Esileht Pereelu ja suhted Kui palju teie mehed joovad?

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Kui palju teie mehed joovad?

Postitas:

Siis ta saab katse-eksitus meetodil teada, kas on probleem või mitte. Tõe kriteerium on praktika.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 09:55; 10.06 20:17; 11.06 12:39; 11.06 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga vähe. Kui mina joon harva, vast 3-6 korda aastas võtan paar sõrme viskit või mõne klaasi veini, siis tema sagedamini, aga vähem. Mulle meeldiks, kui me mõlemad naudiksime häid veine söögi juurde…aga üksi mul ka pole isu klaasi tõsta. Tema joob aastavahetusel mõne pitsi viina. Igal aastal detsembris ostab pool liitrit head viina , aastavahetusel tõstab pitsi ja alati on enne uut aastavahetust pudelis veel midagi alles. Ehk siis tema kogus on ca 400 cl aastas.

Mis asi on “hea viin”? Perekoolikad on juba lolliks läinud oma “kvaliteetse” ja “hea” maaniaga. Ükspäev rääkis telekas üks tädi, kellelt küsiti lihtne küsimus suvepuhkuse kohta ja kus siis hakkas tulema kvaliteetaegu, kvaliteetreise, kvaliteettooteid jne. Iga kolmas sõna rõhutas, kui kvaliteetset elu tema elab, kui head ja kvaliteetset puhkust planeerib jne. Et jumala eest keegi ei arvaks, et ta kunagi võiks midagi natuke vähemkvaliteetset kasutada????????????

Otsemaid meenusid perekooli käod, kes kannavad eranditult kvaliteetseid rõivaid, täisnahast kingi-kotte, toituvad ainult kvaliteetsest toorainest, tarbivad ainult kvaliteetset kultuuri ja kirjandust ning nüüd joovad ka HEAD viina, mis peaks ka ilmselt kvaliteedile rõhuma, ehk mõista andma pk käo kvaliteetsest elust.

Mind huvitab, et kui te nagunii kõike kõige kvaliteetsemas võtmes teete, siis miks seda on veel vaja eraldi rõhutada? Et jumala eest keegi ei arvaks, et selle HEA viina asemel oli mingi suvaline lauakas? Miks see teile anonüümsena nii oluline on?
????????????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 08:33; 14.06 11:20; 18.06 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on “hea viin”?

Kui sa ise viina ei joo, mis sa siis lällad? Ja heietad veel pika teooria sellele oma mitteteadmisele otsa.
Rootslaste Absolut on väga hea viin; kui ta külm ka veel on, siis isegi sinusugune mitte viinaarmastaja ei saaks aru, et üleüldse viina jood.
Lauaviin on selle kõrval samakas, mida heal juhul annab koksides kasutada.
Hinnavahe muidugi on ka, u. 2 korda, kui tavahinnaga Absolut`i osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.06 09:49; 09.06 11:12; 09.06 16:19; 11.06 19:42; 13.06 14:31; 17.06 15:21; 17.06 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on “hea viin”?

Kui sa ise viina ei joo, mis sa siis lällad? Ja heietad veel pika teooria sellele oma mitteteadmisele otsa.

Rootslaste Absolut on väga hea viin; kui ta külm ka veel on, siis isegi sinusugune mitte viinaarmastaja ei saaks aru, et üleüldse viina jood.

Lauaviin on selle kõrval samakas, mida heal juhul annab koksides kasutada.

Hinnavahe muidugi on ka, u. 2 korda, kui tavahinnaga Absolut`i osta.

Küsiks viinaeksperdilt – miks ma peaks jooma midagi, mille maitset/ omadust ma üldse ei tajugi? ????
Nagu soovitatakse kastmesse lisada veini, mis ära aurustub ja “veinimaitset pole üldse tunda”. Miks ma siis seda üldse kasutama peaks?

Ei jah, mul pole spetsialistedage midagi vaielda või lällata????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 08:33; 14.06 11:20; 18.06 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine elukaaslane jõi ennast mitu korda nädalas ikka täitsa täis. Võib vabalt öelda, et oli alkohoolik.
Ise ta arvas, et on tavaline korporant.

Praegune abikaasa joob vbl paar õlut kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joon korra või kaks korda nädalas 0.5 liitrit viina. Olen joobes peaga meeldiv, õnnelik ja energiline.

Olen naisele öelnud, et kui ei meeldi siis järjekord on ukse taga ning ta võib omale uue jõuka mehe vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen mees ja joon viimased 20 aastat keskmiselt iga reede ja laup õhtu 5 pudelit õlut. eelistan erinevate maitsetega käsitöö õllesid muul ajal alkoholi ei tarbi. 2 kuud iga aasta (jaanuar-veebruar) ei joo üldse. ise arvan, et minu joomisharjumus viitab kergemat sorti alkoholismile, aga ei ole otseselt põhjust, miks peaksin seda vähendama. olen terve, tegus, normaalkaalus, sportlik ja ükski tegevus pole selle õlletarbimise tulemusena tegemata jäänud. minu jaoks on isiklikult kahtlased need iga lõuna- ja õhtusöögi kõrvale klaasi veini joojad. kas tõesti ühtegi päeva ilma ei saa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 17:11; 14.06 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ise viina ei joo, mis sa siis lällad? Ja heietad veel pika teooria sellele oma mitteteadmisele otsa.
Rootslaste Absolut on väga hea viin; kui ta külm ka veel on, siis isegi sinusugune mitte viinaarmastaja ei saaks aru, et üleüldse viina jood.
Lauaviin on selle kõrval samakas, mida heal juhul annab koksides kasutada.
Hinnavahe muidugi on ka, u. 2 korda, kui tavahinnaga Absolut`i osta.

üldiselt ma arvan, et kõik need “hea viin” ja “halb nagu samakas viin” jutustajad põruvad haledalt viinade pimetestis, eriti kui see viin külm on. kõigi poes müüdavate viinade erinevus on peamiselt siiski sildis ja brandis, sisul vahet pole. konjakid, viskid, õlled ja veinid on joogid, kus võib maitsete erinevusest rääkida. või jah kui tahad mitte viina maitsega viina siis joo pipraviina või neid maitsestatud viinasid (mustsõstra viin jne)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 17:11; 14.06 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu eks jõi kunagi selliseid koguseid – kast õlut või 4 pudelit veini peo käigus – et ma hakkasin tõsiselt tema tervise pärast muretsema. Ta oli õnneks selline sõbralik purjutaja, muutus vintis peaga pigem hästi lahkeks ja hoolitsevaks, ning talus ka alkoholi nii hästi, et ei kakerdanud ringi ega kukkunud pikali ja isegi ei tuikunud. Selliseid pidutsemisi tuli ette 1-2 korda kuus, kevadel-suvel rohkem, kuna sellesse perioodi oli kogunenud enamik sünnipäevadest jms, sügisel-talvel vähem. Samas ta polnud mitte kunagi selline napsutaja, kes iga päev 2-3 õlut joob vms. Ta kas võttis korralikult, või siis ei võtnud üldse. Kui pidu polnud ja laupäeviti sauna tegime maal, siis ta jõi näiteks Värskat või kalja.

Praegune mees ei tarbi üldse alkoholi. Ja minu jaoks on häiriv see, et see häirib mind! Miks ei võiks mu mees lihtsalt osata piiri pidada ja aeg-ajalt mõõdukalt tarbida?! Miks peab olema koguaeg mingi äärmuslik variant.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 10:02; 17.06 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks on häiriv see, et see häirib mind!

oled Sa mõelnud, MIKS see sind häirib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 09:31; 17.06 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks on häiriv see, et see häirib mind!

oled Sa mõelnud, MIKS see sind häirib?

Jah, ja olen jõudnud järeldusele, et ma pooldan mõistlikkust, mitte äärmusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 10:02; 17.06 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks on häiriv see, et see häirib mind!

oled Sa mõelnud, MIKS see sind häirib?

Jah, ja olen jõudnud järeldusele, et ma pooldan mõistlikkust, mitte äärmusi.

Ja oled sa jõudnud ka arusaamisele, miks alkoholi mittetarbimine mõistlik ei ole?

Ja kas sama kehtib narkootikumide mittetarvijate, mittesuitsetajate jne kohta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 08:08; 09.06 16:46; 17.06 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mees enam ei tarbi peaaegu üldse alkoholi, aga kuni oma 36-da eluaastani tarbis küll pea iga õhtu vist, vahel oli ka perioode, kus ainult nädalavahetustel õlle võttis. Enamasti küll 1 33ml õlu, aga vahel ka 0,5l. Nädalavahetustel pigem 2 pudelit. Vahel pool pudelit veini või veidi rohkem. Kui suurem pidu oli, siis ikka 3 pudelit ja üle selle vast ka, misjärel ta täiesti haige oli järgmisel päeval.
Mind häiris alguses väga igaõhtune õlu, sest see tegi ta väga uimaseks ja suhelda polnud võimalik. TÄiesti vastuvõetamatu oli aga selline joomine, kus ta järgmisel päeval õhtul kella 18-ni megahaige oli. Eriti suured tülid tekkisid, kui lapsed saime. Mulle käis üle jõu veeta lastega 2 nädalat jutti üksinda põhimõtteliselt. Ma leian, et inimene peab suutma pidutseda nii, et lähedased ei kannata. Kui laupäeval jõi, siis pühapäeva soovisin endale vabaks saada. Ja ma saan aru, et Eestis ongi normaalne, et pereinimesed ka joovad vahel reedest pühapäevani ja on muidu igati väga targad ja vastutustundlikud ja tublid inimesed, aga minu elukaaslaseks selline ei sobi lihtsalt ja kõik. See on ainus asi, mille suhtes mul dolerants puudub.

Ise joon ka suht tihti klaasi veini, aga viimasel ajal tihti ka 2. Plaanin piiri pidama hakata, sest viimasel ajal on tunne, et ka väike kogus tihti ei mõju hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 13:54; 17.06 14:01; 17.06 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen mees ja joon viimased 20 aastat keskmiselt iga reede ja laup õhtu 5 pudelit õlut. eelistan erinevate maitsetega käsitöö õllesid muul ajal alkoholi ei tarbi. 2 kuud iga aasta (jaanuar-veebruar) ei joo üldse. ise arvan, et minu joomisharjumus viitab kergemat sorti alkoholismile, aga ei ole otseselt põhjust, miks peaksin seda vähendama. olen terve, tegus, normaalkaalus, sportlik ja ükski tegevus pole selle õlletarbimise tulemusena tegemata jäänud. minu jaoks on isiklikult kahtlased need iga lõuna- ja õhtusöögi kõrvale klaasi veini joojad. kas tõesti ühtegi päeva ilma ei saa?

Mis selles käitumises sinu puhul alkoholismile viitab? Mina isiklikult pean alkoholismile viitavaks asjaoluks sõltuvust, mis takistab igapäevast elu. A la et alkoholi juues ei saa öösel hästi magada, aga ikka jood või et oled sunnitud aegajalt kergete jääknähtudega hommikul tööle sõitma või ei suuda väljas olles ka siis mitte tarbida, kui oled emale või naisele lubanud hommikul kl 6 roolis olla kuhugi minekuks ja siis ikkagi saabud kl1 öösel jumalast ümmarguste jalgadega koju.
Kord nädalas tarbimine ei tundu erilise haigusena mulle isiklikult

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 13:54; 17.06 14:01; 17.06 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks viinaeksperdilt – miks ma peaks jooma midagi, mille maitset/ omadust ma üldse ei tajugi?

Võin sulle suure saladuskatte all isegi vastata: et napsuseks jääda.
Ma ei tea kedagi, kes jooks viina maitse nautimise pärast. Vanadel veinidel, viskidel ja konjakitel on jah, väike lisaväärtus maitse näol, aga eks nendegi jookide joomisel on üldkokkuvõttes sama eesmärk. Rääkigu need “pitsikese või klaasikese” joojad mida iganes. (neil on magu ja tundlikkus alko suhtes lihtsalt rikkumata ja piisabki ülivähesest. Nad on tegelikult suht karsklased)
Kui viina pole enne külmas hoitud, siis see soe samakas võib isegi oksele ajada. Absoluti jm kvaliteetviinadega on see võimalus väiksem või puudub.
(kisajatele: pimetesti -18 kraadise samaka ja pärisviinaga olen teinud, loomulikult on suur vahe; samakal nagu Lauaviin isegi külmalt need lisandid haisevad ja on tunda)

Ehk siis nagu vanad joodikud selle kohta ütlevad: kui purju ei jääks, ei võtaks seda solki suu sissegi.

Veinikastmega on pisut teised lood: alkohol keeb umbes 78 kraadi juures (erinevalt veest, mis keeb 100 juures) ning venikastet keedetakse ülimadala tulel täpselt nii kaua, et kõik etanool oleks välja aurustunud. Alles jääb see viinamarjavärk, mida viinamarjamahlast ei saa.
Ja venikastme tegemine ei käi päris nii, nagu sulle soovitatakse, et lisa veini ja ongi valmis, see on ikka keerulisem. Loe näiteks siit (esimene ettejuhtuv): http://laizakokkab.blogspot.com/2010/08/hork-punase-veini-kaste.html
Se on paras mängimine, aga tulemus on seda väärt.

Alkovabat õlut tehakse samamoodi: kõigepealt tehakse tavaline õlu valmis ja siis lihtsalt keedetakse sealt etanool välja. Tulemus jääb sama maitsega nägu tavaline õlu, aga pähe enam ei hakka. Kuna protsess on pikem, siis hind ka pisut kallim, kui tavaõllel.
Alkovabat viina teha ei saa, sest alles jääks ainult vesi. Mis ongi alkovaba viin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.06 09:49; 09.06 11:12; 09.06 16:19; 11.06 19:42; 13.06 14:31; 17.06 15:21; 17.06 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mees enam ei tarbi peaaegu üldse alkoholi, aga kuni oma 36-da eluaastani tarbis küll pea iga õhtu vist, vahel oli ka perioode, kus ainult nädalavahetustel õlle võttis. Enamasti küll 1 33ml õlu, aga vahel ka 0,5l. Nädalavahetustel pigem 2 pudelit. Vahel pool pudelit veini või veidi rohkem. Kui suurem pidu oli, siis ikka 3 pudelit ja üle selle vast ka, misjärel ta täiesti haige oli järgmisel päeval.

Mind häiris alguses väga igaõhtune õlu, sest see tegi ta väga uimaseks ja suhelda polnud võimalik. TÄiesti vastuvõetamatu oli aga selline joomine, kus ta järgmisel päeval õhtul kella 18-ni megahaige oli. Eriti suured tülid tekkisid, kui lapsed saime. Mulle käis üle jõu veeta lastega 2 nädalat jutti üksinda põhimõtteliselt. Ma leian, et inimene peab suutma pidutseda nii, et lähedased ei kannata. Kui laupäeval jõi, siis pühapäeva soovisin endale vabaks saada. Ja ma saan aru, et Eestis ongi normaalne, et pereinimesed ka joovad vahel reedest pühapäevani ja on muidu igati väga targad ja vastutustundlikud ja tublid inimesed, aga minu elukaaslaseks selline ei sobi lihtsalt ja kõik. See on ainus asi, mille suhtes mul dolerants puudub.

Ise joon ka suht tihti klaasi veini, aga viimasel ajal tihti ka 2. Plaanin piiri pidama hakata, sest viimasel ajal on tunne, et ka väike kogus tihti ei mõju hästi.

Dolerants!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 21:49; 17.06 17:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dolerants!!!

Mis krdi asi see veel on?

Lubatav hälve see küll ei ole…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.06 09:49; 09.06 11:12; 09.06 16:19; 11.06 19:42; 13.06 14:31; 17.06 15:21; 17.06 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ok, tolerants. Läks metsa veits.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 13:54; 17.06 14:01; 17.06 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind häiris alguses väga igaõhtune õlu, sest see tegi ta väga uimaseks ja suhelda polnud võimalik. TÄiesti vastuvõetamatu oli aga selline joomine, kus ta järgmisel päeval õhtul kella 18-ni megahaige oli. Eriti suured tülid tekkisid, kui lapsed saime.

Tüüpiline perekooli kägu – jubedalt häirib, aga no siis saime lapsed ja…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 08:33; 14.06 11:20; 18.06 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei joogi.????????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane aasta ei ole üldse alkoholi joonud. 55+ on vanust. Ennem jõi nii kuidas juhtus, vahepeal ei joonud kolm kuud üldse ja siis jõi kahel nädalavahetusel reedeti, laupäeval oli juba kenasti kaine. Minu jaoks on palju siis, kui inimene ei suuda minna järgmisel hommikul kaine peaga tööle või tal jäävad pere jaoks olulised asjad tegemata. Samuti ei sobiks see, kui kolm päeva järjest juuakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui palju teie mehed joovad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.