Esileht Koolilaps kooli jõudes telefonid õpetajate kätte ja enne koju minekut lapsele tagasi

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: kooli jõudes telefonid õpetajate kätte ja enne koju minekut lapsele tagasi

Postitas:
Anonymous

Ja kuidas ilma emmeta selline olukord lahendada? Meie koolis küll laps ise keset koolipäeva koolist lahkumist otsustada ei tohi. Aga samas neid päevi on küll, kui ei õde ega klassijuhataja koolis pole. Lihtsalt huvi pärast. Tavaliselt kooskõlastatakse sel juhul lahkumine lapsevanemaga, kes paneb ekooli puudumistõendi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.02 00:36; 13.02 20:44; 13.02 22:32; 14.02 08:30; 14.02 16:10; 15.02 15:01; 16.02 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem pean õigeks õpetajatele laiemate õiguste andmist korrarikkujatelt telefonide äravõtmiseks.

Õpetajal ongi juba õigus telefon ära võtta ja võib selleks isegi vähest jõudu kasutada. Asi peab siis muidugi dokumenteeritud olema ja telefoni seisukord äravõtmise hetkel fikseeritud saama. Ka koolis, kus töötan, on sellest juttu olnud ja vastavad blanketid olemas. Praktikas seda siiski ei kasutata, aga telefone võetakse segajatelt ikka ära. Mina võtan ka, kuigi jõudu ma selleks ei kasuta. Telefoni asetan õrnalt oma lauale või mõne kapi peale kogu klassi silma all ja see jääb sinna tunni lõpuni.

Siiski väga palju parem oleks, kui keegi ei peaks midagi käest ära korjama ja lapsed õpiksid telefone ja muid vidinaid kasutama mõistlikult, et nad õpiksid ise oma käitumist ohjama ja suudaksid vastutustundlikuks areneda. See nõuab lapsevanematelt järjepidevat kasvatustööd, mis on muidugi tülikas (olen ka ise peaaegu pubekate vanem), aga tasub end lõpuks kuhjaga ära. Kes oma last armastab, see näeb kasvatamisega vaeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 16:20; 13.02 20:50; 16.02 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulles teema juurde, siis vahetunniks võiks lapsed siiski telefoni kasutada saada. Sellepärast vanemad lapsele telefoni ju muretsevadki, et laps oleks kättesaadav ja vajadusel saaks ka tema vanemaid kätte, logistilistes küsimustes näiteks või mis iganes ette võib tulla.

Mis see siis täpsemalt võib ette tulla? Miks peab laps kogu aeg kättesaadav olema? Kas te ise töö ei käigi või? Koolis tegelevad laste muredega kooli töötajad.

näiteks räme kõhuvalu. Medõde ei ole kabinetis, klassijuhataja on maja peale kadunud, aga andnud korralduse teda kindlasti üles otsida, kui vaja koju minna.

Siis pöördub esimese täiskasvanu poole. Kuidas meie küll telefonita ellu jäime, paljudel polnud koduski..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 21:42; 13.02 17:13; 13.02 21:15; 14.02 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas ilma emmeta selline olukord lahendada? Meie koolis küll laps ise keset koolipäeva koolist lahkumist otsustada ei tohi. Aga samas neid päevi on küll, kui ei õde ega klassijuhataja koolis pole. Lihtsalt huvi pärast. Tavaliselt kooskõlastatakse sel juhul lahkumine lapsevanemaga, kes paneb ekooli puudumistõendi.

just seda ma tegingi – andsin lapse sõnumile vastuseks, et tulgu kohe koju, saatsin klassijuhatajale sõnumi ja panin e-kooli tõendi. Nad ei tohi tõepoolest koolist lahkumist ise otsustada.
Minu lapsel ei ole ka probleemi tunni ajal või vahetunnis ohjeldamatult nutimängude mängimisega – millega ma tahangi öelda, et lapsed on erinevad ja telefonidele päris nulltolerantsi kehtestada ei ole õige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.02 12:22; 12.02 13:00; 12.02 20:54; 13.02 19:02; 13.02 21:28; 14.02 06:54; 14.02 21:42; 15.02 15:55; 15.02 16:27; 16.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas ilma emmeta selline olukord lahendada? Meie koolis küll laps ise keset koolipäeva koolist lahkumist otsustada ei tohi. Aga samas neid päevi on küll, kui ei õde ega klassijuhataja koolis pole. Lihtsalt huvi pärast. Tavaliselt kooskõlastatakse sel juhul lahkumine lapsevanemaga, kes paneb ekooli puudumistõendi.

Laps läheb õpetajate tuppa või pöördub mõne teise (tuttava) õpetaja poole, kes aitab oma õpetajat teavitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 14:26; 12.02 16:49; 13.02 20:16; 13.02 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Minu meelest on lihtsam, kui teise õpetaja asemel kannab vastutust lapsevanem. Mul on olnud olukordi, kui lasen koju ära tulla kui ka selliseid, kui soovitan päeva lõpuni vastu pidada. Lapsevanemal on üldiselt kogemus olemas, et mis millise kaebuse taga võib olla. Võõral õpetajal seda pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.02 00:36; 13.02 20:44; 13.02 22:32; 14.02 08:30; 14.02 16:10; 15.02 15:01; 16.02 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis ka telefonid kotis ja koolipäeva jooksul välja võtta ei või. Esimeses kooliastmes jälgiti seda nii klassijuhataja kui ka korrapidaja-õpetajate poolt vahetunnis. Kes eksis, selle telefon läks vist õpetaja kätte hoiule. Tundides kasutatakse vajadusel kooli tahvelarvuteid. Nüüd neljandas on kord veidi leebem, kuna on aineõpetajad. Siiski telefonide näppimine lubatud ei ole ja vahetundides telefonis ei mängita.

Kuidas last kätte saada? Kui on kiireloomuline probleem (meil oli vist kaks juhust algklasside jooksul)- sõnum klassijuhatajale, kes teate lapsele edastas. Kui ei ole kiireloomuline, kannatab ju tundide lõpuni oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100% poolt.

Olete käinud vahetunnis koolis, kus nutikad lubatud? Istuvad zombiderivid…

Me koolis algklassides keelatud õnneks.
Lapsed mängivad lauamänge, jutustavad, joonistavad jne, soojal ajal käivad õues.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis ka telefonid kotis ja koolipäeva jooksul välja võtta ei või. Esimeses kooliastmes jälgiti seda nii klassijuhataja kui ka korrapidaja-õpetajate poolt vahetunnis. Kes eksis, selle telefon läks vist õpetaja kätte hoiule. Tundides kasutatakse vajadusel kooli tahvelarvuteid. Nüüd neljandas on kord veidi leebem, kuna on aineõpetajad. Siiski telefonide näppimine lubatud ei ole ja vahetundides telefonis ei mängita.

Kuidas last kätte saada? Kui on kiireloomuline probleem (meil oli vist kaks juhust algklasside jooksul)- sõnum klassijuhatajale, kes teate lapsele edastas. Kui ei ole kiireloomuline, kannatab ju tundide lõpuni oodata.

meil ei toimi, õpetajal ei pruugi meeles seista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.02 12:22; 12.02 13:00; 12.02 20:54; 13.02 19:02; 13.02 21:28; 14.02 06:54; 14.02 21:42; 15.02 15:55; 15.02 16:27; 16.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Klassijuhataja teate edastajana toimiks arvatavasti ainult algklassides. Hiljem võib klassijuhatajaga olla nt 1 tund päevas või isegi mitte seda. Ja loota, et see vaene õpetaja siis mööda 4-korruselist koolimaja last taga otsib, ei oleks minu meelest päris viisakas.
Ka on klassijuhatajad erinevad. Mul on lapsel olnud kaks klassijuhatajat – üks neist vaatas oma telefoni paar korda päeva jooksul, aga teine on selgelt välja öelnud, et temaga suhtlemiseks on eelkõige e-kool, ülejäänud variante vaatab nii juhuslikult, et sellele loota ei maksa.
Koolil tahvelarvuteid ei ole, kasutavad telefone ka tundides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.02 00:36; 13.02 20:44; 13.02 22:32; 14.02 08:30; 14.02 16:10; 15.02 15:01; 16.02 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei pea olema 100% ja pidevalt telefoni teel kättesaadav, mõttetu haigus on see, et käia telefon n.ö. hammaste vahel ringi, et äkki on vaja kuhugi helistada.
Lapsel on telefon kodus, 3 aasta jooksul ei ole tekkinud olukorda, et peaks mind kohe kättesaama. Ta teab ka seda, et ma ei pruugi oma mobiili võttagi (ta on hääletu peal), kui mul on koosolek või olen kliendiga nõupidamisel. Vaieldamatult on veel töökohti, kus ei saa telefoni võtta.
Ma tulen õhtul koju, telefon jääb käekotti ja ise pikutan magamistoas – isegi, kui ma kuulen, et telefon aeliseb – ei torma võtma, helistan tagasi. Ämm on selline, kui ma ei võta telefoni, siis helistab mehele, kui mees ei võta – siis hakkab lastele helistama, et mis on lahti. Midagi ei ole lahti, ei ole hetkel aega vastata. Teise inimese telefoni teel kättesaamine ei ole inimõigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 18:54; 14.02 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps kolmandas klassis, kool kodust kahe maja kaugusel, enamuse ajast on lapsel telefon kodus, kuid praegu, kui kogu klass hoolega Matetalgutel osaleb, võtab kooli kaasa, sest seda on lubatud vahetundides lahendada, sest lahenduskeskkond on avatud tööpäeviti 07:00…14:00. Muul ajal on lastel telefonid tahvli küljele kinnitatud nimelistes taskutes, sellekohase ettepaneku tegid lapsevanemad ise õppeaasta alguses toimunud koosolekul.
Kui mingi probleem koolis tekibki, siis on lapsel mu telefoninumber peas. Üldiselt ma ei poolda iga pisiasja pärast helistamist, seda olen ka lapsele rääkinud, et, jah, ma saan aru, et sul on valus ja paha kui keegi jala ette pani, aga ma ei saa tööl olles sulle joosta igale sinikale-muhule peale puhuma, ei tee seda ka kodus. Kui on nii suur probleem, et õpetaja/med.-töötaja tahab lapsevanemat teavitada, siis teeb ta seda juba oma numbrilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul on laps algklassidest mitmedki aastad kaugemale jõudnud. Algklassides käis koosolekutel kõva arutelu telefonide kasutamise osas. Kõik vanemad olid nõus, et keelame ära. Õpetaja ütles, et kontrollida pole vaja, lapsed kannavad ise vabatahtlikult ette, kui kellelgi käes näevad. Viiendast klassist alates eriti enam ei arutatagi vanematega suurt midagi. Klassijuhataja ajab enamasti ise otse lastega asju. Mulle meeldiks, kui nad nüüd jõuaks pigem selleni, et telefonidel on oma aeg, koht ja roll. Kaua sa ikka keelad ja takistad. 12. klassis on juba lausa täisealised. Ei näe selles probleemi, kui hääletuks pandud telefon on kotis ja enne koolipäeva lõppu vaatad, ega mingeid teateid pole jäetud. Mitte seade pole probleem, vaid selle väärkasutus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.02 00:36; 13.02 20:44; 13.02 22:32; 14.02 08:30; 14.02 16:10; 15.02 15:01; 16.02 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot, palun, tehke nüüd siis MEESKONNATÖÖD, armsad lapsevanemad. Tehke nii, et lapsed tunnis telefoni ei kasutaks. Sellest sünnib tõesti ainult palju pahandust: õpilased hakkavad ülejäänute tahte vastaselt tunnis filmima ja salvestama, tekitavad tunnis asjatut müra, ei õpi, ei tööta kaasa.

Mina ei saa vägisi kellegi kotist telefoni välja võtta ja juba 11aastane turskem sell võib mulle koolis vägisi telefoni endale võtmise eest peksa anda. Või hakkan ma klassis tagaajamist telefoni omanikuga mängima?

See on ikka vanemate koduse kasvatustöö praak, et lastel telefonid tunnis laual on. Õppida saab efektiivselt vabalt ka telefoni kasutamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 17:02; 14.02 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulles teema juurde, siis vahetunniks võiks lapsed siiski telefoni kasutada saada. Sellepärast vanemad lapsele telefoni ju muretsevadki, et laps oleks kättesaadav ja vajadusel saaks ka tema vanemaid kätte, logistilistes küsimustes näiteks või mis iganes ette võib tulla.

Mis see siis täpsemalt võib ette tulla? Miks peab laps kogu aeg kättesaadav olema? Kas te ise töö ei käigi või? Koolis tegelevad laste muredega kooli töötajad.

Oh, unustasin, et perekooli kägu vajab ju alati näiteid, tema enda kujutlusvõime on ju vaid perekooli ekraani suurune. 😀 Ok, oli vaja lapsega eriarstile minna, minu logistika tõttu läks see aeg aga muutmisele. Hommikul enne lapse kooli minekut ei olnud polikliinik veel avatud, lubasin lapsele päeva jooksul teada anda. Et võimalik, et pean talle poole päeva pealt järele tulema ja on arstile minek. Tervis ennekõike, seega ei saa viivitada ja arstiajad saab ju vaid koolipäeval, samas pole vaja selleks tervet koolipäeva vabaks võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 21:04; 13.02 16:15; 14.02 21:22; 14.02 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulles teema juurde, siis vahetunniks võiks lapsed siiski telefoni kasutada saada. Sellepärast vanemad lapsele telefoni ju muretsevadki, et laps oleks kättesaadav ja vajadusel saaks ka tema vanemaid kätte, logistilistes küsimustes näiteks või mis iganes ette võib tulla.

Mis see siis täpsemalt võib ette tulla? Miks peab laps kogu aeg kättesaadav olema? Kas te ise töö ei käigi või? Koolis tegelevad laste muredega kooli töötajad.

Oh, unustasin, et perekooli kägu vajab ju alati näiteid, tema enda kujutlusvõime on ju vaid perekooli ekraani suurune. ???? Ok, oli vaja lapsega eriarstile minna, minu logistika tõttu läks see aeg aga muutmisele. Hommikul enne lapse kooli minekut ei olnud polikliinik veel avatud, lubasin lapsele päeva jooksul teada anda. Et võimalik, et pean talle poole päeva pealt järele tulema ja on arstile minek. Tervis ennekõike, seega ei saa viivitada ja arstiajad saab ju vaid koolipäeval, samas pole vaja selleks tervet koolipäeva vabaks võtta.

Selliste üliharva ettetulevate juhtumite jaoks ei pea küll lapsel pidevalt just nutitelefon ligi olema. Saab teatada näiteks kooli sekretrile. Elu toimis ka sellisel igiammusel ajal, kui igal lapsel veel nutitelefoni polnud. Nüüd tunduvad inimesed mõtlemisvõime täiesti kaotanud olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 21:42; 13.02 17:13; 13.02 21:15; 14.02 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulles teema juurde, siis vahetunniks võiks lapsed siiski telefoni kasutada saada. Sellepärast vanemad lapsele telefoni ju muretsevadki, et laps oleks kättesaadav ja vajadusel saaks ka tema vanemaid kätte, logistilistes küsimustes näiteks või mis iganes ette võib tulla.

Mis see siis täpsemalt võib ette tulla? Miks peab laps kogu aeg kättesaadav olema? Kas te ise töö ei käigi või? Koolis tegelevad laste muredega kooli töötajad.

Oh, unustasin, et perekooli kägu vajab ju alati näiteid, tema enda kujutlusvõime on ju vaid perekooli ekraani suurune. ???? Ok, oli vaja lapsega eriarstile minna, minu logistika tõttu läks see aeg aga muutmisele. Hommikul enne lapse kooli minekut ei olnud polikliinik veel avatud, lubasin lapsele päeva jooksul teada anda. Et võimalik, et pean talle poole päeva pealt järele tulema ja on arstile minek. Tervis ennekõike, seega ei saa viivitada ja arstiajad saab ju vaid koolipäeval, samas pole vaja selleks tervet koolipäeva vabaks võtta.

Selliste üliharva ettetulevate juhtumite jaoks ei pea küll lapsel pidevalt just nutitelefon ligi olema. Saab teatada näiteks kooli sekretrile. Elu toimis ka sellisel igiammusel ajal, kui igal lapsel veel nutitelefoni polnud. Nüüd tunduvad inimesed mõtlemisvõime täiesti kaotanud olema.

Ja kui laps juhtub sellel ajal keh. kasv tunnis olema, mis on hoopis eemal hoones, siis saab sekretär lapse kätte alles tund aega hiljem ja arstile me enam ei jõuaks. Ja mõtlemisvõimet soovi ikka iseendale, et sulle lihtsaid asju siin pikalt-laialt seletada ei tuleks. 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 21:04; 13.02 16:15; 14.02 21:22; 14.02 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulles teema juurde, siis vahetunniks võiks lapsed siiski telefoni kasutada saada. Sellepärast vanemad lapsele telefoni ju muretsevadki, et laps oleks kättesaadav ja vajadusel saaks ka tema vanemaid kätte, logistilistes küsimustes näiteks või mis iganes ette võib tulla.

Mis see siis täpsemalt võib ette tulla? Miks peab laps kogu aeg kättesaadav olema? Kas te ise töö ei käigi või? Koolis tegelevad laste muredega kooli töötajad.

Oh, unustasin, et perekooli kägu vajab ju alati näiteid, tema enda kujutlusvõime on ju vaid perekooli ekraani suurune. ???? Ok, oli vaja lapsega eriarstile minna, minu logistika tõttu läks see aeg aga muutmisele. Hommikul enne lapse kooli minekut ei olnud polikliinik veel avatud, lubasin lapsele päeva jooksul teada anda. Et võimalik, et pean talle poole päeva pealt järele tulema ja on arstile minek. Tervis ennekõike, seega ei saa viivitada ja arstiajad saab ju vaid koolipäeval, samas pole vaja selleks tervet koolipäeva vabaks võtta.

Selliste üliharva ettetulevate juhtumite jaoks ei pea küll lapsel pidevalt just nutitelefon ligi olema. Saab teatada näiteks kooli sekretrile. Elu toimis ka sellisel igiammusel ajal, kui igal lapsel veel nutitelefoni polnud. Nüüd tunduvad inimesed mõtlemisvõime täiesti kaotanud olema.

püha karistus… meil on koolis üle 900 lapse, vaene sekretär. Tänapäeval on elutempo tunduvalt kiirem ja otsustamisele/ümberotsustamisele minevaid olukordi päeva jooksul kordades rohkem. Seda ma muide õpetan oma lapsele küll, et uneajal ja miks mitte ka nädalavahetusel lülitab telefoni välja, ei pea olema kogu aeg kättesaadav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.02 12:22; 12.02 13:00; 12.02 20:54; 13.02 19:02; 13.02 21:28; 14.02 06:54; 14.02 21:42; 15.02 15:55; 15.02 16:27; 16.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulles teema juurde, siis vahetunniks võiks lapsed siiski telefoni kasutada saada. Sellepärast vanemad lapsele telefoni ju muretsevadki, et laps oleks kättesaadav ja vajadusel saaks ka tema vanemaid kätte, logistilistes küsimustes näiteks või mis iganes ette võib tulla.

Mis see siis täpsemalt võib ette tulla? Miks peab laps kogu aeg kättesaadav olema? Kas te ise töö ei käigi või? Koolis tegelevad laste muredega kooli töötajad.

Oh, unustasin, et perekooli kägu vajab ju alati näiteid, tema enda kujutlusvõime on ju vaid perekooli ekraani suurune. ???? Ok, oli vaja lapsega eriarstile minna, minu logistika tõttu läks see aeg aga muutmisele. Hommikul enne lapse kooli minekut ei olnud polikliinik veel avatud, lubasin lapsele päeva jooksul teada anda. Et võimalik, et pean talle poole päeva pealt järele tulema ja on arstile minek. Tervis ennekõike, seega ei saa viivitada ja arstiajad saab ju vaid koolipäeval, samas pole vaja selleks tervet koolipäeva vabaks võtta.

Selliste üliharva ettetulevate juhtumite jaoks ei pea küll lapsel pidevalt just nutitelefon ligi olema. Saab teatada näiteks kooli sekretrile. Elu toimis ka sellisel igiammusel ajal, kui igal lapsel veel nutitelefoni polnud. Nüüd tunduvad inimesed mõtlemisvõime täiesti kaotanud olema.

Ja kui laps juhtub sellel ajal keh. kasv tunnis olema, mis on hoopis eemal hoones, siis saab sekretär lapse kätte alles tund aega hiljem ja arstile me enam ei jõuaks. Ja mõtlemisvõimet soovi ikka iseendale, et sulle lihtsaid asju siin pikalt-laialt seletada ei tuleks. ????

Siis ei jää sul küll muud üle, kui oma lapsukesele kodus selgeks teha, et tunnis ei tohi telefoni kasutada. Ja kui aru ei saa, tuleb sul lapsele karistus välja mõelda, sest õpetajad seda su lapsukesega enam ammu teha ei saa.
Ja kui ei mõika lastele ei õpetajate ega vanemate keelud, siis tuleb lastel koolis telefonid ära keelata. Sest õpetajad tahavad ka oma tööd teha, ilma et neid mobiiltelefoniskandaale pidevalt lahendama peaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 17:02; 14.02 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selleks ei ole vaja kohe emale-isale helistada, esmane pöördumine ikka õpetaja poole

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 11:24; 15.02 13:32; 15.02 13:44; 15.02 13:46; 16.02 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem pean õigeks õpetajatele laiemate õiguste andmist korrarikkujatelt telefonide äravõtmiseks.

Õpetajal ongi juba õigus telefon ära võtta ja võib selleks isegi vähest jõudu kasutada. Asi peab siis muidugi dokumenteeritud olema ja telefoni seisukord äravõtmise hetkel fikseeritud saama. Ka koolis, kus töötan, on sellest juttu olnud ja vastavad blanketid olemas. Praktikas seda siiski ei kasutata, aga telefone võetakse segajatelt ikka ära. Mina võtan ka, kuigi jõudu ma selleks ei kasuta. Telefoni asetan õrnalt oma lauale või mõne kapi peale kogu klassi silma all ja see jääb sinna tunni lõpuni.

Siiski väga palju parem oleks, kui keegi ei peaks midagi käest ära korjama ja lapsed õpiksid telefone ja muid vidinaid kasutama mõistlikult, et nad õpiksid ise oma käitumist ohjama ja suudaksid vastutustundlikuks areneda. See nõuab lapsevanematelt järjepidevat kasvatustööd, mis on muidugi tülikas (olen ka ise peaaegu pubekate vanem), aga tasub end lõpuks kuhjaga ära. Kes oma last armastab, see näeb kasvatamisega vaeva.

Loen ja mõtlen, just selline mõtteviis näitab, kui haige on meie ühiskond. Kardavad õpetajad, et neid süüdistatakse hiljem telefonide lõhkumises-kadumises. No kuhu need telefonid kaovad ja mis nendega juhtub, kui hommikul korjatakse telefonid karbi sisse kokku-(luku taha) ja peale tunde antakse kätte. Mis me nendest lastest tahame, kui me ise ei suuda aru saada, et koolis oleku ajal saab ka ilma telefonita väga edukalt hakkama. Sellise suhtumisega, et äkki on lapsel mure ja vaja helistada vanemale, minu meelest just selline mõtteviis kasvatab lastest memmepojad. Ja kui on vaja lapsele teade anda, töötab väga hästi süsteem, et õpetajatetuppa teade jätta. Väga äpulikud suhtumised, et ilma telefonita on võimatu päeva mööda saata. Ja võin väita 100%, et kui telefon on kotis, siis seda vaadatakse ikka korduvalt ja korduvalt, selle asemel, et tegeleda vahetunnis muude asjadega. Lihtsalt suhelda sõpradega ja tegeleda muude asjadega. Lihtsalt puhata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 11:24; 15.02 13:32; 15.02 13:44; 15.02 13:46; 16.02 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja milline õpetaja tahaks nende telefonide eest vastutada? Nt 25 last klassis. Ühe nutitelefoni väärtus nt 100 eurot= kokku 2500 eurot.
Mulle isiklikult ei meeldiks selline ärakorjamine. Pigem pean õigeks õpetajatele laiemate õiguste andmist korrarikkujatelt telefonide äravõtmiseks.
Miks mulle endale ei meeldiks – laps on liigesehädaga ja võimalus (see ei tähenda seda, et ta seda pidevalt teeks) nõu küsida, bussile vastu kutsuda või muud abi küsida, on oluline. Kui ta peaks pidevalt telefoni vajadust põhjendama, siis ta lööks käega ja kannataks niisama, mis ei oleks üldse hea.

Loen ja mõtlen, just selline mõtteviis näitab, kui haige on meie ühiskond. Kardavad õpetajad, et neid süüdistatakse hiljem telefonide lõhkumises-kadumises. No kuhu need telefonid kaovad ja mis nendega juhtub, kui hommikul korjatakse telefonid karbi sisse kokku-(luku taha) ja peale tunde antakse kätte. Mis me nendest lastest tahame, kui me ise ei suuda aru saada, et koolis oleku ajal saab ka ilma telefonita väga edukalt hakkama. Sellise suhtumisega, et äkki on lapsel mure ja vaja helistada vanemale, minu meelest just selline mõtteviis kasvatab lastest memmepojad. Ja kui on vaja lapsele teade anda, töötab väga hästi süsteem, et õpetajatetuppa teade jätta. Väga äpulikud suhtumised, et ilma telefonita on võimatu päeva mööda saata. Ja võin väita 100%, et kui telefon on kotis, siis seda vaadatakse ikka korduvalt ja korduvalt, selle asemel, et tegeleda vahetunnis muude asjadega. Lihtsalt suhelda sõpradega ja tegeleda muude asjadega. Lihtsalt puhata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 11:24; 15.02 13:32; 15.02 13:44; 15.02 13:46; 16.02 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti? Neljandikud guugeldavad õpetaja faktivigu? No arusaadav, mijs siis nutikas tunnis kadutusel on, õpetaja kogu jutt tuleb kogu aeg neljandike poole jooksvalt üle kontrollida.
Ehk okeks parem direktorilt uus õpetaha küsida, kes nii palju vigu ei tee.

Arusaadav, miks sa seda kardad, kui su tekstis olevaid vigu vaadata. No tõesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 14:13; 15.02 15:51; 15.02 15:57; 15.02 16:03; 15.02 16:17; 16.02 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Seda, et tema ei taha telefone enda kätte korjata ja nende eest vastutada, ütles algklasside ajal mu lapse klassijuhataja.
Ja kas parandab kuidagi enesetunnet, kui liigesehaigusega last memmekaks nimetada. Oleks kellelgi sellest parem, kui me üle õpetajate toa suhtleksime, et milliseid tablette ta peaks võtma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.02 00:36; 13.02 20:44; 13.02 22:32; 14.02 08:30; 14.02 16:10; 15.02 15:01; 16.02 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie koolides siis telefoni õppevahendina üldse ei kasutata? On igasuguseid nutikaid äppe, mida 5 min kasutades saab laps oma telefonivajaduse rahuldatud.

ma imestan sama. Meie koolis on nt muusikatunnis isegi kästud lastel “bändid” moodustada, mis siis telefonihelinatest kombineeritud pala esitasid. Üks paljudest näidetest. Kooli direktor on seisukohal, et lapsed tuleb õpetada digivahendeid kasutama, mitte neid iga hinna eest vältida.

Selle jaoks saab telefonid ometi spetsiaalselt kätte anda.

No just. Ma ka ei saa aru, miks need kaks asja nagu pudru ja kapsad siin teemas segi on. Keegi polegi arvanud, et telefoni ei võiks õppeeesmärgil kasutada. Siis saab ju need kätte anda.

Kuigi, ma ei arva, et selline mingite isiklike asjade ärakorjamine väga lugupidav oleks nende suhtes, kellelt ära korjatakse. Läheb natuke ühte patta läbiotsimisega. Ja ma leian, et laste lugupidav kohtlemine on väga oluline, et ka ise sellist käitumist viljelema hakkaks. Samas ei saa lasta tunnis mingite vidinatega mängida. Ei teagi, mis õige oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 14:13; 15.02 15:51; 15.02 15:57; 15.02 16:03; 15.02 16:17; 16.02 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie koolides siis telefoni õppevahendina üldse ei kasutata? On igasuguseid nutikaid äppe, mida 5 min kasutades saab laps oma telefonivajaduse rahuldatud.

ma imestan sama. Meie koolis on nt muusikatunnis isegi kästud lastel “bändid” moodustada, mis siis telefonihelinatest kombineeritud pala esitasid. Üks paljudest näidetest. Kooli direktor on seisukohal, et lapsed tuleb õpetada digivahendeid kasutama, mitte neid iga hinna eest vältida.

Selle jaoks saab telefonid ometi spetsiaalselt kätte anda.

No just. Ma ka ei saa aru, miks need kaks asja nagu pudru ja kapsad siin teemas segi on. Keegi polegi arvanud, et telefoni ei võiks õppeeesmärgil kasutada. Siis saab ju need kätte anda.

Kuigi, ma ei arva, et selline mingite isiklike asjade ärakorjamine väga lugupidav oleks nende suhtes, kellelt ära korjatakse. Läheb natuke ühte patta läbiotsimisega. Ja ma leian, et laste lugupidav kohtlemine on väga oluline, et ka ise sellist käitumist viljelema hakkaks. Samas ei saa lasta tunnis mingite vidinatega mängida. Ei teagi, mis õige oleks.

no on ju võimalused olemas: kui kooli reeglitest kinni ei pea, läheb käitumishinne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.02 12:22; 12.02 13:00; 12.02 20:54; 13.02 19:02; 13.02 21:28; 14.02 06:54; 14.02 21:42; 15.02 15:55; 15.02 16:27; 16.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulles teema juurde, siis vahetunniks võiks lapsed siiski telefoni kasutada saada. Sellepärast vanemad lapsele telefoni ju muretsevadki, et laps oleks kättesaadav ja vajadusel saaks ka tema vanemaid kätte, logistilistes küsimustes näiteks või mis iganes ette võib tulla.

Mis see siis täpsemalt võib ette tulla? Miks peab laps kogu aeg kättesaadav olema? Kas te ise töö ei käigi või? Koolis tegelevad laste muredega kooli töötajad.

näiteks räme kõhuvalu. Medõde ei ole kabinetis, klassijuhataja on maja peale kadunud, aga andnud korralduse teda kindlasti üles otsida, kui vaja koju minna.

Päris tõesti on tänapäeva lapsed nii memmekad, et ei saa ilma emmeta sellist olukorda lahendatud või? Ma olen väga rahul, et olen suutnud oma lapsed iseseisvamaks kasvatada.

Sul on pmst õigus. Aga, tead, kool võib olla väikse inimese jaoks ikka väga hirmutav koht. Oleneb lapsest, aga võimalike stressoreid on koolis ebaloomulikult palju. Me täiskasvanutena oleme selle juba ära unustanud. Ja mõni õpetaja ei ole ka teab mis soe inimene, et suure valu puhul tahaks ema asemel selle õpetaja pole pöörduda. Minul nt valutas kõht mingil lapsepõlve perioodil peaaegu iga päev.
See on hea, et su lastel on paremini läinud, aga natuke empaatiat, et mõista, et asjad võivad ka teisiti olla, ei teeks paha. Me räägime väiksetest lastest. Nad ei pea kohe olema valmis suured inimesed, kes iga asjaga iseseisvalt toime tulevad. Ei tasu unustada, et Eesti kool on ikka veel küllaltki külm ja karm koht, enamus koole igatahes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 14:13; 15.02 15:51; 15.02 15:57; 15.02 16:03; 15.02 16:17; 16.02 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulles teema juurde, siis vahetunniks võiks lapsed siiski telefoni kasutada saada. Sellepärast vanemad lapsele telefoni ju muretsevadki, et laps oleks kättesaadav ja vajadusel saaks ka tema vanemaid kätte, logistilistes küsimustes näiteks või mis iganes ette võib tulla.

Mis see siis täpsemalt võib ette tulla? Miks peab laps kogu aeg kättesaadav olema? Kas te ise töö ei käigi või? Koolis tegelevad laste muredega kooli töötajad.

näiteks räme kõhuvalu. Medõde ei ole kabinetis, klassijuhataja on maja peale kadunud, aga andnud korralduse teda kindlasti üles otsida, kui vaja koju minna.

Siis pöördub esimese täiskasvanu poole. Kuidas meie küll telefonita ellu jäime, paljudel polnud koduski..

Lihtsalt ütlen, et mina poleks lapsena enamuse meie kooli täiskasvanute poole julgenud pöörduda mitte millegagi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 14:13; 15.02 15:51; 15.02 15:57; 15.02 16:03; 15.02 16:17; 16.02 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav oleks lihtsalt teada, kui paljud inimesed neid kommentaare siin teevad töö ajast (ja oma nutitelefonist). Mis me siis lastelt veel nõuame.
Ega täiskasvanud pole kuidagimoodi teistsugused. Meil tööl peavad ka telefonid olema oma riiete kapis, ometi käiakse igal võimalikul juhul neid tshekkimas. Täiesti haige ju. Alustaks sellest, et näitaks täiskasvanutena lastele eeskuju ja ei istuks ise oma telefonis kogu aeg. Nt kodus või lastega koos nt kinno või kohvikusse minnes

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 14:13; 15.02 15:51; 15.02 15:57; 15.02 16:03; 15.02 16:17; 16.02 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav oleks lihtsalt teada, kui paljud inimesed neid kommentaare siin teevad töö ajast (ja oma nutitelefonist). Mis me siis lastelt veel nõuame.
Ega täiskasvanud pole kuidagimoodi teistsugused. Meil tööl peavad ka telefonid olema oma riiete kapis, ometi käiakse igal võimalikul juhul neid tshekkimas. Täiesti haige ju. Alustaks sellest, et näitaks täiskasvanutena lastele eeskuju ja ei istuks ise oma telefonis kogu aeg. Nt kodus või lastega koos nt kinno või kohvikusse minnes

seda tehakse isegi kassasabas ja ka maksmise ajal. vahel mõtlen, mis saaks, kui kassapidaja võtaks ka otsustaval hetkel nutika välja ja asuks seda uurima, selle asemel et tegelda ostja või kaubaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.02 12:22; 12.02 13:00; 12.02 20:54; 13.02 19:02; 13.02 21:28; 14.02 06:54; 14.02 21:42; 15.02 15:55; 15.02 16:27; 16.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )


Esileht Koolilaps kooli jõudes telefonid õpetajate kätte ja enne koju minekut lapsele tagasi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.