Esileht Ilu ja tervis Kellelgi kogemust SIBO-ga?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Kellelgi kogemust SIBO-ga?

Postitas:
Kägu

Tere

Uurin, kas keegi on sellise soolestiku probleemiga kokku puutunud ja kas olete leidnud ka abi. Täpsemalt peensoole bakterite ülekasvuga.

Endal väga kahtlustan seda, sest arstid ei suuda leida, mis mul viga on. Selline põrgu on kestnud juba kaks aastat, algas pärast toidumürgitust. Sümptomiteks on väga rõve paistetus, valud kõhus, mürinad ja kolinad soolestikus, pidevad gaasid.

Arstid nagu ma aru saan, pole isegi kuulnud sellisest asjast ega oska midagi tarka kosta. Mujal maailma ravitakse antibiootikumidega ja tehakse hingeõhu test. Igasugused toidutalumatused on välistatud ja uuritud, magu uuritud, helikobakteri proov võetud jne.

Üks arst üritas mulle väita, et tegu ärritatud soole sündroomiga, aga ma väga kahtlen selles. Probiootikumid on alati asja halvemaks teinud ja nende soovitatud toidusoovitused pole kuidagi aidanud. Lisaks ei ole ma kannatanud suure stressi all(alles nüüd kõhuvalude tõttu), mis seda ärritunud soolt põhjustaks.

Olen täheldanud, et eriti hulluks läheb asi, kui tarbin värskeid köögivilju, muidu kiudaine rikkaid toite ja magus tekitavad kohe valusad piinavad gaasivalud.

Ma ei teagi, mis ja kuidas edasi, tööl käia on sellises konditsioonis päris raske, kas peab tõesti hakkama invaliidsuspensioni peale mõtlema. Ok, seda ei tahaks ega saakski, aga päris töövõimeline enam kaua niimoodi elades küll pole.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Uurin, kas keegi on sellise soolestiku probleemiga kokku puutunud ja kas olete leidnud ka abi. Täpsemalt peensoole bakterite ülekasvuga.

Endal väga kahtlustan seda, sest arstid ei suuda leida, mis mul viga on. Selline põrgu on kestnud juba kaks aastat, algas pärast toidumürgitust. Sümptomiteks on väga rõve paistetus, valud kõhus, mürinad ja kolinad soolestikus, pidevad gaasid.

Arstid nagu ma aru saan, pole isegi kuulnud sellisest asjast ega oska midagi tarka kosta. Mujal maailma ravitakse antibiootikumidega ja tehakse hingeõhu test. Igasugused toidutalumatused on välistatud ja uuritud, magu uuritud, helikobakteri proov võetud jne.

Üks arst üritas mulle väita, et tegu ärritatud soole sündroomiga, aga ma väga kahtlen selles. Probiootikumid on alati asja halvemaks teinud ja nende soovitatud toidusoovitused pole kuidagi aidanud. Lisaks ei ole ma kannatanud suure stressi all(alles nüüd kõhuvalude tõttu), mis seda ärritunud soolt põhjustaks.

Olen täheldanud, et eriti hulluks läheb asi, kui tarbin värskeid köögivilju, muidu kiudaine rikkaid toite ja magus tekitavad kohe valusad piinavad gaasivalud.

Ma ei teagi, mis ja kuidas edasi, tööl käia on sellises konditsioonis päris raske, kas peab tõesti hakkama invaliidsuspensioni peale mõtlema. Ok, seda ei tahaks ega saakski, aga päris töövõimeline enam kaua niimoodi elades küll pole.

Sapp on korras?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Uurin, kas keegi on sellise soolestiku probleemiga kokku puutunud ja kas olete leidnud ka abi. Täpsemalt peensoole bakterite ülekasvuga.

Endal väga kahtlustan seda, sest arstid ei suuda leida, mis mul viga on. Selline põrgu on kestnud juba kaks aastat, algas pärast toidumürgitust. Sümptomiteks on väga rõve paistetus, valud kõhus, mürinad ja kolinad soolestikus, pidevad gaasid.

Arstid nagu ma aru saan, pole isegi kuulnud sellisest asjast ega oska midagi tarka kosta. Mujal maailma ravitakse antibiootikumidega ja tehakse hingeõhu test. Igasugused toidutalumatused on välistatud ja uuritud, magu uuritud, helikobakteri proov võetud jne.

Üks arst üritas mulle väita, et tegu ärritatud soole sündroomiga, aga ma väga kahtlen selles. Probiootikumid on alati asja halvemaks teinud ja nende soovitatud toidusoovitused pole kuidagi aidanud. Lisaks ei ole ma kannatanud suure stressi all(alles nüüd kõhuvalude tõttu), mis seda ärritunud soolt põhjustaks.

Olen täheldanud, et eriti hulluks läheb asi, kui tarbin värskeid köögivilju, muidu kiudaine rikkaid toite ja magus tekitavad kohe valusad piinavad gaasivalud.

Ma ei teagi, mis ja kuidas edasi, tööl käia on sellises konditsioonis päris raske, kas peab tõesti hakkama invaliidsuspensioni peale mõtlema. Ok, seda ei tahaks ega saakski, aga päris töövõimeline enam kaua niimoodi elades küll pole.

Sapp on korras?

Kui sul oli toidumürgitus, siis ma eeldan, et sa oksendasid palju? Lõpuks ilmselt juba sappi, eks ole? See võib tihti viia sapikivide tekkeni.

Lisaks veel üks asi – NÕUA üldist MRT-d. Analoogne  anamnees oli mu sugulasel, kellel avastati lõpuks suurenenud lümfisõlmed kõhuõõnes, mis viitas väga halvale dignoosile…

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas sa oled teinud laktoositalumatuse testi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutad enda probleemist aga üldse ei kirjuta milliseid uuringuid on tehtud?Kas on tehtud peensoole kapseluuring,kolonoskoopia,gastroskoopia ja kõhust MRT uuring?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa oled teinud laktoositalumatuse testi?

Jah, kõik talumatuse testid tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutad enda probleemist aga üldse ei kirjuta milliseid uuringuid on tehtud?Kas on tehtud peensoole kapseluuring,kolonoskoopia,gastroskoopia ja kõhust MRT uuring?

Üldse ei kirjuta? Kirjutasin, et magu uuritud, analüüsid tehtud. Ultraheli tehtud, MRT on tehtud. Ainus, mida pole on peensoole kapseluuring.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Uurin, kas keegi on sellise soolestiku probleemiga kokku puutunud ja kas olete leidnud ka abi. Täpsemalt peensoole bakterite ülekasvuga.

Endal väga kahtlustan seda, sest arstid ei suuda leida, mis mul viga on. Selline põrgu on kestnud juba kaks aastat, algas pärast toidumürgitust. Sümptomiteks on väga rõve paistetus, valud kõhus, mürinad ja kolinad soolestikus, pidevad gaasid.

Arstid nagu ma aru saan, pole isegi kuulnud sellisest asjast ega oska midagi tarka kosta. Mujal maailma ravitakse antibiootikumidega ja tehakse hingeõhu test. Igasugused toidutalumatused on välistatud ja uuritud, magu uuritud, helikobakteri proov võetud jne.

Üks arst üritas mulle väita, et tegu ärritatud soole sündroomiga, aga ma väga kahtlen selles. Probiootikumid on alati asja halvemaks teinud ja nende soovitatud toidusoovitused pole kuidagi aidanud. Lisaks ei ole ma kannatanud suure stressi all(alles nüüd kõhuvalude tõttu), mis seda ärritunud soolt põhjustaks.

Olen täheldanud, et eriti hulluks läheb asi, kui tarbin värskeid köögivilju, muidu kiudaine rikkaid toite ja magus tekitavad kohe valusad piinavad gaasivalud.

Ma ei teagi, mis ja kuidas edasi, tööl käia on sellises konditsioonis päris raske, kas peab tõesti hakkama invaliidsuspensioni peale mõtlema. Ok, seda ei tahaks ega saakski, aga päris töövõimeline enam kaua niimoodi elades küll pole.

Sapp on korras?

Kui sul oli toidumürgitus, siis ma eeldan, et sa oksendasid palju? Lõpuks ilmselt juba sappi, eks ole? See võib tihti viia sapikivide tekkeni.

Lisaks veel üks asi – NÕUA üldist MRT-d. Analoogne anamnees oli mu sugulasel, kellel avastati lõpuks suurenenud lümfisõlmed kõhuõõnes, mis viitas väga halvale dignoosile…

Uuritud ja puuritud juba sedapidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soole parasiitide suhtes on uuritud? Ja isegi siis kui sind on uuritud laktoosi,gluteeni ja kaseiini suhtes soovitan kohe need toiduained menüüst välja lülitada.Sest need analüüsid ei pruugi alati tõesed olla.Alles hiljuti oli meedias lugu, kus Eesti arstid lasid naisel surra kuna vereanalüüsid mis võeti olid kõik valed.Ja ehk sööd mingeid toidulisandeid või vitamiine eriti rohkelt? Ka need võivad probleeme tekitada.Toon näite,ostsin D vitamiini mis sisaldas ksülitooli(magusaine) Ma pidin gaasidest õhku lendama.Ma vaevlesin mitu kuud meeletutes gaasides.Ja siis hakkasin uurima mis nad sinna vitamiinide sisse ajavad ja voilaa…ksülitool oli see kurja juur mis tekitas meeletuid gaase.Viskasin D vitamiini ära ja 2 päeva hiljem oli vaikus ja kõht korras.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel on sarnane probleem. On tehtud kõikvõimalikke uuringuid ja antud küsimärgiga diagnoose seinast seina. Järeldus on see, et tulebki süüa seda, mis organismile sobib, kuulata oma keha.  Pead toidupäevikut ja tõmbad maha need toiduained, mis vaevusi põhjustavad.  Tegelikult on kõigel alternatiivid. Köögivilju ei pea sööma toorelt, tervislikum ongi süüa aurutatud või ahjus kuumutatult. Minu lapsel on välistatud toores lõhe ja forell. Ahjulõhe sobib. Väga vürtsikad toidud ei sobi, aga eestlaste soolestik polegi selle tarbeks loodud jne

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul lahenes sama probleem emaka ja munasarjade eemaldamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks arst üritas mulle väita, et tegu ärritatud soole sündroomiga, aga ma väga kahtlen selles. Probiootikumid on alati asja halvemaks teinud ja nende soovitatud toidusoovitused pole kuidagi aidanud. Lisaks ei ole ma kannatanud suure stressi all(alles nüüd kõhuvalude tõttu), mis seda ärritunud soolt põhjustaks.

Olen täheldanud, et eriti hulluks läheb asi, kui tarbin värskeid köögivilju, muidu kiudaine rikkaid toite ja magus tekitavad kohe valusad piinavad gaasivalud.

Olen staažikas ärritunud soole sündroomiga inimene ja tahan öelda, et see, mida sulle öeldi – et on ärritunud soole sündroom – see on tõenäoliselt õige. Ka mul tekitavad nö. “valed” kuidained  (mitte tingimata kõik kiudained)  ja ka magus sümptomite halvenemise. Lisaks olen enda puhul avastanud, et ma ei saa ma süüa paljusid tavalisi maitseaineid – must pipar, sibul, küüslauk (soolestik läheb hulluks) – soola ja ürtidega (till, petersell, pune), noh ja natuke karrit, kaneeli –  võingi  maitsestada oma toitu ainult.

Ärritunud soole sündroomi ei pea tekitama tingimata stress, vaid võib vabalt tekitada ka justnimelt see, mida sa endal kahtlustad ehk siis bakteriaalse tasakaalu häire – mis võib olla nii peensooles (sibo) kui ka jämesooles.

Probiootikumidega ongi keeruline lugu… Ühest küljest rõhutatakse, et kasulikud laktobatsillid ja bifidiobakterid ise ei tekita sibo-t ja neid oleks bakteriaalse tasakaalu häirega inimesel siiski väga soovitav võtta. Teisalt aga võib sassis bakteriaaalse tasakaaluga soolestik igasugusele “kõigutamisele” (mingi uus asi, näit. probiootikum tuli juurde) reageerida esialgu sümptomite ägenemisega, et inimene ei kannata seda välja. Ka mul tekkis mitmete probiootikumidega (näit. dr. Ohhira) selline sümptomite ägenemine (kõht gaasidest lausa lõhkemas, valulikud kokkutõmbed – spasmid, kõrvetised, suuhaavad e. aftid), et no ei suutnud. Hakkasin siis uurima ja leidsin, et väga tundlikud võiks vältida võiks mõningaid Lactobacillus -i (L. casei, L. bulgaricus, L. thermofilus, L. delbrueckii, L. helveticus) ning eelistada: Saccaromyces boulardii, Bifidobaterium-eid, Lactobacillus plantarum ja L. salivarius  (ning võibolla ka L. rhamnosus, L. reuteri, L. lactis ja L. acidofilus) sisaldusega probiootikume. Okei… Et siis ainult Bifiodobacteriumi-e või näit Plantabifi (seal on bifidod ja L. plantarum) võiks proovida? Valisin selle viimase ja kuigi esimesed kaks nädalat oli mõnevõrra kehvem (ikkagi oli rohkem gaase jne.), olid seekord nähud vähemalt üleelatavates piirides (ei olnud näit. suuhaavu) ning seejärel soolestik kohanes.  Nüüd olen siis seda probiootikumi võtma jäänud. Ka S. boulardii-d olen proovinud, see ei tekitanud nagu üldse mingit halba tunnet.

Ma ei teagi, mis ja kuidas edasi, tööl käia on sellises konditsioonis päris raske, kas peab tõesti hakkama invaliidsuspensioni peale mõtlema. Ok, seda ei tahaks ega saakski, aga päris töövõimeline enam kaua niimoodi elades küll pole.

FODMAPi järgi toitumine – see on paljudel “ärritatud soolikutel” vaevusi vähemalt nii palju leevendanud, et saab elada. FODMAP = lühend sõnadest fermenteeritavad oligo-, di-, monosahaariidid ja polüoolid. See käib nii, et mingiks ajaks minnakse nn. madala FODMAP-iga toitumisele ja siis hakatakse kõrgema FODMAP-iga toiduaineid jälle ükshaaval menüüse lisama, pidades päevikut – kas ja kui palju vaevusi tekkis. Lõpuks jäetakse menüüst välja need, mis kõige rohkem vaevusi tekitasid.

Jah, probleem ei kao, kuid nii on võimalik ennast vähemalt enam – vähem viisakas konditsioonis hoida ja inimesena tunda.

Jah, tööjuures või mujal kodust väljas on oma toidukarbike oma kodus valmistatud (kus ma kõiki koostisosi, sealhulgas kasutatud maitseaineid, tean) kaasas.

Invaliidust ei anna keegi – nääääh, ära loodagi. Ise peab oma toitumise range “politseinik” olema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstid nagu ma aru saan, pole isegi kuulnud sellisest asjast ega oska midagi tarka kosta. Mujal maailma ravitakse antibiootikumidega ja tehakse hingeõhu test.

Nii palju, kui ma välismaa allikaid lugenud oled. tehakse jah, SIBO ravi esiteks, antibootikumidega ja teiseks, elemental dieti’iga (2 nädalat tavatoitu suutäitki ei söö, lürbid iga 2 tunni tagant spetsiaalset pulbrijooki), kolmandaks on mikrofloora tasakaalutuse puhul kasutusel faecal transplant (kus kehva mikroobide tasakaaluga inimene neelab hea mikroobide tasakaaluga inimese kakat sisaldavaid kapsleid – kõlab imelikult, aga seda on katsetanud näit. ka Soome ülikoolide teadlased).

Kahjuks tundub mikrofloora tasakaal olevat nii keeruline teema, et garantiid, et tõesti korda saab – see tähendab siis, et vabaned sellest lollakast soolestiku tundlikkusest, võid kõike süüa nagu normaalne inimene  –  ei anna nendest meetoditest ükski. Mõnel nagu aitab, mõnel mitte. Ise olen läbi teinud elemental dieti’i . Ja noh, ega ei muutunud midagi. Võibolla prooviks ära ka faecal transplant’i (kui seda Eestis tehtaks) – aga garantiid, jällegi, ei ole ning kuhugi välismaale kalli raha eest tegema seega küll ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain oma seedimise 1 nädalaga nii korda et ei söö enam gluteeni ja laktoosi tooteid.Kusjuures ma ei teagi mida ma ei talu.Aga enne seda dieeti oli olukord ikka hull, kõht lahti+gaasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal on KLASSIKALINE ärritatud soole sündroom.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain oma seedimise 1 nädalaga nii korda et ei söö enam gluteeni ja laktoosi tooteid.Kusjuures ma ei teagi mida ma ei talu.Aga enne seda dieeti oli olukord ikka hull, kõht lahti+gaasid.

Vahel mul tekibki näit. gluteenitalumatute suhtes omamoodi kadedus. Et mis neil viga, jälgivad ainult, et seda ühte ainet ei oleks – ja lähebki kõik korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal on KLASSIKALINE ärritatud soole sündroom.

Sellise diagnoosi saab panna alles siis kui on järgi uuritud kogu soolestik ja tehtud kõhust MRT uuring.Minu ema läbis need uuringud,midagi ei leitud,kuid määrati ravi,läks veidi paremaks kuid 3 aastat hiljem suri ikka sigma soole kasvajasse.Ehk siis kui sümptomid püsivad on vaja kõik uuringud otsast peale teha.(iga paari aasta tagant) Vähk on olemuselt monster,ta peidab end organismi täielikult ära.See kehtib eriti soolevähi korral.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal on KLASSIKALINE ärritatud soole sündroom.

Sellise diagnoosi saab panna alles siis kui on järgi uuritud kogu soolestik ja tehtud kõhust MRT uuring.Minu ema läbis need uuringud,midagi ei leitud,kuid määrati ravi,läks veidi paremaks kuid 3 aastat hiljem suri ikka sigma soole kasvajasse.Ehk siis kui sümptomid püsivad on vaja kõik uuringud otsast peale teha.(iga paari aasta tagant) Vähk on olemuselt monster,ta peidab end organismi täielikult ära.See kehtib eriti soolevähi korral.

Jeeh, aga selle teema autor ei ole küll maininud, et tal oleks koloskoopia tehtud. Tehku see ära ja siis rääkigu edasi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sümptomiteks on väga rõve paistetus, valud kõhus, mürinad ja kolinad soolestikus, pidevad gaasid. …magus tekitavad kohe valusad piinavad gaasivalud

Kas need pidevad gaasid ja fekaalid on ka eriti halvalõhnalised? Kas on lõhesid suunurkades, suus soori,  halba hingeõhku, sügelust päraku ümbruses? Kui jah, siis kas olete teinud pärmseene koduseid teste?

Mulle soovitas apteeker teha probiootikumi kuuri vähemalt 2 kuud järjest. Kuna ravi alustamisel  pärmseen hakkab alati mingil määral vastu ehk muutub agressiivseks ning mingi aeg vohab rohkem. Seega tekib ka rohkem toksiine.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal on KLASSIKALINE ärritatud soole sündroom.

Sellise diagnoosi saab panna alles siis kui on järgi uuritud kogu soolestik ja tehtud kõhust MRT uuring.Minu ema läbis need uuringud,midagi ei leitud,kuid määrati ravi,läks veidi paremaks kuid 3 aastat hiljem suri ikka sigma soole kasvajasse.Ehk siis kui sümptomid püsivad on vaja kõik uuringud otsast peale teha.(iga paari aasta tagant) Vähk on olemuselt monster,ta peidab end organismi täielikult ära.See kehtib eriti soolevähi korral.

Jeeh, aga selle teema autor ei ole küll maininud, et tal oleks koloskoopia tehtud. Tehku see ära ja siis rääkigu edasi.

Selle teema autor mainis ka et talle on tehtud kõik uuringud, peale peensoole endokapseluuringu.

Sealt ei leidnud midagi, mida ma edasi räägin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas fruktoositalumatust on uuritud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas fruktoositalumatust on uuritud?

või õigemini furktoosi imendumishäiret.

Ma olen ise samade sümptomitega hädas, mida kirjeldad ja samuti algas peale toidumürgitust.
Need gaasid on kohutavad, kõht müriseb, vahetpidamata peeretad ja hais on lämmatav.
Lisaks on mul veel see probleem, et isegi kui ei ole moment kõhulahtisust ega gaase vaid väljaheide on täiesti normaalne, siis pikemat maad ikka kõndida ei saa, sest natuke tuleb vedelat püksi! Ja tuleb nii, et ise üldse ei tunnegi midagi. Ühel hetkel saan aru, et alukad kleepuvad järjekordselt tagumiku külge.
Juhtub seda siis ainult kõndides. Ilmselt juhtuks ka joostes, aga seda ma ei tee nagunii.
Peeretada saab aga täitsa probleemideta isegi suure kõhulahtisuse ajal, midagi muud peale gaaside ei välju.
(iroonitsejatele – ma ei ole mitte kuangi isegi mitte proovinud anaalseksi)
Keegi midagi ei leia. Ka kõikvõimalikud uuringud on tehtud. Gastroenteroloog laiutas käsi paar nädalat tagasi.
Nüüd hakkasin ise süvitsi asja uurima netist ja leidsin sellise variandi paar päeva tagasi.
Proovin nüüd värskeid köögi- ja puuvilju ning muid fruktoosi sisaldavaid asju mitte süüa ning eks paistab, kas läheb paremaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovin nüüd värskeid köögi- ja puuvilju ning muid fruktoosi sisaldavaid asju mitte süüa ning eks paistab, kas läheb paremaks.

Tahan rõhutada, et fruktoositalumatuse kahtluse korral (kui sa proovid väljajätmise meetodil, kas süüdlane võib olla fruktoos) väldi kindlasti ka kõiki sahharoosi ehk tavalist lauasuhkrut sisaldavaid asju.Kuna sahharoos on disahhariid ehk “kaksiksuhkur”, mis koosneb ühest glükoosist ja ühest fruktoosist. Seega, sahharoosi süües on pool sellest fruktoos (mille peale sageli ei tulda). Ka magusaid polüoole (sorbitool) tuleks vältida (erand pidi olema erütritool, mida soolebakterid ei fermenteeri).

Ühesõnaga: esimeses faasis mitte midagi magustatut. Puuvilju mitte, aga veidi magusamaitselisi, kuid tegelikult madala suhkrusisaldusega köögivilju ja seemneid (porgand, tomat, kõrvits, paprika, mandlid…) mõõdukas koguses võib.

Kui selline toitumine olukorda parandab, siis teises faasis proovida mingi vesine puuvili (näit. 1 värske õun) päevas ja jälgida, kuidas mõjub. Seda nimetatakse taluvuse piiride kompamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovin nüüd värskeid köögi- ja puuvilju ning muid fruktoosi sisaldavaid asju mitte süüa ning eks paistab, kas läheb paremaks.

Tahan rõhutada, et fruktoositalumatuse kahtluse korral (kui sa proovid väljajätmise meetodil, kas süüdlane võib olla fruktoos) väldi kindlasti ka kõiki sahharoosi ehk tavalist lauasuhkrut sisaldavaid asju.Kuna sahharoos on disahhariid ehk “kaksiksuhkur”, mis koosneb ühest glükoosist ja ühest fruktoosist. Seega, sahharoosi süües on pool sellest fruktoos (mille peale sageli ei tulda). Ka magusaid polüoole (sorbitool) tuleks vältida (erand pidi olema erütritool, mida soolebakterid ei fermenteeri).

Ühesõnaga: esimeses faasis mitte midagi magustatut. Puuvilju mitte, aga veidi magusamaitselisi, kuid tegelikult madala suhkrusisaldusega köögivilju ja seemneid (porgand, tomat, kõrvits, paprika, mandlid…) mõõdukas koguses võib.

Kui selline toitumine olukorda parandab, siis teises faasis proovida mingi vesine puuvili (näit. 1 värske õun) päevas ja jälgida, kuidas mõjub. Seda nimetatakse taluvuse piiride kompamiseks.

Aitäh, olen kursis selle protsessiga ja keelatud asjadega mõne nädala jooksul, aga need polüoolid ja sorbitoolid ja elütreoolid on minu jaoks liig ???? ma usun, et need ei ütle enamustele lihtsurelikele midagi.
Arsti juurest tuled kabinetist välja ja mõtled – ok, sorbitooli sisaldavaid asju ei või, aga mis seda siis sisaldavad?
Selge jutt on, seda võib ja seda mitte, kõik muu jäägu edasi keemialaborisse. Õnneks on olemas internet, kust lihtsad vastused leiab????

Tavalist suhkrut ei tarbi juba mitu aastat nagunii.
Suhkrut sisaldavad asjad on ka menüüs väga harva, ma ei ole magusasõber, ainult jäätis on mu nõrkus, hetkel nö puhastusperioodil ei söö seda ka.
Porgand, paprika ja tomat on minu puhul igal juhul kindlasti sobimatud, eriti porgand. Ka sibul ei sobi.
Samas üks väike õun ei tee halba, pirn ja tsitruselised aga küll.
Leivast ei julge praegu unistadagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

isegi kui ei ole moment kõhulahtisust ega gaase vaid väljaheide on täiesti normaalne, siis pikemat maad ikka kõndida ei saa, sest natuke tuleb vedelat püksi! Ja tuleb nii, et ise üldse ei tunnegi midagi. Ühel hetkel saan aru, et alukad kleepuvad järjekordselt tagumiku külge.

Äkki peaksid pöörduma neuroloogi poole? See on roojapidamatus. Sellega gastroenteroloog ei tegele.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

isegi kui ei ole moment kõhulahtisust ega gaase vaid väljaheide on täiesti normaalne, siis pikemat maad ikka kõndida ei saa, sest natuke tuleb vedelat püksi! Ja tuleb nii, et ise üldse ei tunnegi midagi. Ühel hetkel saan aru, et alukad kleepuvad järjekordselt tagumiku külge.

Äkki peaksid pöörduma neuroloogi poole? See on roojapidamatus. Sellega gastroenteroloog ei tegele.

Vaevalt küll see roojapidamatus on, sest peale nädalast FODMAP toitumist on probleem lahenenud.
Seda ütles perearst kohe, et see on seedimisega seotud, sest sulgurlihas ei peagi väga vedelat kinni. Kõndimine stimuleetib seal midagi ja probleem oligi ainult pika maa kõndimisel.
Gastroenteroloog ei osanud öelda, mis mu seedeprobleeme tekitab ega ma tema poole selle kõndides püksi tulemise pärast pöördunud ju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt ärritatud soole sündroom. Ma pole kunagi aru saanud, miks see inimeste arvates nagu päris haigus pole, miks selle diagnoosiga leppida ei taheta ja ikka mingit muud häda otsitakse?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt ärritatud soole sündroom. Ma pole kunagi aru saanud, miks see inimeste arvates nagu päris haigus pole, miks selle diagnoosiga leppida ei taheta ja ikka mingit muud häda otsitakse?

No raske on leppida sellega, et ma ei saa mitte midagi süüa. Ei ole toite, mis tekitaks vähem probleeme. Pole aidanud need fodmapid ega ärritatud soolele mõeldud rohud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ärritunud soole taga peitub ka tihti mingi muu põhjus muide.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt ärritatud soole sündroom. Ma pole kunagi aru saanud, miks see inimeste arvates nagu päris haigus pole, miks selle diagnoosiga leppida ei taheta ja ikka mingit muud häda otsitakse?

No raske on leppida sellega, et ma ei saa mitte midagi süüa. Ei ole toite, mis tekitaks vähem probleeme. Pole aidanud need fodmapid ega ärritatud soolele mõeldud rohud.

No millest mina abi sain? Aastasest korralikust dieedist. Loobusin kõigest, mis seedimist ärritas. Kohvist ja alkoholist kõigepealt. Toidu osas läks aega, kuni selgeks sai, mida saan süüa ja mida mitte. Ega see lihtne aasta ei olnud, aga selle ajaga sain oma seedimise enam-vähem korda. Praegu võin süüa enam-vähem kõike, vahel harva tekivad kõrvetised, siis asun kohe kontrollima, mida söön. Nädalaga vaibuvad hädad uuesti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Ilu ja tervis Kellelgi kogemust SIBO-ga?