Esileht Ilu ja tervis Kellelgi kogemust SIBO-ga?

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Kellelgi kogemust SIBO-ga?

Postitas:
Kägu

Ilmselgelt ärritatud soole sündroom. Ma pole kunagi aru saanud, miks see inimeste arvates nagu päris haigus pole, miks selle diagnoosiga leppida ei taheta ja ikka mingit muud häda otsitakse?

Vaata, ärritatud soole sündroom tekib ikka mingi “asja” tagajärjel ja inimesed otsivad põhjust, mis selle tekitas ja loomulikult on see päris haigus. Ärritunud soole sündroomi võib lisaks stressile jms vaimsetele asjadele põhjustada ka toidutalumatus ja toiduallergia.
Võrdluseks võib tuuagi allergia. Kui inimesel on millelegi allergia, siis ta ju tahab teada millele. Keegi ei lepi ju ainult teadmisega, et tal on allergia. Samuti ei lepita ainult teadmisega, et on ärritanud soole sündroom vaid tahetakse selle põhjus likvideerida.
Nüüd vast saad aru.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loobusin kõigest, mis seedimist ärritas. Kohvist ja alkoholist kõigepealt. Praegu võin süüa enam-vähem kõike, vahel harva tekivad kõrvetised, siis asun kohe kontrollima, mida söön.

Kas ärritunud soole diagnoosi korral esinevad kõrvetised? Mul neid ei ole, on rohked gaasid sooltes, paistes mürisev kõht. Ka TA pole märkinud neid sümptome. Toidutalumatused on samuti uuritud, nagu TA-l. Alkoholi ei tarbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ärritunud soole taga peitub ka tihti mingi muu põhjus muide.

Arvan seda sama. Enamikul juhtudel on see vähk kahjuks. Kui vaadata vähk kasvajate statistikat on soolte vähk tõusu trendis.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loobusin kõigest, mis seedimist ärritas. Kohvist ja alkoholist kõigepealt. Praegu võin süüa enam-vähem kõike, vahel harva tekivad kõrvetised, siis asun kohe kontrollima, mida söön.

Kas ärritunud soole diagnoosi korral esinevad kõrvetised? Mul neid ei ole, on rohked gaasid sooltes, paistes mürisev kõht. Ka TA pole märkinud neid sümptome. Toidutalumatused on samuti uuritud, nagu TA-l. Alkoholi ei tarbi.

Tema ärritunud soolt tundub põhjustavat mao ülihappesus, kui kohv ja alkohol liiga teevad ja kõrvetised. Kuna kõrvetiste tekkides sööb vähem toiduaineid, mis maohapet tõstavad, siis arusaadav, et sümptonid kaovad. Mul pole kõrvetisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema ärritunud soolt tundub põhjustavat mao ülihappesus, kui kohv ja alkohol liiga teevad ja kõrvetised. Kuna kõrvetiste tekkides sööb vähem toiduaineid, mis maohapet tõstavad, siis arusaadav, et sümptonid kaovad. Mul pole kõrvetisi.

Ei pruugi sugugi nii olla, et ülihappesus: ärritunud soolestiku puhul võib magu maohapet toota täiesti normaalsel määral – aga ometigi olla kõrvetised.

Kõrvetisi võib ärritunud soolestiku sündroomiga inimesel põhjustada hoopis see, et soolestikus on esiteks, kogu aeg liiga palju gaasi. Ja teiseks, et soolestikus toimuvad normaalsete rahulike sooleliigutuste asemel tugevad kokkutõmbed ehk spasmid. Gaasid ehk “täisajamine” ja spasmid võivadki paisata soole-ja maosisu aeg-ajalt vales suunas ehk ülespoole (eriti, kui inimene on pikali) – ja palun väga, ongi kõrvetised. Kuigi – see on inidividuaalne, loomulikult, päris KÕIGIL ärritunud soolega inimestel ei pruugi kõrvetisi olla.

Kui kõrvetised ei tulene mao liigsest happetootmisest, vaid hoopis gaasidest ja spasmidest, ei pruugi maohappe alandajad (omeprazool jm analoogsed) kõrvetisi kaotada. Või tunneb inimene, et sümptomid muutuvad isegi hullemaks. Seletus on siin selline, et maohappe alandajad võivad negatiivse kõrvaltoimena muuta bakteriaalset tasakaalu halvemaks. Ehk siis soodustada bakteriaalset ülekasvu (SIBO-t.), gaase/spasme.

Nii et ettevaatust igasugu omeprazol-ide jms. ravimitega – ehku peale võttes (kui pole tegelikult teada, kas on mao ülihappesus või mitte) sisse lahmides võivad need ärritunud soole sündroomi hullemaks muuta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan seda sama. Enamikul juhtudel on see vähk kahjuks. Kui vaadata vähk kasvajate statistikat on soolte vähk tõusu trendis.

Aga kui inimesel on juba 10 või 20 aastat jutti ärritunud soolestiku sümptomid? Kindlasti ei saa olla põhjuseks kasvaja, kuna kasvaja oleks inimese selle aja peale juba tapnud.

Ärritunud soole sündroom on aga just selline krooniline kiusaja, mis laseb elada, kuid halvendab elukvaliteeti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ei lepita ainult teadmisega, et on ärritanud soole sündroom vaid tahetakse selle põhjus likvideerida. Nüüd vast saad aru.

Kui seda meditsiin oskaks seda põhjust likvideerida – loomulikult, oleks ju tore.

Asi on aga selles, et kui ärritunud soolestiku põhjus on näit. bakteriaalne tasakaalutus, siis  ühest küljest, arstid teavd sellest nüüd palju rohkem kui minevikus. Teisalt – paljudel juhtudel paigast nihkunud bakteriaalset tasakaalu meditsiin paika tagasi panna ikkagi ei oska. Päris nii lihtne, et “oh, võtan probiootikumi ja saabki korda” võib see lihtsamatel juhtudel olla (näit. kui bakteriaalne tasakaal sai antibiootikumikuuri tagajärjel kergelt kannatada). Kuid raskematel juhtudel – kui bakteriaalse tasakaalu muutus on tõsine ja püsiv – see kahjuks nii lihtsasti tagasi keeratav ei pruugi olla. Teatud antibiootikumid, elementaaldieet (elemental diet), fekaaltransplant (faecal transplant)…) on välismaal välja töötatud ja meditsiinilisi katseid tehtud. Nendega on nii ja naa, mõnel nagu annavad tulemusi ja mõnel mitte. Ning Eestis neid üldse ei kasutata (va. elemental diet’i pulbrit saab netist tellida ja mõni toitumisterapeut on kursis).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ei lepita ainult teadmisega, et on ärritanud soole sündroom vaid tahetakse selle põhjus likvideerida. Nüüd vast saad aru.

Kui seda meditsiin oskaks seda põhjust likvideerida – loomulikult, oleks ju tore.

Asi on aga selles, et kui ärritunud soolestiku põhjus on näit. bakteriaalne tasakaalutus, siis ühest küljest, arstid teavd sellest nüüd palju rohkem kui minevikus. Teisalt – paljudel juhtudel paigast nihkunud bakteriaalset tasakaalu meditsiin paika tagasi panna ikkagi ei oska. Päris nii lihtne, et “oh, võtan probiootikumi ja saabki korda” võib see lihtsamatel juhtudel olla (näit. kui bakteriaalne tasakaal sai antibiootikumikuuri tagajärjel kergelt kannatada). Kuid raskematel juhtudel – kui bakteriaalse tasakaalu muutus on tõsine ja püsiv – see kahjuks nii lihtsasti tagasi keeratav ei pruugi olla. Teatud antibiootikumid, elementaaldieet (elemental diet), fekaaltransplant (faecal transplant)…) on välismaal välja töötatud ja meditsiinilisi katseid tehtud. Nendega on nii ja naa, mõnel nagu annavad tulemusi ja mõnel mitte. Ning Eestis neid üldse ei kasutata (va. elemental diet’i pulbrit saab netist tellida ja mõni toitumisterapeut on kursis).

et siis tuleb leppida teadmisega, et selline diagnoos on ja üldse mitte midagi teha või mis Sinu selgituse mõte oligi nüüd?
mina küll tahan teada, mis seda põhjustab ja teha ka kõik endast võimaliku, et sellest vabaneda. ma usun, et samuti tahavad seda teised, keda see piinab.
ja kui tavameditsiinist abi ei saa, siis tuleb alternatiivid ette võtta, äkki need aitavad.
see ei tähenda ometi ju, et ärritunud soole sündroomi haiguseks ei peeta! see oli selle minu lause mõte, mida tsiteerisid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et siis tuleb leppida teadmisega, et selline diagnoos on ja üldse mitte midagi teha või mis Sinu selgituse mõte oligi nüüd? mina küll tahan teada, mis seda põhjustab ja teha ka kõik endast võimaliku, et sellest vabaneda. ma usun, et samuti tahavad seda teised, keda see piinab. ja kui tavameditsiinist abi ei saa, siis tuleb alternatiivid ette võtta, äkki need aitavad. see ei tähenda ometi ju, et ärritunud soole sündroomi haiguseks ei peeta! see oli selle minu lause mõte, mida tsiteerisid.

Ei, jutu mõte ei olnud, et üldse mitte midagi teha. Kui päris lahti ei saa, siis võib kasutada leevendavaid meetmeid nagu FODMAP-ide jälgimine. Mis minu puhul, näiteks, seos FODMAP-ide tarbimisega on selgelt olemas ja FODMAP-ide jälgimine tõesti vaevusi mingigi kontrolli all hoidvalt. Sellepärast mainisingi selle ära, et ehk kedagi teist veel aitab.

Uurinud ja puurinud olen teemat tohutult. Loomulikult tahaks ka mina lahti saada. Plaksutaks rõõmust käsi, kui pärast kõiki neid aastaid oleks seedimine täiesti korras ja võiks kõike süüa.

Alternatiivmeditsiinist olen proovinud nõelravi. Tundus, et esimene nõelravi tegija, kelle juures käisin (enam elavate kirjas pole), suutis teha mõjuvat ravi. Kuid vahe sissejätmisel jälle halvenes, st. ajutine mõju. Teiste isikute tehtud nõelravi puhul mingit positiivset mõju pole tundnud. Kas nad ei saa nii hästi probleemile pihta kui see esimene nõelravija või on probleem süvenenud, ei oska öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et siis tuleb leppida teadmisega, et selline diagnoos on ja üldse mitte midagi teha või mis Sinu selgituse mõte oligi nüüd? mina küll tahan teada, mis seda põhjustab ja teha ka kõik endast võimaliku, et sellest vabaneda. ma usun, et samuti tahavad seda teised, keda see piinab. ja kui tavameditsiinist abi ei saa, siis tuleb alternatiivid ette võtta, äkki need aitavad. see ei tähenda ometi ju, et ärritunud soole sündroomi haiguseks ei peeta! see oli selle minu lause mõte, mida tsiteerisid.

Ei, jutu mõte ei olnud, et üldse mitte midagi teha. Kui päris lahti ei saa, siis võib kasutada leevendavaid meetmeid nagu FODMAP-ide jälgimine. Mis minu puhul, näiteks, seos FODMAP-ide tarbimisega on selgelt olemas ja FODMAP-ide jälgimine tõesti vaevusi mingigi kontrolli all hoidvalt. Sellepärast mainisingi selle ära, et ehk kedagi teist veel aitab.

Uurinud ja puurinud olen teemat tohutult. Loomulikult tahaks ka mina lahti saada. Plaksutaks rõõmust käsi, kui pärast kõiki neid aastaid oleks seedimine täiesti korras ja võiks kõike süüa.

Alternatiivmeditsiinist olen proovinud nõelravi. Tundus, et esimene nõelravi tegija, kelle juures käisin (enam elavate kirjas pole), suutis teha mõjuvat ravi. Kuid vahe sissejätmisel jälle halvenes, st. ajutine mõju. Teiste isikute tehtud nõelravi puhul mingit positiivset mõju pole tundnud. Kas nad ei saa nii hästi probleemile pihta kui see esimene nõelravija või on probleem süvenenud, ei oska öelda.

Mina kirjutasin eespool FODMAP-ist. Tõesti aitab. Vähemalt praegu on väga ok olla.
Hakkan ka võtma alt.med. tablette, mis fruktoosi omastamist reguleerivad ja millest on abi saadud. Eks paistab, kas mind ka aitavad, väga loodan.

Insunol on selle nimi.
Reguleerib veresuhkru taset. Diabeet areneb mikroelementide tsink, mangaan ja kroom defitsiidi foonil. Nende mineraalide puudus põhjustab pankrease beeta-rakkude väsimise ja nende poolt sünteesitava insuliini aktiivsuse ja sünteesi languse.
Insunol reguleerib lisaks veel rasvade, valkude ja süsivesikute ainevahetust ning seedeprotsesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul on kogemus – maadeldnud mitu aastat ilmselt sama diagnoosiga. Jooksnud igasuguseid arste läbi, tehtud igasuguseid analüüse ja uuringuid ning viimane spetsialist arvas, et suure tõenäosusega on SIBO, aga Eestis testida ei ole võimalik, samuti ei olda siin raviga kursis. Arst uuris Tartust ja minu meelest ka Soomest, et kas ja kus on võimalik SIBO testi teha.
Minul algas 2018, praeguseks on minu enda töö tulemusena parenenud ca 90%, enam ei sega elu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lisan, et sümptomite järgi on mul ilmselt “methane-dominant”, mis väidetavalt kõige raskemini ravitav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul algas 2018, praeguseks on minu enda töö tulemusena parenenud ca 90%, enam ei sega elu.

Milline see töö oli ehk mis meetodeid kasutasid, et paremaks saada?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Ilu ja tervis Kellelgi kogemust SIBO-ga?