Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohtutäituri nõuded ja palk

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Kohtutäituri nõuded ja palk

Postitas:

Selle alusel, et ma olen laenuhaldur. Lisaks laenude väljastamisele valdan väga hästi ka laenu järelteeninduse, sh. võlgnevustega seonduvat. Ühtlasi tean, kuidas käib sundtäitmine. Tegelen selle teemaga tööl iga päev.

Mina ei ole enda praktikas näinud kordagi juhtumit, kus 10 000 eurosest võlast kasvab 30 000 eurone võlgnevus koos kõrvalnõuetega. Mitte ükski Eestis ametlikult tegutsev pank ei rakenda sellist võlgnevuste sissenõudmist. Isegi mu teada kiirlaenukontorid ei esita tänapäeval enam selliseid nõudeid, kus viivised ja menetluskulud kasvatavad esialgse laenusumma mitmekordseks.

No näed sul pole tuua mitte ühtegi seadusesätet oma jutu kinnitamiseks. See, et sina neid näinud ei ole, see ei tähenda, et need miskit moodi keelatud või võimatud oleks.

Ära aja mind teiste vastajatega segi. Mina ei ole seaduste osas sulle midagi väitnud. Mina räägin reaalsest olukorrast. Ehkki seadus ei käsi, keela ega dikteeri, siis praktikas, reaalses elus, ei küsi mitte ükski Eestis tegutsev pank viiviseid jmt kulusid sellises määras, mis ületavad võlgnevuse summa kahekordselt. Rääkimata siis kolmekordsest määrast, mida sina siin üritad teemaalgataja olukorra kohta väita.

Kuna sa nõuad näiteid või seadussätteid, siis küsin vastu. Too kas või üks näide selle kohta, kus mõni Eesti pank (siinkohal ei pea ma silmas kiirlaenufirmasid) oleks võlgnikule kahe- või kolmekordse nõude esitanud. Täiesti kindlalt sa ei suuda mitte ühtegi näidet leida. Ei kohtu kaasustest, ajakirjandusest või tuttavate seast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 03.02 19:47; 04.02 13:56; 04.02 17:39; 04.02 20:01; 04.02 22:34; 05.02 20:28; 05.02 21:12; 05.02 22:09; 05.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et mees ajab mingit pada. Pigem on kaelas elatisevõlg, ilmselgelt need kaks lihast last mehega ei ela ja elatist pole makstud. Räägitakse veel mingist kasulapsest, see siis on ehk teemaalgataja laps. See, et isa sundis käendama jne, pole võib-olla tõsi. Tõsi on see, et kaelas on võlad ja teemaalgataja tunneb huvi, palju siis talle ja “kasulapsele” uue papa käest raha jagub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis praktikas, reaalses elus, ei küsi mitte ükski Eestis tegutsev pank viiviseid jmt kulusid sellises määras, mis ületavad võlgnevuse summa kahekordselt.

Halllooo, keegi polegi midagi väitnud, et pank teab, mis kolmekordseid viiviseid nõuaks. Panga mõjuulatusest on teemaalgataja nõue juba ammu ju lahkunud. Nüüd on asi ju juba teiste sissenõudjate käes, kes ka oma osa pirukast tahavad, nii kohtutäiturid oma tasude ja ka nemad arvutavad viiviseid veel..nii ka kõik kohtukulud (sh menetlusosaliste esindajate ja nõustajate kulud, menetlusosaliste sõidu-, posti-, side-, majutus- ja muud sellesarnased kulud, mis on kantud seoses menetlusega, menetlusosaliste saamata jäänud töötasu või muu püsiv sissetulek jne) tuleb võlgnikul kinni maksta.

Just, oma osa tahavad saada veel mitmed tegelased, kuid sellest ei muutu võlg mitmekordseks. Ja ärme räägi siin telefoni järelmaksudest või kiirlaenudest. Sellel teemal ma ei väida ega arva midagi. Kogemus puudub. Räägin pangalaenudest. Ehkki laen läheb sundtäitmise korral kohtutäituritele, inkassofirmale, hoiab pank kätt ikkagi pulsil. Kui vara on realiseeritud/nõue täidetud, on ka panga jaoks näha, mis kulud võlglasele lõppeks kaasnesid. Võin sulle kinnitada, et ka kohtutäiturid koos oksjonitasude ja muude menetlemiskuludega ei keevita võlale topelt või veel rohkem otsa.

Ärme rohkem vaide! Sina räägid seadustest. Mina räägin reaalsest olukorrast. Ma olen süsteemis piisavalt kaua töötanud teadmaks tausta. Mul on pikk praktika selles valdkonnas. Seadus võib võimaldada paljutki, aga praktikas pangad nii ei tee. Usun, et see on ühtemoodi kõikides Eesti pankades.

Jään enda esialgse väite juurde. Kui kõik on nii, nagu teemaalgataja kirjutab, peab mehel olema kinnisvara tagatisel laen. Kinnisvara tagatisel laenude puhul käendajaid pole. Jutu muudab ebausutavaks see, et mees seoti laenuga kohe, kui sai 18-aastaseks. Selleks, et laenu saada, soovivad pangad näha kuue kuu palga laekumisi. See tähendab, et teemaalgataja mees pidi enne täisealiseks saamist vähemalt pool aastat käima tööl. Kuna võeti kinnisvara tagatisel laen, siis palk pidi olema päris suur. Aga kas hariduseta, verinoor inimene käib tööl ja teenib sellist palka? Teoreetiliselt on see muidugi võimalik, aga jälle isiklikule kogemusele toetudes võin öelda, et selliseid kinnisvara tagatisel laenuvõtjaid on ülivähe.

Ka minule jääb mulje, et mehe raha hakkab tegelikult kuhugile mujale minema. Mees on mingid võlad endale tekitanud, mida serveerib oma naisele sellisel moel, mille pärast naine ei saa pahandada, vaid peab hoopis kaasa tundma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 03.02 19:47; 04.02 13:56; 04.02 17:39; 04.02 20:01; 04.02 22:34; 05.02 20:28; 05.02 21:12; 05.02 22:09; 05.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks kui lepingus on kokkulepitud viivisemäär, mida rakendatakse iga viivitatud päeva korral, siis sinu arvates kui viivis juba tiksunud põhiosa suuruseks, siis pank ütleb, et oled küll meile võlgu aga viivist rohkem tasuma ei pea või?

Viivist arvestatakse küll. Aga ammu enne seda, kui viivis tiksub põhiosa suuruseks, saadetakse laen sundtäitmisele. Tavaliselt piisab laenuvõtjal vaid 3 kuud järjest võlgu jääda selleks, et asi kohtutäiturile läheks. Seega, pangas ei tiksuta seda võlga mitte keegi nii kaua, et viivis (mis on vaid 0.022% päevas) saaks võlgnevuse summaga või laenujäägiga sama suureks kasvada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 03.02 19:47; 04.02 13:56; 04.02 17:39; 04.02 20:01; 04.02 22:34; 05.02 20:28; 05.02 21:12; 05.02 22:09; 05.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus ei sätesta, et viivised ei või olla suuremad, kui põhivõlg. Viiviste suurusele saab esitada vastuväite (ja edukalt), aga kui seda ei tehta, siis kohus ei saa jätta nõuet rahuldamata. Ehk siis, kohus ei saa omaalgatuslikult viiviste nõuet vähendada. Lisaks mõistetakse kohtuotsusega välja ka menetluskulud. Ehk siis, kui nt teemaalgataja mees ei vaielnud kohtumenetluses vastu viiviste suurusele ning otsus tehti tema kahjuks, võis täiesti vabalt tekkida olukord, kus 10k võlast sai 30k võlg. Ja kui asi täituri käes, siis ilmselt on selles summa ka tema tasu. Elulist usutavust ei hakka siin lahkama, aga õiguslikult on selline olukord täiesti võimalik. Rääkimata siis sellest, et kohtuotsus võib olla ka tagaseljaotsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtutäiturile läheb iga kuu 277 eurot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 22:50; 09.02 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.kpkoda.ee/content/avaliku-poole-lingid/t%C3%B6%C3%B6tasu-arestimise-skeem

Mingi 100 ümmarguselt saavad.

Ei ole vaja valeinfot edastada!
Kohtutäiturile läheb 277 eurot!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 22:50; 09.02 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelpool on ilmselt viidatud riigikohtulahendile nr 3-2-1-25-16, millega sisuliselt keelati ebamõistlikult suur viivisemäär. Sellega tõmmati pidurit neile (kiir)laenuandjatele, kes kasseerisid VõS tulenevaga võrreldes kümneid kordi suuremat viivist.

Samas ei ole seadust ega kohtupraktikat, mis ütleks, et kõrvalnõuded ei tohi ületada põhinõuet. Kui oled võlgu ikkagi aastaid, siis on põhinõudest suurem viivis täiesti põhjendatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui võlgnevus 30000 eurot milles ise üldse süüdi pole….

Kes siis on süüdi? Isa? Sundis püssiga käendajaks hakkama? Miks politseid ei kutsutud?

Tüppiline luftikustide ja võlgnike jutt – “loll saab kirikus ka peksa”, “tee veel head” ja “mina pole tegelikult milleski süüdi”. Aga sellisega pere teha on ok?

Muide väljendus ” parematele jahimaadele minema” tähendab surma. Isa on surnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 04:23; 11.02 04:30; 13.02 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt, kinnisvara tagatisel laenude puhul ei kasutata käendajaid. Nii et olen nõus, et teemaalgataja soperdab midagi päris kõvasti.

No aga teemaalgataja ei ole ka sõnagi kinnisvarast rääkinud.

Ma ei saa aru, miks peab kanakari kaagutama hakkama, kui teemaalagataja küsimusele vastata ei oska . Keegi ju ei küsinud teie käest, kas selline asi päriselt juhtus või kas on normaalne võlgu jääda vmt.

Nii. Ja sinu vastus ning konstruktiivne abi oli…. milline?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 04:23; 11.02 04:30; 13.02 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viivised jooksevad ka peale seda, kui kohtuotsus jõustub, kuna reeglina pannakse sisse hageja taotlusel, et viiviseid tuleb maksta kuni nõude täitmiseni.
Kuidas saab 10 000 eurosest laenust 30 000 – on väga lihtne, võetakse uus laen, millega vana ära makstakse jne. Minu arust jätab teemaalgataja palju rääkimata, seega on siis palju ka oletuslikku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 10:34; 11.02 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sea ka veel, kui arvate, et tohutult kasulik on lasta elatise kohtutäiturile, et siis selle raha saaks lastele eelisjärjekorras – siis sellega kaasnevad ka väga suured täitekulud. Kui nagunii on võla kaelas ja raha vähe – siis selle nipiga peab mees hakkama täiturile maksma veel juurde, et naine saaks elatist läbi täituri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 10:34; 11.02 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaua laen üleval olnud? Kas mees on sellest midagi maksnud? Mina soovitaks võlaõigusega tegeeva juristi poole pöörduda kes osakb nõu anda kuidas laenu vähendada – see kui täisealine on olnud käendaja tähendab ka seda, et ta peab selle tagasi maksma aga vb on kokkuleppe teel võimalik vähendada laene. ISal kinnisvara vms ei olnud ? Ei saanud täpselt aru isa elus?

Siis õigus pojal omakorda esitada nõue isavastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti tobedad om teemaalgatajad, kes teevad teema, ja siis sa seal enam ei osale. Kurat, maadelge siis ise oma probleemidega!
Antud juhul sai teemaalgataja ilmselt aru, et tema meesisik on ise loll ja ludri olnud ja pole mitte nii, et kuri täitur kiusab, vaid perekond Ossid on ikka ise oma hädades süüdi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 04:23; 11.02 04:30; 13.02 14:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohtutäituri nõuded ja palk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.