Esileht Imetamine Kaua olete imetanud?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Kaua olete imetanud?

Postitas:

Kui kaua oleks normaalne imetada ja kui kaua mitte?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata oma sisetunde ja/või lapse järgi. Mina imetasin 6 kuud, seejärel laps loobus ise.
Ei tahtnud enam rinda ja ei hakanud vägisi pressima ka. Sai RPA ka imetamise ajal lisaks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei hakanudki teise lapsega imetama.
Esimese lapsega oli teekond nii kohutav,et sain trauma ja teistkordselt seda läbi elada ei tahtnud.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1a4k, 1a6k, 1a8k, neljas saab kohe 1a6k, tema kohta ei tea veel öelda. Esimese võõrutasime, teine ja kolmas loobusid ise (või õigemini, ühel hetkel avastasin, et pole juba kaks päeva andnud vms), hetkel ei tea mingit põhjust, miks ka neljas ei võiks saada nii kaua, kui ise tahab.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 13:37; 26.02 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea oleks imetada vähemalt 1 aasta, kui laps just ise ei loobu (vägisi ei sunni ju).

Kui kaua? Nii kaua kui see sulle endale mugav on. Siin on inimeste “taluvus” erinev ja peamiselt on see tingitud mingitest ühiskondlikest normidest – no et kui van alast meile meeldib näha emme tissi imemas.

Minu enda tagasihoidlik seisukoht on, et laps ei peaks täiskasvanuna mäletama, kuidas ta oma ema nibusid imes.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kui kaua on normaalne.

Esimest last imetasin nö. täiskoormusega 1a. 1a vanusesena sõi suure isuga kõikvõimalikku tahket toitu ja proovisin ka lehmapiima anda, aga ilmnes talumatus (gaasivalud, kõhulahtisus). Kitsepiim oli jällegi üks väheseid asju, mida keeldus joomast. Siis otsustasin, et olgu tal vähemalt üksi piim (rinnapiim) ja imetasin last väikese intensiivsusega (2x päevas, lõpuks enne võõrutamist 1x päevas) veel kuni 1a 8k. Selleks ajaks oli imemine kuidagi väga passiivseks muutunud ja otsutasin, et paras aeg lõpetada. Lõpetamine läks imelihtsalt (ei mingeid röökimisi, pluusi rebimisi ega muid koledaid asju, millest on seoses võõrutamisega räägitud). Peale 2a oli oma lehmapiim talumatusest välja kasvanud, sain seda andma hakata.

Teist last imetasin samuti täie tambiga 1a. Tema oli, vastupidiselt esimesele lapsele, tahke toidu osas kapriisne – tükk aega pidi püree/puder olema ja tingimata laitmatult tükivaba püree/puder, et üldse sööks ning liha tuli ka hoolikalt püree sisse ära peita. Lehmapiima keeldus 1-2a vahel suhu võtmast – ja kõik! Temal oli kaua öiseid ärkamisi (hammaste tulek?) ning kuna rinnaga oli teda kõige lihtsam õhtul magama saada ning öösel uuesti magama saada, tegingi nii, et 1-2a vahel loobusin päevasest imetamisest, aga jätsin imetamised ööseks. 2a ringis öised ärkamised lakkasid (kujunes katkematu ööuni), nii et oligi jäänud ainult 1 õhtune magama imetamine. Jätsin selle ära – 2 õhtut laps veidi tihkus, 3 õhtul ainult vähkres natuke ja jäi magama. Oligi imetamsega taas kord lõpp – ja jälle kergelt, ilma röökimiseta (lehmapiima see piimapõlgur joogina ei hakanudki jooma, aga kohupiima, paksu jogurtit, võid, juustu sööb).

Kolmas laps – jällegi, sarnaselt esimesele, väga hea tahke toidu sööja, anna ainult kätte ja kõik läheb. Imetasin kuni 1a 2k. Siis, praktiliselt päevapealt, otsustas laps, et ei viitsi enam imeda ja ka seda, et tahab ööläbi magada (enne tuli ette nii 1 öine imemine veel)! Ei noh, mis siis ikka – laps üle aastane ning minu laste kohta nii varase katkematu ööune vastu pole mul ka loomulikult midagi! Proovisin lehmapiima – ja taas, sarnaselt esimese lapsega, selgus, et see veel ei sobi. Kuna aga rinnast ise võõrdus – tagasi pöörata ka enam ei saa. Praegu siis kaalun, kas üldse mitte piima või nats allergikute segu siiski pudru sisse sokutada…

Rääkisin need lood selleks, et näidata, et isegi sama pere lapsed võivad olla erinevad! Minu teine laps tahtis näiteks kõige kauem imeda – kolmas aga loobus minu jaoks üllatavalt vara ise.

Võõrutamisi siis, kui laps veel täie innuga imeb, pole mina praktiseerinud – mul ei ole olnud põhimõtetet, et näit. just 1-aastasena peab võõrutama. Minu jaoks ei ole olnud imetamise jätkamine siis, kui see on juba sisseharjunud rutiin (piim rinnas olemas, sest pika imetamise korral see piim ei kao ju isegi kuid peale lõpetamist!) nii suur vaev, et selle lõpetamine vääriks lapse meeleheitlikku röökimist vms. Olen ära oodanud, et laps ise ilmutaks mingit vähenenud vaimustust imemisest – ja kui selle omameelest ära tabasin, siis võõrutasingi, kergelt. Ning kolmas, nagu öeldud, võõrdus järsku ja ise.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest 1 a 10 k, teine saab siiani 2 a 9 k.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4a 6k, laps ei loobunud ise, ta oleks edasi tahtnud. Muidugi nii vana lapse puhul on imetamine väga minimaalne, paar korda nädalas. Normaalseks pean 2,5-3 aastat.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.laps u 1a. Võõrutasin ja röökimist oli küll. Lutt aitas. Tagantjärele targana kahetsen, et nii vara ja jõuliselt lõpetasin, aga olin siis ise noor ja loll ning allusin ühiskondlikule survele.

2.laps u 1a ja 4 kuud. Jällegi võõrutasin, aga järk-järgult, ei olnud nii valuline. Samas tunnistan, et jällegi tundsid kõrvaliste inimeste survet, et nii suur laps ja ikka tahab tissi. Samas olin selleks ajaks ka ise rinna andmisest juba väsinud. Laps praegu 4-aastane ja siiamaani räägib, et kui saaks, sööks tissipiima ????

3.laps praegu 1a ja 1 kuu vana ning imetan nii päeval kui öösel nii palju kui ta ise küsib ja küsib ta palju ???? Tahaks lähiajal imetamist vähendada, aga kindlasti mitte ära jätta. Plaanin imetada vähemalt sama kaua kui teist last, aga vaatan jooksvalt tunde järgi, kuidas meile sobib.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetasin paar nädalat vähem kui aasta. Lõpetama pidin tervislikel põhjustel, kui oleks saanud, siis oleks kindlasti veel vähemalt mõned kuud imetanud. Õnneks laps võõrdus kergelt.
Normaalseks pean seda, et iga ema toimib nii nagu tema lapsele parim on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4. lapsega just lõpetasin, (minu) tervislikel põhjustel, nädal vähem kui 1a11k.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 13:37; 26.02 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ca 1,5 a mõlemad, ise võõrdusid ja ei küsinud enam.
mingil hetkel ca aastasena jäigi ainult lohutus- ja tudutiss st et polnud niiväga söömine

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps hetkel 10-kuune ja imetan öösel. Enamus aja ööst ongi lihtsalt tissi otsas ja sööb ehk vaid korra. Vahel harva päeval annan ka, kui hambad tulevad või muul põhjusel viril on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2a2k lõpetasin. Oli selline läbirääkimise asi. Otsustasime ühiselt, et nüüd on tissiga kõik ja edaspidi läheme tuttu hoopis juturaamatuga. Endale oli see isegi suurem trauma, lahistasin korralikult nutta salaja. Laps ka korraks nuttis ja teema oligi sellega lõpetatud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 2a3k ja endiselt imetan nii ööl kui päeval (: Kurnav on, aga ilmselt siis mitte nii hullult, et enam ei suudaks. Õnneks. Võõrutada ma ise ei plaani.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest 2a7k, teist 2a10k. Kumbki ise ei loobunud ja polnud otseselt põhjust ka lõpetada, lihtsalt lõpuks ise tundsin, et aitab nüüd küll.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle “mitte” poole jätan vastamata, eks igaüks ise teab ja tunneb, kuidas õige on. Ise imetasin mõlemat last 11-12 kuud. Öisest imetamisest võõrutasin lapsed vähehaaval, umbes kuu aja jooksul, kui olid u 8-kuused, lootsin, et ehk paraneb siis laste uni. Esimene laps loobus rinnast ise, oli siis 11-kuune, mis oli täitsa hea aeg, vähehaaval läks juba tavalisele toidule üle, sai ka keefiri ja kodujuustu, nii et ei pidanud piimasegu andma hakkama. Teine laps sai rinda u aasta, läks ka kuidagi kergelt see rinnast loobumine lapsel. Ise tundsin ka, et olin siis täiesti valmis imetamist lõpetama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 kuu pealt hakkas pudelit lisaks saama ning 11 kuu pealt lõpetas tissi omal soovil. Minu enda jaoks oli sedagi liiga palju, kuid teiste puhul arvan, et see on iga ema-lapse omavaheline asi 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapse natuke aasta. Nimelt imesid tissi vaid öösel ja pidevalt – hommikuks olime surmväsinud, tissid tühjaks imetud. Päeval sõi muud toitu ja siis hakkas öösel jälle see trall pihta. Pidasin perearstiga nõu ja ta arvas, et asi ei ole enam söögivajaduses ning kuna see meid mõlemaid kurnab – siis on mõistlik lõpetada. Paari päevaga loobus – magasin vaid teises toas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetasin 1a1k. Loobusin arsti soovitusel, et oleks võimalik uuesti rasestuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.laps u 1a. Võõrutasin ja röökimist oli küll. Lutt aitas. Tagantjärele targana kahetsen, et nii vara ja jõuliselt lõpetasin, aga olin siis ise noor ja loll ning allusin ühiskondlikule survele.

2.laps u 1a ja 4 kuud. Jällegi võõrutasin, aga järk-järgult, ei olnud nii valuline. Samas tunnistan, et jällegi tundsid kõrvaliste inimeste survet, et nii suur laps ja ikka tahab tissi. Samas olin selleks ajaks ka ise rinna andmisest juba väsinud. Laps praegu 4-aastane ja siiamaani räägib, et kui saaks, sööks tissipiima ????

3.laps praegu 1a ja 1 kuu vana ning imetan nii päeval kui öösel nii palju kui ta ise küsib ja küsib ta palju ???? Tahaks lähiajal imetamist vähendada, aga kindlasti mitte ära jätta. Plaanin imetada vähemalt sama kaua kui teist last, aga vaatan jooksvalt tunde järgi, kuidas meile sobib.

Kas 3.laps sul vett joob? Mul sama vana ja sama olukord, aga vett ei joo. Pakun kui ise joon, tal mitu erinevat jooginõu. Mõnikord võtab lonksu. Ka mahla ei tahtnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst soovitas 4-kuuselt RPA-d hakata rinnale lisaks andma ja nii umbes kuu jooksul sai siis veel öösiti rinda. Viiendal kuul lisandusid pûreed ja tissi enam ei tahtnudki ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest kahjuks u 3-4k, teist 1,5 a ja väga ei raatsinud l6petada. Who soovitab ju lausa 2 a ja isiklikult yle selle ei tahaks kindlasti.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vaataks ikka selle järgi, kuidas emale ja lapsele rohkem sobib, mitte selle järgi, kuidas asjasse mitte puutuvad sõbrad ja sugulased survestavad. Ega nemad ei pea oma arvamuse eest vastutama, vaid ikka ema ja laps peavad igapäevaselt omavahel hakkama saama 🙂

Mu 2a veel saab, sest mu jaoks isiklikult oli mugavam keset ööd (nt hammaste tulekuga) rinnaga magama uinutada. Põhimõtteliselt aeg oleks selline, et varem mõtlesin, et praeguseks oleks juba võõrutatud. Aga praktikas praegu viiruse pandeemia ajal ei taha võõrutada, kuna rinnapiimaga saab laps ka antikehi, äkki on kasulik. Sööb muidugi igapäevast toitu sarnast, mis täiskasvanud, sageli annan tassist lehmapiima või tassist rpa juua, kõhu saab täis tavatoiduga ka. Aga mu isiklik otsus on igaks juhuks veel natuke aega piima rindades edasi hoida. Varsti lõikuvad viimased piimahambad ka ära, siis loodan, et magab öösel paremini.

Täitsa ok on varem lõpetada rinnaga toitmine, tean kedagi kelle laps sai aeg-ajalt rinda veel üle 3a, kõik norm, kuidas kellelegi rohkem sobib. Keegi teine ei pea emale ütlema tulema, kuidas ta peab.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik kolm last u. 1a ja kuu kuni paar lisaks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 15:37; 13.06 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et ma olen ainuke, kel käis see väga lihtsalt ja plaanipäraselt. Mõlema lapsega plaanisin imetada 1 a. 9 kuu vanuses arvutasin välja, mitme päeva tagant peab ühe söögikorra ära jätma, et 1-aastasena lõpetada, ja seda plaani mööda läksimegi, kumbki laps ei protestinud ka. Kõige keerukamaid söögikordi (õhtul enne uinumist ja varahommikul une vahepeal) ei jätnud ära esimesena ega viimasena, vaid kuskil keskel, aga mitte järjest. Ja nii lihtsalt oligi. Viimane imetamine oli mõlemal lapsel 1 a sünnipäeva pärastlõunal, piltigi sai tehtud selle sündmuse mälestuseks. 😛 Meil läks see kõik nii sujuvalt ja kergelt, et ma muudkui imestan, miks ma nii haruldane paistan olevat sellise plaanipärase võõrutamisega. St ma saan aru muidugi, et mõni laps loobub ise ema plaanist varem ja mõni protestib nii hullusti, et plaani tuleb korrigeerida, aga paljude n-ö keskmiste lastega võiks ju sedasi rahulikus tempos ja süsteemselt võõrutamine olla emale ja lapsele kõige lihtsam ja mugavam. Ometi olen ma nagu ilmaime oma päeva täpsusega võõrutatud lastega. 😛

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Homme saab 1 aasta ja 11 kuud ja viimane nädal on olnud täielik põrgu. Ta otseselt ei hammusta aga tõmbab vasakut poolt nii kõvasti et mul nutumaik suus, määrin seda rinnasalvi ka aga ega see eriti ei aita. Nüüd olen päeval püüdnud paremat anda,see ei lähe niimoodi valusaks aga öösel annan vasakut magame lihtsalt sedapidi ja siis vahel lausa ärkan niisugune põrguvalu käib läbi… ei suuda seda taluda enam, tahaks sellest tissirallist lahti saada. ja ta läheb närvi kui ei saa, kakkub pluusi ja tirib mind tagatoa poole jne… muidu oli OK see imetamise värk aga ma ei tea miks viimasel ajal hakanud haiget tegema. karm

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega teadsin kindlalt, et lõpetan kui ta kõndima õpib. Läks siiski nii, et rinnapiima oli vähe ja 4-kuuselt pidime minema RPA peale, et last haiglasse tilgutite alla ei pandaks (kaal oli hakanud hoopis langema kuigi laps sõi iga 1,5h tagant)

Oli väga masendav aeg ja tundsin, et olen täielikult läbikukkunud ja mu keha reetis mind. Imetamisnõustajatelt abi ei saanud. Nende ainuke arvamus oli, et pane rohkem rinnale, siis tekib piima juurde. No mul jäi siis piima järjest vähemaks ????

Teise lapsega proovin loomulikult samuti imetada kuid ilmselt mitte üle 6 kuu 🙂

Tunnen, et kõik naised pole imetamiseks loodud ja see on ka okei. Vähemalt on laps elus, terve ja tubli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga paljude n-ö keskmiste lastega võiks ju sedasi rahulikus tempos ja süsteemselt võõrutamine olla emale ja lapsele kõige lihtsam ja mugavam.

Tihti aastased lapsed päevase võõrutamise peale ei tee teist nägugi. Millest on raskem lahti saada on just öine imemine, mis on rohkem rahustuselement kui söök. Öösel asemele teist sööki ju ei paku.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 15:37; 13.06 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega sai lõpetatud 3 nädalat enne aastaseks saamist.

Teine laps natukene peale aastaseks saamist.

Kolmas sai 1a. 4k. Lõpetasin, kuna endale muutus ahistavaks. Oli vist natukene nuttu, kuid ei midagi hullu.

Neljas laps sai just 1a. 6k. ja pole omale mingit kindlat aega paika pannud, lähtun sisetundest.

Laps saab rinda hommikul, kui ärkab. Siis meil selline kaisutamise ja rinnatamise rituaal, mõnus läheduse jagamine üksteisele. Järgmisel korral saab, kui läheb lõunaunne ja kui ärkab unest. Ta rinnaga magama ei jää, kuid see on oluline talle uinumiseks. Peale ärkamist samuti vajab palju lähedust ja hoidmist, rind väga hea lohutus talle (on kehv unest ärkaja, vajab rahulikult olemist peale ärkamist, muidu pahas tujus).

Ja siis saab ööunne minnes, lisaks siis öösel 1-2 korda.

Kuna viimane laps, siis tunnen ise, et ei suuda veel loobuda, hoian 10 küünega kinni, et on veel piske beebi 🙂

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Imetamine Kaua olete imetanud?