Esileht Kodunurk Kuidas sorteerite juurvilja?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kuidas sorteerite juurvilja?

Postitas:
Kägu

Kirjeldage palun, kus ja mis pakendis või anumas hoiate oma juurvilja – porgand, kartul, peet, kaalikas … mis iganes. Keldris hoidmist ärge palun kirjeldage, pean silmas koguseid, mida poest ostetakse, keldrit mul pole. Poest tuleb porgand kilekotis – mille sisse külmikus panete või kuidas teil süsteem on? Viskate kõik ühte sahtlisse segi? Kasutate mingit karpide süsteemi?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kilekottides tavalise külmiku juurviljasahtlis. Lahtiselt närtsiksid porgandid-kaalikad kohe ära ja karbid võtavad liigselt ruumi. Prisma toob paberkotis, tõmban kilekoti ümber.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kilekotis? Hallitama ei lähe? Mingis hingavas asjas vast ikka tuleks säilitada? Eksin?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidagi nii pseudoteema tundub. Praeguse aja tõsiste probleemide kõrval.

Porgand, 100% oma kasvatatud istub talv läbi külmikus mingi turundustoote kastikese sees. Kartul. Vanasti kasvatasin ise. Kui lapsed suureks said, loobusin ja olen hakanud poest ostma. Vaid paari kilo kaupa ja see kõik istub külmikus. Mugulsibulast püüan tarvitada kas oma kasvatatut (reeglina saab detsembris otsa)  või sealt edasi eestimaist, ikka Peipsi omat. Need on külmiku peal.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidagi nii pseudoteema tundub. Praeguse aja tõsiste probleemide kõrval.

Kõrvakate puhastamise või GAGi sisse saamise teemad on vähem pseudoteemad? Kõik on sõja kõrval pseudoteema. Kui sõja mõõdet ei oleks, oleks kõik teemad normaalsed.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kilekotis? Hallitama ei lähe? Mingis hingavas asjas vast ikka tuleks säilitada? Eksin?

Eksid. Külmikus säilitad ju väikest kogust, mille paari nädala jooksul ära tarvitad. Hallitama läheb soojas, mitte lühikese aja jooksul külmas. Eks külmikut tuleb ka aeg-ajalt puhastada, et võimalikke hallitusseeni hävitada, aga 3-4 kraadi juures nad eriti ei arene. Alati võid ju ise ära proovida 🙂 Päris kindel, et paljud juurikad vajavad säilimiseks niiskust ja seda just kilekott annab. Pane prooviks üks porgand või väike kaalikas lahtiselt oma külmikusse ja näed varsti ise, mis toimub.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on selline külmik, mille juurviljakast on suur ja sellel saab niiskust reguleerida (nupust).

Seal hoiangi, ilma igasuguste kilekottideta. Kui väga kauaks midagi sinna jätta, siis närtsib ära küll, aga 2-3 nädalat ei juhtu porganditega midagi hullu. kartulid, sibulad, küüslauk võivad kauemgi olla. Küüslauku ja sibulat hoidsin vanasti külmkapist väljas, aga neid on külmikus siiski parem hoida.

Külmkappi ma ei pane tomateid, õunu, pirne, banaane, apelsine, mandariine. Greibid ja sidrunid panen külma. Isegi ei tea miks tsitrustega just nii 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Porgandid on külmkapis juurviljasahtlis. Kilekoti sees, aga kilekott on pealt lahti. Kartulid on kraanikausikapis. Ostan poest neid. Külmkapis kartulit ei tohi minu teada hoida. Liiga külm kartuli jaoks. Kuskilt nagu lugesin. Kaalikat ei söö eriti.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina hoian porgandeid külmkapis kilekotis. Olen tähele pannud, et kui mõnikord võtan nt ühe rohkem välja kui tarvis ja jätan selle sinna sahtlisse lahtiselt (ilma kilekotita), läheb see päeva-kahega täiesti pehmeks.

Sibulat-küüslauku hoian köögikapis, neid ei tohi külma panna.

Kartulit ostan korraga vähe. Jahedamal ajal hoian garaažis, seal säilib hästi. Suvel pole vahet ja hoian köögikapis, aga sel juhul läheb kiiremini pehmeks. Peab ruttu ära kasutama.

Kaalikat ja peeti hoian külmikus lahtiselt. Ei teagi, miks. Kasutan mõne päeva jooksul ära ja selle ajaga pehmeks veel ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidagi nii pseudoteema tundub. Praeguse aja tõsiste probleemide kõrval.

Toiduainete varumine ja õige säilitamine on täiesti oluline teema ju hetkel.

Mul on ka juurviljasahtlis üsna suvaliselt, näit. paprika ja suvikõrvits ilma kilekotita, aga porgandid kindlasti kilekotis (ei lähe hallitama, ka mitme nädalaga mitte), kapsas kuidas kunagi jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külmkapis kartulit ei tohi minu teada hoida. Liiga külm kartuli jaoks. Kuskilt nagu lugesin.

Kartulit tohib külmkapis hoida küll, meie sordid taluvad väga hästi jahedust. Miinuskraade mitte, aga 3-4* on ideaalne.
Delfis on paar korda olnud tõlkeartikkel sarjast “seda sa kindlasti ei teadnud…”, kus tõesti keegi väitis, et kartulit ei tohi külmikusse panna, aga link oli juures mingile Austraalia kartulikasvatajate kodulehele. No ja siis see paljunes.
Meie kartulikasvatajad just soovitavad külmikut, kui pole jahedat keldrit.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidagi nii pseudoteema tundub. Praeguse aja tõsiste probleemide kõrval.

Mis sul viga on?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Porgand, 100% oma kasvatatud istub talv läbi külmikus mingi turundustoote kastikese sees.

Palju sa neid ise kasvatad? Paned ühe seemnepaki jagu maha ja kõik mahub tavalisse külmikusse või on sul juurviljadele eraldi külmik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Porgand, 100% oma kasvatatud istub talv läbi külmikus mingi turundustoote kastikese sees.

Palju sa neid ise kasvatad? Paned ühe seemnepaki jagu maha ja kõik mahub tavalisse külmikusse või on sul juurviljadele eraldi külmik?

Panen jah üks-kaks pakki maha. Küllaltki väikesele alale. Ja saak on suur. Mul on mingi suuremat sorti Tupperware karp, mis mõeldud vist tegelikult kartulite hoidmiseks. See saab porgandeid triiki täis ja mahub külmikusse ühte nurka.

Vot selline karp on.

https://www.osta.ee/tupperware-kartulikast-113239931.html

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina üldjuhul koorin porgandid üsna ruttu ära ja hoian klaasist kaanega karbis (nädal kohe kindlasti, pigem isegi kaks). Miskipärast kipuvad minul külmikus ja kilekotis mädanema-hallitama minema, kuigi ise pean külmikut piisavalt puhtaks.

Kaalikas läheb enamasti kohe toiduks, aga ilmselt hoiaks juurvilja sahtlis lahtiselt või puhastatult karbis.

Kartul korteris köögikapis. Ostan ja söön harva, seega eks ta idanema ja pehmeks minema kipub, aga siis teengi rutem ära.

Sibul-küüslauk pool-lahtiselt kilekotis köögiriiulis.

Paprika lahtiselt köögiviljasahtlis. Või puhastatult klaaskarbis.

Kapsas pigem köögikapi peal, aga üldiselt pikalt ootel pole.

Tomat (üldiselt ostan kirsstomateid) poekarbis ja külmkapis.

Puuviljad praktiliselt kõik köögikapi peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina üldjuhul koorin porgandid üsna ruttu ära ja hoian klaasist kaanega karbis (nädal kohe kindlasti, pigem isegi kaks). Miskipärast kipuvad minul külmikus ja kilekotis mädanema-hallitama minema, kuigi ise pean külmikut piisavalt puhtaks.

Kaalikas läheb enamasti kohe toiduks, aga ilmselt hoiaks juurvilja sahtlis lahtiselt või puhastatult karbis.

Kartul korteris köögikapis. Ostan ja söön harva, seega eks ta idanema ja pehmeks minema kipub, aga siis teengi rutem ära.

Sibul-küüslauk pool-lahtiselt kilekotis köögiriiulis.

Paprika lahtiselt köögiviljasahtlis. Või puhastatult klaaskarbis.

Kapsas pigem köögikapi peal, aga üldiselt pikalt ootel pole.

Tomat (üldiselt ostan kirsstomateid) poekarbis ja külmkapis.

Puuviljad praktiliselt kõik köögikapi peal.

Tomateid ei hoita külmkapis ju ometigi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Porgand, 100% oma kasvatatud istub talv läbi külmikus mingi turundustoote kastikese sees.

Palju sa neid ise kasvatad? Paned ühe seemnepaki jagu maha ja kõik mahub tavalisse külmikusse või on sul juurviljadele eraldi külmik?

Panen jah üks-kaks pakki maha. Küllaltki väikesele alale. Ja saak on suur. Mul on mingi suuremat sorti Tupperware karp, mis mõeldud vist tegelikult kartulite hoidmiseks. See saab porgandeid triiki täis ja mahub külmikusse ühte nurka.

Vot selline karp on.

https://www.osta.ee/tupperware-kartulikast-113239931.html

Aitäh info eest!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pole kunagi kartuleid külmikus hoidnud.
aga muidu jah juurikad juurika kasti nii nagu nad poest tulevad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külmkapis kartulit ei tohi minu teada hoida. Liiga külm kartuli jaoks. Kuskilt nagu lugesin.

Kartulit tohib külmkapis hoida küll, meie sordid taluvad väga hästi jahedust. Miinuskraade mitte, aga 3-4* on ideaalne.

Delfis on paar korda olnud tõlkeartikkel sarjast “seda sa kindlasti ei teadnud…”, kus tõesti keegi väitis, et kartulit ei tohi külmikusse panna, aga link oli juures mingile Austraalia kartulikasvatajate kodulehele. No ja siis see paljunes.

Meie kartulikasvatajad just soovitavad külmikut, kui pole jahedat keldrit.

Ma kunagi püüdsin külmikus hoida. Kartul läks magusaks nagu külmavõetud kartul ikka. Pärast seda pole enam külmikus hoidnud.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealkirja lugedes arvasin, et TA-l on raskusi kapsast kaalist eristada 🙂

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartulit toon vähe, need 3-4 kilo on võrguga korvi sees ja esikus. Meil on selline kahe-etapiline esik, kus välimine hoiab talvel 4-6 kraadi sooja ja sisemine on siis nö päris esik. Porgandid on paberkotiga – seine õlitatud paber – külmikus juurviljasahtlis.
Kuna suur osa juurikatest süüakse meil mitte saatina ega toorelt vaid suppides ja hautistes, on ka juba valmis lõigatud karpe ühepajatoidumaterjalidega sügavkülmikus ka. Välja arvatud kartul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju see TW kast maksab? On siin nende müüjaid, oleks huvitatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kunagi püüdsin külmikus hoida. Kartul läks magusaks nagu külmavõetud kartul ikka. Pärast seda pole enam külmikus hoidnud.

Sel juhul vaata oma külmiku temperatuurid üle. Tavakülmikus on 4-6 kraadi sooja, selles temperatuuris külmavõetud kartulitest küll juttu olla ei saa. Kui sa neid just sügavkülma ei pannud …

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju see TW kast maksab? On siin nende müüjaid, oleks huvitatud.

Mina olen see, kes selle TW kasti lingi siia pani. Ma enam ei mäleta, kui palju see maksis. Aga tahtsin veel lisada, et kiidan seda kasti. Ei ole just eriti ilusa väljanägemisega, aga hoiab köögivilja värskena küll. Lisaks sellele kartuli kastile on mul samasugune sibula kast.

See kast on hingav ja võin tõesti öelda, et sellest ajast alates, kui porgandi üles võtsin (see oli novembris) kuni siiani, on porgand selle sees täiesti korrektselt säilinud. Igaks juhuks olen pannud põhja ka majapidamispaberi kihi. et siis vajadusel altpoolt ka imaks ülearust niiskust. Ja porgand ei ole ei hallitama läinud ega ka mitte ära kuivanud. Mitte ühtegi pole pidanud ära viskama. Kuidagi täpselt paras on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kunagi püüdsin külmikus hoida. Kartul läks magusaks nagu külmavõetud kartul ikka. Pärast seda pole enam külmikus hoidnud.

Kartul läheb ainult sügavkülmas magusaks. Kui sa kartuleid sügavkülmas ei hoidnud, siis on kaks võimalust:

1. need olid juba ostes miinuskraade saanud (transportimisel või eelnevalt valesti säilitatud)

2. sul on külmkapp, mille tagasein läheb jäässe. Ja kartulipakk oli vastu külmiku jäätunud seina ning seetõttu külmus läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle TW kastis hoian (toatemperatuuril) kartuleid, jätkub paariks korraks perele.
Kui terve hooaja porgandid sinna mahuvad ja kasti veel külmikus annab hoida, siis vist üksi elajaga tegu. Universaalseks soovituseks see küll ei sobi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidagi nii pseudoteema tundub. Praeguse aja tõsiste probleemide kõrval.

Porgand, 100% oma kasvatatud istub talv läbi külmikus mingi turundustoote kastikese sees. Kartul. Vanasti kasvatasin ise. Kui lapsed suureks said, loobusin ja olen hakanud poest ostma. Vaid paari kilo kaupa ja see kõik istub külmikus. Mugulsibulast püüan tarvitada kas oma kasvatatut (reeglina saab detsembris otsa) või sealt edasi eestimaist, ikka Peipsi omat. Need on külmiku peal.

Toiduainete säilitamine on väga oluline teema. ERITI sõjaajal või kui lihtsalt raha napib – raisku minemist ei saa lubada.

Porgand – avatud kilekotiga külmikus. Lehtsalat oma kileümbrisega samas sahtlis, tarbime enne kui lehed pehmeks lähvad. Frillice kilepakend klambriga õhukindlalt suletud, muidu läheb käest. Roheline sibul samas kilepakendis nagu poes, tuleb ette roiskumist. Tomatid jäävad ka oma karpidesse või kui on karbita, panen kaussi. Kurgile jääb kile ümber ja harutan lahti lõigatava jupi jagu. Redis kiletuutuga külmikus.

Kartuli jaoks on üks kapp, kus ka kassikonservid. Ostame max 2 kg korraga, et soojas käest ei läheks. Sibula jaoks on savist kaanega sibulaanum, küüslauk on savist kausis kapi peal. Puuviljadele, peamiselt õun ja banaan, vahel ka avokaado, on kapi peal korv. Viinamari on ootab külmkapis söögikorda. Lahtilõigatud avokaado katan toidukilega ja külmkspis nähtaval kohal (et ei unustaks tarbida).

Till on hakitult spgavkülmas – hetkel oma aia oma, aga kui olen ka poest ostnud, siis ülejääk rändab külma. Toimetaks samamoodi rohelise sibulaga, aga kuna laosed ei armasta seda toidu sees, ei hakka neid traumeerima sellega ja piirdun värskega salatile pealeraputamisega????

Need siis sellised asjad, mis enam-vähem koguaeg kodus olemas.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ostagi kunagi nii palju, et neid kusagil hoidma peaks. Kui planeerin just täna suppi/ühepajatoitu teha, siis toongi poest kartuleid, porgandit, kapsa-kaalika ja teen nad kohe toiduks ka. Järgmised kolm päeva nt sööme muid asju ja kui siis jälle kartuli-kastme isu tuleb, ostan poest just sellise koguse kartuleid, mille kohe koju jõudes potti koorin.. ja võib-olla ka neli suuremat porgandit, mis kohe riivitult toidu juurde toorsalatiks lähevad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ostagi kunagi nii palju, et neid kusagil hoidma peaks. Kui planeerin just täna suppi/ühepajatoitu teha, siis toongi poest kartuleid, porgandit, kapsa-kaalika ja teen nad kohe toiduks ka. Järgmised kolm päeva nt sööme muid asju ja kui siis jälle kartuli-kastme isu tuleb, ostan poest just sellise koguse kartuleid, mille kohe koju jõudes potti koorin.. ja võib-olla ka neli suuremat porgandit, mis kohe riivitult toidu juurde toorsalatiks lähevad.

Siis ei puutu su jutt ka kuidagi säilitamise teemasse.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle TW kastis hoian (toatemperatuuril) kartuleid, jätkub paariks korraks perele.

Kui terve hooaja porgandid sinna mahuvad ja kasti veel külmikus annab hoida, siis vist üksi elajaga tegu. Universaalseks soovituseks see küll ei sobi.

Ei ela üksinda. Need porgandid käivad mul toitude sisse (supid, ühepajatoit jne). Aga sinna neid ei kulu nii hirmus palju. “Paljalt” söön pigem beebiporgandeid või siis oma porgandeid, aga noori, neid, mida harvendan juulis, augustis.

Ütleme nii, et kast mahutab novembrist aprillini tarvitatava koguse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Kodunurk Kuidas sorteerite juurvilja?