Esileht Pereelu ja suhted Kas suhtlete eksämmade/-miniate/-väimeestega?

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Kas suhtlete eksämmade/-miniate/-väimeestega?

Postitas:

Minu arust võiks laps ise vanematele asja rääkida ja selgitada lahutuse tagamaid. Kui siiani on normaalselt läbisaadud ja lahku minnakse rahulikult, kus pagan võib ema teada, et ei tohi väimeest teretada.

Sinu toodud näites oli naisel armuke. Seda on tõesti üsna lihtne teistele mainida, saab ühe lausega kõik öeldud. Minu eks oli vägivaldne, peamiselt seisnes see mõnitamises, manipuleerimises ja kerges füüsilises vägivallas (väänamine, tõukamine, vee näkku viskamine). Esiteks ei tahtnud ma ise sellest kellegagi rääkida, sest olukord oli endale emotsionaalselt nii raske, teiseks ei ole vägivaldset suhet lihtne seletada. Väljaspool kodu käitus mees igati eeskujulikult nagu enamik vägivaldseid mehi. Kui ma oleks vanematele öelnud, et lahkumineku põhjuseks oli tema vägivaldsus, oleks see esiteks neile uskumatuna tundunud ja teiseks kujutab enamik inimesi ette, et vägivaldne mees peksab su lihtsalt läbi ja sa oled üleni sinine ja kehavigastusi polnud keegi ju näinud. Pikemasse analüüsi ja olukordade kirjeldusse polnud ma valmis laskuma.

Lõpuks taandub ikkagi kõik sellele, et kui sinu täiskasvanud laps lahku läheb, tuleb esiteks omaenda last toetada, sest lahkuminek on olenemata põhjustest raske ning teiseks nagu siin juba soovitati, siis tõesti küsige oma lastelt, mis ta arvab eksiga edasi suhtlemisest (ja austage tema otsust).

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 22:52; 25.09 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Minu eksämm on algusest peale väga kriitiline ja vihane minu vastu olnud. Temaga ei ole võimalik rääkida ega suhelda, sest sealt tuleb ainult sõimu ja targutamist. Lõpetasin kõik suhtlemised kolides eksmehest ja eksämmast kaugele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtlen oma venna eksiga rohkem kui ta praeguse kaasaga. Tema vanematega ka.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 20:00; 27.09 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga lahkuminek on erinev. Sõbraliku lahkukasvamise puhul pole lapsel ilmselt midagi selle vastu, et eks ta perega suhtlema jääb. Kui aga tegemist vägivaldsest suhtest lahkumisega (millest pole teistele räägitud) või mingit sorti lahkuminekujärgse “ärapanemisega”, siis kõige hullem, mida vanemad oma lapsele teha saavad, on lapse eksiga sõbralike suhete jätkamine.
Ehk siis palun, ÄRGE OLETAGE, kuidas oleks tore suhtlust jätkata. KÜSIGE oma lapse käest, mida tema eelistab.

Laps ei saa kuidagi keelata oma vanemate suhteid teiste inimestega, sest need ei puutu temasse. Ja vastupidi ka.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 13:42; 26.09 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtlen oma venna eksiga rohkem kui ta praeguse kaasaga. Tema vanematega ka.

Ära siis imesta, miks vennanaine sind eriti ei salli või miks ta sulle midagi isiklikust elust ei räägi jne. Elust endast nähtud, mis manipuleerimisega eksnaised tegelevad ja kust-kuidas infot hangivad.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.09 15:45; 25.09 08:47; 26.09 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga lahkuminek on erinev. Sõbraliku lahkukasvamise puhul pole lapsel ilmselt midagi selle vastu, et eks ta perega suhtlema jääb. Kui aga tegemist vägivaldsest suhtest lahkumisega (millest pole teistele räägitud) või mingit sorti lahkuminekujärgse “ärapanemisega”, siis kõige hullem, mida vanemad oma lapsele teha saavad, on lapse eksiga sõbralike suhete jätkamine.

Ehk siis palun, ÄRGE OLETAGE, kuidas oleks tore suhtlust jätkata. KÜSIGE oma lapse käest, mida tema eelistab.

Laps ei saa kuidagi keelata oma vanemate suhteid teiste inimestega, sest need ei puutu temasse. Ja vastupidi ka.

Kedagi ei saa keelata kellegagi lävimast, seda loomulikult. Eks inimesed ja peredki on erinevad ja mõni inimene ongi nii minakeskne, et seab oma huvid alati ettepoole, isegi, kui see käib oma lapse tunnete arvelt. Lapse tunnetega saab arvestada, kui lapse arvamust küsida aga loomulikult seda ei pea tegema, kui sellist soovi ei ole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 23:24; 27.09 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse tunnetega saab arvestada, kui lapse arvamust küsida aga loomulikult seda ei pea tegema, kui sellist soovi ei ole.

Kui pole soovi oma last keerulisel hetkel mõista, siis ei tasu hiljem imestada, et miks oma laps eemale hoiab.
Võib juhtuda, et hoiad alles oma hea suhte lapse eksiga, aga jääd oma lapsest ilma. Kas see on ikka seda väärt?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 11:56; 27.09 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära siis imesta, miks vennanaine sind eriti ei salli või miks ta sulle midagi isiklikust elust ei räägi jne. Elust endast nähtud, mis manipuleerimisega eksnaised tegelevad ja kust-kuidas infot hangivad.

Minu vend ja tema eks läksid rahulikult ja sõbralikult lahku. Nad saavad omavahel kenasti läbi.
Minu venna praegune abikaasa on tööalaselt väga hõivatud inimene kui olukorrad tekivad, siis suhtleme sõbralikult, kuid kummalgi on oma elu.

Muide, mu venna eks andis vennale head nõud, kuidas praegust naist sebida 🙂 Nii et ei tasu ühe-kahe inimese või olukorra põhjal üldistusi teha.
Mu lahutatud vanemad suhtlevad ka kenasti ja isa on mõnikord koos kahe naisega väljas käinud. Ei ole tema naine ka paaniliselt hakanud pabistama selle pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 20:00; 27.09 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oleks sel hetkel väga suureks toeks olnud kui ema oleks lihtsalt ilma tingimusteta minu poole hoidnud ja mulle toeks olnud

Sa ei saa eeldada, et ema loeb sinu mõtteid. Eriti juhul, kui manasid talle korraliku fassaadi kui õnnelikud te olete. Sellisel juhul tekibki täielik wtf moment, et lahku mindi, eriti kui udutatakse midagi lahkukasvamisest või sarnasest.

Kui sa oleks emale selgitanud lahutuse tegelikke tagamaid, siis ta hoiakski sinu poole ja tal poleks mingit tahtmist ka su eksiga edasi suhelda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et see on sul alguse asi. Lahkuminekud on ju ikka rasked. Kindlasti igatseb ka sinu tütar mingis aspektis seda meest veel taga. Aga elu peab edasi minema. Kui on lahku mindud, siis ei saa sellesse inimesse kinni jääda. Tuleb uus ja parem… mees/väimees. Kui su tütar saab sellest üle, siis küll saad sina ka ja veelgi lihtsamalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ex käis ikka pikka aega veel mu emal külas. Paar aastat sagedasti ja siis kolis teise linna, käis vist korra-kaks-kolm aastas. Siis oli ta juba teises abielus.

Minu eest ema aastake varjas seda, et nad suhtlevad lausa paar korda kuus, aga ükskord lobises välja. Minul polnud selle vastu vähimatki, mul polnud varjata midagi. Kuna nii mina kui ka ex ei saabunud ema juurde iial ette helistamata – mina lausa päevi ette, kuna tuln ca 200 km kauguselt ja tahtsin veenduda, et emale see aeg ja päev sobivad, siis polnud ka põrkumise ohtu. Ema kartis, et ma hakkan pröökama või solvun, aga mina oma ema sõpru ei valinud ja miski poleks saanud plla mulle rohkem ükskõik.

Mõned korrad hiljem möödaminnes puudutasime emaga seda exi külastuste teemat, aga tegelikult ma ei tea, kui sageli ja kaua nad kohtusid Võibolla kümmekond aastat. Ema hauale oli ex viinud lilled millalgi pärast matuseid. Ta kinkis emale alati neid lilli ja üks kimp oli tekkinud paari nädala jooksul pärast matuseid nendest lillledest, mida enne ei olnud. Meie olime selleks ajaks lahus oma 10-11 aastat ja mitte kordagi kohtunud pärast kohtus toimunud lahutust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas suhtlete eksämmade/-miniate/-väimeestega?