Esileht Pereelu ja suhted Kui käitutakse ebaõiglaselt

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Kui käitutakse ebaõiglaselt

Postitas:
Kägu

Tegemist meeskonnatööga, kus enamik läks projektijuhiga riidu, aga mina jäin algusest lõpuni ning tegin kõvasti tööd. Projektijuhist minule isiklikult kasu ega abi ei olnud, ta ei süvenenud asjadesse ning peamiselt tülitses olemasolevate liikmetega või otsis järgmisi. Oli keerulisi aegu ja vahepeal tundus, et kõik läheb lörri, aga lõpuks olime väga edukad. Kokkuvõttes esitles ta omanikele tööd kui ainuomandit ja mind isegi ei mainitud.

Milles seisnes see, et sulle liiga tehti?

Kas jäid ilma ainult tunnustusest või ka palgast?  Või oled olukorras, kus projektijuht võttis kogu au tehtud töö eest endale ja need, kes projekti juurest lahkusid,  peavad sind reeturiks ning projektijuhi tallalakkujaks? 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Siin seati kahtluse alla, kas ma ikka tegin head tööd ja palju tööd, et sageli inimesed ülehindavad end.

Ma olen valdkonna spetsialist ja projektis ainus, kes võtmeosaga tegeles. Panustasin oma põhitöö kõrvalt. Mind ei huvita mingi preemia või ametikõrgendus, armastan oma tööd, aga tunnen, et pigem vahetaksin organisatsiooni tolle juhtumi valguses.

Olen tagasihoidlik ja vaikne nohik, kes end esile tõsta ei oska. Oma töö meeldib mulle väga, see on ühtlasi ka hobi.

Mis siis häda, küsite? Isegi minusugune omaette tegutseja vajab natuke tunnustust ja head sõna.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei võtaks projektijuhi kiitusi vastu ja otsiks uue töö.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sellistes situatsioonides tuleb täiskasvanud inimesel ikkagi end kokku võtta ning enda eest seista. Rääkida omanikele oma panusest ja sellest, kuidas sinu meelest käituti sinuga ebaõiglaselt.

Mingi enesehaletsus ja patjanutmine siin klüll abiks ei ole.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sellistes situatsioonides tuleb täiskasvanud inimesel ikkagi end kokku võtta ning enda eest seista. Rääkida omanikele oma panusest ja sellest, kuidas sinu meelest käituti sinuga ebaõiglaselt.

Mingi enesehaletsus ja patjanutmine siin klüll abiks ei ole.

Omanikke ei huvita kellegi panuse suurus, neid huvitab valminud toode. Minu arust mõru meelt arutatakse pereliikmetega ning ebaõiglasest tasustamisest räägitakse jah tööl, aga välja loeb, et tasustati vääriliselt.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen valdkonna spetsialist ja projektis ainus, kes võtmeosaga tegeles. Panustasin oma põhitöö kõrvalt.

Päriselt? Omast vabast ajast ja ilma rahata? No miks ometi? Oh, tead, ära isegi vasta — need on retoorilised küsimused. Sinu probleem on selles, et oled ilmselt tubli ja kohusetundlik, aga lasknud endale lihtsalt pähe istuda. See on tublide ja kenade inimeste suur probleem, et neid tahetakse tihti ära kasutada. Ja kuna nad ei oska EI ütleda, siis tavaliselt õnnestub ka. Hakka ennast kehtestama!

Ei aita muidu ka töökohavahetus. Ärakasutajaid on igal pool. Ikka ise pead enda eest seisma. Said hea õppetunni. Edaspidi lepi lisatöö eest kokku lisatasu või muu kompensatsioon. Töösuhtes ei peaks keegi aitähi eest rabama. Lõpuks ei saa sedagi. Kui igaüks julgeks enda eest seista, oleks lõppkokkuvõttes kasulik kõigile, sest soov ja võimalus kedagi ära kasutada jääks oluliselt vähemaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Siin seati kahtluse alla, kas ma ikka tegin head tööd ja palju tööd, et sageli inimesed ülehindavad end.

Ma olen valdkonna spetsialist ja projektis ainus, kes võtmeosaga tegeles. Panustasin oma põhitöö kõrvalt. Mind ei huvita mingi preemia või ametikõrgendus, armastan oma tööd, aga tunnen, et pigem vahetaksin organisatsiooni tolle juhtumi valguses.

Olen tagasihoidlik ja vaikne nohik, kes end esile tõsta ei oska. Oma töö meeldib mulle väga, see on ühtlasi ka hobi.

Mis siis häda, küsite? Isegi minusugune omaette tegutseja vajab natuke tunnustust ja head sõna.

Edaspidi hakka piinliku hoolega dokumenteerima selliste koostööde enda panust.

Failidele saab näiteks autori nine metadatasse lisada. Kui saad järjekordse töölõigu valmis, saada see lisaks projektijuhile ka näiteks sekretärile. Tekita töökoopiate kaust, aga jaga seda nii, et teised midagi kustutada ei saa. Jne.

Kui sa niikuinii tahad organisatsiooni vahetada, siis mine parem ja räägi ülemustele asi ära. Ütle, et sa väärid nii tunnustust kui preemiat.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omanikke ei huvita kellegi panuse suurus, neid huvitab valminud toode.

Ei maksa nii arvata, tänapäeval on omanikele ja juhtidele töötajate heaolu väga tähtis, nende nimel pingutatakse ja tunnustatakse kindlasti kui on põhjust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei maksa nii arvata, tänapäeval on omanikele ja juhtidele töötajate heaolu väga tähtis, nende nimel pingutatakse ja tunnustatakse kindlasti kui on põhjust.

Enamasti omanikke ei huvita suhete sasipundar ja töö tegemise aegne rahulolematus, mis päädis antud juhul siiski omal soovil projekti valmimisega. Töötajatest osales üksainuke ning võimalusel ei lahkutud teistega. Töökohas jätkata soovib samuti ise. Jääb mulje, et hoiab türannist projektijuhi poole, mitte ei toeta teisi töötajaid, kes häälekalt keeldusid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need detailid lepitakse kokku ENNE milleski kaasalöömist, kes peab saama ära mainitud ja kes saab mida tunnustusena, tasuta tööd pole ka mõtet teha. Mitte pärast, kui kõik juba tehtud. Järgmine kord ole kohe sõnakam. Kui sõnakam ei suuda olla tööd vastu võttes, pole hiljem mõtet rääkida, mis oleks võinud olla.  Antud juhul on tegu tagantjärgi tarkusega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need detailid lepitakse kokku ENNE milleski kaasalöömist, kes peab saama ära mainitud ja kes saab mida tunnustusena, tasuta tööd pole ka mõtet teha. Mitte pärast, kui kõik juba tehtud. Järgmine kord ole kohe sõnakam. Kui sõnakam ei suuda olla tööd vastu võttes, pole hiljem mõtet rääkida, mis oleks võinud olla. Antud juhul on tegu tagantjärgi tarkusega.

Sa kujutad ette, et tagasihoidlik vaikne inimene hakkab enne projekti algust kokku leppima, et tema tahab kiitust ja tunnustust?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa kujutad ette, et tagasihoidlik vaikne inimene hakkab enne projekti algust kokku leppima, et tema tahab kiitust ja tunnustust?

Pole tsiteeritav, aga tunnustuse saamine ei anna midagi juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa kujutad ette, et tagasihoidlik vaikne inimene hakkab enne projekti algust kokku leppima, et tema tahab kiitust ja tunnustust?

Pole tsiteeritav, aga tunnustuse saamine ei anna midagi juurde.

Puutudes igapäevaselt kokku inimeste peamiste töömuredega, siis on tunnustuse puudus üks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa kujutad ette, et tagasihoidlik vaikne inimene hakkab enne projekti algust kokku leppima, et tema tahab kiitust ja tunnustust?

Pole tsiteeritav, aga tunnustuse saamine ei anna midagi juurde.

Puutudes igapäevaselt kokku inimeste peamiste töömuredega, siis on tunnustuse puudus üks

Siis on tunnustuse puudus üks suuremaid probleeme.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegemist meeskonnatööga, kus enamik läks projektijuhiga riidu, aga mina jäin algusest lõpuni ning tegin kõvasti tööd.

Einoh, mina läheks ka kohe riidu, kui keegi arvaks, et projektis osalemine tähendab minu poolt tasuta tööd minu vabast ajast. See polnud mitte riidu minemine, vaid terve mõistus ja ainus mõistlik käitumine. Õnnetuseks olid sina hea inimene ja tegidki kõigi töö üksi ära lootuses saada tunnustust. Palun ära rohkem nii tee. Põhimõte, et kiida lolli, loll teeb, peaks olema oma aja ära elanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis on tunnustuse puudus üks suuremaid probleeme

Jaa, aga ausat tunnustust ei ole võimalik haleduse ja nõudmisega saavutada. Tunnustamine kas on organisatsioonikultuuris olemas või mitte. Praegusel juhul ilmselt mitte ja isegi, kui hakata selgitama ja vaidlema ning lõpuks tulebki moka otsast mingi tänu – see pole küll ilmselt piisav. Mulle tundub antud ettevõttes olevat probleem juhtimisega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puutudes igapäevaselt kokku inimeste peamiste töömuredega, siis on tunnustuse puudus üks

Taoliste töötajate tõttu kannatavad teised töötajad. Hakati kollektiiviga põhjendatult vastu, üks ullike hoopis jäi ja töö valmis. Võltstunnustust pole kellelegi vaja ja ebameeldivalt juhilt seda isegi ei oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui käitutakse ebaõiglaselt