Esileht Koolilaps Klassijuhatajate tasuta reisid õpilaste kulul

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Klassijuhatajate tasuta reisid õpilaste kulul

Postitas:

Klassiekskursioonid on niigi kallid ja siis tuleb välja veel, et õpetaja ei peagi maksma. Saab aga palka tööl olemise eest ja tasuta reisi pealekauba. Mis mõttes nagu?

+5
-102
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 22:26; 04.01 22:55; 04.01 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+69
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassiekskursioonid on niigi kallid ja siis tuleb välja veel, et õpetaja ei peagi maksma. Saab aga palka tööl olemise eest ja tasuta reisi pealekauba. Mis mõttes nagu?

Klassiekskursioon pole kohustuslik. Keegi ei keela sul ise oma last reisile viia.

+54
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassiekskursioon pole kohustuslik. Keegi ei keela sul ise oma last reisile viia.

Viingi, aga see ei tähenda, et õpetajatel oleks õigust pettustega tegeleda.

+4
-71
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 22:26; 04.01 22:55; 04.01 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassiekskursioonid on niigi kallid ja siis tuleb välja veel, et õpetaja ei peagi maksma. Saab aga palka tööl olemise eest ja tasuta reisi pealekauba. Mis mõttes nagu?

hoopis vastupidi on: õpetajad peavad vahel lisaks endale lausa topelt või 3x hinna maksma – see on põhjus, miks ma enam koolis õpetajana ei tööta.
näiteks:
jah, turismifirma pakub varianti õpetaja tasuta. aga teemaalgatajasugused vanemad nõuavad enamasti igal aastal lastevanematekoosolekul kambas, et see õpetaja “tasuta osa” tuleb võrdselt maha arvestada kõikide õpilaste osamaksust. (mõnikord väga harva lubatakse ka õpetajal seda -20-30€ soodustust samuti kasutada, üldiselt on nii, et iga õpilane saab selle tasuta koha arvelt soodsamalt, aga õps maksku täissumma).
vanemad ja kooli juhtkond “unustavad”, et õpetaja on ekskursioonil tööl. õpetaja saab ekskursioonipäevadel palka vaid nende tundide eest, mis ta tavalisel juhul samal päeval oleks olnud klassi ees. kui ekskursioon on õpetaja vabal päeval, siis teeb ta tööd tasuta.
juhul, kui ekskursioon toimub koolipäeval, peab õpetaja need tunnid igaljuhul ära andma, tehes need ette või tagantjärele ja tasuta oma vabast ajast.
alati on 1-2 lapsevanemat, kes venitavad raha maksmisega viimase minutini, helistades-meilides, et las ikka õpetaja maksaks selle summa algul omast taskust, ta HOMME maksab ära. see homme võib olla mitu kuud pikk. ja võib ka üldse mitte tulla. ma tean, et üks tuttav lõpuklassi klassijuhataja tegi direktorile ettepaneku õpilasele kevadisel aktusel lõputunnistust mitte väljastada, sest talvisel koolivaheajal tehtud 4-päevase välisreisi eest oli vanemal senini maksmata, ainult lubas, et kohe maksab.

+68
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma oleks õpetaja, siis tasuta minek oleks vähim, mis motiveeriks mind võtma sellist vastutust kamba laste/teismeliste kantseldamisel. Tegelikult tuleks selle eest veel pealegi maksta. Mina ei võtaks sellist vastutust iial, õnneks ma pole õpetaja ka.

+89
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kamba teismeliste kantseldamine on siiski õpetaja töö. See, kas ja kuidas on õpetajate tasustamine ekskursiooni ajal, on ikkagi direktori ja õpetaja omavaheline kokkulepe. Mina ei saa tööl klientidele kurta, et et oi aga ma ei saa selle ja selle eest palka. Õpilased on samamoodi kliendid. Palgaküsimustes tuleb siiski ülemuste poole pöörduda, mitte hakata klientide rahakotist omale töötasu (tasuta ekskursioon) võtma!

+2
-94
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 22:26; 04.01 22:55; 04.01 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult peab õpetaja saama tasuta, muidu ekskursioone ei toimukski. Ise oleksid nõus peale maksma, et suure karja hullude teismelistega reisida? Äkki peaks bussijuht ka maksma oma reisi eest? Ja lendur ostma lennukipileti…

+85
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kamba teismeliste kantseldamine on siiski õpetaja töö. See, kas ja kuidas on õpetajate tasustamine ekskursiooni ajal, on ikkagi direktori ja õpetaja omavaheline kokkulepe. Mina ei saa tööl klientidele kurta, et et oi aga ma ei saa selle ja selle eest palka. Õpilased on samamoodi kliendid. Palgaküsimustes tuleb siiski ülemuste poole pöörduda, mitte hakata klientide rahakotist omale töötasu (tasuta ekskursioon) võtma!

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+59
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et üks tuttav lõpuklassi klassijuhataja tegi direktorile ettepaneku õpilasele kevadisel aktusel lõputunnistust mitte väljastada, sest talvisel koolivaheajal tehtud 4-päevase välisreisi eest oli vanemal senini maksmata, ainult lubas, et kohe maksab.

Milles see õpilane süüdi on, et teda terve aulatäie ees häbistada? Pole tema süü kui vanematel rahalised raskused või kui nad lihtsalt tropid on.

+3
-56
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 23:54; 05.01 01:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et üks tuttav lõpuklassi klassijuhataja tegi direktorile ettepaneku õpilasele kevadisel aktusel lõputunnistust mitte väljastada, sest talvisel koolivaheajal tehtud 4-päevase välisreisi eest oli vanemal senini maksmata, ainult lubas, et kohe maksab.

Milles see õpilane süüdi on, et teda terve aulatäie ees häbistada? Pole tema süü kui vanematel rahalised raskused või kui nad lihtsalt tropid on.

Vot selliste inimestega ei sooviks ma küll ealeski suhelda. Milles kõll õpetaja süü seisneb?

+45
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 00:13; 05.01 10:55; 05.01 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et üks tuttav lõpuklassi klassijuhataja tegi direktorile ettepaneku õpilasele kevadisel aktusel lõputunnistust mitte väljastada, sest talvisel koolivaheajal tehtud 4-päevase välisreisi eest oli vanemal senini maksmata, ainult lubas, et kohe maksab.

Milles see õpilane süüdi on, et teda terve aulatäie ees häbistada? Pole tema süü kui vanematel rahalised raskused või kui nad lihtsalt tropid on.

Vot selliste inimestega ei sooviks ma küll ealeski suhelda. Milles kõll õpetaja süü seisneb?

Ma pole kuskil väitnud, et õpetaja on milleski süüdi, aga võlg on ju siiski lapsevanema oma. Kui mulle (õpilasena) ütleks ema, et mine-mine reisile, kraabime raha kokku ja maksame ära. Ja siis on reis juba toimunud, aga mu vanemad miskipärast ei maksa. Miks ma siis tunnistust ei saa kui olen õppekava läbinud? Miks mind vanemate käitumise eest karistatakse?

+4
-34
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 23:54; 05.01 01:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sul on alati võimalus ise õpetajaks hakata ja kasvõi iga kuu tasuta reise nuiata, kui kadeduseuss ikka niivõrd hinge närib.

+38
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassijuhataja tööülesannete hulka ei kuulu üldse klassiekskursioonide (reiside) korraldamine. Selle eest mulle keegi ei maksa ka. Kui ma lähen muuseumisse, teatrisse, kinno või reisile kooliajast, siis saan lihtsalt keskmist palka selle eest. Meie koolis annab minu tunnid asendaja või jääb mõni tund ära. Järgi neid tegema õnneks ei pea, aga kui annan mingi kirjaliku ülesande õpilastele asendustunni ajaks, siis kulub aega kontrollimisele. Ma olen juba staažikas õpetaja ja olen käinud juba mitmeid kordi erinevates kohtades ja need mind kohe üldse enam ei huvita. Seega enda pärast ma sinna ei lähekski. Käin õpilastega, kuna see mõjub klassikliimale hästi, kui nad peale õppetunde ka muudel üritustel kohtuvad ja koos tegutsevad. Ja siis ma tõesti oma töö eest maksta ei soovi, v.a. toit, sest selle eest ma peaks ka kodus olles maksma. Kodus saaks küll odavamalt süüa, kui toitlustusasutuses, aga see selleks.

Ma usun, et sinu lapse klassijuhatajal oleks väga hea meel, kui sa ise oma lapse klassile mõne ekskursiooni korraldaksid ja nendega kaasa läheksid. Õpetaja annab oma tunniplaanijärgsed tunnid sellel päeval ja läheb peale tööd kenasti koju pere juurde. Tuleb tellida buss, otsida võimalusi õpilaste toitlustamiseks, leppida kokku muuseumide ja muude asutustega külastuse osas, mitmepäevase ekskursiooni puhul tuleb broneerida ööbimine, raha tuleb õpilastelt korjata. Ja kogu ekskursiooni ajal tuleb õpilasi muidugi valavata ja vajadusel probleeme lahendada. Ja siis sina katsu see raha õiglaselt ära jagada ja arvesta ennast ka maksjate hulka kindlasti. Või lihtsam on reisibüroo kaudu klassiekskursioon tellida, siis ei pea ise vaeva nägema, aga siis on makstav summa oluliselt suurem, sest reisibüroo tahab ka eksisteerida.

Fakt on see, et kui õpetaja peaks hakkama oma töö eest, mida tegelikult tegema ei peagi, maksma, siis mina ei korraldaks enam ühtegi klassivälist üritust. Kui google otsingusse panna näiteks “klassijuhataja tööülesanded”, siis leiab erinevate koolide dokumente klassijuhataja tööülesannetest. Kuskil pole kirjas, et õpetaja tööülesannete hulka kuulub klassiekskursioonide korraldamine. Näiteks google otsingu esimene tulemus annab sellise ametijuhendi (ei ole minu kool):

https://www.syg.edu.ee/dokumendid/tootajate_ametijuhendid/klassijuhataja.htm

Ma olen 25 aastat klassijuhataja olnud ja õpilastega palju ühiselt ette võtnud, kuid õnneks sellist lapsevanemat nagu teemaalagataja, ma pole veel kohanud. Ma olen ise ka lapsevanem ja iga pikema väljasõidu puhul tänanud lapse klassijuhatajat korraldamise eest. Ja iialgi ei tule mulle pähe hakata klassijuhatajalt oma osa maksmist nõudma.

+68
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodetavasti on tegemist provokatsiooniga. Kui aga mitte, siis mina lahendaks olukorra nii, et ekskursioone ei toimu. Punkt. Sellisele tööjuhendile, kus on kirjas, et mina PEAN (vajadusel omast rahast) lastega ekskursioonil käima, ma alla ei kirjuta ja siis on kaks varianti – kas selline totter punkt kaob sealt paberilt või ma ei võta klassi ka. Vot see on juba direktsiooni teema.
Kahju lihtsalt, kui ühe omast arust nutika vanema pärast kogu klass kannatab.

+38
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 09:11; 09.01 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kamba teismeliste kantseldamine on siiski õpetaja töö. See, kas ja kuidas on õpetajate tasustamine ekskursiooni ajal, on ikkagi direktori ja õpetaja omavaheline kokkulepe. Mina ei saa tööl klientidele kurta, et et oi aga ma ei saa selle ja selle eest palka. Õpilased on samamoodi kliendid. Palgaküsimustes tuleb siiski ülemuste poole pöörduda, mitte hakata klientide rahakotist omale töötasu (tasuta ekskursioon) võtma!

Õpetaja tööleping ei näe ette õpilastele ekskursioonide korraldamist. Õpetaja tööaeg on 7 tundi päevas, 35 tundi nädalas.
Miks peab õpetaja, kes tahab kuhugi reisida, seda klassitäie lastega regema? Oma pere ja sõpradega on palju toredam!
Tõepoolest, miks giid või bussijuht ei peaks oma sõidu eest ise maksma?

+46
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 09:21; 05.01 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kamba teismeliste kantseldamine on siiski õpetaja töö. See, kas ja kuidas on õpetajate tasustamine ekskursiooni ajal, on ikkagi direktori ja õpetaja omavaheline kokkulepe.

Kraaksuja, see ei ole õpetaja töö. Töö poolest võiks klassiekskursioon olemata olla, see on sinu lapse lõbustuseks. Kui sa ei soovi, et su laps osaleks, tee lastevanemate koosolekul suu lahti ja kantselda ise oma teismelist.

+29
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 09:47; 07.01 13:44; 09.01 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassiekskursioonid on niigi kallid ja siis tuleb välja veel, et õpetaja ei peagi maksma. Saab aga palka tööl olemise eest ja tasuta reisi pealekauba. Mis mõttes nagu?

Huvitav, meie koolis tahavad õpetajad järjest klassijuhatamisest loobuda… miks küll, saavad ju korraga palka ja laste kulul reisida?
Tule kooli tööle, teemaalgataja!

+50
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et üks tuttav lõpuklassi klassijuhataja tegi direktorile ettepaneku õpilasele kevadisel aktusel lõputunnistust mitte väljastada, sest talvisel koolivaheajal tehtud 4-päevase välisreisi eest oli vanemal senini maksmata, ainult lubas, et kohe maksab.

Milles see õpilane süüdi on, et teda terve aulatäie ees häbistada? Pole tema süü kui vanematel rahalised raskused või kui nad lihtsalt tropid on.

Vot selliste inimestega ei sooviks ma küll ealeski suhelda. Milles kõll õpetaja süü seisneb?

Ma pole kuskil väitnud, et õpetaja on milleski süüdi, aga võlg on ju siiski lapsevanema oma. Kui mulle (õpilasena) ütleks ema, et mine-mine reisile, kraabime raha kokku ja maksame ära. Ja siis on reis juba toimunud, aga mu vanemad miskipärast ei maksa. Miks ma siis tunnistust ei saa kui olen õppekava läbinud? Miks mind vanemate käitumise eest karistatakse?

Miks su vanemad õpetajat karistavad? See on ainus viis õpetajal oma raha kätte saada arutu vanema käest. Esiteks tekitab lapsevanem oma lapsele piinlikust ja teiseks sa võid olla õppekava läbiunud, aga edasi sa õppima minna ei saa ilma lõputunnistuseta. Loodetavasti tuleb su vanemal mõistus pähe ja klaarib õpetaja ees võla, ilmselgelt on sellised vanemad pahatahtlikud kroonilised ja põhimõttelised võlgnikud. SMS laen aitab.

+17
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 00:13; 05.01 10:55; 05.01 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lapsevanemana käinud kaasas lastega mitmel ühepäevasel ekskursioonil ja muuseumis jm. Maksin enamasti ise oma reisi ja piletid, v.a. muuseumis mõne korra, kui õpetajat polnud kaasas ja olin ametlikult õpetaja asemel saatja. Kuigi mu lapse klass oli ülitore ja lapsed väga sõbralikud, rõõmsad, heatahtlikud ja korralikud, ei läheks ma mitte kunagi mitmepäevasele ekskursioonile nendega isegi siis, kui mulle selle eest peale makstaks. Reis lastega on alati tohutu vastutus ja töö, olgu lapsed kuitahes tublid, öösel seal mingit magamist ei oleks saatjale ega päeval mingit puhkust ega pikutamist või nautimist.
Lastel on muresid, mida tuleb kuulata, tülisid või arusaamatusi sõpradega, mida tuleb lahendada, terviseprobleeme, millega tuleb tegeleda, ootamatusi, kus kiiresti tuleb lahendus leida jne.
Mulle pakuti tasuta (tegu jõukamate inimeste laste kooliga) nädalast lennureisi koos lastega ja õpetajaga, aga raudkindel ei oli minu poolt. Isegi kui palka lisaks tasuta reisile makstaks, ei läheks iial. Puhkusereis on tore, aga klassitäie lastega reis (isegi koos õpetajaga) on ränkraske töö, mida endale võtta ei soovi.

+41
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 13:27; 05.01 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah, turismifirma pakub varianti õpetaja tasuta. aga teemaalgatajasugused vanemad nõuavad enamasti igal aastal lastevanematekoosolekul kambas, et see õpetaja “tasuta osa” tuleb võrdselt maha arvestada kõikide õpilaste osamaksust.

Selle peale on ju jutt lühike, siis ei toimugi mingit reisi.

alati on 1-2 lapsevanemat, kes venitavad raha maksmisega viimase minutini, helistades-meilides, et las ikka õpetaja maksaks selle summa algul omast taskust, ta HOMME maksab ära. see homme võib olla mitu kuud pikk. j

Jällegi- kui teatud kuupäevaks ei ole makstud, siis kahju küll, aga selle lapsega ei arvestata ja ta kaasa tulla ei saa. Ma saadaks küll paar päeva enne tähtaja kukkumist meeldetuletused või helistaks, aga kui siis ikka raha ei laeku, siis enam pole mõtet oodata ja loota.
Kõige hullem on olukord, kui laste arvust sõltub hind ja selle venitaja või viimasel hetkel äraütleja pärast ka teiste jaoks kas hind tõuseks või kui see ei sobi, tuleb reis üldse ära jätta, aga ikkagi omast taskust küll ei pea õpetaja loobujate raha kinni maksma.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 14:47; 05.01 14:50; 05.01 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel, et vanematel, kelle õiglustunnet tasuta õpetajakoht riivab, on võimalus ise teiseks tasuta saatjaks kaasa minna. Kui rühm ei ole väga väike, siis on vaja kindlasti ju kaht täiskasvanust saatjat, suuremate rühmade puhul rohkemgi.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.01 14:47; 05.01 14:50; 05.01 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sest karja lastega kuskil ekskursioonil käia on õpetaja jaoks tõeline “tasuta reis”.

+33
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need seal koolis on ühed puugid jah. Täis ei saa ja lõhki ei lähe. Tasuta reisivad muidugi. Pole seal reisil midagi hullu teoksil, niisama naudisklevad. Lisaks igasugu projektireisid. Kooli juhtkond käib mitu korda aastas soojal maal. Paari osaleja õpetaja lapsed on ka kaasas. Plätsivad paaril õhtul mõne posteri ja vehivad lipuga, elu on lill. Kogu aeg reisivad ühed ja samad näod.
Lisaks tasuta muuseumi- ja teatripiletid. Nüüd tõuseb veel palk ka. Mille eest? Kella kahest on koolimaja tühi. Kõik vaheajad vabad. Suved vabad. Vastutust sita töö eest ei mingit.

+1
-33
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 16:46; 05.01 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli väga oodatakse õpetajaid muide. Isegi eliitkoolid ajavad tikutulega taga nt füüsikaõpetajaid, matemaatikuid ja klassijuhatajaid muidugi eriti. Vingatsid ise kooli tööle, kõrge palk, suved vabad, tasuta reisid ja isegi samas muuseumis saab iga aasta tasuta käia!

+22
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 13:27; 05.01 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassijuhataja EI OLE KOHUSTATUD ühtegi klassiekskursiooni tegema. Ükski seadus ega eelnõu selleks õpetajat ei kohusta. Kui lapsevanemal on probleem, et õpetaja õpilaste kulul reisib ning on soov, et laps reisiks, mingu lapsevanem oma kulu ja kirjadega oma lapse klassiga ekskursioonile. Keegi ei keela. Organiseerigu ja mingu.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 2 last koolitanud ja esimest korda kuulen, et mõni lapsevanem võib tekitada õpetaja tasuta kohast sellise probleemi. Minu laste klassides selliseid tropp-vanemaid õnneks ei ole esinenud.

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need seal koolis on ühed puugid jah. Täis ei saa ja lõhki ei lähe. Tasuta reisivad muidugi. Pole seal reisil midagi hullu teoksil, niisama naudisklevad. Lisaks igasugu projektireisid. Kooli juhtkond käib mitu korda aastas soojal maal. Paari osaleja õpetaja lapsed on ka kaasas. Plätsivad paaril õhtul mõne posteri ja vehivad lipuga, elu on lill. Kogu aeg reisivad ühed ja samad näod.

Lisaks tasuta muuseumi- ja teatripiletid. Nüüd tõuseb veel palk ka. Mille eest? Kella kahest on koolimaja tühi. Kõik vaheajad vabad. Suved vabad. Vastutust sita töö eest ei mingit.

Jääb ainult üks küsimus: miks pole sellisesse suurepärasesse ametisse tormijooksu?

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 09:21; 05.01 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et üks tuttav lõpuklassi klassijuhataja tegi direktorile ettepaneku õpilasele kevadisel aktusel lõputunnistust mitte väljastada, sest talvisel koolivaheajal tehtud 4-päevase välisreisi eest oli vanemal senini maksmata, ainult lubas, et kohe maksab.

Milles see õpilane süüdi on, et teda terve aulatäie ees häbistada? Pole tema süü kui vanematel rahalised raskused või kui nad lihtsalt tropid on.

Vot selliste inimestega ei sooviks ma küll ealeski suhelda. Milles kõll õpetaja süü seisneb?

Ma pole kuskil väitnud, et õpetaja on milleski süüdi, aga võlg on ju siiski lapsevanema oma. Kui mulle (õpilasena) ütleks ema, et mine-mine reisile, kraabime raha kokku ja maksame ära. Ja siis on reis juba toimunud, aga mu vanemad miskipärast ei maksa. Miks ma siis tunnistust ei saa kui olen õppekava läbinud? Miks mind vanemate käitumise eest karistatakse?

Miks su vanemad õpetajat karistavad? See on ainus viis õpetajal oma raha kätte saada arutu vanema käest. Esiteks tekitab lapsevanem oma lapsele piinlikust ja teiseks sa võid olla õppekava läbiunud, aga edasi sa õppima minna ei saa ilma lõputunnistuseta. Loodetavasti tuleb su vanemal mõistus pähe ja klaarib õpetaja ees võla, ilmselgelt on sellised vanemad pahatahtlikud kroonilised ja põhimõttelised võlgnikud. SMS laen aitab.

Keegi ei saa ju midagi sellist tõsiselt arvata? Uskumatu jutt.

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need seal koolis on ühed puugid jah. Täis ei saa ja lõhki ei lähe. Tasuta reisivad muidugi. Pole seal reisil midagi hullu teoksil, niisama naudisklevad. Lisaks igasugu projektireisid. Kooli juhtkond käib mitu korda aastas soojal maal. Paari osaleja õpetaja lapsed on ka kaasas. Plätsivad paaril õhtul mõne posteri ja vehivad lipuga, elu on lill. Kogu aeg reisivad ühed ja samad näod.

Lisaks tasuta muuseumi- ja teatripiletid. Nüüd tõuseb veel palk ka. Mille eest? Kella kahest on koolimaja tühi. Kõik vaheajad vabad. Suved vabad. Vastutust sita töö eest ei mingit.

Jääb ainult üks küsimus: miks pole sellisesse suurepärasesse ametisse tormijooksu?

Aga on ju tormijooks. Vabu kohti pole. Paljud mu tuttavad õpetajad töötavad pooleteise koormusega. Nii saab rohkem raha. Poolest ülekohast ei loobuta. Ja ikkagi kell kaks majast läinud. Kui kevadel konkursse korraldatakse, on suurem osa neist fiktiivsed. Kohal ammu omad joped. Meil pooled vallamaja naissugulased õpetamas, pole haridust. Aastase lepingu saab ilusasti pikendada, seadusejärgne tööpakkumiskuulutus ilmub vallaveebis tibatillukesena kusagil nurga taga.
Ja ei häbene meie õpetajad kelkida jõulupreemiaga. Pluss tasuta Lapimaa reisiga, kusjuures algklassilaste käest taheti kolmpoolsada! Riik riigis, ütleks.
Miks otsitakse matemaatikuid js füüsikuid taga? Aga sellepärast, et nende ainete õpetamiseks on vaja ajusid! Kõik muud ained suudab anda suvaline sekretär või lasteaiaõpetaja. Eesti keel, inimeseõpetus, ajalugu – mida kunsti selles ikka olla saab. Nii lollid pole ka kõige lollimad õpetajad, et reaalaineid endale krabada. Hea küll, algklassides saab hakkama, aga edasi pakume matikule 0,7 kohta. Väärtuslik klassiõpetaja, ups, õppealajuhataja sõbrants, ei loobu 1,5 kohast.

+1
-36
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 16:46; 05.01 18:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Koolilaps Klassijuhatajate tasuta reisid õpilaste kulul