Esileht Pereelu ja suhted Kummaliselt lõppenud sõprussuhted

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 187 )

Teema: Kummaliselt lõppenud sõprussuhted

Postitas:
Kägu

Siiani saab teha kokkuvõtte, et inimesed on olnud absull empaatiavõimetud jobud. Ei ole keegi lampi ära kadunud, ikka on olnud põhjused.

No see, kes ära kaob on ju samuti empaatiavõimetu jobu. Räägiks siis vähemalt asjad selgeks ja alles siis lõpetaks suhtluse ära. Aga ei, solvutakse ei tea täpselt mille peale ja eeldatakse, et teine inimene loeb tema mõtteid.

Nii jah oleks justkui õige. Samas, kui juba elust täielikult kaotakse, on suure täenäosusega on see nn mahajäetu teisele omajagu haiget teinud. Siis pole sel suhtest eemaldujal just tahtmist “veel viimane kord maha istuda ja seletada”. See “mõtete lugemisele ja mitte millestki arusaamisele” viitamine on ka jama, sest tegelikult teavad halvasti käituvad inimesed tegelikult üsna täpselt, mida nad tegid. Selle väite taha on lihtsalt manipulaatoritel hea varjuda.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas, kui juba elust täielikult kaotakse, on suure täenäosusega on see nn mahajäetu teisele omajagu haiget teinud.

Ei vasta tõele. Kui su sõbranna satub näiteks kokku vägivaldse mehega, siis üks asi, mida see mees tegema hakkab, on sõprade äralõikamine selle naise elust.

Võib tulla mingi uus sõbranna, kelle mahitusel vanast lahti saadakse.

ja siis  muidugi tüüpilisemad olukorrad, kus näiteks lihtsalt kolitakse teise linna, teise riiki ja kui siis uuesti kord kohtutakse, leitakse, et enam ei kõlba see, mis enne sobis. Üks on muutunud, teine on endine.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas, kui juba elust täielikult kaotakse, on suure täenäosusega on see nn mahajäetu teisele omajagu haiget teinud.

Ei vasta tõele. Kui su sõbranna satub näiteks kokku vägivaldse mehega, siis üks asi, mida see mees tegema hakkab, on sõprade äralõikamine selle naise elust.

Võib tulla mingi uus sõbranna, kelle mahitusel vanast lahti saadakse.

ja siis muidugi tüüpilisemad olukorrad, kus näiteks lihtsalt kolitakse teise linna, teise riiki ja kui siis uuesti kord kohtutakse, leitakse, et enam ei kõlba see, mis enne sobis. Üks on muutunud, teine on endine.

Rumal jutt. Ega päris norm pole sõbrannaga kümme aastat igapäev suhelda ja jätta sellepärast mees maha, et sõbranna tunneb end nii üksikuna. Tavaline inimene suhtleb mõõdukalt kõigiga, ega vali pooli.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetasin ühe lapsepõlve sõbrannaga suhtlemise pärast 35 aastat kui mu lähedane oli just koroona tagajärjel surnud ning sõbranna oli koroona eitaja ja uhhuutaja. Muidugi ütlesin talle ka põhjuse miks ma, enam temaga suhelda ei taha, niisama kadumine oleks pärast nii pikki aastaid alatu olnud.

Omal muutus samuti lapsepõlvesõbranna uhhuutajaks ja kristallide kummardajaks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kahest koolipõlve sõbrannast said uhhuutajad. Lamemaalased ja vandenõuteoreetikud nad ei olnud, õnneks nii kaugele asi ei arenenud. Aga igal koosviibimisel muud enam ei kuulnudki, kui vaimsus, naiselik vägi, inglid, positiivne mõtlemine ja muu jamps.

Hakati teistelt imelikult suunitletud küsimusi küsima. Kui inimene vastust ei teadnud, olid uhhuutajad üliõnnelikud, et leidsid oma uutele teooriatele tõestust. Järgnesid pikad loengud, miks on kuulaja naiselik kanal “blokeeritud” ja kuidas seda “avada”. Kui seadsin nende põhimõtted küsimärgi alla siis sain kuulda, et ju siis on mul endal mingid lapsepõlvetraumad antud teemadega ????

Blokkimine ja solvumine oleks olnud lapsik. Viisin lihtsalt suhtluse miinimumini, õnneks me ei ela ühes kandis ja trehvame võib-olla kord mitme aasta tagant. Peitsin sotsiaalkanalites uhhuutajate postitused ära ja ise neile ei kirjuta-helista. Hea rahulik ja mõnus nüüd.

Oh, mul juhtus ühe pikaaegse armsa sõbrannaga sama asi – temast sai ka just selline esoteerika-, kivi- ja ingliusku inimene. Varem oli igati intelligente ja töötas normaalsel töökohal, aga nüüd on peast uhhuu, kõik teda huvitavad teemad on sellised imelikud.

Me kumbki küll teineteist kuidagi blokkinud ei ole ja saame ikka aeg-ajalt kokku, aga mina tunnen kahjuks, et meil ei ole enam mingit ühisosa ja see teeb mind kurvaks. Arvatavasti sureb see sõprus lihtsalt vaikselt välja.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel ikka jagub neid sõbrannasid, küta nendega kasvõi ahju.

Kolm sõbrannat on kohe nii hirmus palju või? Sul endal pole siis ühtegi olnud? Aga noh, eks ma olen juba paraja portsu aastakümneid elanud ka, ega need sõbrannad mul kõik täpselt ühel ja samal ajal polnud. Aga muidu jah, mul on ikka õnneks mõned veel, kuigi ise pean end pigem introverdiks.

Ütleme, et kolm sõbrannat enda elust välja lõigata on vähe palju jah.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel loodan lihtsalt, et tal läheb rasedusega kõik hästi ja peale sünnitust kui ühel hetkel hormonaalne tasakaal paika läheb tal, meie teed ka ehk uuesti ristuksid.

Imelik, kuid mul on tunne, et see sündimas olev laps on su eksmehe laps.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pandeemia ajal toimus ka minu sõprade ja tuttavate seas väike harvendus. Head sõbrad ikka elasid üle pandeemia, kuigi meie vaated ei klappinud alati, ka vaktsineerimise osas, aga me pole surunud üksteise vaateid peale ja teiste arvamusi maha teinud.

Ühe lapsepõlvesõbrannaga oli meil ennegi erimeelsusi tema arvamuste pärast, kuidas asjad ikkagi käima peavad. Pandeemia ajal see kõik kuidagi võimendus ja ta muutus väga sõjakaks nendega, kellega tema arvamus ei ühtinud. Ta hakkas vaktsiinivastaseks ja leidis, et kõik, kes seda mürgisüsti lasevad teha, ei ole enam tema sõbrad. Okei, tema arvamus. Miskipärast aga oli vaja kogu aeg mind (ja teisi sõpru) üles otsida ja suhteid soojendada. Viimaseks piisaks minu jaoks jäi see, kui mu vend nakatus covid’iga ja suri ning tema hakkas tema rääkima meie ühistele sõpradele, et see oli vaktsiin, mis mu venna viis ja kirjutas sellest pika teksti oma fb lehele. Teised sõbrad teadsid, et mu vennale ei lubatud ta haiguse pärast vaktsiini ja sellepärast oli ka covid talle ohtlik. Ka talle öeldi seda, aga ta suutis vaid end õigustada, et tema ju ei teadnud seda haiguse asja ja eeldas, et kui mina tegin süsti, siis tegi seda ka mu vend. Vähemalt oli tal viisakust see postitus eemaldada.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Südamesõbrannad just ei olnud, olime olnud klassikaaslased, maakolkast samasse linna jõudnud, koos pidudel käinud, juba tööinimesteks saanud, aeg-ajalt ikka suhtlesime.

Juhuslik kohtumine tänaval. Sõbranna – sul tuleb ju sünnipäev, lähme reedel restorani.

OK, tore, lähme! Oli nõukaaja lõpp, restoranides söödi, joodi, tantsiti. Sain aru, et kahekesi lähemegi.

Reedel sõbranna helistas mulle tööle: saame kokku kell ..xx, tuleb tema oma poisiga, tema sõbranna oma poisiga.

Oleks olnud kaks paari ja üksik mina. Viienda rattana vankri all. Tema poissi ja sõbrannat olin ainult ühe korra näinud. Sõbranna sõbranna poiss oli täiesti tundmatu.

Mind tabas telefoni (olid lauatelefonid) otsas paanikahoog. Kas mina pean nende kõigi eest maksma?? Vaest päritolu inimesena ma seda küsida ei julgenud. Töökaaslaste ees punetades valetasin, et olen nohune-köhane, ei saa osaleda.

Sõbranna meeletult vihastas, halvustas mind.

See jäigi meie viimaseks kontaktiks.

Kas ta tahtiski mind ära kasutada?

 

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühe pikaajalise sõbrannaga katkes suhe minupoolse ignoreerimisega. Ükskord hakkasin mõtlema, kohe süvitsi, et miks mul on alati enne temga kohtumist hirm ja pärast kohtumist tüdimus. Mäletan, et kõndisin jala raekoja platsist sõle tänavale ja mõtlesin üksipulgi. Välja mõtlesin – ta on naerupall ja killukera. Ükskõik, mida keegi ütleks, ta on võimaline kõlavalt naerma. Näiteks kui keegi keset lauset aevastab või veidi kokutama jääb – ta matkib seda ja naerab ennastunustavalt. Ei, ta ei mõnita, ta lihtsalt ongi nii rõõmus, et see teeb talle nalja. Milles tema küll päikesekiirt ei leia. Viimase hoobi andis see, kui kirjutasime koos kolmanda sõbranna sünnipäevaks kaarti. Naerupall kirjutas kogemata Pallju õnne ja siis kukkus kuilgama “palllllllju, palllllllju!” ja röökis naerda oma 3-4 minutit. No mida sa sellisega teed. Proovisin veel paar korda, aga kui iga telefonikõnegi koosneb kolmandikus itsitamisest ja naerda kõõksumisest, siis viskab ikka siiibrisse. 99% neist asjadest polnud isegi mitte naljakad. Kuidas saab pisarateni naerda, kui nt raadios kogemata eksitakse ühe tähega ja öeldakse, et näiteks Moblessneris toimub mingi üritus või kui keegi nohusena hääldab midagi nasaalselt. Pingutasin veel aastakese suhelda, olles iga kord nagu laip pärast kohtumist.

Teisega aga läks teistpidi. Ta tegi alati minuga juttu, kutsus mind sünnipäevadele, töökaaslasena soovis istuda mu kõrvallauas. Üle 10 aasta olime koos või helistasime-kirjutasime iga päev, algatas enamasti tema. Siis tutvus ühe mehega, abiellusid väga kiiresti ja ta blokkis mu igalt poolt, ei võta kõnesid vastu ja kadus ära. Väidetavalt teiste tuttavatega suhtleb. Ilmselt ma ei meeldinud ta mehele, aga…me pole kunagi kohtunud. Või noh, äkki häiris seda naist minu juures miski samamoodi nagu mind minu esimeses näites.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lõpetasin ka suhted kauaaegse sõbrannaga põhimõtteliselt üleöö. Ma ei suutnud enam konkureerida, kellel on parem elu, kes on tublim ja kes käib kõrgema rankinguga ülikoolis. Tädi oli oma läbipõlemises muutunud nii tähtsaks ja õelaks, et kõikide teiste probleemid ja mured olid tühised ning andsid alust teravusteks. Saigi kopp ette pidevast sarkasmist, klähvimisest ja ärapanemisest. Elu on kohe poole rahulikum.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks minul on sarnane kogemus. Olime koolis peaaegu 12 aastat pinginaabrid, tundsime üksteist lasteaiast saati. Mingi aeg suhtlesime vähem (minu poolt peamine põhjus mehest lahku minek, võitlus sellega seotud jamadega, väikse lapse kõrvalt tööle tagas minek, rahaliselt hakkama saamise peobleemid jne). Aga siis hakkas nii olema, et tegin ettepaneku sõbrannaga kokku saada, sain vastuseks, et noooh, vaatame, kui kunagi aega saab. Või muu sarnane umbmäärane vastus. Või kui mind kuskil linnapeal näeb, siis viisakusest teeb natuke kaks lauset juttu ning siis ütleb, et peab kuskile edasi kiirustama. Vahepeal (ilmselt) unustas mulle sünnipäevaks õnne soovida. Mina võtsin kätte ja ikka helistasin temale sünnipäeval, kõne püüti võimalikult ruttu lõpetada, kuid paar kuud hiljem isegi ei kirjutatud sünnipäevaks mulle midagi. Nüüd ikka korra aastas soovib facebooki kaudu sünnipäevaks õnne. Head uut aastat ja ilusaid jõule me ka üksteisele juba paar aastat ei soovi. Ei hakka ennast peale ka pressima ja suhtlust manguma, kui teisel poolel selleks huvi puudub. Meil pole isegi mingeid tülisid jmt olnud.

Oli minu ainuke sõbranna ja praegu pole enam kedagi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on läbi elu erinevaid sõbrannasid olnud, kuid enam neid minu elus ei ole. Ei olnud seal miskit tüli või arusaamatust, kuid mul tulid uued elusündmused ja inimesed peale, seega polnud nad enam minu elu osa. Ma ei tea, et äkki nemad tundsid mingeid sügavaid lahkuminemise tundeid sel ajal, olid isegi pahased, kuid minu jaoks oli loomulik, et nüüd teised inimesed. Nüüd uued sõbrannad, kes on rohkem vastavuses minu praeguse elu ja olemusega.

Kunagi aastaid tagasi ühe sõbrannaga hakkasid suhted halvemaks minema, oli ka miski tüli moodi asi (ta oli sel eluperioodil väga keeruline), seega me paar aastat ei suhelnud. Samas paari aasta pärast hakkasime suhtlema, nüüd oleme jälle vahvad sõbrad edasi. Meile mõlemale oli seda pausi vaja.

Tegelikult olen jäänud ilma ka sõbrannade pundist, kus samuti hakkas mingi periood kõik väga viltu vedama. Kellelgi polnud kunagi aega, vestlustes oli palju sellist labast tagarääkimist, kui kohtusime, siis üks sõbranna muudkui egotripitas. Tema oli veel väga radikaalne vaktsiinipooldaja, kes rääkis sellest kõigest suht Hitleri stiilis. Ja nii ta läks, et üks tüli ja mina jäin sõpradest ilma. Samas tore, et ma ei ole enam sõpruses, mis enam ei toiminud, kuigi tegelikult aastaid oli meil väga tore koos olla, seega oleks me võinud selle asja toimima saada. Kõige rohkem teeb haiget, et see sõpruskond nii ühtse meeskonnana mulle selja keeras. Ega see reetmise tunne just mõnus ei ole. Ma loodan, et neil läheb kõigil kenast. Kahju, kuid c`est la vie.

Pigem hea näide, et ise jätan teisi kõrvale, aga sama endaga tehakse, siis teeb haiget küll 🙂

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lõpetasin ka suhted kauaaegse sõbrannaga põhimõtteliselt üleöö. Ma ei suutnud enam konkureerida, kellel on parem elu, kes on tublim ja kes käib kõrgema rankinguga ülikoolis. Tädi oli oma läbipõlemises muutunud nii tähtsaks ja õelaks, et kõikide teiste probleemid ja mured olid tühised ning andsid alust teravusteks. Saigi kopp ette pidevast sarkasmist, klähvimisest ja ärapanemisest. Elu on kohe poole rahulikum.

Mul on ühe sõbrannaga vastupidi. Päris katkestanud ma suhteid veel pole, aga olen selle piiril ja väldin, kui saan. Me oleme sõbrannad 7. klassist alates. Suhtlesime igapäevaselt kuni umbes 20. eluaastani, aga siis tekkis 5-6 aastane paus, mil saatsime ainult teineteisele aegajalt postkaardi või kellegi kaudu tervisi. Nõukogude aeg, tal ega mul polnud telefoni ja mina elasin teises linnas. Mõlemad abiellusime, saime lapsed, aga ei kohtunud ega rääkinud. Siis ühel päeval ta helistas mulle tööle ja hakkasime uuesti suhtlema. Ta kiitis ja kiidab alati ja ülevoolavalt, kui huvitav ja kena inimene olen. Enda asjade suhtes on väga kinnine.T ean, et ta on kaks korda lahutatud ja et tütardega ei saa hästi läbi. Minu kohta küsib kõike, tean ka, et kui ei luba, siis ta edasi ei räägi. Aga näiteks ma ei teagi, miks ta tütardega läbi ei saa. Kui ta kukkus kaheks kuuks haiglasse, ma kuulsin sellest pärast. Kui tal polnud enam tööd, kuulsin mujalt ja pärast. Kui oli üürivõlg ja pidi kolima, panin ise detailidest pildi kokku. Tema jututeemad on peamiselt “pean terve pühapäeva tööd rabama” või “hea päev, sain raha, ostsin terve paki võid ja sõin kohe veerandi saiaga ära” ja “ma pole päeval kodus, linna teises otsas seal Rimis on uus -40-50% lett, sõidan bussidega sinna ja tagasi, võtab palju tunde, aga äkki on soodsat kaalikat”.

Kui olen pakkunud, et ma saadan sulle Woldiga süüa, siis jääb vait ja viib jutu mujale. Kui pakun ruumi küttepuid, ütleb, et oi kütte puudust tal pole, kuigi kaks päeva varem kurtis mokaotsast, et tuba niiske ja külm. Kui kutsun restorani minu sünnipäeva puhul ja ütlen, et ei ole vaja kinki ja käristan välja, valetab, et on haige – ta lihtsalt kardab, et ootan sisimas siiski kingitust ja ta ei taha, et talle välja tehakse. Häbi on. MIKS? Miks küll peaks olema häbi öelda sõbrannale, et palun jah, saada mulle natuke kana ja kartuleid. Ja et tal pole midagi selga panna, nagu ma hooliks või nagu ma korraldaks balli.
Ei tea, miks ta mind vanuse edenedes ei usalda. Omal ajal oli kõik normaalne – kui tema koristajast emal polnud kodus eriti süüa, küsis otse, et kui jalutama tulen, kas saan võileiva kaasa teha. Muidugi sain. Sõprade värk. Ilma igasuguse žestita. Päriselt. Kõik need ca paarkümmend sõprusaastat pole meil olnud ühtki tüli ega tagarääkimist. Mul lausa polegi kellelegi otseselt teda kui konkreetset inimest taga rääkida, sest meil ei ole enam ühiseid tuttavaid. Kui ma ka tahaks. Õigemini ju nad on, aga ta teab suurepäraselt, et tema nimi minu tuttavatest ei ütleks kellelegi midagi, isegi kui ma temast nimepidi räägiks (mida ma ei tee, ei ole teinud ega hakka tegema). Ma ei jõua enam võistelda kurbuses ja ängis ja kellel on kõike vähem, samas kuulda kiitmisjutte, kui lahke, tore ja vahva ma olen. Deprekas ta ka pole, lihtsalt võistleb haleduses. Mul aga tekivad süümekad, et ma ei ela keldris vaid pisikeses majakeses ja mul on tõesti igal ajahetkel see 10 eurot, et talle kott kartuleid ja kana saata. Ning ma ei taha neid süümekaid tunda.

Ei jõua temaga võistelda, kumb on vaesem ja samas õilsam.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elasin mõned aastad haige ema tõttu maal. Küla teises otsas oli veel üks noorem naine, meil olid ühevanused lapsed. Korra vallas laste üritusel kohtusime ja ta kuulutus mind otsekohe sõbrannaks.

Kuna mul oli linnas korter ja maal (ema) maja, siis hakkas kiitlema, et temal on miljonärist (mina) sõbranna. Olin päris hirmul, et mõni külaloll tuleb raha väljapressima.

Ema surma järel müüsin maja ja kolisime linna. Sain telefonikõne: alevikus on üks korter müügis, laena mulle raha. Vaja maksis 50 000 EEK-i. Küsisin, et palju sul endal on. Midagi ei ole! Ütlesin, et mul kõik tähtajalisel hoiusel, ei saa anda.

Kuigivõrd suhtlesime edasi. Ja siis sain paari aasta pärast uue kõne, nüüd oli vaja 20 000 EEK-i. Mina jälle ei saanud anda.

Seejärel meie niigi harv suhtlemine lõppes.

Kokkuvõttes ma ei saanudki aru kas ta olid teadlik puuk või lihtsalt loll.

Sageli ta kiitles mis hullult rikas õde tal Pärnus on.

 

 

 

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka minul on valus kogemus selja taga, kus mu parim sõbranna päevapealt minuga suhtlemise lõpetas. Olime sõbrannad ca 13 aastat, saime ülihästi läbi (minu arust vähemalt) ja jagasime kõike. Käisin isegi tema lapse sünni juures tugiisikuks, aitasin hiljem tal lapse isaga maid jagada, kui nad lahku läksid jne…

Päev enne seda, kui ta kadus, tuli ta mulle külla ja rääkis, mismoodi mina ei sulandu tema sõprusringkonda. Jah, ühistel üritustel ma ikka suhtlesin ka tema teiste sõbrantsidega ja kutsusin neid ka enda sünnipäevadele jne. Mulle tundus, et kõik on hästi. Aga kallis sõbranna mõtles “mind maha jättes”, et keerab haavas veidi nuga ka ringi ja rääkis, mismoodi tema sõbrannadel tegelikult ei olnud sooja ega külma, kas ma neid kutsun kuskile või ei.

Tol päeval siis sõbranna mind maha jättes andis mulle siis veel ühe võimaluse ja kutsus mind järgmisel päeval kella 9-ks enda õe juurde croissante sööma ja kohvile. Et see olevat siis minu viimane võimalus. Kuna mulle aga meeldib vabal päeval end välja puhata ja mitte äratuskella peale ärgata, siis ma ei läinud. Ja sellega see lugu siis ka lõppes.

Sellest on möödas nüüdseks juba 3 aastat. Esimesed kaks aastat ma elasin seda väga raskelt üle- võtsin kaalus 20kg juurde ja langesin depressiooni. See oli mu kõige hullem lahkuminek vist üldse, kuna see “lahkuminek” tuli minu jaoks nagu välk selgest taevast. Ma pidasin seda sõbrannat väga kalliks ja andsin endast sellesse sõprusesse väga palju.

Nüüd olen sellest aga õppinud- ma ei võta enam ühtegi sõbrannat nii tõsiselt ega panusta sellisel moel enam kunagi.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välja mõtlesin – ta on naerupall ja killukera. Ükskõik, mida keegi ütleks, ta on võimaline kõlavalt naerma. Näiteks kui keegi keset lauset aevastab või veidi kokutama jääb – ta matkib seda ja naerab ennastunustavalt. Ei, ta ei mõnita, ta lihtsalt ongi nii rõõmus, et see teeb talle nalja. /quote]
See võib tõesti väga väsitav olla. Tundun, et see inimene on lihtsalt teismeikka kinni jäänud, lisaks puudub oskus ennast kõrvalt vaadata. Sellised ülevõlli-rõõmupallid ongi tegelikut kohutavad enegiaröövlid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka minul on valus kogemus selja taga, kus mu parim sõbranna päevapealt minuga suhtlemise lõpetas. Olime sõbrannad ca 13 aastat, saime ülihästi läbi (minu arust vähemalt) ja jagasime kõike. Käisin isegi tema lapse sünni juures tugiisikuks, aitasin hiljem tal lapse isaga maid jagada, kui nad lahku läksid jne…

Päev enne seda, kui ta kadus, tuli ta mulle külla ja rääkis, mismoodi mina ei sulandu tema sõprusringkonda. Jah, ühistel üritustel ma ikka suhtlesin ka tema teiste sõbrantsidega ja kutsusin neid ka enda sünnipäevadele jne. Mulle tundus, et kõik on hästi. Aga kallis sõbranna mõtles “mind maha jättes”, et keerab haavas veidi nuga ka ringi ja rääkis, mismoodi tema sõbrannadel tegelikult ei olnud sooja ega külma, kas ma neid kutsun kuskile või ei.

Tol päeval siis sõbranna mind maha jättes andis mulle siis veel ühe võimaluse ja kutsus mind järgmisel päeval kella 9-ks enda õe juurde croissante sööma ja kohvile. Et see olevat siis minu viimane võimalus. Kuna mulle aga meeldib vabal päeval end välja puhata ja mitte äratuskella peale ärgata, siis ma ei läinud. Ja sellega see lugu siis ka lõppes.

Sellest on möödas nüüdseks juba 3 aastat. Esimesed kaks aastat ma elasin seda väga raskelt üle- võtsin kaalus 20kg juurde ja langesin depressiooni. See oli mu kõige hullem lahkuminek vist üldse, kuna see “lahkuminek” tuli minu jaoks nagu välk selgest taevast. Ma pidasin seda sõbrannat väga kalliks ja andsin endast sellesse sõprusesse väga palju.

Nüüd olen sellest aga õppinud- ma ei võta enam ühtegi sõbrannat nii tõsiselt ega panusta sellisel moel enam kunagi.

Oh õudust. Lohutuseks võin rääkida loo, kuidas mu vanaema oma sõbrannaga suhtlemise lõpetas. Nimelt tal vaid üks sõbranna oligi. Sõbranna kutsus mu vanaema enda juubelile. Minu vanaema aga otsustas põhimõtteliselt juubeli päeval sõbrannaga suhtlemise lõpetada (ütles, et ei lähe sünnipäevale ja lõpetasid suhtlemise). Vanaema põhjendas sellega, et sõbranna pidi liiga palju oma tervise pärast kurtma. Pidavat mu vanaemale lisastressi tekitama. Samas tegelikult nii kaua kui oma vanaema mäletan, siis ta on alati oma tervise üle kurtnud. Juba 30+ aastat on rääkinud, kuidas ta kohe-kohe surema hakkab (sh lastelaste sünnipäevadel lauda pisarate saatel). Tervise ja surma teemad tekitavad tal paanikat. On korduvalt oma perearsti ka välja vihastanud. Samas sõbrannaga omavahel tervisehädasid kurta ei kõlvanud. Kellegi teise sarnane käitumine tekitab stressi. Nüüd ongi vanaema suures osas üksi kodus. Sõbrannaga suhelda ei sobinud ja tervisemuresid siis kurdab lähisugulastele (viimase paari aasta jooksul on “hakanud kohe surema” rinnavähi, südamepuudilikkuse, ajuvähi, suuõõnevähi, soolevähi jm kätte).

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll ei lõpetanud, aga vähendasin suhteid ühe natuke lihtsakese sõbrannaga, kes liitus ka koroonavastaste ja uhhuutajatega. Samal ajal kui mu enda lähedane rabas töötate koroonahaigete palatis ja  mehe sõber vaakus intensiivis hinge, jagas see FB mingeid jaburdusi, kutsus üles nendel koosolekutele jne. Ei ole võimalik sellises inimesega enam sõber olla.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on vähe sõbrannasid, lapsepõlvest pole ühtki jäänud. Hiljuti selgus, et üks mu lapsepõlvesõbranna oli mind FB-s taga otsinud, aga kiri, kui ma seda vaatama läksin, oli spämmikasti kukkunud. Ja seda juba mitu aastat tagasi. Eks ta siis loobus, kui ma vastata ei teadnud.

Ütlen ausalt, probleem on selles, et ma ei viitsi. Ma pole eriline suhtleja, lisaks on mul kiiks, et rohkem suhtlen selle sõbrannaga, kelle kohta ma tean, et tal on elus raske aeg. Aga kuna ma üleüldse kipun vähe suhtlema, tähendab see, et teised sõbrannad jäävad täiesti unarule. Nii et oma viga. Eks ma vahel mõtlen ka, et küllap mind saatus selle eest veel nuhtleb ja mõni sõbranna jätab hoopis mind niimoodi maha, et lihtsalt kaugeneb ja kaob. On juhtunud ka.

Aga ma olen endale reegliks võtnud, et ma ise aktiivselt ei bloki iial kedagi, kes tahab, võib mind blokkida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma olen endale reegliks võtnud, et ma ise aktiivselt ei bloki iial kedagi, kes tahab, võib mind blokkida.

:O Ei tuleks selle pealegi, et mõni täiskasvanud inimene kedagi blokib. Lasteaed ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma olen endale reegliks võtnud, et ma ise aktiivselt ei bloki iial kedagi, kes tahab, võib mind blokkida.

:O Ei tuleks selle pealegi, et mõni täiskasvanud inimene kedagi blokib. Lasteaed ju.

Mina küll blokkisin hulga ebameeldivaid inimesi. Miks ma peaksin ennast kuidagi soovima siduda inimestega, kes on hakanud mingit absoluutset jama välja ajama. Mul oleks surmpiinlik, kui minu sõprade seal leiduks manifiesteerivad vaktsiinivastaseid, raevukaid ekre toetajaid ja võitlevaid veganeid. Kuni nad omaette seal fännavad, kuni me muudel tasemetel lävime kenasti, mul kama. Nii kui hakkab kuulutama ja räuskama, lendab sõbralistist välja ja telefoninumber läheb blokki, tema e-kirjad otse rämpsu. Viimati lendas sõbralistsit välja endine hobikaaslane, kes kuuldes mu tervisemurest (põveliiges tahab vahetamist) ütles, et see kõik hakkab mõtlemisest ja ta teeb mulle kiirteraapiat, vaimset, 3 x 40 minutit ja kasvab uus põlveliiges vms sarnast. Tal on diplom ka!!!! Jee mulle vaja seda häbi. Ja seda, mis on mulle häbi ja kellega mul on enda ees häbi suhelda, otsustan ainult mina.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see, kes ära kaob on ju samuti empaatiavõimetu jobu. Räägiks siis vähemalt asjad selgeks ja alles siis lõpetaks suhtluse ära.

Mina ei taha küll kellegagi, kes mind on solvanud, enam sekunditki tegemist teha. Muidugi juhul, kui see on kas regulaarne või väga otseselt pahatahtlik solvang, mitte kogemata lapsus või teadmatusest tundlikul teemal sõna. Miks ma peaks minuga halvasti käitunud inimesega veel midagi selgeks rääkima või üldse temaga rääkima? Sigatsema ka ei hakka, kättemaks pole minu rida, lihtsalt uks sulgub ja minu huvi selle inimese vastu on null. Kas te läheksite maid jagama ja asju selgeks rääkima endise sõbrannaga, kes näiteks purjuspäi teie koerale jalaga annab? Või teie mehele käe otse püksi ajab või kukub tissi välgutama või saate väga usaldusväärsest kohast teada, et räägib otsest valet laimu teie kohta seltskonnas – nii arusaadavalt, et juhust ei saa kahtlustada. No ei läheks ju temaga enam suhtlema, milleks mudaga end määrida. Mingi jobuga rääkimine pole ju mingi ajaviitmise vahend. Lihtsalt mind ei näe ega kuule ta enam kunagi. Mis pagana empaaniavõimet pekasin tema suhtes omama.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see, kes ära kaob on ju samuti empaatiavõimetu jobu. Räägiks siis vähemalt asjad selgeks ja alles siis lõpetaks suhtluse ära.

Mina ei taha küll kellegagi, kes mind on solvanud, enam sekunditki tegemist teha. Muidugi juhul, kui see on kas regulaarne või väga otseselt pahatahtlik solvang, mitte kogemata lapsus või teadmatusest tundlikul teemal sõna. Miks ma peaks minuga halvasti käitunud inimesega veel midagi selgeks rääkima või üldse temaga rääkima? Sigatsema ka ei hakka, kättemaks pole minu rida, lihtsalt uks sulgub ja minu huvi selle inimese vastu on null. Kas te läheksite maid jagama ja asju selgeks rääkima endise sõbrannaga, kes näiteks purjuspäi teie koerale jalaga annab? Või teie mehele käe otse püksi ajab või kukub tissi välgutama või saate väga usaldusväärsest kohast teada, et räägib otsest valet laimu teie kohta seltskonnas – nii arusaadavalt, et juhust ei saa kahtlustada. No ei läheks ju temaga enam suhtlema, milleks mudaga end määrida. Mingi jobuga rääkimine pole ju mingi ajaviitmise vahend. Lihtsalt mind ei näe ega kuule ta enam kunagi. Mis pagana empaaniavõimet pekasin tema suhtes omama.

Siinsete näidete järgi ei kao need sõbrannad alati ära põhjusel, et neid on tahtlikult solvatud, mehele kätt püksi aetud, taga räägitud jne. Teinekord piisab suht süütust asjast. Ses suhtes on sõprussuhted veidrad, et tunned inimest 20 aastat, tekib mingi omavaheline tüli, arusaamatus vm olukord ja siis üks osapool ei suhtle enam kunagi. Ühte osapoolt häirib sõbra käitumises miskit (liiga lõbus, ei sulandu piisavalt ülejäänud sõpruskonda, kurdab liiga palju tervusehädadest vmt), siis lihtsalt lõpetatakse suhtlemine. Sageli ei peeta vajalikuks ka põhjuseid selgitada, hakatakse lihtsalt vältima ja kõik. Paarisuhetes on ghostimine jmt viimasel ajal ühe rohkem moes, aga enamasti peetakse elementaarseks viisakuseks ikkagi suhtest lahkumist põhjendada (isegi siis kui suhe oli lühiaegne). Pikaaegse sõbra puhul oleks aga nagu ok, et üks päev enam kõnedele ei vasta ja üldse vältida. On aga naisel mingi töll mees (joob, ei pea lubadustest kinni, petab jne), siis kannatatakse aastaid ja aastakümneid. Antakse aina andeks ja otsitakse oma peas vabandusi tölli käitumisele. Aga peaks sõbranna milleski eksima, siis on oi-oi, head aega ja kõnedele ei vasta 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siinsete näidete järgi ei kao need sõbrannad alati ära põhjusel, et neid on tahtlikult solvatud, mehele kätt püksi aetud, taga räägitud jne. Teinekord piisab suht süütust asjast. Ses suhtes on sõprussuhted veidrad, et tunned inimest 20 aastat, tekib mingi omavaheline tüli, arusaamatus vm olukord ja siis üks osapool ei suhtle enam kunagi. Ühte osapoolt häirib sõbra käitumises miskit (liiga lõbus, ei sulandu piisavalt ülejäänud sõpruskonda, kurdab liiga palju tervusehädadest vmt), siis lihtsalt lõpetatakse suhtlemine. Sageli ei peeta vajalikuks ka põhjuseid selgitada, hakatakse lihtsalt vältima ja kõik. P

Aga piisabki, piisab täiesti tühisest asjast, kui see kordub. Ka kõige süütum tunduv pisiasi, mis alguses häiris vaid kergelt, võib lõpuks nii kopa ette visata, et midagi selgitada ei pea enam vajalikuks. Ning seda inimest ei taha enam näha ega kuulda.

Näitena. Kui alguses mind kergelt pani kulmu kergitama ühe sõbranna komme iga päev paluda mõnd töökaaslast end tema auto juurde viia, siis kui olin talle 15 korda öelnud, et pead selle lõpetama, inimsed arutavad ja vangutavad pead, ta ei teinud seda. Töötasime kesklinnas, tema auto oli mehe töökoha õuel google mapsi andmeil 900 meetrit ehk 8-10 min jalutamist eemal. See kordus eranditeta iga päev. Teinekord hakaks ta juba kl 16st osakondade vahel käima, et leida keegi, kes kl 17 sõidaks. Kui üks polnud nõus, siis teine, kolmas või viies ikka ohkas ja ütles, et okei, see pole suur tiir, viin su ära.
Aga no iga päev! Iga ilmaga. Kuna mina jalutasin koju, siis lõpuks hakati tööl talle ütlema, et vaaata, su sõbranna Kägu käib küll jala veidi kaugemalegi. Siis sõbrannna söendas teha mulle vaikse ja väikese märkuse, et ma ei peaks kunagi enam mainima, et käin jala, muidu sean teda halba valgusesse. Näiteks et tulin ja ülesin, et kena ilm oli jalutada. Ei tohi, sest see heitvat talle halba varju. Pisike asi, imepisike, aga kas olin temaga edasi sõbranna…ei. Ei huvitanud ka, mis ta arvas, miks ma ainult tööst olin nõus edasi temaga rääkima ning tema kõned jms blokkisin. Tema söandab tulla mulle seepärast märkust tegema!? Milline jultumus.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te läheksite maid jagama ja asju selgeks rääkima endise sõbrannaga, kes näiteks purjuspäi teie koerale jalaga annab? Või teie mehele käe otse püksi ajab või kukub tissi välgutama või saate väga usaldusväärsest kohast teada, et räägib otsest valet laimu teie kohta seltskonnas – nii arusaadavalt, et juhust ei saa kahtlustada. No ei läheks ju temaga enam suhtlema, milleks mudaga end määrida. Mingi jobuga rääkimine pole ju mingi ajaviitmise vahend. Lihtsalt mind ei näe ega kuule ta enam kunagi.

Mingi jobuga ei olegi vaja midagi selgeks rääkida ja antud teema on ju sõbrannadest. Kui ikka on oldud aastaid head sõbrannad, siis võiks küll paari lausega öelda talle, miks enam läbi käia ei taha. Ütledki, et ajasid mu mehele kätt püksi ja nüüd on kõik. Või lõid mu koera jalaga ja ma ei kannata sind enam näha. Ütled ära põhjuse ja kõik. Point selge.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lõpetasin ka suhted kauaaegse sõbrannaga põhimõtteliselt üleöö. Ma ei suutnud enam konkureerida, kellel on parem elu, kes on tublim ja kes käib kõrgema rankinguga ülikoolis. Tädi oli oma läbipõlemises muutunud nii tähtsaks ja õelaks, et kõikide teiste probleemid ja mured olid tühised ning andsid alust teravusteks. Saigi kopp ette pidevast sarkasmist, klähvimisest ja ärapanemisest. Elu on kohe poole rahulikum.

Mul on ühe sõbrannaga vastupidi. Päris katkestanud ma suhteid veel pole, aga olen selle piiril ja väldin, kui saan. Me oleme sõbrannad 7. klassist alates. Suhtlesime igapäevaselt kuni umbes 20. eluaastani, aga siis tekkis 5-6 aastane paus, mil saatsime ainult teineteisele aegajalt postkaardi või kellegi kaudu tervisi. Nõukogude aeg, tal ega mul polnud telefoni ja mina elasin teises linnas. Mõlemad abiellusime, saime lapsed, aga ei kohtunud ega rääkinud. Siis ühel päeval ta helistas mulle tööle ja hakkasime uuesti suhtlema. Ta kiitis ja kiidab alati ja ülevoolavalt, kui huvitav ja kena inimene olen. Enda asjade suhtes on väga kinnine.T ean, et ta on kaks korda lahutatud ja et tütardega ei saa hästi läbi. Minu kohta küsib kõike, tean ka, et kui ei luba, siis ta edasi ei räägi. Aga näiteks ma ei teagi, miks ta tütardega läbi ei saa. Kui ta kukkus kaheks kuuks haiglasse, ma kuulsin sellest pärast. Kui tal polnud enam tööd, kuulsin mujalt ja pärast. Kui oli üürivõlg ja pidi kolima, panin ise detailidest pildi kokku. Tema jututeemad on peamiselt “pean terve pühapäeva tööd rabama” või “hea päev, sain raha, ostsin terve paki võid ja sõin kohe veerandi saiaga ära” ja “ma pole päeval kodus, linna teises otsas seal Rimis on uus -40-50% lett, sõidan bussidega sinna ja tagasi, võtab palju tunde, aga äkki on soodsat kaalikat”.

Kui olen pakkunud, et ma saadan sulle Woldiga süüa, siis jääb vait ja viib jutu mujale. Kui pakun ruumi küttepuid, ütleb, et oi kütte puudust tal pole, kuigi kaks päeva varem kurtis mokaotsast, et tuba niiske ja külm. Kui kutsun restorani minu sünnipäeva puhul ja ütlen, et ei ole vaja kinki ja käristan välja, valetab, et on haige – ta lihtsalt kardab, et ootan sisimas siiski kingitust ja ta ei taha, et talle välja tehakse. Häbi on. MIKS? Miks küll peaks olema häbi öelda sõbrannale, et palun jah, saada mulle natuke kana ja kartuleid. Ja et tal pole midagi selga panna, nagu ma hooliks või nagu ma korraldaks balli.

Ei tea, miks ta mind vanuse edenedes ei usalda. Omal ajal oli kõik normaalne – kui tema koristajast emal polnud kodus eriti süüa, küsis otse, et kui jalutama tulen, kas saan võileiva kaasa teha. Muidugi sain. Sõprade värk. Ilma igasuguse žestita. Päriselt. Kõik need ca paarkümmend sõprusaastat pole meil olnud ühtki tüli ega tagarääkimist. Mul lausa polegi kellelegi otseselt teda kui konkreetset inimest taga rääkida, sest meil ei ole enam ühiseid tuttavaid. Kui ma ka tahaks. Õigemini ju nad on, aga ta teab suurepäraselt, et tema nimi minu tuttavatest ei ütleks kellelegi midagi, isegi kui ma temast nimepidi räägiks (mida ma ei tee, ei ole teinud ega hakka tegema). Ma ei jõua enam võistelda kurbuses ja ängis ja kellel on kõike vähem, samas kuulda kiitmisjutte, kui lahke, tore ja vahva ma olen. Deprekas ta ka pole, lihtsalt võistleb haleduses. Mul aga tekivad süümekad, et ma ei ela keldris vaid pisikeses majakeses ja mul on tõesti igal ajahetkel see 10 eurot, et talle kott kartuleid ja kana saata. Ning ma ei taha neid süümekaid tunda.

Ei jõua temaga võistelda, kumb on vaesem ja samas õilsam.

No “vastupidi” on ikka hea liialdus. Ma ei ole öelnud, et ma kuidagi halvemal elujärjel oleks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No näiteks minu sugulased vihastasid ükskord et mu jõulukaart allas jaanuaris kohale jõudis. Olin küll õigel ajal posti pannud nii et ei tea millest see viivitus tekkis. Jäi kusklil postis seisma ehk. No ja nüüd oma 10 aastat ei suhtle minuga.

Või naaber ei suhtle mitu aasta et ühe kase maha  võtsime aias mis nii mäda oli et peaaegu ümber kukkus. Sest tema oli selle puu kunagi 20a tagasi eelmisele elanikule kinkinud .

Põhjusedvõivad nii imelikud olla et ise ei tule selle pealegi.

Tglt on nii ka et sina võidmõelda et oleme südamesõbrannad aga see sinu sõbranna näeb teie suhet hoopis teisiti ega ela üldse üle oma ghostimist.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjusedvõivad nii imelikud olla et ise ei tule selle pealegi. Tglt on nii ka et sina võidmõelda et oleme südamesõbrannad aga see sinu sõbranna näeb teie suhet hoopis teisiti ega ela üldse üle oma ghostimist.

Ilmselt jah sellele sõbrale ei oldud kaugelt nii oluline. Siin peab ka vahet tegema, et kas sõbra kiiksu osas on juba korduvalt tähelepanu pööratud (nt siin eespool olev sõber, kes mangus 900 m kaugusele auto juurde sõidutamist). Aru ei saada jutust, siis mõistan küll, et suhtlus lõpetatakse. Samas kui ghostitakse 20-30 aasta pikkust sõpra midagi ütlemata, siis nojah. Mina pole uhuutaja, seltskonnas sõprade taga rääkija, kellegi mehele kätt püksi ajaja, sõpradega-suhtlen-vaid-siis-kui-neilt-miskit-teenet-vaja-tegelane jmt, samas ikka mind ghostiti. Samas nüüd kui järele mõelda, siis selle sõbranna suhtumine oligi minusse natuke selline üleolev. Midagi seltskonnas rääkisin, siis sõbranna kehakeel teinekord väljendas suhtumist, et mis see nüüd seal ajab. Ja helistati peaasjalikult siis, kui oligi midagi minult vaja. Ilmselt siis enam ei peetud üka hetk mind enam sotsiaalselt piisavalt vajalikuks. Olen väga introvertne inimene ja minul ei ole sellist suurt sotsiaalset ringi, mis võiks kellelegi kasu tuua (nt elektrikust meest, kes kellegi juures juhtmeid sõbrahinnaga paneks jmt tegelasi). Seega ilmselt nii mõnigi ei näe mõtet minuga suhteid hoida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te läheksite maid jagama ja asju selgeks rääkima endise sõbrannaga, kes näiteks purjuspäi teie koerale jalaga annab? Või teie mehele käe otse püksi ajab või kukub tissi välgutama või saate väga usaldusväärsest kohast teada, et räägib otsest valet laimu teie kohta seltskonnas – nii arusaadavalt, et juhust ei saa kahtlustada. No ei läheks ju temaga enam suhtlema, milleks mudaga end määrida. Mingi jobuga rääkimine pole ju mingi ajaviitmise vahend. Lihtsalt mind ei näe ega kuule ta enam kunagi.

Mingi jobuga ei olegi vaja midagi selgeks rääkida ja antud teema on ju sõbrannadest. Kui ikka on oldud aastaid head sõbrannad, siis võiks küll paari lausega öelda talle, miks enam läbi käia ei taha. Ütledki, et ajasid mu mehele kätt püksi ja nüüd on kõik. Või lõid mu koera jalaga ja ma ei kannata sind enam näha. Ütled ära põhjuse ja kõik. Point selge.

Ei. Idioodiga pole mõtet fakte jagada, tark inimene saab ise aru.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 187 )


Esileht Pereelu ja suhted Kummaliselt lõppenud sõprussuhted