Esileht Hobinurk Käsipagas

Näitan 22 postitust - vahemik 61 kuni 82 (kokku 82 )

Teema: Käsipagas

Postitas:
Kägu

Mis tähtsust on sellel, millega mina lendan? Mul võib ka 30-kilone kohver äraantavas pagasis olla, meie siin räägime siiski käsipagasist.

Mis sa sellest käekotist räägid? See pole mingi pagas ju.

Sest arutelu algas sellest, kui ühe käo käekott ei mahtunud üles riiulisse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige tavalisem on tollides u 16x12x8. Lugege vedajate saitidelt, üllatute (need, kes miinustavad).

See pole ju käsipagasikohver ometi vaid läpakakott või käekott.

Puust ja punaseks vol 3: Tavaline käsipagas 55 cm × 40 cm × 23 cm on tollides 22  × 16  × 9. Personal item (käekott, läpakas, viin kilekotis vmt) on väiksem ja käib eesoleva istme alla. See normaalmõõdus käsipagas peaks minema üles. Mitte vastupidi, et ummistatakse see ülemine riiul oma väikeste vidinatega ära.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS Ryanairi tasuta pagasi mõõtudesse mahub ka päris normaalne linnaseljakott.

No ma ei tea, missugune sinu linnaseljakott on. Lendasin ka sel suvel ühe otsa Ryanairiga, sest lennuaeg ja saabumise aeg olid sobivaimad. Arvestasin ka algul selle nn linnaseljakotiga + äraantav pagas. Kui paar päeva enne lendu mõõdulindi välja võtsin, et vaadata, kas meie pere seljakotid mahuvad umbes mõõtudesse, siis ühtegi isegi ligilähedaselt nii väikest ei olnud. Minu käekott sobis ainult. Reaalelus pole veel kottide mõõtmist ja kaalumist kohanud, aga kuuldavasti pidi seda tehtama ja Ryanairi trahvid on üsna suured, lihtsam tundus mingi normaalmõõtudes äraantav pagas lisaks osta, pilet ise oli nagunii poole odavam kui hinnalt järgmine lennukompanii oleks pakkunud.

Ma pole  kunagi sattunud lendama lennukiga, millel mahuks käsipagasimõõtudes kohver eesistme alla, seal on ju veel jalatugi ka. Samas seda õpetust, et raske pagas istme alla ja kerge üles lugesin hiljuti küll mingil lennul, tundus üsna absurdne ja keegi kaasa arvatud lennusaatjad seda ei praktiseerinud. Tekkis täitsa huvi järgimsel korral proovida oma kohver pingi alla toppida, võib-olla olen aastaid valesti lennanud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole kunagi sattunud lendama lennukiga, millel mahuks käsipagasimõõtudes kohver eesistme alla, seal on ju veel jalatugi ka. Samas seda õpetust, et raske pagas istme alla ja kerge üles lugesin hiljuti küll mingil lennul, tundus üsna absurdne ja keegi kaasa arvatud lennusaatjad seda ei praktiseerinud. Tekkis täitsa huvi järgimsel korral proovida oma kohver pingi alla toppida, võib-olla olen aastaid valesti lennanud.

Ma olen oma 25aastase lennureisija staaži jooksul korduvalt pidanud lendama nii, et kohver (täiesti tavaline käsipagasi mõodus kohver) on eesoleva istme all. Jah, sel juhul ei olnud kunagi tegemist odavlennufirmaga ja ilmselt oli ka lennuk tollal suurem kui viimaste aastate jooksul, kui lennukisse topitakse nii palju istmeridu kui vähegi võimalik. Seda peaks ju iga mitte nii värske lendaja teadma, et jalaruum on viimase 10-15 aasta jooksul märkimisväärselt vähenenud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda peaks ju iga mitte nii värske lendaja teadma, et jalaruum on viimase 10-15 aasta jooksul märkimisväärselt vähenenud.

Asi pole jalaruumis. Kui oleks, mahuks su kohver su enda istme ette jalgade juurde. Sinna mahub käekott ka praegu. Asi on ikka selles, et eesmise istme ALLA ei mahu ükski kohver. Istmed on väga madalal ja seal all on ka päästevestid.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS Ryanairi tasuta pagasi mõõtudesse mahub ka päris normaalne linnaseljakott.

No ma ei tea, missugune sinu linnaseljakott on. Lendasin ka sel suvel ühe otsa Ryanairiga, sest lennuaeg ja saabumise aeg olid sobivaimad. Arvestasin ka algul selle nn linnaseljakotiga + äraantav pagas. Kui paar päeva enne lendu mõõdulindi välja võtsin, et vaadata, kas meie pere seljakotid mahuvad umbes mõõtudesse, siis ühtegi isegi ligilähedaselt nii väikest ei olnud. Minu käekott sobis ainult. Reaalelus pole veel kottide mõõtmist ja kaalumist kohanud, aga kuuldavasti pidi seda tehtama ja Ryanairi trahvid on üsna suured, lihtsam tundus mingi normaalmõõtudes äraantav pagas lisaks osta, pilet ise oli nagunii poole odavam kui hinnalt järgmine lennukompanii oleks pakkunud.

Ma pole kunagi sattunud lendama lennukiga, millel mahuks käsipagasimõõtudes kohver eesistme alla, seal on ju veel jalatugi ka. Samas seda õpetust, et raske pagas istme alla ja kerge üles lugesin hiljuti küll mingil lennul, tundus üsna absurdne ja keegi kaasa arvatud lennusaatjad seda ei praktiseerinud. Tekkis täitsa huvi järgimsel korral proovida oma kohver pingi alla toppida, võib-olla olen aastaid valesti lennanud.

Ryanairi käsipagasi mõõt on täiesti tavaline seljakott! Lisaks seljakott ei pea olema “mõõdus”, vaid mahtuma mõõtudesse – kui ääreni täis ei topi ja just laste tugevdusega seljakotti ei kasuta siis annab seljakoti sobivasse suurusesse mahutada.

See 20L small bag, mis kaasa võib võtta on just nii suur:
Aerolite New Summer 2022 Ryanair Cabin Bags 40x20x25 Maximum Size Foldable  Carry On Premium Bag Holdall Small Lightweight Cabin Luggage Under seat  Flight Travel Duffel Bag with 5 Year Guarantee : Amazon.co.uk:

Finnair jagas jah neid sildikesi, et mida panna istme alla. Enamasti saidki selle sildi pehmed kotid, mida annab natuke ka vormida ja suruda. Istme alla mahtus ka suur täis cabinmax seljakott ära.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Finnair jagas jah neid sildikesi, et mida panna istme alla. Enamasti saidki selle sildi pehmed kotid, mida annab natuke ka vormida ja suruda. Istme alla mahtus ka suur täis cabinmax seljakott ära.

Kui mina juunis viimati Finnairiga lendasin, siis panin eesistme alla oma priskemat sorti käekoti ja reaalselt oli tegemist, et sinna lisaks veel jalgu mahutada – olen pikka kasvu ka. Ei kujuta ette, kuhu oma jalad siis veel panna, kui sinna mingi suurem kott pressitud oleks. PS. Korralik suur lennuk oli, mitte see HEL-TAL oma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda peaks ju iga mitte nii värske lendaja teadma, et jalaruum on viimase 10-15 aasta jooksul märkimisväärselt vähenenud.

Asi pole jalaruumis. Kui oleks, mahuks su kohver su enda istme ette jalgade juurde. Sinna mahub käekott ka praegu. Asi on ikka selles, et eesmise istme ALLA ei mahu ükski kohver. Istmed on väga madalal ja seal all on ka päästevestid.

Huvitav, millest see “under the seat in front of you” siis tuleb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Finnair jagas jah neid sildikesi, et mida panna istme alla. Enamasti saidki selle sildi pehmed kotid, mida annab natuke ka vormida ja suruda. Istme alla mahtus ka suur täis cabinmax seljakott ära.

Kui mina juunis viimati Finnairiga lendasin, siis panin eesistme alla oma priskemat sorti käekoti ja reaalselt oli tegemist, et sinna lisaks veel jalgu mahutada – olen pikka kasvu ka. Ei kujuta ette, kuhu oma jalad siis veel panna, kui sinna mingi suurem kott pressitud oleks. PS. Korralik suur lennuk oli, mitte see HEL-TAL oma.

Sellele isegi ei vaidle vastu, aga see ei tähenda, et istmealune ruum poleks mõeldud eelkõige pagasile, seejärel jalgadele. Samas ei saaks öelda, et vägapalju vähem ruumi oli kui bussis.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või

When flying with WIZZ, each person can bring: One free Carry-on Bag (max. size 40 x 30 x 20 cm, 10 kg), which should be placed under the seat https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/travel-information/baggage” rel=”nofollow”>https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/travel-information/baggage”>https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/travel-information/baggage

Jne

Kõige tavalisem on tollides u 16x12x8. Lugege vedajate saitidelt, üllatute (need, kes miinustavad).

See pole ju käsipagasikohver ometi vaid läpakakott või käekott. Sa lendad läpakakotiga ja ilma pagasita?

Lendasin just WIZZiga ja ostsin uutest reeglitest lähtuvates mõõtudes koti. See on päris suur kott, kuhu mahuvad vabalt paariks päevaks vajalikud asjad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lendan alati ainult käsipagasiga, olgu siis äraantav pagas hinnas või mitte. Mõnikord siis tagasilennul olen oma käsipagasi ära andnud, kui olen soovinud näiteks mingeid jooke kaasa osta. Korduvalt olen lennanud niimoodi, et kohver esimese istme all. Kui kohver on lennufirma jaoks õiges mõõdus, siis ta sinna istme alla ka mahub. Ja need, kes väidavad, et istme alla ei mahu peale käekoti midagi, siis arvestage sellega, et näiteks Air Baltic lubab salongi kuni 12 kilo kaaluvaid lemmikloomi, kes peavad mahtuma oma transakotis või -puuris olles esiistme alla ja peavad seal püsima kogu lennu vältel. Ma ise päris nii suurte loomadega ei lenda, aga 5kilose kassi sinna mahutamine koos transpordikotiga ei ole mingi probleem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mujale? Kuhu mujale? Kes need inimesed on, kes oma kohvrid mujale kui oma istme ülal asuvasse hoiuruumi panevad? Milleks?

Ma rääkisin olukorrast, kus ühe rea inimesed pole saabunudki, aga pagasiruum juba täis.

Ära lenda odavlennufirmadega ja probleem kaob.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mujale? Kuhu mujale? Kes need inimesed on, kes oma kohvrid mujale kui oma istme ülal asuvasse hoiuruumi panevad? Milleks?

Ma rääkisin olukorrast, kus ühe rea inimesed pole saabunudki, aga pagasiruum juba täis.

Ära lenda odavlennufirmadega ja probleem kaob.

Sõitsin Lufthansaga hiljuti ja täpselt sama probleem. Hilisemad tulijad hädas pagasi paigutamisega, sest üles on topitud ka väiksed käekotid, lennujaamas tehtud ostud jne, mille koht on eesoleva istme all.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõitsin Lufthansaga hiljuti ja täpselt sama probleem. Hilisemad tulijad hädas pagasi paigutamisega, sest üles on topitud ka väiksed käekotid, lennujaamas tehtud ostud jne, mille koht on eesoleva istme all.

No aga siis tuleb suu lahti teha ja pardateenindaja poole pöörduda. Lufthansal on käsipagasi mõõdud tõesti veel selles vanaaegses klassikalises suuruses ja kohver peaks ikkagi üles minema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See personal item + käsipagas kokku ei tohi ikkagi üle 8kg kaaluda. Aga minul näiteks kaalub käsipagasi kohver ainult 1,4 kilo, mahutades samal ajal tervel 41 liitrit.

Mis marki kohvriga tegmist?

American Tourister Super Light.

See kaalub 2,4, mitte 1,4 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lendan järgmisel nädalal Ryanairiga, varem pole üldse lennanud. Ostsin juurde ka salongi võetava lisapagasi. Kas ka lisapagasis tohib vedelikke olla kuni 1 liiter 100ml pakendites, st et kui tahaksin kaasa võtta nt tavasuuruses pudeli veini vm jooki (või kui ostan selle lennujaamas), siis pean ikkagi äraantava pagasi vormistama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lendan järgmisel nädalal Ryanairiga, varem pole üldse lennanud. Ostsin juurde ka salongi võetava lisapagasi. Kas ka lisapagasis tohib vedelikke olla kuni 1 liiter 100ml pakendites, st et kui tahaksin kaasa võtta nt tavasuuruses pudeli veini vm jooki (või kui ostan selle lennujaamas), siis pean ikkagi äraantava pagasi vormistama?

Lennujaamas ostetud asjad ei lähe enam selle mahu sisse. St lennujaamas võid osta 0.5l vee või mitu pudelit veini – pole probleem. Probleem võib tekkida ostetud alkoholiga nt kui sul on jätkulend – sellisel juhul pandi veinipudelid jmt spets kotti ja tšekk kaasa – ehk seda kotti vahepeal katki teha ei tohi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lendan järgmisel nädalal Ryanairiga, varem pole üldse lennanud. Ostsin juurde ka salongi võetava lisapagasi. Kas ka lisapagasis tohib vedelikke olla kuni 1 liiter 100ml pakendites, st et kui tahaksin kaasa võtta nt tavasuuruses pudeli veini vm jooki (või kui ostan selle lennujaamas), siis pean ikkagi äraantava pagasi vormistama?

Lennujaamas ostetud asjad ei lähe enam selle mahu sisse. St lennujaamas võid osta 0.5l vee või mitu pudelit veini – pole probleem. Probleem võib tekkida ostetud alkoholiga nt kui sul on jätkulend – sellisel juhul pandi veinipudelid jmt spets kotti ja tšekk kaasa – ehk seda kotti vahepeal katki teha ei tohi.

Ahjaa, selleks ajaks kui saad lennujaamas veini jmt asju osta siis on pagas juba ära antud. Pagas antakse ära enne turvaväravaid, seega tuleb lugeda lennufirma tingimusi, kas lennujaamas ostud peavad käsipagasisse ära mahtuma või võivad ostud olla lisaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lendan järgmisel nädalal Ryanairiga, varem pole üldse lennanud. Ostsin juurde ka salongi võetava lisapagasi. Kas ka lisapagasis tohib vedelikke olla kuni 1 liiter 100ml pakendites, st et kui tahaksin kaasa võtta nt tavasuuruses pudeli veini vm jooki (või kui ostan selle lennujaamas), siis pean ikkagi äraantava pagasi vormistama?

Lennujaamas ostetud asjad ei lähe enam selle mahu sisse. St lennujaamas võid osta 0.5l vee või mitu pudelit veini – pole probleem. Probleem võib tekkida ostetud alkoholiga nt kui sul on jätkulend – sellisel juhul pandi veinipudelid jmt spets kotti ja tšekk kaasa – ehk seda kotti vahepeal katki teha ei tohi.

Ahjaa, selleks ajaks kui saad lennujaamas veini jmt asju osta siis on pagas juba ära antud. Pagas antakse ära enne turvaväravaid, seega tuleb lugeda lennufirma tingimusi, kas lennujaamas ostud peavad käsipagasisse ära mahtuma või võivad ostud olla lisaks.

Kas salongi võetav lisapagas antakse ka enne turvaväravaid ära? Ma arvasin, et lähen sellega ise lennukisse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas salongi võetav lisapagas antakse ka enne turvaväravaid ära? Ma arvasin, et lähen sellega ise lennukisse.

Ikka ise lähed sellega lennukisse. Käsipagas on see pagas, mis on inimesel lennukisse minnes käe otsas. Teine on ära antav pagas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas varrega zileti (raseerija) võib käsipagasisse panna ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas varrega zileti (raseerija) võib käsipagasisse panna ?

Jah, võib. Mul on kogu aeg ja ei ole probleeme esinenud. Lahtine žiletitera, mis ei ole kusagil “sees”, võib-olla ärataks huvi ja võetakse ära- kui seda tähele pannakse. Olen näinud, kuidas turvakontrollis väikesed küünetangid konfiskeeriti, aga see oli ilmselt mingi erandlik juhus ja reisijale halb õnn. Omal on küünetangid samuti alati käsipagasis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 61 kuni 82 (kokku 82 )


Esileht Hobinurk Käsipagas