Esileht Ilu ja tervis Kuidas te ennast vormis hoiate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Kuidas te ennast vormis hoiate?

Postitas:

Käisin mitu aastat kõndimas igapäevaselt, ca 10000 sammu korraga, aga nüüd sai villand. Üldse enam ei viitsi, kuigi see mõjus võhmale ja vererõhule väga hästi. Samas mingil viisil ennast liigutama ikkagi peaks. Kuidas teie ennast vormis hoiate?

+6
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

kui ma ennast liigutada ei viitsi, siis lihtsalt söön vähem

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasen endale raamatuid ettelugeda, samal ajal kõnnin.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei liiguta ennast sellepärast, et peab, vaid sellepärast, et saan nende tegevuste läbi hea enesetunde, mis ei ole millegi muuga võrreldav. Kõndimas käin koeraga ja samme ei loe. Aga trennis käin vähemalt kolm korda nädalas tund aega korraga. Püüa endale leida sportlik tegevus, mis sulle meeldib ja lõbu pakub ning ära mõtle sellele, et seda “peab” tegema et vormis püsida.

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin mitu aastat kõndimas igapäevaselt, ca 10000 sammu korraga, aga nüüd sai villand. Üldse enam ei viitsi, kuigi see mõjus võhmale ja vererõhule väga hästi. Samas mingil viisil ennast liigutama ikkagi peaks.

Kindla kehakaalu hoidmiseks ei piisa ainult sportimisest. Toitumine on kõige tähtsam. Kui trenni enam teha ei taha ja füüsilist koormust on vähe, siis pead vormis hoidmiseks hakkama vähem sööma, aga ka jälgima, et organism toidust ikka vajalikud ained kätte saaks.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.08 18:02; 11.08 18:59; 11.08 19:08; 11.08 19:14; 11.08 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasen endale raamatuid ettelugeda, samal ajal kõnnin.

Talvel jah, aga suvel ju linnud räägivad palju huvitavamaid lugusid.
Neid ei kuula?

Võõrkeeli peab ka oskama.
Ja ma ei pea sellega seda silmas, et suvel mööda metsa jalutada ja Dr. Albanil lasta omale It`s My Life ette laulda…

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma ennast liigutada ei viitsi, siis lihtsalt söön vähem

Käisin mitu aastat kõndimas igapäevaselt, ca 10000 sammu korraga, aga nüüd sai villand. Üldse enam ei viitsi, kuigi see mõjus võhmale ja vererõhule väga hästi. Samas mingil viisil ennast liigutama ikkagi peaks.

Kindla kehakaalu hoidmiseks ei piisa ainult sportimisest. Toitumine on kõige tähtsam. Kui trenni enam teha ei taha ja füüsilist koormust on vähe, siis pead vormis hoidmiseks hakkama vähem sööma, aga ka jälgima, et organism toidust ikka vajalikud ained kätte saaks.

Ega vorm ei ole kehakaal või saledus.
Liikumine on tervisele vajalik ole sa ükskõik kui sale. Laiska saledat ähvardavad kõik haigused samamoodi nagu laiska ülekaalulist ning liikuv ja aktiivne ülekaaluline on tervem kui laisk sale.

+17
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 18:15; 11.08 19:02; 11.08 19:10; 11.08 19:16; 17.08 06:46; 17.08 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See suvi on läinud maakodu renoveerimise tähe all. Füüsilist koormust on olnud piisavalt ja süüa pole olnud eriti aega. Seega on vorm hetkel päris hea.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin trennis viis korda nädalas ja sõidan ka rattaga. Koeraga käin ka hommikuti ja õhtuti. Toitumist jälgin ka, aga mitte väga palju. Ainult nii palju, et toit oleks mahe. Valget suhkurt ei tarbi ja magusat teen ise, siis tean mida see sisaldab.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka mõni jõulisem trenn + jälgitud toitumine ja seda pidevalt – ega mingit imemoodust ilus olemiseks ei ole. Diivanile lesima jääda ja saiaikesi sööma hakata ei saa (ja ei taha ka).

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.08 18:38; 11.08 21:25; 12.08 12:54; 12.08 13:04; 17.08 10:42; 17.08 10:42; 17.08 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega vorm ei ole kehakaal või saledus.

Heas vormis olemise all peetakse ikka silmas ka kehakaalu, KMI-d. Näiteks, kui 1.70 cm pikk inimene räägiks, et ta käib kolm korda nädalas jõusaalis, aga sööb kaks korda rohkem kui varem ning kaal on üle saja, siis väidaksid kõik, et ta on vormist väljas. Kui sama pikk inimene kaaluks 60-65 kg ja ei teeks eriti sporti, siis öeldaks, et ta on päris heas vormis.

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.08 18:02; 11.08 18:59; 11.08 19:08; 11.08 19:14; 11.08 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suve alguses leidsin endale trenni, mis mulle esimest korda elus NII väga meeldib, et pole mingit raskust sellega alustamiseks ja pigem ootan trenni. Treenin kodus ja seega saan seda teha alati kui mul vähegi aega. Lisaks alustasin hommikuvõimlemisega. 10 000 sammu tuleb nagunii kokku päeva kohta, sest viimased 4 aastat teen enamuse oma käike teadlikult jalgsi. Lisaks on mul 2 aktiivset last, kellega trallides tulevad need sammud ka suht kiirelt. Töö on samuti toimetades aga siis enamasti telefon eemal ja neid samme sinna sisse ei loe, eraldi sammulugejat pole.

Olen ilma erilise vaevata saanud oma täiskasvanu elu parimasse vormi selle suvega. Söögiga ei piire, st ei õgi aga samas suvine aeg ja ikka olen vahepeal söönud nii pitsat kui friikaid ja jäätist ei keela endale samuti. Kodus teen ikka toidud nullist ja mingeid poolfabrikaate ei kasuta, armastan suppe, salateid jms värsket ja mõnusat.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega vorm ei ole kehakaal või saledus.

Heas vormis olemise all peetakse ikka silmas ka kehakaalu, KMI-d. Näiteks, kui 1.70 cm pikk inimene räägiks, et ta käib kolm korda nädalas jõusaalis, aga sööb kolm korda rohkem kui varem ning kaal on üle saja, siis väidaksid kõik, et ta on vormist väljas.

Jah, sul on õigus oma näites.
AGA minu mõte oli see, et need soovitused, et kui trenni ei tee, siis söö lihtsalt vähem, ei ole pädevad!

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 18:15; 11.08 19:02; 11.08 19:10; 11.08 19:16; 17.08 06:46; 17.08 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

AGA minu mõte oli see, et need soovitused, et kui trenni ei tee, siis söö lihtsalt vähem, ei ole pädevad!

Sain aru, et teema autor küsis, kuidas ennast vormis hoida ehk kuidas mitte kaalus juurde võtta? Toitumine mängib kõige suuremat rolli. Mitte lihtsalt ühekülgne söömine, vaid mitmekesise, kvaliteetse toidu tarbimine, et organismis ei tekiks vajalike ainete puudus. Kogus ja kalorite hulk peab igal juhul olema väiksem, kui füüsilist koormust on vähe. Vastasel juhul tekibki ülekaal.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.08 18:02; 11.08 18:59; 11.08 19:08; 11.08 19:14; 11.08 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viis korda nädalas käin jõusaalis, mis on mu kirglik hobi. Varem tegelesin sama kirglikult pikamaajooksuga ja veel varem enne seda rühmatreeningutega.

Viimased viisteist aastat ei ole trennitegemisse kordagi mingit vahet tulnud – isegi kui mõni vigastus on kimbutanud, siis MIDAGI saab ikka teha.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 19:09; 16.08 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

AGA minu mõte oli see, et need soovitused, et kui trenni ei tee, siis söö lihtsalt vähem, ei ole pädevad!

Sain aru, et teema autor küsis, kuidas ennast vormis hoida ehk kuidas mitte kaalus juurde võtta? Toitumine mängib kõige suuremat rolli. Mitte lihtsalt ühekülgne söömine, vaid mitmekesise, kvaliteetse toidu tarbimine, et organismis ei tekiks vajalike ainete puudus. Kogus peab igal juhul olema väiksem, kui füüsilist koormust on vähe.

Teemaalgataja ei räägi ju kordagi kehakaalust! Ta räägib just võhmast ja vererõhust ehk asjadest, mida mõjutab LIIKUMINE.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 18:15; 11.08 19:02; 11.08 19:10; 11.08 19:16; 17.08 06:46; 17.08 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja ei räägi ju kordagi kehakaalust! Ta räägib just võhmast ja vererõhust ehk asjadest, mida mõjutab LIIKUMINE.

Kui ta ei mõtle kehakaalu, siis mis sellest? Mina kirjutasin, et kui ta tahab säilitada ka kehakaalu, siis peab rohkem jälgima, mida suhu pistab. Pigem peaksid tema käest küsima, miks ta ei taha enam liikuda ja pakkuma alternatiive, mitte vaidlema, et vorm ei ole kehakaal või saledus.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.08 18:02; 11.08 18:59; 11.08 19:08; 11.08 19:14; 11.08 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja ei räägi ju kordagi kehakaalust! Ta räägib just võhmast ja vererõhust ehk asjadest, mida mõjutab LIIKUMINE.

Kui ta ei mõtle kehakaalu, siis mis sellest? Mina kirjutasin, et kui ta tahab säilitada ka kehakaalu, siis peab rohkem jälgima, mida suhu pistab. Pigem peaksid tema käest küsima, miks ta ei taha enam liikuda ja pakkuma alternatiive, mitte vaidlema, et vorm ei ole kehakaal või saledus.

See, et inimesed mõistaksid, et vorm ei ole AINULT kehakaal ja saledus on lihtsalt minu arvates väga oluline, sest see on liiga laialt levinud väärarusaam, mida ka siin teemas hakati levitama.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 18:15; 11.08 19:02; 11.08 19:10; 11.08 19:16; 17.08 06:46; 17.08 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et inimesed mõistaksid, et vorm ei ole AINULT kehakaal ja saledus on lihtsalt minu arvates väga oluline, sest see on liiga laialt levinud väärarusaam, mida ka siin teemas hakati levitama.

Ma ei väitnudki, et vorm on ainult kehakaal või saledus või liikuma üldse ei peaks. Kui füüsilist koormust jääb vähemaks ja eesmärgiks on säilitada ka oma kaal, siis peab vähem sööma ja jälgima, et toit oleks mitmekesine.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.08 18:02; 11.08 18:59; 11.08 19:08; 11.08 19:14; 11.08 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin kõndimas. Klapid peas. Tõsi on see et linnulaulu ei kuule. Aga see tund mis ma kõnnin on jupiterist või raadiost mõne saate, kuuldemängu kuulamiseks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin rühmatrennis, bodypumpis 3-4 korda nädalas.
Lisaks jälgin toitumist, nii palju kui jaksan. Ülearu ei viitsi jälgida ka, luban õhtuti veini ja sekka tihedamalt kui mõistlik oleks ka rämpstoitu. Siis olen järgmistel päevadel toiduga tagasihoidlikum.
Nooremana oli toiduga väga raske tagasi hoida. Nõuka-aja laps, kui tulid rootsi lauad jms söögipeod, tuli end kurguni täis süüa ja nii need kilod tulid. Nüüd on isu taandund, söön oluliselt vähem sest muidu hakkab lihtsalt halb. Ses suhtes on lihtsam.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heas vormis olemise all peetakse ikka silmas ka kehakaalu, KMI-d. Näiteks, kui 1.70 cm pikk inimene räägiks, et ta käib kolm korda nädalas jõusaalis, aga sööb kaks korda rohkem kui varem ning kaal on üle saja, siis väidaksid kõik, et ta on vormist väljas. Kui sama pikk inimene kaaluks 60-65 kg ja ei teeks eriti sporti, siis öeldaks, et ta on päris heas vormis.

Ega ikka ei öeldaks küll. KMI ei ole vorm.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.08 18:38; 11.08 21:25; 12.08 12:54; 12.08 13:04; 17.08 10:42; 17.08 10:42; 17.08 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikelaps 😀 Kui endal ei ole, siis hoia mõnda, makstakse peale ja saad vormi ka!

Teine asi, et kui mulle on pakk, siis tihti ei too seda autoga ära vaid jalutan spetsiaalselt (kokku 2 km, ikka saab mõned sammud), suveajal käin võimalusel (ehk kui tean, et ei tule palju oste) jala poes.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on velotrenažöör, mis kasutust leiab (näiteks filmi vaatamise ajal hea vändata). Siis teen erinevaid võimlemisharjutusi ja käin koeraga jalutamas.
Trennis käia ei viitsi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 23:16; 16.08 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik distantsid alla 10 km (vahel ka 15 km) teen jala või rattaga. talvel distantsid kuni 7 km. see distants tähendab siis tavaliselt tagasi ka sama palju.
autot kasutangi vaid eesti ühest otsast teise sõitmiseks.
suvitan väikelinnas – juba aastaid panen tähele, et 500m kaugusele poodi sõidetakse autoga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka kera on vorm, selline ma just olen. Peale 50 a saamist tuli 10 kg juurde. Söön tervislikult, ei näksi ega maiusta, liigun palju – käin metsas pikkadel seene otsingutel, jalutan mere ääres, toimetan aias. Aga kaal ei alane.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka kera on vorm, selline ma just olen. Peale 50 a saamist tuli 10 kg juurde. Söön tervislikult, ei näksi ega maiusta, liigun palju – käin metsas pikkadel seene otsingutel, jalutan mere ääres, toimetan aias. Aga kaal ei alane.

Jalutamine siiski pole eriti efektiivne trenn, samuti aias toimetamime – need on ju tavalised elutegevuse osad. Milline see passiivne eluviis siis on – ainult voodis lebamine? Sellises vanuses kaalu alandamiseos peaks ikka juba mingit nö päris trenni tegema.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 08:54; 15.08 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin mitu aastat kõndimas igapäevaselt, ca 10000 sammu korraga, aga nüüd sai villand. Üldse enam ei viitsi, kuigi see mõjus võhmale ja vererõhule väga hästi. Samas mingil viisil ennast liigutama ikkagi peaks.

Kindla kehakaalu hoidmiseks ei piisa ainult sportimisest. Toitumine on kõige tähtsam. Kui trenni enam teha ei taha ja füüsilist koormust on vähe, siis pead vormis hoidmiseks hakkama vähem sööma, aga ka jälgima, et organism toidust ikka vajalikud ained kätte saaks.

Nõus. Samas see “liigutama ei pea, piisab vaid (õigest) toitumisest” on laiskade väljamõeldis. Liikumine pluss õige toitumine on tervise välimuse alus.

Liikumispuudust näen endalt: kui vedelen ja ei liigu, on lihas kohe nõmedalt lõtv ja nahk “kare”. Toitu nii tervuslikult kui võimalik.
Liigesehaiguse tagajärjel on minu dieet rasvavaene toit. Hommikune “pesukausitäis” värsket salatit, lahja juust, kodujuust, piim, mõni muna nädalas, max 100-120g fileeliha päevas (jagatud toidukordadele või 1 x korraga), seened, seemneleib, aedviljad, marjad (puuvilju ei söö), tatar, nädalas üks komm või killuke šokolaadi, null alkoholi – umbes 3,5 kuuga 12 kg maha läinud. Materjali on muidugi veel.
See puhtalt toidusedeli ümbermuutmisega. Aga nii kui veidigi rohkem rassin, on kaalulangus kohe suurem ning mis minule kaalust olulisem – sentimeetrid väiksemad! Umbkaudu praegu üle kere (tagumikust rinnuni) läinud 6-10 cm. Kõige kangekaelsem on tagumik, sest see on mul nagunii lame ja lapik ning sellega on kogu aeg olnud probleeme (oli 112, nüüd 106 cm).

Kogu pika jutu mõte – üks ei toimi efektiivselt teiseta, st toit ja liikumine peaksid tasakaalus ja kooskõlas olema.

Ja nüüd ma lähen seenele, rattaga, ca 15 km üks ots + metsas kondamine ????

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 09:08; 12.08 12:59; 12.08 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heas vormis olemise all peetakse ikka silmas ka kehakaalu, KMI-d.

Ma ei väitnudki, et vorm on ainult kehakaal või saledus või liikuma üldse ei peaks.

Väitsid küll ju. Oma KMI näites tõid täpselt välja, et sama pikk kaalult kergem inimene on vormis, raske vormist väljas.
Sa ei öelnud ka, et alguses, et ‘hea vorm’ sinu jaoks tähendab seda, vaid üldistasid, et nii ikka peetakse silmas

Hea vorm võib tähendada erinevaid asju – see on tõlgendamise küsimus. Minu jaoks väljendub see välimuses – proportsioonis mõõdukalt trimmis keha. Kehakaal on sealjuures absoluutselt ebaoluline. Teemaalgataja viitas võhmale jm, tema jaoks võib hea vorm seega tähendada pigem organismi tervist.
Mõne jaoks tähendab see kehakaalu. Ultimatiivne definitsioon ilmselt puudub.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 09:57; 12.08 11:10; 12.08 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin mitu aastat kõndimas igapäevaselt, ca 10000 sammu korraga, aga nüüd sai villand. Üldse enam ei viitsi,

Kui see nüüd sõna-sõnalt õige peaks olema siis pole midagi imestada.
Treeningus peab olema vaheldust: puhkepäevad, puhkenädalad , vahelduseks vahele teisi spordialasid, teised treeningpaigad ja -ajad jmt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 10:41; 12.08 10:49; 16.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas te ennast vormis hoiate?