Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas leppida lastetusega? (Hoiatus: pikk lugemine)

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Kuidas leppida lastetusega? (Hoiatus: pikk lugemine)

Postitas:

Tule eile meile, loomulikult saab munarakke kylmutada. Ka enda omi teenusena, kui nt ees on ootamas keemiaravi ja peale seda tõsine risk viljatuks jääda. Ka niisama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Doonormunarakud on väga kallid ja kuna tehnoloogia suudab külmutada küll spermatosoide ja embrüosid, aga mitte munarakke

Mis jutt see on?

Esimene suvaline link: “Munarakkude külmutamine võeti kasutusele 1990. aastate teises pooles”.

Nova Vita lehel, Elite´i lehel, ITK lehel jne jne jne.

 

 

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.12 09:37; 12.12 11:49; 12.12 12:35; 12.12 17:09; 14.12 21:11; 15.12 11:07; 17.12 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei olnud teemaalgatuses ja teemaalgataja jutus üldse seda tooni, et ta ei suudaks doonorrakke kasutada või et see oleks probleem, need aspektid tõid sisse mõned omavahel vaidlema läinud Kägud.

Las teemaalgataja kosub ja küll jõuab mõelda, arstiga nõu pidada ja selgust saada, kuidas edasi.

Minu meelest ka! Aga noh, teised alati teavad paremini ja kui keegi paremini kirjutada oskab, siis kindlasti saab libateema diagnoosi ka veel 😀

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 ebaõnnestunud ivfi pole küll mingi maailmalõpp, korjad ennast jälle kokku ja jätkad. Sest tegelikult sul pole muud võimalust, kui sa tahad oma unistust teoks teha. Halvasti viljastuvate munarakkude põhjus võib olla ja rohtudes või ivf ajastuse probleemides vms, mitte ainult ja ainult sinu vanuses. Mina peale 2 ivfi küll veel ei loobuks, aga see tee muidugi pole kerge.

Allakirjutanu on teinud 5 ivfi, millest esimesed 4 olid täielikud nulliringid, 5.katsest saime kaksikud ja hiljem loomulikul teel kergelt ja kiirelt veel pesamuna. Ka meil olid viljatud mõlemad pooled ja mitte kergelt, vaid väga suur probleem, minul raske pcos, millega ov ei toimunudki ja mehel nii halb sperma, et vaja oli icsi ehk lisaprotseduur, millega sperm süstitakse otse munarakku, sest need ei viljastunud isegi katseklaasis ilma lisaabita.

Viimase lapsega oligi nii, et meie eelmise saaga valguses me ei hakanud isegi proovima, panime kohe aja järgmise ivf konsultatsiooniks kirja, aga selleks ajaks olin juba loomulikul teel rase.

Nii armas lugu! Nagu näha, kui lootusel ei lase surra, on siiski kõik võimalik ???? Aitäh jagamast. Kui saladus ei ole, mis kliinikus te oma IVFid tegite?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 17:08; 12.12 10:54; 12.12 12:02; 15.12 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 ebaõnnestunud ivfi pole küll mingi maailmalõpp, korjad ennast jälle kokku ja jätkad. Sest tegelikult sul pole muud võimalust, kui sa tahad oma unistust teoks teha. Halvasti viljastuvate munarakkude põhjus võib olla ja rohtudes või ivf ajastuse probleemides vms, mitte ainult ja ainult sinu vanuses. Mina peale 2 ivfi küll veel ei loobuks, aga see tee muidugi pole kerge.

Munarakkude kvaliteet ei ole ajas kõikuv, mehe seemnerakkude kvaliteet võib olla ühel ajahetkel halvem, teisel parem, aga munarakud ei lähe paremaks tagasi, kui nad juba kehvad on. Päris nagu valelootusi ka inimesele anda ei maksa.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.12 09:37; 12.12 11:49; 12.12 12:35; 12.12 17:09; 14.12 21:11; 15.12 11:07; 17.12 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jutt see on? Esimene suvaline link: “Munarakkude külmutamine võeti kasutusele 1990. aastate teises pooles”. Nova Vita lehel, Elite´i lehel, ITK lehel jne jne jne.

Miks siis ei kasutata laialdaselt külmutatud doonormunarakke, vaid otsitakse ja palgatakse kalli raha eest doonoreid, et teha “värske” viljastamine, milleks see ajastamise jama, kui võiks võtta “sügavkülmast”, oskad öelda?

Kopin sulle sealtsamast Elite lehelt: Kuidas munarakke külmutatakse?
Erinevalt spermast ja embrüodest, mida on lihtne külmutada, on munarakk suurim rakk naise kehas ja sisaldab palju vett. Külmutades võivad tekkivad jääkristallid raku hävitada. Munarakk tuleb kuivatada ja vesi enne külmutamist asendada antifriisiga, et vältida jääkristallide moodustumist. Kuna munaraku kest muutub külmutades kõvemaks, peab munaraku viljastamiseks peale munaraku sulatamist sperma nõelaga munaraku sisse süstima (standardne ICSI protseduur).

See, mida sina linkisid, on OMA munarakkude külmutamine tulevikuks, millel pole midagi pistmist olukorraga, kus naise oma munarakud ei kõlba ja kasutatakse doonorit.

Ka ei rääkinud ma tema OMA munarakkude kvaliteedi parandamisest, vaid sellest, et ivf ravimid on erinevad, skeemid on erinevad, folliikulid võivad olla liiga vähe või üleküpsenud, miks sinu meelest saadakse erinevate ivf skeemidega väga erineva arvu ja viljastumise tulemuslikkusega munarakke, ühel korral nt minu puhul 1-16 näiteks? (üks kõige esimesel, pikk skeem lihtsalt ei töötanud nii hästi, hiljem rohtude vahetamisel olukorda paranes).

 

Ei tasu nokkida iga sõna kallal ja pilduda “suvalisi linke”, kui sul endal pole asi sügavuti selge. 7 kommentaari lihtsalt targutad, kui teema on tegelikult palju keerulisem, sul pole isegi mitte ivf kogemust.

 

Teemaalgataja, me tegime välismaal, mitte eesti kliinikus.

 

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 15:38; 14.12 18:29; 15.12 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7 kommentaari lihtsalt targutad, kui teema on tegelikult palju keerulisem, sul pole isegi mitte ivf kogemust.

Ma olen teinud seitse katset ja neli täisringi, tänan muretsemast 🙂 Viljatusraviga on kogemust kümme aastat.

Sinu väide oli, et munarakke ei saa külmutada (sinu enda lause: “Doonormunarakud on väga kallid ja kuna tehnoloogia suudab külmutada küll spermatosoide ja embrüosid, aga mitte munarakke”) – ei täpsustanud sa, kas räägid oma või doonorrakkudest. Munarakke SAAB külmutada. Ja see sinu kopeeritud lõik ei sisalda ühtki väidet, mis tõestaks, et doonorrakke ei külmutata, vastupidi – seal on küll öeldud, et nende külmutamine on keerukam, aga edasi on kirjeldatud, kuidas seda täpsemalt tehakse.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.12 09:37; 12.12 11:49; 12.12 12:35; 12.12 17:09; 14.12 21:11; 15.12 11:07; 17.12 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis teemaalgataja,

esiteks pikk pai sulle ja kõva kallistus!

Teiseks, ma saan sinust hästi aru. Olen 5a viljatusravil olnud, kokku 10a lastetust. Kokku 7 IVF, neist vaid üks laps. Ja ülejäänud olid kõik ebaõnnestumised, kas lihtsalt ei midagi või rasedused järjest peetusid ja arstid ei leidnud midagi. Lugu on muidugi natuke teistsugune, vanus ka, kuid see valu hinges, see ülivalus kukkumine ja oma unistuste purunemine, see on sama, kõik me oleme siis ühtemoodi katki. Oi kuidas olen halbade uudiste järel ulunud ja röökinud… Päris hirmus meenutadagi. Kuid mida ma tahan öelda Sulle, seda, et inimese psühhika on nii võimas, eriti kui on olemas suur unistus! Muidugi tuleb alguses elada minutihaaval, nagu sa ütled ja see on õige. Ära tee pikki plaane, lihtsalt püüa iga päev endaga hakkama saada ja järjest hakata uuesti elus ilusat nägema. Küll tuleb see hetk, kui Sa oled taas jalul ja tunned endas jõudu, ma olen kindel! Sa oled tugev!

Mu arust ka ei olnud Su jutus seda, et sa soovid vaid oma munarakkudega last saada. Seda mõtles ise keegi juurde. Kui meie olime sellised situatsioonis, nagu enne kirjutasin, siis algul oli küll raske leppida, mõtlesin, et proovime veel ja veel ise, aga siis tuligi ka minu murdumine, kui käivitus enesekaitse, et mina enam haiget saada ei taha ja ma ei tahtnud enam üldse rasedaks jäädagi ja IVF-idest midagi kuulda. Läks aasta aega kuni ma leidsin endas jälle jõudu. Kuid selle aasta jooksul me olime tasapisi leppinud doonori mõtetega ja see polnud enam mingi probleem, mis seal vahet on, beebi on ju tähtsaim. Kui endal ei õnnestu, tuleb kasutada abi. (lihtalt mul olid külmas veel viljastunud rakud ja lasime siirdada, mis õnnestuski lõpuks).

Teiseks me panime kohe peale viimast raseduse katkemist ennast lapsendamisele järjekorda. Algul (aastaid varem) see mõte oli mulle võõras, kuid lõpuks jõudsin ma selleni ja rõõmuga. See oli nii positiivne, see mõte, et enam ei pea läbikukkumisi taluma ja ennast pärast jälle taastama, vaid me ootame ja saamegi ca 2aastaga beebi (suuremat last saaks kiiremini). Ja see on mul Sulle suurim soovitus. Enda taastamine ja uus IVF’i tee võtavad aega, pane aga ennast juba praegu lapsendamisele kirja! Seal on ka oma protseduurid, mis võtavad aega, aga Sa saad pihta hakata ja Sa enam ei kaota aega, vaid aeg hakkab töötama Su kasuks lõpuks!  Aastaid tagasi me käisime kohapeal erinevates valdades, praegu on neil vist tehtud ühtne süsteem ja tuleks ära käia vaid oma valla linnavalitsuses.

Elu on seebra. Vahest oleme me kõik nii katki ja õnnetud, mõtled, kas oledki veel kunagi üldse rõõmus jne, kuid möödub aeg ja elus juhtuvad imelised asjad ning kõik läheb hästi. Siis mõtled, vot kui oleks siis tol raskel hetkel peatunud… poleks siis seda head nüüd.

Kogu südamest soovin Sulle kiiret vaimset taastumist, elurõõmu üles leidmist ja muidugi unistuse peatset täitumist!

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on käsil 6. IvF. Siiani ei ole rasestunud, aga natuke lootust on. 4 ja 5 katse ei viljastunud ühtegi embrüot ja arst vihjas, et võiksin doonormunarakkudele mõtlema hataka. Ka vanuse tõttu kehvad munarakud. Aga vahetasin kliinikut ja 6. katsel viljastus 2 embrüot. Tulemust veel ei tea, aga juba see, et oli embüoid, mida siirdada andis lootust juurde.

Olen doonormunaraku mõttega end juba aasta aega harjutanud, mees ei tule selle mõttega kahjuks kaasa, aga kui ma plaaniksin last üksi nagu sina, siis läheksin seda teed. Aga see mõte vajab harjumist.

Mees annaks mul juba alla, aga ma ise tahan veel proovida. Kalli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan, et kõik soovitavad lahkelt siin doonormunaraku kasutamist.

Mul on küll jäänud mulje, et neid doonorrakke ei ole nii laialt saadaval, et muudkui vali, vaid pigem on pikad ootejärjekorrad. Munarakudoonorlus ei ole kahjuks nii kerge nagu seemnerakkude võtmine.

Ehk oskab keegi täpsemalt-värskemalt kommenteerida?

Soovitus ka teemaalgatajale: vaheta kliinikut ja proovi näiteks Fertility Clinic Nordicus, nad pidid olema ühe suurima valikuga munarakudoonoritega ja spermadoonoritega Eesti kliinikutest. Ehk ikka tasub veel ühe arsti, dr Aluri on imeline – konsultatsioonis ära käia ja tema ausat arvamust ka küsida. Minul on seal kliinikus üldse on ainult positiivsed kogemused, mul õnneks doonorrakke vaja ei olnud praegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 14:12; 16.02 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei olnud teemaalgatuses ja teemaalgataja jutus üldse seda tooni, et ta ei suudaks doonorrakke kasutada või et see oleks probleem, need aspektid tõid sisse mõned omavahel vaidlema läinud Kägud.

Doonormunarakk on tõenäoliselt igas mõttes lihtsam teekond kui lapsendamine (nii arstlikud, juriidilised (laps on 100% “sinu oma” sh juriidiliselt, kannad ja sünnitad jne, kas tänapäeval üksikule naisterahvale antakse lapsendada?), omad raskused ja aja ja närvikulu on mõlemal viisil päris omajagu.

Doonormunarakud on väga kallid ja kuna tehnoloogia suudab külmutada küll spermatosoide ja embrüosid, aga mitte munarakke, siis tuleb ajastada doonori ja saaja tsüklid, et kohe saaks värske materjal siirdada jne.

Las teemaalgataja kosub ja küll jõuab mõelda, arstiga nõu pidada ja selgust saada, kuidas edasi.

munarakke külmutatakse juba ammu Eestis vitrifikatsioonina ehk kiire külmutusmeetod, mis jutt see on, et ei külmutata. ülessulatamise % on ka 95 ehk peaaegu täielik! munarakke saad ise enda tarbeks külma panna, kui oled piisavalt noor ja soovid lapsi läbi ivfi hilisemas eas saada ja praegu on küll nii, et uuri igast kliinikust eraldi, mis on neil doonormunarakkude sulamisprotsent – võrdle! enamus kohtades on see täpselt samaväärne värske tsükli doonorrakkudega.  ära jaga valeinfot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 14:12; 16.02 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elitest saab osta doonormunarakke 500 eur tk, soovitatakse osta korraga 4-6. Endal õnnestus doonormunarakkudega kohe esimesel korral, eelnevalt seljataga 5 IVF täisringi oma rakkudega, tulemusteta. Lihtsalt otsus oma peas vaja vastu võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas leppida lastetusega? (Hoiatus: pikk lugemine)