Esileht Veebikonstaabel Kas ma võin drooni õhupüssiga alla lasta

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Kas ma võin drooni õhupüssiga alla lasta

Postitas:

Ma pole väga asjatundja, kas drooni lennutaja ise näeb juhtpuldilt, mida ta parajasti filmib või see on nagu pimedas kobamine ja pärast näed, mis salvestus? Igatahes, ma soovitaks droonile kõigepealt püsse näidata. Ikka laduda ritta nähtavale, järjest võtta ja sihtida tema poole, vaadata, proovida, millisega kõige paremini sihtmärk tabatav tundub jne. Kutsu mees ka appi. Vbl sellest juba aitab ja rohkem ta teie kohal ei lenda.

Hea soovitus.,

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et droon on tüütu ja häirivast lendamisest peaks lahti saama, aga see soovitus on nii loll, et sõnu pole. Isegi kriminaalid pole nii idiootse vabanduse peale vist tulnud- harjutasin laskmist, ei osanud oodata, et keegi ette jääb.

Mis sa räägid, eelmisel suvel, kui Rootsis bensiinijaamas öösel laps surnuks tulistati, pasundas kogu Rootsi peavoolumeedia, et tegu oli “hulkuva kuuliga” ja et laps oli ise süüdi, et öösel ringi töllerdas ja ette jäi. Ikka juhtub ju, et kuulid ringi lendavad.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui see järjekindlalt minu majapidamist on hakanud luurama?

Elan maal, mul on 8 hektarit maad ja mu kodumaja koos kõrvalhoonetega asub kinnistu keskel. Naabrid on normaalsed ja kellegi maja ei asu kinnistu kõrval, nii et see ei saa olla juhuslik naabrilapse droon vaid peaks olema sihilikult juhitud droon.

Kõlan juba nagu psühhopaat aga me päriselt kolisimegi 10 aasta eest siia maakohta elama, otsimaks vaikust ja rahu ja seda oleme senini ka saanud aga viimased ajad on linnadest maale peletanud suure hulga inimesi, kes ei tea, kuidas oma aega vist veeta.

Need droonid ärritavad mu koeri, see tekitab tunde et ma ei saa enam suvaliselt käterätik ümber oma saunast õue tulla või peale leili tiiki hüpata. Samuti peenra vahel rohimiseks pean nö. korralikult riidesse panema, mitte arvama et bikiinid on ok. Või peaks politsisse avalduse tegema? Ma isegi ei oska arvata, kes seda drooni lennutada võiks, kõik seni teada naabrid on normaalsed, ainuke variant et keegi on midagi ära müünud või üürnikud võtnud? Mehel on sport õhupüssid, oskan lasta ja teen seda päris täpselt, mõtlesin eile juba, et võtan ühe püssi ja tulistan selle alla ja viin politseisse.

Üldiselt ei või.

Või kui tahad proovida hoia keskmise drooni hinna jagu raha kahju hüvitamiseks valmis. Ülisuure tõenäosusega pead drooni kinni maksma.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla lasta ei või, kui ära lõhud, pead kinni maksma (kuigi väga tõenäoliselt ei saa sa pihtagi, see ei ole nii lihtne). Selleks, et droon su järele luuraks või su bikiine vahiks, peab see oma lainurkkaamera tõttu ikka päris madalal olema, kas on tõesti mingi 10m ainult? Sel juhul on see ebaviisakas küll, kuid protestima pead ikkagi läbi politsei siis. Kui droon lendab üle sinu krundi, siis millegi vastu protesteerida tegelikult ei saa, krundi omaniku kontrollitava õhuruumi kõrgus on nii kõrgel kui on su kõige kõrgem ehitis (ehk siis elumaja korsten vmt). Muide, ei maksa unustada ka sugugi mitte kõige ebatõenäolisemat varianti, et sa oled lihtsalt psüühiliselt nats sassis maakas, vandenõuluuludega psühhopaat, kes näeb tonte seal kus neid tegelikult pole, kannatab jälitamismaania alla ja läheb suvalise drooni kasutava fotograafi peale röökima kui teda näeb. Küsi naabritelt üle, kas nemad saavad asjadest samamoodi aru või ei tea nemad ahistavast droonist midagi? Kui neil sellist probleemi pole, siis pöördu psühhiaatri poole. Sest tõsiasi on, et droone nuhkimiseks kasutavate inimeste hulk on kaduvväike, pea olematu, kuid seda ette kujutavate inimeste arv on üsna massiivne (mida kahjuks on soodustanud ka meedia idiootne käitumine nagu Radar ja veel mõni saade).

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.06 13:43; 01.06 19:17; 01.06 19:42; 02.06 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks, et droon su järele luuraks või su bikiine vahiks, peab see oma lainurkkaamera tõttu ikka päris madalal olema, kas on tõesti mingi 10m ainult?

Mu isal on selline odavama otsa droon, mis siiski korralikult ja kõrgel lennata suudab, ise “koju” tagasi tulla jne. Õige mitu aastat vana mudel. Tema drooni kaamerast näeb küll ka kõrgel lennates hästi nii nägusid, auto numbreid kui muud. Mul on ka suur maalapp ja ta käib seda siin vahel lennutamas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA tundub tõesti vähe ebastabiilne ja kahtlustav. Ka õhkrelv võib valedes kätes ohtlik olla.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla lasta ei või, kui ära lõhud, pead kinni maksma (kuigi väga tõenäoliselt ei saa sa pihtagi, see ei ole nii lihtne). Selleks, et droon su järele luuraks või su bikiine vahiks, peab see oma lainurkkaamera tõttu ikka päris madalal olema, kas on tõesti mingi 10m ainult? Sel juhul on see ebaviisakas küll, kuid protestima pead ikkagi läbi politsei siis. Kui droon lendab üle sinu krundi, siis millegi vastu protesteerida tegelikult ei saa, krundi omaniku kontrollitava õhuruumi kõrgus on nii kõrgel kui on su kõige kõrgem ehitis (ehk siis elumaja korsten vmt). Muide, ei maksa unustada ka sugugi mitte kõige ebatõenäolisemat varianti, et sa oled lihtsalt psüühiliselt nats sassis maakas, vandenõuluuludega psühhopaat, kes näeb tonte seal kus neid tegelikult pole, kannatab jälitamismaania alla ja läheb suvalise drooni kasutava fotograafi peale röökima kui teda näeb. Küsi naabritelt üle, kas nemad saavad asjadest samamoodi aru või ei tea nemad ahistavast droonist midagi? Kui neil sellist probleemi pole, siis pöördu psühhiaatri poole. Sest tõsiasi on, et droone nuhkimiseks kasutavate inimeste hulk on kaduvväike, pea olematu, kuid seda ette kujutavate inimeste arv on üsna massiivne (mida kahjuks on soodustanud ka meedia idiootne käitumine nagu Radar ja veel mõni saade).

Mis ma ütlesin. Hüsteeriline drooniõiguslane juba platsis.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.05 12:00; 31.05 12:16; 31.05 12:17; 31.05 12:26; 31.05 12:37; 01.06 07:24; 01.06 09:00; 01.06 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla lasta ei või, kui ära lõhud, pead kinni maksma (kuigi väga tõenäoliselt ei saa sa pihtagi, see ei ole nii lihtne). Selleks, et droon su järele luuraks või su bikiine vahiks, peab see oma lainurkkaamera tõttu ikka päris madalal olema, kas on tõesti mingi 10m ainult? Sel juhul on see ebaviisakas küll, kuid protestima pead ikkagi läbi politsei siis. Kui droon lendab üle sinu krundi, siis millegi vastu protesteerida tegelikult ei saa, krundi omaniku kontrollitava õhuruumi kõrgus on nii kõrgel kui on su kõige kõrgem ehitis (ehk siis elumaja korsten vmt). Muide, ei maksa unustada ka sugugi mitte kõige ebatõenäolisemat varianti, et sa oled lihtsalt psüühiliselt nats sassis maakas, vandenõuluuludega psühhopaat, kes näeb tonte seal kus neid tegelikult pole, kannatab jälitamismaania alla ja läheb suvalise drooni kasutava fotograafi peale röökima kui teda näeb. Küsi naabritelt üle, kas nemad saavad asjadest samamoodi aru või ei tea nemad ahistavast droonist midagi? Kui neil sellist probleemi pole, siis pöördu psühhiaatri poole. Sest tõsiasi on, et droone nuhkimiseks kasutavate inimeste hulk on kaduvväike, pea olematu, kuid seda ette kujutavate inimeste arv on üsna massiivne (mida kahjuks on soodustanud ka meedia idiootne käitumine nagu Radar ja veel mõni saade).

Mis ma ütlesin. Hüsteeriline drooniõiguslane juba platsis.

Drooniõiguslane? Ma lihtsalt ei arva, et droonidega jälitamine mingi päris probleem oleks. See oleks kõige kehvem jälitusvahend üldse- annab endast kõvasti märku ja laiunurkkaamera ei ole mingi nuhkimisvahend. Kes tahab tegelikult ka nuhkida, see kasutab selleks hääletult tavafotokat teleobjektiiviga. Mingi odava 35x zoomiga digifotokaga saab suurusjärkude võrra edukamalt privaatsust rikkuda. Mida huvitavat on nuhkida mingi maakoha maastikuvaatest? Saaks aru, kui sõjaväeõppused vmt (kusjuures üks aasta õppuste ajal oligi droon vaatlemas ja sõjaväelased üritasid seda alla lasta, 47 lasuga ei saanud pihta- ja siin üks loodab hernepüssiga alla lasta, aga olgu, see pole oluline). Võb-olla tõesti mingi kiuslik naaber meelega trollib, kuid see on teine teema ja muidugi olen ma seda meelt, et sellised troppe peab kuidagi ohjeldama. Kuid lihtsalt sellised tropid kipuvad olema puhtteoreetilised tegelased- kuigi aeg-ajalt ilmub välja nagu mõni kiusatav, siis pole ometigi ühtegi kiusajat veel tuvastatud? Tõenäoliselt neid polegi.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.06 13:43; 01.06 19:17; 01.06 19:42; 02.06 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel on sport õhupüssid, oskan lasta ja teen seda päris täpselt, mõtlesin eile juba, et võtan ühe püssi ja tulistan selle alla ja viin politseisse.

Jäädki laskma, kui just propellerile otse pihta ei saa.

Aga päris nii see ei ole, et “võtan sport õhupüssi” ja lasen drooni kohe alla.

Teine asi: korraliku (loe kalli) õhupüssiga muidugi võtab kalkuni rajalt maha, kui pähe pihta saad, aga keegi ei tea, millised need püssid sul seal mehel on.

Aga iseenesest oma maalapi kohal mingi lendava objekti mahatulistamine peaks ok olema.

Selleks pole isegi jahiluba ju vaja.

Mul lendavad Nato kopterid maa kohal, kas võin ka alla tulisrada?

Aga kui sinu maalapile satub eksinud seeneline, kas võid maha lasta?

Muideks, maa ostuga ei kaasne määratlemata kõrguses õhuruumi. Sa ostad maad. See ei ole nagu riigi õhuruum, mille kõrgus on rahvusvahelise õigusega kokku lepitud.

Või peaksid reisilennukid ka luba küsima üle sinu maa lendamiseks? Milliselt kõrguselt läheb piir?

Nii et etteheide saab olla üksnes eraelu häirimine, jälitustegevus. Aga mitte omandi rikkumine. Küll aga drooni lõhkudes võid ise saada kahjunõude kaela.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga iseenesest oma maalapi kohal mingi lendava objekti mahatulistamine peaks ok olema.
Selleks pole isegi jahiluba ju vaja.

Kindlasti mitte. See on kriminaalasi ja jahiluba ei puutu siin asjasse. Droonide, kopterite, lennukite, langevarjurite jne tulistamine ei ole jaht ega enesekaitse. Aga TA küsimuse vastus olla nt siin kirjas: http://www.lounaleht.ee/index.php?page=1&id=24759&type=2

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.06 13:43; 01.06 19:17; 01.06 19:42; 02.06 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile oli see teema veel Ajaviite all, täna kuskil Veebikonstaabli all, kust ei loe seda enam keegi. Miks oli vaja sel moel see teema kustutada? Tegemist pole ju mingi päris tühise ja mõttetu teemaga. Kes spetsiaalselt huvi ei tunne ja otsingusse ei pane, see seda teemat enam ei näe ka. See teemade liigutamine on mingi vaigistamine, kuid seejuures veel täiesti mõttetu vaigistamine, millest ei tule mingit kasu. Huvitav, kas TA ise üldse teab, et teema siin on? Kuidas on TA huvides, et talle enam ei vastata?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.06 13:43; 01.06 19:17; 01.06 19:42; 02.06 10:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Veebikonstaabel Kas ma võin drooni õhupüssiga alla lasta