Esileht Kodunurk Kodukraamiäraandmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Kodukraamiäraandmine

Postitas:
Kägu

Pealkiri tuli imelik.
Kirjutada tahtsin sellisest asjast nagu millegi koduse nagu nõud jne ära andmine. Ega see pole probleem ega midagi. Näiteks kui midagi ise enam ei soovi, siis sooviks selle anda inimesele, kes äkki soovib. Nüüd on ju netis igasugu grupid jne. Kogemus selline, et kui oma tuttavatele pakkuda midagi, siis olen kogenud, et nagu pressiks peale oma vana jama. Olgu tegemist nõudega või aiakraamiga näiteks. Ja kui olen pannud kuskile asjade gruppi, kus ka ikka oma kandi tuttavad sees ja vaatamas, siis saanud ka vastukaja, et aga miks sa võõrastele annad, miks mulle ei pakkunud.
Kuidas teete aga teie?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viinud kõik oma vanad nõud Uuskasutuskeskusse. Jah, nad ei jaga seal tasuta, vaid müüvad odava hinnaga. Nii odava, et iga vaene tudeng või niru pensioniga vanamemm saab ka endale sealt midagi lubada. Ukrainlastele siiski jagavad nüüd niisama ka. Igal juhul mina tean, et mu vanatädi päevalilledega kohvikann või mummuline taldrik on nüüd kellegi teise puhvetis, kes sellist kannu just endale tahtis. Ja mul kodus ruumi rohkem.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu paneks või viiks kuhugi Ukraina sõjapõgenike varustamisega tegelevasse gruppi, ei suuda küll ette kujutada kedagi, kes kadedust või vimma tunneks selle pärast.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealkiri tuli imelik.

Mis ta nüüd nii imelik tuli, aga paneb imestama, miks sa arvasid, et see tuleb kõik ühes sõnas kirjutada …

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina viin ka uuskasutuskeskusesse. kui mõni ukrainlane vajab, saab ka sealt.
aga spetsiaalselt niine tänavale vedama ei hakka, peale seda, kui lugesin siinsamas ühe nn vabatahtliku postitust, kuidas nad nt mittetänapäevased voodipesud lihtsalt ära viskavad (täitasa ausalt, nõukaaegsed täitsa uutena vanaema kappi seisma jäänud linased voodipesud või köögikäterätid annavad enamikule tänapäevastele silmad ette)

ka  kuhugi FB gruppi mingeid pakkumisi üles laadida ei kavatse, sest enamik FB kasutajaid eeldab, et lisaks tasuta saamisele tuleb need asjad neile ka tasuta kohalöe toimetada (kasvõi teise eesti osta)
seega jääb edaspidigi uuskasutuskeskus.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuidas nad nt mittetänapäevased voodipesud lihtsalt ära viskavad (täitasa ausalt, nõukaaegsed täitsa uutena vanaema kappi seisma jäänud linased voodipesud või köögikäterätid annavad enamikule tänapäevastele silmad ette)

Pakuge mulle oma linaseid voodilinu ja köögirätte, ma olen küll hästi toimetulev inimene, aga selliseid asju oskan hinnata.

Ise olen asju tasuta ära andnud spungis, aga tubdub, et sealne seltskond on kuidagi kokku kuivanud, soovijad on kogu aeg ühed ja samad (mitte et mul neile andmise vastu midagi oleks, aga kui neil pole parasjagu vaja, siis jäävad ka täiesti korralikud asjad soovijata).

Peab vist ka uuskasutuskeskusesse viima hakkama või jäätmejaama riietekonteinerisse, tahaks küll et minu poolt tasuta antava asja saaks soovija ka minimaalse kuluga. Minu viimane uuskasutuskeskuse külastus 10+ aastat tagasi just meeldivat muljet ei jätnud, väga äratrööbatud mööbli eest küsiti hinda, mis oleks umbes pool või rohkemgi uue hinnast, jalatsid olid sellised, et leidsin kusagilt kuurist porised paarkümmend aastat vanad kotad, no pesta ei viitsinud, aga müüki olid need pandud tunduvalt suurema summa eest kui 1 eurot. Loodetavasti on praeguseks hinnad õiglasemad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ukrainlastega on hetkel see seis, et sobivad ka kasutatud korralikud asjad, ei pea enam tuttuus olema. Just neile, kes on juba korteri leidnud, aga sisustus puudub. Ja nende ukrainlastega saab nt Facebooki gruppides otse suhelda. See, et kõik pidi uhiuus olema, oli päris alguses, kui asju koguti pagulaskeskuste jaoks.. Neil polnud võimalust sorteerida nii suures koguses.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ukrainlastega on hetkel see seis, et sobivad ka kasutatud korralikud asjad, ei pea enam tuttuus olema. Just neile, kes on juba korteri leidnud, aga sisustus puudub.

Tegelikult on vabatahtlikuna kohati päris piinlik, kui vaadata, mida ukrainlaste jaoks tuuakse. Neid pilte on FB päris palju postitatud, ise olen ka riiete hulgast välja sorteerinud nii pluuse, millel kuivanud puder kui ka pükse, millel see, mis pärast pudru söömist kehast väljub… ja see mööbel on kohati selline, et kodututel on ka ilmselt kobedamad madratsid oma punkrites. Aga lõviosa asju õnneks ikka korralikud ja Eesti inimesed suure südamega.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle just kolis naabriks ukrainlane. Kuna ta kardinaid ette ei tõmba siis näen seal ainult uusi asju. Ilusad uued kilepakendis voodipesud, tekid,, sulepadjad, vott nii

 

+1
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle just kolis naabriks ukrainlane. Kuna ta kardinaid ette ei tõmba siis näen seal ainult uusi asju. Ilusad uued kilepakendis voodipesud, tekid,, sulepadjad, vott nii

Väga hea, et kenasti hakkama saab.
Ja kas peaks suletud kardinate taga elama?

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle just kolis naabriks ukrainlane. Kuna ta kardinaid ette ei tõmba siis näen seal ainult uusi asju. Ilusad uued kilepakendis voodipesud, tekid,, sulepadjad, vott nii

Inimene tuli sõjakoldest, tal ei ole enam kodu, tema pere ja koduloomad on tõenäoliselt surnuks piinatud, tema küla on maha põletatud ja sina oled kade, sest tal on uus padi? Päriselt, inimene?

+26
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle just kolis naabriks ukrainlane. Kuna ta kardinaid ette ei tõmba siis näen seal ainult uusi asju. Ilusad uued kilepakendis voodipesud, tekid,, sulepadjad, vott nii

Et nii täpselt näha, siis pead ikka akna taga kõõluma ja sisse vahtima. Nii ei ole viisakas teha.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle just kolis naabriks ukrainlane. Kuna ta kardinaid ette ei tõmba siis näen seal ainult uusi asju. Ilusad uued kilepakendis voodipesud, tekid,, sulepadjad, vott nii

Need asjad on ostnud ilmselt mõni hea Eesti inimene, kes on ta oma hoole alla võtnud. Ka meile tuuakse jagamiseks uusi, pakendis patju ja tekke, kuid need on üksikud, kes nii suurelt (rahaliselt) panustavad. Enamus ostab koju uued ja toob oma kasutatu ukrainlastele (see on täiesti okei, ärge saage valesti aru) ja siis on need üksikud, kes toovad prahti. Kuskohast selliseid asju leitakse, ma ei tea, ilmselt kuskilt kuurist või pööningult.

 

Sõje eest põgenenud ukrainlase peale kade olla saab küll ainult väga lühinägelik inimene. Sa valiksid oma kodu asemel ajutise peatuspaiga kuskil võõral maal ja rüüstatud kodumaa, kaotatud töö, surnud sugulased, sõbrad?

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende endisaegsete voodipesudega on mul ka kogemus. Sattusin sugulase suurde garaazi, kus hoitakse ja remonditakse suuri masinaid. Ja seal oli kottide sees nn kaltsu toodud kasutamiseks. Ja õhes kastis oli pealt juba näha, et korralikud nõukaaegsed asjad, linased ja puuvillased linad ja kangad. Tugevad ja ilusad, ei anna tänapäeva lirakatega võrreldagi. Neli voodilina ja vist kahekaskümnendate lõpu(meil oli ka kodus) südametega linad ja laudlinad ja kangad. Ma küsisin, et kas need on kaltsuks, ütles, et jah,  ….. tõi, tegi remonti kodus ja saatis siia kõik ema kapiasjad. Näitasin imestust välja ja küsisin omale, ütles, et võta, need polegi pühkimiseks head, trikotaaz  on parem. Ei suudda imestada, et ikka veel nii mõeldakse, et viskan minema korralikud asjad ja siis toon poest ülereostuseks ja ületootmiseks uusi saadusi juurde.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle just kolis naabriks ukrainlane. Kuna ta kardinaid ette ei tõmba siis näen seal ainult uusi asju. Ilusad uued kilepakendis voodipesud, tekid,, sulepadjad, vott nii

Inimene tuli sõjakoldest, tal ei ole enam kodu, tema pere ja koduloomad on tõenäoliselt surnuks piinatud, tema küla on maha põletatud ja sina oled kade, sest tal on uus padi? Päriselt, inimene?

Mina ei ole kade ja kõõlusin jah, et näha. Kui ei oleks linu ja voodikatteid ilmunud oleksin talle neid ise pakkunud, vott nii

 

 

 

 

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus ostab koju uued ja toob oma kasutatu ukrainlastele

Mina olen viinud ka korralikke kasutatud asju, aga koju uusi ei osta – elu jooksul on mitmeid asju saanud topelt (+topelt + topelt). Näiteks vaatasin, et mul on kodus kolm kvaliteetset suurt supipotti – tegelikult piisab mulle kahest küll ja küll.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu tuttavad ei häbene siis seal avalikus grupis öelda, et kuule, ma tahan seda ise. Ja kui pole veel kellelegi teisele lubanud, siis miks mitte. Va kui tegemist spetsiifiliste sihtrühmade gruppidega, kus pigem viimased aastad olen asju andnud (nt puuetega inimeste pered, nüüd ka ukrainlaste järjepeale aitamise grupid)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul on midagi ära anda, siis ma harilikult enne panen Facebooki isiklikule kontole pildi, et annan ära ja kui sealtkaudu ei saa ära anda, siis alles hakkan mõtlema, et kuhu mujale.

praegu on ukraina sõjapõgenikud, neile ma plaanin lähemas tulevikus anda mõned mööbliesemed, mis mul on kodus üle (tuttav on tugiisik, tema kaudu vastavalt vajadusele saab anda).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle just kolis naabriks ukrainlane. Kuna ta kardinaid ette ei tõmba siis näen seal ainult uusi asju. Ilusad uued kilepakendis voodipesud, tekid,, sulepadjad, vott nii

Ka siis? Äkki tal pole kardinaidki?

Ja just voodipesu, rätikuid, on palutud tuua uusi – hügieenilistel põhjustel. Ise nt nädal tagasi ostsin just uued, kuid soodsad köögitarbed annetamiseks – kastrul (2-3 l väga nõutud asi), veekeetja, presskann, kulbid-labidad, pann, salatikauss, lõikelaud, 2 nuga. Et üks pere saaks süüa teha. Miks annetasin uued? Sest mul endal pole vaja hetkel uusi. Ja vb ma endale ostaks kallimad, nt termopresskann, aga nii sain korraga rohkem teha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle just kolis naabriks ukrainlane. Kuna ta kardinaid ette ei tõmba siis näen seal ainult uusi asju. Ilusad uued kilepakendis voodipesud, tekid,, sulepadjad, vott nii

Kade oled või? Endale vast oled ka ikka kunagi voodipesud, tekid ja padjad uuena ostnud, mitte pole saanud kellegi teise viledakskulunud ja plekilisi?

Mina olen muidu ka taaskasutuse poolt, aga ihupesu, rätikud, voodipesu, tekid-padjad, no need peaks ikka uuena ostma. Ja ka aeg-ajalt siis uuendama, mitte nii et ostad korra elus endale teki ja siis kasutad seni kuni ribad taga.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ukrainlane. Kuna ta kardinaid ette ei tõmba siis näen seal ainult uusi asju. Ilusad uued kilepakendis voodipesud, tekid,, sulepadjad, vott nii   +1-4 Täname tagasiside eest!

Sa “inimene”, oled ikka veidrik. Meie pere võttis ka enda “šefluse” alla ühe Ukraina pere (ema, vanaema ja laps) ja ostsin neile ka enamasti kõik uued asjad. See mõnisada eurot minu jaoks tähendas tervet maailma nende jaoks.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole kade ja kõõlusin jah, et näha. Kui ei oleks linu ja voodikatteid ilmunud oleksin talle neid ise pakkunud, vott nii

usume-usume, räägi veel

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mitte ükski ukraina ema ei hädalda,  et oi, minu laps ei söö suppi/putru/ühepajatoitu….

Teevad ise süüa, küsivad potte-panne, isegi hakklihamasinat, seda vändaga, vanaaegset.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kinkisin ukrainlastele auto, sest no lausa jube vaadata kuidas nad trammiga sõitma peavad. See mõni tuhat pole minu jaoks ka midagi.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kadedus on üks hirmus asi… Mina avastasin ka koroona ajal, et mul pole üldse vaja nii palju asju. Kuna osad lapsed on kolinud juba omaette, sai suur osa asju neile eluks kaasa antud, aga jätkus veel ukrainlastelegi midagi anda ja ostsin ka mõned uued asjad neile. Ma juba nii vana, et kodus on üsna kallid (nii materiaalses kui vaimses mõttes) asjad, ja neid ära anda ei tahagi, ostan parem uued äraandmiseks. Ja pean tunnistama, et pole paremat tunnet kui see tunne, et saad midagigi teha nende inimeste jaoks, kelle mehed, isad, pojad ja vanaisadki sõdivad praegu meie ühise vaenlasega ja surevad meie vabaduse ja selge taeva eest…

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina viin ka uuskadutuskeskusesse, juba aastaid. Käsi peseb kätt, ise saan sealt häid ja soodsaid leide ja annan asja toimimise ja ringlusesse ka oma panuse. Minu jaoks on asi juba kasutu, mõne teise jaoks põnev ja uudne ja hetkel just vajalik leid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle just kolis naabriks ukrainlane. Kuna ta kardinaid ette ei tõmba siis näen seal ainult uusi asju. Ilusad uued kilepakendis voodipesud, tekid,, sulepadjad, vott nii

Inimene tuli sõjakoldest, tal ei ole enam kodu, tema pere ja koduloomad on tõenäoliselt surnuks piinatud, tema küla on maha põletatud ja sina oled kade, sest tal on uus padi? Päriselt, inimene?

Teemast mooda, aga pidage nyyd piiri. Kindlasti on absoluutselt igal Ukraina pogenikul pere ja koduloomad just surnuks piinatud, ta ise ara vagistatud ja nii edasi. Neid traagilisi juhtumeid on piisavalt, aga et see nyyd koigi kohta kaiks….suur osa inimesi ju pogenes terve perega, s.t. ema ja lapsed, ja vahel koos kasside-koertega, sest mehed jaid voitlema. Ise olen just selliseid pogenikke nainud.

Siin moni on ilmselt ise sadistlike kalduvustega, et iga teema all piinamist ja vagistamist ette manab. Voi siis igavlev koduperenaine, kellele see narvikodi pakub. Hullemal juhul kasulik idioot voi putinoid, kes rahva moraali alla tirida tahab koledaid pilte maalides.

See ei tahenda, et need inimesed meie abi ja toetust ei vaariks, sest see on oige, et nad voitlevad praegu ka Eesti eest. Seega habi neile, kes oma aukudega kampsuneid ja hallitama lainud voodilinu sinna tassivad. Teised inimesed pole teie prygikast. Suur enamik annetajaid onneks sellised ei ole.

 

 

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jälle ei saa aru miks on vajadus  mõnel kiidelda mida tema kõik annetas?  Et kui vanad nemad juba on ja polegi neid asju vaja läinud jnd……

See on nii silmakirjalik, et süda läheb pahaks. Olete ise kibestunud ja üksikud? Siin ennegi välja tulnud need imelikud Kes tegelikult ise on abivajajad.

Ei ole eestlase sündides kaasa antud empaatjat ja huumorimeelt. Üks kange ja teisi patastav puujuur on rahvuse iseloom.

Ebaviisakus lokkab liikluses ülekäigurajal kõrvalt mööda kihutamine, pritsimine, „tühjadel külatänavatel”

Mõni jääbki terve elu kaagutama kuidas tema ukrainlasi aitas. No ausõna ei huvita mida keegi annetas või ei annetanud.

 

 

 

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jälle ei saa aru miks on vajadus mõnel kiidelda mida tema kõik annetas? Et kui vanad nemad juba on ja polegi neid asju vaja läinud jnd……

See on nii silmakirjalik, et süda läheb pahaks. Olete ise kibestunud ja üksikud? Siin ennegi välja tulnud need imelikud Kes tegelikult ise on abivajajad.

Ei ole eestlase sündides kaasa antud empaatjat ja huumorimeelt. Üks kange ja teisi patastav puujuur on rahvuse iseloom.

Ebaviisakus lokkab liikluses ülekäigurajal kõrvalt mööda kihutamine, pritsimine, „tühjadel külatänavatel”

Mõni jääbki terve elu kaagutama kuidas tema ukrainlasi aitas. No ausõna ei huvita mida keegi annetas või ei annetanud.

Jarjekordne imelik kommentaar. Kommentaaride pohjal hakkan motlema, et me oleme ikka imelik rahvas. Yhed raagivad kogu aeg mingist laste poletamisest, selle asemel, et asjad rahulikult labi moelda, siis sellised, kes annetajate kallal vinguvad.

Aga sa ara anneta siis, see pole kohustuslik. Mina nt. annetasin raha, ja kavatsen seda veel teha, kuni loodetavasti voiduka lopuni.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole eestlase sündides kaasa antud empaatjat ja huumorimeelt. Üks kange ja teisi patastav puujuur on rahvuse iseloom.

Ära nüüd liialda ka. Et nagu ongi üks eestlane ja just selline, nagu siin kirjeldad? Mina näen küll iga päev nii empaatilisi kui huumorimeelega inimesi enda ümber. Eks silmakirjalikkust kohtab vahel ka, aga harva. Ja ei tundunud need siinsed postitused mulle ka mingid kiitlemised, inimesed lihtsalt kirjutavad, kuidas asjad on.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Kodunurk Kodukraamiäraandmine