Esileht Pereelu ja suhted Kolakogujast ema

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Kolakogujast ema

Postitas:
Kägu

Kas keegi on puutunud kokku olukorraga, kus lähedane inimene kogub asju/kola sellises mastaabis, et see häirib igapäevast elu ja suhteid? Või muutub lausa ohtlikuks? Häbi kirjutada, aga minu ema puhul on see nii läinud, tema pool tubades pole enam üldse ruumi, ei taha sinna lapsigi hoiule anda, lisaks on elektri- ja tuleohutuse poole pealt sügavaid puudujääke, aga inimene keeldub midagi muutmast

Minu arust oli ta tavapärane inimene kuni abikaasa surmani. Kaaslase surma elas ta raskelt üle ja jättis kõik tema asjad nostalgia mõttes alles. Lisaks tuli palju asju tema ema-isa käest ja paari sugulase käest. Ta pole oma 15 aastat midagi ära visanud, hoiab kõik alles, sealhulgas vanad katkised riided, kulunud raamatud, katkise mööbli jne. Teisalt meeldib talle kõiksugu kraami juurde osta, alustades köögi tarvikutest (odavam tehnika, serviisid) lõpetades riiete ja mööbliga.

Ema on jäänud üksi maale suurde majja elama, mis on oma 200 ruutmeetrit, lisaks mitu abihoonet. Ja kujutage ette, ruumi on väga vähe. Kõik toad on vana tehnikat, riideid, kappe, mööblit ja kõike muud kola täis. Midagi ära ei või visata, aga juurde talle meeldib kõike osta.

Muidugi võib küsida, et mis see minu asi on? Siiski ma olen tema tütar ja suhted on kolakogumise pärast tugevalt kannatanud. Mul on kaks õde ja viimase aastaga on asi jõudnud sinnamaale, et enam lapsi talle valvata ei saa viia. Korra oleks ületäitunud pisike raamaturiiul peaaegu 4-aastasele peale kukkunud. Tubades on vaba pinda 10-25%, kohati on kitsad teerajad, kus saab käia, sõna otseses mõttes on toolid toolide ja lauad laudade otsas.

See ei ole enam normaalne. Ema armastab vanu asju (tegelikult ka uusi) rohkem kui oma lapsi või lapselapsi. Hämmastav, aga enam pole sisuliselt 200 m2 majas niipalju ruumi, et saaks ise seal normaalselt olla või lapsi jätta. Kolakogumine on meie omavahelised suhted väga pingeliseks muutnud. Lisaks on juhtmed seinas mitmed korrad kärssama läinud, elektrisüsteem on väga sügavalt nõukogude aegne. Ometigi elektrikut kutsuda ei tohi, kuna see eeldaks seinapindade vabastamist ja massiivsetes kogustes kola likvideerimist.

Kas kellelgi on veel kolakogujatest sugulastega? Kas minu poolt kirjeldatud olukord läheb diagnoosi alla? Kas on üldse võimalusi midagi teha, et olukorda parandada, kui inimene kategooriliselt probleemi eitab?

+21
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan kirjutada youtube’i ”obsessive compulsive cleaners”. Võib-olla need saated annavad veidikene nõu. Paljud kogujad on mingil määral depressiooni kogenud.

Kõige pakilisem on ilmselt selle vana elektrisüsteemi vahetamisega. Äkki saate niimoodi kokkuleppele, et liigutate asju ainult parandustööde ajaks ja siis panete kõik samasse kohta tagasi. Soovin sulle palju edu ja kannatust!

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan kirjutada youtube’i ”obsessive compulsive cleaners”. Võib-olla need saated annavad veidikene nõu. Paljud kogujad on mingil määral depressiooni kogenud.

Kõige pakilisem on ilmselt selle vana elektrisüsteemi vahetamisega. Äkki saate niimoodi kokkuleppele, et liigutate asju ainult parandustööde ajaks ja siis panete kõik samasse kohta tagasi. Soovin sulle palju edu ja kannatust!

Koguja on hoarder, cleaner on hoopis see, kes kogu aeg koristab, need on mingis mõttes vastandid. Hoarderid ei pruugi muidugi alguses räpased olla, aga kuna kola kogumine on tähtis, siis nad ajaga muutuvad selliseks ja muudavad oma kodud prügimägedeks.  Nendest on saateid küll ja see on vaimne häire, nad tajuvad neid asju nagu osana endast, mis sest et nad ei mäletagi, mis kola see seal täpselt on, või ei osa kola on katkine ja kasutamiskõlbmatu või puhas rämps. Nende kujutluses saab seda ikka millekski kasutada ja nt surnud abikaasa asja äraviskamine on nagu laibarüvetamine. Üldse on iga asja äraviskamine neile tohutu katsumus. Nad ei saa aru, mida nad selle nimel ohverdanud on, mõistusega võivadki mõerlda, et hakkan ära viskama, aga kui tegudeks läheb, siis ei suuda ikka millestki loobuda ja uluvad seal oma asjade hunniku otsas ja haletsevad ennast või lähevad tigedaks. Neile on vaja tõsist teraapiat. Jah, ei saagi lapsi nende juurde saata, õigesti teed. Kui ta raatsib oma kola juurest vahel ära tulla, saate ehk sinu juures lapselastega kohtuda, et vanaema päris võõraks neile ei jääks.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema on ka koguja. Ta ostab koguaeg mingeid asju, eriti pöördesse läheb ta siis, kui ta saab need üli odavalt. Ta töötab Rimis ja seal on vahel mingitel asjadel väga suured soodushinnad ja ta alati  kasutab seda ära. Näiteks tal on kodus kolm(!!) suurt tehiskuuske. Need on muidugi karpides, aga ega need karbid väiksed pole. Kui ma küsisin, et miks tal kolme kuuske vaja on, siis ta ütles, et kaks kuuske on tagavaraks. Tal on kaks suurt kohvri täit jõuluehteid. Siis ta kogub tasse, täiesti suvalisi tasse, mis ta on tasuta saanud või sentide eest ostnud. Tal on kõik aknalauad tasse ja taimi täis. Lisaks on tal kodus suur kogus mööblit, mis ta tasuta on saanud. Ja nipsasjadest ma ei räägigi – kõik pinnad on neid täis. Aga ega ta ainult odavaid asju ei osta – alles ostis ta endale robottolmuimeja ja robotaknapesija. Tema jaoks täiesti kasutud asjad, sest aknaid ta lahti ei saa teha, kuna asjad on ees. Ja robottolmuimeja ei saa midagi tal toas teha, sest tal on vaba põrandapinda vähe. Tal on kahe toaline korter, mis on asjadest pungil, kaasaarvatud kelder.
Meie suhted on kannatanud, ma näiteks ei taha, et ta mul külas käib, sest ta tassib mulle koju ka mingeid asju. Ma olen korduvalt tal keelanud seda teha, aga ta ei saa aru. Tema enda juures ma ka eriti käia ei taha, sest seal on nii suur segadus ja nii palju asju, et ebamugav on olla.
Ma isegi ei kujuta ette, mida sellises olukorras teha.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jube. Olen ise väga minimalismi armastav inimene ja juba sellest kõigest lugeda on väsitav ja hirmus. Kindlasti on siin tegu mingi psühholoogilise murega. Olen ka palju hoarderite saateid vaadanud.
Minu ideaal on ntks praegu jooksva seriaali Armastus algus – puhas lumivalge tuba vähese lumivalge mööbliga. Kena!

Samuti filmis Luuraja ja luuletaja Uuspõllu köök. Avas sahtli ja seal oli 1 taldrik, 1 tass, 1 nuga, kahvel, lusikas:).

+14
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu isa on selline. Natuke hoiab seda tagasi mu ema, aga ta on ka sellise pehme iseloomuga ja kannatab ära, et tüli vältida. Neil on terve elamine asju täis. Nad on jaganud kodu omavahel ära, emal on üks tuba ainult tema enda päralt ja sinna isa oma kola ei kogu. Vana kasutuskõlbmatut tehnikat on meeletutes kogustes, isa armastab käia kasutatud asjade poodides endale uusi asju skoorimas.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan kirjutada youtube’i ”obsessive compulsive cleaners”. Võib-olla need saated annavad veidikene nõu. Paljud kogujad on mingil määral depressiooni kogenud.

Kõige pakilisem on ilmselt selle vana elektrisüsteemi vahetamisega. Äkki saate niimoodi kokkuleppele, et liigutate asju ainult parandustööde ajaks ja siis panete kõik samasse kohta tagasi. Soovin sulle palju edu ja kannatust!

Koguja on hoarder, cleaner on hoopis see, kes kogu aeg koristab, need on mingis mõttes vastandid. Hoarderid ei pruugi muidugi alguses räpased olla, aga kuna kola kogumine on tähtis, siis nad ajaga muutuvad selliseks ja muudavad oma kodud prügimägedeks. Nendest on saateid küll ja see on vaimne häire, nad tajuvad neid asju nagu osana endast, mis sest et nad ei mäletagi, mis kola see seal täpselt on, või ei osa kola on katkine ja kasutamiskõlbmatu või puhas rämps. Nende kujutluses saab seda ikka millekski kasutada ja nt surnud abikaasa asja äraviskamine on nagu laibarüvetamine. Üldse on iga asja äraviskamine neile tohutu katsumus. Nad ei saa aru, mida nad selle nimel ohverdanud on, mõistusega võivadki mõerlda, et hakkan ära viskama, aga kui tegudeks läheb, siis ei suuda ikka millestki loobuda ja uluvad seal oma asjade hunniku otsas ja haletsevad ennast või lähevad tigedaks. Neile on vaja tõsist teraapiat. Jah, ei saagi lapsi nende juurde saata, õigesti teed. Kui ta raatsib oma kola juurest vahel ära tulla, saate ehk sinu juures lapselastega kohtuda, et vanaema päris võõraks neile ei jääks.

Kui sa veidike oleksid uurinud, siis sa teaksid, et see saade pole ainult koristajatest. Seal on kogujad ja koristajad kokku pandud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan kirjutada youtube’i ”obsessive compulsive cleaners”. Võib-olla need saated annavad veidikene nõu. Paljud kogujad on mingil määral depressiooni kogenud.

Kõige pakilisem on ilmselt selle vana elektrisüsteemi vahetamisega. Äkki saate niimoodi kokkuleppele, et liigutate asju ainult parandustööde ajaks ja siis panete kõik samasse kohta tagasi. Soovin sulle palju edu ja kannatust!

Cleaners???

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks ma ei saa aru, miks sul sellepärast häbi peaks olema, teemaalgataja? Vaimsete probleemide eest ei ole me keegi kaitstud ja ei kannatajal ega ta lähedastel ei ole midagi häbeneda, vaid abi tuleb otsida. Nii et selles osas tubli, et siiagi teema tegid.

Kas su ema oleks vabatahtlikult nõus psühhiaatri või perearstigi poole pöörduma, kui talle rahulikult ära seletada (mitte ründavalt ega süüdistavalt), et ta olukord näitab, et tuleks spetsialistiga rääkida? Kui ei ole (ja kahjuks tõenäoliselt ei ole), siis ilmselt tasuks alustada kohaliku omavalitsuse sotsiaalosakonnast. Lisaks ei teeks paha, kui ise mõne terapeudiga konsulteerid, võib-olla on Eestis kogujate lähedastele isegi mõni tugigrupp vms, sest see ei ole kindlasti haruldane probleem.

Lisaks, saan aru, et muretsete laste pärast ja see on absoluutselt õigustatud, kuid üritage vältida süüdistavad etteheiteid stiilis “vaata kuidas sa elad, siia ma küll oma lapsi ei luba”. Oma vaimse tervisega hädas inimene paraku satub süüdistustest veel hullemasse seisu, need ei motiveeri teda olukorda parandama. Eelkõige vajab teie ema mõistmist ja tuge ja on täiesti arusaadav, kui te õega talle ise tugiisikuteks olla ei saa, kuid ehk saate vähemalt sellise inimese leidmisesse panustada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et see on levinud pigem just nõukaaja defitsiidist tuleneva taaga tõttu. Mul on kahjuks oma emaga sama probleem, asjad ei mahu majja ära, aga sorteerima, millestki loobuma mitte mingil juhul nõus ei ole. Kahjuks ei arvesta sellised eakad inimesed ka üldse sellega, et kui nad lahkuvad jääb kogu see sorteerimise hiigeltöö nende lähedaste kanda.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan kirjutada youtube’i ”obsessive compulsive cleaners”. Võib-olla need saated annavad veidikene nõu. Paljud kogujad on mingil määral depressiooni kogenud.

Kõige pakilisem on ilmselt selle vana elektrisüsteemi vahetamisega. Äkki saate niimoodi kokkuleppele, et liigutate asju ainult parandustööde ajaks ja siis panete kõik samasse kohta tagasi. Soovin sulle palju edu ja kannatust!

Cleaners???

Äkki on selline saade, kus Monica Gelleri moodi inimesed käivad hoarderite kodusid koristamas? ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu emal oli palju asju, nii hull just ei olnud, et ainult rajad korteris, õnbeks 1 tuba oli siiski enamvähem ok, magamistuba oli küll radadega. Hoidis alles tühjad suhkrupakikotid, leiva-saiakotid, ajakirjad aastast 1960+…, makstud arved aastast 1960+…, riided, jalatsid, vanad kalendrid, kasutatud pesu jne jne.

Kuna ta oli koguaeg kodus, ei saanud salaja ära ka visata midagi ning avalikult ära visata ei tohtinud. Kuigi vahest loobus mõnest asjast vabatahtlikult, kui nt ütlesin, et mul on vaja.

Kahjuks meil lahenes olukord alles ema surmaga.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen kaasa.

Kunagi lahkasime seda teemat ka Ajaviite all:

https://foorum.perekool.ee/teema/kuidas-aidata-kogujat-compulsive-horder/

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema on ka koguja. Ta ostab koguaeg mingeid asju, eriti pöördesse läheb ta siis, kui ta saab need üli odavalt. Ta töötab Rimis ja seal on vahel mingitel asjadel väga suured soodushinnad ja ta alati kasutab seda ära. Näiteks tal on kodus kolm(!!) suurt tehiskuuske. Need on muidugi karpides, aga ega need karbid väiksed pole. Kui ma küsisin, et miks tal kolme kuuske vaja on, siis ta ütles, et kaks kuuske on tagavaraks. Tal on kaks suurt kohvri täit jõuluehteid. Siis ta kogub tasse, täiesti suvalisi tasse, mis ta on tasuta saanud või sentide eest ostnud. Tal on kõik aknalauad tasse ja taimi täis. Lisaks on tal kodus suur kogus mööblit, mis ta tasuta on saanud. Ja nipsasjadest ma ei räägigi – kõik pinnad on neid täis. Aga ega ta ainult odavaid asju ei osta – alles ostis ta endale robottolmuimeja ja robotaknapesija. Tema jaoks täiesti kasutud asjad, sest aknaid ta lahti ei saa teha, kuna asjad on ees. Ja robottolmuimeja ei saa midagi tal toas teha, sest tal on vaba põrandapinda vähe. Tal on kahe toaline korter, mis on asjadest pungil, kaasaarvatud kelder.

Meie suhted on kannatanud, ma näiteks ei taha, et ta mul külas käib, sest ta tassib mulle koju ka mingeid asju. Ma olen korduvalt tal keelanud seda teha, aga ta ei saa aru. Tema enda juures ma ka eriti käia ei taha, sest seal on nii suur segadus ja nii palju asju, et ebamugav on olla.

Ma isegi ei kujuta ette, mida sellises olukorras teha.

Tagavaraks kaks kuuske ????

Ma vabandan, aga see on pisut naljakas.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas su ema võtab teadaolevalt antidepressante?

Vb ta rohtude mõju all , ei tajugi seda segadust enda ümber nii nagu teised.

Mul lähedane võttis deprekaid ja samas oli tal ka kodus palju kola ja segadust. Peale rohtude ära jätmist hakkas ta ise seda segadust tähele panema ja see tugevalt häiris teda.

 

Ma telliks konteineri kohale ja lihtsalt viskaks asju minema.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan kirjutada youtube’i ”obsessive compulsive cleaners”. Võib-olla need saated annavad veidikene nõu. Paljud kogujad on mingil määral depressiooni kogenud.

Kõige pakilisem on ilmselt selle vana elektrisüsteemi vahetamisega. Äkki saate niimoodi kokkuleppele, et liigutate asju ainult parandustööde ajaks ja siis panete kõik samasse kohta tagasi. Soovin sulle palju edu ja kannatust!

Pigem ikka “extreme hoarders” YouTube’s. See otsing toob kolakogujad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas su ema võtab teadaolevalt antidepressante?

Vb ta rohtude mõju all , ei tajugi seda segadust enda ümber nii nagu teised.

Mul lähedane võttis deprekaid ja samas oli tal ka kodus palju kola ja segadust. Peale rohtude ära jätmist hakkas ta ise seda segadust tähele panema ja see tugevalt häiris teda.

Ma telliks konteineri kohale ja lihtsalt viskaks asju minema.

Kindel et niipidi oli? Mitte ei olnud segadus juba enne tablettidega alustamist? Sest depressioonis inimestega võib ka see juhtuda, et kola koguneb ja on suur segadus, sest nad ei jaksa enam millegi eest hoolitseda ja kui segadus juba teatud piiri ületab, siis on sellega tegelemine ju veel raskem ja seda vähem tunnetavad nad endas jõudu seda kraamida. Aga kui inimene pole kolakoguja, vaid segadus on masendusest, siis tal pole haiglast sidet selle koliga ja ta on nõus koristamisega palju kergemini ja äraviskamisega samuti. Kolakogujatel on sellega seoses suured draamad. On olnud ka juhtumeid, kus tehakse neil nt korter tühjaks ja natukese aja pärast on asi üsna endine, sest nad hakkavad uuesti koguma, mis sest et algul ju nägid küll, et lagedamas ruumis on neil mugavam ja ilusam olla ja alles jäänud asjadele ka parem ligipääs, aga emotsionaalne preemia asjade kogumise eest on ilmselt ikka tugevam kui ratsionaalne loogika. Seetõttu ongi neil kindlasti ka hingelist abi vaja.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisage juurde veel äärmine kitsidus, siis saate eriti jubeda kombo. Naaber on selline (maal) – elamine ja hoov on kola täis, peseb ennast kas vihmaveega või siis lumest sulatud veega, majas on veevärk, aga see võtab ju elektrit. Ei küta, elamine külm ja niiske, söögiga koonerdab. Tütar toob emale  süüa, siis käib üks hala – mis kulutamine see on. Talvel viiakse suure sõjaga  lapselapse juures – seal ainult üks hädaldamine, miks elekter põleb, süüa tehakse liiga palju ja kesse siis kulutab.  Tütre palvel kutsun ikka enda juurde ja pakun süüa või viin külakosti.  Veekeedukann on iidvana, aga uue, mis tütar kinkis, ei võta pakist välja, ka potid ja pannid on jubedad, uusi kasutusele ei võta. Tütar on väsinud temaga vaidlemast ja kemplemast. Parim, mis suudavad teha on, et talvekuudel elab normaalselt, aga kui vähegi soojaks läheb – läheb koju tagasi.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellised asjad lõpevad inimese sutmaga. Sina saad tegeleda siis prügimajandusega. Ei aita miski, ise nad oma kraamist ei loobu, loobuvad inimsuhetest.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Emal mingit diagnoosi pole. Tegelikult ilmselt on, aga ta pole kuhugi pöördunud ja kui seda soovitada, siis läheb ta kurjaks. Üldiselt on ta muidu sõbralik ja toimekas inimene, aga kohe, kui rääkida, et asju võiks veidikenegi vähem olla, siis “läheb ta lukku”. Olen proovinud ema tema sõbrannade kaudu mõjutada, sõbrannad nõustuvad täielikult, et kolahunnikud on aastatega üle piiri läinud. Kahjuks on nii, et kes iganes soovitab midagi ära visata või vähem osta, siis see saab korraliku sõimuvalangu. Kusjuures muus osas on ema vanuse kohta (72-aastat) hästi toimiv inimene. Sõidab autoga, käib täiskohaga tööl, natuke trennis, kultuuriüritustel, tal on kindel suhtlusringkond jne.

Minu arust asjade kogumine ajaga süveneb ning kui nii edasi läheb, siis varsti on kriitiline piir ületatud. Kuna tal on vanuse kohta hea sissetulek, siis lisaks vanade asjade alleshoidmisele saab ta ka uusi pidevalt juurde osta. Mul on 2 õde ja me kõik oleme oluliselt vähendanud külaskäike ema juurde, isegi lapselapsi ei saa talle enam normaalselt nädalavahetuseks hoida jätta. Lisaks üritab ta ka meile kõiksugu asju tuua. Vahel on kingitused head, näiteks midagi asjalikku kööki (kuigi neid pole vaja, saan ise ilusti hakkama). Teisalt ta toob üha enam suurtes kogustes kola ka meile. Alates Nõukogude aegsetest raamatutest, vanadest kaltsuriietest jne. Mina ja õed oleme üritanud viisakalt märku anda, et ei ole neid kaltsuka riideid või vanu raamatuid lihtsalt nii palju vaja. Aga ta toob ikka, ootab suurt tänulikkust ja kui vihjata, et äkki ei peaks neid asju tooma, siis saab kurjaks.

Mis siis lahendus oleks? Ilmselt nagu teiste kommentaaridest aru saan, siis head lahendust ei olegi. Ta kategooriliselt keeldub probleemi tunnistamast. Ja kuna muus osas on adekvaatne, siis kuidagi sekkuda vist ei saa?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No teile toodud kola annate talle tagasi.

Ega siin enam vihjates hakkama saa. Öelda tuleb otse, et sinu kola ma ei taha. Vii prükki.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No teile toodud kola annate talle tagasi.

Milleks ometi tagasi anda?! Ära visata tuleb loomulikult. Saab niigi palju seda kola vähemaks.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu ema on ka koguja, ainult et tal ei olnud nii palju ruumi, kuhu asju panna – kõik pidi mahtuma kahetoalisesse korterisse.
Ega me ka seal väga käia ei ole tahtnud, sest pole selle sodihunniku keskel lihtne olla. Lapsi ei tahtnud ka sinna lasta, kuigi ta ootas neid, sest reaalselt polnud normaalset kohta, kus nad näiteks magada saaks.
Igasugune rääkimine ainult vihastas teda, sest tema probleemi ei näinud, kõik asjad olid vajalikud.

Me saime suuremast sodist lahti, kui tekkis vajadus elukohta vahetada. Küsisin otse, et kuidas ta kujutab ette, et me teda kogu selle hunniku asjadega kolima hakkame? Või kui me teeme müügiks pilte, siis kui ahvatlev ostjale selline avanev pilt on? Siis ta oli ka väga tõrges sorteerimisel, ära viskamisel ja ära jagamisel, aga mingist osast kogutud asjadest saime lahti. Näiteks tuli sellest 2-toalisest korterist välja 5(!!!) tolmuimejat. Kõigil oli loomulikult midagi viga ja ükski normaalselt ei töötanud.

Tõsise hoo asjadest loobumisega sai ta sisse siis, kui päriselt kolima pidi hakkama. Kuna kogu pakkimine jm oli tema töö, jõudis ilmselt kohale, kui suur pingutus see on. Ähkis ja kurtis, aga järgmine osa asju jõudis prügimäele.
Nüüd ta elab uues korteris, mis oli värskelt tema jaoks renoveeritud ja sisse kolides täiesti tühi. Minu meelest säilitas ta jätkuvalt mõttetult palju tarbetuid asju, aga üldpilt on ikkagi mitu korda parem kui enne. Uus kodu on veel korras ja nii lapsed kui lapselapsed käivad hea meelega. Mulle tundub, et ta on ise ka aru saanud, et see on suhete paranemise ja tihedama suhtlemise põhjuseks. Ilmselt ta oma eluajal enam sellist kogust asju ei suuda kokku koguda, kui enne oli.

Nii et minu 20+ aastat kogemust kogujaga ütleb, et rääkimisest on vähe kasu, kui inimene probleemi ei tunnista.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks õdedest meelitab ta paariks päevaks spaasse või reisile kaasa ja teised saavad sellel ajal kodu rämpsust tühjaks vedada. Pärast on suur tüli ilmselt aga lõppude lõpuks on see teie ema ja perede tervise kaitseks.

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks ei tee paari päevaga midagi ja teiseks on see ebaseaduslik sissetungimine ja vargus.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jube. Olen ise väga minimalismi armastav inimene ja juba sellest kõigest lugeda on väsitav ja hirmus. Kindlasti on siin tegu mingi psühholoogilise murega. Olen ka palju hoarderite saateid vaadanud.

Tundub, et sul on ka mingi psühholoogiline mure, kui ise ei suuda asjadest isegi lugeda, samas vaatad palju hoarderite saateid.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks ei tee paari päevaga midagi ja teiseks on see ebaseaduslik sissetungimine ja vargus.

Usud, et ema teeb tütarde peale politseisse avalduse, et 1980 a. ajalehed ja koitanud nõukaaegsed vaibad varastati?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks ei tee paari päevaga midagi ja teiseks on see ebaseaduslik sissetungimine ja vargus.

Usud, et ema teeb tütarde peale politseisse avalduse, et 1980 a. ajalehed ja koitanud nõukaaegsed vaibad varastati?

No mina seda ei välistaks. Iseasi muidugi, kuipalju politsei seda menetlema hakkaks, aga sellise inimese jaoks on kogumine elu mõte ja kui ta asjad selja taga ära visatakse oleks see tema jaoks lausa kriminaalne noa selga löömine. Ei välista ka, et pärast seda pööraks täitsa ära ja hakkaks veel rohkem koguma ja varandust valvama (et “vargad” ei tuleks)”.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks ei tee paari päevaga midagi ja teiseks on see ebaseaduslik sissetungimine ja vargus.

Usud, et ema teeb tütarde peale politseisse avalduse, et 1980 a. ajalehed ja koitanud nõukaaegsed vaibad varastati?

Sa ei saa olla nii empaatiavõimetu jobu, et aru saada, kui vastik on, kui keegi salaja käib sinu kodus ja viskab sinu asju ära.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks ei tee paari päevaga midagi ja teiseks on see ebaseaduslik sissetungimine ja vargus.

Usud, et ema teeb tütarde peale politseisse avalduse, et 1980 a. ajalehed ja koitanud nõukaaegsed vaibad varastati?

Sa ei saa olla nii empaatiavõimetu jobu, et aru saada, kui vastik on, kui keegi salaja käib sinu kodus ja viskab sinu asju ära.

Asjade ja “asjade” ära viskamisel on suur vahe. Kui ära visatakse 6 kasti vanu tühje jogurtitopse ja virnade kaupa ladustatud vanu ajalehti või katkiseid kodumasinaid siis ei ole see mitte vastik ja õel vaid mõistlik tegu inimese elu ja tervise kaitseks. Ka meie maal on reaalseid juhtumeid, kus pääsjad ei saa inimesele ligi kuna sodivirnad on langenud kokku ja inimene halvemal juhul jääb sinna alla.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Pereelu ja suhted Kolakogujast ema