Esileht Koolilaps Koolilõuna-kodune õhtusöök

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Koolilõuna-kodune õhtusöök

Postitas:

Kui palju jälgite oma laste koolilõunate menüüd, et mitte sama toitu ka õhtul kodus pakkuda? Mul 2 koolilast (samas koolis) ja vaatan ikka igapäevaselt, et õhtusöök sama ei tuleks, sest siis hakatakse nina kirtsutama.
Kuidas teiega?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole elus seda menüüd vaadanud. Kodus hoopis teine toidvalik ju. Küsin küll vahel, mis koolis oli, aga seal ju aina makaronid jms mida kodus kunagi ei tee.

+4
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 15:24; 13.02 19:42; 14.02 12:05; 14.02 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaatan ikka aaegajalt, aga nüüd on kolme lapse peale kaks kooli, kus erinev toitlustaja ja mõnikord on küll olnud keeruline teha midagi, mis kummaski koolis poleks ammu olnud. no nt kapsa-hakkliha hautis on mu laste üks lemmik, aga seda on ka koolis tihti.

suurem osa kodustest toitudest õnneks ei kattu ja nendest, mis kattuvad, on koolis tihtipeale vaid nimi sama (nt risotto puhul).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 15:29; 13.02 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka erinevad toidud väga palju koolitoitudest, seega ei vaata. Kui teen harva mõnd tavatoitu (frikadellisuppi vms), siis olen vaadanud küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 15:41; 13.02 11:17; 13.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vaata iialgi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte kunagi ei vaata.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust te selleks veel aega leite? Loomulikult ei vaata ja ei pea ka vajalikuks.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vaata, sest kodune menüü on ikka totaalselt erinev sellest, mida koolis pakutakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole elus seda menüüd vaadanud. Kodus hoopis teine toidvalik ju. Küsin küll vahel, mis koolis oli, aga seal ju aina makaronid jms mida kodus kunagi ei tee.

Päriselt ei tee kodus makarone või? :O

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin aegajalt kodus õhtusöögilauas mida koolis ka söödi. See on kogu kokkupuude kodutoitude ja koolitoitude vahel. Keetsin just nädalavahetusel veisekontidest puljongit ja täna tegin sellest borši. Üldse ei huvita, kas koolis sel ajal borši antakse või mitte. Ma olen veendunud, et minu 24h tundi keedetud puljongist borš on natuke midagi muud kui see, mida koolis sama nime all pakutakse. Ei ole kunagi olnud õhtusöögil probleemi, et ma juba seda täna sõin…

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vaata, sest kodune menüü on ikka totaalselt erinev sellest, mida koolis pakutakse.

Lihtsalt huvi pärast küsin, mida siis kodus sööte?
Ise samuti vaatan järgi muidu ikka kipub juhtuma et tuleb totaalne supipäev.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei vaata, ma teen teistmoodi süüa kui koolikokk. Suppe eriti kodus ei keeda, sest koolis pakutakse väga tihti suppi. Kord pakuti koolis rooga, mis minu lapsele ei maitsenud. Tuli koju, küsis mis söögiks on, pada, oii ega ometi riisiga, ära kunagi riisi tee ma ei söö riisi. Pada oli justnimelt riisiga. Peale sööki teatas, et SEDA riisi sööb ta küll.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vahest pilgu peale visanud, et lihtsalt näha, mida koolis lapsed söövad. Kuid koduse menüü tegemisel kindlasti ei arvesta sellega.
Me igapäevaselt õhtusöögi ajal küsime ka lastelt, et mis täna söödud sai.

Kuid…nina kirtsutavad mu lapsed igapäevaselt nagunii. Nad oleksid vist üliõnnelikud, kui igapäevaselt pastat teeksin, kuid kahjuks vanemad ajavad ikka mingit nõmedat mitmekesisust ja tervislikkust taga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahel vaatan, vahel küsin ja vahel kattuvad koolis söödu ja õhtune toit.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälgin menüüd, aga seda pigem huvist, sest nimetus ja toit ise erinevad suuresti. Nt makaronid köögiviljadega tähendab makaroni sibula ja porgandiga. Rohkem köögivilja ei jagunud.

Minu laps on harjunud sööma värsket ja mitmekülgset toitu, koolis ikka nõukaaega seisma jäädud. Samas enamus lastest kiidab toitu taevani, sest nende kodus tehakse ka samu toite. (Oleme koosolekutel sellest rääkinud)

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma jäädud. Samas enamus lastest kiidab toitu taevani, sest nende kodus tehakse ka samu toite. (Oleme koosolekutel sellest rääkinud)

Mina siis üks neist, kellel erinev toit kodus.
Õhtuke on enamasti midagi kiiret tomati-vm püreesupp, prantsuse sibulasupp, erinevad quiched värske salatiga, kreeka salat. Kui rohkem on aega, siis pasta bolognese või erinevad risotot.
Grillitud kala/liha/kana rohelise salatiga jms.

Lapsed söövad hea meelega ka koolitoitu ja keegi ei virise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 15:41; 13.02 11:17; 13.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei ole kooli menüü kodukal üleval või vabalt saadaval, seega on juhtunud küll, et laps saab näiteks koolis lõunaks borši ja kodus õhtuks ka. Seda tean, et üle päeva on supp ja praad, täpsemat infot ei ole.

Meil on koolikokaga vedanud ka, ta teeb isegi frikadellid supi sisse ise. Nii et võib juhtuda, et laps ei taha kodus süüa, sest koolikokk teeb palju paremat 😀 (aga siis ma ei muretse ka, tean et laps pole näljas, sööb koolis 3 korda)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi vaadanud. Hetkel ka üks laps koolis, teine lasteaias ja kolmas hoius. Peaks lausa tabeli tegema kui tahaks jälgida, et kellelgi midagi ei kattuks. Üldiselt lapsed ei kurda, paar korda on porisenud, kui nii koolis kui kodus on toit, mis neile ei meeldi aga siis oleme lubanud asendada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on harjunud sööma värsket ja mitmekülgset toitu, koolis ikka nõukaaega seisma jäädud. Samas enamus lastest kiidab toitu taevani, sest nende kodus tehakse ka samu toite. (Oleme koosolekutel sellest rääkinud)

Sa ikka tead koolitoidu maksumust?
Kindlasti teed sa 1.34 eest mitmekülgset ja värsket toitu (hind sisaldab ka kokkade ja köögipersonali töötasu).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole elus seda menüüd vaadanud. Kodus hoopis teine toidvalik ju. Küsin küll vahel, mis koolis oli, aga seal ju aina makaronid jms mida kodus kunagi ei tee.

Päriselt ei tee kodus makarone või? :O

Ma küll ei toitlusta koolilast, aga ei, meil tõesti ei tehta makarone. Kui oli kooliealine, siis ainsad pastatooted sõime hiinakates, kodus mitte.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtuke on enamasti midagi kiiret tomati-vm püreesupp, prantsuse sibulasupp, erinevad quiched värske salatiga, kreeka salat.

ja-jaa, prantsuse sibulasupp on teatavasti üks kiiremini valmivaid toite…

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 15:29; 13.02 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole elus seda menüüd vaadanud. Kodus hoopis teine toidvalik ju. Küsin küll vahel, mis koolis oli, aga seal ju aina makaronid jms mida kodus kunagi ei tee.

Päriselt ei tee kodus makarone või? :O

Kodus ei tehta makarone. Kodus tehakse pastat.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtuke on enamasti midagi kiiret tomati-vm püreesupp, prantsuse sibulasupp, erinevad quiched värske salatiga, kreeka salat.

ja-jaa, prantsuse sibulasupp on teatavasti üks kiiremini valmivaid toite…

Meie peres küll. Sibulat hautan madalal tulel mitte kauem kui 30 minutit ja kokku keetmine võtab max 5 min. Ahjus suppi ei gratineeri, sest lastele meeldib rohkem, kui on ahjus tehtud sai vahetult enne söömist supi sisse lisatud.
Aga minu jaoks ongi kõik alla tunni võtvad toidud kiired.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 15:41; 13.02 11:17; 13.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei toitlusta koolilast, aga ei, meil tõesti ei tehta makarone. Kui oli kooliealine, siis ainsad pastatooted sõime hiinakates, kodus mitte.

Nonoh, ega need makaronid nüüd nii saatanast ka pole… Ei saagi tõttöelda aru, mis põhjusel teil siis kunagi makarone ei tehta, et mis “näitaja” see selline peaks olema. Korralik täisterapasta on väga hea lisand tervisliku toidukorra juurde.
Teemasse: ei jälgi kooli menüüd. See pole eriline probleem, kui laps kaks korda päevas juhtub sama(laadset) toitu sööma. Selliseid kattuvusi ei saa nagunii pidevalt ega isegi kuigi tihti ette tulla.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.02 15:16; 14.02 11:43; 14.02 12:15; 15.02 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vaata üldse. Vahel on välja tulnud, et koolitoit oli juhtumisi midagi väga sarnast (nt kodus pastaroog ja koolis ka), aga lapse jaoks pole see kunagi probleem olnud. Minu jaoks ka mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei vaata. Tihti selgub, et laps pole sööma jõudnudki kas koolipoolsetel põhjustel või omal valikul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 17:34; 13.02 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks peaks kodus pastat või makarone tegema? Arvate, et laps piisavalt pizzat, pastat ja saia muidu ei saa? teeme küll liha, juurikaid, aedviljatoite, isegi vanu nõuka-aegseid (nt värske kapsa-hakkliha hautist) aga mitte kunagi tühje kaloreid, st makarone ja saiu.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 15:24; 13.02 19:42; 14.02 12:05; 14.02 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks peaks kodus pastat või makarone tegema? Arvate, et laps piisavalt pizzat, pastat ja saia muidu ei saa? teeme küll liha, juurikaid, aedviljatoite, isegi vanu nõuka-aegseid (nt värske kapsa-hakkliha hautist) aga mitte kunagi tühje kaloreid, st makarone ja saiu.

mis täisterapastas halba võiks olla?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 17:34; 13.02 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vaata, kuid õhtul ikka küsin vahel. Täna oli lapsel koolis keedukartul, maksakaste, magustoiduks pirn ja kruusitäis jogurtit. Kodus oli õhtuks ahjukana ja -kartul ning kurgisalat.
Suppe saab koolis 1 kuni 3 korda nädalas ja kodus teen neid üsna harva (kahele inimesele ebamugav teha ka).
Kodus on kogu lapse koolis käimise aja jooksul olnud õhtuks ühel korral sama toit kui koolis, kuid õnneks läheb kodune kartulipuder igast asendist ja selle üle absoluutselt ei kurdetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jälgi. Üks laps on lasteaias, teine koolis. Teen õhtusöögiks seda, mille isu on, või milleks parajasti toidukraam kapis olemas.

Kui lasteaiast ja koolist tulevad, siis mõnikord küsin, mis süüa oli, aga harva, kui meie kodune õhtusöök ja lasteaia/kooli toit kattuvad. Kodus teeme tihtipeale õhtusöögiks suppe, isegi kui koolis on sama päev supp olnud või lasteaias, siis variatsioone on nii palju, et päris sama ju ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Koolilaps Koolilõuna-kodune õhtusöök

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.