Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koondteema: kõik tuludeklaratsioonist (2018)

Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 614 )

Teema: Koondteema: kõik tuludeklaratsioonist (2018)

Postitas:
Kägu

Oleme mehega koos laenuvõtjad(abielus ei ole), iga aastaselt on intressid läinud pooleks. Kuna mul endal tulu eelneval aastal ei olnud siis kandsin lapsed ja koolituskulud mehele. Tekkis küsimus,et kas on võimalik ka enda poolsed intressid mehele kanda?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru. Kuidas see laste deklarisse isale ülekandmine käib. Ma ei saa aru mida sinna summa lahtrisse peab sisestama? Lapse nimi isikukood ja maksuvaba mis 1848? Miks ta ei arvesta seda summat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru. Kuidas see laste deklarisse isale ülekandmine käib. Ma ei saa aru mida sinna summa lahtrisse peab sisestama? Lapse nimi isikukood ja maksuvaba mis 1848? Miks ta ei arvesta seda summat.

Enda deklaratsioonist tuleb lapsed kustutada, siis saab lisada isale. Pane lihtsalt isikukoodid ja nimed, muu tuleb pärast automaatselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu deklar on valitud kontrollimiseks. Mis see tähendab? või tuleb see kõigil ette?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ma saan kanda koolituskulud mehe deklarisse? Tema sissetulek on suurem ja maksuvabastus muidu ei kehti talle

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

aga see koht,kus soovin jagada abikaasale … kui seal ilmalinnukeseta ja linnukesega ikka see ,et jagatav maksukohustus 0 ,siis ei ole vahet vist, tulu suurem kui 2160 ,seega midagi jagadaeisaaeks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu laste koolituskulud (huviringid) on maksnud mu ema, nii pangaülekanded teinud tema kui ka koolituslepingud tema nimel, aga ikkagi on kogu värk minu deklaratsioonil. Mida ma siis nüüd tegema pean?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Palun puust ja punaseks.
Töötasu 14458.16, tulumaks 1629.13, töötukindlustus ja kogumispension 520.52. Kaks last. Tagasi 35 eurot?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu laste koolituskulud (huviringid) on maksnud mu ema, nii pangaülekanded teinud tema kui ka koolituslepingud tema nimel, aga ikkagi on kogu värk minu deklaratsioonil. Mida ma siis nüüd tegema pean?

Kustutama enda dekl. vastavad andmed ja ema ise lisama andmed

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kustutama enda dekl. ja ema ise lisama vastavad andmed

Tänan!
Kas koolituskulud + eluasemelaenu intressid on max 1200?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus on alles mahukas teema. Inimesed ei jaksa kannatada ega oska ise arvutada. Kas reaalselt planeeritakse antud raha ära?

Sellest ei saa minagi aru, miks küsitakse nii lihtsate tehete puhul. Seal on ära toodud ka arvutuskäik, mitte midagi keerulist.

Mis puutub planeerimisse, siis seda teen küll. Olen aasta otsa riigile rohkem maksnud. See on minu raha ja selge, et ootan seda tagasi ning on ka mõtteid, kuhu see paigutada.

Lihtsalt üks küsimus: miks sa seda “seda tagasi” pead vahepeal riigile hoida andma? Kui nii hästi planeerid, siis oleks nagu normaalne, et majandadki ise sellega? Inimesed, kes elavad n.-ö. veebruarikuu tagastuse lootuses, ei ole minu silmis väga “on mõtteid, kuhu seda paigutada”. Aga tõesti – see on vaid minu arvamus! Kel “riik” abiks säästmisel või kogumisel, laske edasi! 😀

* 100% n.-ö. makstud tulumaksust te nagunii tagasi ei saa. Kas või sent, aga see teie jumaldatud RIIK tahab ka midagi hoiuteenuse pakkumise eest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No just!!! Ikka kôige esimesena, see ju elu tähtsaim asi!!!! 🤣🤣

Andke siis teada, kui esitamine avatud. Et kas kl 23.00 juba lahti tehtud.

Miks öösel peaks esitama hakkama?

Et ikka esimesena raha tagasi saada 😁

Need inimesed sõidavad ju rongis ka alati esimeses vagunis, et varem kohale jõuda 😀

Kusjuures mul on reaalne kogemus nõukaajast: olin laps, kui isaga Kuressaarest (toona Kingissepa) Tallinnasse lendasime. Seisime kenasti trapi ees, kui kilisevaid-kolisevaid medaleid täis veteran mööda komberdas. Teatas, et tema on suure isamaasõja veteran, tal õigus esimesena lennukisse saada.
Isa siis küsis, et kas jõuate sedasi ka esimesena Tallinnasse?
Veteran vastu, et LOOMULIKULT, fashist!
😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mu tulu on 2160 suurem ,kuid koolituskuludelt midagi tagasi saada pole,sest pole tulumaksu makstud ,siis kas see koht, kus teha abikaasale maksusoodustuse ülekandmise kohta linnuke ja näitab ,et ülekantud summa 0 … kas see 0 on seal sellepärast ,et tulu on suurem olnud ,kui 2160 … ja midagi jagada üle ei ole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas autolaenu intresse ei saagi deklareerida?Ning saab ainult eluaseme laenu ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun puust ja punaseks.

Töötasu 14458.16, tulumaks 1629.13, töötukindlustus ja kogumispension 520.52. Kaks last. Tagasi 35 eurot?

Kui vanad su lapsed on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kus on alles mahukas teema. Inimesed ei jaksa kannatada ega oska ise arvutada. Kas reaalselt planeeritakse antud raha ära?

Sellest ei saa minagi aru, miks küsitakse nii lihtsate tehete puhul. Seal on ära toodud ka arvutuskäik, mitte midagi keerulist.

Mis puutub planeerimisse, siis seda teen küll. Olen aasta otsa riigile rohkem maksnud. See on minu raha ja selge, et ootan seda tagasi ning on ka mõtteid, kuhu see paigutada.

Lihtsalt üks küsimus: miks sa seda “seda tagasi” pead vahepeal riigile hoida andma? Kui nii hästi planeerid, siis oleks nagu normaalne, et majandadki ise sellega? Inimesed, kes elavad n.-ö. veebruarikuu tagastuse lootuses, ei ole minu silmis väga “on mõtteid, kuhu seda paigutada”. Aga tõesti – see on vaid minu arvamus! Kel “riik” abiks säästmisel või kogumisel, laske edasi! 😀

* 100% n.-ö. makstud tulumaksust te nagunii tagasi ei saa. Kas või sent, aga see teie jumaldatud RIIK tahab ka midagi hoiuteenuse pakkumise eest.

Mul on muutuv sissetulek aastalõikes, mõnda kuud on raske prognoosida palju tulu tuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas eluasemelaenu intressid tuleb eraldi sisse kanda? Ma ei näe neid esmasel deklaratsioonil.
Eelmisel aastal pidime panga kaudu kinnitama, kuid hetkel ei leidnud seda kohta üles, mille kaudu seda teha saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on muutuv sissetulek aastalõikes, mõnda kuud on raske prognoosida palju tulu tuleb.

Ok. Aga kas oluline on just, et TULUMAKSU väärtuses summa on n.-ö. hoiul? Kui on, arvuta keskmine ja hoia ise.
Mulle tundub, et nii digikassa, kui tulumaksudeklaratsiooniga üritab riik/ pank/ kes iganes inimesi iseseisvalt säästma õpetada, aga tuleb välja, et seda ei osata ikkagi teha (kui kaua Eestis see deklareerimis-/ -tagastus( ka tagasimaksmise) teema on käinud?). Ollakse nõus oma aastatulust andma mingi osa kellegi käsutada-kasutada ja siis oodatakse südame põksudes, palju sest kasutatust tagasi saaks? Kas ei tundu… ajukas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas eluasemelaenu intressid tuleb eraldi sisse kanda? Ma ei näe neid esmasel deklaratsioonil.

Eelmisel aastal pidime panga kaudu kinnitama, kuid hetkel ei leidnud seda kohta üles, mille kaudu seda teha saaks.

Ma sain läbi panga saata andmed Maksu ja tolliametile, deklaratsioonil on see ilusti näha. Aga mingil põhjusel ei saa ma sentigi tagasi. Sama lugu on koolituskuludega. Ei ole veel läbi hammustanud, miks see nii on… Keegi oskab öelda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ok. Aga kas oluline on just, et TULUMAKSU väärtuses summa on n.-ö. hoiul? Kui on, arvuta keskmine ja hoia ise.

Mulle tundub, et nii digikassa, kui tulumaksudeklaratsiooniga üritab riik/ pank/ kes iganes inimesi iseseisvalt säästma õpetada, aga tuleb välja, et seda ei osata ikkagi teha (kui kaua Eestis see deklareerimis-/ -tagastus( ka tagasimaksmise) teema on käinud?). Ollakse nõus oma aastatulust andma mingi osa kellegi käsutada-kasutada ja siis oodatakse südame põksudes, palju sest kasutatust tagasi saaks? Kas ei tundu… ajukas?

Eelmine maksuseadus oli loogiline. Praegune ei meeldi mulle.
Lihtsam on nullist maksta. Seda enam kui kõikumisi on ette näha.
Ei oota südame põksumisega 15.veebruari, et tulemust näeks 🙂 Teadsin juba jaanuaris, mis summa tulemas on.

Samas saan aru inimestest, kes seda raha väga ootavad. Mõni planeerib hambaravi selleks ajaks, mõni reisi, mõni lihtsalt shoppamist jne. Inimesed ja nende vajadused on erinevad, ei mõistaks hukka kedagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tulumaksu oled ikka maksnud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 44 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on Swedbank ja ma ei leia kohta, kuhu saaks linnukese teha.
Ma hetkel ei saa sisse. Näitab, et on ülekoormatud. Kuid mul tuleb hakata lapsi enda nimelt ära kustutama ja mehe deklarisse lisama.
Kas kustutan nad täiesti ära ja kannan mehele? Ühesõnaga mulle on hetkel jäänud ebaselgeks see osaliselt kokku tegemine. Minu töötasud oli midagi 6000 euroga, st et ma olen oma tulumaksuvaba täielikult ära kasutanud ja ses mõttes üle kanda ei saa, aga kuna tulumaksu olen vähe maksnud, siis peame kindlasti lapsed mehe alt deklareerima.

EDIT: Sain sisse ja nägin ise, et need lähevad ise mehe deklarile, kui ma selle kinnitan.
Probleem on ikkagi eluasemelaenu intressid. 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun puust ja punaseks.

Kui vanad su lapsed on?

15 mõlemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun puust ja punaseks.

Kui vanad su lapsed on?

15 mõlemad.

Ja mõlemad lapsed on korrektselt sinu deklaratsiooni sisestatud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paluks väheke abi.

Kas Välismaalt saadud tulu tuleb ka kanda tuludeklaratsiooni?
Esimene kord on see ja ei tea. Uurisin ka vanu teemasid,aga ei saanud pihta asjale.

Elukaaslane töötas Eestis 01.01.18-30.04.18. Siis läksi Rootsi tööle ja töötas seal 01.06.18-31.10.18 (hooajatöö).
Juunis ja detsembris tulu puudus.
Rootsile maksis makse ja kui lisada need andmed,siis see summa ontuludeklaratsioonis 100€ väiksem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oi, ma olen tige. Kandsin swedis intresid deklarisse, aga MTA leht näitab ikka 0, Muud andmed ilusti olemas. Pean homseni ootama, seda 60 euri riigile ei kingi ka!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samuti küsimus välismaal teenitud tulu kohta, ehk keegi kursis? Eelmisel aastal polnud probleemi, aga sel aastal näitab nagu välismaa tulult peaks Eestis maksma, kuigi töötasin välismaal rohkem, kui 183 päeva. Kui välismaa tulu ei lisa, siis peaks tagasi saama 700, kui aga lisan sealsed tulud ja tulumalsu siis peaks ise juurde maksma üle 300. Seadus ju ütleb, et topelt maksustamist ei ole, välisriigis olen maksnud üsna kõrget tulumaksu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma sain läbi panga saata andmed Maksu ja tolliametile, deklaratsioonil on see ilusti näha. Aga mingil põhjusel ei saa ma sentigi tagasi. Sama lugu on koolituskuludega. Ei ole veel läbi hammustanud, miks see nii on… Keegi oskab öelda?

Mul oli ka nii-oli eluasemelaenu intressid ja koolituskulud ning 2 last deklaril ja näitas tagastust O eurot. See oli sellepärast, et tulumaksu ei olnud ma maksnud oma väikeste töötasude pealt terve 2018.aasta. Kui ei ole maksnud, ei saa ka tagasi, olgu kas või 5 last, ikka ei saa tagasi. Seejärel lisasin abikaasa deklarisse ja tagastus on üsna kopsakas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oi, ma olen tige. Kandsin swedis intresid deklarisse, aga MTA leht näitab ikka 0, Muud andmed ilusti olemas. Pean homseni ootama, seda 60 euri riigile ei kingi ka!

Mul oli sama jama. Aga kandsin nüüd maksusoodustused, mida ise kasutada ei saanud, abikaasale üle. Tänu sellele kasvas temale tagastatav summa ligi 300 euro võrra suuremaks 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina näiteks olin 2018 jaanuarist augustini lapsehoolduspuhkusel. Järgneva kolme kuu jooksul maksin tulumaksu kokku ~1100 €, mille saan kõik tagasi. Ise olen jõudnud säästa nende mõne kuuga ligi 2000 € (lapsehoolduspuhkuse jooksul kulusid varasemad säästud nulli). Ja tulumaksutagastus läheb ka säästuhoiusele — otseselt mul pole niisiis sellega kiiret, aga ausalt öeldes mulle siiski meeldib väga mõte omaa 2000 € asemel hoobilt 3000+ € sääste, seega ootan tegelikult ka üsna kannatamatult, et saaks ruttu ülekande kätte. 😉

Järgmistel aastatel mul niikuinii erilist maksutagastust ette näha ei ole (brutopalk on seni olnud ~1950 eurot ja kohe-kohe tõusmas 2050 euroni), laste pealt ainult. Aga seda enam tundub mõttetu maksuvabastust jooksvalt kasutada ja muudkui rehkendada võimalike lisadissetulekutega, see mõni euro igakuiselt ei muuda minu jaoks midagi. Märksa lihtsam on hiljem vastu võtta, mis tagasi antakse. 🙂

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 614 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koondteema: kõik tuludeklaratsioonist (2018)