Esileht Kodunurk Kodukoristused

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Kodukoristused

Postitas:

Uskuge või mitte aga ma olen aastaid tagasi Soomes orjatööna kaks suurt koolimaja(2 inimest) 4 tunniga puhtaks küürinud.
Üks tegi pindasid, teine põrandaid.
Minu jaoks on igati reaalne see ülaltoodud maja selle ajaga ära koristada. Eriti, kui tegu on inimesega, kes on aastaid selle ameti peal.
Olen koolivaheaegadel ka hotellis koristaja olnud, kus pidi 2 tunniga kümmekond hotelli lõppkoristust tegema(voodipesud, põrandad, tolmud + vannituba maast laeni läikima). Mõnikord olid ka sviidid mis võtsid kahe tavatoa aja.

Seda ju ei ole mainitud, kui mitu tundi ta seal majas kokku viibib. Vb on hoopiski kokku 6h ja 3 sellest siis koristab, mis ka vaid kinni makstakse. Muu on niisama boonuseks.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 12:46; 14.10 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskuge või mitte aga ma olen aastaid tagasi Soomes orjatööna kaks suurt koolimaja(2 inimest) 4 tunniga puhtaks küürinud.

Üks tegi pindasid, teine põrandaid.

Minu jaoks on igati reaalne see ülaltoodud maja selle ajaga ära koristada. Eriti, kui tegu on inimesega, kes on aastaid selle ameti peal.

Olen koolivaheaegadel ka hotellis koristaja olnud, kus pidi 2 tunniga kümmekond hotelli lõppkoristust tegema(voodipesud, põrandad, tolmud + vannituba maast laeni läikima). Mõnikord olid ka sviidid mis võtsid kahe toa aja.

hotelli ja kooli koristatakse enamasti iga päev ja seal ei jõua kahe koristuse sellist kihti tekkida, nagu tavalises kodus nädala või kahega – jääb küsimus, et kas see pere, kus koristaja käib, viitsib vähemalt ülepäeviti ise ka koristada. kui viitsiksin iga päev koristada, siis võtaks üks koristuskord oluliselt vähem aega.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 12:33; 14.10 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskuge või mitte aga ma olen aastaid tagasi Soomes orjatööna kaks suurt koolimaja(2 inimest) 4 tunniga puhtaks küürinud.

Üks tegi pindasid, teine põrandaid.

Minu jaoks on igati reaalne see ülaltoodud maja selle ajaga ära koristada. Eriti, kui tegu on inimesega, kes on aastaid selle ameti peal.

Olen koolivaheaegadel ka hotellis koristaja olnud, kus pidi 2 tunniga kümmekond hotelli lõppkoristust tegema(voodipesud, põrandad, tolmud + vannituba maast laeni läikima). Mõnikord olid ka sviidid mis võtsid kahe tavatoa aja.

Seda ju ei ole mainitud, kui mitu tundi ta seal majas kokku viibib. Vb on hoopiski kokku 6h ja 3 sellest siis koristab, mis ka vaid kinni makstakse. Muu on niisama boonuseks.

hotellis on vaibad maas, tõmmatakse tolmuimejaga kuidagiviisi käidavast kohast üle ja kõik. Vaatad aga voodi alla või nurga taha, seal on igasuguseid “üllatusi”. Vannituba kõige aeganõudvam. Kodukoristus ja kooli-, kontori-, hotellikoristus – hoopis erinevad ootused ja standardid. Kunagi koristasin ka kolmekorruselist koolimaja – ei läinud kaua aega, kuna nurki, liiste, käepidemeid, lampe jne ei nühkinud. Suure avatud pinna võib tolmuimejaga ja lapiga üle joosta ja käib küll.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 12:00; 14.10 11:44; 14.10 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskuge või mitte aga ma olen aastaid tagasi Soomes orjatööna kaks suurt koolimaja(2 inimest) 4 tunniga puhtaks küürinud.

Üks tegi pindasid, teine põrandaid.

Minu jaoks on igati reaalne see ülaltoodud maja selle ajaga ära koristada. Eriti, kui tegu on inimesega, kes on aastaid selle ameti peal.

Olen koolivaheaegadel ka hotellis koristaja olnud, kus pidi 2 tunniga kümmekond hotelli lõppkoristust tegema(voodipesud, põrandad, tolmud + vannituba maast laeni läikima). Mõnikord olid ka sviidid mis võtsid kahe toa aja.

hotelli ja kooli koristatakse enamasti iga päev ja seal ei jõua kahe koristuse sellist kihti tekkida, nagu tavalises kodus nädala või kahega – jääb küsimus, et kas see pere, kus koristaja käib, viitsib vähemalt ülepäeviti ise ka koristada. kui viitsiksin iga päev koristada, siis võtaks üks koristuskord oluliselt vähem aega.

Koolides on tolmu igapäevaselt peoga lausa, pluss muud aeganõudvad asjad(liim, pastakas, värvid laual või põrandal jne).

150m2 maja on väike ja koristamine üsna vaevatu isegi sinu nimetatud mingi “kihiga”, kui seal on nii minimalistlikult pinda ja tühjus. Seda on lausa lust ju koristada.
Ma olen ise koristuse alal 9a ja kiirus ning omad nipid/süsteem tulevad üsna kiirelt käppa.

Ja mis kõige tähtsam, õiged töövõtted ja vahendid säästavad TOHUTULT aega.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 12:46; 14.10 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Perekool.ee Foorumis on keelatud:

4.8 omavoliline kooskõlastamata reklaam.

Perekooli Moderaator

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 11:52; 15.10 03:51; 19.10 04:03;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul käis ka enne koroona-aega koristaja. Väike maja, 130 ruutu. Korra nädalas koristas, sai hakkama 2-3 tunniga, aga mingit pesutriikimist ega muid spetsiifilisemaid töid see ei sisaldanud – pindade puhastus, köök, vannitoad ja wc. Koristas kiiresti ja efektiivselt, aga kohati jäi küll mulje, et mõttega ta asja ei võtnud. Kas on mõtet nädal aega tagasi küüritud vanni nädala pärast uuesti küürida, kui keegi pole vanni vahepeal kasutanudki ja muud sellised näited. Tal oli oma rutiin, mille ta iga kord samas järjekorras läbi tegi ja see, kas miski tegelikult puhastamist ka vajas, ei olnud tema jaoks oluline. Ja need asjad, mis spetsiaalselt ei olnud kokku lepitud, olid tema jaoks nähtamatud. Ega ma ei kurtnud ka, selge see, et kui teed seda teenusena, siis ongi peas list asjadest, mis tehtud vaja saada ja kogu muusika.

Eks ma tunnen tast praegu puudust ka, mõnus on õhtul tulla puhtasse koju. Aga paraku ei ole mul piisavalt paindlikkust, et selle koristaja pidevate ajamuutustega kaasas käia. Hommikul lähed kodust välja, paned veel enne asju koomale, et koristajal oleks mugav koristada ja siis kuskil päeva peale selgub, et talle ikka täna ei sobivat ja tuleb homme… No tore, homme oli mul plaanis kodukontoris olla. Kuna ma praegu töötan põhilise aja kodukontoris, siis sellist aegade ümber tõstmist ei ole mul võimalik lubada. Aga uut koristajat ka ei tahaks otsima hakata, mine tea, millise otsa satun. Nii ma siis koristangi ise ja kirun omaette 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristaja peseb wc poti puhtaks ja läheb võtab sama käega nõudepsumasinast puhtad nõud välja.

Esiteks koristatakse kinnastes ja teiseks on korralikult pestud wc pott pisikuvaba.

Milles probleem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristaja peseb wc poti puhtaks ja läheb võtab sama käega nõudepsumasinast puhtad nõud välja.

Ära sa neile külla küll mine ,kus koristaja käib ja perenaise käest küsi alati üle, kuna koristas,mis järjekorras ja kas käed olid puhtad

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Perekool.ee Foorumis on keelatud:

4.8 omavoliline kooskõlastamata reklaam.

Perekooli Moderaator

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 11:52; 15.10 03:51; 19.10 04:03;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Inimene pakkus teisele inimesele tööd ja nagu näha, maksis korralikult pluss veel sinna sõit, söök.. ma ei teinud seda teemat selleks, et sinusugused irisema tuleksid. Aitäh!

Tegelikult teatud iva ses kommentaaris oli küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.10 18:52; 20.10 19:03; 20.10 19:21; 20.10 19:28; 20.10 19:31; 22.10 10:03; 22.10 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aknaid ka vähe ilmselt, kui koristus+aknad 5h vaid.

Mul on 14 kolmepoolset akent (iga neist veel 6 ruuduga ehk ühel kolmepoolsel aknal 18 eraldi ruutu) 310 m2 majas ning puhastusteenindaja pesi need 4 tunniga.

Ja läks jälle võistluseks, kellel suurem pind ja rohkem aknaid 😀 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.10 18:52; 20.10 19:03; 20.10 19:21; 20.10 19:28; 20.10 19:31; 22.10 10:03; 22.10 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu kora nädalas tavaliselt ette teatamata ja uksekella lastes.

Tundub ääretult tüütu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.10 18:52; 20.10 19:03; 20.10 19:21; 20.10 19:28; 20.10 19:31; 22.10 10:03; 22.10 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaat kui huvitav – kohe, kui jutt käib koristaja võtmisest, algab vingumine “iseseisvalt ei suuda või”. Sellise loogika kohaselt ei tohiks inimene, kel kaks kätt küljes ja kodus pliit, iialgi mujal ühtki pala suhu pista, kuid ometigi söövad ka tippkokad teiste tehtud toite. Lihtsalt eesti naine on harjunud rühmama, otse sünnitusvoodist kartulivagude vahele. Suuremal osal siinsetel naistel puudub põlvkondade kaupa kogemus, mida tähendab, kui sul on majas teenijad. Pigem ollakse ajast aega ise “rikkamat rahvast” orjatud ja vihatud. Maast madalast õpetatakse tütardele, et kui keegi nende eest midagi ära teeb, on see laiskus, samal ajal poegadele lusikaga putru suhu toppides ja nende järelt koristades. Nii tunnevadki naised, et see on justkui nende “kohus” kodu koristada, sest muidu pole nad justkui täisväärtuslikud, ja rabavad ühelt poolt karjääri teha ja teiselt poolt poole ööni titelappe pesta. Sest nii tegid emad ja vanaemad.

Jajaa, ja sina oled mingi iganenud arvamuses kinni, et kodu koristab ja lapsi kasvatab ainult naine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.10 18:52; 20.10 19:03; 20.10 19:21; 20.10 19:28; 20.10 19:31; 22.10 10:03; 22.10 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus on selles, et kust te teate, et teie koristaja on puhas inimene. Võib-olla kasutab sama lappi nii mustade kui puhaste pindade pesemiseks? Võib-olla voldib teie käterätte mustade kätega?

Kas Sa sõprade juurde külla minnes ka selliste asjade pärast muret tunned? Mulle ei tulle sellised küsimused pähegi. Mitte kunagi. Üle poole elust elatud ja pole siiani midagi juhtunud, kuigi ma tõesti ei tea, milliste kätega mu sõbranna oma nõud masinast välja tõstis või millise lapiga köögilaua enne minu tulekut üle tõmbas.

Sõprade hügieeniharjumusi ma tean.

Mina näiteks ei tea. Me muidugi ei vestle ka nagu reklaamis, et istume sõbrannaga diivanil ja hops! tõmban mingi vahendi diivani tagant välja ja hakkan sellest jahvatama. Ju teil pole siis paremaid (intelligentsemaid) jututeemasid kui isiklik ja koduhügieen.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.10 18:52; 20.10 19:03; 20.10 19:21; 20.10 19:28; 20.10 19:31; 22.10 10:03; 22.10 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu kora nädalas tavaliselt ette teatamata ja uksekella lastes.

Tundub ääretult tüütu.

See oli vajalik. Lapsele eelkõige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.10 17:22; 13.10 14:28; 13.10 17:03; 13.10 19:53; 21.10 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu kora nädalas tavaliselt ette teatamata ja uksekella lastes.

Tundub ääretult tüütu.

See oli vajalik. Lapsele eelkõige.

Lapsele on vajalik marssida ette teatamata teise inimese koju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.10 18:52; 20.10 19:03; 20.10 19:21; 20.10 19:28; 20.10 19:31; 22.10 10:03; 22.10 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on ikka korralikud! Mul on üks tohuvapohu kogu aeg, sahmerdan sinna ja sahmerdan tänna. Praegu nt tegin just pitsat, alates tainast ja ongi seapesa köögis. Suveriided on eraldi sättimata. Maalt tõime just 3 kasti rohelisi tomateid, sibulat, küüslauku. Oeh.

Noorena olin kuidagi väga korralik, aga praegu vaatan, et kõik läheb käest ära. Nädala algus tegin ainult ööd-päevad tööd ja täna hommikul vaatasin enne pitsat, et nt pliidi nupud on sodiga kaetud. Ühesõnaga, tuleb koristama hakata.

Kui ma leiaks omale 20 euroga nädalas korra koristaja, oleks küll super. Ma ise ei viitsiks küll selle raha eest kuhugi edasi-tagasi sõita ja veel koristada ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma leiaks omale 20 euroga nädalas korra koristaja, oleks küll super.

Mina maksan 10€ tund, käib igal reede hommikul/päeval. Paari tunniga ei tee paraku midagi, mininaalselt 3h läheb ikka.

Järvamaa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.10 18:52; 20.10 19:03; 20.10 19:21; 20.10 19:28; 20.10 19:31; 22.10 10:03; 22.10 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristaja peseb wc poti puhtaks ja läheb võtab sama käega nõudepsumasinast puhtad nõud välja.

Esiteks koristatakse kinnastes ja teiseks on korralikult pestud wc pott pisikuvaba.

Milles probleem?

Koristatakse kinnastes.

Vets kinnastes ja siis samade kinnastega köök?

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Kodunurk Kodukoristused