Esileht Pereelu ja suhted Kui suhe enam ei toimi ja ei soovi enam koos olla

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Kui suhe enam ei toimi ja ei soovi enam koos olla

Postitas:

Olen jõudnud otsusele, et ei soovi enam koos jätkata. Suhe ei toimi ühe poolselt. Enda hinges on lihtsalt tühjus. Kodus küll on mehe lõhn, aga armastavat meest mitte. Ei ole enam mingit normaalset suhtlust oma vahel. Muredest, rõõmudest rääkida ei saa, meest see ei huvita. Mees lastega tegeleda ei viitsi, koduste toimetustega mees ei aita. Käime mõlemad tööl, minul siis töö, lapsed, kodu. Mehel töö ja puhke aeg. Mees pole siiani aru saanud, et ma ei jõua kõiki üksi teha. Nüüd olengi seisus, kus väldin meest, sest lihtsalt ei suuda temaga enam koos olla.

+12
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.07 12:16; 11.07 20:06; 12.07 23:39; 14.07 18:16; 15.07 16:41; 21.07 11:40; 21.07 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sinu küsimus on?

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseenesest arusaadav aga tõepoolest, mis see küsimus on? Kui otsus on vastu võetud, siis tuleb ka praktiliselt tegutseda, muidu elad selle otsusega sama targalt mehega sama katuse all edasi.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda peaksid mehele rääkima, mitte meile.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 12:59; 11.07 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene otsib kinnitust oma veendumusele. Kui asjad nii on, nagu kirjutad, siis muidugi pole mõtet koos olla.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.07 13:04; 11.07 18:56; 12.07 11:47; 15.07 23:27; 16.07 14:29; 21.07 16:13; 23.07 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muredest, rõõmudest rääkida ei saa, meest see ei huvita.

Aga räägi siis konkreetselt ilma oma muresid ja rõõme mainimata, et homme on vaja poes käia, ülehomme õhtul laps hambaarsti juurde viia ja kuna järgmise kolmapäeva õhtul oled kaua tööl, siis peab mees lapsed ise juuksurisse viima.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen jõudnud otsusele, et ei soovi enam koos jätkata. Suhe ei toimi ühe poolselt. Enda hinges on lihtsalt tühjus. Kodus küll on mehe lõhn, aga armastavat meest mitte. Ei ole enam mingit normaalset suhtlust oma vahel. Muredest, rõõmudest rääkida ei saa, meest see ei huvita. Mees lastega tegeleda ei viitsi, koduste toimetustega mees ei aita. Käime mõlemad tööl, minul siis töö, lapsed, kodu. Mehel töö ja puhke aeg. Mees pole siiani aru saanud, et ma ei jõua kõiki üksi teha. Nüüd olengi seisus, kus väldin meest, sest lihtsalt ei suuda temaga enam koos olla.

Jah väga hea. Mine ela üksi ( ära mõtle sellepeale, et kusagil on üks Ideaalne Prints, kes loeb su soove silmadest ja teeb enne kui sa mõelda jõuad) ja saad väga kiirest aru, kui palju tegelikult mees sinu elus osaleb. Väga tihti arvatakse, et üksi on parem. Aga proovi järgi. See, et enda hinges on tühjus ei ole partneri lugu. See on sinu lugu. Üksi elades on see tühjus kordades suurem, kuna kaob ära see isik, keda ENDA hinge tühjuses hetkel süüdistad. Iga suhe on kõige pealt suhtlemine. Suhtlemine peab olema enne lapsi ja enne abielu. Abielus olles ja lastega tuleb toetuda VAREM loodud suhtlemisele ehk siis suhtele. Nii et sul ei ole hetkel muud teha kui rääkida ja rääkida ja rääkida. Sest üksi, päris üksi, on sul 10 korda raskem. Kui mitte 100. tahad järgiproovida, paki asjad ja mine. Mitte vanemate juurde vaid eraldi elama. Siis saad aru, et sa ei olnud üksi tegelikult, kui mees vaikis ja nn midagi ei teinud. Sa ei suuda endaga olla, asi pole mehes.

+11
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen jõudnud otsusele, et ei soovi enam koos jätkata. Suhe ei toimi ühe poolselt. Enda hinges on lihtsalt tühjus. Kodus küll on mehe lõhn, aga armastavat meest mitte. Ei ole enam mingit normaalset suhtlust oma vahel. Muredest, rõõmudest rääkida ei saa, meest see ei huvita. Mees lastega tegeleda ei viitsi, koduste toimetustega mees ei aita. Käime mõlemad tööl, minul siis töö, lapsed, kodu. Mehel töö ja puhke aeg. Mees pole siiani aru saanud, et ma ei jõua kõiki üksi teha. Nüüd olengi seisus, kus väldin meest, sest lihtsalt ei suuda temaga enam koos olla.

Jah väga hea. Mine ela üksi ( ära mõtle sellepeale, et kusagil on üks Ideaalne Prints, kes loeb su soove silmadest ja teeb enne kui sa mõelda jõuad) ja saad väga kiirest aru, kui palju tegelikult mees sinu elus osaleb. Väga tihti arvatakse, et üksi on parem. Aga proovi järgi. See, et enda hinges on tühjus ei ole partneri lugu. See on sinu lugu. Üksi elades on see tühjus kordades suurem, kuna kaob ära see isik, keda ENDA hinge tühjuses hetkel süüdistad. Iga suhe on kõige pealt suhtlemine. Suhtlemine peab olema enne lapsi ja enne abielu. Abielus olles ja lastega tuleb toetuda VAREM loodud suhtlemisele ehk siis suhtele. Nii et sul ei ole hetkel muud teha kui rääkida ja rääkida ja rääkida. Sest üksi, päris üksi, on sul 10 korda raskem. Kui mitte 100. tahad järgiproovida, paki asjad ja mine. Mitte vanemate juurde vaid eraldi elama. Siis saad aru, et sa ei olnud üksi tegelikult, kui mees vaikis ja nn midagi ei teinud. Sa ei suuda endaga olla, asi pole mehes.

Vaidlen vastu. Üksi, päris üksi, on ikka kordades kergem. Kui ei ole vastutust kellelegi lükata, siis ei teki vajadustki lükata. Kui võtad kõige eest üksi vastutuse, kaob ära vajadus kedagi süüdistada ja leiad igale asjale lahenduse. Jääb ära palju tühje lootusi, ootusi ja purunenud illusioone. Paarisuhe on hea, kui see on suhe, mis põhineb suhtlemisel, armastusel, aususel ja koostööl. Kõikidest muudest variantidest on üksi kergem.

+35
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 12:59; 11.07 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest üksi, päris üksi, on sul 10 korda raskem. Kui mitte 100.

Viimane asi, mida ma vähesegi eneseuhkuse juures teeksin, on elada kellegagi lihtsalt, sest üksi on raskem. Kas sa tahaksid, et mõni mees elaks sinuga, sest üksi oleks tal söögiga, puhta pesuga ja ke**ga raskem, sina annad ju kõik need asjad?

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen jõudnud otsusele, et ei soovi enam koos jätkata. Suhe ei toimi ühe poolselt. Enda hinges on lihtsalt tühjus. Kodus küll on mehe lõhn, aga armastavat meest mitte. Ei ole enam mingit normaalset suhtlust oma vahel. Muredest, rõõmudest rääkida ei saa, meest see ei huvita. Mees lastega tegeleda ei viitsi, koduste toimetustega mees ei aita. Käime mõlemad tööl, minul siis töö, lapsed, kodu. Mehel töö ja puhke aeg. Mees pole siiani aru saanud, et ma ei jõua kõiki üksi teha. Nüüd olengi seisus, kus väldin meest, sest lihtsalt ei suuda temaga enam koos olla.

Jah väga hea. Mine ela üksi ( ära mõtle sellepeale, et kusagil on üks Ideaalne Prints, kes loeb su soove silmadest ja teeb enne kui sa mõelda jõuad) ja saad väga kiirest aru, kui palju tegelikult mees sinu elus osaleb. Väga tihti arvatakse, et üksi on parem. Aga proovi järgi. See, et enda hinges on tühjus ei ole partneri lugu. See on sinu lugu. Üksi elades on see tühjus kordades suurem, kuna kaob ära see isik, keda ENDA hinge tühjuses hetkel süüdistad. Iga suhe on kõige pealt suhtlemine. Suhtlemine peab olema enne lapsi ja enne abielu. Abielus olles ja lastega tuleb toetuda VAREM loodud suhtlemisele ehk siis suhtele. Nii et sul ei ole hetkel muud teha kui rääkida ja rääkida ja rääkida. Sest üksi, päris üksi, on sul 10 korda raskem. Kui mitte 100. tahad järgiproovida, paki asjad ja mine. Mitte vanemate juurde vaid eraldi elama. Siis saad aru, et sa ei olnud üksi tegelikult, kui mees vaikis ja nn midagi ei teinud. Sa ei suuda endaga olla, asi pole mehes.

Mul küll lastega ja ilma mehega palju mõnusam. Vahel lähevad lapsed kas isa või vanavanemate juurde, siis eriti super. Oma aeg, teed mis tahad. Enne oli mees peres nagu imik, nõudis ainult tähelepanu.

+27
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 14:31; 13.07 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen jõudnud otsusele, et ei soovi enam koos jätkata. Suhe ei toimi ühe poolselt. Enda hinges on lihtsalt tühjus. Kodus küll on mehe lõhn, aga armastavat meest mitte. Ei ole enam mingit normaalset suhtlust oma vahel. Muredest, rõõmudest rääkida ei saa, meest see ei huvita. Mees lastega tegeleda ei viitsi, koduste toimetustega mees ei aita. Käime mõlemad tööl, minul siis töö, lapsed, kodu. Mehel töö ja puhke aeg. Mees pole siiani aru saanud, et ma ei jõua kõiki üksi teha. Nüüd olengi seisus, kus väldin meest, sest lihtsalt ei suuda temaga enam koos olla.

Jah väga hea. Mine ela üksi ( ära mõtle sellepeale, et kusagil on üks Ideaalne Prints, kes loeb su soove silmadest ja teeb enne kui sa mõelda jõuad) ja saad väga kiirest aru, kui palju tegelikult mees sinu elus osaleb. Väga tihti arvatakse, et üksi on parem. Aga proovi järgi. See, et enda hinges on tühjus ei ole partneri lugu. See on sinu lugu. Üksi elades on see tühjus kordades suurem, kuna kaob ära see isik, keda ENDA hinge tühjuses hetkel süüdistad. Iga suhe on kõige pealt suhtlemine. Suhtlemine peab olema enne lapsi ja enne abielu. Abielus olles ja lastega tuleb toetuda VAREM loodud suhtlemisele ehk siis suhtele. Nii et sul ei ole hetkel muud teha kui rääkida ja rääkida ja rääkida. Sest üksi, päris üksi, on sul 10 korda raskem. Kui mitte 100. tahad järgiproovida, paki asjad ja mine. Mitte vanemate juurde vaid eraldi elama. Siis saad aru, et sa ei olnud üksi tegelikult, kui mees vaikis ja nn midagi ei teinud. Sa ei suuda endaga olla, asi pole mehes.

Minu kogemus ütleb täiesti vastupidist. Pole lahutust kahetsenud pooleks minutiks ka.
Usun, et lapse olemasolu veel võimendas tundeid – halva suhte meelehärmi, ja hilisemat kergendust.
Ideaalset Printsi ei oota. Kui tuleb, on hästi, kui ei tule, pole hullu. Halba suhtesse tagasi (või teise taolisse) ei taha mingil juhul.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen täpselt samas seisus ja ütlesin mehele ka juba, et vot nüüd aitab, me läheme eraldi elama. Mees oli nõus. Kahjuks ta vist IKKA veel, peale aastaid rääkimist ja isegi nõustamises käimist jms ei adu, mida ma temalt ootan. Küllalt on seletatud, tülitsetud, õiendatud- ei midagi. Kahju on, aga veel enam oleks mul endast kahju, kui ma sellesse suhtesse kodumasinaks jään. Sest juba ammu ei tunne ma ennast naise ja partnerina, vaid teenindava personali ja lapsehoidjana. Plaan oli küll mõned aastad veel vastu pidada, kui lapsed veel suuremad on (põhikoolis), aga sain aru, et ma hindasin oma vastupidavust üle, must oleks nende aastate järel selline kest järgi, millega poleks enam midagi peale hakata, milleks olla õnnetu ja kannatada, keegi mulle pärast selle eest aitäh ütlema ei tule.
Mina jään oma koju lastega, mees leiab omale väiksema korteri lähedusse, et lastel oleks mugav käia, niikaua kui kokkulepped töötavad, ei pea notarileppe või kohtuga asju ajama, aga eks näis. Ehk saab mees aru, et kui ta lastega suhte hoides niisama vähe pingutab kui abielu hoidmisega, siis pole tal elu lõpuks õieti kedagi.

Mingit ideaalset printsi ma ei oota, mul oli juba üks, keda 10+a abielu järel enam ära ei tunne. Mingit meest ma ei otsiks, oleks rahulikult niisama, õige vaja seda kärgperejama edendada. Lapsi ma nagunii rohkem ei taha.

Vaidlen sellele käole vastu, just on üksi lihtsam, kui ei pea oma kodus elades pidevalt ärrituma “miks ta ei tee/näe/arvesta” jne, kui peaks nagu olema tiim, aga üks osapool ei täida oma osa ja paarisuhe lonkab, seega peresuhted lonkavad ja lapsed ei näe mingit armastust vanemate vahel, ainult “miks sa piima ei toonud?” jms. Ei hoia midagi kinni ainult “pole kuhugi minna” ega raha, hoiab kinni ka ühine elu, ühised lapsed (kes tavaliselt ikkagi armastavad mõlemat vanemat) jms.
Kui mees on mõistlik, on ta lastele isa edasi, kui pole mõistlik, siis sellisega koos elada ammugi ei ole mõtet, läbi elu perekonda mängida, võeh.

Kaua teemaalgatajal selle otsuseni jõudmine võttis? Mul ikka mõni aasta, sest eks vahepeal on toredamaid aegu, kus mõtled, et pole väga vigagi, nt koroonakriisi aeg oli meil peres hoopis tore ja ühtehoidlik aeg. Pere sai küllalt tähelepanu isalt, sest muud targemat polnud eriti teha ka. Niikui taastud tavaline elu, taastus ka endine s*tt olukord ja ma näen, et midagi pole muutunud ega ei usu, et muutub.
Kas teemaalgataja mees ka sellest otsusest juba teavitatud on?

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.07 16:05; 12.07 08:05; 12.07 23:44; 13.07 10:51; 14.07 09:12; 15.07 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees pole siiani aru saanud, et ma ei jõua kõiki üksi teha. Nüüd olengi seisus, kus väldin meest, sest lihtsalt ei suuda temaga enam koos olla.

Teemaalgataja on klassikaline perekoolikas.
Kes arvab, et mees on samasugune selgeltnägija nagu perekoolikad, käod tavaliselt on.
Mehega RÄÄKIDA ta ei oska, mees eesti keelt ei oska, mees on suisa debiil, mis iganes.

Aga teematada ta oskab.
Muidugi, ma ei usu, et sellel mitte eriti arenenud teemaalgatajal nüüd väga arenenud mees oleks, kes kõigest aru saaks, aga ikkagi.
Mingi etapp on vahelt neil puudu. Ilmselt pole isegi proovitud mitte.

P.S. Sellist hala toodavad tavaliselt naised, kes elavad mehe pinnal.
OMA pinnal elavad kägud oleks selle mehe juba ammu minema saatnud, mitte teematama kukkunud.

Ehk siis teema küsimus kristallpalli pealt oleks: KUHU MA VAESEKE ELAMA LÄHEN?

+3
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees pole siiani aru saanud, et ma ei jõua kõiki üksi teha. Nüüd olengi seisus, kus väldin meest, sest lihtsalt ei suuda temaga enam koos olla.

Teemaalgataja on klassikaline perekoolikas.

Kes arvab, et mees on samasugune selgeltnägija nagu perekoolikad, käod tavaliselt on.

Mehega RÄÄKIDA ta ei oska, mees eesti keelt ei oska, mees on suisa debiil, mis iganes.

Aga teematada ta oskab.

Muidugi, ma ei usu, et sellel mitte eriti arenenud teemaalgatajal nüüd väga arenenud mees oleks, kes kõigest aru saaks, aga ikkagi.

Mingi etapp on vahelt neil puudu. Ilmselt pole isegi proovitud mitte.

P.S. Sellist hala toodavad tavaliselt naised, kes elavad mehe pinnal.

OMA pinnal elavad kägud oleks selle mehe juba ammu minema saatnud, mitte teematama kukkunud.

Ehk siis teema küsimus kristallpalli pealt oleks: KUHU MA VAESEKE ELAMA LÄHEN?

Eesti meeste hulgas on isendeid, kellega EI SAA RÄÄKIDA. Mul oli kunagi suhe sellisega. Meie rääkimised olid minu monoloogid, kuna mees lihtsalt vaikis või viis jutu olmeteemadele. Mida sa sellisega teed?

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen jõudnud otsusele, et ei soovi enam koos jätkata. Suhe ei toimi ühe poolselt. Enda hinges on lihtsalt tühjus. Kodus küll on mehe lõhn, aga armastavat meest mitte. Ei ole enam mingit normaalset suhtlust oma vahel. Muredest, rõõmudest rääkida ei saa, meest see ei huvita. Mees lastega tegeleda ei viitsi, koduste toimetustega mees ei aita. Käime mõlemad tööl, minul siis töö, lapsed, kodu. Mehel töö ja puhke aeg. Mees pole siiani aru saanud, et ma ei jõua kõiki üksi teha. Nüüd olengi seisus, kus väldin meest, sest lihtsalt ei suuda temaga enam koos olla.

Jah väga hea. Mine ela üksi ( ära mõtle sellepeale, et kusagil on üks Ideaalne Prints, kes loeb su soove silmadest ja teeb enne kui sa mõelda jõuad) ja saad väga kiirest aru, kui palju tegelikult mees sinu elus osaleb. Väga tihti arvatakse, et üksi on parem. Aga proovi järgi. See, et enda hinges on tühjus ei ole partneri lugu. See on sinu lugu. Üksi elades on see tühjus kordades suurem, kuna kaob ära see isik, keda ENDA hinge tühjuses hetkel süüdistad. Iga suhe on kõige pealt suhtlemine. Suhtlemine peab olema enne lapsi ja enne abielu. Abielus olles ja lastega tuleb toetuda VAREM loodud suhtlemisele ehk siis suhtele. Nii et sul ei ole hetkel muud teha kui rääkida ja rääkida ja rääkida. Sest üksi, päris üksi, on sul 10 korda raskem. Kui mitte 100. tahad järgiproovida, paki asjad ja mine. Mitte vanemate juurde vaid eraldi elama. Siis saad aru, et sa ei olnud üksi tegelikult, kui mees vaikis ja nn midagi ei teinud. Sa ei suuda endaga olla, asi pole mehes.

Üksi on miljon korda parem ja kergem.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti meeste hulgas on isendeid, kellega EI SAA RÄÄKIDA.

Mitte ainult EESTI meeste hulgas, ka mujal. Mõni keeldub rääkimast, mõni vihastab kui räägid, mõnega rääkimine viib kindlasti tülini… Ja see ei pruugi kohe olla nii, vaid hakkab ilmnema armumisfaasi üle minnes. Kui elu “normaliseerub” ning ei viitsita enam pingutada.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.07 13:04; 11.07 18:56; 12.07 11:47; 15.07 23:27; 16.07 14:29; 21.07 16:13; 23.07 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teine inimene on juba vastumeelseks muutunud, siis on üksi kümme, kui mitte sada korda parem kui selles vinduvas suhtes.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees tuleb töölt sööb ja puhkab ja puhke päevadel sama, kui ütlesin, et miks kodus midagi teha ei aita, ega lastega ei tegele? Siis selle peale öeldakse, et ma käin ju tööl. Mina käin ka tööl, peale tööd pean ikka süüa tegema ja lastega tegelema. Ma ei saa öelda, et ma käin tööl ja muid asju ei tee. Mees ei saa üldse aru, milles probleem. Tema arvates on see normaalne, et naine peab kõik tema eest ära tegema.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.07 12:16; 11.07 20:06; 12.07 23:39; 14.07 18:16; 15.07 16:41; 21.07 11:40; 21.07 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul igatahes on üksi kergem.
Aga minu eksmees oli ka eriline mölakas.
No, kui näiteks mul oli kokku lepitud sõbrannadega, et läheme kinno kolmapäeval. Juba varakult räägin mehele, tema nõus, et jaa aeg sobib talle ja jääb lastega, no ja siis kinnomineku päev käes, mees töölt pole tulnud, helistamistele ei vasta – siis tuleb hilinemisega, ülbitseb, et temal polnud võimalik teatada, et läheb pikemalt ja mis sa naine inised selle ühe kino pärast.
Aga see ei ole tegelikult üks kino. See on SUHTUMINE. Sest mõnele sübrale oleks kergestri saanud teatada, et tööl läheb pikemalt, aga ei mitte naisele, sest õige eesti mees ei arvesta naise virinaga, vaid teeb mis tahab.
No ja sedalaadi juhtumisi tuli ikka ette.
Üldse – suhtumine oli mäda.
Ja seetõttu mul on üksinda küll miljon korda kergem.
Tahan kinno minna, siis võtan lapsehoidja raha eest või viin lapsed emale. Mitte ei avasta viimasel minutil, et ei saagi minna.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma laste isast lahku läksin, läks elu ikka palju kergemaks.
Kolisin teise linna üürikasse.
Eks oli selline, et ta küll tegi asju(vajadusel remonti näiteks) aga lapsed ja majapidamistööd olid 100% minu õlul. Käisin ka täiskohaga tööl ja teenisin samas suurusjärgus palka eksiga.
Tundsin ennast terve kooselu üksikemana. Lapsed olid 5a ja 6a, kui lahku kolisin.
Nüüd sellest juba 15a möödas ja uut meest pole majja võtnudki.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 21:17; 15.07 01:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseenesest arusaadav aga tõepoolest, mis see küsimus on? Kui otsus on vastu võetud, siis tuleb ka praktiliselt tegutseda, muidu elad selle otsusega sama targalt mehega sama katuse all edasi.

Ma arvan, et TA soovib kindlust, et teha see samm ja minna lahku. Tegelikult ei saa mitte keegi teine seda sinu eest otsustada, millal on just see õige hetk lahkuminekuks. Tavaliselt on suhtes üks pool, kes pole suhtega rahul juba pikemat aega, aga ta ei tee selleks midagi. Aga kui ta lõpuks on selle ära teinud, saabub teadmine, et seda oleks pidanud juba varem tegema. Minu eks tõi meie suhtesse vanad käitumismustrid ja hingehaavad kaasa ning sellest ei saanudki midagi välja tulla. Taaskord tekkisid päevakorda ühed ja samad probleemid. Tülitsedes tõmbus ta alati kaitsesse, hakkas süüdistama, aga niimoodi ei saa kuidagi suhet paremaks muuta. Kui mehega rääkida ei saa, ta ei püüagi sind mõista ega ei pinguta teie suhte nimel, siis ei aita kahjuks muud kui lahkuminek. Selle tunneb tegelikult ära, kui teise inimesega on ühendus katkenud. Kindlasti ei tohiks venitada selle sammuga siis, kui peres on ka lapsed, sest sellises ebaterves ja pingelises õhkkonnas kannatavad eelkõige nemad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti meeste hulgas on isendeid, kellega EI SAA RÄÄKIDA. Mul oli kunagi suhe sellisega. Meie rääkimised olid minu monoloogid, kuna mees lihtsalt vaikis või viis jutu olmeteemadele. Mida sa sellisega teed?

Amen selle peale. Mul samasugune isend kodus. Ma muud ei teegi kui üritan rääkida. See on võimatu. Ilmselt mingi hetk lihtsalt pakin kotid ja nägemist. Siis kindlasti ei jõua ära imestada mis juhtus. Kõik oli nii hästi ju. 15 aastat ja tõesti mitte midagi asjalikku rääkida ei saa. Lihtsalt inimene on vait. ALATI!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen jõudnud otsusele, et ei soovi enam koos jätkata. Suhe ei toimi ühe poolselt. Enda hinges on lihtsalt tühjus. Kodus küll on mehe lõhn, aga armastavat meest mitte. Ei ole enam mingit normaalset suhtlust oma vahel. Muredest, rõõmudest rääkida ei saa, meest see ei huvita. Mees lastega tegeleda ei viitsi, koduste toimetustega mees ei aita. Käime mõlemad tööl, minul siis töö, lapsed, kodu. Mehel töö ja puhke aeg. Mees pole siiani aru saanud, et ma ei jõua kõiki üksi teha. Nüüd olengi seisus, kus väldin meest, sest lihtsalt ei suuda temaga enam koos olla.

Jah väga hea. Mine ela üksi ( ära mõtle sellepeale, et kusagil on üks Ideaalne Prints, kes loeb su soove silmadest ja teeb enne kui sa mõelda jõuad) ja saad väga kiirest aru, kui palju tegelikult mees sinu elus osaleb. Väga tihti arvatakse, et üksi on parem. Aga proovi järgi. See, et enda hinges on tühjus ei ole partneri lugu. See on sinu lugu. Üksi elades on see tühjus kordades suurem, kuna kaob ära see isik, keda ENDA hinge tühjuses hetkel süüdistad. Iga suhe on kõige pealt suhtlemine. Suhtlemine peab olema enne lapsi ja enne abielu. Abielus olles ja lastega tuleb toetuda VAREM loodud suhtlemisele ehk siis suhtele. Nii et sul ei ole hetkel muud teha kui rääkida ja rääkida ja rääkida. Sest üksi, päris üksi, on sul 10 korda raskem. Kui mitte 100. tahad järgiproovida, paki asjad ja mine. Mitte vanemate juurde vaid eraldi elama. Siis saad aru, et sa ei olnud üksi tegelikult, kui mees vaikis ja nn midagi ei teinud. Sa ei suuda endaga olla, asi pole mehes.

Selline mittemidagi tegev mees kaela peal on palju hullem, kui ise lastega hakkama saada.
Mina ka venitasin lahku minekut. Mees rääkis ka “sa ei saa üksi hakkama”. Kui siis ikkagi lõpuks ütlesin, et nüüd on kõik, ma pole enam nõus koos elama, sain aru millisest koormast ma vabanesin. Mul oli vaja vähem teha, vähem vastutada, kulud olid väiksemad (uskumatu, eks!), keegi ei vingunud mu kallal, keegi ei arvustanud mu tegemisi.
Seega mina ütlen küll – kui tunned, et enam ei taha, paki asjad ja mine!

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ometi said sa sellise mehega mitu last?

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.07 07:55; 15.07 23:17; 15.07 23:20; 15.07 23:31; 16.07 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ometi said sa sellise mehega mitu last?

Jah, ja iga lapsega muutubki see lõhe suuremaks, mida peaks mees aitama ja mida üks inimene lõpuks enam ei jõua ära katta. Kas sulle tuleb üllatusena, et kolme lapsega on vanemate koormus suurem kui ühega? Ja mõlemad väsivad koormuse all, see rohkem, kes rohkem teeb. Lapsi tahtsime mõlemad ja peret, küllap see oligi üks asi, mis meid nii kaua koos on hoidnud, et lastel oleks pere ja mõlemad vanemad. Aga kui ikka paarisuhet praktiliselt pole, kui selle eest ei ole viitsitud hoolitseda, siis ongi mees rahakott ja naine kodumasin, lastele veel ema ja isa, aga meest ja naist teineteisele pole enam kuskilt võtta.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.07 16:05; 12.07 08:05; 12.07 23:44; 13.07 10:51; 14.07 09:12; 15.07 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ometi said sa sellise mehega mitu last? … kuidas küll selle peale enne ei tulda?!

Sest inimesed ei ole kohtudes ja ehk isegi ühe lapsega sellised, nagu nad on 10 aastat hiljem. Mõned muutuvad hoolitsevamaks, võtavad rääkimatagi osa koormast enda peale, teised muutuvad veel mugavamaks. Ja kui just pole pikal mägimatkal koos olnud, ei teagi, milline inimene kriisiolukordades on.
On ütlus: selle inimesega võib luurele minna. See tähendab, et mõni inimene veab su alati raskest olukorrast välja, isegi kui ta ei pruugi olla kõige toredam sell muidu. Ja on neid, kes keerulisemates olukordades alla annavad – aga seda ei tea ette. Kui teaks, siis ilmselt ei oleks paljudel selliseid peresid, nii palju lapsi jms.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.07 13:04; 11.07 18:56; 12.07 11:47; 15.07 23:27; 16.07 14:29; 21.07 16:13; 23.07 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sulle tuleb üllatusena, et kolme lapsega on vanemate koormus suurem kui ühega?

Minu arust tuli see ju sulle üllatusena?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen täpselt samas seisus ja ütlesin mehele ka juba, et vot nüüd aitab, me läheme eraldi elama. Mees oli nõus. Kahjuks ta vist IKKA veel, peale aastaid rääkimist ja isegi nõustamises käimist jms ei adu, mida ma temalt ootan. Küllalt on seletatud, tülitsetud, õiendatud- ei midagi. Kahju on, aga veel enam oleks mul endast kahju, kui ma sellesse suhtesse kodumasinaks jään. Sest juba ammu ei tunne ma ennast naise ja partnerina, vaid teenindava personali ja lapsehoidjana. Plaan oli küll mõned aastad veel vastu pidada, kui lapsed veel suuremad on (põhikoolis), aga sain aru, et ma hindasin oma vastupidavust üle, must oleks nende aastate järel selline kest järgi, millega poleks enam midagi peale hakata, milleks olla õnnetu ja kannatada, keegi mulle pärast selle eest aitäh ütlema ei tule.

Mina jään oma koju lastega, mees leiab omale väiksema korteri lähedusse, et lastel oleks mugav käia, niikaua kui kokkulepped töötavad, ei pea notarileppe või kohtuga asju ajama, aga eks näis. Ehk saab mees aru, et kui ta lastega suhte hoides niisama vähe pingutab kui abielu hoidmisega, siis pole tal elu lõpuks õieti kedagi.

Mingit ideaalset printsi ma ei oota, mul oli juba üks, keda 10+a abielu järel enam ära ei tunne. Mingit meest ma ei otsiks, oleks rahulikult niisama, õige vaja seda kärgperejama edendada. Lapsi ma nagunii rohkem ei taha.

Vaidlen sellele käole vastu, just on üksi lihtsam, kui ei pea oma kodus elades pidevalt ärrituma “miks ta ei tee/näe/arvesta” jne, kui peaks nagu olema tiim, aga üks osapool ei täida oma osa ja paarisuhe lonkab, seega peresuhted lonkavad ja lapsed ei näe mingit armastust vanemate vahel, ainult “miks sa piima ei toonud?” jms. Ei hoia midagi kinni ainult “pole kuhugi minna” ega raha, hoiab kinni ka ühine elu, ühised lapsed (kes tavaliselt ikkagi armastavad mõlemat vanemat) jms.

Kui mees on mõistlik, on ta lastele isa edasi, kui pole mõistlik, siis sellisega koos elada ammugi ei ole mõtet, läbi elu perekonda mängida, võeh.

Kaua teemaalgatajal selle otsuseni jõudmine võttis? Mul ikka mõni aasta, sest eks vahepeal on toredamaid aegu, kus mõtled, et pole väga vigagi, nt koroonakriisi aeg oli meil peres hoopis tore ja ühtehoidlik aeg. Pere sai küllalt tähelepanu isalt, sest muud targemat polnud eriti teha ka. Niikui taastud tavaline elu, taastus ka endine s*tt olukord ja ma näen, et midagi pole muutunud ega ei usu, et muutub.

Kas teemaalgataja mees ka sellest otsusest juba teavitatud on?

Milleks üldse teemaalgatajale vastata ja soovitada tal lahku minna kui ise juba mitu aastat tuntakse, et olkakse kodumasin ja kooselu mehega enam midagi ei paku, ometi hoitakse kümne küünega kinni ja räägitakse veel mingitest aastatest kui lapsed suuremad. Võin juba praegu öelda, et ei lähe see paar elusees lahku, sest naine kardab üksinda elamist. Vastasel juhul oleks ammu juba lahutanud. Sa oled ammu juba kodumasin, tiimitööd ei ole teil sinu jutu järgi samuti ja tunned lapsehoidjana. Ja siis väidad, kuidas üksinda on parem elada, sa pole seda kogenudki. Eks on ka see kartus, et mees leiab kellegi toreda, kellega ongi sobivus suurem ja lõbusam.
Teemaalgatajale: need lahkumineku teemad tuleb väga põhjalikult läbi kaaluda ja mõelda. Ja esimese asjana arvestadagi, et sina võidki jääda üksinda lapsi kasvatama, mees aga võib leida enda kõrvale uue naise. Kui sa seda suudad aktsepteerida ja see sind ei häiri ega kahetsema ei pane, siis on järelikult õige otsus. Aga kui tekib sellest kurbus hinge ja kahetsus, siis ikkagi võiks mehega kokku jääda, ideaalseid inimesi ei ole, vaevalt sa isegi ideaalne oled, seega pead mõned asjad läbi kaaluma.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.07 18:27; 13.07 10:23; 13.07 12:26; 14.07 14:06; 14.07 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks meist keegi pole ideaalne. Ka mitte mina. Aga sellises mõtetus ja vinduvas suhtes, on ka jube olla. Kui elaks mehe pinnal, oleks ammu läinud, aga mees elab minu elamises. Sugugi ära minna ei taha, jääb selline tunne, et hetkel lihtsalt elab minu juures, nii kaua kui parema leiab. Praegu siis tiksume nii, et suhtlust päeva jooksul enam pole, tuleb töölt, teeb omi asju ja siis magama ja nii päevast päeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.07 12:16; 11.07 20:06; 12.07 23:39; 14.07 18:16; 15.07 16:41; 21.07 11:40; 21.07 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin juba praegu öelda, et ei lähe see paar elusees lahku, sest naine kardab üksinda elamist. Vastasel juhul oleks ammu juba lahutanud.

Sa võtad vähe palju arvata võhivõõra inimese kohta, niiet tõmba tagasi. Minul lihtsalt võtab lõpliku otsuse tegemine palju aega, aga on siis ka kindlalt nii ja tagasivõtmist ega mingit kahevahel kehklemist ei toimu. Ma pean teadma, et ma olen asjas kindel, kui tegutsema hakata. Nüüd on see tehtud ja välja öeldud. Pealegi pole nagunii lastega pere laialiminek mingi uiu ja tuju või paari tüli peale tark mõte. Olen enne üksinda elanud 10a ja midagi karta seal pole, ära poogi mingeid imelikke ideid teistele külge. Ka lastega olen ma üksi elanud mõne kuu.

Mina ütlen ju teemaalgatajale täpselt sama mis sinagi- see otsus tuleb igatepidi läbi kaaluda, ei tehta seda uisapäisa ja esimese soojaga. Et pärast ei kahetseks.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.07 16:05; 12.07 08:05; 12.07 23:44; 13.07 10:51; 14.07 09:12; 15.07 09:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui suhe enam ei toimi ja ei soovi enam koos olla