Esileht Koolilaps Kas te selgitatate lapsele, et magus ajab paksuks ja pole tervislik?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kas te selgitatate lapsele, et magus ajab paksuks ja pole tervislik?

Postitas:

Mu 10-aastane tütar on keha poolest ilmselgelt minusse ja mul on kerge kalduvus ülekaalule, terve elu jälgin kaalu. Laps on praegu küll igati norm kaalus(54kg) õnneks. Samas ma ikkagi piiran tema söömist. Ma ei taha talle mingeid nõmedaid sundmõtteid tekitada. Elus on muud ka, kui ülisale keha. Samas olen ikkagi seletanud, et ta venitab oma mao välja, kui 3 portsu müslit hommikul sööb ja siis tekib pidevalt 3x rohkem süüa. Et tegelikult tema kehale piisab ühest portsust täiesti. Ja olen rääkinud, miks on hea toituda tasakaalustatult ja kehakaalu normis hoida. See viimane tuli teemaks sellega seoses, et ta juhtus dikumentaali ülekaalulistest UK teismelistest nägema ja küsis, et miks need lapsed ja nende emad kohe ei teinud midagi, kui veel poldud paks.

Mu küsimus on siis see, et kas te räägite neist asjadest otse ja ausalt või hoidute mingitest väidetest, et mitte tekitada lapses kinnisideid ja evanormaalseid toitumisharjumusi tulevikus.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alakaalulised lapsed ja ma seletan neile, et magus ajab söögiisu ära ja siis tervislikule toidule enam ruumi ei jätku.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 15:23; 31.08 16:29; 01.09 00:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müsli…

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 15:46; 31.08 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse ja ausalt. Mitu toidukorda peab olema, mida võiks sisaldada. Milline on tervislik toit ja milline mitte. Ja milline on tervislik kaal (kaal ei peaks olema ka liiga väike) ja miks see oluline on. Ühesõnaga meie keskendume tervisele, mitte ülekaalule. Ja tundub, et teema huvitab. See muidugi ei tähenda, et vahel kommi/kooki ei sööks. Aga igapäevaselt proovime ikka õigesti toituda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

54 kg 10-aastase puhul ei ole normaalkaal.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

54 kg 10-aastase puhul ei ole normaalkaal.

Oleneb pikkusest. Ise olen 165cm ja kaalun 54kg, pole ülekaaluline.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

54 kg 10-aastase puhul ei ole normaalkaal.

Oleneb pikkusest. Ise olen 165cm ja kaalun 54kg, pole ülekaaluline.

10-aastase kohta tundub ikka päris palju seda kaalu. Pikkust on veidi kahtlane argumendiks seada, sest vaevalt seda nii noores eas vastavalt juba oleks. Erandeid muidugi on, aga pigem siin oma lapse puhul vaadatakse olukorda läbi teatava eituse.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka kohanud inimesi, kes ajavad oma ülekaalulisuse geneetika kaela, et juba vanematel ja tädidel-onudel olla sama häda. Vaadates aga kui palju need inimesed suudavad päevas süüa ja kui vähe liiguvad (sest ülekaalulisena on see väsitav), siis näen, et põhjus pole geneetikas vaid liiga suutres toidukogustes. Liikuda mõistlikult, mitte käia ainult liftiga autoni ja sealt tagasi.
Samas on see tõsi, et juba vanemad harrastasid ülesöömist. Asi on harjumuses ja mugavas elustiilis (miks jala kui saab autoga).

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse loomulikult seletan tervisliku toitumise põhimõtteid lapsele ja ikka väiksest peale. 10-aastane on ilmselt üht-teist juba õppinud kasvõi meediast, inimeseõpetuse tunnist või kaaslastelt. Kui sina vaikid, jääb talle pigem mulje, et see on teema, mida ei sobi sinuga arutada. Oma lapsi ma pole ähvardanud paksuksminemisega, vaid rääkinud, et magus ja krõpsud teevad liiga palju süües haigeks, aga tervislik toit ja liikumine teevad enesetunde heaks, mõnus on olla, tuju on hea ja kõht ei valuta.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pikk laps on?
Minu 10-aastane poeg on natuke üle 40 kg ja ka kõht on veidi pontsakas, aga hetkel usun, et see on algava puberteediga seotud, sest tal on tekkinud ka muid ilmninguid, samuti on rinnad veidi suurenenud, hakkab vahel lambist nutma jne, ehk siis eeldan, et venib välja ümarusest – aga hoian silma peal. Eeldan, et 57 kg kaaluv 10-aastane tüdruk on siis ka üle 160 cm pikk? Väga kiire kehalise arenguga laps sellisel juhul, kas ka muud puberteedi ilmningud on olemas?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, sest minu laps on normaalkaalus ja ülekaalulist temast kunagi ei saa. Sööb, mida tahab ja millal tahab. 3 kaussi müslit ei söö meil keegi peres korraga.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 20:41; 31.08 10:21; 01.09 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mind ei ole magus kunagi paksuks teinud, ei räägi seda ka lapsele. Pigem räägin klassikalist tervisliku ja korralik toidu juttu.

Aga las sööb siis putru või võileiba hommikuks. Miks just müsli?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 10aastane on 30kg. Kõik oleneb ju pikkusest… Mu tütar 143cm umbes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

164 pikk ja 54 kg kaaluv laps on juba ülekaaluline. kui sinu laps on pikem, siis tõesti pole.

mina räägin seda ka oma 8-aastasele, kes kaalub 24 kg. et pole vaja 3 kaussi hommikuhelbeid süüa ja üldse, mis kehale tervislik on. tal on ülihea isu.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

54 kg 10-aastase puhul ei ole normaalkaal.

Pole mingi spetsialist, aga mulle tundus ka, et nats palju. Kui see 10-aastane nüüd just üle 170 cm pikk pole. Ise olen nimelt 170 cm ja minu normaalkaal, milles end hästi tunnen, on 54-56 kilo alati olnud. Hetkel olen 64 kilo ja tunnen ennast täiesti paksuna.
Muidugi on kehatüübid erinevad, aga minu meelest juba väikesed ohumärgid ülekaalulisuseks olemas.

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 00:21; 09.09 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed mõlemad normkaalus ja magusa- paksuksmineku seost ma ei rõhuta. Pigem ka ikka see tervisliku toitumise teema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ole rääkinud nii hammaste rikkumisest, kui ka sellest, et on tegu n.ö. tühjate kaloritega, mida ei ole mõtet sisse süüa – kasu neist ei ole.
Samas ei söö mu kasvueas poisidki 3 kaussi müslit ära, kauss korraga on neilegi piisav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minge toitumisnõustaja juurde.

Loomulikult räägin lastele, mida suhkur kehas teeb. Mitte ainult paksuks. Veresuhkur samuti kõigub, hormoonide tasakaal häiritud jne.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 09:07; 31.08 09:08; 31.08 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

164 pikk ja 54 kg kaaluv laps on juba ülekaaluline. kui sinu laps on pikem, siis tõesti pole.

mina räägin seda ka oma 8-aastasele, kes kaalub 24 kg. et pole vaja 3 kaussi hommikuhelbeid süüa ja üldse, mis kehale tervislik on. tal on ülihea isu.

Võtke ette laste kasvukõver. Pole mõtet lahmida.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 09:07; 31.08 09:08; 31.08 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka paksuks minemisega ei hirmuta. Lapsed söövad tasakaalustatult ja liiguvad palju. On koduväliselt tervislikust toitumisest kuidagi väga teadlikuks saanud (ise suunan küll kodust toidulauda, aga ei räägi, v.a kiidan puhast värsket kraami, sest endale meeldib).
Magusavajadusel on tihti midagi muud taga – kas ei joo piisavalt, ei maga piisavalt, ebaregulaarsed toidukorrad, passiivne harjumus midagi näksida vms.

Võtke ette laste kasvukõver.

54 kg 10-aastase puhul on kõverast väljas. Küllap ta on pikkuselt ka kõvasti graafikust väljas, kui see on “igati norm kaal”. Aga vaevalt ta lõpmatuseni pikemaks jääb kasvama, mis kaalukasvu kompenseerib, nii et tasub harjumused üle vaadata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka paksuks minemisega ei hirmuta. Lapsed söövad tasakaalustatult ja liiguvad palju. On koduväliselt tervislikust toitumisest kuidagi väga teadlikuks saanud (ise suunan küll kodust toidulauda, aga ei räägi, v.a kiidan puhast värsket kraami, sest endale meeldib).

Magusavajadusel on tihti midagi muud taga – kas ei joo piisavalt, ei maga piisavalt, ebaregulaarsed toidukorrad, passiivne harjumus midagi näksida vms.

Võtke ette laste kasvukõver.

54 kg 10-aastase puhul on kõverast väljas. Küllap ta on pikkuselt ka kõvasti graafikust väljas, kui see on “igati norm kaal”. Aga vaevalt ta lõpmatuseni pikemaks jääb kasvama, mis kaalukasvu kompenseerib, nii et tasub harjumused üle vaadata.

Siis vaadaku KMI ka

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 09:07; 31.08 09:08; 31.08 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see tühipaljas “selgitamine” ikka teeb, kui isegi suur osa täiskasvanutest sööb ikka magusat ja on ka ülekaalulised? Nad teavad ju küll, mis magus neile teeb, aga ikka ei suuda end jälgida, mis me siis lapsest veel räägime!

Eks loomulikult tuleb lapsele maast madalast selgitustööd teha tervisliku toitumise teemadel – nii nagu me räägime ka viisakast suhtlemisest, hügieenist ja paljust muust.

Samas ei tohi sellest teha mingit kinnisideed. Niigi on tänapäeva noorte (eriti tüdrukute) seas lahti läinud meeletu kõhnusekultus ja enda näljutamine. Aga vildakate teadmiste ja vähese elukogemuse tõttu on neil näljutajatel tulemus umbes selline, et nälgivad päev otsa, loobudes tervislikumatest valikutest nagu hommikupuder või koolilõuna, ning õgides õhtul endale sisse hunniku rämpstoitu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, milleks müsli lapsele? Paku putru hommikuks. Miks lubad lapsel 3 kaussi korraga süüa?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 20:41; 31.08 10:21; 01.09 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise ei söögi müslit/krõbinaid just seepärast, et mul läheks ka kolm kausitäit ja oleksin ikka veel näljane – magus õhk piimaga ju põhimõtteliselt.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 15:23; 31.08 16:29; 01.09 00:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kaerahelbed õhk on? Äkki seletad lollile…

Jätame magusa kõrvale, on olemas häid müslisid, kus pole 27g suhkrut 100g kohta, aga need ei maitse lastele eriti hästi, sest pole tulimagusad. Valida tuleb lihtsalt osata. 🙂

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vaevalt et see laps sööks 3 kaussi veega leotatud kaerahelbeid.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 15:46; 31.08 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kaerahelbed õhk on? Äkki seletad lollile…

Jätame magusa kõrvale, on olemas häid müslisid, kus pole 27g suhkrut 100g kohta, aga need ei maitse lastele eriti hästi, sest pole tulimagusad. Valida tuleb lihtsalt osata. ????

Ma olen üsna kindel, et tegu ei ole tihke kaerahelbe-rosina seguga, vaid krõbeda ja kerge müsliga, sest, nagu eelmine kirjutaja mainis, pole usutav, et laps närib regulaarselt ära kolm kausitäit leotatud kaerahelbeid (muidugi, kui pisikesest kausist on jutt?).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 15:23; 31.08 16:29; 01.09 00:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei räägi mitte niivõrd, et ajab paksuks, vaid ei ole tervislik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piim on söök, mitte jook. Piim kui söök tõstab veresuhkrut, see suurendab isu. Müslides ja hommikuhelvestes on vist 100 grammi toote kohta 300-400 kalorit. 3 kaussi müslit on keskelt läbi 400 grammi, ehk 1000 kalorit vaid hommikusöögist. Väga palju suhkurt. Hästi on ju näha, kust need kilod tulevad. Ma ei ostaks neid koju. Pakuksin putru, kuhu saad juba keetes sisse lisada külmutatud marju, datleid, puuvilju, pudru peale näiteks kodujuustu. Võimalusi on lõputult ja soovitan hankida toidukaalu ja hakata kaaluma toitu.

Iga asi ajab paksuks ja on ebatervislik, kui seda kilode kaupa sisse lahmida.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 20:41; 31.08 10:21; 01.09 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 10-aastane tütar on keha poolest ilmselgelt minusse ja mul on kerge kalduvus ülekaalule, terve elu jälgin kaalu. Laps on praegu küll igati norm kaalus(54kg) õnneks. Samas ma ikkagi piiran tema söömist. .

Appiii, 54 kg on tugevalt ülekaal 10 a puhul. Mul on tütar ka 10 aastane ja 148 cm pikk ning kaalub 37 kg ja täiesti normaalne, kena sale tütarlaps. Magusat ta ei söö pm, olen väiksest peale korrutanud enne soolane ja siis magus ning tihti ta enam ei tahagi magusat, kui soolane kenasti söödud. Piirdub paari kommiga, paar korda nädalas. Hommikusöögiks on puder, mida juba väiksest peale harjutatud sööma. Tütar varsti tulevane rasvunud ja tervisehädadega laps teil, kas trennis käib, liikuda meeldib, kuidas eeskujuga, kui teie sööte tervislikult siis laps ju jäljendab väiksest peale!

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Koolilaps Kas te selgitatate lapsele, et magus ajab paksuks ja pole tervislik?