikaablist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No äikese ajal peaks kõik asjad välja tõmbama, aga ega see pole reaalne, äikest võib päevas olla 2 korda ja iga päev nädal aega. Meil näiteks läks lausa külmik õhtule äikesega – välk lõi alajaama sisse, tekkis mingi pingemuutus ja korras. Veider, et muud kodumasinad ei läinud. Telekad ja IT-tehnika olid muidugi väljas, aga vat külmiku osas küll ei taibanud, et ohtu võiks olla 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas suurtes linnamajades ka on äike ohtlik, majal mingit kaitset ei ole? Või miks ta kirikutorne löömiseks ei vali?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas suurtes linnamajades ka on äike ohtlik, majal mingit kaitset ei ole? Või miks ta kirikutorne löömiseks ei vali?

Siis on ohtlik, kui äike kuhugi alajaama lööb ja ülepinge tekib liinides.
Paneelikatel on enamasti maandused olemas. Kirikutornidel on piksevardad. Vaata neid torne hoolikamalt

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naabri ruuter voodi kohal? Õõv

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas suurtes linnamajades ka on äike ohtlik, majal mingit kaitset ei ole? Või miks ta kirikutorne löömiseks ei vali?

Ega äikese oht pole ainult selles, et majja endasse sisse lööb – su elektroonika läheb tuksi ka siis, kui äike 10 km eemal elektri alajaama sisse lööb ning sul tehnika seinast välja tõmbamata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas suurtes linnamajades ka on äike ohtlik, majal mingit kaitset ei ole? Või miks ta kirikutorne löömiseks ei vali?

Siis on ohtlik, kui äike kuhugi alajaama lööb ja ülepinge tekib liinides.

Paneelikatel on enamasti maandused olemas. Kirikutornidel on piksevardad. Vaata neid torne hoolikamalt

Eelmisel suvel läks äiksega mustamäe paneelikas led lamp läbi, lüliti oli sees, aga lamp puldist välja lülitatud. Lamp põles maksimum võimsusel paar hetke ja kustus. Õnneks ruuter, arvutid, kodumasinad jne jäid terveks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lülitan just ööseks ruuteri tööle, ta mul voodi all ja helendab, nii kena unenägude kõrvale vaadata. Päeval mobiilne nett.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lülitan just ööseks ruuteri tööle, ta mul voodi all ja helendab, nii kena unenägude kõrvale vaadata. Päeval mobiilne nett.

Ma arvan ka, et nii tulevad ägedamad unenäod, rohkem infot ju käepärast.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma selle teema põhjal lülitasin ka paariks ööks ja nüüd ei leia lauaarvuti hommikuti enam automaatselt i. netti üles.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sõbranna, kellel pole kodus üldse wifit, ainult netikaabel. Nad on selle teema kohta uurinud ja on veendunud, et wifi (ja 5G ka muidugi) on väga kahjulik tervisele. Nad elavad eramajas, töötavad peamiselt kodukontoris, seega ilmselt õnnestubki wifi levialas olemist suures osas vältida. Samas teevad nad minu arust teisi asju, mis on minu arust tervisele kahjulikud, aga mis neile eriti korda ei lähe. Sinna alla käib igasuguste poolfabrikaatide söömine, suvalise kosmeetika kasutamine, jms. Kui uuringutulemused 5G ja wifi kahjulikkuse kohta on ebaselged, siis see on tegelikult praeguseks üsna selge, et asjad, mida endale suust sisse aetakse ja peale määritakse, võivad tervist oluliselt mõjutada. Ka riided sisaldavad tihti mürgiseid kemikaale, osad toidunõud on mürgised jne. Minu arust on see naljakas, kui üks tervisega seotud teema võetakse endale südameasjaks, aga teistesse teemadesse suhtutakse “ega keegi ei ela igavesti” suhtumisega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )


Esileht Ilu ja tervis Kas lülitate Wifi ööseks välja?