Esileht Ilu ja tervis Kõik ajab närvi ja vihale

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kõik ajab närvi ja vihale

Postitas:
Kägu

Mida vanemaks saan, seda rohkem ajab. Olen 48 ja tunnen, et olengi teel kurja vanainimese poole. Ärritun väga kiiresti ja nii palju lolle inimesi tundub igal pool olevat, mis käib täiega närvidele. Tahaks järjest vähem suhelda. Sitt iseloom, mis aastatega süveneb?

+30
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üleminekuaastad.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega lollidest ilmas tõesti puudus pole. 🙂 Lihtsalt varem, kui igasugune sotsiaalmeedia puudus, ei torganud see nii väga silma. Nüüd aga väljendavad paljud ennast ilma igasuguste filtriteta. Samas ärritumine on sinu enda valik. Teised inimesed ei ole süüdi, et nad sulle närvidele käivad. Paljud inimesed on ka kõvad peegeldajad, st et kui oled nendega teadlikult lahke, on nad sinu vastu samuti kenad, pruugib sul aga kellelegi kulmu kortsutada või mossis näoga reageerida ja ta kasutab sind kohe ära, et oma negatiivsust su peal välja elada.

Kui ütled, et tahad järjest vähem suhelda, siis teegi seda. Piira oma suhtlusringi. Tööl proovi teadlikult inimestega, kes sulle närvidele käivad, suhelda nii napisõnaliselt (samas sõbralikult) kui võimalik ja mitte nendega pikka juttu teha. Lülita oma ringist välja “sõbrannad”, kes sind oma lobaga tüütavad või negatiivsust võimendavad.

Sinu kirjelduse põhjal arvaksin, et mitte s… iseloom, vaid sa pole suutnud oma piire kehtestada ja lased teistel endale pisiasjadega sisse sõita, mis väsitab ja kurnab sind. Hakka teadlikult jälgima, mis sind tegelikult ärritab ja püüa neid olukordi sama teadlikult vältima õppida või siis ennast neis olukordades kehtestama hakata, näiteks “ei” ütlemisega. Ühe Ida mõtteviisis levinud soovituse kohaselt mõjub hästi, kui ütled endale, et sa järgmise 8 tunni jooksul mitte ühtegi inimest, looma, asja ega olukorda mõttes ei kritiseeri ja püüad siis selle järgi käituda. Proovi, huvitav kogemus!

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sulle endale ei meeldi närvis ja vihane olla, siis on võimalik ise jätta vihastamata ja närvi minemata, see vajab ainult harjutamist. Loe seda allpool olevat teemat, “Teadlik muutumine, kuidas”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida vanemaks saan, seda rohkem ajab. Olen 48 ja tunnen, et olengi teel kurja vanainimese poole. Ärritun väga kiiresti ja nii palju lolle inimesi tundub igal pool olevat, mis käib täiega närvidele. Tahaks järjest vähem suhelda. Sitt iseloom, mis aastatega süveneb?

Tere tulemast klubisse.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen piiranud suhtlemist päris palju 5a jooksul, kuna pidevalt on endal halb olla ja paha tuju ja lõppu sel näha ei oskagi.  Ei taha nagu suhelda, kedagi ei huvita niikuinii. Üldjoontes on põhjus elu keerdkäikudes, kus pettumus sõpradest on jäänud nii tugevalt sisse ja see on teinud tänaseks mind kartlikuks ja umbuslikuks.

Sain alles paar päeva tagasi pooltuttavalt tagasiside viimase 3aasta kohta, et olen jäänud meelde rõõmsameelse oleku ja laia naeratusega. Võõras seltskonnas on lihtsam  ja rõõmsam olla kui oma sõpradega või perega, mis on minu meelest täiesti ebanormaalne olukord.

Ka minu hirm on muutuda kibestunud keskealiseks.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärritumine on vähemalt mingigi emotsioon, ma võiksin olla sinu nahas. Mina olen 38 ja ma olen kõige ja kõigi suhtes täiesti tuim, mitte ühtegi emotsiooni ei ole, ei kurbust, ei viha, lihtsalt eksisteerin siin maailmas. Ma ei taha enam elada kuna ma lihtsalt ei viitsi.  Sõna otseses mõttes ei huvita enam elamine, kõik on nähtud ja kogetud, mis võimalik. Mõistusega saan aru, et võiks olla vähemalt kurbus sellises olukorras. Midagi ei ole. Sinus vähemalt mingisugunegi särts säilinud.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka 38 ja täpselt samad tunded nagu eelneval kirjutajal(38a). Hirmus mõelda tegelt????

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärritumine on vähemalt mingigi emotsioon, ma võiksin olla sinu nahas. Mina olen 38 ja ma olen kõige ja kõigi suhtes täiesti tuim, mitte ühtegi emotsiooni ei ole, ei kurbust, ei viha, lihtsalt eksisteerin siin maailmas. Ma ei taha enam elada kuna ma lihtsalt ei viitsi.  Sõna otseses mõttes ei huvita enam elamine, kõik on nähtud ja kogetud, mis võimalik. Mõistusega saan aru, et võiks olla vähemalt kurbus sellises olukorras. Midagi ei ole. Sinus vähemalt mingisugunegi särts säilinud.

Apaatia on depreka tunnus.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud

2.14. kasutatud omavolilist kooskõlastamata reklaami.

Perekooli moderaator.

 

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nagu minu mees – kõrvalt vaadates täitsa ulmeline enesehävituslik –  tööl on lollid, liikluses on lollid, naabrid on jobud, kõik on värdjad, keegi midagi õigesti ei tee, naaber pargib tema koha peale ja mingi auto keerab ette ja poes kõlarid lõugavad vene keelt jne jne. Poliitikud on nõmedad. elekter on kallis, vihkan lambipirne ja tikutopse. Kõik sugulased ja tuttavad ei taha enam temaga suheldagi.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta talle I.Villido loeng, seal on neid parandatud küll selliseid igasuguseid 😀

Meestekas – selline asi on ka meestele, kokkusaamised, väljasõidud, seda viib läbi Tiit Trofimov.  No usun, et ta on neid kõiksuguseid “vihkajaid” ümber kasvatanud ja mitte vähe :))

Siit-sealt kuulda, et naised on öelnud a-la, mis sinuga seal tehti, täitsa teine mees

0
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sama siin. Ma olen 42. Eriti, kui ma PK loen, siis on tunne, et ma olen täiesti teiselt planeedilt. Lisaks tunnen ma põlvkondade erinevust ja igasugused lumehelbekesed ajavad närvi. Ninnu-nännutamine ja laste vatisees kasvatamine ajab närvi. Ma üldse enam ei räägi kuskil oma elust või millega lapsed tegelevad. Kohe ähvardatakse lastekaitsega, sest lapsed ei tohi ühegi vähegi ohtlikuma hobiga ju tegeleda. Koerte FB grupp ajab närvi, aga õnneks ei pea neid pilte vaatama ja küsimusi lugema, millises asendis sinu nunnuke magab. Kas ikka magab kaisus? Mis ma oma tibule sünnipäevaks kingin jne. Minu tupsu-nunnu lõhkus terve korteri ära. Kas pole armas? Kuidas sa sellise peale ikka vihastad?
Või siis aiandusgrupp. Panen pildid üles oma värvilistest autorehvidest lilledega. Kas pole armas? Küll mul on ikka kunstiannet? Kiitke nüüd? Oi, keegi julges öelda, et see on maitselage? Issand, kui õel inimene. Miks sa siin grupis sappi pritsid? Siin grupis pole ausus lubatud. Siin tuleb kõiki kiita taevani.
Ühesõnaga mulle ei meeldi kahepalgelisus, näiline sõbralikkus, ameerikalik keep smiling. Mulle meeldib ausus, otsekohesus. Mida vanemaks inimene saab, seda otsekohesemaks ta muutub ja see võrdsustataksegi õelusega. Lihtsalt tuleb õppida keelt hammaste taga hoidma.
Aga mul vanusega on kasvanud ka viha iseenda vastu. Ma kipun asju unustama ja see ajab täiega närvi. Just täna lendasid kõige ropemad sõnad. Õnneks ma olin üksi keset aeda. Lihtsalt midagi on käes ja lähed kuhugi. Ja järgmine hetk ei leia üles enam seda, mis käes just oli. Või pakid beebi sisse, ronid teiselt korruselt alla ja kui õues autoni jõuad avastad, et võtmed jäid korterisse. Niigi selg on haige, nahk märg ja jälle ronid oma asjadega üles tagasi võtmete järele.
Muide, tigedaks muudab inimese ka valu. Mul seljavalud ja siis ma olen eriti ärrituv.

+10
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama siin. Ma olen 42. Eriti, kui ma PK loen, siis on tunne, et ma olen täiesti teiselt planeedilt. Lisaks tunnen ma põlvkondade erinevust ja igasugused lumehelbekesed ajavad närvi. Ninnu-nännutamine ja laste vatisees kasvatamine ajab närvi. Ma üldse enam ei räägi kuskil oma elust või millega lapsed tegelevad. Kohe ähvardatakse lastekaitsega, sest lapsed ei tohi ühegi vähegi ohtlikuma hobiga ju tegeleda. Koerte FB grupp ajab närvi, aga õnneks ei pea neid pilte vaatama ja küsimusi lugema, millises asendis sinu nunnuke magab. Kas ikka magab kaisus? Mis ma oma tibule sünnipäevaks kingin jne. Minu tupsu-nunnu lõhkus terve korteri ära. Kas pole armas? Kuidas sa sellise peale ikka vihastad?

Või siis aiandusgrupp. Panen pildid üles oma värvilistest autorehvidest lilledega. Kas pole armas? Küll mul on ikka kunstiannet? Kiitke nüüd? Oi, keegi julges öelda, et see on maitselage? Issand, kui õel inimene. Miks sa siin grupis sappi pritsid? Siin grupis pole ausus lubatud. Siin tuleb kõiki kiita taevani.

Ühesõnaga mulle ei meeldi kahepalgelisus, näiline sõbralikkus, ameerikalik keep smiling. Mulle meeldib ausus, otsekohesus. Mida vanemaks inimene saab, seda otsekohesemaks ta muutub ja see võrdsustataksegi õelusega. Lihtsalt tuleb õppida keelt hammaste taga hoidma.

Aga mul vanusega on kasvanud ka viha iseenda vastu. Ma kipun asju unustama ja see ajab täiega närvi. Just täna lendasid kõige ropemad sõnad. Õnneks ma olin üksi keset aeda. Lihtsalt midagi on käes ja lähed kuhugi. Ja järgmine hetk ei leia üles enam seda, mis käes just oli. Või pakid beebi sisse, ronid teiselt korruselt alla ja kui õues autoni jõuad avastad, et võtmed jäid korterisse. Niigi selg on haige, nahk märg ja jälle ronid oma asjadega üles tagasi võtmete järele.

Muide, tigedaks muudab inimese ka valu. Mul seljavalud ja siis ma olen eriti ärrituv.

Vaene beebi, kes sellise kibestunud mutiga üles peab kasvama. Ma loodan, et se on lapselaps, kes paar korda aastas sulle hoida tuuakse, mitte su oma beebi.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin peaks endale kõige olulisema teabe selgeks tegema, kas see tunne  on tekkinud hiljuti, või on see alati olnud su alateadvuses kusagil olemas, aga sa oled selle maha surunud?

Kui see tundmus on alati, olnud su kaaslane, teadvusta, et oled introvert,  erak, üksildane, mis igane neist,

kui hiljuti  tekkinu- on kaks võimalust sa kas  lähened üleminekueale või on su hormoonid korrast ära, muide mõlemas staadiumis hormoonid möllavad nagu teismelisel, seega siin aitab vaid kas aeg, jah, see aitab, hormoonid vaibuvad alati! või kui see sind häirib aitab arst ja/või samuti hormoonpreparaadid-valik on sinu. Igaljuhul oled täiesti normaalne terve inimene!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu minu mees – kõrvalt vaadates täitsa ulmeline enesehävituslik – tööl on lollid, liikluses on lollid, naabrid on jobud, kõik on värdjad, keegi midagi õigesti ei tee, naaber pargib tema koha peale ja mingi auto keerab ette ja poes kõlarid lõugavad vene keelt jne jne. Poliitikud on nõmedad. elekter on kallis, vihkan lambipirne ja tikutopse. Kõik sugulased ja tuttavad ei taha enam temaga suheldagi.

😀 😀 😀

Vihkan kõike, eriti elektripirne, tulemasinaid, nööpnõelu, lambilüliteid, mutrivõtmeid, pudeliavajaid ja siis ülekõige vihkan veel elektripirne!

Lisaks sellele vihkan ma veel kirjaklambreid, kilekotte, haaknõelu, patareisid, prügikaste, lambipirne, valgeid hiiri, lambiõli, juukseklambreid…

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta talle I.Villido loeng, seal on neid parandatud küll selliseid igasuguseid ????

Meestekas – selline asi on ka meestele, kokkusaamised, väljasõidud, seda viib läbi Tiit Trofimov. No usun, et ta on neid kõiksuguseid “vihkajaid” ümber kasvatanud ja mitte vähe :))

Siit-sealt kuulda, et naised on öelnud a-la, mis sinuga seal tehti, täitsa teine mees

Ma ei kujuta, kui rumal peab olema, et oma raha sellistele inimestele viia? Sa ju ikka saad aru, et need on konkreetsed äriprojektid nende eestvedajatele? Kui sul on probleem või mure, siis aitavad sind ametlikult ja teaduslikult, vastava haridusega psühholoogid ja terapeudid, mitte gongi taguvad gurud.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama siin. Ma olen 42. Eriti, kui ma PK loen, siis on tunne, et ma olen täiesti teiselt planeedilt. Lisaks tunnen ma põlvkondade erinevust ja igasugused lumehelbekesed ajavad närvi. Ninnu-nännutamine ja laste vatisees kasvatamine ajab närvi. Ma üldse enam ei räägi kuskil oma elust või millega lapsed tegelevad. Kohe ähvardatakse lastekaitsega, sest lapsed ei tohi ühegi vähegi ohtlikuma hobiga ju tegeleda. Koerte FB grupp ajab närvi, aga õnneks ei pea neid pilte vaatama ja küsimusi lugema, millises asendis sinu nunnuke magab. Kas ikka magab kaisus? Mis ma oma tibule sünnipäevaks kingin jne. Minu tupsu-nunnu lõhkus terve korteri ära. Kas pole armas? Kuidas sa sellise peale ikka vihastad?

Või siis aiandusgrupp. Panen pildid üles oma värvilistest autorehvidest lilledega. Kas pole armas? Küll mul on ikka kunstiannet? Kiitke nüüd? Oi, keegi julges öelda, et see on maitselage? Issand, kui õel inimene. Miks sa siin grupis sappi pritsid? Siin grupis pole ausus lubatud. Siin tuleb kõiki kiita taevani.

Ühesõnaga mulle ei meeldi kahepalgelisus, näiline sõbralikkus, ameerikalik keep smiling. Mulle meeldib ausus, otsekohesus. Mida vanemaks inimene saab, seda otsekohesemaks ta muutub ja see võrdsustataksegi õelusega. Lihtsalt tuleb õppida keelt hammaste taga hoidma.

Muide, tigedaks muudab inimese ka valu. Mul seljavalud ja siis ma olen eriti ärrituv.

Üks asi on ausus ja otsekohesus, teine on taktitundetus. Minu üks tuttav rääkis ka alati suure suuga, et teda vihatakse, kuna on otsekohene inimene. Tegelikult oli ta ebaviisakas ja taktitundetu inimene.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin peaks endale kõige olulisema teabe selgeks tegema, kas see tunne on tekkinud hiljuti, või on see alati olnud su alateadvuses kusagil olemas, aga sa oled selle maha surunud?

Kui see tundmus on alati, olnud su kaaslane, teadvusta, et oled introvert, erak, üksildane, mis igane neist,

kui hiljuti tekkinu- on kaks võimalust sa kas lähened üleminekueale või on su hormoonid korrast ära, muide mõlemas staadiumis hormoonid möllavad nagu teismelisel, seega siin aitab vaid kas aeg, jah, see aitab, hormoonid vaibuvad alati! või kui see sind häirib aitab arst ja/või samuti hormoonpreparaadid-valik on sinu. Igaljuhul oled täiesti normaalne terve inimene!

Ilmselt ongi mul kahe kombinatisoon. Olen tõesti pigem introvert, meeldib küll sõpradega koos olla, aga palju võõraid inimesi korraga on mind alati väsitanud. Ja teisest küljest – jah, olen menopausi jõudmas: menstruatsioonid on väga harvaks jäänud, samas kuumahoogusid õnneks pole (veel) olnud. Aga jah, hormoonidest võib küll tuleneda, et ärritun veelgi kiiremini.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Derpessioon, melelolulangus ja/või ärrituvus, kurvameelsus jms on täiesti “tavalised” menopusi ja premenopausi sümptomid, kahjuks. Ja siin on olnud palju teemasid sellest, et vananedes muutud tigedaks või et mees muutub irisevaks pässiks jne. Üks võimalus on proovida toidulisandeis, mida soovitatakse mõnikord menopausis, ja täna õnne, et sul kuumahooge pole /neid küll eriti nende taimsete värkidega pole õnnestunud ravitseda/. Ka taimsed antidepressandid (safran, naistepuna, depremin jms) on olemas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama siin. Ma olen 42. Eriti, kui ma PK loen, siis on tunne, et ma olen täiesti teiselt planeedilt.

Ma olen 45.  Paljugi sinu kommentaaris tekitas äratundmise – olen ka rangelt ja isegi kurjalt, st. hoopis teismoodi kasvatatud kui praegused lastepõlvkonnad. Mulle on niikaua, kui ma ennast mäletan, meeldinud ausus ning ei meeldi ebasiirus, teesklemine. Ma kipun ka (juba lapsest peale) unustama, mida ma teisest toast võtma tulin, kuhu ma mingi asja panin, kas ma ikka keerasin ukse lukku jne.

Siiski – mina olen leidnud enda jaoks veidi teistsuguse tee.

Lisaks tunnen ma põlvkondade erinevust ja igasugused lumehelbekesed ajavad närvi. Ninnu-nännutamine ja laste vatisees kasvatamine ajab närvi. Ma üldse enam ei räägi kuskil oma elust või millega lapsed tegelevad. Kohe ähvardatakse lastekaitsega, sest lapsed ei tohi ühegi vähegi ohtlikuma hobiga ju tegeleda. Koerte FB grupp ajab närvi, aga õnneks ei pea neid pilte vaatama ja küsimusi lugema, millises asendis sinu nunnuke magab. Kas ikka magab kaisus? Mis ma oma tibule sünnipäevaks kingin jne

Kui see, et tänapäeva lapsi ei hoita enam  “lühikese keti otsas” , st. neil ei nõuta enam nii palju ülidistsilineeritud olekut, nii palju “tugev ja kangelaslik” olemist – st. lapsel peetakse lubatavaks näidata ka ennast nõrgana, kehvasti hakkamsaavana, virilana… Neid nunnutakse ka lihtsalt niisma – mitte ei teeni nad ära head sõna/pilku ainult “nõuetekohaselt” “tugev ja kangelaslik” olemise eest jne. , ajab kohutavalt närvi – siis tasuks järele mõelda, et äkki on selle taga alateadlik kadedus, et meil omal ajal jäi sellest vabamast/mõnusamast/ inimlikumast suhtumisest puudu?

Olles sellest aru saanud, et jah, mina oleks ka omal ajal rohkem tahtnud just seda sõbralikumat, vabamat, vähem “sa pead alati kangelaslik ja tubli olema, või muidu oled luuser ja keegi ei taha sellist”, rohmem emotsioone näidata lubavamat jne. suhtumist kogeda – mul jäi sellest puudu! – ei aja mind endam absoluutselt närvi, et tänapäeva lapsi kasvatatakse teistmoodi  ja nunnutatakse rohkem.

Loomulikult, ma ika valin, millele kaasa arutleda või kaasa nunnutada – kui ma ei taha (ei pea teemat piisavalt haaravaks), siis ma ei arutle kaasa ega nunnuta kaasa. Või kui ma leian, et mingi kasvatusvõte on vale (näit. kinnistab halba käitumist) – siis ma võin ölda, et minu arvates on see vale (ja miks). Kuid ma ei leia, et tänapäeva kasvatus kogu täiega on vale – palju on selles ikka head.

Või siis aiandusgrupp. Panen pildid üles oma värvilistest autorehvidest lilledega. Kas pole armas? Küll mul on ikka kunstiannet? Kiitke nüüd? Oi, keegi julges öelda, et see on maitselage? Issand, kui õel inimene. Miks sa siin grupis sappi pritsid? Siin grupis pole ausus lubatud. Siin tuleb kõiki kiita taevani.

Kui inimene ise on ilmselgelt vaimustuses – siis las ta olla (mingi peenra tegemine oma aeda pole ju kuritegu) ja las kiidavad/laigivad need, kellel on temaga ühine maitse. Las nad omavahel kiidavad. Teine asi, kui on näha, et inimene tahab arutelu (öelge, kas teie arvates on nii ilus või on kole; kuidas teie…) , siis on nagu mõttekam midagi öelda.

Lihtsalt tuleb õppida keelt hammaste taga hoidma.

Ma seletan endale seda lihtsalt sellega, et:  “Ma ei ole nii sotsiaalne kui mõned”. Seega – mul lihtsalt ei jätku sotsiaalsust, et alati kõiki vaidlusi kaasa vaielda jne. Loogiline ju.  sega ma ei püüagi vaielda ja midagi öelda ja sekkuda alati ja igal pool. Kui agasisetunne ütleb, et “vaat siin pean küll arvamust avaldama” – siis olen valmis ka energiat kulutama oma arvamusele kaitsmisele.

Aga mul vanusega on kasvanud ka viha iseenda vastu. Ma kipun asju unustama ja see ajab täiega närvi. Just täna lendasid kõige ropemad sõnad. Õnneks ma olin üksi keset aeda. Lihtsalt midagi on käes ja lähed kuhugi. Ja järgmine hetk ei leia üles enam seda, mis käes just oli. Või pakid beebi sisse, ronid teiselt korruselt alla ja kui õues autoni jõuad avastad, et võtmed jäid korterisse. Niigi selg on haige, nahk märg ja jälle ronid oma asjadega üles tagasi võtmete järele. Muide, tigedaks muudab inimese ka valu. Mul seljavalud ja siis ma olen eriti ärrituv.

Mmm, ma saan aru,et tegelikult see viha enda vastu tuleneb ju ka osalt sellest, et oli väga range kasvatus ja õpetati endasse suhtuma karmilt.

Eks ägestumist ja kirumist tuleb ikka ette, kuid püüan ka teadlikult mitte liiga kaua enda peale vihane olla ja lõpetada vihane olemise õlale patsutamisega: “No pole viga – juhtus see unustamine, kuid sa teed selle heaks ja elu läheb edasi”, “”keegi pole ideaalne – igaühel on mõni puudus”  jne. Sest ma tean, et krooniliselt ja pidevalt enda peale vihane olemine ei ole õige. Sellised inimesed muutuvad maailmale ja teistele ebameeldivaks.  Kui ise endavastase viha mahavõtmisega hakkama ei saa – siis tuleb kuhugi teraapiasse minna, hakata alateadvusesse kogunenut lahti analüüsima jne.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta talle I.Villido loeng, seal on neid parandatud küll selliseid igasuguseid ????

Meestekas – selline asi on ka meestele, kokkusaamised, väljasõidud, seda viib läbi Tiit Trofimov. No usun, et ta on neid kõiksuguseid “vihkajaid” ümber kasvatanud ja mitte vähe :))

Siit-sealt kuulda, et naised on öelnud a-la, mis sinuga seal tehti, täitsa teine mees

Ma ei kujuta, kui rumal peab olema, et oma raha sellistele inimestele viia? Sa ju ikka saad aru, et need on konkreetsed äriprojektid nende eestvedajatele? Kui sul on probleem või mure, siis aitavad sind ametlikult ja teaduslikult, vastava haridusega psühholoogid ja terapeudid, mitte gongi taguvad gurud.

igaüks ei suudagi süveneda, pole midagi teha. Villido juures õpivadki muide isegi psühhiaatrid. Ka psühholoogid on ennast täiendamas usun. Kui enda teadlikkusesse ja sellesse, millest sul need halvad mõtted peas üldse tulevad, süveneda ei soovi, enda viga

+1
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ilmselt ongi mul kahe kombinatisoon. Olen tõesti pigem introvert, meeldib küll sõpradega koos olla, aga palju võõraid inimesi korraga on mind alati väsitanud. Ja teisest küljest – jah, olen menopausi jõudmas: menstruatsioonid on väga harvaks jäänud, samas kuumahoogusid õnneks pole (veel) olnud. Aga jah, hormoonidest võib küll tuleneda, et ärritun veelgi kiiremini.

Introverdi tunnus on jah, see, et peale suuremat suhtlemist peab saama ennast välja puhata. Kui on saanud vahepeal rahulikumalt olla, siis võib jälle rohkem suhelda (et igav ei hakkas) jne. Rohkem suhtlust/vähem suhtlust vaheldamine vähendab tõenäosust, et väljapuhkamatus ilmneb kergema ärritumisena.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama siin. Ma olen 42. Eriti, kui ma PK loen, siis on tunne, et ma olen täiesti teiselt planeedilt. Lisaks tunnen ma põlvkondade erinevust ja igasugused lumehelbekesed ajavad närvi. Ninnu-nännutamine ja laste vatisees kasvatamine ajab närvi. Ma üldse enam ei räägi kuskil oma elust või millega lapsed tegelevad. Kohe ähvardatakse lastekaitsega, sest lapsed ei tohi ühegi vähegi ohtlikuma hobiga ju tegeleda. Koerte FB grupp ajab närvi, aga õnneks ei pea neid pilte vaatama ja küsimusi lugema, millises asendis sinu nunnuke magab. Kas ikka magab kaisus? Mis ma oma tibule sünnipäevaks kingin jne. Minu tupsu-nunnu lõhkus terve korteri ära. Kas pole armas? Kuidas sa sellise peale ikka vihastad?

Või siis aiandusgrupp. Panen pildid üles oma värvilistest autorehvidest lilledega. Kas pole armas? Küll mul on ikka kunstiannet? Kiitke nüüd? Oi, keegi julges öelda, et see on maitselage? Issand, kui õel inimene. Miks sa siin grupis sappi pritsid? Siin grupis pole ausus lubatud. Siin tuleb kõiki kiita taevani.

Ühesõnaga mulle ei meeldi kahepalgelisus, näiline sõbralikkus, ameerikalik keep smiling. Mulle meeldib ausus, otsekohesus. Mida vanemaks inimene saab, seda otsekohesemaks ta muutub ja see võrdsustataksegi õelusega. Lihtsalt tuleb õppida keelt hammaste taga hoidma.

Aga mul vanusega on kasvanud ka viha iseenda vastu. Ma kipun asju unustama ja see ajab täiega närvi. Just täna lendasid kõige ropemad sõnad. Õnneks ma olin üksi keset aeda. Lihtsalt midagi on käes ja lähed kuhugi. Ja järgmine hetk ei leia üles enam seda, mis käes just oli. Või pakid beebi sisse, ronid teiselt korruselt alla ja kui õues autoni jõuad avastad, et võtmed jäid korterisse. Niigi selg on haige, nahk märg ja jälle ronid oma asjadega üles tagasi võtmete järele.

Muide, tigedaks muudab inimese ka valu. Mul seljavalud ja siis ma olen eriti ärrituv.

Miks sa koos asjadega votmete järele pead ronima, asjad jatad ju juba auto juurde.

Ei?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa koos asjadega votmete järele pead ronima, asjad jatad ju juba auto juurde. Ei?

Ju ta elab kuskil getos, kus ei saa asju ripakile jätta, ära varastatakse.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need on need inimesed kes on seda tüüpi-tunne rõõmu väikestest asjadest, kes teemaalgatajat ärritavad. Ma lugesin ühe maale kolinud kuulsuse arvamust maaelust ja enda elust maal. Arvan et ükski maal elav inimene ei pea end selliseks kangelaseks ja ei oska vaimustuda maal elamisest kui tema, või need nüüd maale kolinud inimesed. Uus on unustatud vana nende jaoks. Teemaalgataja on see kes aga ei saa aru, kuidas seda vana nüüd enam ei osata! Mina olen ka pannud autokumme lillekastideks ja värvinud ära.  25a tagasi. Tänapäeval on see aga taaskasutus, looming.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain alles paar päeva tagasi pooltuttavalt tagasiside viimase 3aasta kohta, et olen jäänud meelde rõõmsameelse oleku ja laia naeratusega. Võõras seltskonnas on lihtsam  ja rõõmsam olla kui oma sõpradega või perega, mis on minu meelest täiesti ebanormaalne olukord.

Aga kuidas sinu sõbrad või pere sind kirjeldaks/kirjeldavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii hea teema. Mulle ka (42) käivad asjad närvidele ja see omakorda ajab närvi, et need närvi ajavad. Näited:
– Närvi ajavad sotsiaalmeedia eputised. Naised, kes naeratavad oma igal pildil lahtise suuga, hambad laiali (Kaunis? — eee…ei, suht nóme). Siis sellised tüübid, kes eputavad pildil teadlikult oma välimusega, kuid pildi allkirjaks panevad mingi süütu teise stoori, a la vaadake, kui kehvasti mu kurgid ikkagi vaatamata kogu suve laotatud sónnikule ja murtud küüntele kasvavad (ma olen nii vaeseke, aga tegelikult ma olen ikkagi nii ilus, te seda ikkagi märkate onju)
– ajavad närvi inimesed, kes kunagi ei kuula su juttu ja alati poolelt sõnalt targutavad ja ópetavad ja nende pukkade monoloogide kuulamine, kuna sa oled ise ikka veel veidi viisakas
– kóva muusika poodides, reklaamid kaubanduskettides
– bolt, wolt, nätsutatud söök. Ma ei telli sealt, aga närvi ajab
– aega ei ole mitte kunagi aega maha võtta ja olla ilma stressita
– halva kvaliteediga kallid teenused, a la me keerasime su juuksed p**sse, aga sa maksad ikka
– nómedad väljendid, a la parendamine, suminarühmad, õhinapõhine jne ja nende kasutamine ülimalt popipõhist mängides
– igasugused tekitatud meeskonnamängud (suvepäevad ja muud sellised üritused, kus käsu peale peavad labaste mängude peale silmad sârama)

Nimekirja võiks kohe pikalt jätkata, kuna aastate lisandudes muutuvad ka talutavad asjad talumatuks.
Kunagi oli selline raamat – “Kõik on täiega p***s”, mida lugedes valdas äratundmine, et on teisigi…

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta talle I.Villido loeng, seal on neid parandatud küll selliseid igasuguseid ????

Meestekas – selline asi on ka meestele, kokkusaamised, väljasõidud, seda viib läbi Tiit Trofimov. No usun, et ta on neid kõiksuguseid “vihkajaid” ümber kasvatanud ja mitte vähe :))

Siit-sealt kuulda, et naised on öelnud a-la, mis sinuga seal tehti, täitsa teine mees

Ma ei kujuta, kui rumal peab olema, et oma raha sellistele inimestele viia? Sa ju ikka saad aru, et need on konkreetsed äriprojektid nende eestvedajatele? Kui sul on probleem või mure, siis aitavad sind ametlikult ja teaduslikult, vastava haridusega psühholoogid ja terapeudid, mitte gongi taguvad gurud.

igaüks ei suudagi süveneda, pole midagi teha. Villido juures õpivadki muide isegi psühhiaatrid. Ka psühholoogid on ennast täiendamas usun. Kui enda teadlikkusesse ja sellesse, millest sul need halvad mõtted peas üldse tulevad, süveneda ei soovi, enda viga

mina see, kelle mees kõike vihkab. Ma ei kujuta ettegi, mis nipiga ma ta sinna loengule saaks. Sest loengud on nõmedad, uhuutajad on nõmedad, V-tähega mehed on nõmedad

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mida vanemaks saad, nii on jah 🙂 ja ega ei viitsigi suhelda, üksi või ühe sõbrannaga saab vabalt hakkama 🙂 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis Kõik ajab närvi ja vihale