Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas teie töökohas makstakse jõulupreemiat?

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Kas teie töökohas makstakse jõulupreemiat?

Postitas:

Töökoht ei maksa, vald maksab.

Maksumaksja siis. Meie sind premeerimegi. Räägid ehk mille eest?

Irw! Mulle on alati arusaamatuks jäänud need ülitähtsad inimesed, kes rusikaga rinnale taovad ja ennast ainuisikuliselt maksumaksjateks peavad???? Ilmselt nendeni ei jõua, et ka meie oleme maksumaksjad. Aga vot me ei kisa seda.

Austet avaliku sektori töötaja, millest täpsemalt Sina makse maksad? St millisest TOODETUD väärtusest? Väärtust toodab ju ikkagi vaid erasektor, avalik sektor liigutab seda väärtust ühest taskust teisse. Avaliku sektori tööjõumaksud on ei muu kui raha liigutamine ühelt eelarverealt teisele. Seega täitsa õigesti ei kisa 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 08:33; 10.12 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töökoht ei maksa, vald maksab.

Maksumaksja siis. Meie sind premeerimegi. Räägid ehk mille eest?

Irw! Mulle on alati arusaamatuks jäänud need ülitähtsad inimesed, kes rusikaga rinnale taovad ja ennast ainuisikuliselt maksumaksjateks peavad???? Ilmselt nendeni ei jõua, et ka meie oleme maksumaksjad. Aga vot me ei kisa seda.

Austet avaliku sektori töötaja, millest täpsemalt Sina makse maksad? St millisest TOODETUD väärtusest? Väärtust toodab ju ikkagi vaid erasektor, avalik sektor liigutab seda väärtust ühest taskust teisse. Avaliku sektori tööjõumaksud on ei muu kui raha liigutamine ühelt eelarverealt teisele. Seega täitsa õigesti ei kisa ????

Avaliku sektori töötaja võib ju vabalt olla nt õpetaja või haigla töötaja (kus su elu päästab). Tuletõrjuja (kes su tulest välja päästab) jne. “Täiesti mõttetud tegelased kõik, kes mingit väärtust ei tooda”. Palju suuremat väärtust toodavad mingid erafirma sekretärid või personalijuhid.

Ja ikka aiaaugust 😀
Jutt ei olnud sellest, et töö ei oleks vajalik.
Jutt oli sellest, maksude mõttes, majanduslikus mõttes ei tooda avalik sektor mitte midagi, mille arvelt genereerida makse riigieelarvesse. Seega avalik sektor ei maksa makse selles tähenduses, et ta ei täida nendega riigieelarvet. Avalik sektor liigutab seda olemasolevat raha, mis on muuhulgas riigile laekunud ka mingite erafirma sekretäride või personalijuhtide palkadest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 08:33; 10.12 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”font-size: 15px !important; line-height: 22.5px !important;”>Kuna juttu jõulukingitustest, küsin hoopis sellise küsimuse: kas teete oma raha eest ka ülemusele või tööandjale jõulukingituse? Loogiline, et suures firmas need asjad nii ei käi,aga küsimus kehtib väikefirmade kohta. Meil omanik ka firma juhataja. Saame pisut nänni, lastele kommipakid ning jõulu lõunasöögi. Tahetakse ka omanikule kingitus teha, lausa nägu üle 10 euro, aga mina kui madalapalgaline ei taha nõus olla. Kui oled madalapalgaline, tuleb oma valikutele piir tõmmata, kingitus tööandjale minu eelarvesse küll ei mahu….

Ei tee. Samas kõik pühad tööandja puhkab ja meie teeme siis tööd/rabeleme minimaalse lisatasu eest mida seadus ette näeb. Oleks siiski ilus saada jõulupreemiat 1x aastas siis kaoks mõru mekk, et tööl pühad puuduvad ja saad hiljem selle asemel mõned teised palgata vabapäevu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi päras küsin, kas teie töökohas makstakse töötajatele jõulupreemiat? Või makstakse ainult osadele töötajatele?

Töötan väga suures rahvusvahelises irmas ja olen suht veendunud, et tippudel om oma boonused ja madalama leveli omadel on rõõm, et omavad töökohta.Kokkuhoid paistab igal sammul sima ja kuennem said ka lapsed kingittuse, siis see aasta ei ole kanemad enam heade nimekirjas.

oma 30 aastase tööalase karjääri korral, olen jõulupreemiat saanud enne eurole yleminekut mõned korrad. Ja seda riikliku alluvusega asutuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 20:24; 10.12 20:32; 23.12 01:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna juttu jõulukingitustest, küsin hoopis sellise küsimuse: kas teete oma raha eest ka ülemusele või tööandjale jõulukingituse? Loogiline, et suures firmas need asjad nii ei käi,aga küsimus kehtib väikefirmade kohta. Meil omanik ka firma juhataja. Saame pisut nänni, lastele kommipakid ning jõulu lõunasöögi. Tahetakse ka omanikule kingitus teha, lausa nägu üle 10 euro, aga mina kui madalapalgaline ei taha nõus olla. Kui oled madalapalgaline, tuleb oma valikutele piir tõmmata, kingitus tööandjale minu eelarvesse küll ei mahu….

ma ei oleks never nõu. ainuke koht,kus ma nagu lammas kaasa määgin, on klassijuhataja kingitused miljon kord aastas, sest see inimene saab minu lapse elu koolis vastikuks muuta. ja ma ei viitsi sõda pidada pugejatega. mul on muutki teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 20:24; 10.12 20:32; 23.12 01:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil avalikus sektoris preemiat ei maksta, isegi jõulupeo osaluse tasusime ja korraldasime ise. Palka ka pole alates tööle tulekust üldse tõstetud, hoolimata keskmise palga pidevast tõusust. Madalapalgalistel oleks ka 100eurot aastalõpu preemiaks suur asi. Ülemus kiitis küll meid kõiki, aga samas ka innustas veel paremad olema. Ei mingit motivatsioonilaksu.

Erasektoris töötades olid vähemalt korralikud üritused organiseeritud, aga masuaegne ja -järgne periood ei lubanud tollal preemiaid maksta. Palganumber see-eest aeg-ajalt ikka muutus tõusvas suunas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ainuke koht,kus ma nagu lammas kaasa määgin, on klassijuhataja kingitused miljon kord aastas, sest see inimene saab minu lapse elu koolis vastikuks muuta. ja ma ei viitsi sõda pidada pugejatega. mul on muutki teha.

Ühtegi arukat, õpihimulist ja hea käitumisega last EI SAAGI keegi kiusata. Samas ka kinkidega ülekuhjamine ei garanteeri mittekiusamist.
Määgimise asemel tegele oma järelkasvuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 11:48; 07.12 14:48; 17.12 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

klassijuhataja kingitused miljon kord aastas, sest see inimene saab minu lapse elu koolis vastikuks muuta

Tõesti suhtutegi nii oma laste õpetajatesse? Et nad tegelevad teie laste elu vastikuks muutmisega? Milliseid inimesi on ikka ilmas, aina loe ja imesta… Kas elu ei ole ebameeldiv nii kibestunud ja kurjana?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole mingit preemiat ega pakke. Jõuluõhtusöök koos kaaslasega on ühes odavas restoranis. Eelmises kohas oli preemia, kõik said võrdse summa. Ja oli pidu bändi ja õhtujuhiga iga aasta erinevas kohas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oli töökohas koosolek. Jõulueelne aeg, mina loll uus töötaja arvasin, et tuleb jõultunnelma jne.
Kus sa sellega, Mingi uus ylenus heietas tund aega kus ta enne töötanud on ja kui põnev see aeg oli. seejuures peats ta meie konkurendi juures töötamisel veel eriti pikalt. Haigutasin avaliukult. Näppisin oma telefoni.
Ja tal oli neid firmasi 5 ja iga puhulmainis kui põnev aeg see oli.

Ja kohe järgnes järgmine koosolek,kus räägitu uue aasta hinna tüusust meie klientidel.
KOhutavalt motiveeritult tunnen ennast jutumärkides. seda enam, et yldplaanides pidavat suurfirmalhalvasti minevat.

Läksin ja avasin CV keskuse…………………

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 20:24; 10.12 20:32; 23.12 01:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas teie töökohas makstakse jõulupreemiat?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.