Esileht Ilu ja tervis Kes AD võtnud?

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Kes AD võtnud?

Postitas:
Kägu

Minule kirjutati ka ärevushäire raviks esimese ravimina escitalopraam ja tõstis ärevust kohutavalt palju ning söögiisu puudumine ja iiveldus, mis on mu ärevuse ühed sümptomid, läksid talumatuks… üle 3 nädala kahjuks ei suutnud vastu pidadada.

Aga nüüd seda eelmist postitust lugedes mõtlen, et kas oleks pidanud veel ühe nädala kannatama ja lootma, et hakkab mõjuma. Samas jaa, ma ei võtnud originaali – kui retsepti välja ostma läksin ütles apteeker, et ei ole mingit vahet, milline võtta ja võtsin TEVA oma. Äkki oleks ikka pidanud originaali võtma.

Toimeaine on küll nii TEVAl kui ka Cipralexil sama, escitalopram (müügil on ka citalopram aga see on ikkagi erinev lisaks keemilisele koostisele just kõrvaltoimete tõttu – näiteks ei tohi tarvitada koos omeprasooliga, mis on populaarne maohappesust reguleeriv rohi) aga paraku on tulemused originaaliga ligi 70% paremad. Seda räägin oma 10. aastase töö kogemusena ja ka kollegidelt on sarnast tagasisidet tulnud. Loomulikult on hinnavahe väga suur ja parem proovida soodsamat kui üldse mitte proovida.

Minul endal olid ka Cipralexiga alustades umbes 3 nädalat tugevad peavalud ja pidev iiveldus, aga kuna ärevus oli veel hullem, kannatasin ära ja tasus ära. Ma arvan, et tagasivaadates saavutas ravim oma täispotentsiaali kusagil neljanda kuu paiku, nii et kahelt nädalalt midagi oodata on utoopiline. Kahju, et meie perearstidel veel teadmised selles vallas kesisemad on.

Samuti peab AD nii alustama kui ka lõpetama (eriti lõpetama`) väga vaikselt kogustega mängides. Mina võõrutasin ennast 10 mg Ciprelexist 4,5 kuud. Iga kuu 1/4 maha ja läks sujuvalt, ilma kõrvaltoimeteta või esialgse probleemi taastumiseta. Kui mõelda AD ravist loobumisele, siis peaks olema vähemalt kaks kuud enne seda stabiilne olukord, ehk siis ei ole esinenud seda, mille tõttu ravi sai määratud. AD ei ole plaastermeetod ja tuleb arvestada, et vahel tuleb seda võtta pool aastat, vahel aastaid, vahel periooditi ja vahel elu lõpuni, olenevalt inimesest ja haigusest. Samas võetakse ju vererõhuravimeid, astma ravimeid, diabeetikud süstivad insuliini – neid ei stigmatiseeri keegi. Kui inimene vajab elukvaliteedi säilitamiseks ravimeid, siis nii ongi.

Samas ainult ravimid ei aita. Kindlasti peab juurde tulema teraapia /tasuta uurige perearstide teraapiafondide kohta, paljudes kohtades on haigekassa ka taastusravil mille hulka psühholoogi teenus kuulub. Alati ei pea selle eest hingehinda maksma. Lisaks on kindlasti asju elus, mida tuleb tervenemiseks muuta., sellesosas oskabki psühholoog suunata.

Jaa! Sellega täiesti nõus, et kindlasti tuleb muuta elukorraldust ning ka teraapias käia – ma ise olen ka nüüd alustanud psühhoteraapiaga. Maksan küll ise, sest perearsti suunamisele oli mitmes kohas, kust küsida jõudsin, järjekorrad väga pikad ja kuna seis oli/on ärevusega päris hull, siis olen nõus maksma, et paremaks läheks.

Mina ei suutnud escitaloprami kannatada vist kõige rohkem selle iivelduse ja söögiisu puuduse tõttu – olen niigi alakaaluline ja see, et kaal mühinal veelgi langes, tegi ärevuse ainult suuremaks, sest olin juba päris mures kaalu pärast niigi. Nüüd olen olnud veidi aega mirtasapiini peal. Kõigepealt 2 nädalat 7.5 mg, siis 3 nädalat 15 mg (teisel nädalal 15 mg peal olles tundsin ennast juba päris hästi, aga siis tuli tagasilangus ja järgmine nädal oli jälle ärevus laes ja magamise-söömisega kehvasti) ja nüüd mõned päevad olen 22.5 mg võtnud – eks näis, kuidas sellega läheb. Mirtasapiini kohta olen kuulnud, et see on väga kiiresti mõjuv ravim, aga ma enda kogemuse pealt küll seda ei ütleks… Võib-olla muidugi asi sobiva doosi leidmises ka. Loodan, et ikka hakkab mõjuma…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsetatud sai Amitriptylin, Ketipinor ja Paxil

Minul on Ketipinor kasutusel unerohuna (võtab mõtted ära, et mis kõik homme teha on vaja ja mis täna tegemata jäid)…imelik, et sa hommikul seda võtma pidid.

Ma võtan Brintellixit ja olen väga rahul. Mõjus pea koheselt. Praegu planeerin selle ärajätmist mõne kuu pärast. Mul tekkis vajadus rohu järele pärast mitme traumaatilise sündmuse läbielamist.

Mis koguse Brintellixi võtad?

Arst kirjutas mulle 20mg päevas. Kurb on see, et see rohi on üpriski kallis. Aga siiralt loodan ja usun, et see teeb mu olemise paremaks!

Ma pole kyll see, kellelt kysid, aga Olen samamoodi Brintellixi võtnud ja null mõju.

Võtnud umbes aasta ja nyyd lihtsalt jatsin ära. Ei mingit mõju. Ega ka kõrvalmõju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma enne Perekooli sattumist ei teadnudki, kui palju on vaimult haigeid inimesi. Kurb.

S.t. ei teadnud ainsatki vaimuhaiguse vastu rohu kasutajat.

Samas eks yldisest foonist siin ole see ka aimatav… kui takkajärgi moelda. Mida on loetud…Pole enam vaja vihastada. Pigem imestada. Tjah.

0
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Samas eks yldisest foonist siin ole see ka aimatav… kui takkajärgi moelda. Mida on loetud…Pole enam vaja vihastada. Pigem imestada. Tjah.

Lolle on ka tõesti päris palju. Depressioon pole vaimuhaigus. Kui vahet ei mõika, siis pole vaja sõna võtta. Ise lakud palju, mis on palju hullem lugu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina siis see, kellele Brintellix absoluutselt ei mõjunud. Arst kirjutas nyyd välja ravimi Erset. Sel sama toimeaine mis Zoloftil – sertraliin. Pidin nädal aega võtma 50 mg ja siis edasi 100 mg.
On kellelgi sellega kogemusi? Netist väga infot ei leia, eestikeelset kohe yldse mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovin hoiatada Xanaxi eest. Minul õnnestus madalate dooside juures saada võõrutusnähud, mis kestavad juba pool aastat. Pole tore. Iseenesest tõhus ravim ja töötab hästi aga selle lõpetamisel peab ikka väga ettevaatlik olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovin hoiatada Xanaxi eest. Minul õnnestus madalate dooside juures saada võõrutusnähud, mis kestavad juba pool aastat. Pole tore. Iseenesest tõhus ravim ja töötab hästi aga selle lõpetamisel peab ikka väga ettevaatlik olema.

Sama võib juhtuda ka antidepressantidega või üldse iga ravimiga. Minul ei ole xanax mitte midagi halba põhjustanud, lõpetasin päevapealt ja midagi häda ei olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina siis see, kellele Brintellix absoluutselt ei mõjunud. Arst kirjutas nyyd välja ravimi Erset. Sel sama toimeaine mis Zoloftil – sertraliin. Pidin nädal aega võtma 50 mg ja siis edasi 100 mg.

On kellelgi sellega kogemusi? Netist väga infot ei leia, eestikeelset kohe yldse mitte.

Sertraliin on suhteliselt leebe ravim kõrvalmõjude osas – see on näiteks üks vähestest AD mida kirjutatakse vajadusel lastele ja rasedatele. Aga nagu ma oma varasemas kommentaaris kirjutasin, tulemuse saamiseks peab ootama.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sertraliin on suhteliselt leebe ravim kõrvalmõjude osas – see on näiteks üks vähestest AD mida kirjutatakse vajadusel lastele ja rasedatele. Aga nagu ma oma varasemas kommentaaris kirjutasin, tulemuse saamiseks peab ootama.

Ja mina jäingi seda tulemust ootama, ei tulnudki mingit tulemust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtan ka Brintellixi ja hakkas lõplikult mõjuma 2 kuu möödudes alles. Võtan 10 mg, et ma laste peale ei karjuks ega muutuks vägivaldseks. Ärritus oli alguses ikkagi sees kuigi suutsin end talitseda, praegu ärritun järjest vähem kuid siiski. Mulle tundub suht nõrk tablett, kui avalik esinemine tööl võtan xanaxit juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Ilu ja tervis Kes AD võtnud?