Esileht Kodunurk Kas teete nädalavahetusel 3x süüa?

Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )

Teema: Kas teete nädalavahetusel 3x süüa?

Postitas:

Hommikul annan kõigepealt kassile süüa ja siis vaatan endale midagi. Nädalavahetuse lõunal võib vabalt juhtuda, et olen kodust ära ja siis süüa ei tee, või olen kodus ja teeme kassiga uinaku. Õhtul jälle kassile süüa ja siis vaatan endale midagi. Elame kahekesi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja muigan. Me elame perega USA-s ja siin piirkonnas on märtsist saati pandeemia pärast põhimõtteliselt kõik kodused olnud. Meie mehega töötame kodust, lapsed õpivad kodus. Ma olen pea 9 kuud järjest iga päev kolm korda päevas süüa teinud. Menüüsid ei viitsi üles lugeda, aga poolfabrikaate me üldjuhul ei söö, seega kokkamist on palju. Õnn, et ma ainult poole kohaga hetkel tööl olen.

Mul sai sellest 3 x nädalas perele süüa tegemisest vist elu lõpuni kõrini pärast 4 aastat, mis lastega järjest kodune olin. Iga päev, hommikusöök, lõuna, õhtusöök. Õnneks on mees söögitegemise suures osas üle võtnud. Mul lihtsalt kadus selle koduse elu perioodi lõpuks täiesti huvi kokkamise vastu, vastikus tekkis lausa, kui pidin jälle mõtlema, mis süüa teha. Enne seda olin üsna suur kokkamishuviline, otsisin uusi retsepte, katsetasin erinevaid asju. Ja seegi hea, et pere ei ole pirts, et iga söögikord peab midagi uudset olema, saab ka eelmise päeva toitu soojendada.

Nädalamenüü aitab selle vastu. Võtad nädala jooksul ühe hetke, kus tundud olevat piisavalt lainel, et järgmise nädala söögid välja mõelda. Paned asjad kirja ja teed ka näiteks toidupoest tellimuse ära, kui see võimalus on. See on minul aidanud vältida olukorda, kus toiduvalmistamisest täiesti vastikus peale tuleks.

Mul ka mees samavõrd pädev köögis kui ma ise, aga ma ei oleks tahtnud sellesse auku langeda, et enam süüa teha ei meeldi, sest enne lapsi meeldis ka väga. Ennetavalt siis võtsingi menüü ja toiduasjade korraga ostmise plaani ja väga mugav on nii, stressi igapäevaselt ikka hulga vähem selle toidutemaatika ümber, kui tead juba hommikul, et täna on plaanis see ja see ja kõik asjad on ka olemas.

Nii mõnigi kurdab, et ei suuda sellise plaanimajanduse järgi elada, aga noh, mina ei oleks suutnud selle toidu üle stressamisega elada. Lisaks kõigele muule ju vaja veel jälgida, et toitumine oleks tasakaalus ja ei sööks nädal aega näiteks hakklihatoite. Nädalamenüüga on see lihtsam.

Ja nädalavahetused on meil alati plaanivabad, need söögid vaatame jooksvalt, kas teen mina, teeb mees või üldse tellime.

Mina mõtlen selle plaanimajanduse juures, et kuidas säilivad ained nädal aega värsked ja apetiitsed? Jaa, ma olen sügavkülmast kuulnud, aga osta poest, et panna sügavkülma, tundub mulle jälle pointless .

Mis asjad need täpsemalt siis on, mis ei seisa värsked? Ma tellin nädala alguses viie päeva toidu. Liha- ja piimatoodete säilivusaeg on nii palju päevi küll, et ma ei pea neid sügavkülma panema. Välismaiseid puuvilju ma eriti palju ei söö, banaane ostan, need säilivad ka nädal aega kenasti.

Köögiviljad samuti ei kaota oma värskust viie päeva kestel, eriti arvestades, et vaid ühe päeva toiduained peavad seisma viis päeva, muu saab varem ära tarvitatud. Ja värsked pole nad talvisel ajal poes niikuinii.

Kulleriga toitu tellides pole mul veel juhust olnud, et pandaks liiga varase kuupäevaga asjad, et ei jõua ära tarvitada ja peaks vahepeal sügavkülmutama. Kalatoitude puhul jah kala ma jätan kulleriga tellimata ja käin ostan samal päeval poest.

Kalatoidu saab ju samale päevale planeerida, mil kulleriga toit saabub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 08:56; 23.11 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on nädala lõpu poole söödavad puuviljad ja avokaadod külmkapis. Nädala algul söödavad kapist väljas, et toimuks järelküpsemine. Ladudes seisavad need puuviljad ka, ei ole mingit vahet, kas säilitad neid oma külmkapis või laos.

Mina hoian liha sügavkülmas juba seepärast, et mul on seal ulukiliha, lambaliha ja mägiveiseliha. Paneme ise vaskumpakendisse, et maitse säiliks hea. Marju ja seeni hoian ka sügavkülmas, sööme oluliselt mitmekesisemat seenevalikut, kui poest võimalik saada. Mitmekesistab toidulauda oluliselt. Samuti hoiame sügavkülmas ise tehtud põdrapasteeti ( teeme korraga suure koguse). Isegi sulatatuna on enda tehtu ikka kordades maitsvam kui poepasteet. Lisaks mulle ei meeldi ka poes käia ja elame poest kaugel. Ei saa küll kurta, et sügavkülmatoit vähe maitseelamust pakub. Pigem kipub mulle poest sealiha ostes ja kohe tarbides tunduma, et lihal on rääsunud mekk küljes.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 23:01; 21.11 23:19; 22.11 09:14; 23.11 14:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )


Esileht Kodunurk Kas teete nädalavahetusel 3x süüa?