Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kui paljusid raske kuluga covidi juhtumeid teate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Kui paljusid raske kuluga covidi juhtumeid teate?

Postitas:
Kägu

Praeguseks on mu tutvusringkonnas ikka väga paljud covidi põdenud, mõned ka korduvalt. Meie enda peres on põdenud vaid laps, õnneks väga kergelt. Tean isiklikult vaid ühte inimest, kelle covid kulges vaevaliselt ja pikalt (haiglaravi küll ei vajanud) ning kellel praeguseni on veel järelmõjud ehk siis see nn pik covid. Sel inimesel samas on tõsine krooniline haigus. Ent rohkem raskeid juhtumeid ma isiklike tuttavate seas ei tea.

Mu tutvusringkonnas on küll ka enamus täisvaktsineeritud, nii et arvan, et kergem on olnud haiguskulg tänu sellele. Teisest küljest tundub, et vaktsineeritud tõesti ei nakatugi nii kergelt, sest paljude tuttavate peredes, kus pereliige on nakatunud, ei ole teised siiski positiivseks osutunud, ka meie oma pere on samasugune.

Kuidas teie tutvusringkonnas on? Kas on ka vaid üksikud tõsised juhtumid?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teed statistikat?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks tuttav sattus eelmisel kevadel haiglasse, ta nii vanuse kui ka paaril muul alusel riskigrupis. Ja sõprusringkonnas tean (vanuses 25-45) kolme inimest, kes on põdenud kodus oma kirjelduste järgi üsna rängalt ja pikalt. Nemad olid vaktsineeritud, vähemalt üks isegi kolme doosiga. Mu enda pere seis järgmine: 2 vaktsineerimata ja 2 vaktsineeritud inimest (kõik vanuses 16+). Üks vaktsineerimata ja üks vaktsineeritud pereliige põdesid kuu aega tagasi omicroni samal ajal, kergete sümptomitega läbi (nakkuse sai enne vaktsineeritud inimene), teised kaks (ka neist üks vaktsineerimata ja üks vaktsineeritud) ei nakatunudki. Niisiis oma isikliku tutvusringkonna ja kodu põhjal teeksin ma järelduse, et olulist vahet ei ole, kas vaktsineeritud või mitte.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teed statistikat?

Ei tee statistikat. Tunnen huvi, kas covid on algselt arvatust ikkagi kergem viirus või kas vaktsineerimine on selle kulgu kergemaks teinud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris isiklikus ringis on läinud kergelt või siis arsti mõistes kergelt (subjektiivselt väga raskelt, aga hospitaliseerimist siiski ei vajanud). Samas, kui ma laiendan ringi oma sõprade ja lähituttavate lähisugulastele, siis esimese hooga meenus 5 hospitaliseeritut. Neist 3 olid ka intensiivis juhitaval hingamisel, üks suri.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekonnas ja suguvõsas on suht hästiläinud. Aga kolleegide seas onka mõned raskemad juhud.

töötaks ma haiglas,siis vist ainult rasketest juhtudest räägiksin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mu sõbrants töötab kiirabis.  mina mujal tervishoius. Temaga ikka räägime tööst ja noh, kui aastaid tagasi oli põhi teema  narkarid, siis nüüd on  kovidi haiged, keda nad haiglatesse viivad.  muidugi ei räägi me kunagi nimedest vaid ikka üldiselt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean ühte äripartnerit, kes põdes väga raskelt – küll kodus, aga nädalaid. Kuidas tema vaktsineeritusega on, ei tea. Oma tutvuskonnas (valdavalt vaktsineeritud) raskeid juhtumeid pole õnneks olnud, ka vanemad (üle 80-aastased) said üsna kergelt jagu, päev palavikku, nädal väsimust ja nohu-köha ja korras. Töökaaslaste hulgas tean kahte juhtumit (mõlemad vaktsineeritud), kes ise hindasid, et olid väga haiged, kuid objektiivselt ikkagi üle nädala nende haigus ei kestnud, siis olid juba tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus põdenud kergelt, aga tean inimest, kel ei olnud ühtegi kaasuvate haigust, üldiselt terve inimene ning peale mitut kuud koomas olemist suri

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minu tutvusringis olnud raskeimad juhud siis sellised. 90-aastane suri koroonasse, enne vaktsiinide Eestisse jõudmist. Umbes pool aastat tagasi (delta tüvi oli tol ajal vist valdav) oli 51-aastane vaktsineerimata kaasuvate haigusteta naine koroonaga haiglas. Samuti oli haiglas tema 80+ vaktsineeritud ema. Mõlemad said terveks. Umbes samal ajal üks 50+ naine (tema puhul ma vaktsineerimise staatust ei tea) jäi koroonasse, põdes kodus, aga sai pika koroona, siiani on endiselt raske olla, füüsiline jõud kadunud eelnevalt tervel inimesel. Ja veel umbes samal ajal siis üks umbes 45-aastane vaktsineerimata naine ka haiglast pääses, aga väga pikalt ja raskelt põdes.

Enamus mu tutvusringist vaktsineeritud ja paljud neist ka põdenud, haiglasse pole ükski vaktsineerituna põdenu jõudnud, enamusel on kergelt või keskmiselt olnud, midagi väga hullu ei ole olnud. Hetkel põeb kolm korda vaktsineeritud ligi sajaaastane naine. Haiglasse pole jõudnud, kuigi köha on karm.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkond on valdavalt nüüdseks juba mitu korda vaktsineeritud ja rasketest juhtumitest ma kuulnud ei ole.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik haiged, keda tean, on olnud vaktsineeritud. Raskeid juhtumeid ei tea.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata tuttavaid, kes on põdenud ja võin küll öelda, et vaktsineeritud inimesed on kergelt põdenud, aga vaktsineerimata raskemalt. Sõbranna oli vaktsineerimata, põdes suhteliselt kergelt, aga tuli pikk covid. Mingi pool aastat on olnud erinevate haigustega maas, tööl ei käi enam täiskohaga, sest jaksu pole. Enne oli väga terve inimene. Teine vaktsineerimata sõber oli haiglas kolm nädalat. Nüüd on nad mõlemad vaktsiiniusku ja tegid süsti peale põdemist. Minu vanemad on põdenud pärast kolme süsti (80 aastased), ei olnud palavikku ega köha, olid väsinud paar nädalat. Endal sama lugu, et peale kolme süsti haigestusin, aga haige olin paar päeva ja mingit pikemaajalist mõju ei olnud, ei väsimust ega ka muud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguseks on mu tutvusringkonnas ikka väga paljud covidi põdenud, mõned ka korduvalt. Meie enda peres on põdenud vaid laps, õnneks väga kergelt. Tean isiklikult vaid ühte inimest, kelle covid kulges vaevaliselt ja pikalt (haiglaravi küll ei vajanud) ning kellel praeguseni on veel järelmõjud ehk siis see nn pik covid. Sel inimesel samas on tõsine krooniline haigus. Ent rohkem raskeid juhtumeid ma isiklike tuttavate seas ei tea.

Mu tutvusringkonnas on küll ka enamus täisvaktsineeritud, nii et arvan, et kergem on olnud haiguskulg tänu sellele. Teisest küljest tundub, et vaktsineeritud tõesti ei nakatugi nii kergelt, sest paljude tuttavate peredes, kus pereliige on nakatunud, ei ole teised siiski positiivseks osutunud, ka meie oma pere on samasugune.

Kuidas teie tutvusringkonnas on? Kas on ka vaid üksikud tõsised juhtumid?

Haiglasse pole sattunud keegi. Osad on olnud ka nn haiged, aga enamasti pigem nohused või  lihtsalt positiivse testiga. Päris mitmed on vaktsineerimata me ringkonnas. Ainult ühte tean kes põdes siis kui vaktse veel polnud.  Vaktsineerimata inimesed põdesid nüüd hiljuti alles, üli kergelt ja osad neist pole siiani põdenud. Kahe süstiga tean paari inimest, kes pole põdenud aga enamasti ikka on. Raskusaste üsna sama mis vaktsimata inimestel. Küll aga absoluutselt kõik kolme süstilised on jäänud paar nädalat peale süsti haigeks. Mitte küll haiglasse, aga üsna haigeks ikka. Isegi 40 palavik jm.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga absoluutselt kõik kolme süstilised on jäänud paar nädalat peale süsti haigeks.

Seda ei toeta statistika absoluutselt. Ilmselt sul väga vähe tõhustsudoosi saanud inimesi tutvusringkonnas, muidu sellist seost luua ei saaks.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga absoluutselt kõik kolme süstilised on jäänud paar nädalat peale süsti haigeks. Mitte küll haiglasse, aga üsna haigeks ikka. Isegi 40 palavik jm.

Ja kohe kõik … Tunned sa ühte või kahte kolmesüstilist? Eriti muid võimalusi vist pole, et su väide kehtida saaks. Minu lähisugulastest on näiteks 100% kolmesüstilised ning paar nädalat peale süsti küll keegi ei haigestunud. Vanemad haigestusid 3 kuud peale kolmandat süsti. Töökaaslastest on 60% kolm korda süstitud. Ei ole neist mitte keegi koroonasse haigestunud peale kolmandat süsti.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen vaktsineerimata vanuses 50+, põdesin kergelt (Delta ajal), kui maitse ja lõhn poleks ära läinud, polekski aru saanud, et mingi tõsisem häda. Sõbranna on 55+, vaktsineeritud, põdes nüüd, ka kergelt, oli väsimus ja väike palavik. Üldiselt ei tea kedagi oma tutvusringkonnast, kes oleks haiglasse sattunud või surnud, kuigi läbi on põdenud enamus neist. Aga algul ikka hirmutati, et 50+ juba kulgeb raskelt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

– sõbra voodihaige 91-aastane vanema suri hooldekodus Covidisse. See oli 2021 aasta alguses, vaktsiine siis veel polnud.

– sõbranna ema (kahe doosiga vaktsineeritud, natuke üle 60ne) põdes eelmine sügis raskelt. Oli mingi aeg ka intensiivis juhtival hingamisel. Pole siiani täielikult taastunud.

– lähisugulane (naine, üle 40ne, kolm doosi vaktsiini) põdes jaanuaris. Oli kuu aega haiguslehel, pikalt palavik. Taastub siiani.

Ülejäänud tuttavad ja sugulased on kergelt põdenud. Nii need, kes vaktsineeritud kui need, kes vaktsineerimata. Ise oleme terve perega vaktsineerimata, põdesime jaanuaris. Lapse vaktsineeritud pinginaaber jäi Covidisse, arvan et saime sealt, samas mõlemal lapsel paljud klassikaaslased põdesid. Töötame mõlemad mehega kodukontorist enamasti, nii et eriti kellegagi kokku ei puutunud. Lastel peale nohu sümptomeid polnud (teismelised), abikaasal samuti vaid nohu ja paar päeva valus kurk, minul endal üks päev palavikku, nohu ja kurguvalu, mis kestis umbes 5 päeva kokku.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viis tuttavat, kes haiglasse sattusid-kõik vaktsineerimata. 30.a. naine oli tilgutite all, 55.a. mees oli mitu nädalat koomas, 3 inimest vanuses 57-62 surid.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolm raskelt haigestunut – üks sai lõpuks haiglast välja (küll 100% töövõimetuna, aga siiski), kaks inimest vanusegrupis 40-55 surid.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean ühte, kellel seni meeltega mured. Ise vaktsineerimata, puutun igapäevaselt lugematul hulgal inimestega kokku, midagi külge ei saa. Järjest aga kuulen, et vaktsineeritud ja said covidi. Mina ei tea enam, mida sellest arvata.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguseks on mu tutvusringkonnas ikka väga paljud covidi põdenud, mõned ka korduvalt. Meie enda peres on põdenud vaid laps, õnneks väga kergelt. Tean isiklikult vaid ühte inimest, kelle covid kulges vaevaliselt ja pikalt (haiglaravi küll ei vajanud) ning kellel praeguseni on veel järelmõjud ehk siis see nn pik covid. Sel inimesel samas on tõsine krooniline haigus. Ent rohkem raskeid juhtumeid ma isiklike tuttavate seas ei tea.

Mu tutvusringkonnas on küll ka enamus täisvaktsineeritud, nii et arvan, et kergem on olnud haiguskulg tänu sellele. Teisest küljest tundub, et vaktsineeritud tõesti ei nakatugi nii kergelt, sest paljude tuttavate peredes, kus pereliige on nakatunud, ei ole teised siiski positiivseks osutunud, ka meie oma pere on samasugune.

Kuidas teie tutvusringkonnas on? Kas on ka vaid üksikud tõsised juhtumid?

Minu vanemad põdesid koos covidit (saavad varsti 60). Ema tōhustusdoosiga vaktsineeritud, isa vaktsineerimata (on terve elu kartnud paaniliselt nōelu, süstlaid). Emal vaid positiivne testitulemus ja muud moodi haigus ei väljendunud – asümptomaatiline. Vaktsineerimata isa aga põdes raskelt, haiglasse päris ei läinud, aga vajas pikka antibiootikumikuuri. Ema kolleeg oli koos oma 3 lähedase inimesega covidi tōttu haiglaravil, kuid tervenesid. Üks tuttav 50ndates mees suri 2020. aasta kevadel covidi tōttu, kaasuvaid haigusi polnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks 40ndates tuttav põdes enne vaktsiine, subjektiivses mõttes raskelt (nädal aega oli selline 38-39 palavik, peavalu, lihsvalud), pärast taastus ka veel mitu nädalat. Samas meditsiinitöötaja vaates polnud tegu raske juhtumiga, sest haiglaravi polnud vaja ning paar nädalat peale tervenemist oli kõik korras.

Nüüd peale vaktsineerimist on põdenud päris palju tuttavaid, kellegi pole mingit märkimisväärselt rasket olemist olnud. Valdavalt on olnud tegu tavaliste viirushaiguse nähtudega (kurk valus, nohu, köha, paar päeva väike palavik), mõned on ka lihtsalt positiivse testi saanud ilma igasugu nähtudeta.

Seesama tuttav, kes enne vaktsiine raskemalt haige oli, sai nüüd natuke aega tagasi uuesti viiruse, nüüd siis juba vaktsineerituna. Ja ei olnud enam midagi erilist, kurk oli paar päeva valus ja väike palavik kah korra.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka kogunenud selliseid sõprade-tuttavate lugusid nende lainete jooksul. Üks sõbranna on pool aastat juba pika covidiga hädas, jaksu pole, väsimus jne (noor inimene, veidi üle 30 a, enne oli terve ja sportlik). Paar eakamat sugulast kahjuks ka suri koroona tõttu (üks 65, teine 68, mõlemad olid diabeetikud). Paar sõpra on hädas endiselt osaliselt kadunud maitsemeelega, lõhnataju häiretega, põdemisest neil üle poole aasta. Nii et ikka jagub neid, kel ei läinud lihtsalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põdesin vastikult MIDAGI aastavahetusel – kas see ka covid oli, ei oska öelda, sest kiirtestid olid selleks hetkeks otsas ja nii sandi enesetundega kusagile testima küll ei tahtnud ronida;  teised haigused pole minul nii vastikud olnud (kui lapsepõlves põetud angiin välja arvata), abikaasal oli sarnane lugu. Sugulaste ja tuttavate ringkonnast pole kuulnud, et keegi haiglasse sattunud oleks – kuidas nad kodus põdesid, pole palju muljetatud – samamoodi ütlevad, et vastik.

Niikuinii paari aasta pärast tunnistatakse, et oi oi, autoimmuunprobleemid on laialdasemalt levinud kui siiani arvati (kes siin kõik arvavad, et nendel või tuttavatel jne kaasuvaid haigusi pole) – samamoodi, nagu candida probleemi väga pikalt ignoreeriti (nüüd saab juba ametlikke ravimeidki selle vastu)). Elagu suhkur, gluteen, laktoos, margariin, arseen…

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järjest aga kuulen, et vaktsineeritud ja said covidi.

Arvata võib, et kuuled, kuna enamik inimestest on ju vaktsineeritud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need, kes kirjutavad, et inimesed surid, neid kommentaare miinustatakse. Päriselt või? Mis teil viga on?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See statistika annaks adekvaatse pildi ainult sel juhul, kui oleks arusaadav, mida me kerge või raske kulu all mõistame. Samuti seda, mismoodi inimesed ennast ravisid.

On ju suur vahe, kas inimene kannatab nädal otsa 38 palavikku (sest alles 38,5 hakatakse alla võtma), köha (õhtuti tegin teed) ja käib seejuures koeraga jalutamas ja laob puid (ning seejärel kurdab, et 2 nädalat möödas ja ikka pole terve) või siis ravib end korralikult esimesest haigustunnusest alates, nii et palavik ei lähegi kõrgeks jmt.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pereliikme tuttav põdes vist raskelt nö haiglas. Minul läks kergelt Delta, vaktsineerimata ja ei kuulu riskigruppi.

Lapsel läks ülikergelt, võrreldes teiste haigustega, sest alles oli tal talvine viirus, mis tekitas kõriturse ja lõppes kiirabiga. Angiin on ka hullemini ta põdenud kui koroonat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

või siis ravib end korralikult esimesest haigustunnusest alates, nii et palavik ei lähegi kõrgeks jmt.

Oleneb inimesest. Mõne jaoks pole 38 mitte mingi palavik ja ei soovitatagi alla võtta, kui enesetunnet ei häiri. Kui enesetunne on halb, soovitatakse ka väiksem palavik näiteks õhtul maha võtta, et oleks parem magada. Aga mingit põhjust ei ole alla 38 palavikku pidevalt maha võtta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kui paljusid raske kuluga covidi juhtumeid teate?