Esileht Veebikonstaabel Kas ma võin drooni õhupüssiga alla lasta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Kas ma võin drooni õhupüssiga alla lasta

Postitas:

kui see järjekindlalt minu majapidamist on hakanud luurama?

Elan maal, mul on 8 hektarit maad ja mu kodumaja koos kõrvalhoonetega asub kinnistu keskel. Naabrid on normaalsed ja kellegi maja ei asu kinnistu kõrval, nii et see ei saa olla juhuslik naabrilapse droon vaid peaks olema sihilikult juhitud droon.

Kõlan juba nagu psühhopaat aga me päriselt kolisimegi 10 aasta eest siia maakohta elama, otsimaks vaikust ja rahu ja seda oleme senini ka saanud aga viimased ajad on linnadest maale peletanud suure hulga inimesi, kes ei tea, kuidas oma aega vist veeta.

Need droonid ärritavad mu koeri, see tekitab tunde et ma ei saa enam suvaliselt käterätik ümber oma saunast õue tulla või peale leili tiiki hüpata. Samuti peenra vahel rohimiseks pean nö. korralikult riidesse panema, mitte arvama et bikiinid on ok. Või peaks politsisse avalduse tegema? Ma isegi ei oska arvata, kes seda drooni lennutada võiks, kõik seni teada naabrid on normaalsed, ainuke variant et keegi on midagi ära müünud või üürnikud võtnud? Mehel on sport õhupüssid, oskan lasta ja teen seda päris täpselt, mõtlesin eile juba, et võtan  ühe püssi ja tulistan selle alla ja viin politseisse.

+38
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 11:40; 31.05 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

maakohas, kus minul kinnistu, kasutas droone kohalik elektritaristut omav ettevõte. nad vaatasid drooniga, kus on vajalik elektriliinide alt võsa maha lõigata. minumeelest tervitav lähenemine, et nad nii vaatavad, rohkem häiriks kui nad mu maa peal mööda liinide alust kondavad. seda vaatlust nad teevad muidugi harva ehk TA sinu puhul ilmselt mingid muud tegelased

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt et elektrilevi inimesed nädalavahetusel või õhtuti droone lennutavad, pealegi alles märtsis nad käisid, autoga ja liinihoolduse kontrolli tegid ära.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 11:40; 31.05 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel on sport õhupüssid, oskan lasta ja teen seda päris täpselt, mõtlesin eile juba, et võtan  ühe püssi ja tulistan selle alla ja viin politseisse.

Jäädki laskma, kui just propellerile otse pihta ei saa.
Aga päris nii see ei ole, et “võtan sport õhupüssi” ja lasen drooni kohe alla.

Teine asi: korraliku (loe kalli) õhupüssiga muidugi võtab kalkuni rajalt maha, kui pähe pihta saad, aga keegi ei tea, millised need püssid sul seal mehel on.

Aga iseenesest oma maalapi kohal mingi lendava objekti mahatulistamine peaks ok olema.
Selleks pole isegi jahiluba ju vaja.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma esimese asjana võtaks kohaliku konstaabliga ühendust ja annaks murest teada. Temal on ehk rohkem volitusi välja uurida, kes seda drooni lennutab ja väike vestlus maha pidada.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maakohas, kus minul kinnistu, kasutas droone kohalik elektritaristut omav ettevõte. nad vaatasid drooniga, kus on vajalik elektriliinide alt võsa maha lõigata. minumeelest tervitav lähenemine, et nad nii vaatavad, rohkem häiriks kui nad mu maa peal mööda liinide alust kondavad. seda vaatlust nad teevad muidugi harva ehk TA sinu puhul ilmselt mingid muud tegelased

Taristu hooldajad vast teavitasid ka ikka kohalikke? Igaks juhuks võib vallast küsida.

Ebameeldiv muidugi, aga drooni allalaskmine pole ainus valik. Kui sul on korraliku toruga kaamera näiteks, siis võta ja pildista seda drooni nn vastu. Zoomi ikka korralikult sisse, nii et iga detail näha. Võid pärast ka postitada pildi valla FB lehele küsimusega, kelle droon see on.

Mina sain korra ühe tüütu drooni niimoodi põgenema, et lihtsalt pildistasin seda. Enne undas see mul tükk aega kannul, aga kui filmija aru sai, et ma teda vastu filmin, siis see talle enam ei meeldinud. Kusjuures, ega ma sellest korralikku pilti ei saanudki, kasutada need pildid ei kõlbaks.

Allatulistamise võib mingis lähenduses ka teise inimese vara kahjustamiseks lugeda, selle kohta oli siin kunagi üsna hüsteeriline teema.

Näe, siin: https://foorum.perekool.ee/teema/droon-akna-taga/

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.05 12:00; 31.05 12:16; 31.05 12:17; 31.05 12:26; 31.05 12:37; 01.06 07:24; 01.06 09:00; 01.06 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib lennutada, kui sellega ei rikuta privaatsust. Ehk kui inimesed ei ole kaamera salvestuselt otseselt tuvastatavad, on üldjuhul drooni lennutamine lubatud. Seaduse poolelt on selles osas palju tõlgendamise ruumi. Soovitav on tutvuda AKI droonide käitaja meelespeaga: https://www.aki.ee/sites/www.aki.ee/files/elfinder/article_files/Droonide_Meelespea_kaitajale.pdf

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib lennutada, kui sellega ei rikuta privaatsust. Ehk kui inimesed ei ole kaamera salvestuselt otseselt tuvastatavad

Kuidas küll teemaalgataja peaks aru saama, et droon tema privaatsust tegelikult ei riku ja et ta ei ole selle drooni salvestiselt tuvastatav? Kaameraid on väga võimsaid, eemalt ei ole võimalik kindlaks teha, kas tuvastab või mitte. Aga inimene igal juhul tunneb, et ta privaatsus on rikutud. See ei loe nagu midagi?

+31
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.05 12:00; 31.05 12:16; 31.05 12:17; 31.05 12:26; 31.05 12:37; 01.06 07:24; 01.06 09:00; 01.06 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need droonid ärritavad mu koeri, see tekitab tunde et ma ei saa enam suvaliselt käterätik ümber oma saunast õue tulla või peale leili tiiki hüpata. Samuti peenra vahel rohimiseks pean nö. korralikult riidesse panema, mitte arvama et bikiinid on ok.

Mina ütleks, et siin on privaatsus juba rikutud küll. Keeruline on vaid kindlaks teha, kes on drooni omanik.

Siin on leitud, et regulaarne ja häiriv droonilennutamine kellegi kinnistu kohal on kinnistu omaniku õiguste rikkumine küll: https://kodus.ee/artikkel/naaber-lennutab-oma-drooni-sinu-kinnistul-mida-saad-ette-votta

Ahjaa, sa pead drooni (omanikku) enne hoiatama. Kirjuta suur plakat kolmes keeles: drooni lennutamine minu maade kohal keelatud! Ja pane see välja.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.05 12:00; 31.05 12:16; 31.05 12:17; 31.05 12:26; 31.05 12:37; 01.06 07:24; 01.06 09:00; 01.06 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis peaks ju saama ka vastu väidelda, et täitsa niisama harjutan oma territooriumil laskmist, kogemata jäi mingi võõras objekt ette. Ei osanud kuidagi oodata jne.

+25
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis peaks ju saama ka vastu väidelda, et täitsa niisama harjutan oma territooriumil laskmist, kogemata jäi mingi võõras objekt ette. Ei osanud kuidagi oodata jne.

Seda küll.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.05 12:00; 31.05 12:16; 31.05 12:17; 31.05 12:26; 31.05 12:37; 01.06 07:24; 01.06 09:00; 01.06 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüakse ju elektroonikat segi löövaid binokkleid ja ka elektroonilisi relvi. Samuti on laenguga võrgu deoonile heitvaidrelvi. Googelda palun ja telli endale mõni neisr ning probleem laheneb. Kui drooni kätte saad küll siis omanik ka välja ilmub, sest sellised piilujad on niiii lolllid, et nad ei saa ise aru kui valesti nad tegelikult käituvad.
Muidugi ei tohi sa talle seda drooni niisama kätte anda vaid teed Politseisse avalduse privaatsuse rikkumise pärast ja droon ka politsei kätte. Siis las see lennutaja klatib oma asju Politseiga.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüakse ju elektroonikat segi löövaid binokkleid ja ka elektroonilisi relvi. Samuti on laenguga võrgu deoonile heitvaidrelvi. Googelda palun ja telli endale mõni neisr ning probleem laheneb. Kui drooni kätte saad küll siis omanik ka välja ilmub, sest sellised piilujad on niiii lolllid, et nad ei saa ise aru kui valesti nad tegelikult käituvad.

Muidugi ei tohi sa talle seda drooni niisama kätte anda vaid teed Politseisse avalduse privaatsuse rikkumise pärast ja droon ka politsei kätte. Siis las see lennutaja klatib oma asju Politseiga.

Nii ja naa. Kui inimene ostab endale GPS-i, vms sidehäireid tekitava seadme, siis see on tahtlik tegu. Kui ta juba olemasoleva püssiga kogemata droonide pihta saab, siis see ei ole. Samas on need häireseadmed ilmselt tõhusamad kui püss.

Kolmandast küljest jääb siit mulje, et oma omandi kaitsmiseks on see täiesti legaalne tegevus:

https://drooniteenused.ee/anti-drooni-susteem/

 

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.05 12:00; 31.05 12:16; 31.05 12:17; 31.05 12:26; 31.05 12:37; 01.06 07:24; 01.06 09:00; 01.06 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis peaks ju saama ka vastu väidelda, et täitsa niisama harjutan oma territooriumil laskmist, kogemata jäi mingi võõras objekt ette. Ei osanud kuidagi oodata jne.

See oleks ka hea vabandus, kui lased näiteks naabrimehe maha, et ei osanud oodata.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna minna!

Mul piisas sõrme püsti viskamisest drooni poole ja nii hoidmisest kuni taganes. See raisk raudselt filmis, ümbruskonna lapsedki kiitnud, et see noor, ilma naiseta, ilane mees filmib ja on neilegi videot naabritest näidanud arvutist.

Rohkem minu aeda filmima pole tulnud. Nii pinda käis, hakkisin aias salatit ja tiirutas pea kohal ringe.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis peaks ju saama ka vastu väidelda, et täitsa niisama harjutan oma territooriumil laskmist, kogemata jäi mingi võõras objekt ette. Ei osanud kuidagi oodata jne.

Saan aru, et droon on tüütu ja häirivast lendamisest peaks lahti saama, aga see soovitus on nii loll, et sõnu pole. Isegi kriminaalid pole nii idiootse vabanduse peale vist tulnud- harjutasin laskmist, ei osanud oodata, et keegi ette jääb.

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli eelmisel suvel droon akna taga, Mustamäe korterelamus. Aken oli lahti ja ärkasin selle põrina peale, kell oli viis hommikul.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine suvi oli endal suht sarnane teema, naabrile kes ikka ise omal koguaeg muru niitis ja oksi lõikas tekkis suvel järsku aeda mingi noorukist haljastaja. Kord nägin isegi teda naabri ehk samas ka enda aja taga kõrgel puu ladvas oksi lõikamas. Ja siis ühel heal päeval lennutas ta juba minu krundi kohal ka drooni. Oleks õhupüss kohe käepärast olnud, oleks kindla peale üritanud alla lasta aga nüüd kohe kindla peale üritan kui veel seda nuhki ja tema drooni näen.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Drooni omanikku (kui pidevalt käib) saab ka ebaseaduslikus jälitustegevuses süüdistada, see juba tugevam paragrahv.

Soovituslik ongi vastu filmida – jäädvustada see kui tihti käib ja kui kaua siis sinu krundi/maja kohal tiirutab.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oman ise droone ja tegelt on küll seadusega reguleeritud kus,mida ja palju võib. Eramaal on see tegelt luba omamata keelatud. Seega kui alla lased, siis politseisse ta salvestismaterjaliga ei julgeks minna, tõenäoliselt.

Kuna droonid on nagu ka discgolfi kettad,mis võivad tuulega kadunuks jääda, siis enamus kirjutavad peale oma nime ja tel numbri droonile. Mina tulistaks alla, noh nii kogemata, raudselt tuleb küsima.

Aga arvestada, et kaamera droonil salvestab edasi, kui just kaamera pihta ei saa,või aku tühjaks. Ja kui lased mööda üht tiivikut, siis see võib käituda nagu bumerang teiste tiivikutega ja vaata, et ise kõrvadest ilma ei jää… mina laseks alla ja kuskile ei viiks seda, kui kaamera salvestaski kogu käigu, ootaks seda idu ukse taha. Kuna saan aru, et elad metsas, puude vahel, siis peab väga hea(loe:kalli) drooniga olema, sest puude vahel on odavamatel ja keskklassi omadel levi kehva. Ja eeldan et droon pidi kaugemalt tulema, kui sa kedagi läheduses ka ei kuulnud/näinud. Seega ta raudselt tuleb oma droonile järele.

Tean kui häiriv see on, kui veel korteris elasime, mingi idu droonitas ka pidevalt akna taga ????

Edu!

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 18:24; 01.06 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Droonid ja lumesaanid on tänapäeva suurte laste mängukannid. Mina elan ka maal eraldatud talus. Eelmisel aastal keegi naabrusest ka oli drooni ostnud, uurisime ka, et kes see võiks olla, teada ei saanud. Niimoodi teise talu kohal filminine on sama hea kui minna teise inimese aknast õhtul tegevust jälgima. Tulime saunast õue jahtuma – jälle droon lendab maja kohal. Lähen öösärgis nöörilt rõivaid otsima, jälle droon. U kümme korda käis maja kohal suve jooksul. Siis kadus ära, ju sõitis end puruks. Lumesaanimehed kipuvad sama ülbed olema,sõidavad lausa õuest läbi, vajutavad külmumisrajad taliviljale sisse ja õigust jääb ülegi, ajavad facebookis põllumeestega vaieldes kõhu punni, et tule näita mulle seda kõrt, mis minu pärast ei kasvanud ja sõidavad edasi.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalusel võiks oma drooni üles lasta ja vaadata, kuhu ta läheb.

Tõenäoliselt on puldiga tüüp alla kahe km kaugusel.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maakohas, kus minul kinnistu, kasutas droone kohalik elektritaristut omav ettevõte. nad vaatasid drooniga, kus on vajalik elektriliinide alt võsa maha lõigata. minumeelest tervitav lähenemine, et nad nii vaatavad, rohkem häiriks kui nad mu maa peal mööda liinide alust kondavad. seda vaatlust nad teevad muidugi harva ehk TA sinu puhul ilmselt mingid muud tegelased

Taristu hooldajad vast teavitasid ka ikka kohalikke? Igaks juhuks võib vallast küsida.

Ebameeldiv muidugi, aga drooni allalaskmine pole ainus valik. Kui sul on korraliku toruga kaamera näiteks, siis võta ja pildista seda drooni nn vastu. Zoomi ikka korralikult sisse, nii et iga detail näha. Võid pärast ka postitada pildi valla FB lehele küsimusega, kelle droon see on.

Mina sain korra ühe tüütu drooni niimoodi põgenema, et lihtsalt pildistasin seda. Enne undas see mul tükk aega kannul, aga kui filmija aru sai, et ma teda vastu filmin, siis see talle enam ei meeldinud. Kusjuures, ega ma sellest korralikku pilti ei saanudki, kasutada need pildid ei kõlbaks.

Allatulistamise võib mingis lähenduses ka teise inimese vara kahjustamiseks lugeda, selle kohta oli siin kunagi üsna hüsteeriline teema.

Näe, siin: https://foorum.perekool.ee/teema/droon-akna-taga/

Aitäh, päris hea lõim. Midagi hüsteerilist seal küll polnud. Kahju, et sinna kommentaari ei saa kirjutada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt üks teie ” toredadest” naabritest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maakohas, kus minul kinnistu, kasutas droone kohalik elektritaristut omav ettevõte. nad vaatasid drooniga, kus on vajalik elektriliinide alt võsa maha lõigata. minumeelest tervitav lähenemine, et nad nii vaatavad, rohkem häiriks kui nad mu maa peal mööda liinide alust kondavad. seda vaatlust nad teevad muidugi harva ehk TA sinu puhul ilmselt mingid muud tegelased

Taristu hooldajad vast teavitasid ka ikka kohalikke? Igaks juhuks võib vallast küsida.

Ebameeldiv muidugi, aga drooni allalaskmine pole ainus valik. Kui sul on korraliku toruga kaamera näiteks, siis võta ja pildista seda drooni nn vastu. Zoomi ikka korralikult sisse, nii et iga detail näha. Võid pärast ka postitada pildi valla FB lehele küsimusega, kelle droon see on.

Mina sain korra ühe tüütu drooni niimoodi põgenema, et lihtsalt pildistasin seda. Enne undas see mul tükk aega kannul, aga kui filmija aru sai, et ma teda vastu filmin, siis see talle enam ei meeldinud. Kusjuures, ega ma sellest korralikku pilti ei saanudki, kasutada need pildid ei kõlbaks.

Allatulistamise võib mingis lähenduses ka teise inimese vara kahjustamiseks lugeda, selle kohta oli siin kunagi üsna hüsteeriline teema.

Näe, siin: https://foorum.perekool.ee/teema/droon-akna-taga/

Aitäh, päris hea lõim. Midagi hüsteerilist seal küll polnud. Kahju, et sinna kommentaari ei saa kirjutada.

Hüsteeriliseks läks seal üks drooniõiguslane, kes väitis, et drooni allatulistamine on lennuterrorism. Ja keegi teine, kes kogu lugu naljaks püüdis väänata.

Siin oled sina kuidagi väga vähese peale ärritunud, mis viga? Tahad sa sellest rääkida?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.05 12:00; 31.05 12:16; 31.05 12:17; 31.05 12:26; 31.05 12:37; 01.06 07:24; 01.06 09:00; 01.06 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole väga asjatundja, kas drooni lennutaja ise näeb juhtpuldilt, mida ta parajasti filmib või see on nagu pimedas kobamine ja pärast näed, mis salvestus? Igatahes, ma soovitaks droonile kõigepealt püsse näidata. Ikka laduda ritta nähtavale, järjest võtta ja sihtida tema poole, vaadata, proovida, millisega kõige paremini sihtmärk tabatav tundub jne. Kutsu mees ka appi. Vbl sellest juba aitab ja rohkem ta teie kohal ei lenda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole väga asjatundja, kas drooni lennutaja ise näeb juhtpuldilt, mida ta parajasti filmib või see on nagu pimedas kobamine ja pärast näed, mis salvestus? Igatahes, ma soovitaks droonile kõigepealt püsse näidata. Ikka laduda ritta nähtavale, järjest võtta ja sihtida tema poole, vaadata, proovida, millisega kõige paremini sihtmärk tabatav tundub jne. Kutsu mees ka appi. Vbl sellest juba aitab ja rohkem ta teie kohal ei lenda.

On otse videopilti näha.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 18:24; 01.06 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kasu kui rohkem nende maja kohal ei lenda? Teiste majade kohal lendab ikka edasi. Hea oleks see droon kätte saada ja omanik tuvastada ikka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 08:57; 01.06 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kasu kui rohkem nende maja kohal ei lenda? Teiste majade kohal lendab ikka edasi. Hea oleks see droon kätte saada ja omanik tuvastada ikka.

Teemaalgataja koerad saaks rahu? See ei ole su meelest mingi hüve?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.05 12:00; 31.05 12:16; 31.05 12:17; 31.05 12:26; 31.05 12:37; 01.06 07:24; 01.06 09:00; 01.06 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kasu kui rohkem nende maja kohal ei lenda? Teiste majade kohal lendab ikka edasi. Hea oleks see droon kätte saada ja omanik tuvastada ikka.

Teemaalgataja koerad saaks rahu? See ei ole su meelest mingi hüve?

Väike, võrreldes sellega, kui ei tea, kes lennutas ja miks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 08:57; 01.06 09:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Veebikonstaabel Kas ma võin drooni õhupüssiga alla lasta