Esileht Pereelu ja suhted Kui palju on siin neid, kes pole kunagi aborti teinud?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 109 )

Teema: Kui palju on siin neid, kes pole kunagi aborti teinud?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ka ei ole. Vanus mul 37, olnud 4 rasedust- 2 sünnitust ja 2 katkemist.[/tsitaat]

Kui katkemised lõppesid haiglas puhastusega siis selle nimi on ka abort, meditsiinilise näidutusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole teinud, 24aastane ja 2 last

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 30. Pole aborte, katkemisi ega lapsi. Ei plaani ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 44, lapsi 4, ei ole samuti teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 27, lapsi 2, aborte pole teinud, katkemisi pole olnud.
1 laps on puudega aga siis kui avastati poleks abort enam võimalik olnud, arvan et poleks suutnud ka teha kui võimalus oleks olnud,

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 19:38; 19.04 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina läksin 16 aastaselt rasedusega arvele võtma, siis küsis ka kuri tädi kohe, et \”ikka abort eks?\” … Lahkusin sealt väga halva tundega..
Aga uskuge või mitte, laps oli täitsa planeeritud. 🙂
Praegu olen 20a, aborte ja katkemisi ei ole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

42, 3 last, 2 viimast planeeritud.noorim alles 3 -aastane. aborte ega katkemisi pole.ja mingeid erilisi võimlemisi lapsesaamise nimel ka pole teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

32, 1 planeeritud laps ja 1 õnnelik õnnetus :). aborte ja katkemisi pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

35a, 4 last, üks nurisünnitus, mitu varast katkemist, aborte ei ole teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanust 36, 2 planeeritud last ja aborte ei ole teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

41a,4 last,3 planeeritud,3 katkemist.Aborte ei ole teinud.Oma esimest last jäin ootama kui olin 19 ja siis arst küsis:kui beebi on kas siis sünnitame?(arst oli venelanna)No kuidas ma siis ei sünnita kui on beebi,ei tekkinud teistpidi mõtetki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 rasedust, 3 sünnitust 🙂
Vanust 34

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 laps, aborte pole teinud. Ise 27.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 46, 3 last, 26 aastat abielus, ei mingeid aborte, hea on vananeda puhta südametunnistusega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siia vist need ei julge kirjutadagi, kes aborti teinud.

Endal tulekul kolmas laps, teinud 1 abordi.
Esimene laps ei olnud planeeritud (olin väga noor). Kaks viimast planeeritud. Hetkel olen 31. Rohkem lapsi plaanis pole. Järgnevate raseduste vältimiseks kaalume kas mehe vasektoomiat või Mirena spiraali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]31, üks planeeritud laps, 0 katkemist, 0 aborti. Väga raske puude puhul kaaluksin aborti, aga loodan väga väga, et ei pea sellega kokku puutuma.
Plaanis veel kaks last ja siis ilmselt mehel vasektoomia.[/tsitaat]

kas ka siis kui rasedus on viimases staadiumis, kui oled oma beebit kõhupiltidelt näinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 19:38; 19.04 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kas ka siis kui rasedus on viimases staadiumis, kui oled oma beebit kõhupiltidelt näinud?[/tsitaat]

Viimases staadiumis ei olegi abort lubatud. Abort on lubatud med. näidustustel kuni 21 pluss 6 nädalani.

Ja mina olen ka 99% kindel, et kui lapsel tõsine puue, teeksin aborti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.04 15:54; 19.04 09:24; 19.04 11:34; 19.04 13:08; 19.04 17:51; 19.04 20:58; 19.04 22:27; 24.04 17:47; 28.04 22:18; 28.04 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanust alla 40, 3 last, 0 aborti … mina ei tapaks ühtegi oma last abordiga ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanus 38, ootan 5-ndat last, eelmine rasedus katkes.
Ühtegi aborti pole teinud ja vist ei suudaks ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

35 a.
ühtki aborti
2 planeeritud last

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks loota, et suurem enamus eesti naisi siiski pole aborti teinud. Või olen liiga sinisilmne?

Õnneks pole mul olnud ühtegi soovimatut rasedust, kuigi teoreetiliselt oleks võinud olla. Abort on igati karm ja raske kogemus, põhimõtteliselt ma ei poolda aborte, aga leian siiski, et mingites olukordades võib see olla õige lahendus. Tunnen siiralt kaasa kõigile, kes on pidanud selle läbi tegema. Mõistus võib öelda, et see on vajalik (ema liiga noor, partner ei taha last, pole majanduslikku kindlust, tervis ei luba, mis iganes põhjused veel), aga südametunnistusele jääb see ilmselt kogu eluks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tahaks loota, et suurem enamus eesti naisi siiski pole aborti teinud. Või olen liiga sinisilmne?

Õnneks pole mul olnud ühtegi soovimatut rasedust, kuigi teoreetiliselt oleks võinud olla. Abort on igati karm ja raske kogemus, põhimõtteliselt ma ei poolda aborte, aga leian siiski, et mingites olukordades võib see olla õige lahendus. Tunnen siiralt kaasa kõigile, kes on pidanud selle läbi tegema. Mõistus võib öelda, et see on vajalik (ema liiga noor, partner ei taha last, pole majanduslikku kindlust, tervis ei luba, mis iganes põhjused veel), aga südametunnistusele jääb see ilmselt kogu eluks.[/tsitaat]

Just lugesin üht staatistikat, et ligi 70% eesti 15-55 aastastest naistest on abordikogemus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.04 15:54; 19.04 09:24; 19.04 11:34; 19.04 13:08; 19.04 17:51; 19.04 20:58; 19.04 22:27; 24.04 17:47; 28.04 22:18; 28.04 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Just lugesin üht staatistikat, et ligi 70% eesti 15-55 aastastest naistest on abordikogemus.[/tsitaat]

Vene ajal see nii oligi. Iga elussünni peale tuli 2 aborti. Täna on asjad palju paremad, aastas tehakse ca 8000 aborti (sh ka meditsiinilised).
Ise 34 ja pole teinud ühtegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 31. Lapsi 1 ja hetkel rase. Katkemisi 2, aga pääsesin iseenesliku puhastusega mõlemal korral, seega on abort kui protseduur õnneks minust mööda läinud. Omal valikul aborti pole teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ise pole kordagi teinud, aga tean inimest, kes on 6x teinud (ja tal on ka 2 last).
Mu vanaema tegi kunagi aborti, sest siis peeti 34-aastast naist sünnitamise jaoks liiga vanaks. Arstid hurjutasid, et nii vana ja ikka julgeb veel rasedaks jääda.[/tsitaat]
Huvitav, mul vanaema (sündinud 1902) sünnitas oma 2 last vanuses 36 ja 39; minu esimene ämm sünnitas 2 last vanuses 36 ja 38 ja ema minu 34-aastaselt (mõlemad sündinud 30-ndatel) – mitte keegi teadaolevalt neid ei hurjutanud, ammugi ei keelanud sünnitada. Küll tunnistas vanaema kunagi mu emale, et esimese rasedusega lasi ta aborti teha, kuna ei olnud siis veel oma mehega abielus.
Endal 4 last, ise olen 39. Pole teinud aborte ega olnud ka katkemisi. Kõik lapsed peale esimese on planeeritud ja kõik nad on soovitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:

Mu vanaema tegi kunagi aborti, sest siis peeti 34-aastast naist sünnitamise jaoks liiga vanaks. Arstid hurjutasid, et nii vana ja ikka julgeb veel rasedaks jääda.

Mis jutt?
Minu ema sünnitas 1966 kui oli 39 aastane, vanaema sünnitas 1926 aastal 42 aastaselt. Minul endal 5 väga soovitud last ja ei ühtegi katkestamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kägu kirjutas:

Mu vanaema tegi kunagi aborti, sest siis peeti 34-aastast naist sünnitamise jaoks liiga vanaks. Arstid hurjutasid, et nii vana ja ikka julgeb veel rasedaks jääda.

Mis jutt?
Minu ema sünnitas 1966 kui oli 39 aastane, vanaema sünnitas 1926 aastal 42 aastaselt. Minul endal 5 väga soovitud last ja ei ühtegi katkestamist.[/tsitaat]

1926 selle peale halvasti ei vaadatud, aga 1966a küll. Sinu emal lihtsalt vedas arstiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.04 15:54; 19.04 09:24; 19.04 11:34; 19.04 13:08; 19.04 17:51; 19.04 20:58; 19.04 22:27; 24.04 17:47; 28.04 22:18; 28.04 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

29a, 2 last, aborte 0.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

23a, lapsi pole veel. 17a abort ja ka nüüd järgi mõeldes oli see ainuõige otsus tollel ajal (olin 10-s klass). Oleks juhtunud peale gümn. oleksin alles jätnud. Sama mehega koos pole enam ka.
Ja mu vanemad ei tea/ega saagi teada siiamaani. Ma loodan, et mina olen selline vanem, kellele julgetakse sellist asja rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]23a, lapsi pole veel. 17a abort ja ka nüüd järgi mõeldes oli see ainuõige otsus tollel ajal (olin 10-s klass). Oleks juhtunud peale gümn. oleksin alles jätnud. Sama mehega koos pole enam ka.
Ja mu vanemad ei tea/ega saagi teada siiamaani. Ma loodan, et mina olen selline vanem, kellele julgetakse sellist asja rääkida. [/tsitaat]

Aga kuidas sa saad teada, et see oli õige otsus, sa võid ainult arvata. Mina seevastu sünnitasin 17a ja ütlen samamoodi, et ainuõige otsus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.04 15:54; 19.04 09:24; 19.04 11:34; 19.04 13:08; 19.04 17:51; 19.04 20:58; 19.04 22:27; 24.04 17:47; 28.04 22:18; 28.04 22:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 109 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui palju on siin neid, kes pole kunagi aborti teinud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.