Esileht Pereelu ja suhted Kas sinuga on manipuleeritud?

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Kas sinuga on manipuleeritud?

Postitas:
Kägu

Näiteks tuttav tegi talgud, kutsus inimesed kokku ja lubas pärast grilli ja pannkooke söögiks. Mis eeldab, et töötegijad saavad kõhud täis – see ju vana komme. Raha ei eeldata talgutelt, aga kõhud kõvasti täis. Tegelikkuses on söögiks kaks viinerit nina peale ja üks pannkook.

See on lubaduste murdmine, mitte manipuleerimine.

Ma ei pea seda manipuleerimiseks. Sest ma eristan eesmäärki eesmärgist. Eesmärk kasu saamiseks teiste arvelt on maniplatsioon halvas mõttes ehk selles tähenduses.

Halvas, heas – sa küsisid manipulatsiooni kohta, ei täpsustanud detaile.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks tuttav tegi talgud, kutsus inimesed kokku ja lubas pärast grilli ja pannkooke söögiks. Mis eeldab, et töötegijad saavad kõhud täis – see ju vana komme. Raha ei eeldata talgutelt, aga kõhud kõvasti täis. Tegelikkuses on söögiks kaks viinerit nina peale ja üks pannkook.

See on lubaduste murdmine, mitte manipuleerimine.

Ma ei pea seda manipuleerimiseks. Sest ma eristan eesmäärki eesmärgist. Eesmärk kasu saamiseks teiste arvelt on maniplatsioon halvas mõttes ehk selles tähenduses.

Halvas, heas – sa küsisid manipulatsiooni kohta, ei täpsustanud detaile.

See on sinu meelest nii. Minu arust aga mitte. See on manipuleerimine, millega meelitatakse kohale inimesed, enda kasu saamiseks. Ma ei liigitagi mingit muud manipulatsiooni selle nimega, kui ainult omakasu saamisel. Kui tahta targutada ja juuksekarvu lõhki ajada, siis ei saagi teemast asja ja nagu näha, ei saanudki.
Manipuleerib ka kaaslane, kes keelitab teist mitte  minema siis . ema juurde, õe juurde, sõbranna juurde, kuhu tahes, et teine istuks temaga kodus ja oleks teistest eemal, kes talle lähedased. Et ära mina, ma nii tahan täna sinuga olla, tegelikkuses kaob ise õhtu edenedes kodust sõprade juurde või vaatab oma filme ja ei räägi sõnagi, pikemas vaates teeb seda pidevalt ja korraldab nii manipuleerides teise enda soovi järgi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Manipuleerida võidakse ka kiusamise, oma võimu näitamise eesmärgil. Pannakse teine end halvasti tundma, selleks et seeläbi upitada iseenda ego.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on sinu meelest nii. Minu arust aga mitte. See on manipuleerimine, millega meelitatakse kohale inimesed, enda kasu saamiseks. Ma ei liigitagi mingit muud manipulatsiooni selle nimega, kui ainult omakasu saamisel.

Veelkord. Kui sul on mingi isiklik sisu sellel sõnal “manipulatsioon”, siis peadki seda teemas täpsustama. Meie, lihtsurelikud, mõistame manipulatsiooni siiski selles tähenduses, mis ta üldiselt on – manipuleerida saab nii heal kui halval eesmärgil, nii omakasu nimel kui hea asja pärast. Kui sinu jaoks on sõnal kitsam tähendus, siis tulebki seda selgitada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas sinuga on manipuleeritud?