Esileht Pereelu ja suhted Kas uurite oma lapse sõprade vanemate tausta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Kas uurite oma lapse sõprade vanemate tausta?

Postitas:

Ajendatuna siinsest teisest teemast. Ütlen ausalt, et ma pole kunagi ühegi oma lapse sõbra vanemaid googeldanud, pole selle peale lihtsalt tulnud. Kui ma nüüd muidugi järgi mõtlen, siis mu lasteaialapse kahe lähema sõbranna vanemad töötavad ka sellistel ametikohtadel, kuhu kriminaalse taustaga isikud tööle ei saakski. Juhuslikemaid lasteaiakaaslasi ega mänguväljakututtavaid pole ka lähemalt uurinud.

+7
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Jah, googeldan. Laps on alles paarikuune, kuid olen kõigi nende nimed Googlesse sisse toksinud, kellega kärutamas käime. Ma ei soovi oma tutvusringkonda kahtlase taustaga inimesi ja põgusa 1min eeltööga saab teada, kas on üldse mõtet inimesega sõbrasuhet arendama hakata või mitte.

+13
-30
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ei uuri googlist, sest tean seda niigi. Pigem lähtun muljest ja ka sellest, mida olen kuulnud/näinud. Elame piisavalt väikeses kohas ja ikka teatakse. Lapse suhetesse väga ei sekku, aeg on näidanud, et minu laps vahetab sõpru mitu korda aastas ja seni pole ükski sõber nn aastateks jäänud. Laps tavaliselt ise otsustab, et sellega enam ei taha mängida mingil põhjusel. Mänguväljakult meil ei saagi sõpru tekkida selliseid, kellega kodus edasi mängima hakata. Need ongi sellised ühekordsed mängud ja sõbrad.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.01 22:32; 04.01 11:36; 04.01 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googeldan. Mitte pidevalt, aga kui mõte pähe tuleb, siis küll jah. Kammin vahel läbi ka kohtulahendid, teatmik.ee, äriregistri. Teen seda ainult selleks, et vähegi kahtlasema minevikuga inimestega teaks liigselt mitte suhelda. Need on minu valikud ja minu otsused. Mitte ükski tolerant ega miinus ei pane mind end muutma, ja enda peret vähem kaitsma.

+11
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.01 22:35; 03.01 22:48; 12.01 21:03; 12.01 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hästi minimaalne tutvusringkond, neid ma googeldama ei pea. Pole ausalt öeldes mõttesegi tulnud, sest meie sõpruskond koosneb inimestest, kellele on nagunii taustakontroll tehtud teiste asutuste poolt. Aga tulevikus, kui peaks lapsel tekkima mingeid sõpru väljaspool kodu, siis jah, ma kindlasti kavatsen tausta uurida. Lihtsalt selleks, et vältida ebamugavusi.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.01 22:41; 04.01 14:13; 04.01 14:34; 04.01 15:05; 04.01 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult googeldan, uurin naabritelt, otsin töökaaslaseid ja ekskolleege ning vestlen nendega. Käin lapse koolis/lasteaias kasvatajatega vestlemas ja teiste vanemate kohta maad kuulamas. Vajadusel läheksin ka nende akende ja uste taha pealt kuulama ja vaatama, mida nad teevad, kuidas elavad jne. jne. ga üldiselt poleseda vaja teha, sest ausad ja korralikud inimesed räägivad tavaliselt endast kõike juba niisamagi kohtudes ja tihti ka rohkem kui kuulda tahaks. Midagi pole teha see on nii inimlik leida endale kuulaja.

+9
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 22:43; 03.01 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole ausalt selle pealegi tulnud. Seega vastus on ei. Ei googelda ei enda ega enda lapse sõpru.

+25
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Suht mõttetu tegevus. Googeldades ei näe ma ei suguhaigusi, ega ka vahelejäämata pettusi. Ma oleksin enda vastu äärmiselt ülekohtune, peaksin iga päev googeldama, et mõni jummala eest ei ole millegi sobimatuga hakkamasaanud.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 22:44; 03.01 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googeldan ja uurin Riigiteatajast kohtulahendeid. Ma ei leia, et oleks suur nõudmine, et minu lapse sõbra pere oleks minuga sarnaste sotsiaalsete normidega st ei oleks kriminaalse taustaga isikud. Minu laps on mulle kõige tähtsam ja mingi kriminaali lapse hingeelu mind ei huvita.

+6
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult googeldan, uurin naabritelt, otsin töökaaslaseid ja ekskolleege ning vestlen nendega. Käin lapse koolis/lasteaias kasvatajatega vestlemas ja teiste vanemate kohta maad kuulamas. Vajadusel läheksin ka nende akende ja uste taha pealt kuulama ja vaatama, mida nad teevad, kuidas elavad jne. jne. ga üldiselt poleseda vaja teha, sest ausad ja korralikud inimesed räägivad tavaliselt endast kõike juba niisamagi kohtudes ja tihti ka rohkem kui kuulda tahaks. Midagi pole teha see on nii inimlik leida endale kuulaja.

Senikaua oled selliselt irooniline, kuni sa ise satud mõne petise, kelmi või varga otsa. Siis tuleb ka sinul aeg kätte, kui võtad oma roosad prillid eest ja asud süvenema rohlem detailidesse enda ümber. Ja ka vastavaid otsuseid tegema.

+6
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.01 22:35; 03.01 22:48; 12.01 21:03; 12.01 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult googeldan, uurin naabritelt, otsin töökaaslaseid ja ekskolleege ning vestlen nendega. Käin lapse koolis/lasteaias kasvatajatega vestlemas ja teiste vanemate kohta maad kuulamas. Vajadusel läheksin ka nende akende ja uste taha pealt kuulama ja vaatama, mida nad teevad, kuidas elavad jne. jne. ga üldiselt poleseda vaja teha, sest ausad ja korralikud inimesed räägivad tavaliselt endast kõike juba niisamagi kohtudes ja tihti ka rohkem kui kuulda tahaks. Midagi pole teha see on nii inimlik leida endale kuulaja.

Senikaua oled selliselt irooniline, kuni sa ise satud mõne petise, kelmi või varga otsa. Siis tuleb ka sinul aeg kätte, kui võtad oma roosad prillid eest ja asud süvenema rohlem detailidesse enda ümber. Ja ka vastavaid otsuseid tegema.

Irooniline! Sa ilmselt tahaks, et see on iroonia. Kõik ei ole veel lumehelbekesteks muutunud nagu siin enamus kägusid loodaks! Kui mul on kahtlusi siis ma teen kõik, et minu lapse ja minu turvalisus oleks tagatud. Ükskõik, mis vahenditega. Mingid seadused siin piire ei sea! Pätte ja kaabakaid on maailmas niigi massiliselt ja mina ei lase enda perele pähe istuda ega ära kasutada.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 22:43; 03.01 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googeldan ja uurin Riigiteatajast kohtulahendeid. Ma ei leia, et oleks suur nõudmine, et minu lapse sõbra pere oleks minuga sarnaste sotsiaalsete normidega st ei oleks kriminaalse taustaga isikud. Minu laps on mulle kõige tähtsam ja mingi kriminaali lapse hingeelu mind ei huvita.

Absoluutselt mitte suurte nõudmistega, äärmiselt vähenõudlik. Doktor google lahendab kõik hingemured.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 22:44; 03.01 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhuslikemaid lasteaiakaaslasi ega mänguväljakututtavaid pole ka lähemalt uurinud.

Sina ilmselt ei kutsu neid lapsi kohe omale koju ka ega sokuta enda oma neile nagu too ema, niiet pole vast vaja muretseda.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see googeldamine muudab kuidas õpetaja peaks rühmas probleeme lahendama või lapsi grupitööle panema. Loodan, et mitte ning kõik erimevad pered teevad endast oleneva, et uus põlvkond kasvaks viisakaks ja targaks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Pole elus pähegi tulnud. Mingi põhjalik taustakontroll vms läbi viia tundub mulle täiesti absurdne ja vanemate patte lastele ka süüks ei pane. Kui te osad siin nalja ei tee, siis ütleks seda, et laste sõbrasuhteid kontrollida saate te ainult teatud eani ja see on ka seni, kuni nö kahtlane ringkond veel suurt midagi ei loe.

+23
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõiki inimesi Googeldan, aga see on pigem uudishimu. Kui ongi midagi välja tulnud, siis mingeid meetmeid pole kasutusele võtnud. Lapsel on mitu tuttavat või isegi sõpra, kes on pärit nö kahtlastest peredest ja täiesti normaalsed lapsed, pole aastaid probleeme olnud. Meie naabrite pere on paberil ja Google järgi nö ideaalpere, aga nende lapsed on omavanuste seas piirkonna suurimad pätid – terroriseerivad kõiki, isegi vanainimesi olen näinud mõnitamas, rääkimata teistest lastest ja täiskasvanutest. Vanemate arvates on kõik korras. Üks vanem edukas ettevõtja, teine kõrgel kohal riigiametis ja koolitab lisaks gaidide liidus gaide välja st taustakontroll peaks olema tehtud.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te osad siin nalja ei tee, siis ütleks seda, et laste sõbrasuhteid kontrollida saate te ainult teatud eani ja see on ka seni, kuni nö kahtlane ringkond veel suurt midagi ei loe.

Seda mõtlen minagi. Võite kontrollida kõigi oma väikelaste sõprade vanemaid, aga see ei loe ju midagi. 5-aastased sõbrad ei mõjuta teie lapsi ju kuidagi halvale teele, olgu need vanemad, kes tahes. Ja 15-aastaste sõpru te enam kontrollida ei saa mitte kuidagi.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kergem ei ole siis juba otse küsida ja asi selgeks rääkida? Võib-olla on tegemist nimekaimuga, Eestis on see kahjuks väga tavaline või on inimestel oma tegudele mõni mõistlik seletus. Jah, muidugi oleneb teost, aga veidi naljakas on lugeda, et reaalselt inimesed googeldavad ja teevad mingisugused järeldused, teadmata tausta jne.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 01:16; 04.01 03:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googeldan ja uurin Riigiteatajast kohtulahendeid. Ma ei leia, et oleks suur nõudmine, et minu lapse sõbra pere oleks minuga sarnaste sotsiaalsete normidega st ei oleks kriminaalse taustaga isikud. Minu laps on mulle kõige tähtsam ja mingi kriminaali lapse hingeelu mind ei huvita.

Ahah. Aga sa oled siis psühhopaat kah?

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 02:46; 04.01 03:07; 04.01 03:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahah. Aga sa oled siis psühhopaat kah?

Miks? Väga tark on.

Ega need psühhopaadid peagi ametlikult intelligentsipuudega olema, aga päris normaalsed inimesed sellised ikka pole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 02:46; 04.01 03:07; 04.01 03:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googeldan ja uurin Riigiteatajast kohtulahendeid. Ma ei leia, et oleks suur nõudmine, et minu lapse sõbra pere oleks minuga sarnaste sotsiaalsete normidega st ei oleks kriminaalse taustaga isikud. Minu laps on mulle kõige tähtsam ja mingi kriminaali lapse hingeelu mind ei huvita.

Sa muidu tead, et kõik asjad ei jõuagi Google ja Riigiteatajasse? Võib-olla on su lapse sõbra isa, kes muidu paistab viks ja viisakas hoopiski pervert ja saadad oma lapse sinna mängima, sest noh nii viks ja viisakas ju, midagi kuskil pole, musternäidis.. selliseid lugusid on ikka palju! Kõik ikka oleneb inimestest ja olukordadest, palju tähtsam on ise teha kõik selle jaoks, et oma last kasvatada ja et ta oskaks ka ohust eemal OMAL VALIKUL juba paljuski hoida.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 01:16; 04.01 03:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega need psühhopaadid peagi ametlikult intelligentsipuudega olema, aga päris normaalsed inimesed sellised ikka pole.

Võibolla, aga temasuguseid on veelgi. Ma ei hakka pikalt kirjutama, miks mina pooldan tema ”tegusid”. Pea mind psühhopaadiks, mul ükskõik. Erinevad inimesed. Austan sinu vaateid.

Njah, aga minu märkus ei käinudki tema tegude (googeldamise ja kohtulahendite otsimise), vaid suhtumise kohta (tema viimane lause). Austan sinu vaateid ka, juhul kui sa oled vanuses 16-20. Kui juhtud olema vanem, siis soovitan sul maailmas veidi ringi vaadata, silmaringi avardada ja ehk loksuvad ka sinu ajus ühel päeval asjad paika.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 02:46; 04.01 03:07; 04.01 03:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult googeldan, uurin naabritelt, otsin töökaaslaseid ja ekskolleege ning vestlen nendega. Käin lapse koolis/lasteaias kasvatajatega vestlemas ja teiste vanemate kohta maad kuulamas. Vajadusel läheksin ka nende akende ja uste taha pealt kuulama ja vaatama, mida nad teevad, kuidas elavad jne. jne. ga üldiselt poleseda vaja teha, sest ausad ja korralikud inimesed räägivad tavaliselt endast kõike juba niisamagi kohtudes ja tihti ka rohkem kui kuulda tahaks. Midagi pole teha see on nii inimlik leida endale kuulaja.

Kui see nüüd iroonia pole, siis haige inimene, kes läheb teiste akende alla pealt kuulama. Koolis kasvatajad, õpetajad ei tohi rääkida teistest vanematest, räälimata lastest- see on konfidentsiaalne info. Just selliste inimeste pärast on tekkinud andmekaitse ja täitsa arusaadav, miks mõni vanem ei taha oma ametit avalikustada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlema lapse parima sõbra pealt võiksin öelda, et googeldamine ei annaks mulle mitte midagi. Tean niigi, et ühe ema on tippjuht sellises asutuses, kus taust peab olema laitmatu ja teise ema on lihttööline, (endine) alkohoolik, lapse isa probleemne. Nojah, selle järgi peaksin justkui seda esimest ema tohutult austama. Paraku on just tema see, kes lapsega ei tegele, ei hooli tema tervisest, kuid on narruseni nõudlik ja kontrollifriik. On olnud hetki, kus olen tõsimeeli kaalunud lastekaitse poole pöördumist. Minusse suhtub üleolevalt.

Teine ema aga on väga hoolitsev ning väga viisakas, võiks isegi öelda tänulik ka minu vastu, sest ma võtan tihti tema last kaasa, kuhu nad ise minna ei saaks.

Mõlemad sõbrad on toredad teismelised ja head sõbrad mu lastele. Kuigi olgem ausad, ega ma saakski enam neid väga suunata – nad teevad oma valikud ise.

Siiski korra olen googeldanud, tollal kui mu 1 laps oli algklassides ning klassikaaslasele külla minnes sai aku tühjaks ja ma ei saanud last enam kätte. Siis otsisin klassikaaslase vanemate tel numbreid netist, mille käigus sain ka teada, mis ameteid vanemad peavad. Olid täitsa auväärsed ametid. Aga vot just seda last ma mingil hetkel ei lubanud koju kutsuda, sest suuvärk oli selline nagu voormehel. On siiani kõige probleemsem laps klassis.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsevanemaid on ka väga erinevaid. Isegi mõned ‘korralike’ vanemate lapsed pole mingid kukupaid või on lihtsalt ropud ja kasvatamatud. Ei tahaks ju, et minu laps nendega väga lähedalt suhtleks, kuid ma ei ütle lapsele, et ära temaga küll mängi. Minu laps näiteks teab ise, et roppusi ei kasutata ja kuna ta neid ei kasuta, ei ole tal huvitav pikalt mängida lapsega, kes neid kasutab.

Teiseks, vaatan, kuidas see teise lapse vanem minuga käitub. Kuidas sõna peab, kas on viisakas ja hommikul heas tujus. Kui teregi ei suuda öelda ja juba hommikul nägu kriips ees, siis millest me räägime. Mõne jaoks ikka veel nende tere maksab midagi, kuigi see on lihtsalt elementaarne viisakus, mis tõesti ei võta välja öeldes tükki küljest.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.01 22:32; 04.01 11:36; 04.01 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meelega, eesmärgikindlalt ei googelda. Aga kui vestluses või Facebookipostituses midagi huvitavat või veidrat silma jääb, võib juhtuda küll, et googeldan.

Minu laste sõpradeks oli vahepeal naabripere, kelle ema oli ka pettur, meestevahetaja, lastele õpetas, et kui esmaspäeval kooli minna ei soovi, ära mine, puhka.

Lubasin teise pere lapsed rahulikult endale külla, lihtsalt eirasin ema püüdlusi saavutada seda, et meie pere hakkab regulaarselt nende pere last tasuta lasteaeda transportima. Lapsed olid iseenesest toredad, huvitavate ideedega, ainult koolitöödes vastutustundetud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja meenutab mulle sellist tegelast nagu Hyacinth Bucket.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõnikord. ja siis tuleb üllatusi. nt 2 väga kasvatamatu jõnglase (lapse kunagine sõber ja lapselapse üks sõber) vanem on olnud… prokurör või vandeadvokaat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma uurin küll, aga enamasti uurin ikka inimestelt endilt, mitte google abil. Et kes nad on ja  millega tegelevad. Minu meelest on imelik saata oma laps kellelegi külla, kui ise pole vanematega tuttav, peaks ju vähemalt teadma, kas on sümpaatsed inimesed ja üldse soovivad mu last enda juurde mängima ja mürgeldama. Ei pea sõbrad olema, aga ikka elementaarset infot on omavahel räägitud ja uuritud, et kes inimene on ja millega tegeleb. Muidugi ei hakka pinnima, et kas vanem on olnud kriminaalselt karistatud ja nii edasi ja muidugi saan ka aru, et need, kes petta tahavad, oskavad endast ikka väga hea esmamulje jätta. Aga minu jaoks on ikka väga kummaline saata om algklassilaps üksinda võõraste inimeste juurde külla.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja saab laps suuremaks, siis uurime ta väljavalitu tausta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas uurite oma lapse sõprade vanemate tausta?