Esileht Kodunurk Kes mäletab raamatut?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )

Teema: Kes mäletab raamatut?

Postitas:

Oo, tervist Nyah!

Kahjuks teemasse ei oska kaasa rääkida, aga kui juba lasteraamatutele jutt läks, siis mina palun ka mäluvärskendust. Raamat mingist 10+ lastest, kes uurisid välja, kes-mis kummitab lähedalasuvas lossis. Tegevus (ja autor) oli kas kuskil Tshehhis või Ungaris või hoopis Jugoslaavias (toonased riigid siis).
Mäletan, justkui see lastekamp oleks kuskil koolivaheaega veetnud ja igavuse peletamiseks seda kummitusteemat uurinud (meenub, et kollihäält tehti miski klaveripala tagurpidi mängimisega läbi võimenduse). “Kummitused” olid tegelikult kohalikud (?) täiskasvanud, aga miks nad seda tegid – ei meenu.
No ühesõnaga põnev lastekas, tahtsin 12-aastasele sugulasele soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oo, tervist Nyah!

Kahjuks teemasse ei oska kaasa rääkida, aga kui juba lasteraamatutele jutt läks, siis mina palun ka mäluvärskendust. Raamat mingist 10+ lastest, kes uurisid välja, kes-mis kummitab lähedalasuvas lossis. Tegevus (ja autor) oli kas kuskil Tshehhis või Ungaris või hoopis Jugoslaavias (toonased riigid siis).
Mäletan, justkui see lastekamp oleks kuskil koolivaheaega veetnud ja igavuse peletamiseks seda kummitusteemat uurinud (meenub, et kollihäält tehti miski klaveripala tagurpidi mängimisega läbi võimenduse). “Kummitused” olid tegelikult kohalikud (?) täiskasvanud, aga miks nad seda tegid – ei meenu.
No ühesõnaga põnev lastekas, tahtsin 12-aastasele sugulasele soovitada.

Adam Bahdaj “Koolivaheaeg vaimudega”?
https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?14812

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oo, tervist Nyah!

Kahjuks teemasse ei oska kaasa rääkida, aga kui juba lasteraamatutele jutt läks, siis mina palun ka mäluvärskendust. Raamat mingist 10+ lastest, kes uurisid välja, kes-mis kummitab lähedalasuvas lossis. Tegevus (ja autor) oli kas kuskil Tshehhis või Ungaris või hoopis Jugoslaavias (toonased riigid siis).
Mäletan, justkui see lastekamp oleks kuskil koolivaheaega veetnud ja igavuse peletamiseks seda kummitusteemat uurinud (meenub, et kollihäält tehti miski klaveripala tagurpidi mängimisega läbi võimenduse). “Kummitused” olid tegelikult kohalikud (?) täiskasvanud, aga miks nad seda tegid – ei meenu.
No ühesõnaga põnev lastekas, tahtsin 12-aastasele sugulasele soovitada.

Adam Bahdaj “Koolivaheaeg vaimudega”?
https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?14812

Tahtsin just sama raamatut pakkuda, aga sellelt poolakalt on “Matk naeratuse eest” lahedam lugemine, siiamaani võtab muigama kui meenub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on veel ühest tolleaegsest, eesti kirjaniku jutust meeles episood, kus poiss läheb külla klassivennale, kes on ebapopulaarne, sest vaest päritolu ja ei käi koos teistega (pioneeri)üritustel. Ja peab siis kodus kartulid ära koorima (vist ka ära keetma). Peategelane õpib tema kõrvalt ka kartuleid koorima ja üllatab siis kodus oma oskusega ema. Mis jutt võis olla?
Sellest “Tütarlaps, kes mängis Robinsoni” on meeles hoopis see, et teravik oli seal sihitud “roiskunud kapitalismi” vastu – laps ei saa koolis käia, sest peab papakese eest hoolitsema, majapidamine on ju naiste värk, näed, papa ei saanud endale koduabilist ka lubada… Aga muidu oli minu jaoks põnev raamat. Ma ise fantaseerisin lapsena näiteks sellest, kuidas ma pean üksi oma kätega metsas endale maja ehitama. Oeh, kuidas küll ahju teha…
Muide, kartulikoorimist ma ise eriti ei harrasta. Ainult pudru jaoks. Muidu on koorega hulga maitsvam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see pole mitte Leelo Tungal “Kirju liblika suvi”? Ira Lember on ka kirjutanud häid teismeliste romaane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leelo Tunglal oli väga lahe noorteraamat ka Neitsi Maarja neli päeva. Lahedalt kirjutatud lugemine tolle aja elust-olust. Noorena meeldis mulle väga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see pole mitte Leelo Tungal “Kirju liblika suvi”? Ira Lember on ka kirjutanud häid teismeliste romaane.

“Kirju liblika suvi” see pole. Ka mitte selle sarja teised raamatud “Pool koera”; “Pille, Madis ja teised” – need olid mul Heljo Männi “Väikeste võilillede” kõrval lemmikraamatud ja sisuliselt peas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leelo Tunglal oli väga lahe noorteraamat ka Neitsi Maarja neli päeva. Lahedalt kirjutatud lugemine tolle aja elust-olust. Noorena meeldis mulle väga.

Oli küll, ma hakkasin ettevaatamatult seda koolist tulles bussis kojusõidul lugema. Jõudsin lauseni “armastan seapekki”…, näe siiamaani on meeles. Kui praegu ei kergita keegi kulmugi et hakkad omaette kõva häälega naerma, siis sel ajal oli see ikka ekstraimeliku inimese tunnus. Mida rohkem püüad seda naeru summutada seda hullemini ajab naerma. Toppisin hirmuga samamoodi jätkamise ees raamatu kähku kotti.
Väga lahe teismeliste raamat on ka Asta Kassi Pahupidi puhkus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on veel ühest tolleaegsest, eesti kirjaniku jutust meeles episood, kus poiss läheb külla klassivennale, kes on ebapopulaarne, sest vaest päritolu ja ei käi koos teistega (pioneeri)üritustel. Ja peab siis kodus kartulid ära koorima (vist ka ära keetma). Peategelane õpib tema kõrvalt ka kartuleid koorima ja üllatab siis kodus oma oskusega ema. Mis jutt võis olla?

“Olen kolmeteistkümne aastane” sisaldas kartulikoorimese stseeni, aga kas muu klapib, ei mäleta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leelo Tunglal oli väga lahe noorteraamat ka Neitsi Maarja neli päeva. Lahedalt kirjutatud lugemine tolle aja elust-olust. Noorena meeldis mulle väga.

Oli küll, ma hakkasin ettevaatamatult seda koolist tulles bussis kojusõidul lugema. Jõudsin lauseni “armastan seapekki”…, näe siiamaani on meeles. Kui praegu ei kergita keegi kulmugi et hakkad omaette kõva häälega naerma, siis sel ajal oli see ikka ekstraimeliku inimese tunnus. Mida rohkem püüad seda naeru summutada seda hullemini ajab naerma. Toppisin hirmuga samamoodi jätkamise ees raamatu kähku kotti.
Väga lahe teismeliste raamat on ka Asta Kassi Pahupidi puhkus.

Ma mäletan ka seda naermist koolitüdrukuna bussi koju sõites #neitsi Maarjat# lugedes. Oli üsna teisttmoodi raamat kui tollased laste/noorteraamatud. Teismelise emana tunduks üsna võimatu üks teismeline niimoodi mööda Eestit hääletamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oo, tervist Nyah!

Kahjuks teemasse ei oska kaasa rääkida, aga kui juba lasteraamatutele jutt läks, siis mina palun ka mäluvärskendust. Raamat mingist 10+ lastest, kes uurisid välja, kes-mis kummitab lähedalasuvas lossis. Tegevus (ja autor) oli kas kuskil Tshehhis või Ungaris või hoopis Jugoslaavias (toonased riigid siis).
Mäletan, justkui see lastekamp oleks kuskil koolivaheaega veetnud ja igavuse peletamiseks seda kummitusteemat uurinud (meenub, et kollihäält tehti miski klaveripala tagurpidi mängimisega läbi võimenduse). “Kummitused” olid tegelikult kohalikud (?) täiskasvanud, aga miks nad seda tegid – ei meenu.
No ühesõnaga põnev lastekas, tahtsin 12-aastasele sugulasele soovitada.

Adam Bahdaj “Koolivaheaeg vaimudega”?
https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?14812

Tahtsin just sama raamatut pakkuda, aga sellelt poolakalt on “Matk naeratuse eest” lahedam lugemine, siiamaani võtab muigama kui meenub.

Just! Tänan teid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oo, tervist Nyah!

Kahjuks teemasse ei oska kaasa rääkida, aga kui juba lasteraamatutele jutt läks, siis mina palun ka mäluvärskendust. Raamat mingist 10+ lastest, kes uurisid välja, kes-mis kummitab lähedalasuvas lossis. Tegevus (ja autor) oli kas kuskil Tshehhis või Ungaris või hoopis Jugoslaavias (toonased riigid siis).
Mäletan, justkui see lastekamp oleks kuskil koolivaheaega veetnud ja igavuse peletamiseks seda kummitusteemat uurinud (meenub, et kollihäält tehti miski klaveripala tagurpidi mängimisega läbi võimenduse). “Kummitused” olid tegelikult kohalikud (?) täiskasvanud, aga miks nad seda tegid – ei meenu.
No ühesõnaga põnev lastekas, tahtsin 12-aastasele sugulasele soovitada.

Kolm poissi – Paragon, Perelka ja Mandžro – kutsutakse koolivaheajaks metsnikust onu juurde.
Poisid moodustavad Noorte Detektiivide Klubi ning satuvad lähedal asuva lossivaremetega seotud seikluste keerisesse:
*lossi vasakut tiiba soovitakse lammutada ning kunstiajaloo tudengid soovivad seda takistada. Lossivalvuri kaasabil luuakse kummitus, mis ehmatab lammutusmehed minema. Ajapikendusega saavutavad nad seda, et professor tuleb mõne päeva pärast teatega, et lossi ei lammutata. Noored detektiivid muuseas aitavad ühel korral koguni ise kummitused olla.
*metsniku juurde on saabunud kummaline üüriline, kes oma välimuse tõttu saab nimeks Marsielanik ja kes köidab poiste tähelepanu, kuid lõpuks selgb, et tegemist on erakordselt kuulsa zooloogiga, kes uurib lossialustes koobastes nahkhiiri ja muud leiduvat faunat.
*lisaks saabb kiriklasse puhkama veider bande, kes osutub kunstivaraste jõuguks, kes proovivad lossivaremetesse peita viite haruldast flaami koolkonna tööd.
Lisaks on poistega koos ka üks tegelane nimega Saladuslik, kes osutub hoopiski varguste uurijaks.
Poistega lisandub klubile Jola, neiu, kellest saab täieõiguslik liige.
Poisid seiklevad koos ja eraldi ning satuvad päris ohtlikesse olukordadesse, kuid õnneks lõppeb kõik hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nuudleid tegi seal raamatus ikka mitte klimpe 🙂 Lugesin seda lapsena korduvalt ja mina ei teadnud käsitsi pastatoodete valmistamisest midagi 😀 Sellepärast ka elavalt meeles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nuudleid tegi seal raamatus ikka mitte klimpe ???? Lugesin seda lapsena korduvalt ja mina ei teadnud käsitsi pastatoodete valmistamisest midagi ???? Sellepärast ka elavalt meeles.

Okei, ikka oli mingi supi sisse käiv taignatoode. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 22:59; 04.11 23:13; 05.11 08:31; 15.11 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks väga tore lasteraamat on “Sinustki võib saada indiaanlane”, ka samast ajastust. mäletan kodanik Kaela, kellest sai seal aus inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks väga tore lasteraamat on “Sinustki võib saada indiaanlane”, ka samast ajastust. mäletan kodanik Kaela, kellest sai seal aus inimene.

Vene ajal ilmus üsna palju toredaid lasteraamatuid. Sinumainitu on lahe lugemine, aga see on suunatud rohkem poistele. Ise küll ei mäleta, et oleks olnud tüdrukuid kes oleksid tahtnud indiaanlaseks saada ja tomahooki keerutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks väga tore lasteraamat on “Sinustki võib saada indiaanlane”, ka samast ajastust. mäletan kodanik Kaela, kellest sai seal aus inimene.

Vene ajal ilmus üsna palju toredaid lasteraamatuid. Sinumainitu on lahe lugemine, aga see on suunatud rohkem poistele. Ise küll ei mäleta, et oleks olnud tüdrukuid kes oleksid tahtnud indiaanlaseks saada ja tomahooki keerutada.

Meie sõbrannaga kyll tahtsime. Umbes teises klassis. Syydi oli mis muu kui ikka raamat: ‘Sinine lind’.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks väga tore lasteraamat on “Sinustki võib saada indiaanlane”, ka samast ajastust. mäletan kodanik Kaela, kellest sai seal aus inimene.

Vene ajal ilmus üsna palju toredaid lasteraamatuid. Sinumainitu on lahe lugemine, aga see on suunatud rohkem poistele. Ise küll ei mäleta, et oleks olnud tüdrukuid kes oleksid tahtnud indiaanlaseks saada ja tomahooki keerutada.

Mina! Mina!
Kahjuks seda raamatut mul ei olnud, ma isegi ei teadnud sellest. Võibolla vanemad ei ostnud, sest ma olin tüdruk… Või ka et ei sattunud poes peale – kuigi lasteraamatute trükiarvud olid tollal
suured. Ma lugesin Nahksuka jutte ja olin täiesti sillas.
Oma lapse vanaema juures ükskord sattus kätte üks raamat ka indiaanlaseks “hakkamisest”, aga see oli Ameerika oma, pigem suurematele lastele, nii et esialgu ainult lehitsesime ja siit-sealt pisut lugesime. Pealkirja ei mäleta. Autor oli Seton-Thompson – ahhaa, leidsin, “Väikesed metslased”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mina 1970.a sündinuna suur lugeja, ja eriliselt meeldiski see “Noorus ja Maailm” sari.
Kui propagandast mööda vaadata, siis olid väga head raamatud – “Vanem õde”, “Tee viib kaugusesse” jt. Eriline lemmik oli teismelisena “Noorus tiibadel”. Sama kirjaniku “Väike tüdruk suures lossis” oli lapseea lemmik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 08:16; 18.11 16:17; 20.11 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, mina mäletan lapsepõlvest nii “sinust võib saada indiaanlast” kui ka “väikesi metslasi”. Aga kui niimoodi raamatute järgi võtta, siis tahtsin ma lapsepõlves vist hoopis hundiks saada – kõik need neli korda aastas, mis ühtede sugulaste pool külas käisime, lugesin “Valgekihva” ja pärast hilisõhtul kodu poole minnes nuuskisin (täiesti alateadlikult) hoolega Lasnamäe õhku, et märgata võimalikke saakloomi või siis vastupidi, suuremaid kiskjaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.11 22:02; 04.11 23:33; 06.11 12:33; 17.11 12:02; 03.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu nostalgia kroonix, absoluutse ebaliteratuursusega (& suure laiskuse all kannatades) tegin eile õhtusöögix nõukaaegset gurmeed. Keedetud viinerid konservhernestega, mäletate, kohvikus kahvliga Globuse herneid taga ajada. Kord 30 aasta järel oli hämmastavalt hää.

Teine toonane toit, mille järele isutab, on jaamapuhveti muna majoneesiga. Paraku, muna sinisex keeta ma oskan & katkendlikult viilutada ka, isegi petersellilehe leiax, aga vot tolle aja majoneesi käsitsi teha . . . eeeeem. (Kohalik kauplus yhel hetkel reklaamis, et neil on nyyd myygil gluteenivaba majonees. Siiamaani nuputaxin, kuidas saab munast, õlist & äädikast koosneva toote sisse gluteen, kui polex lugenud ingliskeelseid kokaraamatuid.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klara Jarunkova “Ainuke”; Peter Härtling “Vanaema ja teisi jutte”; Colette Vivier “Maja Nelja Tuule tänavas”; Sergei “Golitsõn “Võrukaelte linnake”; Wiktor Woroszylski “Sinustki võib saada indiaanlane”; enamik Eno Raua asju olid mu lemmikud.
Eriti “Ainuke” ning “Maja Nelja Tuule tänavas” olid need, mille tegelaste kaasa elasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klara Jarunkova “Ainuke”; Peter Härtling “Vanaema ja teisi jutte”; Colette Vivier “Maja Nelja Tuule tänavas”; Sergei Golitsõn “Võrukaelte linnake”; Wiktor Woroszylski “Sinustki võib saada indiaanlane”; enamik Eno Raua asju olid mu lemmikud.
Eriti “Ainuke” ning “Maja Nelja Tuule tänavas” olid need, mille tegelastele kaasa elasin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 19:02; 04.02 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi suudab tuvastada sellise nõukaaegse raamatu, kus oli juttu prantsuse keelest või suisa prantslannast guvernandist ja koduõppest vms? Peategelaseks (vist) oli teismeline tütarlaps. Info napp ja võib-olla ajan üldse mingit jama praegu, aga äkki läheb kellelgi lambike põlema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 19:21; 18.11 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi suudab tuvastada sellise nõukaaegse raamatu, kus oli juttu prantsuse keelest või suisa prantslannast guvernandist ja koduõppest vms? Peategelaseks (vist) oli teismeline tütarlaps. Info napp ja võib-olla ajan üldse mingit jama praegu, aga äkki läheb kellelgi lambike põlema.

Meenub Durrelli “Minu pere ja muud loomad” seoses prantsuse keele ja koduõppega aga.. Seal oli koduõpetajaks mees kes õpetas poisile kodus prantsuse keelt. Ilmselt sa seda ei mõelnud kuna ühine vaid prantsuse keel. Piiritle aastaid millal sa seda lugeda võisid.

Nyah hakka katsetama Tarplani Provanssaali rikkudes. Originaal on sovetiaegsele maitselt kõige lähedasem. Või otsi venekeelsest netist selleaegne standardretsept või koostis, korralikult kaevates leiab netist igasugust kraami.
Ja üleüldse, prae parem odavaimat keeduvorsti, natukene juba mineku äärel olevat. Vorsti ostad poest ja seismajäänud maitse talle korraldad ise. Tulemus selline nagu vanasti Balti jaama puhvetis pakuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi suudab tuvastada sellise nõukaaegse raamatu, kus oli juttu prantsuse keelest või suisa prantslannast guvernandist ja koduõppest vms? Peategelaseks (vist) oli teismeline tütarlaps. Info napp ja võib-olla ajan üldse mingit jama praegu, aga äkki läheb kellelgi lambike põlema.

Aleksandra Bruštein «Tee viib kaugusse» ja «Kevad». Saša on intelligendi tütreke. Peres on majapidajanna ja koduõpetajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks väga tore lasteraamat on “Sinustki võib saada indiaanlane”, ka samast ajastust. mäletan kodanik Kaela, kellest sai seal aus inimene.

Vene ajal ilmus üsna palju toredaid lasteraamatuid. Sinumainitu on lahe lugemine, aga see on suunatud rohkem poistele. Ise küll ei mäleta, et oleks olnud tüdrukuid kes oleksid tahtnud indiaanlaseks saada ja tomahooki keerutada.

No ma olin Winnetousse lausa armunud ja lisaks raamatutele viitsisin kõiki tema filme vaatamas käia. Mängis vist mingi sakslane? Imeilus mees mu meelest. Gojko Mitić oli tihedasti kannul????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks väga tore lasteraamat on “Sinustki võib saada indiaanlane”, ka samast ajastust. mäletan kodanik Kaela, kellest sai seal aus inimene.

Vene ajal ilmus üsna palju toredaid lasteraamatuid. Sinumainitu on lahe lugemine, aga see on suunatud rohkem poistele. Ise küll ei mäleta, et oleks olnud tüdrukuid kes oleksid tahtnud indiaanlaseks saada ja tomahooki keerutada.

No ma olin Winnetousse lausa armunud ja lisaks raamatutele viitsisin kõiki tema filme vaatamas käia. Mängis vist mingi sakslane? Imeilus mees mu meelest. Gojko Mitić oli tihedasti kannul????????

See pole päris see, kordamööda mõlemasse armusin minagi. Aga kui need näitlejad oleksid mänginud suuri politseinikke kes hirmsaid kurikaelu taga ajavad oleksime tahtnud politseinikuks või noh sel ajal miilitsaks hakata on ju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi suudab tuvastada sellise nõukaaegse raamatu, kus oli juttu prantsuse keelest või suisa prantslannast guvernandist ja koduõppest vms? Peategelaseks (vist) oli teismeline tütarlaps. Info napp ja võib-olla ajan üldse mingit jama praegu, aga äkki läheb kellelgi lambike põlema.

Aleksandra Bruštein «Tee viib kaugusse» ja «Kevad». Saša on intelligendi tütreke. Peres on majapidajanna ja koduõpetajad.

Tõenäoliselt see oligi. Sest lugenud olen neid raamatuid kindlalt ja meeles on ka, et meeldisid väga. Aga sisust tõesti ei mäleta midagi muud kui ainult prantsuse keele õpetamist. Kui teinekord emale külla lähen, tuhlan kapis ja otsin selle raamatu üles.

Durrell igatahes ei olnud – tema raamatuid sai eest taha ja tagant ette vist sadu kordi läbi loetud, nii et neid ei saaks ma millegi muuga sassi ajada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 19:21; 18.11 14:51;
To report this post you need to login first.

ei usu, et “Tee viib kaugusesse”. Selles ju enamik tegevust toimub justnimelt koolis. Saša, arsti tütar läheb sinna esimesse klassi – tüdrukutekool, erinevad head ja halvad õpetajad, sõbrannad. Tüdrukud ise aitavad mahajäävaid klassiõdesid. Tegevus muide peaks kuskil Leedus toimuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 08:16; 18.11 16:17; 20.11 20:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )


Esileht Kodunurk Kes mäletab raamatut?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.